Dnešní utkání je u konce! Athletic Bilbao dokázal v zápase s FC Augsburg otočit vývoj utkání, a zvítězil 3:1 !

Úvod prvního poločasu vyšel dle prognóz domácímu celku. Hned v sedmé minutě měl obrovskou šnaci Aduriz, avšak mířil těsně nad. Následně se však hra vyrovnala, a Augsburg se dostal dokonce do vedení! Po chybě domácí obrany střílel Verhaegh, jehož ránu vyrazil Herrerín před sebe, a Halil Altintop dorazil napodruhé míč do sítě! Augsburg byl i nadále aktivní, a ve 34. minutě měl velkou šanci Ton-won, výborný zákrok však předvedl Herrerín. V závěru poločasu mohlo být vyrovnáno, avšak Raúl Garcia pálil nad branku.

Do druhého poločasu vstoupili lépe jednoznačně domácí, kteří se hned po deseti minutách dočkali vyrovnání! Na rohový kop Extebarrii si naskočil Aritz Aduriz, a srovnal na 1:1! V 61. minutě však mohl jít Augsburg znovu do vedení, jenže střelu Essweina vyrazil Herrerín. V 66. minutě se zaplněný San Mamés Barria radoval z vedení! Velmi dobrou práci odvedl ve vápně Susaeta, a míč poslal pod břevno Aritz Aduriz. Hostující Esswein byl při chuti, avšak ani v 76. minutě Herrerína nepřekonal. Rozhodující branka přišla v 90. minutě, kdy se trefil Markel Susaeta, který rozhodl o výhře Bilbaa 3:1!

To je z mé strany vše a u dalšího textového přenosu se na vás budu těšit brzy nashledanou!
90+4
90+3
Augsburg se ještě v samotném závěru dostal do zakončení. Středem hřiště postupoval Korejec Ku, který však svou střelou z velké dálky branku netrefil!
90+2
Beňat našel dlouhým pasem na levé straně Lekueho, který si míč zasekl, a svým následným cetrem vybízel Adurize k nůžkám, ty však nevyšly!
90+1
Hlavní ruský rozhodčí Vladislav Bezborodov nastavuje celkem čtyři minuty nad rámec základní hrací doby! O vítězi je již však s největší pravděpodobností rozhodnuto!
90
Bilbao právě vstřelilo branku!
Máme rozhodnuto! Athletic se v poslední minutě řádné hrací doby prosazuje potřetí, a rozhoduje o svém dnešním vítězství! Do středu hřiště dostal míč Aduriz, kterému ho však ukradl MARKEL SUSAETA, ten prošel až do vápna, kličkou oklamal obránce, a poslal míč pod břevno! Krásná branka!
89
Na trávníku zůstal ležet opět Aritz Aduriz, který schytal další ránu během tří minut. Tentokrát od estonského stoper Klavana. Domácí střelec dvou branek se však zvedl, a pokračuje!
87
Oba hráči jsou již po ošetření a vypadá to, že utkání dohrají. Mezitím se již pokračuje, a Augsburg se pokouší něco kloudného vymyslet na útočné polovině.
86
Následně se před vápnem Augsburgu nepříjemně střetl domácí Aritz Aduriz a hostující Callsen-Bracker. Hůře je na tom určitě domácí útočník, který je momentálně v péči lékařů.
85
Augsburg se pokoušel o rychlý protiútok po pravé straně, avška Vergaegh míč ztratil. Na opačné straně to udělal výborně Markel Susaeta, kterého poslal k zemi Feulner, a Athletic ušetří další vteřinky!
84
Dnešní utkání míří do svého finiše, a hostující kouč Markus Weinzierl již vypotřeboval všechny tři možnosti střídání. Ve hře svého týmu toho tak v závěrečných minutách příliš změnit nemůže!
82
Domácí středopolař Beňat Etxebarria je dnes opravdu všude! Tentokrát zkušený Španěl naběhl na levou stranu, a dostal se i k centru. Ten však lapil švýcarský brankář!
