Je tu konec dramatického prvního zápasu skupiny A Evropské ligy mezi domácím Ajaxem Amsterdam a hostujícím Celticem Glasgow. Sledovali jsme bojovné utkání, které přineslo celkem čtyři góly – vždy dva na každé straně, a proto zápas končí spravedlivou remízou 2:2.
90+6
90+6
Rozhodčí velkoryse domácím věnoval ještě jednu minutu navíc, šance jsme se ale již nedočkali.
90+5
Klaassenova střela byla zblokovaná. Domácí sice pak vhazovali aut, ale rychle o míč přišli a zdá se, že se již nic významného nestane.
90+4
Zápas spěje ke svému konci, domácí mají poslední vteřinky na dokonání obratu.
90+2
Teď ale hosté šetří čas a snaží se maximálně kouskovat hru. Ošetřovat se nechal Bitton, což se samozřejmě domácím vůbec nelíbí.
90+1
Druhý poločas se bude nastavovat o čtyři minuty.
90+1
Velkou šanci měl po centru z levé strany Milik, svou hlavičku z gólové pozice poslal nad bránu.
90
Domácí krouží kolem vápna soupeře a hledají skulinku, jak se dostat k dalšímu zakončení.
89
Faulující Serero nyní dostal žlutou kartu. Defenziva Celticu si alespoň na pár chvil oddychne.
89
Hosté nadále zuby nehty brání alespoň bod za remízu 2:2. Čekají je ale ještě perné chvilky.
88
Závěr je nesmírně dramatický. Domácí fotbalisté cítí šanci na dokonání obranu a ženou se do útoku.
86
Až do zakončení se dostal nyní Serero, jeho střelecký pokus byl ale zblokovaný.
84
Ajax právě vstřelil branku!
Domácí svůj tlak z posledních minut přetavili v gól na 2:2! LASSE SCHØNE se postavil k přímému kopu a přestože to bylo z velkého úhlu, poslal míč do brány za záda gólmana Gordona.
83
Střídání v týmu Celtic Glasgow: ze hřiště odchází Kris Commons, přichází Saidy Janko.
82
Domácí svého soupeře tlačí a dělají vše pro to, aby vyrovnali.
80
Obrovská šance domácích. Po dalším centru do vápna se k hlavičce dostal Milik, který poslal míč do tyče. Balon se odrazil zpět před bránu, kde ho odrazil mimo gólman Gordon.
78
Na centr mezi obránce si do vápna naběhl Klaassen, jeho hlavička ale zamířila mimo.
77
Domácí samozřejmě vrhají všechny síly do ofenzivy. Hraje se na polovině soupeře, který se jen brání.
76
Z přímého kopu se snažil přímo zakončit Milik, míč ale poslal nad břevno Gordonovy brány.
75
Střídání v týmu Celtic Glasgow: ze hřiště odchází James Forrest, přichází Tyler Blackett.
75
Střídání v týmu Ajax Amsterdam: ze hřiště odchází Viktor Fischer, přichází Lasse Schøne.
74
Dokonalý zkrat nyní předvedl Izaguirre. Ten na vlastní polovině zbytečně sestřelil El Ghaziho a po druhé žluté kartě jde předčasně pod sprchy.
73
Centr do vápna posílal Gudelj, hosté se ale ubránili.
72
Po faulu Izaguirreho budou standardku nyní zahrávat domácí fotbalisté.
71
Stále sledujeme utkání plné ostrých soubojů a emocí. Hosté jsou ale nadále blíže k tříbodovému zisku.
69
Střídání v týmu Celtic Glasgow: ze hřiště odchází Mikael Lustig, přichází Efe Ambrose.
68
Johansen fauloval a dostává žlutou kartu.
67
Hosté jsou nyní znovu nebezpečnější. Do další střelecké pozice se dostal Griffiths a gólman Cillessen si připsal další zákrok.
66
Hosté kopali Commonsem další rohový kop, tentokrát ale bránu soupeře ohrozit nedokázali.
65
Přímý kop domácího celku zahrával Gudelj, míč ale poslal mimo tři tyče.
64
Lustig fauloval střídajícího Serera a dostává žlutou kartu.
62
Střídání v týmu Ajax Amsterdam: ze hřiště odchází Daley Sinkgraven, přichází Thulani Serero.
62
Střídání v týmu Ajax Amsterdam: ze hřiště odchází Amin Younes, přichází Arkadiusz Milik.
