Neapol sice byla většinu druhé půle jasně lepším týmem, ale přesto to jsou hráči Dněpru, kteří si domů odvezou výsledek, jenž je do odvety staví do výhodné výchozí pozice. Domácí poslal v 50. minutě do vedení hlavičkou po rohovém kopu David López a další gól mohl hned čtyřikrát přidat Gonzalo Higuaín, který však vždy ztroskotal na výborně chytajícím Denysovi Bojkovi. V 81. minutě navíc z ojedinělého kontru udeřilo na druhé straně, když zřejmě z ofsajdové pozice dopravil míč do brány Jevgenij Selezňov. Ten byl přitom byl v té chvíli na hřišti necelou minutu. Neapol tak remizovala s Dněpropetrovskem 1:1.
90+5
90+4
Už běží úplný závěr zápasu, domácí možná v posledním útoku.
90+3
Hosté takticky velmi dobře vysunuli napadání a zkomplikovali Neapoli rozehrávku.
90+1
Centr z pravé strany končí v moci Bojka. Hostujícího brankáře navíc fauloval Mertens.
90+1
Rozhodčí Moen nastaví čtyři minuty.
89
Gabbiadiniho centr sice Bojko podběhl, ale za ním nebyl nikdo z domácích. Teď už se bude kopat od brány Dněpru.
89
A ještě jeden rohový kop následuje po centru Mertense.
88
Gabbiadini zahrával rohový kop. Domácí si vše zopakují z pravé strany.
88
Bojko vyběhl daleko z brány a odkopl míč alespoň na roh.
86
Na střely na bránu vedou Partenopei 6:2, na rány mimo dokonce 8:1, přesto je stav nerozhodný.
85
Tečovaná střela Gargana končí v rukavicích Bojka.
85
V lepší výchozí pozici jsou najednou hosté. Neapoli není nic platné, že byla celý druhý poločas mnohem aktivnějším týmem.
83
Hamšík vypálil spíše ze zoufalství. Bránu netrefil.
82
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Lorenzo Insigne, přichází Dries Mertens.
81
Dněpropetrovsk právě vstřelil branku!
Tohle je pro domácí obrovský šok, naopak kouč Dněpru Myron Markevyč si může gratulovat k vydařenému střídání! JEVGENIJ SELEZŇOV ještě nebyl na trávníku ani celou minutu, když k němu na malém vápně propadla přihrávka Fedeckého a Selezňov pohodlně dopravil míč za brankovou čáru – 1:1.
80
Střídání v týmu FC Dněpr Dněpropetrovsk: ze hřiště odchází Nikola Kalinič, přichází Jevgenij Selezňov.
78
Souboj Higuaín vs Bojko pokračuje! Brankář Dněpru vytáhl nebezpečnou ránu domácího forvarda nad břevno!
78
Domácí by rádi přidali i druhý gól. Případné vítězství 2:0 by je hodně přiblížilo vysněnému finále.
77
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází José María Callejón, přichází Manolo Gabbiadini.
76
Z levé strany centroval Ghoulam, hosté se ubránili.
75
Rotaň odcentroval a našel pouze bránícího hráče.
75
Britos fauloval u rohu šestnáctky Bruna Gamu. Standardní situace pro hosty.
73
Třetí velká šance Gonzala Higuaína ve druhém poločase! Argentince do ní poslal Marek Hamšík, ale v souboji tváří v tvář opět uspěl Bojko, který hostům drží hratelné skóre do odvety!
73
Žlutou kartu dostává Arťom Fedeckij (FC Dněpr Dněpropetrovsk).
71
Insigne natáhl ke štiplavé střele, kterou vyrazil Bojko. Domácí dominují hře.
71
Neapol střídá. Ze hřiště odchází střelec zatím jediného gólu, David López, kterého nahradil Walter Gargano.
70
Z 20 metrů to zkusil aktivní Lorenzo Insigne. Bránu netrefil.
69
Rotaňova standardka našla jen hlavu Hamšíka.
69
Střídání v týmu FC Dněpr Dněpropetrovsk: ze hřiště odchází Džaba Kankava, přichází Roman Bezus.
68
Slabý pokus Insigneho končí v rukavicích Bojka.
67
Roh Insigneho tentokrát hostům problémy nenadělal.
66
Prudký pas Maggia prošel malým vápnem. Balón pak uklidil na roh obránce Dněpru.
65
Hamšíkův pas prošel až k Higuaínovi. Ten se už sice vytlačil mimo ideální střelecký úhel, ale ještě dokázal udržet míč tak dlouho, aby ho mohl posunout proti noze Callejóna. Ten z hranice šestnáctky minul bránu.
64
Insigne rozehrával standardku z levé strany. Po jeho centru se tlačil do zakončení Hamšík, hostující obrana ho však uhlídala.
62
Bruno Gama fauloval Hamšíka, domácí tak pokračují v útočení.
61
Druhý poločas jednoznačně patří domácí Neapoli, která se ujala vedení a měla i další šance.
60
Další šance Higuaína, který se hnal na hostující bránu z pravé straly. Jeho střelu vyrazil Bojko opět nohama.
59
Domácí jsou při chuti. O velkou šanci připravil Callejóna praporek pomezního, který mu signalizoval ofsajd.
57
Střídání v týmu FC Dněpr Dněpropetrovsk: ze hřiště odchází Valerij Lučkevič, přichází Bruno Gama.
56
Byly z toho rohy dva, ale skóre se zatím nemění.
55
Gonzalo Higuaín měl na kopačce druhý gól svého týmu! Výbornou přihrávkou jej vysunul Hamšík, ale hosty podržel Bojko, který zakončení argentinského forvarda vyrazil nohou na roh.
53
Zatím ale nadále útočí Neapol. Higuaín se sice k zakončení neprotlačil, ale míč se ještě odrazil k Davidu Lópezovi, který z hranice pokutového území netrefil bránu.
52
Uvidíme, zda inkasovaný gól vybudí hosty k větší ofenzivní aktivitě. Dosud se především bránili.
50
Neapol právě vstřelila branku!
Z následného rohu se domácí ujímají vedení! Na centr Insigneho si naskočil DAVID LÓPEZ a Bojko se za jeho přesnou hlavičkou jen ohlédl.