81
Po pravé straně se pokoušel zahrozit Oscar de Marcos, který však měl proti sobě Tobiase Wernera. Německý hráč má na kontě žlutou kartu, i tak však tvrdý souboj zvládl, a u míče je Augsburg.
80
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Raúl García, přichází Carlos Gurpegi.
79
Augsburg hraje v posledních minutách velmi vyrovnanou partii, a před chvílí se dostal i k rohovému kopu. Exekuce se ujal Trochowski, jehož centr však skončil u Herrerína.
78
Z následného rohového kopu hostující Lvi neuspěli, i Athletic na druhé straně vybojoval rohový kop. Centr Extebarrii však skončil pouze v rukavicích brankář Marwina Hitze.
76
Následně však mohl srovnat hostující Augsburg! Parádní centr za obranu poslal Kohr, který našel Essweina. Německý středopolař si míč výborně zpracoval, a vyslal povedenou střelu. Parádní zákrok předvedl Herrerín, který svůj tým drží nad vodou!
75
Střídající Mikel Rico přešel přes Essweina a poslal míč do středu hřiště pro Etxebarriu. Následný centr bývalého záložníka Betisu hledal právě Rica, nicméně míč skončil v rukavicích Hitze.
74
Ze středového kruhu se rozběhl Markel Susaeta, který dostal ve středu hřiště hodně prostoru, a vypálil. Přízemní střela španělského záložníka však mířila mimo branku, a Marwin Hitz mohl zůstat v klidu.
73
Tentokrát si Tobias Werner koledovat o druhou žlutou kartu! Ve vzdušném souboji zasáhl loktem Susaetu do obličeje. Za vyloučení hostujícího hráče "lobovat" Beňat, nicméně za protesty vidí žlutou kartu!
72
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Dominik Kohr, přichází Piotr Trochowski.
71
Zkušený Tobias Werner je na hřišti šest minut, avšak již stihl dostat žlutou kartu. Německý středopolař poslal ostrým zákrokem zezadu na zem Extebarriu.
70
Zkušený švýcarský brankář Marwin Hitz odkopával míč z vlastní vápna, a pokoušel se najít na pravé straně Verhaegha. Výkop se však Hitzovi vůbec nepovedl, a míč skončil v zámezí.
69
Německý celek je pochopitelně aktivnější, a pokouší se tvořit na útočné polovině. Athletic je teď však v příjemné pozici, neboť nikam nespěchá, a může hrát ze zajištěné obrany.
68
Hlavní trenér Augburgu, Markus Weinzierl, může jednoznačně litovat vystřídání slovinského útočníka Tima Matavže, který by se za tohoto stavu opravdu hodil. Místo něj je však na hřišti čerstvý Wener!
66
Athletic otáčí zcela zaslouženě vývoj utkání, a dostává se do vedení 2:1! Augsburg propadl ve středu hřiště, a domácí vytvořili pozici pro Markela Susaetu, který se i s trochou štěstí prodral do vápna. V tomto prostoru se opřel do míče ARITZ ADURIZ, který vyslal nechytatelnou bombu pod břevno!
65
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Tim Matavž, přichází Tobias Werner.
64
Domácí celek provádí druhé střídání v tomto zápase, trenér Ernesto Valverde stahuje ze hry Ibaie Gómeze, který dnes prakticky nebyl vidět. Na jeho místo přichzí španělský fotbalista Sabin!
63
Domácí Lekue se pokoušel na levé straně "utancovat" Feulnera, to se však nepovedla, nicméně španělský obránce našel ve středu hřiště Rica, jehož střela však letěla mimo branku.
62
Athletic šel velmi rychle dopředu, a rovněž se dostal do zakončení. Oscar de Marcos si udělal útočný výlet, postupoval středem hřiště, a prostě vypálil. Jeho ránu však zastavil Švýcar Marwin Hitz!
