To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 2:3. Střely mimo: 4:3.
Rohy: 5:4. Fauly: 16:15.
Zápas je u konce a Feyenoord Rotterdam získal velice důležité body do tabulky skupiny G. Po výhře 2:0 jich má na svém kontě šest a vzhledem k výsledku druhého utkání ve skupině, se dostal na druhé místo za Sevillu. Druhý poločas tohoto zápasu už Rotterdam nebyl tak dominantní, pustil soupeře do několika příležitostí, jenže hráči Rijeky dnes pálili buď vedle, nebo do pozorného Vermeera.
90+3
90+3
Ještě jeden přímý kop pro domácí, ti už rozehráli směrem dozadu.
90+2
Utkání se už pouze dohrává, čeká se na závěrečný hvizd.
90
Rozhodčí přidá tři minuty.
89
Výsledek byl ale naprosto stejný, Leovacovi se centr nevydařil a přetáhl jej až za brankovou čáru.
88
Další standardka Rijeky, nyní ale z pravé strany.
87
Tohle bylo naprosto nepovedené. Nízký centr dolétl pouze na hranici pokutového území, kde byla připravena domácí obrana.
86
Přímý kop pro Rijeku. Bude následovat centr od levé autové čáry.
85
Lex Immers trefil ve výskoku soupeře loktem a za tento faul dostal žlutou kartu.
84
Richards zkušeně drží míč u autové čáry, nalákal k sobě hned dva soupeře, a i když nakonec o míč přišel, svůj účel to splnilo.
82
Rohový kop pro Rotterdam. Domácí s rozehrou nepospíchají a čas utíká.
80
Toornstra chtěl na levé straně vysunout Jeana Paula Boëtiuse, toho si ale jeho strážce pohlídal a skluzem získal míč.
79
Poslední změna v dresu Rijeky, dolů zamířil Ivan Tomečak, na poslední minuty nastoupil Marko Vešović.
77
Jean Paul se připravil o možnost šance byl z toho rychlý brejk Rijeky. Na středu byl volný Kramarić, vyslal tvrdou střelu, která mířila mezi tři tyče, jeho rána ale byla ještě před Vermeerem zblokovaná.
75
Posledních patnáct minut hry, zatím nic nenasvědčuje tomu, že by se hostům měl podařit zvrat a že by Feyenoord přišel o tolik potřebné body.
73
Vargić si opět po nějaké době sáhl na míč, zlehka si stáhl do rukavic centr z levé strany.
73
Je zde vynucené střídání, Luke Wilkshire skutečně nemůže pokračovat, takže místo něj bude hrát Khalid Boulahrouz.
71
Trocha zmatků před Vermeerem, před Krstanovićem nakonec obránci odkopli, ale už to vypadalo na další velkou šanci hostů.
69
Na trávníku nyní leží domácí Wilkshire, má něco se svalem. Je v péči lékařů a nevypadá to na dlouhé pokračování.
67
Marin Leovac skluzem srazil El Ahmadiho a zcela po zásluze dostal žlutou kartu.
65
Na druhé straně se také rozehrával roh a ten skončil velkým úspěchem domácího gólmana. Před ním se totiž objevil zcela osamocený Kramarić, chtěl Vermeera prostřelit, ten ale vytáhl reflexivní zákrok a udržel dvoubrankový náskok svého týmu. Kramarić pak neuspěl ani s dorážkou, tu mu srazil Wilkshire.
63
Rijeka si málem dala vlastní gól! Po akci Toornstry s Immersem chtěl míč srazit na roh Leovac, jenže to udělal tak nešťastně, že Vargić měl plné rukavice práce, aby vysoký oblouček vytlačil nad břevno!
62
Změna i v domácím dresu. Elvis Manu už po dalším faulu nemůže pokračovat, odkulhal na lavičku a místo něj se představí Jean-Paul Boëtius.
61
Hosté vystřídali, dolů zamířil Moisés a novým hráčem na trávníku se stal Ivan Krstanović.
61
Hosté trochu přehnali svůj důraz a jejich útok byl zastaven útočným faulem na Manua.
59
Nakonec to byl střílený, přízemní centr, hostující obrana zvládla před Vargićem vyčistit prostor a odkopnout.
58
Přímý kop pro domácí, do vápna přiletí ostrý centr.
57
Blíží se nám odehraná hodina hry, poslední minuty vidíme zejména boj a už méně techniky.
55
Toornstra hledal, komu by přihrál, poměrně rychlý přechod do útoku se kvůli váhání zabrzdil. Obrana Rijeky se dokázala vrátit.
54
Domácí vrátili soupeři sportovně míč, pokračujeme ve hře.
53
U střídaček leží domácí Manu, okamžitě k němu přiběhli lékaři. Máme tak krátkou pauzičku.
52
Rijeka se pokusila o výpad po levé straně, přihrávka na Leovace však šla do ofsajdu. Ten přesto ocenil příhru zdviženým palcem.
50
Je to tady, odešel Anas Sharbini, místo něj nastoupil Zoran Kvržić.
49
Hosté chystají první změnu, čekáme na vhodný okamžik.
47
Ten ovšem skončil na tribuně mezi diváky, takže první akce druhého poločasu skončila nezdarem.
46
Hned ze startu druhé půle je tu rohový kop pro domácí.

