Já se s vámi pro dnešek loučím a přeji dobrou noc.
Zákroky Vladimira Dišljenkoviće – 6
Zákroky Dušana Kuciaka – 2
Je konec tohoto utkání a Legia Varšava si připisuje čtvrté vítězství a udržuje si tak stoprocentní bilanci.
V druhém poločase pomalu přebíral iniciativu hostující Metalist, na což zareagovali domácí tím nejlepším možným způsobem a Ondrej Duda dal šest minut před koncem základní hrací doby gól na 2:1. Ze závěrečné snahy Charkova už žádné ohrožení nepřišlo a domácí udrželi toto těsné vítězství až do konce.
90+4
90+3
Dlouhý nákop končí u Kuciaka, který sbírá míč a bude rozehrávat.
90+3
Hosté kombinují kolem šestnáctky, ale žádná střelecká pozice zatím nepřichází.
90+2
Hosté naposledy střídají. Na hřiště přichází Homeňuk, který nahradil Torrese.
90+2
Hostující kapitán Berezovčuk se dostal k hlavičce, ale tu chytá pozorný Kuciak.
90+1
Rzeźniczak si dal daleko míč a poté takticky fauloval na půli hřiště, za což vidí žlutou kartu.
90+1
Hlavní rozhodčí nastavuje tři minuty!
90
Roh Legia rozehrála nakrátko a Sá poté napálil míč do obránce, od kterého se odrazil do autu.
89
Aktivní Orlando Sá vysunul Koseckiho a ten vybojoval rohový kop pro domácí.
88
Orlando Sá mohl jít do šance, ale těsně před skvěle zasáhl Berezovčuk.
87
Metalist se snaží dostat do tlaku, ale domácí obrana pracuje na výbornou a nepouští hosty do blízkosti své branky.
86
Edmar nyní fauloval na půli, za což vidí žlutou kartu. Zákrok rozdmýchal emoce a na hřišti se strhla menší strkanice, po které vidí žlutou kartu i domácí Orlando Sá.
86
84
Legia Varšava právě vstřelila branku!
Opět platí mnohokrát zmiňované pravidlo nedáš, dostaneš. Orlando Sá vyprodukoval mezi dvěmi obránci skvělou přihrávku na rozběhnutého ONDREJE DUDU, který tváří v tvář Dišljenkovićovi nezaváhal a dostává Legii do vedení.
83
Dva rohové kopy domácí odvrátili, ale další centr do vápna přistál na noze Kobia, který míč trefil z první a Kuciak musel opět na zem.
82
Po vhazování hosté krásně vykombinovali míč až k Edmarovi, který střílel z hranice velkého vápna a Kuciak vytáhl parádní zákrok. Následovat bude roh Metalistu.
80
Oba týmy střídají. Legia posílá na hřiště Kosecki, který nahrazuje Kucharczyka a za hosty jde na plac Edmar, jež vystřídal Krasnopjorova.
80
80
Ondrej Duda si míč hezky zpracoval na hrudi, ale střelu poslal do třicáté řady za bránou Vladimira Dišljenkoviće.
79
Jodłowiec se hezky uvolnil, ale spoluhráče ve vápně Metalistu, ke smutku domácích fanoušků, nenašel.
78
Zajímavou kolmici vyslal na Kulakova Villagra, ale hostující záložník byl nachytán v ofsajdu.
78
Ta však končí faulem Iňaki Astize.
77
Obránci Legie rychle obrali Rebenoka a rozvíjí útočnou akci domácího celku.
75
Domácí poprvé střídají. Marka Saganowskiho nahrazuje nejlepší střelec Legie, Orlando Sá.
75
Tak ke střele nakonec natáhl Cristian Villagra a míč opravdu těsně minul tyč domácí brány.
74
Hosté kombinují kolem šestnáctky Legie, ale žádný míč do vápna zatím nepřišel.
73
Tomasz Jodłowiec nyní nic nevymýšlel, napálil míč ze třiceti metrů a ten končí tak dva metry nad břevnem hostující brány.
71
Marek Saganowski se zamotal do kliček v pokutovém území a Legia i kvůli následnému faulu přichází o míč.
70
Další útok Metalistu končí rohovým kope, který ze vzduchu stahuje Kuciak.
