Ještě před vypršením druhé nastavené minuty sudí Madden ukončil dnešní utkání. Jednoznačně navrch v něm měl domácí Augsburg – Fuggerstädter po změně stran přidali další dva góly. Nejprve se prosadil Či Tong-Won a ani ne o deset minut později ho napodobil Raúl Bobadilla, jenž tak dokonal hattrick! Především jemu mohou Augsburští děkovat, že jsou zpátky ve hře o postup. Z mé strany je to pro dnešek již vše, přeji dobrou noc!
90+2
90+1
Už jen minuta dělí Augsburg od historicky prvního domácího vítězství v jakémkoliv evropském poháru!
90
Ještě nás čeká dvouminutové nastavení!
89
Na hřišti se v podstatě nic neděje, proto jsem se pustil do menšího filozofování. Odpusťe mi, milí čtenáři, nyní se vrátíme zpět na trávník – Ridgeciano Haps na pravé straně hřiště ztratil míč a domácí už rozjeli oslavné bago.
88
Naopak naděje Alkmaaru na postup se výrazně smrskly, nizozemský klub bude na druhou příčku ztrácet dva mače před koncem tři body.
86
WWK Arenou se linou oslavné chorály, Augsburg se po dnešním vítězství posune na postupové druhé místo ve skupině za Athletic Bilbao.
84
Štírek Luckassen si na mohutném Verhaeghovi vynutil faul, s následnou rozehrávkou však alkmaarští fotbalisté naložili trestuhodně.
83
Ragnar Klavan má na rozehrávku moře času, aktivita Alkmaaru už opadla a utkání se v podstatě už jen dohrává.
82
Van der Lindenův centr od rohového praporku za nic nestál, následovat bude pouze odkop od Hitzovy svatyně.
80
Augsburší příznivci si plnými doušky užívají zcela zasloužené vysoké vedení, v Bundeslize jim totiž příliš dopřáno není – Fuggerstädter jsou v tabulce poslední.
79
Hosté se ještě sympaticky snaží o zdramatizování zápasu, ale Thom Haye se proti přesile prosadit nedokázal.
78
WWK Arena se otřásá v základech! Hřiště opouští augsburský hrdina Raúl Bobadilla, místo nějž si zahraje Tobias Werner.
76
Alireza Jahanbakhsh je stažen ze hřiště, do hry se podívá Guus Hupperts.
75
Augsburg je blízko své historicky první domácí výhře v pohárové Evropě! Do závěrečného hvizdu už zbývá zhruba jen čtvrthodina.
74
Augsburg právě vstřelil branku!
Bum, bum, hattrick! RAÚL BOBADILLA v osobním souboji přetlačil Jopa van der Lindena a rázem upaloval sám proti Coutinhovi. Strážci hostující svatyně nedal přesně mířenou ranou mezi nohy šanci!
73
Se žlutými kartami se roztrhl pytel, dalším potrestaným je Dominik Kohr.
72
Střídající Thom Haye zezadu zajel do Philippa Maxe a poté se ještě pustil do strkanice hned s několika domácími fotbalisty, což skotský sudí ocenil žlutou kartou.
70
Haps zbytečně fauloval střídajícího Feulnera a domácí celek se tak prakticky zdarma dostává k míči.
69
V závěrečných dvaceti minutách se tak máme na co těšit. Augsburg je k vítězství skutečně blízko, v dnešním zápase plném zvratů ale nemá nikdo nic jistého.
67
A vzápětí to mohlo být opět pouze o gól! Joris van Overeem měl na kopačce kontaktní branku, ale z hranice velkého vápna jen těsně přestřelil pravou tyč!
66
Domácí znovu utekli svému soupeři na dvougólový rozdíl! ČI TONG-WON z levé strany jako nůž máslem prošel až do vápna a Coutinhovi přízemní ranou k tyči nedal šanci!
65
Daniel Baier má odpracováno, na jeho místo nastupuje Markus Feulner.
64
Nakonec jim to ale bylo platné jako mrtvému zimník. Derrick Luckassen totiž pálil jen do zdi.
63
Po faulu Jankera je hra už dobrou minutu přerušena, hosté s exekucí přímého kopu dlouho otálí.
61
Na druhé straně zavřel oči a zkusil štěstí Či Tong-won, nicméně tento projektil nenadělal Coutinhovi sebemenší problém.
60
Věřili byste tomu? Hosté znovu rozezvonili břevno Hitzovy svatyně, tentokrát dělily centimetry od vyrovnání Alirezu Jahanbakhshe, který vypálil náramně z dobrých dvaceti metrů a při Hitzovi stáli všichni svatí!
59
Johansson ale mířil vysoko nad a následovat bude pouze odkop od svatyně, kterou dnes velmi zdatně stráží Marwin Hitz.
