S konstatováním, že FC Turín porazil HJK Helsinki poměrem 2:0, připisuje si druhou výhru ve skupině a celkově zatím ve třech zápasech nedostal ani gól, zatímco HoJeKo nezískalo ani bod, se s Vámi loučí a hezký večer přeje Tomáš Lysý.
Ofsajdy: 5-1.
Zápas skončil a nutno říct, že FC Turín se raduje ze zasloužené výhry 2:0 proti HJK Helsinki. Hosté se po většinu času pouze bránili a čekají tak na své první body ve skupině B. Turín si naopak rozdělil oba góly do obou poločasů. Nejprve trefil Cristian Molinaro jen břevno, ale deset minut před koncem poločasu se již nemýlil. Třináct minut po pauze pak pojistil výhru domácích Amauri.
90+3
90+2
Vivasova střela ze zblokována a následně posílá Savage míč v krkolomné pozici na rohový kop, který bude kopat El Kaddouri.
90
Poslední minuta řádné hrací doby je zde. O výhře domácích se rozhodně nedá pochybovat. Nastaveny budou dvě minuty.
89
Asi jedna z nejlepších akcí hostí. Sebastian Sorsa se vydal do velkého vápna, kde se snažil zpracovat si míč, který mu na poslední chvíli, a to velmi šťastně, ustřelil pod nohami Pontus Jansson.
89
Což o to, v obraně si HJK počíná poměrně dobře a až na pár vyjímek bez potíží likviduje nákopy Turína. Jenže směrem dopředu je to tedy velká tragédie.
87
Po delším čase se zase hraje blíže k brance Erikssona. Viděli jsme jednoznačně nejdelší pobyt Helsinek před branou Turína.
85
Macoumba Kandji se snažil znemožnit dlouhý odkop od branky Cristianu Molinarovi, jenže netrefil míč, ale nohy svého soka. Žlutá karta jej nemine.
84
Nikolai Alho se sice výtečně prosadil přes Maksimoviće, kterému ale podél pravé lajny velkého vápna přišel na pomoc Jansson a proti dvojici beků Turína již neměl Alho šanci.
83
Demba Savage si vzápětí vykoledoval žlutou kartu po tom, co vehementně urgoval u sudího, že se jednalo o ofsajd. Kartonek žluté karty vidí za protesty.
83
Helsinki ale ukazují, že i oni umí něco repertoáru fotbalového umění. Demba Savage si povodil dva hráče domácích a vystřelil. Jeho akci však chyběla přesnější střela, míč končí hodně nad spojnicí břevna a levé tyče.
81
Nikolai Alho se v situaci dva na dva snažil přistrčit míč Kandjimu, tentokrát se však vyznamenala obrana domácích.
80
Po delším čase se dostali ke střele také Helsinští. Pokus Robina Loda však nebyl vůbec přesný, Padelli se za míčem pouze v poklidu otočil. Kulatý nesmysl šel hodně vedle.
79
Nyní teda předvedli hosté při rozehrávce školáckou chybu a HJK může být rádo, že se Sorsa předvedl výborný skluz a vypíchl míč zpět ke svým spoluhráčům.
78
Nocerinovi utíká míč v dobré pozici od nohy a končí v zámezí.
76
Další dvojité střídání. Jednu z legend finského fotbalu Teema Tainia nahrazuje Mika Väyrynen. Jde o substituci záložníka za záložníka. V celku Turína odchází z placu forvard Josef Martínez, kterého nahradí také útočník Paulo Barreto.
76
74
Domácí se rychle dostali před branku Erikssona, který si tedy mohl připadat jak na střelnici. Pokus El Kaddouriho zblokovala obrana HJK a když se míč dostal k novicovi na hřišti Nocerinovi, tak záložník italského týmu minul branku.
73
Nový muž na hřišti Antonio Nocerino se hned na úvod uvedl faulem na Savageho. Stejný vstup do utkání měl před malou chvílí i Quagliarella, který ale za svůj zákrok dostal žlutou kartu.