70
Xavier se dopracoval až k přihrávce na Rebeňok, kterého zastavil zdvižený praporek asistenta na pomezí.
68
Hráči Legie jsou nyní hodně pasivní a Villagra se neatakován dostal k centru, který však končí za brankovou čárou.
67
Xavier se pokoušel napodobit Kobina, ale nůžkami balón vůbec netrefila ten končí v rukavicích Dušana Kuciaka.
66
Střelec úvodní branky Kobin se dostal k zakončení, ale i on zamířil hodně nad břevno.
66
Hlavní rozhodčí nepíská faul na Vilagru, ale domácí zahráli míč jen do autu.
65
U míče byl opět aktivní Żyro, ale jeho předávka k Broźovi nebyla přesná a skončila na noze Berezovčuka.
64
Standardní situace Metalistu v pohodě odvrácena.
64
Domácí však z volného kopu nic nevytěžili a naopak na druhé straně musel hasit rychlý brejk Astiz, který odvrací míč na roh.
63
Další žlutá karta. Po faulu na Vrdoljaka ji vidí Denys Kulakov.
62
Je tady třetí žlutá karta utkání. Chaco Torres atakoval Vrdoljaka a sudí Shemeulevitch neváhá a napomíná hostujícího záložníka.
61
Żyro skvěle udržel míč ve hřišti, ale Broź na něj nenavázal a hostující obránci ho připravili o míč.
60
Jenže Guilherme napravil chybu a pohlídal si Villagru. Následuje odkop od brány Legie Varšava.
60
Kuciak si nerozuměl s Guilhermem a Charkov tak zadarmo dostal vhazování na útočné polovině.
58
Kuciak opět nemusí zasahovat. Tentokrát byl autorem nepřesné střely Chaco Torres.
58
Żyro si špatně zpracoval a Guilherme musel zastavovat snahu o rychlý brejk Metalistu.
56
Saganowski si naváděl míč na střelu, ale celou akci prováhal a domácí nakonec i přes velkou snahu Żyra o kulatý nesmysl přišli.
55
Hráči Legie se z téměř každé standardky dostanou k zakončení. Nyní hlavičkoval Vrdoljak mimo tři tyče.
55
Duda si dal tělo před Kobina, který si míč špatně zpracovala a následně podrazil domácího hráče.
54
Příliš dlouhý míč na Kucharczyka končí vhazováním pro Metalist Charkov.
53
Metalistu se nyní podařilo přehrát domácí, ale zakončení Krasnopjorova mířilo vysoko nad.
52
Další míč stáhl na hranici malého vápna Kuciak.
51
Míč do vápna Legie odvrátili domácí obránci.
51
V 51. minutě dochází k prvnímu střídání zápasu. Nevýrazného Radčenka nahrazuje Kulakov.
50
Po dalším faulu hostů rozehrával volný kop Kucharczyk, ale pokus Astize nebyl dostatečně razantní a hostující gólman si připisuje další zákrok.
49
Obrovskou šanci nyní spálil Saganowski! Útočník Legie hlavičkoval po výborné práci Ondreje Dudy, ale střelec první branky Legie mířil k tyči a přesně tam stál Dišljenković, který jeho hlavičku vyboxoval.
48
Radčenko rychle přišel o míč, ale ten se nakonec dostal za čáru a Metalist bude vhazovat.
47
K rozehrání volného kopu se postavil Michal Żyro a míč z jeho nohy minul tyč hostující brány.
46
První útok domácí zastavil Berezovčuk tvrdým skluzem na Saganowskiho.
46
Hráči se vrací na hrací plochu a za chvíli začne druhý poločas tohoto velmi zajímavého utkání.
Druhý poločas začne přibližně v 22:07.
Máme za sebou pohlednou první půli, po které je tav utkání 1:1.
Jako první se nádhernými nůžkami prosadil hostující Kobin a Kuciak tak kapituloval vůbec poprvé ve skupině EL. Legia však hlavičkou Saganowskiho hodně rychle vyrovnala a ve 29. minutě jsme začínali prakticky znovu. Domácí si v prvním poločase vypracovali ještě několik šancí, ale žádný z rychlých brejků Legie neskončil druhou brankou v síti Dišljenkoviće.
