Z Evropské ligy je to pro dnešek všechno. Můžeme konstatovat, že Everton předvedl proti francouzskému Lille bezchybný výkon, díky kterému se mílovým krokem přiblížil k postupu. Příjemný zbytek večera přeje Petr Dejnožka.
90+3
90+3
Ten však žádné nebezpečí nepřinesl, defenzíva Evertonu si vše pohlídala.
90+3
V samotném závěru dostanou hosté ještě možnost vstřelit čestný gól, budou kopat roh.
90+2
Enyeama (Lille) – 3 zákroky.
90+2
Howard (Everton) – 2 zákroky.
90+1
Naismith si u rohového praporku až příliš vyšlápl na hostujícího obránce a mohl být rád, že nevyfasoval žlutou kartu.
90
Nastavovat se budou ještě tři minuty.
89
Řádná hrací doba se blíží ke konci, namlsaní fanoušci Evertonu si žádají další vstřelenou branku.
88
Centrovaný balon z pravé strany nikoho v barvách francouzského týmu nenašel, míč znovu patří zadákům Evetonu.
87
Tim Howard s rozehrávkou nespěchá, hráčům Lille to v tuto chvíli ani příliš nevadí. Jejich šance na bodový zisk z Britských ostrovů jsou ta tam.
86
Baines byl při zpracování až příliš okatě přidržen Balmontem, hostující hráč uviděl od sudího žlutou kartu.
85
Za potlesku diváků opouští hrací plochu McCarthy, šanci ukázat se dostane také Bešić.
83
Kolmice Bérii nepatřila mezi nejpřesnější, míč v poklidu doskákal mimo hrací plochu.
82
Domácí si utkání užívá, jejich kombinační akce hráči hostujícího týmu napadají spíše sporadicky. Dočkáme se ještě nějaké trefy?
80
Do konce zápasu zbývá deset minut, v tuto chvíli hraje směrem dopředu již pouze jedno mužstvo.
78
Domácí mají ve statistice držení míče na kontě 63%, což ještě více dokazuje jejich suverenitu.
77
Narázečka Gueyeho na levé straně nevyšla, brankář Howard bude v klidu rozehrávat od vlastní branky.
75
Romelu Lukaku dostal již dnes podruhé míč do branky Lille, i nyní se ale jednalo o ofsajdové postavení.
74
Nakonec ze zmíněného souboje mezi Barrym a Corchiou si zřejmě odnesl nějaké zranění i hostující hráč. Místo něho na trávník vběhne Rodelin.
73
Rychlá kombinace Evertonu skončila nakonec až u brankáře hostujícího týmu, který dalekým odkopem posílá balon zpět do hry.
71
Lukaku v souboji jeden na jednoho přišel o balon, Lille se ale velmi rychle balonu zbavilo.
70
Do konce zápasu zbývá nějakých dvacet minut, Everton touto výhrou udělá výrazný krok k postupu.
68
Barry si při žlutém faulu přivodil zranění a dnešní zápas nedohraje. Na trávník místo něj vbíhá Gibson.
67
McGeady pro dnešek v zápase končí, na jeho post se staví Atsu.
66
Nakonec za ostrý šlapák uviděl Gareth Barry žlutou kartu.
65
Souboj Barryho s Corchiou skončil špatně pro oba hráče, jsou totiž ošetřováni lékaři svých týmů. Uvidíme také vynucené střídání?
64
Domácí mají utkání jednoznačně ve svých rukou a další útočnou kombinací se snaží o navýšení, již tak vysokého, vedení.
63
Francouzský tým se pokouší něco udělat s nepříznivým vývojem zápasu a posílá do hry dva nové hráče. Končí Frey s Mendesem, na jejich místa se postaví Roux a Béria.
63
61
Everton právě vstřelil branku!
Řekl bych, že po hodině hry je hotovo! Domácí se po bleskurychlé kombinační akci prosazují potřetí! STEVEN NAISMITH dostal přesnou přihrávku od Bainese do šestnáctky a prudkou ranou k tyči propálil vše před sebou – 3:0!
58
Domácí se postupnou kombinací posouvají dopředu, Lille vyčkává, s čím přijde soupeř.
57
Tímto způsobem může Lille na bodový zisk z Anglie zapomenout, hosté jsou směrem dopředu prakticky slepí.