72
Cristian Molinaro je dnes dle mého názoru nejlepším mužem na trávníku. Tentokrát se však gólově neprosadí, protože je znovu přistižen v ofsajdu.
71
Další střídání v dresu domácích. Záložník Marco Benassi po jednasedmdesáti minutách opouští hřiště a nahradí jej záložník zvučného jména – Antonio Nocerino.
70
Posledních cca dvacet minut zbývá do konce zápasu, utkání se spíše už jen dohrává. Helsinki nemají na zvrat příliš sil a přece jen, hráčská kvalita je na straně Turína.
68
A Fabio Quagliarella se hned provinil poměrně ostrým zákrokem, když pořádně zajel do Annana a dostává za svůj zákrok žlutou kartu.
67
Druhá substituce v hostujícím týmu. Erfana Zeneliho nahrazuje v záloze Nikolai Alho a zároveň střelce druhého gólu Amauriho nahrazuje Fabio Quagliarella, který v minulém kole rozjásal proměněnou penaltou v nastaveném čase fanoušky Turína v zápase proti Kodani.
67
66
Amauri po výborném centru Maksimoviće zblízka v obtížné pozici minul branku.
65
Míč si svého adresáta nenašel. Po dalším míči do vápna se Gideon Baah pustil souboje s Nikolou Maksimovićem. Pomohl si menším postrčením, což ale nechává sudího ledově klidným.
64
Není se tak čemu divit, že se HJK hlavně brání. A nebo fauluje, jako nyní, když Teemu Tainio fauloval na pravé straně poblíž vápna Mattea Darmiana, který rovnou rozehraje přímý volný kop centrem do ohně.
64
Na Stadio Olympico trošku posvítil svým nezdařilým centrem Omar El Kaddouri, jenže Helsinki opět poměrně zbytečně odkopávají míč na půlku.
62
Molinaro opět mohl postupovat do velmi dobré gólové šance, to by si však musel pohlídat ofsajd.
60
Zdá se, že druhý gól zápasu definitivně určil ráz celého zápasu. Byl byl zřejmě malý fotbalový zázrak, kdyby dnes HoJeKo dosáhlo na horké italské půdě na body.
58
FC Turín právě vstřelil branku!
Krásný gól domácích, a to bezpochyby! Vives narazil míč kousek před vápnem AMAURIMU, který se křižnou střelou z dvaceti metrů trefil přesně k pravé tyči branky Erikssona. Asistence: Giuseppe Vives.
57
Centrovaný míč Macoumby Kandjiho zastavil před Jansson před dotírajícím Lodem.
56
Chystá se první střídání na straně Turína, zatím si netroufnu odhadovat, který hráč domácích půjde do pole.
54
Rohový kop v podání Zeneliho žádné další ohrožení branky Padelliho nepřinesl, naopak domácí míří do rychlého kontru.
53
To aby se domácí gólman Padelli mohl uvztekat. Zeď si sice postavil dobrou, jenže co dělat, když střela Loda projde zdí. Padelli se musel natáhnout a míč u své levé tyče vyrazit na roh!
53
Konečně je k vidění rychlá přímočará akce Helsinek. Po zdařilé kombinaci si Demba Savage u pravé strany velkého vápna pokryl míč a El Kaddourimu nezbylo nic jiného než jej faulovat. Přímý volný kop z nebezpečné vzdálenosti!
52
Ač to nyní vypadalo, že faulu se dopustil spíše hostující bek Baah na Amauriho, sudí má opačný názor a píská faul útočníkovi Turína.
50
Po zdařilé kombinaci se k zakončení na levé straně vápna dostal Cristian Molinaro, který je dnes střelecky jednoznačně nejaktivnější. Zamířil ale vedle levé tyče.
49
Hosté pouze odkopávají za půlící čáru, kde míč sbírá turínská obrana a italský tým tak znovu zahajuje postupný útok.
48
První úspěšný zákrok si připisuje Carljohan Eriksson, i když se spíše jednalo o jednoduché pokrytí míče, protože střela Benassiho z dálky sice byla přesná, ale bez dostatečné razance.
47
Úvodní minuty druhého poločasu jsou zatím hodně nepřesné, oba týmy hodně ztrácí míče.