60
Do další zajímavé střelecké pozice se dostával Griffiths, ani on ale bránu soupeře netrefil.
59
Čas rychle plyne a zatím se rozhodně nedá říci, že by domácí měli nějaký významný tlak. Naopak jsou to hosté, kteří jsou nebezpečnější.
57
Po dalším rohu Commonse se k hlavičce dostal Lustig, míč z jeho hlavy doputoval mimo.
56
Izaguirre u lajny sestřelil Teteho a dostává žlutou kartu.
55
Po centru Commonse se míč odrazil na hranici vápna k Forrestovi, ten ani nadvakrát nedokázal míč poslat do brány.
55
Hra se ale rychle přesunula na polovinu Ajaxu a bude tady rohový kop pro hosty.
54
Teď pro změnu padl k zemi kousek za vápnem El Ghazi, faul se nepíská a domácí stadion bouří.
53
Dijks nyní podle hlavního rozhodčího fauloval, což se vůbec nelíbí domácímu kapitánovi Klaassenovi. Je pravda, že Dijks se s protihráčem střetl rameno na rameno a na faul to nevypadalo.
51
Domácí se stále snaží. Také hosté se ale nyní dostali k balonu a chtějí alespoň chvíli operovat na polovině soupeře.
49
Centr do vápna poslal Gudelj, hlavou zakončující Veltman poslal míč mimo brankový prostor.
48
Úvodní tlak vyústil v první rohový kop Ajaxu ve druhém poločase.
47
Domácí začali hodně aktivně a snaží se v úvodu druhé půle vytvořit velký tlak.
46
Hráči se trousí zpět na hrací plochu. Zápas bude pokračovat druhým poločasem.
Druhý poločas začne přibližně v 20:01.
Je za námi první poločas zápasu mezi Ajaxem a Celticem. Sledovali jsme zajímavý poločas, ve kterém tahali za kratší konec provazu domácí fotbalisté. Ti již od 8. minuty prohrávali, když se prosadil po pěkné akci Celticu Bitton. Ajaxu se sice podařilo ve 25. minutě srovnat, jenže do kabin odcházejí spokojenější hosté, protože chvilku před koncem se hlavou po rohovém kopu prosadil Lustig.
45
45
Po dalším rohu Commonse bylo ve vápně Ajaxu znovu velké horko. Tentokrát to ale domácí přežili bez úhony.
44
První poločas spěje rychle ke svému konci a domácí fotbalisté musí opět hodně zabrat, pokud chtějí s výsledkem něco udělat.
42
Celtic právě vstřelil branku!
Domácí se v posledních minutách dostali opět pod tlak a v závěru poločasu inkasují gól na 1:2! Rohový kop Commonse si mezi obránci našel hlavu MIKAELA LUSTIGA, který překonal gólmana Cillessena!
41
Po následném rohu Commonse se pokoušel na zadní tyči zakončit Šimunović, z těžké pozice poslal míč mimo.
40
Po rychle rozehraném autu hosté lehce zakombinovali ve vápně soupeře a k zakončení se dostal Griffiths. Jeho rána byla ale hodně slabá a gólman Cillessen míč vyrazil na roh.
38
Younes na polovině hřiště poslal k zemi Lustiga a míč tak budou mít hostující fotbalisté.
36
Oba celky trochu přitvrdili a hra je nyní často kouskovaná. Na další zajímavější šanci na jedné nebo druhé straně ale zatím čekáme.
34
Commons posílal do vápna soupeře zajímavý centr, míč ale nezatočil přímo do branky a nikdo z jeho spoluhráčů ho nedokázal usměrnit do brány.
33
Po faulu Younese budou hosté kopat přímý kop ze zajímavé pozice. Je to asi spíše na centr do vápna.
32
Klaassen opět zkoušel zakombinovat s Fischerem, tentokrát se ale domácí až do zakončení nedostali.
31
Po rychlé kombinaci to mohlo být již 2:1, jenže Sinkgravenovi nesedla ideálně střela a míč zamířil mimo.
29
Do další střelecké pozice se za Ajax dostal nyní Gudelj, jeho rána se ale mezi tři tyče nevešla.
27
Domácí samozřejmě po gólu ožili a výrazně více se nyní tlačí na polovinu soupeře.
26
Před dotírajícím protihráčem nyní dobře zakročil gólman Cillessen, který po malé domu hned rozehrál na stopera Veltman, který mohl pokračovat v útočném snažení Ajaxu.
