Po gólu Vargase už sudí Jonas Eriksson zápas ukončil a Fiorentina tak po vítězství 2:0 postupuje do semifinále EL. Domácí dnes zvítězili naprosto zaslouženě. Od začátku duelu byli jasně lepší a od 40. minuty navíc hráli proti oslabenému soupeři. Po druhé žluté kartě se totiž ze hřiště pakoval vyloučený Lens. Fialky přesilovku poprvé využily už za tři minuty, kdy se trefil Mario Gómez a definitivní razítko na domácí postup přidal v úplném závěru Juan Vargas.
90+5
90+4
Fiorentina právě vstřelila branku!
Je rozhodnuto! Violu definitivně posílá do semifinále JUAN VARGAS, jenž se na levé straně prosadil přes Chačeridiho a z úhlu míč napálil na zadní tyč. Šovkovskij neměl nárok zasáhnout – 2:0.
90+3
Jarmolenko si před bránou našel volný míč, ale jeho bombu zablokoval Savić, který teď svému gólmanovi hodně pomohl!
90+2
Domácí drží hru na své útočné polovině.
90+1
Tak čtyři minuty.
90
Už běží poslední minuta. Uvidíme, kolik švédský sudí ještě nastaví.
88
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Mohamed Salah, přichází Juan Vargas.
87
Po rohu Kalitvinceva se bude jen kopat od domácí brány.
86
Další roh pro Dynamo, poté co jeden z domácích obránců tečoval Jarmolenkovu přihrávku těsně vedle tyče vlastní brány! Dynamo v závěru přeci jen otevřelo hru.
85
Po rohovém kopu Guseva se ocitl ve velké šanci Rybalka! Jeho jedovku, která mířila k bližší tyči, nadvakrát zneškodnil Neto.
84
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází David Pizarro, přichází Alberto Aquilani.
84
Matías Fernández si naběhl na pas za obranu a vypadalo to, že se dostane do velké šance. Šovkovskij byl však z brány velmi rychle venku a doslova vypíchl míč Fernándezovi z kopačky!
83
Domácí mají hru pod kontrolou, Dynamo si dosud nevytvořilo žádnou šanci.
82
Z nějakých 20 metrů to zkusil Marcos Alonso, prostor mezi tyčemi netrefil.
81
Pizarro šel na půlce do kličky a vykoledoval si faul od Rybalky.
80
Joaquín přenesl hru na pravou stranu, kde byl novic na hřišti Badelj. Ten vystřelil jen do protihráče.
79
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Borja Valero, přichází Milan Badelj.
79
Joaquín zajel do Vidy a je mu pískán faul.
78
Centr Kalitvinceva nepustil před bránu Marcos Alonso.
77
Pizarro za šestnáctkou vypálil, trefil však jen obránce.
75
Myslím, že Dynamo by mohlo skórovat pouze z nějaké standardní situace, či z náhodného kontru. Jinak se hosté do útoku skoro nedostávají.
74
Tomović v souboji o míč fauloval Guseva. Dynamo rozehrává.
72
Borja Valero sice napřáhl z velké dálky, ale bránu minul jen těsně. Dobrý pokus.
71
Do konce řádné hrací doby zbývá zhruba dvacet minut. Fiorentina stále drží jen těsné vedení, přestože si vytvořila spoustu šancí a hraje proti oslabenému soupeři.
69
Závěrečné střídání Dynama. Serhij Sydorčuk nahrazuje Vitalije Bujalského.
67
Další z mnoha dobrých šancí Fialek. Salah poslal z pravé strany míč před bránu a ten propadl až k Joaquínovi. Španělský fotbalista bránu z několika metrů minul.
66