56
Centrovaný balon za obranu si defenzíva Lille pohlídala, následně to však anglické mužstvo zkouší znovu.
54
Domácí jsou v současné době aktivnější a znovu se posouvají do okolí pokutového území Lille.
53
Romelu Lukaku vyslal točenou ránu přes zeď, Enyeama vytáhl fantastický zákrok a zabránil nejhoršímu!
51
Lukaku byl faulován Mavubou, domácí si již staví standardní situaci.
50
Everton pokračuje v rozvážné kombinaci a nechce zbytečně pouštět balon ze své moci.
48
Balmontův centr od rohového praporku branku Evertonu neohrozil, domácí to musí zkoušet znovu.
47
Origi se protáhl do střelecké příležitosti, jeho rána ale byla sražena mimo tři tyče. Následuje rohový kop Lille..
46
Sudí nakonec v úvodní půli nenastavil ani minutu a rychle poslal hráče do kabin. Everton má na svém kontě po zásluze dvoubrankový náskok, díky kterému má nakročeno k tříbodovému zisku. Lille toho příliš neukázalo, na zvrat má ještě druhých 45 minut.
45
44
V závěru přece jen ještě přišla příležitost Lille, na centr z rohového kopu si naskočil Origi. Howard ale neměl s jeho hlavičkou mnoho práce.
43
Lille se nemůže dostat na správnou notu. Francouzský tým se již zřejmě vidí v kabině.
42
Domácí krátce před poločasem navyšují svůj náskok! Rohový kop McGeadyho našel hlavu PHIL JAGIELKY, kapitán Evertonu přesnou hlavičkou podruhé prostřelil Enyeamu – 2:0!
41
Naismith se dostal do velké šance, dostal se až před brankáře Lille, který ho ale bravurním způsobem vychytal!
39
Lukaku při postupu do pokutového území přišel o míč, ten nakonec skončil v zámezí.
38
Již delší chvilku oba celky čekají na lepší příležitost, sledujeme soustavnou kombinace Evertonu.
36
Domácí mají míč stále pod svojí kontrolou a nechtějí se ho vzdát. Lille se soustavně brání.
35
Vzápětí však domácí vymysleli chytrou kolmici pro Romela Lukaka, který postup sám na gólmana ukončil vstřelenou brankou! Radost ale byla zbytečná, ještě před tím byl útočníkovi Evertonu odmáván ofsajd!
34
Everton se snaží uklidnit situaci opatrnou kombinací v okolí půlící čáry.
33
Romelu Lukaku si naskočil na prudký centr z levé strany, jeho hlavička ale postrádala gólové parametry a skončila mimo.
32
Nákop do šestnáctky sice přinesl poměrně nepřehlednou situaci, Howard a s ním i celý Everton však mohl být v klidu.
31
Nebezpečný centr do pokutového území na poslední chvíli odvrátili domácí obránci na rohový kop.
30
Půlhodina hry je za námi, tlak Evertonu přinesl zasloužené vedení. Nyní budeme čekat, s jakou odpovědí přispěchá Lille.
28
Hostující Mavuba vyfasoval první žlutou kartu dnešního souboje.
27
Obrovská radost na stadionu Evertonu vypukla po skvělé akci domácích! Centr z pravé strany McGeadyho přistál na noze LEONA OSMANA, který parádní ranou ze vzduchu rozvlnil síť za brankářem Enyeamou – 1:0!
26
Centr do šestnáctky Lille žádné nebezpečí nepřinesl, domácí to musí o chvíli později zkusit znovu.
25
Z rohového kopu se může vzápětí těšit také anglický Everton.
24
Rohový kop hostujícího týmu přinesl parádní střelu pro Gueyeho, jehož rána z rohu pokutového území prosvištěla těsně nad levou šibenicí branky Evertonu!
23
Nadýchaný centr namířil na Origiho, útočník Lille ale o centimetry na letící balon nedosáhl.
21
McCarthy přišel o balon na hranici pokutového území, následně si pomohl nedovoleným zákrokem.
20
Balmont vyslal v krátkém sledu dva pokusy, oba byly ale pozorným obráncem zablokovány.
19
Oba celky se snaží zejména držet balon na svých kopačkách a postupnou kombinací se posouvat blíže k brance soupeře.
17
Na prudký centr si ve velkém vápně naskočil Frey, jeho hlavička však postrádala přesnost. Howard bude rozehrávat.