45+2
45+2
Tomasz Jodłowiec si naskočil na jednoho z obránců a je mu odpískán útočný faul.
45+2
Volný kop odvrátili hosté jen na roh.
45+1
Michal Kucharczyk rozehrál bez pokynu píšťalkou a vidí zbytečnou žlutou kartu.
45
Saganowski faulován a Legia bude na začátku nastavení rozehrávat volný kop.
44
Hráči Legie opravdu skvěle napadají! Po další přihrávce Kucharczyka pálil Duda z pětadvaceti metrů nad.
43
Kucharczyk se po ztrátě hostů dostal k centru, po kterém krásně střílel Broź, ale Dišljenković skvěle zasáhl a podržel svůj tým.
42
Snaha o vysunutí Kucharczyka končí těsným ofsajdem domácího hráče.
41
Domácí obrana výborně zapracovala a rozjíždí další akci.
41
Teď už se však hraje na půlící čáře, Duda si zpracoval míč rukou, což sudí viděl a píská.
40
Kucharczyk tentokrát na bližší tyč a jeho centr byl opět odvrácen, tentokrát na aut.
38
Roh rozehrán opět na vzdálenější tyč, odkud vracel míč před bránu Saganowski a hosté odvrací míč na další roh.
38
Legia se často dostává k rychlým brejkům. Další takový odvrací hosté na rohový kop.
37
Trojice domácích nyní běžela do rozhozené obrany, Duda si nevedl míč na střelu, ale zakončení se mu příliš nepovedlo a míč končí vedle hostující brány.
36
Míč z kopačky Rebeňoka končí daleko za brankovou čárou.
34
Michal Kucharczyk dostal parádní balón od Broźe, ale Kucharczyk měl menší problémy se zpracováním a vracející se Torsiglieri mu v poslední chvíli ukopl míč, který sbírá hostující brankář.
34
Útočná akce Metalistu opravdu neměla dlouhého trvání a domácí se rychle dostali zpět k balónu.
33
Saganowski se už už rozbíhal do zcela otevřené obrany, ale rozhodčí zastavuje hru po faulu Dudy.
31
Pokus o vysunutí Żyra končí milimetrovým ofsajdem domácího záložníka.
30
Legia hodně rychle vyrovnala a my tak ve 30. minutě začínáme prakticky od nuly.
29
A je vyrovnáno! Kucharczyk rozehrál roh pěkně na vzdálenější tyč, kde stál MAREK SAGANOWSKI a s trochou štěstí překonal hlavou Vladimira Dišljenkoviće.
28
Saganowski sice zastaven Torsiglierim, ale domácí budou zahrávat rohový kop.
27
Míč letící do vápna však nikdo netrefil a Dišljenković ho bez problémů sbírá.
27
Duda udělal hezkou přešlapovačku a poté byl faulován. Zajímavá standardka pro domácí.
26
Ivica Vrdoljak zastavil útok metalistu, přihrál Żyrovi, který však střelou trefil jen místo, kde stál připravený Dišljenković.
25
Domácí jsou samozřejmě zaskočeni a nyní je řada na nich aby se předvedli.
22
Charkov právě vstřelil branku!
Tak nyní jsme byli svědky neskutečné branky a velké parády! Po rohovém kopu míč patou poslal Torsiglieri k VASYLU KOBINOVI, který vystřihl zády k brance neuvěřitelné nůžky a nedal šanci Kuciakovi v bráně Legie Varšava.
22
Metalist se nakonec dostal i do zakončení a střela Rebeňoka končí na rohu.
21
Hra se po divokém začátku trochu uklidnila a hosté nyní kombinují na středu hřiště.
20
Akce domácích končí u Dišljenkoviće, který dobře přečetl přihrávku na Saganowskiho.
19
Radčenko prostrkával míč do vápna na Rebeňoka, ale ten pádu hodně pomohl a píšťalka rozhodčího zůstala němá.
18
Hosté rozehrávali z vlastní půle a útočnou akci Metalistu zakončil Villagra hodně nepovedeným centrem, který končí za bránou Dušana Kuciaka.
17
Jajá je v pořádku za pomezní čárou a hra tak může pokračovat.
16
Brankář Kuciak skvěle zareagoval, včas vyběhl a odkopl míč před Jajá, ale poté se s hostujícím útočníkem srazil a ten vypadá hodně otřeseně.