58
Tlak hostů se stupňuje, Alkmaarší budou zahrávat druhý rohový kop v krátkém časovém sledu.
57
Vincent Janssen obdržel parádní průnikový pas do šestnáctky a vypálil na bližší tyč, Marwin Hitz byl ale na zemi včas!
55
Nevýrazný Tim Matavž opouští hrací plochu, na jeho místo nastupuje korejský šikula Ja-Čeol Ku.
54
AZ mohl vyrovnat! Janssen přiťukl míč volnému hostujícímu kapitánovi Jeffreymu Gouweleeuwovi, který z hranice pokutového území napálil břevno!
53
Caiuby na pravé straně přišel o míč a alkmaarští fotbalisté od van Overeema zakládají rychlý protiútok.
52
Nyní k němu opravdu dochází, Celso Ortiz jde na plac místo Bena Rienstry.
51
Sotva pět minut po začátku druhé půle už Alkmaar chystá své druhé střídání v zápase...
50
Či Tong-won nevybíravě zajel do Johanssena, čímž svůj tým vyhnal z útočné poloviny. Míč si k rozehrávce staví Gino Coutinho.
48
Po změně stran se ani jeden tým nikam nežene, míč ale na svých kopačkách drží domácí fotbalisté.
47
Ridgeciano Haps kroutí hlavou, hraniční zákrok na jeho osobu totiž zůstal ze strany sudího neodpískán.
46
Je za námi hodně zajímavá první polovina zápasu. V úvodu to vypadalo na defenzivní nudu, ale dvakrát v rozmezí necelých deseti minut se prosadil skvěle hrající Raúl Bobadilla a dva slepené góly posadily Augsburg na koně. Alkmaar se jen bránil, těsně před přestávkou však z prakticky jediné šance nizozemského klubu snížil na jednogólový rozdíl Janssen. Co přinese druhá půle? To se dozvíme ve 22:06.
45+1
45+1
Alkmaar právě vstřelil branku!
Tak to je pořádná změna! Domácí fanoušci se širokými úsměvy na tváři už se houfně řadili ve frontě na pivo a Bratwurst, když v tom AZ udeřil! VINCENT JANSSEN si zpracoval Luckassenovu průnikovou přihrávku a tváří v tvář Hitzovi se už nezmýlil – 2:1!
45
Skotský sudí Madden nastavuje nad rámec první půle jednu jedinou minutu.
44
Janssen zkusil štěstí z uctivé vzdálenosti. Jeho ráně sice razance nescházela, s přesností to však už bylo horší.
42
Paul Verhaegh se zapojil do další akce Augsburgu, nicméně ocitl se v hodně nevýhodném střeleckém úhlu a o několik metrů přestřelil Coutihovu svatyni.
41
A už to mohlo být o tři góly, Caiubyho rána z ostrého úhlu ale těsně minula levou tyč!
40
Následný rohový kop už žádné nebezpečí pro Hitze a spol. nezapříčinil, van Overeemovi se exekuce příliš nevydařila.
39
Po kombinační akci na jeden dotek se ke střele dostal Alireza Jahanbakhsh, ale pálil jen do připraveného Hitze.
37
Střídání ještě před poločasem? Mno, nechme se překvapit – místo nevýrazného Henriksena nastupuje Thom Haye.
36
Augsburští vybojovali další rohový kop, ale ani tentokrát se Baierovi centr příliš nepovedl.
35
Do konce úvodní pětačtyřicetiminutovky zbývá už jen deset minut, hosté se zbytečným útočným faulem připravili o míč, který zpět do hry uvede Marwin Hitz.
33
A přišel další trest, Alkmaar je po půlhodině hry na odpis! Autorem gólu je znovu ve skvělé formě hrající RAÚL BOBADILLA, který se z levé strany hřiště probil až na hranici pokutového území a prudkou střelou k tyči překonal bezmocného Coutinha!
32
Po inkasované brance jsou hosté z Nizozemska naprosto neškodní, hráči Alkmaaru prakticky neustále jen běhají bez míče.
30
Raúl Bobadilla je dnes očividně při velké chuti, ale tentokrát se mu v zakončení zle nevedlo.
29
Max zbytečně fauloval van Overeema, nicméně hosté s rozehrávkou naložili prachbídně a u míče jsou znovu Fuggerstädter.
28
Do rychlého protiútoku našlápl Ridgeciano Haps, hostující levý bek však z uctivé vzdálenosti nemířil přesně.
27
Daniel Baier si exekuci rohu mohl zopakovat, nicméně ani druhý centr z jeho kopačky mnoho vzruchu před Coutinhem nezapříčinil.
25
Aktuálně poslední tým německé Bundesligy ožil a hráčů v bílých dresech je nyní plné hřiště. Dominik Kohr nyní vybojoval rohový kop.