50
Tohle byla velká šance! Marek Hamšík byl sice v ostrém úhlu, ale jeho chytrý lob musel za již překonaným Bojkem vyhlavičkovat obránce!
49
Domácí trpělivě kombinují na polovině soupeře.
47
Ani jeden z trenérů o pauze nesáhl ke změnám v sestavě.
46
Statistiky 1. poločasu:
Střely na bránu – 0:1
Střely mimo – 3:0
Rohové kopy – 4:1
Držení míče % – 68:32
V prvním poločase jsme gól neviděli. Více se snažili hrát fotbalisté Neapole, ale přes dobře fungující defenzivu Dněpru se prosazovali jen těžko. Největší gólovou příležitostí je tak pohříchu asi dalekonosná střela Insigneho z 9. minuty, která skončila kousek vedle tyče.
45+2
45+1
Ještě standardní situace Rotaňa. Centr z jeho kopačky dolétl k brankáři Andújarovi.
45+1
Rozhodčí nastaví minutu.
45
Brankář Bojko včas vyběhl a byl u míče o něco dříve než Ghoulam. Ten gólmana Dněpru dohrál a byl mu odpískán faul.
44
Po levém křídle utekl Insigne, jeho zpětná přihrávka však mířila do míst, kam nikdo z jeho spoluhráčů nenabíhal!
44
Ten rozehrál Callejón. Vše ale skončilo pouze pokusem Higuaína, který odevzdal míč do rukavic brankáře Bojka.
43
Leo Matos na zadní tyči raději odehrál míč do zámezí. Domácí budou kopat roh.
43
Insigne si na rohu šestnáctky přehazoval míč na pravačku, hosté ho však nenechali vystřelit.
42
Nic z toho, u míče Neapol.
41
Britos fauloval Lučkeviče. Hosté budou rozehrávat.
40
Hamšík zastavil útok soupeře taktickým faulem ještě na útočné polovině.
40
Domácí si vyměňují přihrávky kolem půlící čáry.
38
Lučkevičův centr byl sražen a míč směřoval do rukavic Andújara. Ten si ale zřejmě nekřikl a Raúl Albiol balón odhlavičkoval do autu.
36
Hosté se nadechli k náporu a v krátkém sledu poslali do šestnáctky několik nebezpečných centrů. Ten poslední z kopačky Konopljanky končí za brankovou čarou a Andújar může zklidnit hru odkopem.
35
K odvážnému sólu se nadechl Konopljanka, který byl ale včas zastaven obranou soupeře.
34
Kalinič byl na půlícím kruhu faulován Maggiem. Míč pro hosty.
33
Dněpropetrovsk se soustředí především na defenzivu, hosté nechtějí zbytečně chybovat.
32
Leo Matos raději zakopl míč do autu.
31
Domácí kombinace je příliš pomalá, obrana Dněpru se stačí přesouvat.
29
Hosté zakládali zajímavě vyhlížející kontr, který byl ale přerušen. Kalinič totiž ve vzdušném souboji fauloval Britose.
28
Callejón si na pravém křídle zabíhal za defenzivní linii soupeře, byl však v ofsajdu.
27
Insigne rozehrával standardku z levé strany. Míč dolétl jen do náruče Bojka.
26
Partenopei kontrolují míč a snaží se proti obraně Dněpru něco vymyslet.
25
Hosté se zatáhli hluboko na svou polovinu. Ghoulam z levé strany centroval, ale Higuaín měl k míči daleko.
24
Po rohu se domácí ubránili a Jorginha, který vyvážel míč, sestřelil skluzem Džaba Kankava. Žlutá karta pro hráče hostí.
23
Z dálky to zkusil Kankava a Andújar raději vyboxoval míč na roh.
22
Higuaín výborně vysunul Insigneho, který obstřelil vybíhajícího Bojka, ale bohužel pro domácí minul i bližší tyč brány Dněpru.
20
Konopljanka byl v souboji o míč faulován Maggiem. Šlo o útočný faul domácího hráče.
20
Rotaň zahrával standardní situaci. Míč nakopl jen do rukavic Andújara.
18
Nikola Kalinič ve vzdušném souboji fauloval Davida Lópeze. Domácí hráč se z trávníku těžce zvedal, ale nyní už je na nohou.
18
Domácí rozehráli nakrátko. Poté odcentroval Insigne, ovšem míč dopravil do bezpečí Rotaň.
18
Další roh pro Neapol.
17
Jorginho přímý kop rozehrál pouze na hlavu stopera Douglase.
16
Rotaň poslal k zemi Callejóna a domácí budou zahrávat standardku ze zajímavé pozice.
15
Hamšíkovu prudkou přihrávku odpálil jeden z obránců do autu. Dněpr dobře brání.
14
Italové mají míč častěji pod kontrolou a jsou to oni, kdo se snaží tvořit hru.
13
Raúl Albiol dostal nepřesnou přihrávku a už nestihl míč na hrací ploše. Vhazují hosté.
11
Insigneho roh našel Hamšíka, slovenský záložník však bránu netrefil.
11
Na přihrávku Callejóna před bránou nedosáhl Higuaín. Hosté pak odkopli míč na roh.
9
Insigne pořádně vystrašil brankáře Bojka. Z 25 metrů volejem napálil míč a ten skončil jen decimetry vedle levé tyče!
9
Domácí se ubránili.
8
Konopljanka se na levém křídle prohnal kolem Albiola a odcentroval. Míč odehrál na roh Britos.
7
Jeden z domácích hráčů teď nacentroval jen do rukavic Bojka.
6
Centr Insigneho směřoval na Higuaína. Toho obrana Dněpru pohlídala.
6
Insigne pohlídal míč až do zámezí. Vykopávat bude domácí gólman.
5
Domácí Callejón byl přistižen v postavení mimo hru.
4
Rychlý brejk Neapole táhl Maggio, který se už dostával za záda obrany soupeře. Leo Matos ho na poslední chvíli stačil odzbrojit.
3
Po odkopu domácího obránce budou Ukrajinci vhazovat.
3
Insigne ho kopl na bližší tyč, kde byl jen obránce Dněpru, který míč odhlavičkoval.
2
Ghoulam získal pro domácí roh.
2
Domácí zatím drží míč na svých kopačkách.
1
Úvodní výkop zápasu provedla Neapol.
1

