To je ode mě pro dnešek vše. Na shledanou u nějakého dalšího online přenosu.
Partizan Bělehrad nakonec vítězí v Alkmaaru 2:1 a je hodně blízko postupu do jarní fáze Evropské ligy! Srbskému mistrovi stačí v posledním zápase ve skupině doma neprohrát s Augsburgem horším výsledkem než 0:2. Naopak Alkmaar už má jistotu konečného čtvrtého místa ve skupině a v Evropské lize končí. O výhře hostujícího celku rozhodl v 89. minutě talentovaný Andrija Živković, který zaznamenal již svou čtvrtou trefu v letošním ročníku EL.
90+4
90+3
Alkmaaru se v nastaveném čase nedaří dostat do útoku. Zdá se, že hosté si odvezou velmi cenné tři body.
90+2
Střídání v týmu FK Partizan Bělehrad: ze hřiště odchází Andrija Živković, přichází Petar Grbić.
90+1
Nastavují se tři minuty.
90
Za sundaný dres během gólových oslav vidí Andrija Živković žlutou kartu, což talentovaného Srba v tuto chvíli vůbec netrápí.
89
Partizan právě vstřelil branku!
Partizan v předposlední minutě dokonává obrat! Oumaru se kolem dvou bránících hráčů potáhl s míčem do vápna a předložil přesnou přihrávku ANDRIJI ŽIVKOVIĆOVI, který poslal balón po zemi přesně k tyči.
88
Střídání v týmu AZ Alkmaar: ze hřiště odchází Celso Ortiz, přichází Guus Hupperts.
87
Centr z rohového kopu dokázal hostující brankář vyboxovat, jenže u míče zůstal Alkmaar a po obloučku za obranu Partizanu se ve velké šanci ocitl Luckassen, který však poslal míč úplně mimo bránu.
85
Střídání v týmu FK Partizan Bělehrad: ze hřiště odchází Nikola Ninković, přichází Valeri Božinov.
84
Ortiz zkusil vystřelit z velké dálky a gólman Partizanu nemusel zasahovat.
80
Střídání v týmu AZ Alkmaar: ze hřiště odchází Alireza Jahanbakhsh, přichází Robert Mühren.
80
Alkmaar si vytvářel hodně nebezpečnou útočnou akci, míč šel zprava před bránu nad dobře postaveného Tankoviće, jenže přihrávku na poslední chvíli zneškodnil skluzem jeden z obránců Partizanu. Následovala ještě nepřehledná situace v hostující šestnáctce, ta však byla ukončena rázným odkopem do středu hřiště.
77
Alkmaar zahrával rohový kop, který si vzal na starost Brezančič, jehož centr nenašel nikoho ze spoluhráčů.
75
Střídání v týmu AZ Alkmaar: ze hřiště odchází Joris van Overeem, přichází Muamer Tanković.
75
Střídání v týmu FK Partizan Bělehrad: ze hřiště odchází Stefan Babović, přichází Saša Ilić.
73
Hra je na chvíli přerušena, jelikož hostující Ćirković potřebuješ ošetření.
73
Na druhé straně se ke střele dostal Janssen, jenže ani on neposlal míč mezi tři tyče.
72
Hosté mohli jít do vedení! Oumaru našel krásnou přízemní kolmicí za obranu Ninkoviće, kterému stál v cestě už jen gólman, jehož sice dloubáčkem přeloboval, jenže míč úplně minul bránu.
71
Alkmaar zahrával v rychlém sledu dva rohové kopy, jenže nic z toho nebylo a teď si bude muset dávat pozor na rychlý brejk hostů.
69
Henrikesnovu střelu srazil jeden z bránících hráčů na rohový kop.
65
Je srovnáno! Ninkovič centroval od levé postranní čáry a nádherný balón našel ABUBAKARA OUMARU, který hlavou nasměroval míč přesně k tyči.
63
Rohový kop rozehrál Jahanbakhsh, pro jehož centr si došel brankář Coutinho.
61
Janssen dostal přihrávku do volného prostoru na levé straně šestnáctky a zkusil střílet k bližší tyči, kterou měl ovšem Kljajić pohlídanou. Následovat bude rohový kop Alkmaaru
58
Alireza Jahanbakhsh převzal míč na hranici šestnáctky, udělal si místo na střelu a vypálil k bližší tyči, jenže přízemní pokus nemohl Kljajiće zaskočit.
55
Partizan měl k dispozici přímý kop a na centr si v šestnáctce vyskočil obránce Čirkovič, který z dobré pozice nedokázal usměrnit míč mimo dosah brankáře Coutinha.
52
Ofsajd teď zastavil útočnou akci i na druhé straně, kde se v postavení mimo hru ocitl Oumaru.
50
Souza o sobě chtěl opět dát vědět, jenže tentokrát ho zastavil odpískaný ofsajd.
48
Alkmaar právě vstřelil branku!
Domácí jdou do vedení! DABNEY DOS SANTOS SOUZA si ve vápně zpracoval míč po centru z levé strany, otočil se s balónem a přes několik bránících hráčů nerušeně vypálil nádherně do vzdálenějšího horního rohu brány. Kljajić se za střelou jen bezmocně ohlédl.
46
Bezgólový první poločas je za námi. Největší šanci měl ve 20. minutě domácí Souza, kterého však vychytal brankář Partizanu. Ke konci první půle o sobě začali dávat vědět i hosté, jenže ani oni se zatím nedokázali prosadit. Druhý poločas začne přibližně ve 20:00.
45
45
Žlutou kartu dostává Derrick Luckassen (AZ Alkmaar).
44
Partizan v poslední čtvrthodině zvýšil svou aktivitu a momentálně je na hřišti útočnějším týmem.
42
Ninković hledal povedenou šajtlí před bránou Oumara, který se sice k míči dostal, jenže ho nedokázal hlavou usměrnit mezi tři tyče.
40
Brezančič odvrátil ve vlastním vápně míč jen k hostujícímu kapitánovi Babovićovi, který se zničehonic ocitl ve střelecké pozici, jenže střelu poslal jen vedle zadní tyče.
36
Další útočná akce hostů končí opět u Oumara, který byl tentokrát v roli příjemce přihrávky, jenže rozhodčí správně odpískal ofsajd.
34
Partizan byl v přečíslení v pokutovém území Alkmaaru a situace vypadala pro hosty hodně slibně, jenže Oumaru absolutně nezvládl centr na volného spoluhráče, čímž celou akci odsoudil k nezdaru.
32
Jahanbakhsh dostal v pokutovém území prostor ke střele, ta však mířila jen vysoko nad bránu Partizanu.
30
Půlhodina hry je za námi a jedinou slibnější šanci měl Alkmaar, když ve 20. minutě střílel ze zajímavé pozice Souza. Jinak to zatím není žádná vzrušující podívaná, hra se časem vyrovnává a většinu času se míč pohybuje v uctivé vzdálenosti od obou branek.
26
Žlutou kartu dostává Ivan Bandalovski (FK Partizan Bělehrad).
26
Hosté se chvíli podívali s míčem na útočnou polovinu a získali i rohový kop, ale Ninkovič nenašel centrem nikoho ze spoluhráčů.
25
Alkmaar měl na útočné polovině k dispozici standardní situaci, ale Jahanbakhsův centr nenašel nikoho z hráčů v červeném.
22
Alkmaar měl k dispozici dva rohové kopy, ale obrana Partizanu obě situace zvládla.
20
Souza dostal přihrávku do volného prostoru na pravé straně hostující šestnáctky a snažil se překonat Kljajiće střelou na zadní tyč, jenže srbský gólman vytáhl parádní zákrok a balón vytěsnil na roh.
18
Souza přihrával z levé strany nebezpečně před bránu, ale na míč nedosáhl žádný z jeho spoluhráčů.
17
Hosté měli k dispozici dva rohové kopy, ale ani jeden z nich nepřinesl ohrožení domácí brány.
14
Po centru z pravé strany střílel ve vápně nejprve Henriksen a po něm vzápětí van Overeem, ale oba shodou okolností trefili jen totožného bránícího hráče.
11
Souza zkusil vystřelit a jeho pokus mířil na bránu, jenže pouze přímo do náruče brankáře Kljajiće.
10
Hra se teď poněkud uklidnila. Úvodní tlak Alkmaaru polevil a hraje se mezi oběma šestnáctkami.
8
Jenže Ortizův centr nebyl ani trochu nebezpečný a obrana Partizanu snadno situaci zvládla.
7
První rohový kop pro domácí.
6
Hra se teď posunula do středu hřiště, kde obě mužstva v rychlém sledu několikrát ztratila balón.
4
Alkmaar drží v úvodních minutách balón a nepouští Partizan do hry. Srbové se stále brání na vlastní polovině.
2
Henriksen zkusil vystřelit z dálky, ale jeho rána byla hodně nepovedená a nepřesná.
1