Na druhé straně táhl Jarmolenko rychlý kontr. Rozhodl se pro přihrávku na levou stranu, kde byl střídající Kalitvincev, jehož střela na bránu neprošla.
66
Střela Borji Valera byla zblokována bránícími hráči Dynama.
65
Hráči Fiorentiny i nadále buší do obrany soupeře.
63
Střídání v týmu Dynamo Kyjev: ze hřiště odchází Younés Belhanda, přichází Vladislav Kalitvincev.
62
Zdá se, že oba hráči by měli být v pořádku. Hra pokračuje.
60
Belhanda zahrával standardní situaci, ale tu si italský celek pohlídal. Hra byla vzápětí přerušena, jelikož se v šestnáctce srazili Vida s Alonsem a oba hráči budou muset být ošetřeni.
59
Na hranici šestnáctky se dostal k míči Mohamed Salah. Napálil ho těsně vedle pravé tyče!
58
Vysoký míč z kopačky Tomoviće si stáhl Šovkovskij.
56
Nyní se Dynamo přeci jen nadechlo k útočné akci. Tu zakončoval centrem z levé strany Jarmolenko, ale domácí obrana neměla problém.
55
O deseti hrající Ukrajinci se prakticky nedostávají přes půlící čáru.
54
Olexandr Šovkovskij svým výkopem trefil jen napadajícího Gómeze, od jehož těla se míč odrazil nad bránu!
52
Z hostujícího kontru nic nebylo, Gusev byl v ofsajdu.
50
Nyní hostující bránu minul Joaquín. Fiorentina zápas kontroluje.
49
Už se zdálo, že Antunes k míči Salaha nepustí, ale domácí fotbalista svého strážce přetlačil a dokonce se dostal k zakončení. Málem z toho byl druhý gól Violy, protože Silva balón srazil na tyč!
47
Fialky vysunuly pressing hodně vysoko a znemožnily soupeři rozehrávku.
46
Joaquín přebíral míč v ofsajdové pozici.
46
Statistiky 1. poločasu:
Střely na bránu – 5:0
Střely mimo – 4:1
Rohové kopy – 6:0
Držení míče v % – 56:44
První poločas přinesl mnoho zajímavých okamžiků. Fiorentina byla od začátku mnohem aktivnějším týmem a vytvořila si i řadu šancí. Blízko gólu byl několikrát Mario Gómez, Marcos Alonso dokonce nastřelil břevno, ale Dynamo stále drželo čisté konto. Klíčové momenty úvodního dějství tak přišly až v jeho závěru. Ve 40. minutě uviděl za nafilmovaný pád druhou žlutou kartu hostující Lens a přesilovku Fiorentina hned po třech minutách využila, když míč za záda Šovkovského poslal Mario Gómez. Dynamo bude hrát celý druhý poločas v deseti a k postupu potřebuje mnimálně vyrovnat.
45+2
45+2
Sergej Rebrov reaguje na průběh zápasu ještě před koncem poločasu. Ze hřiště odchází Lukasz Teodorczyk, přichází Oleh Gusev.
45+1
Další šance domácích! Tomović si po pravé straně naběhl až do zakončení, ale svou střelu nasměroval vedle vzdálenější tyče.
45
Rozhodčí nastaví jednu minutu.
43
To se však hostům nepodaří! Centr Joaquína propadl až k nohám nepokrytého MARIA GÓMEZE, který z bezprostřední blízkosti poslal míč za záda Šovkovského. Bylo to i s trochou štěstí, jelikož německý útočník si chtěl balón nejspíše zpracovat a ten mu z nohy odskočil tak, že skončil v bráně.
41
Cílem Dynama bude dohrát poločas bez inkasovaného gólu. Pak samozřejmě může přijít přeskupení řad.
40