SSC Neapol: Andújar – Maggio, Albiol, Britos, Ghoulam – Jorginho, David López – Callejón, Hamšík (C), L. Insigne – Higuaín.

Náhradníci: Cabral – Henrique, Koulibaly, Mertens, Gargano, Inler, Gabbiadini.

FC Dněpr Dněpropetrovsk: Bojko – Fedeckij, Douglas, Čeberjačko, Leo – Kankava, Fedorčuk – Lučkevič, Rotaň (C), Konopljanka – Kalinič.

Náhradníci: Laštůvka – Alexandru, Svatok, Bezus, Gama, Selezňov, Matheus.

Rozhodčí: Moen – Haglund, Andås (NOR).
Oba celky spolu v Evropské lize nehrají poprvé. Před dvěma lety se setkaly v základní skupině a úspěšnější vždy bylo domácí mužstvo. Dněpr na svém hřišti zvítězil 4:2, Neapol 3:1. Z postupu do play-off se pak radovaly oba kluby.
SSC Neapol:
Slavný italský celek měl v základní skupině i pražskou Spartu. Postup si zajistil poměrně s přehledem, když v šesti zápasech prohrál pouze jednou a se 14 body vyhrál skupinu. Ve vyřazovací fázi pak svěřenci Rafaela Beníteze postupně vyřadili Trabzonspor, Dinamo Moskva a německý Wolfsburg, na jehož v půdě v prvním zápase zvítězili 4:1 a odveta tak byla spíše formalitou. V italské Serii A se Neapolští usadili na čtvrté příčce, jenž zajišťuje postup do EL i pro příští rok. Na třetí Lazio ztrácejí čtyři body. V posledním ligovém utkání Partenopei zdolali AC Milán jasně 3:0.
FC Dněpr Dněpropetrovsk:
Ukrajinský celek obsadil v základní skupině F se sedmi body druhé místo a postup do vyřazovací části Evropské ligy vydřel až v posledním duelu proti Saint-Étienne, které přehrál 1:0. V play-off však hraje Dněpr skvěle, postupně dokázal vyřadit řecký Olympiakos, nizozemský Ajax (zde rozhodovalo o postupujícím až prodloužení) a ve čtvrtfinále i belgické Bruggy. Dněpropetrovsku se daří také v domácí lize, ve které drží osmizápasovou neporanitelnost a patří mu druhá příčka za suverénním Dynamem Kyjev.
Sportu zdar a fotbalu zvláště! V Evropské lize už zbyly pouze čtyři nejlepší týmy a já Vám přinesu první semifinálový zápas mezi Neapolí a Dněpropetrovskem. Oba celky se aktuálně nacházejí ve velmi dobré formě a tak se můžeme těšit na kvalitní duel.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:05.