46
Do druhého poločasu přijdou hosté s jednou změnou v sestavě. Dalo se předpokládat, že gólman Antonio Doblas Santana odstoupí pro zranění levého boku a levého ramene. Nahradí jej Carljohan Eriksson.
Druhý poločas začne přibližně v 22:08.
První poločas je za námi a dá se říct, že Turín vede naprosto zaslouženě. Italové dlouho dobývali branku Helsinek, a to neúspěšně, když Cristian Molinaro v asi největší šanci trefil břevno. Záložník domácích si ale vše vynahradil deset minut před koncem půlky, kdy se po brilantní kombinační akci Turína trefil do odkryté branky. O zaslouženém vedení hovoří i to, že HJK za první poločas vystřelilo pouze jednou na branku Padelliho, a to ještě mimo.
45+2
45+2
Benassi sice ve vápně zkrotil centrovaný míč, stejně tak jko zkrotil i Annana. Co zkrotil, doslova záložníka hostí povalil na zem. Faul.
45
V prvním poločase se budou nastavovat dvě minuty nad rámec hrací doby.
44
Konec prvního poločasu se poměrně netradičně dohrává na polovině Turína, což je pro Helsinki v dnešním zápase zatím hodně neprobádaná zóna.
43
První žlutou kartu zápasu má na svědomí záložník HoJeKo Anthony Annan. Zdá se, že domácí budou centrovat míč do vápna.
42
Tentokrát však asistent Remy Zgraggen zřejmě opět chyboval. Cristian Molinaro se mohl po krásném pasu řítit z pravé strany sám na branku, ale pravice sudího je zdvižená. Ofsajd.
41
Další pěkná individuální akce domácích končí ofsajdem Darmiana. A zcela oprávněným.
39
Silva Gastón se pokusil o střelecký pokus, který stačila obrana Helsinek na velkém vápně zblokovat.
38
Turínští si hrají jednoznačně na pohodu, vstřelený gól je uklidnil a nyní se s kombinací na obranné polovině HJK nikam neženou. Není proč, vedou a poločas je blízko.
37
HJK vyšlo s rychlou odpovědí a pokusilo se o vůbec první střelu na branku, po které Demba Savage netrefuje prostor tří tyčí.
35
Domácí se zcela zaslouženě dostávají do vedení, o tom nemůže být pochyb. Maksimović vysunul do ulice Darmiana, který z pravé strany velkého čtverce poslal míč na druhou stranu na CRISTIANA MOLINARA, který se po dvou velkých šancích trefuje z první do volné části branky. Asistence: Matter Darmian.
34
Gól Amauriho nemůže být uznán, jelikož útočník domácích stál v ofsajdu. Kamery však odhalili, že se jednalo o chybný výrok asistenta Remyho Zgraggena.
33
Helsinki si ale počínali při své výhodě naprosto hanebně a ztrácejí míč!
32
Lod je za pomoci svých spoluhráčů odváděn ke lavičce HJK.
31
Hráči Helsinek nyní připomínají s troškou nadsázky lazaret. V brance se drží za levý bok Antonio Doblas Santana, na půlící čáře nyní doslova zbořil Pontus Jansson záložníka hostí Robina Loda, který je s bolestivou grimasou ošetřován svými lékaři.
29
Hra je znovu přerušena, protože si domácí opět pomohli v souboji před brankou faulem.
28
Po Zeneliho pasu do vápna se nic podstatného nestane. Demba Savage zaprvé netrefil míč a zadruhé, i kdyby se mu to podařilo, byl by v jasném ofsajdu, který je také odmáván.
28
Nyní se již píská, Nikola Maksimović tentokrát doslova strhnul na zem Kandjiho a sudí zřejmě sečetl dva zákroky na útočníka HJK dohromady. Faul.
27
No pozor, tentokrát to Veli Lampi vymyslel naprosto skvěle a podél levé lajny poslal míč na Macoumbu Kandjiho, který se hodně zlobí, neboť i já si myslím, že byl před vápnem zastaven nedovoleně.