61
Ve středu odvedl skvělou práci Dominik Koh, který křížnou přihrávkou našel Alexandera Essweina, který míč zasekl a vystřelil na zadní tyč! Krásný zákrok však předvedl brankář Herrerín, který drží šance Bilbaa na body hodně vysoko!
59
Hostující německý celek provádí své první střídání v tomto zápase! Trenér Markus Weinzierl posílá ze hry svého jediného střelce v dnešním utkání, Halila Altintopa. Na jeho místo přichází Korejec Ku!
58
Krásnou přihrávku za obranu Athleticu dostal od Verhaegha Alexander Esswein, který byl však tísněn obráncem, a jeho zakončení nebylo ideální. Herrerín však musel vytíhnout povedený zákrok!
57
Středem hřiště postupoval Raúl García, který roztáhl hru na levou stranu, kam si naběhl Aduriz. Následně však rozhodčí přerušil hru, neboť se domácí záložník ohnal po Baierovi, a dostává žlutou kartu!
55
Máme vyrovnáno! Athletic vybojoval svou aktivní hrou rohový kop. Exekuce se ujal Beňat Extebarria, který poslal do vápna ideální centr, ten směřoval do míst, kam si naběhl ARITZ ADURIZ. Brankář Hitz si na hlavičku španělského útočníka sáhl, avšak vyrazit míč nedokázal!
53
U postranní čáře na levé straně kombinoval Feulner s Tong-wonem. Korejskému hráči však nevyšlo zpracování, a míč mu unikl do zámezí.
52
Tentokrát se však tvrdým nedovoleným zákrokem prezentoval domácí Markel Susaeta, který poslal k zemi Markuse Feulnera. Augsburg tak může zamířt vpřed, a ohrozit branku Hitze!
51
Oscar de Marcos se dokázal uvolnit na pravé straně, a posílal míč do středu hřiště. Střídající Mikel Roca se pokouší míč poslat španělskému obránci do úniku, jeho přihrávka však byla zablokovaná.
50
Před vlastním vápnem se prezentoval nedovoleným zákrokem Feulner, a Athletic dostal výhodu zajímavé standardní situace. Exekuce se ujal Etxebarria, jehož centr však vyboxoval brankář Hitz!
48
Augsburg se však dokázal dostat dobrým napadáním k míči, a vyrazil vpřed. Na pravé straně se však dostal do pasti Verhaegh, který vše vyřešil dlouhým odkopem k brankáři Hitzovi, a Lvi začínají od začátku.
47
Úvod druhého poločasu zatím patří domácímu Athleticu, který se aktivní hrou dostal na útočnou polovině, kde momentálně kombinuje na pravé straně.
46
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Gorka Elustondo, přichází Mikel Rico.
46

Athletic tak čeká ve druhém poločasu těžká práce, ten začne přibližně v 22:06!
45
45
Krásnou rychlou akci předvedl před malou chvílí domácí celek! Etxebarria našel ve vápně Artize Adurize, který sklepl míč pro Raúla Garcíu, ten však ve vyložené příležitosti pálil nad branku!
44
Pěknou práci na hranici vápna odvedl Daniel Esswein, který si chtěl přehodit Etxeitu, a následně vypálit. To se nepovedlo, nicméně německý středopolař následně dostal za vápnem více prostoru, a poslal do vápna centr, ten však lapil Herrerín!
43
Španělský středopolař Beňat Etxebarria našel na pravé straně naběhnutého Oscara de Marcose, kterému se však následný centr příliš nepovedl, a pro brankáře Hitze to byla lehká práce.
42
Na hranici vlastního vápna chyboval Ragnar Klavan, který se pokoušel míč odhlavičkovat, avšak míč netrefil. Aritz Aduriz byl hodně překvapený, že se k němu míč dostal, a do zakončení ho obránce Feulner nepustil.