Fauly: 6:7
Máme za sebou první poločas a domácí mohou spokojeně odkráčet do šatny, neboť po dobrém výkonu vedou nad Rijekou 2:0. První gól přišel už v osmé minutě, kdy se tvrdou střelou prosadil El Ahmadi. Nápor Rotterdamu pokračoval i v dalších minutách a tak nebylo divu, že přišel i gól s pořadovým číslem dva. O ten se ve 20. minutě postaral hlavou Immers. Domácí diváci se zajisté museli výkonem svých oblíbenců bavit a nic na tom nezměnil ani menší nápor Rijeky v posledních minutách.
45
44
Clasie skvěle ubránil výpad Rijeky po pravé straně, zvládl to precizně, hosté nevybojovali ani rohový kop.
42
Po rozehrání zakončoval Tomečak, jenže jeho střela skončila mezi diváky. Od nich se mu také dostalo posměšků za nepovedenou ránu.
42
Je tu ale další rohový kop pro hostující tým. Ten se před pauzou snaží alespoň snížit.
41
Centr na zadní tyč postrádal více přesnosti a Nelom ve spolupráci s Immersem dostali míč dále od vápna.
41
Rohový kop pro Rijeku.
40
Pouze těsný ofsajd zmařil domácím třetí gólovou radost. Richards sice dostal míč za Vargiće, radost byla ovšem zbytečná, protože už prvotní přihrávka do vápna mířila do nepovoleného postavení.
39
Feyenoord vládne, nyní je to hra pouze na jednu branku, do vápna před Vargiće létá jeden míč za druhým.
38
I po něm domácí zakončili, ale ani Immers se mezi tři tyče netrefil.
37
Oj, málem to bylo 3:0. Z levého křídla přilétl vysoký centr na zadní tyč, do skluzu šel Richards, jeho pokus však i díky teči bránícího hráče skončil nad. Je tu roh.
35
Toornstrovo vysunutí vypadalo jako ztracené, ale Richards zabojoval a na brankové čáře dokázal patičkou vrátit míč hry. Feyenoord sice tento moment v šanci nepřetavil, přesto to byl povedený okamžik.
34
Ofsajd a v něm hostující Moisés.
32
Hosté opravdu tvrdí muziku. Moisés trochu neunesl, že na něj nebyl odpískán tvrdý zákrok a tak okamžitě vracel stejnou mincí. Jeho sestřelení Clasieho už ale jako faul hodnoceno bylo a musel si vyslechnout kázání hlavního sudího.
31
Následoval přímý kop, jenže přízemní centr se dostal pouze na hranici šestnáctky, tam se stal kořistí obrany HNK.
30
Další žlutá karta. Nyní ji za faul na unikajícího Manua dostal hostující Miral Samardžić.
29
Sharbini dostal na levém křídle trochu prostoru, snažil se odcentrovat na nabíhajícího Kramariće, jeho přihrávku ale obrana Feyenoordu zvládla odhlavičkovat mimo vápno.
28
Žlutou kartu za faul na Sharbiniho dostal domácí Karim El Ahmadi.
27
Feyenoord i za dvoubrankového náskoku napadá rozehrávku soupeře už na jeho polovině. Nyní to předvedl Immers a vytlačil soupeře až do autu.
26
Z levé strany si na střed naběhl Kramarić, pravačkou mířil do horní části branky, ale našel pouze připraveného Vermeera.
25
Rozehrávka Rijeky je velmi pomalá a to se divákům na tribunách nelíbí a pískají.
24
Stadionem to jen zahučelo, když si na dlouhý pas naběhl Richards a ve skluzu mířil na zadní tyč. Minul, stejně jako dobíhající a také do skluzu jdoucí Manu.
22
Domácí jsou namlsaní a chtějí další gólový úspěch. Každý výpad je tak pro Rijeku nebezpečný.
20
Feyenoord právě vstřelil branku!
A je to 2:0! Na Toornstrův rohový kop si nejlépe vyskočil LEX IMMERS a hlavou překonal marně se natahujícího Vargiće.
19
Rohový kop pro Feyenoord.
17
Tempo se nám trochu uklidnilo a pauzičku si zřejmě dávají i fanoušci na tribunách, kde vládne poměrně velký klid, co se fandění týká.
15
Opět rychlé přesunutí hry, do šestnáctky vběhl hostující Anas Sharbini, chtěl si vykoledovat penaltu, jenže sudí jeho úmysl prohlédl a za filmování mu udělil žlutou kartu.
15
Vysoký centr se snesl až na hranici malého vápna, z brankové čáry si ale včas vyběhl Vargić a míč vyboxoval.
15
Nyní je tu přímý kop pro Feyenoord, uvidíme centr z levé strany.
13
Rijeka vystrčila růžky, Kramarić si už nabíhal mezi dva obránce, vypadalo to, že se dostane i do sóla, na poslední chvíli ale přišel čistý skluz zezadu a uhašení rodícího se požáru v obraně Rotterdamu.
11
A dostali se i ke střeleckému pokusu. Na svědomí ho měl právě Moisés, jeho přízemní rána sice Vermeera protáhla, ale z těch opravdu vážných rozhodně nebyla.
10
Hosté poprvé déle v držení míče, po faulu na Moisése rozehrávají přímý kop.
9
Pokud měla Rijeka připravený plán, bude jej muset patrně po rychle obdržené brance pozměnit.
8
Domácí zužitkovali svůj počáteční tlak a jdou do vedení. Po dlouhém pasu sklepl Richards míč na nabíhajícího KARIMA EL AHMADIHO a ten prudkou ranou pod břevno otevřel skóre tohoto utkání.
7
Domácí rozjíždí postupný útok, zatím je to mezi bránícími hráči. Dál se míč nedostal.
6
Rijeka se stále nedostala za útočnou polovinu, zčásti vlastní nervozitou a bázlivostí, zčásti tlakem Feyenoordu.
5
A nyní byli domácí blízko gólu. V pokutovém území se na chvíli uvolnil Immers, špičkou kopačky se snažil najít skulinu, hosté tento pokus srazili. Následně zakončoval i Richards, jeho pokus skončil mimo.
4
Je to zatím o dobývání prostor, Rijeka se pouze brání.
3
Manu se chtěl probít do vápna, ve středu je ale velice přehuštěno a tak není divu, že přišel o míč.
2
Chvilkový souboj o míč uprostřed hřiště skončil úspěchem domácích, ti jdou pozvolna kupředu.
1
První akce a výpad domácích byl neúspěšný, přihrávka Wilkshira za obranu byla příliš prudká, El Ahmadi nedokázal zpracovat.
1
Výkop měli hráči Feyenoordu.
1