AZ Alkmaar: Coutinho – M. Johansson, Gouweleeuw (C), Luckassen, Brezančić – van Overeem, Ortiz, Souza – Henriksen – V. Janssen, Jahanbakhsh.
Náhradníci: Rochet – T. Haye, Hupperts, Mühren, B. Rienstra, Tanković.

FK Partizan Bělehrad: Kljajić – Vulićević, Bandalovski, Ćirković, Subić – Jevtović, Babović (C) – A. Živković, Brašanac, Ninković – Oumaru.
Náhradníci: Ž. Živković – Božinov, Grbić, Ilić, Leković, Petrović, Šaponjić.

Rozhodčí: H. Lechner – A. Staudinger A. Heidenreich (všichni Rakousko).
Zdravím všechny fotbalové fanoušky! Skupinová fáze Evropské ligy pokračuje dalšími zápasy a ve skupině L vyzve nizozemský AZ Alkmaar srbského mistra Partizan Bělehrad. Domácí jsou se třemi body na dně čtyřčlenné tabulky a ve hře o postup je může udržet jedině výhra. Srbský celek je na tom lépe, na svém kontě má stejně jako Augsburg šest bodů a šance na postup má o poznání větší než jeho dnešní soupeř. Partizan by v Alkmaaru rád navázal na první vzájemný zápas v Srbsku, kde hráči Partizanu zvítězili 3:2. Uvidíme dnes podobnou gólovou přestřelku?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.