24
Domácí se hned ze své první šance ujímají vedení! Exekuce přímého kopu se ujal RAÚL BOBADILLA, který se trefil náramně do šibenice a Coutinho byl naprosto bez šance!
23
Po faulu Jopa van der Lindena bude Augsburg zahrávat přímý kop z velmi zajímavé pozice.
21
Za zákrok na unikajícího Či Tong-wona navíc Ben Rienstra vidí žlutou kartu.
20
Rienstrova rozehrávka standardní situace za nic nestála a hosté se o míč lacinou ztrátou připravili.
19
Philipp Max si vyměnil míč s Caiubym, ale poté o míč přišel a Jahanbakhsh už upaluje do protiútoku.
16
Verhaeghův střílený centr za nic nestál a následovat bude pouze odkop od Coutinhovy svatyně.
15
Vincent Janssen donutil Hitze k zákroku, jeho střela z hranice šestnáctky ale postrádala gólové parametry.
14
Philipp Max našel nádherným centrem Raúla Bobadillu, ale ten z voleje vypálil vysoko nad.
13
Z následného rohového kopu hosté nic kloudného nevymysleli a následovat bude pouze odkop od Hitzovy svatyně.
12
Ben Rienstra se přihnal do další příležitosti, ale Marwin Hitz mu včasným vyběhnutím znemožnil zakončení.
11
Asi jsem to zakřikl, protože Markus Henriksen se nyní v pokutovém území obtočil kolem dvou hráčů v bílých dresech a jeho následná přízemní rána orazítkovala pravou tyč!
10
V desáté minutě zápasu stále čekáme na byť jen sebemenší náznak šance, ani jeden tým se dopředu příliš nehrne – o něco aktivnější jsou ale přeci jen hosté.
9
Míče se ujal Raúl Bobadilla a okamžitě založil rychlý protiútok, rozběhnutého Caiubyho však jeho nákop nenašel.
8
Van Overeem si vyměnil míč s Mattiasem Johanssonem a po pravé straně pronikl na útočnou polovinu, kde hráči v černočervených dresech rozjeli kolotoč přihrávek.
7
V sázce je totiž udržení reálné naděje na postup, dá se tak očekávat velmi vyhrocené utkání.
6
Oba týmy hrají především opatrně ze zabezpečené obrany – je vidět, že Augsburgu i Alkmaaru jde o hodně.
4
Přihrávka na rozběhnutého Caiubyho byla příliš prudká a balon se stal snadnou kořistí alkmaarské defenzívy.
3
Luckassen za hranicí pravidel zastavil Daniela Baiera a domácí tak budou mít čas a klid na rozehrávku.
1
Prakticky okamžitě zkusil štěstí z uctivé vzdálenosti Caiuby, jeho střela si však cestu mezi tři tyče nenašla.
1

FC Augsburg: Hitz – Verhaegh, Janker, Klavan, Max – Kohr, Baier – Caiuby, Či Tong-won, Bobadilla – Matavž.
Náhradníci: Manninger – Feulner, Werner, Trochowski, Ku, Altintop, Esswein.

AZ Alkmaar: Coutinho – M. Johansson, Gouweleeuw, van der Linden, Haps – B. Rienstra, Luckassen – van Overeem, Henriksen, Jahanbakhsh – V. Janssen.
Náhradníci: Rochet – Ortiz, Souza, T. Haye, Tanković, Hupperts, Mühren..
Jak již bylo zmíněno, Augsburg je v Bundeslize na nelichotivé poslední příčce a z jedenácti zápasů vyhrál jen jednou jedinkrát – proti Hannoveru. Kdovíjak přesvědčivé výkony v domácí ligové soutěži nepodává ani AZet, ambicióznímu celku patří až jedenáctá pozice tabulky Eredivisie. Alkmaar navíc do dnešního duelu nepůjde zrovna v ideálním rozpoložení, červenobílí totiž o víkendu inkasovali čtyřku od Nijmegenu.
Skupina "L" je zatím pořádně zamotaná. Postupové příčky zatím drží se šesti získanými body Bilbao a Partizan Bělehrad, nizozemský Alkmaar i poslední tým německé Bundesligy Augsburg mají na kontě body tři.

Augsburští do pohárové Evropy vstoupili dvěma porážkami s Bilbaem a Partizanem, vyhrát dokázali až na třetí pokus – právě proti AZetu, a to v poměru 3:1. Vítězný gól Fuggerstädter vstřelil Piotr Trochowski.
Hezký večer! Dalším hracím dnem dnes pokračuje Evropská liga, chudší sestra prestižní Premier League, a pět minut po deváté se v důležitém duelu utkají FC Augsburg a AZ Alkmaar. Přeji příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:05.