Velká rána pro hosty! Jeremain Lens se dostal až do pokutového území, kde přepadl přes nohy protihráče a rozhodčí Eriksson to posoudil jako filmování! Následuje žlutá karta, která je pro Lense již druhou v utkání, což samozřejmě znamená vyloučení!
39
Lens si na křídle dobře obhodil jednoho bránícího hráče, ale Borja Valero už ho o míč obral.
37
Fernández zahrával rohový kop. Míč se dostal až k Savićovi, který vypálil z otočky. Nedal však balónu takovou razanci, aby Šovkovského zaskočil.
36
Domácí teď předvedli hodně riskantní rozehrávku. Na míč málem dosáhl napadající Teodorczyk.
35
Máván ofsajd, ve kterém byl Joaquín.
35
Sledujeme postupný útok domácí Violy.
33
Jarmolenko vyslal z levé strany centr, pro který si musel dojít brankář Neto.
32
Teď si zase nahrávají hráči Dynama. Tempo hry v posledních minutách trochu uvadlo.
30
Domácí nyní opět na míči a snaží se něco vymyslet.
28
Další protiútok hostí zakončoval střelou zpoza šestnáctky Jarmolenko. Mířil vedle.
27
Zajímavý kontr Dynama skončil na nepovedeném centru Antunese. Levý bek hostí poslal míč za bránu.
26
Také nyní se hosté ubránili.
25
Máme tu čtvrtý roh domácích.
23
Nyní se Gómez dostal k nebezpečné hlavičce, ta však skončila vedle. Aby to Fiorentinu nemrzelo, šancí už pálila dost.
22
Mario Gómez se dostal až do pokutového území, kde si položil obránce a v gólové šanci pálil na Šovkovského. Cpal míč nahoru, ale už 40letý gólman Dynama předvedl skvělý zákrok a vyrazil míč!
21
Chačeridiho rozehrávka skončila v autu.
19
Salah číhal v šestnáctce na centrovaný míč, ale Antunes ho přehlavičkoval.
19
Hráči Dynama se teď snaží trochu zklidnit hru a volí postupnou kombinaci.
17
Marcos Alonso to opět zkoušel zpoza šestnáctky. Tentokrát přestřelil.
16
Stále stejný obrázek, Fiorentina drží míč, Dynamo se brání.
14
Matías Fernández byl faulován Jeremainem Lensem. Hráč Dynama Kyjev dostává žlutou kartu.
13
Pokud budou hrát hosté i nadále tak pasivně, tak za to asi budou vytrestáni. Fiorentina dává zapomenout na nevýrazné výkony z posledních zápasů.
12
Také další roh hosté přestáli, ale i nadále se jen brání.
11
Dynamo má velké štěstí! Tečovaná střela Valera skončila centimetry vedle pravé tyče!
10
Po rohovém kopu se hosté ubránili, ale Viola pokračovala v ofenzivě i nadále. Marcos Alonso tak vypálil asi z 18 metrů a rozezvučel břevno brány Dynama!
9
Z hranice šestnáctky vyslal slušnou pumelici Salah. Šovkovskij se složil na zem včas a vyrazil míč na roh.
7
Fiorentina zatím Dynamu téměř nepůjčuje míč. Ukrajinský celek se pouze brání.
5
Mario Gómez už rozvlnil síť brány Dynama, ale pomezní rozhodčí už měl praporek nad hlavou. Gól není uznán pro ofsajd. Každopádně Fialky mají velký tlak.
3
Další nebezpečný útok domácích. Joaquín v šestnáctce roztáhl hru na Marcose Alonsa, který míč hned posílal na bránu. Tam už byl zaparkovaný Gómez, ale Šovkovskij má balón v rukavicích.
2
Málem velká šance Fiorentiny! Mario Gómez na zadní tyči ve skluzu jen o kousíček nedosáhl na centrovaný míč. V opačném případě by zřejmě skóroval.
2
Domácí zatím drží míč na svých kopačkách.
1