26
Před Darmianem si bez potíží pohlídal míč Lampi, poté Heikkinen přiťuknul další centrovaný míč do vápna pro svého gólmana.
24
Kdepak, Turínští sice mají míč častěji na svých kopačkách, ale vážnější gólovou šanci si zatím nevypracovali.
23
Po rohu El Kaddouriho se snažil hlavou prosadil Amauri. Neměl už ale příliš místa k zakončení a míč po jeho hlavičce bezpečně končí v náručí Doblase.
22
A opět sledujeme stejnou písničku. Centr domácích si bez potíží pohlídali hosté, kteří následně odkopávají míč nazdařbůh na půlící čáru. Tohle v podání Helsinek rozhodně není taktika, která by vedla k bodům.
20
Helsinští se po dlouhé době dostali za půlku, ale tím veškerá jejich aktivita končí, protože po chvíli ztrácí balon.
19
Domácí jsou stále aktivnější, o tom žádná. Gólman Padelli zatím nečelil žádné výrazně těžké střele, takže by si ve své brance rovnou mohl otevřít krámek s občerstvením. To Doblas na druhé straně má rozhodně o zábavu postaráno, nyní chytil centr Maksimoviće z pravé strany.
17
No pozor, z dobrých pětadvaceti metrů napřáhl kapitán Giuseppe Vivas a nyní měla jeho střela rozhodně gólové parametry! Gólman HJK byl poměrně překvapen a nakonec mohl být rád, že střela pravého beka Turína orazítkovala břevno!
16
Ať se na mě Cristian Molinaro nezlobí, ale tohle měl být gól. Obránce Turína zakončoval krásný centr dalšího krajního beka Matteo Darmiana, a i když nebyl nikým atakován, zakončil nepřesně vysoko nad branku.
15
Italové se opět poměrně snadno zbavili míče, protože Benassi fauloval levého beka Lampiho. Hra je zatím hodně kouskovaná nedovolenými zákroky.
12
Nepřesnou přihrávku na pravé lajně zatím velmi kativního beka Matteo Darmiana nezpracoval Nikola Maksimović. HJK tak snadno získal míč.
11
Po odpískaném nedovoleném zákroku si opět vyžádal ošetření gólman Antonio Doblas Santana, jehož levé rameno není v nejlepší kondici.
10
Jansson se v malém vápně zbavil Markuse Heikkinena, což byl jeho finální počin, protože si pomohl faulem.
10
Po El Kaddouriho centru se obrana HoJeKo bez problému ubránila.
9
A Veli Lampi dobře zblokoval centr Darmiana i nyní, tentokrát na rohový kop.
8
Matteo Darmian si udělal výlet s míčem a dostal se až k pravému rohovému praporku. Dvakrát mu však nedovolil odcentrovat Lampi, když zblokoval míč.
6
Jako tank nyní zajel Amauri do gólmana Helsinek Doblase, který měl centrovaný míč pod kontrolou. Sudí jasně píská faul proti domácím a tentokrát se divím, že netasil kartonek žluté barvy.
6
Daniele Padelli dostal obtížnou malou domů od Silvy Gastóna, ale před napadajícím Kandjim zvládl míč bez problémů odkopnout.
5
Benassi se dopustil kousek za půlící čárou ostrého faulu na Lampiho a může být rád, že rozhodčí hned v úvodu nevytáhl kartu.
4
Centr Demby Savageho z pravé strany zblokovala obrana domácích, konkrétně Silva Gastón.
4
O první pořádnou postupnou kombinaci se pokoušejí také hosté. Veli Lampi vede míč po levé straně, ale nakonec jej raději vrátil na stopera Heikkinena.
3
Po rohu El Kaddouriho se ještě domácí dostali k dlouhému autu do vápna, tím však jejich akce skončila.
2
Hned ve druhé minutě je tu obrovská šance domácích. Martinez vystřelil z malého vápna na branku a Doblas předvedl výborný zákrok. Vyrazil míč na roh.
2
Turínští od úvodních minut drží míč na svých kopačkách, což se také dalo čekat.