16
Hosté se snaží trochu otupit tlak Evertonu, jejich útočné výpady ale postrádají potřebný index nebezpečnosti.
15
Centr McGeadyho našel na hranici malého vápna hlavu Naismithe, který z bezprostřední blízkosti hlavou přestřelil břevno hostující branky!
14
Souare podkopl na pravé straně McGreadyho, Everton staví dobrou standardní situaci.
13
Naismith si narazil s Lukakem, ke střele se ale nakonec nedostal. Odkop Lille vrátil míč znovu na kopačky domácího týmu.
12
A znovu míč spadá do moci domácích hráčů, kteří se sáhodlouhou kombinací posouvají na polovinu francouzského soupeře.
12
Poprvé v zápase se z delší kombinace těší také hráči hostujícího týmu, centr do šestnáctky ale skončil na hlavě jednoho ze stoperů Evertonu.
11
Prudký centr rozběhnutého Naismithe nenašel, míč se nakonec dokutálel až za brankovou čáru. Brankář Lille bude posílat balon do hry výkopem.
10
Úvodních deset minut utkání je za námi, Everton má podle papírových předpokladů balon více na svých kopačkách.
8
Domácím fotbalistům se zatím ve finální fázi příliš nedaří, až na velké zaváhání z úvodní minuty pracuje defenzíva Lille velmi svědomitě.
7
Everton kombinuje v okolí půlící čáry, jedenáctka francouzského mužstva vyčkává na reakci favorita.
6
Domácí se zmocnili balonu ve vlastním pokutovém území a ihned se přesouvají na polovinu Lille.
5
Mendes vybojoval pro Lille vhazování na útočné polovině, obrana domácího týmu ale aut v poklidu zvládla.
4
Lille se v úvodních minutách soustavně brání tlaku anglického týmu, Everton kombinuje v okolí šestnáctky soupeře.
3
Další míč směřoval na Lukaka, který si ale v souboji s obráncem Bašou pomohl nedovoleným zákrokem. Útočná akce Evertonu je v tuto chvíli u konce.
2
Rohový kop již výrazné nebezpečí před brankou francouzského týmu nepřinesl, brankáře Lille bude odkopávat od vlastní branky.
1
Tak to byla obrovská šance hned v úvodní minutě zápasu! Baines našel ve vápně Romela Lukaku, který se obtočil a ranou na vzdálenější tyč protáhl hostujícího gólmana! Enyeama jeho ránu vyškrábl na rohový kop!
1
Domácí Everton se ujal rozehrávky a v klidu kombinuje na vlastní polovině.
1

Everton FC: Howard – Baines, Distin, Jagielka (C), Hibbert – Barry, McCarthy – McGeady, Naismith, Osman – R. Lukaku.
Náhradníci: Robles – Gibson, Bešić, Barkley, Pienaar, Eto'o, Atsu.

Lille OSC: Enyeama – Souaré, Kjaer, Baša, Corchia – Balmont, Mavuba (C), Gueye – Frey, Origi, Mendes.
Náhradníci: Elana – Béria, Rozehnal, Meïté, Traoré, Rodelin, Roux..
Soupeř z Lille má zatím na kontě tři remízy, což mu vynáší po půlce odehraných zápasech ve skupině třetí, nepostupovou pozici. Po nerozhodném výsledku doma s Krasnodarem a ve Wolfsburgu přišel bezbrankový zápas právě proti Evertonu. Ani Lille nezažívá úplně nejlepší vstup do nové sezóny, v tabulce francouzské ligy je až na dvanácté pozici.
Everton si hned v prvním utkání vyšlápl na Wolfsburg, když ho přejel skvělým způsobem v poměru 4:1. Následně však v Krasnodaru a Lille pouze remizoval, do čtvrtého duelu ve skupině i přesto bude vstupovat z první pozice. Anglické mužstvo zatím nezažívá v Premier League nejlepší sezónu, spravit chuť si chce právě v Evropské lize.
Tuhý souboj o postupová místa svedou v tomto onlajn přenosu fotbalisté anglického Evertonu a francouzský Lille. V nejvyrovnanější skupině celé Evropské ligy se může stát cokoliv, mírně favorizován bude ale pochopitelně domácí Everton. Duel startuje pět minut po deváté hodině.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:05.