ACF Fiorentina: Neto – Tomović, Rodríguez (C), Savić, Alonso – Fernández, D. Pizarro, Valero – Salah, Gómez, Joaquín.

Náhradníci: Tătăruşanu – Basanta, Pasqual, Badelj, Vargas, Aquilani, Iličić.

Dynamo Kyjev: Šovkovskij (C) – Silva, Vida, Chačeridi, Antunes – Rybalka, Bujalskij – Jarmolenko, Belhanda, Lens – Teodorczyk.

Náhradníci: Rybka – Betão, Sydorčuk, Garmaš, Gusev, Čumak, Kalitvincev.

Rozhodčí: Jonas Eriksson – M. Klasenius, D. Wärnmark (SWE).
První čtvrtfinálové utkání v Kyjevě skončilo remízou 1:1, která je výhodnější pro italský celek. Dlouho se přitom zdálo, že by Dynamo mohlo i zvítězit. Domácí se ve 36. minutě ujali vedení zásluhou Jeremaina Lense a stav 1:0 platil ještě v závěru duelu. Viole se podařilo srovnat až ve druhé minutě nastavení, kdy střídající Khouma Babacar pokořil nůžkami zkušeného gólmana Šovkovského.
ACF Fiorentina:
Italský celek se v posledních zápasech souží. V Serii A tak Fialky prohrály poslední dva zápasy a v tabulce se propadly až na šestou příčku, která již nezaručuje postup do evropských pohárů pro příští sezónu. Krom toho také Fiorentina vypadla v semifinále národního poháru, když vůbec nezvládla domácí odvetu s Juventusem – 0:3. Kouč Vincenzo Montella bude dělat vše proto, aby své svěřence připravil na rozhodující zápasy sezóny, ale jednoduché to mít nebudě. V odvetě s Kyjevem bude postrádat Bernardeschiho, Rossiho a hlavně střelce vyrovnávacího gólu z úvodního duelu Khoumu Babacara.

Fiorentina zahájila svou pouť Evropskou ligou v základní skupině K, kterou se ziskem 13 bodů opanovala. Jejími soupeři byly celky Guingampu, PAOK Soluň a Dinama Minsk. V prvním kole play-off Fialky vyřadily anglický Tottenham, na jehož půdě remizovaly 1:1 a o postupu rozhodly domácí výhrou 2:0. V osmifinále pak hráči Fiorentiny svedli italský souboj s AS Řím. Po domácí remíze 1:1 šokovali svěřenci trenéra Montelly vítězstvím 3:0 ve Věčném městě.
Dynamo Kyjev:
Fotbalisté Dynama prožívají skvělou sezónu. Ukrajinskou ligu vedou o pět bodů před Šachtarem Doněck a pokud zvládnou víkendový domácí zápas se svým největším rivalem, budou mít mistrovský titul nadosah. Kyjevští zároveň válí i v Evropské lize, kde stále zůstávají ve hře o postup mezi čtyři nejlepší celky soutěže. V posledních deseti soutěžních duelech svěřenci Sergeje Rebrova prohráli jen jednou. Konkrétně šlo o první osmifinálové utkání EL na půdě anglického Evertonu.

Svou pouť Evropskou ligou začalo Dynamo v základní skupině J. V konkurenci Ria Ave, Steauai Bukurešť a Aalborgu ztratilo body pouze za jedinou porážku s Dány a do vyřazovacích bojů postoupilo z prvního místa. Na úvod play-off se kyjevský tým vypořádal s francouzským Guingampem – 2:1 venku a 3:1 doma. V osmifinále si pak hráči Dynama sice přivezli porážku 1:2 ze stadionu anglického Evertonu, ale doma předvedli ofenzivní smršť a soupeře přestříleli 5:2.
Vítám tu všechny příznivce dobrého fotbalu! Ve čtvrtek jsou na programu odvetné zápasy čtvrtfinále Evropské ligy a já Vám prostřednictvím textového on-line přenosu přiblížím duel mezi Fiorentinou a Dynamem Kyjev. Úvodní utkání v ukrajinské metropoli skončilo remízou 1:1, což posílá do o něco výhodnější výchozí pozice italský tým. Fiorentině tak k postupu stačí jakékoli vítězství, či bezbranková plichta.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:05.