1
Vše je připraveno na zahájení zápasu, los vyhráli hosté, takže rozehrávku mají na své straně hráči Helsinek.
Do startu zápasu nám chybí něco máo kolem dvaceti minut. Turín bude bojovat o tři důležité body z hlediska postupu, HJK o vůbec první body v Evropské lize.

Turín FC: D. Padelli – Maksimović, P. Jansson, S. Gastón – Darmian, Benassi, Vives (C), El Kaddouri, Molinaro – Martínez, Amauri.
Náhradníci: J-F. Gillet – Bovo, Glik, Nocerino, J. Mino, Barreto, Quagliarella.

HJK Helsinki: Doblas Santana – Sorsa, Heikkinen, Baah, Lampi – Savage, Tainio (C), Annan, Zeneli – Lod – Kandji.
Náhradníci: Eriksson – Heikkilä, Moren, Väyrynen, Alho, Perovuo, Bancé.

Rozhodčí: Stephan Klossner – Remy Zgraggen, Vital Jobin – Johannes Vogel (vš. Švýcarsko).
Důležitou složkou každého fotbalového zápasu jsou samozřejmě rozhodčí. Tím hlavním bude dnes Stephan Klossner, který bude mít za prvního asistenta Remyho Zgraggena a jako druhého asistenta Vitala Jobina. V záloze bude připraven jako čtvrtý sudí Johannes Vogel. I dnes nebudou chybět brankoví rozhodčí, kterými budou Alain Bieri a Nikolaj Hänni. Celá šestice sudích je ze Švýcarska.
HJK Helsinki:
Finské překvapení této sezony Evropské ligy patří za otloukánka skupiny. A je to vidět – dva zápasy, žádný gól, žádný bod a skóre 0:5. Nejprve Helsinki prohráli po nepříliš špatném výkonu na place Kodaně 2:0, poté odevzdali doma tři body Bruggám, když prohráli 0:3. Na druhou stranu, HoJeKo, jak se správně čte název nejlepšího finského klubu, si splnil svůj cíl postupem přes Rapid Vídeň, což bylo obrovské překvapení.

Sestava HJK z posledního zápasu proti Bruggám:
Doblas Santana – Sorsa, Heikkinen, Baah, Lampi – Lod (43. Kandji), Annan, Väyrynen (46. Zeneli), Tainio (C), Savage – Bancé (67. Porokara).
Náhradníci: Eriksson – Heikkilä, Moren, Perovuo, Zeneli, Porokara, Kandji.

Turín FC:
Italský klub, který se po jednadvaceti letech dostal do základní skupiny evropských pohárů, může být se svým dosavadním účinkováním spokojen. V prvním zápasu uhráli Italové na hřišti Brugg bezgólovou remízu a ve druhém kole si totiž poradil na domácím hřišti poměrem 1:0 s Kodaní, když vítězný gól vstřelil ve čtvrté minutě nastavení druhého poločasu Fábio Quagliarella. Pokud ve dvojzápasus Helsinkami získají Turínští minimálně čtyři body, značně se přiblíží postupu do vyřazovací fáze.

Sestava Turína z posledního zápasu proti Kodani:
J-F. Gillet – Maksimović, Glik (C), Moretti – Darmian, Benassi, Gazzi, J. Mino (69. El Kaddouri), Molinaro – Martínez (72. Quagliarella), Amauri (78. Larrondo).
Náhradníci: D. Padelli – P. Jansson, S. Gastón, El Kaddouri, Vives, Larrondo, Quagliarella.

FC Turín – Udinese 1:0.
Neapol – FC Turín 2:1.
FC Turín – Kodaň 1:0 – EL.
FC Turín – Fiorentina 1:1.
Cagliari – FC Turín 1:2.
Dobrý den, ještě jednou vítejte u třetího kola druhé nejprestižnější Evropské klubové soutěže. Evropská liga se blíží ke své polovině a ve třetím kole skupiny B se proti sobě postaví na slavném Stadio Olympico týmy, jejichž tabulkové postavení je naprosto odlišné – na postup aspirující italský klub FC Turín a finský outsider skupiny HJK Helsinki.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:05.