40
Následné exekuce standardní situace se ujal Feulner, jehož centr propadl na zadní tyč k Essweinovi. Německý středopolař však nedokázal dostat míč zpět před branku brankáře Herrerína.
39
Na pravé straně operoval s míčem domácí Daniel Baier, který velmi chytře vyčkával na své spoluhráče. Mezitím ho poslal k zemi Raúl García, který neudržel nervy na uzdě, a Augsburg má k dispozici zajímavou standardní situaci!
37
Aktivní Augsburg zahrával další rohový kop, tentorkát centr Altintopa odvrátil hlavičkující Laporte. Za vápnem se do míče opřel Esswein, jehož rána však mířila mimo!
36
Německý celek je zatím velmi silný v přechodové fázi! Tentokrát Augsburg vykombinoval pozici pro Vergaegha, který odcentroval z pravé strany do vápna. Ven z branky šel Herrerín, nicméně míč ve vzduchu netrefil.Ten naštěstí prolétl vápnem bez povšimnutí!
35
Po následné rohovém kopu Altintopa se dostal ke střele Esswein, jehož střelu však lapil Herrerín. Následně na druhé straně pálil po krásném centru Elustonda Aduriz. Zkušený útočník však mířil nad branku!
34
Rozehrávky rohového kopu se ujal Halil Altintop, jehož centr směřoval na zadní tyč, kde se nacházel Či Tong-won. Hlavička korejského záložníka mířila pěkně k tyči, avšak Herrerín předvedl parádní zákrok!
33
Po chybě španělského celku na útočné polovině se do protiútoku dostal Daniel Baier, který postupoval po levé straně. Následně se pokusil udělat kličku do středu, avšak Susaeta odpálil míč na rohový kop!
32
Následnou standardní situaci si vzal na starost Etxebarria, jehož centr letěl na hranici malého vápna. Estonský stoper Ragnar Klavan však situaci zvládl, a míč odhlavičkoval do bezpečí.
31
Korejský ofenzivní záložník Či Tong-won velmi ostře zajel o postranní čáry pod nohy Raúla Garcíi, a koledoval si o žlutou kartu. Hlavní rozhodčí si však s hostujícím hráčem promluvil, a žlutou zatím neudělil.
30
Na druhé straně se pokoušel Athletic překvapit obranu německého celku nadýchaným lobem, který poslal Elustondo. Calssen-Bracker však jeho myšelnku dobře přečetl, a míč odkopl.
29
Tentokrát Augsburg zahrozil po levé straně! Skvělou přihrávku dostal obránce Feulner, který ještě stihl míč na hrací ploše, a svým centrem ve vápně našel Tima Tamavže, ten však svou střelu poslal pouze do míst, kde se nacházel brankář Herrerín!
27
Následného rohového kopu se ujal Daniel Baier, který poslal svůj centr na hranici malého vápna, kde však nejvýše vyskočil Etxeita, a míč odhlavičkoval. Do rychlého protiútoku se dostal Raúl García, tomu se však následná rána vůbec nepodařila!
26
Augsburg se po delší době dostal opětna útočnou polovinu, a hned bylo před brankou Herrerína horko! Na pravou stranu dostal ideální přihrávku Verhaegh, který našel ve vápně v náběhu Kohr, jehož tvrdá rána však byla zablokovaná na roh!
23
Pravá strana dnes Athleticu funguje opravdu na jedničku! Oscar de Marcos opět zamotal hlavu obránci Feulnerovi, a poslal do vápna střílený centr. Hitz však šel ven z branky, a míč vyboxoval.
22
Zajímavou akci domácího celku, kterou táhl po pravé straně Susaeta, zastavil hvizd hlavního rozhodčího, ten odpískal útočný faul Ibae, který při náběhu poslal k zemi Essweina.
20
Bilbao se pokouší o velmi rychlou odpověd na branku Altintopa! Středem hřiště postupoval opět Beňat Etxebarria, který se nerozpakoval, a ostře vypálil. Jeho střelu však zablokoval obětavý stoper Ragnar Klavan!