25
Klaassen dobře obešel protihráče, poté z levé strany přihrál na střed parádním pasem VIKTORU FISCHEROVI, který si balon připravil na střelu a následně tvrdou ranou z hranice vápna propálil gólmana Gordona – 1:1!
22
Hra je nyní opět přerušena, když se faulu dopustil pravý bek domácího celku Tete.
20
K zajímavému střeleckému zakončení se dostal domácí Younes a gólman Gordon musel nyní zasahovat.
18
Po faulu Dijkse budou nyní u míče hostující fotbalisté. Ti se stále nikam moc neženou.
16
Hráčům Ajaxu se stále nedaří podle představ. Hraje se ve středu pole, odkud domácí nejsou nebezpeční.
14
Ten zahrával Gudelj, jenže do vyložené šance se nikdo z jeho spoluhráčů nedostal.
13
Domácí se přeci jen natlačili na polovinu soupeře a podařilo se jim po náznaku šance vybojovat roh.
11
Zakončit se pokoušel Sinkgraven, jeho rána byla ale zblokovaná.
10
Domácí jsou jako opaření a nyní se jim vůbec nedaří. U míče jsou hosté, kteří pochopitelně nikam nespěchají.
8
Hosté se dostali k první útočné akci a hned je z toho gól! Ve středu pole dobře vybojoval míč Commons, který s obráncem na zádech poslal přihrávku na pravou stranu na NIRA BITTONA, který ranou na zadní tyč překonal gólmana Cillessena.
7
Na pravé straně si za obranu nabíhal El Ghazi, byl mu ale odmávaný a odpískaný ofsajd.
6
Hra Ajaxu je ale zatím plná velkých nepřesností. Domácí fotbalisté stále neškodně kombinují v okolí půlící čáry.
5
Hosté jsou zataženi v hlubokém defenzivním bloku a očividně čekají na to, s čím přijde soupeř.
4
Domácí dobrou minutu drží balon, jenže zatím hodně daleko od vápna soupeře.
2
Úvod střetnutí je velmi opatrný. Hraje se ve středu pole a ani jedno z mužstev nechce očividně udělat zbytečnou chybu.
1
Domácí budou hrát v tradiční červenobílé kombinaci, hosté jsou celí žlutí.
1
Máme za sebou i tradiční předzápasové oficiality, do začátku zápasu chybí poslední vteřinky.
Zaplněná ArenA vítá na trávníku hráče obou týmů. Zápas za pár chvil začne.
Hráči obou týmů jsou již připraveni v tunelu v útrobách stadionu a za pár chvil vkročí na hrací plochu.

Ajax Amsterdam: Cillessen – Tete, Veltman, Riedewald, Dijks – Gudelj, Fischer, Sinkgraven – El Ghazi, Klaassen (C), Younes.
Náhradníci: Boer – van Rhijn, van der Hoorn, Viergever, Serero, Milik, Schøne.

Celtic Glasgow: C. Gordon – Lustig, Šimunovič, Boyata, Izaguirre – Johansen – Brown (C), Forrest, Commons, Bitton – Griffiths.
Náhradníci: Bailly – Blackett, Ambrose, Janko, Mackay-Steven, Rogic, Çiftçi.

Rozhodčí: Banti – Costanzo, Meli (všichni Itálie).
Ve skupině A Evropské ligy hrají navíc ještě týmy tureckého Fenerbahçe a nevyzpytatelného norského Molde. Také kvůli tomu bude pro všechny týmy vstup do soutěže důležitý a nikdo nebude chtít na úvod zbytečně ztratit.
Sázkové kanceláře před dnešním zápasem favorizují domácí Ajax. Ten shodou okolností v posledním předkole Evropské ligy vyřadil český Jablonec a daří se mu také v ligové soutěži, kde je po pěti odehraných zápasech na prvním místě se ziskem třinácti bodů za čtyři výhry a jednu remízu. Celtic, který v posledních letech ve skotské lize bez Rangers neměl konkurenci, tak dobře nezačal a po sedmi zápasech je až druhý za suverénním Aberdeenem.
Hezký čtvrteční podvečer všem fanouškům fotbalu při sledování prvního zápasu základní skupiny A fotbalové Evropské ligy mezi domácím Ajaxem a hostující Celticem. Čeká nás zajímavý souboj dvou velkoklubů, který může být zpestřený i pro české fanoušky tím, že za Ajax dostává v A-týmu první příležitosti mladíček Václav Černý.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.