Feyenoord Rotterdam: Vermeer – Wilkshire, Van Beek, Kongolo, Nelom – Clasie (C), El Ahmadi – Toornstra, Immers, Manu – Richards.
Náhradníci: Mulder – Boulahrouz, Trindade de Vilhena, Karsdorp, Jean Paul, Basaçikoglu, Te Vrede.

HNK Rijeka: Vargić – Tomečak, Samardžić, Lešković, Leovac – Jugovic, Jajalo, Cvijanovič, Moisés – Sharbini (C), Kramarić.
Náhradníci: Prskalo – Mitrović, Bertoša, Vešović, Močinič, Kvržić, Krstanović.

Rozhodčí: Craig Thomson – Stuart Stevenson, Francis Connor (všichni SCO).
Oba týmy jsou již na trávníku, začátek utkání je otázkou několika okamžiků.
Zápas na Stadion Feijenoord začne ve 21:05, takže buďte s námi i druhé série zápasů Evropské ligy a sledujte náš přenos. Jste k němu zváni.

Tento zápas budou řídit rozhodčí ze Skotska. Hlavním sudím bude Craig Thomson, kterému budou na pomezí pomáhat Stuart Stevenson a Francis Connor. Jako čtvrtý sudí se představí David McGeachie a u branek budou číhat Kevin Clancy a Brian Colvin.
HNK Rijeka

Hostům zatím patří třetí příčka se čtyřmi body a dnes se bude snažit nějaké získat i z venkovní půdy, všechny totiž klub získal na svém stadionu. Opírat se bude zejména o svého ostrostřelce Andreje Kramariće, který dal čtyři z pěti branek.

Odehrané zápasy

Lutych – Rijeka 2:0
Rijeka – Sevilla 2:2
Rijeka – Feyenoord 3:1
Feyenoord Rotterdam

Domácí jsou po polovině základní skupiny až na posledním místě se třemi body, situace je ale velmi vyrovnaná a každé kolo může skupinou řádně zamíchat. Feyenoord bude chtít také odčinit prohru z Rijeky v poměru 1:3. Jedinou branku Rotterdamu dal Toornstra, za Rijeku se hattrickem blýskl Kramarić.

Sevilla – Feyenoord 2:0
Feyenoord – Lutych 2:1
Dobrý večer, Evropská liga pokračuje svou dnešní druhou sérií zápasů a my se společně podíváme na duel mezi týmy Feyenoord Rotterdam a HNK Rijeka.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:05.