19
Autor první branky dnešního utkání, Halil Altintop, se pokoušel poslat křížnou přihrávku na nabíhajícího Tima Matavže. Slovinský útočník se však přes skvěle bránícího Laporteho k míči nedostal.
18
Tentokrát však de Marcos zaváhal u postranní čáry, když nešel do souboje s Či Tong-wonem. Korejský hráč následně pálil vpřed, nicméně před Etxeitou mu míč uskočil!
17
Na pravé straně se opět pokoušel něco kloudného vymyslet Oscar de Marcos, kterému přišel na pomoc Elustondo. Kombinace těchto dvou hráčů však nebyla příliš přesná, a u míče je opět Augsburg!
15
Augsburg právě vstřelil branku!
Překvapení je na světě! Augsburg jde na San Mamés Barria po patnácti minutách hry do vedení! Ve vlastním vápně vyrobil velkou chybu jeden z orbánců, který poslal míč přímo na nohu Verhaegha, který se uvolnil, a vyslal zajímavou ránu, tu však vyrazil Herrerín. Následná dorážka HALILA ALTINTOPA byla zablokovaná. Turecký středopolař se však na druhý pokus dokázal trefit přesně!
14
Na druhé straně však výborně zapracoval francouzský obránce Aymeric Laporte, který skvělým obranným zákrokem zastavil pronikajícího Daniela Baiera. Augsburg však zůstane u míče, neboť bude vhazovat z pravé strany!
13
Do další šance domácího celku se dostal Aritz Aduriz, který dostal do vápna přihrávku od Elustonda. Do souboje však včas nalétl stoper Callsen-Bracker, který španělského útočníka o míč obral.
12
Aktivní Oscar de Marcos se opět dokázal uvolnit na pravé straně, a poslal zajímavý centr do vápna. Baier odhlavičkoval míč pouze do míst, kde se nacházel Raúl García, jehož střela zprvní však Hitze nepřekvapila!
10
I hostující Lvi se dokážou dostat do své šance! Na levé straně obrany zaváhal Lukeu, který nevěnoval dostatečnou pozornost nabíhajícímu Verhaeghovi, ten poslal před branku nebezpečný centr, který však odvrátil Etxeita!
9
Tentokrát vzal akci domácího celku na sebe zkušený středopolař Etxebarria. Bývalý záložník Betisu Sevilla prošel ve středu hřiště přes dvojici protihráčů, a následně se opřel do míče. Jeho rychlá střela však prolétla nad brankou!
8
Baskický klub pokračuje v aktivní hře, a kombinuje ve středu hřiště. Augsburg se po skvělém začátku lehce zatáhl, a nechává svého soupeře tvořit!
7
Německý celek chyboval ve středu hřiště, a Athletic se dosal hned do protiútoku! Na pravé straně dostal opravdu hodně prostoru Oscar de Marcos, který poslal do vápna luxusní centr, který našel Adurize, jehož střela však mířila těsně nad branku!
6
Korejský útočník Či Tong-won byl před vápnem Bilbaa velmi aktivní, a nabíhal si do zajímavý pozic. Od svých spoluhráčů však nedostal ideální přihrávku. Augsburg však pokračuje v kombinaci na útočné polovině.
5
Augsburg se však dokázal znovu dostat do kombinace na útočné polovině. Přes pravou stranu se pokoušel dostat do vápna domácí Verhaegh, který však neprošel přes důrazného de Marcose.
3
Do úvodního útoku dnešního utkání se dostali také hostující Lvi, kteří však branku Herrerína rozhodně neohrozili. Athletic skvěle napadal a velmi rychle se dostal k míči.
2
Prvním nedovoleným zákrokem dnešního zápasu se prezentoval hostující Dominik Kohr. Následné standardní situace se ujal Beňat Etxebarria, jehož centr letěl na hranici malého vápna, nicméně brankář Hitz míč vyboxoval.