15
Právě faulovaný Kucharczyk točil míč do brány, ale míč byl příliš vysoký a Dišljenković ho stáhl do své moci.
14
Hosté ztratili míč a Kucharczyk se řítil do rychlého brejku, který za cenu žluté karty zastavil Cristian Villagra.
13
Po faulu na půli hřiště rozehrávají hosté.
12
Míč do vápna z nohy Saganowskiho odvrátil hostující kapitán Berezovčuk.
11
První velká šance hostujícího celku! Jajá se přes tři obránce dostal až k zakončení, ale jeden z obránců ho před velkým vápnem rozhodil a útočník Metalistu nedokázal zamířit mezi tři tyče.
10
Podobná situace nastává i na druhé straně.
9
Fotbalisté Metalistu si nyní nerozuměli a Dušan Kuciak naváže hru odkopem od vlastní brány.
8
Centr na Cleitona odvrátil Astiz.
7
Hostující obrana hodně hoří. Jodłowiec se od půle dostal naposto bez problémů až k zakončení ze strany pokutového území, ale míč zhruba o metr a půl minul vzdálenější tyč brány Metalistu Charkov.
6
Michal Kucharczyk byl v první zajímavé šanci, ale Dišljenković včas vyběhl a zlikvidoval šanci domácího útočníka, který v tísni nedokázal dostatečně razantně zakončit.
4
Broź spadl v pokutovém území po souboji s Kobinem, ale o penaltu se v žádném případě nejednalo.
3
Żyro měl hodně prostoru na pravé straně, ale jeho centr zablokoval jeden z hostujících obránců.
3
K prvnímu centru do vápna se dostal Kucharczyk, ale míč z jeho kopačky nenašel nikoho v bílém.
2
Domácí jsou od začátku zápasu hodně aktivní, ale opět si pomáhají faulem.
1
Saganowski se okamžitě snažil dostat přes Berezovčuka, ale pomohl si faulem a izraelský rozhodčí píská první faul.
1

Legia Varšava: Kuciak – Broź, Rzeźniczak, Astiz, Guilherme – Vrdoljak (C), Jodłowiec – Żyro, Duda, Kucharczyk – Saganowski.
Náhradníci: Jałocha – Lewczuk, Szwoch, Pinto, Bielik, Kosecki, Orlando Sá.

Metalist Charkov: Dišljenković – Villagra, Berezovčuk (C), Torsiglieri, Kobin – Torres, Krasnopjorov – Radčenko, Xavier, Rebenok – Jajá.
Náhradníci: Gorjainov – Pšenyčnych, Bolbat, Edmar, Kulakov, Tkačuk, Homeňuk.

Rozhodčí: Eitan Shemeulevitch – Dvir Shimon, Oren Borneshtain (vš. ISR).
Vzájemné zápasy
22.10.2014 Metalist Charkov-Legia Varšava 0:1
27.6.2014 Legia Varšava-Metalist Charkov 1:4
Metalist Charkov
Metalistu se letos vůbec nedaří. Ve třinácti zápasech ukrajinské ligy vyhráli hráči Charkova jen ve třech případech a nachází se až na osmém místě tabulky. Ve skupině L je Metalist poslední s pouhou jednou vstřelenou brankou.
V posledních pěti zápasech si hráči ukrajinského celku připsali jediné vítězství a čtyřikrát remizovali. Ve třech zápasech navíc nedali ani jednu branku.
Nejlepším střelcem Charkova je Cleiton Xavier, který v letošní sezóně vstřelil pět branek.
Legia Varšava
Obhájce polského titulu má v letošní sezóně opravdu výtečnou formu a vede tabulku polské Ekstraklasy i tabulku skupiny L.
V posledním zápase Evropské ligy vyhrála Legia, stejně jako v předchozích dvou případech, 1:0 a stále si brankář Kuciak si tak stále drží neprůstřelnost. O víkendu si domácí poradili s předposledním Ruchem Chorzow 2:1.
Nejlepším střelcem polského mistra je se sedmi zásahy Orlando Sa.
Vítáme vás u on-line přenosu ze zápasu skupiny L mezi Legiou Varšava a Metalistem Charkov. Utkání začíná v 21:05.