1
Do úvodního útoku dnešního utkání se dostal domácí Athletic, který měl také výhodu úvodního výkopu. Hned v první minutě byl však zachycen v ofsajdové pasti domácí Aritz Aduriz.
1

Athletic Bilbao: Herrerín – de Marcos, Etxeita, Laporte, Lekue – G. Elustondo, Etxebarria – Susaeta, Raúl García, I. Gómez – Aduriz.
Náhradníci: Iraizoz – Eraso, Sola, M. Rico, Gurpegi, Balenziaga, Sabin.

FC Augsburg: Hitz – Verhaegh, Callsen-Bracker, Klavan, Feulner – Kohr, Baier – Esswein, Altintop, Či Tong-won – Matavž.
Náhradníci: Manninger – Stafylidis, Werner, Trochowski, Janker, Ku, Framberger.

Rozhodčí: Bezborodov – Golubjev, Gavrilin (vš. RUS).
Příjemný čtvrteční večer všem fotbalovým fanouškům a fanynkám! Po Lize mistrů dnes začíná skupinová fáze druhé nejprestižnější evropské klubové soutěže. My se dnes společně zaměříme na utkání skupiny L, ve kterém se střetne Athletic Bilbao s FC Augsburg. Úvodní výkop je naplánován na San Mamés Barria v 21:05 a u textového přenosu se na vás bude těšit Jan Havlovic.
ATHLETIC BILBAO
Klub ze severu Španělska obsadil v loňské sezóně "až sedmé místo" a do poslední chvíle bojoval s Celtou Vigo o postup do kvalifikace Evropské ligy. Baskický klub měl nakonec na svého soka náskok čtyř bodů! Svou pouť začali Lvi ve třetím předkole proti Interu Baku. Důležitý krok k postupu udělali již v úvodním domácím zápase po výhře 2:0. V Baku zápas skončil bezbrankovou remízou, což Španělům bohatě stačilo. V play-off narazilo Bilbao na slovenskou Žilinu, která v úvodním utkání překvapila senzačním obratem z 0:2 na 3:2. Ve Španělsku však Žilina prohrála 1:0, a do základní fáze tak postoupil díky vstřeleným brankám na hřišti soupeře Athletic!

Vstup svěřenců trenéra Ernesta Valverdeho do Primera Division byl však hodně rozpačitý! V úvodním kole prohrál doma s Barcelonou 0:1, což byl pro fanoušky ještě přijatelný výsledek, nicméně prohra 0:2 s Eibarem již byla horší ...Hráči Athletic si však zvedli sebevědomí v posledním ligovém zápase, kdy doma porazili 3:1 Getafe! Do dnešního zápasu vstupuje Athletic v pozici favorita. Dokáže tuto roli potvrdit?
FC AUGSBURG
Augsburg byl jedním z největších překvapení loňské sezóny německé Bundesligy! Podceňovaný klub, ve kterém hraje i Jan Morávek, se umístil na skvělém pátém místě tabulky, a za sebou nechal takové týmy jako je Schalke nebo Dortmund! Toto postavení zajistilo Augsburgu, který hrál ještě v sezóně 2010/11 druhou německou ligu, postup do základní skupiny Evropské ligy. Klub z jihu Německa byl však nalosován do skupiny L, kde narazí na Athletic, Alkmaar a Partizan, a svěřence trenéra Weinzierla čeká opravdu hodně práce!

Augsburgu se navíc příliš nepovedl vstup do nové sezóny Bundesligy. Po čtyřech odehraných zápase je až na čtrnáctém místě, na svém kontě má pouhý bod. V posledním zápase se představil v derby s Bayernem. V zápase s německým gigantem dlouho vedl. V závěru však Bayern srovnal, a v závěru po hodně sporné penaltě zápas otočil. Augsburgští tak necestují do Španělska ve zrovna dobré náladě ...