Odveta osmifinálového duelu Evropské ligy mezi SC Braga a Fenerbahce Istanbul skončila třígólovým vítězstvím domácího celku, jehož hráči se mohou radovat z postupu do další fáze druhé nejprestižnější evropské soutěže.
90+8
90+7
V samotném závěru utkání je třetím vyloučeným hráčem na straně hostujícího celku Volkan Şen, který za nesportovní chování uviděl druhou žlutou a následně červenou kartu. Poté, co byl vyloučen, ještě rukou strčil do hlavního arbitra a ze hřiště byl odveden za pomoci jednoho z členů realizačního týmu.
90+6
U střídaček se strhla menší rozmíška mezi hráči.
90+5
Domácí kombinují kolem středového kruhu a míč svým soupeřům vůbec nepůjčují.
90+3
Ve třetí nastavené minutě zřejmě za protesty dostává žlutou kartu Volkan Şen (Fenerbahce Istanbul). Hosté závěr zápasu psychicky vůbec nezvládají.
90+2
Míč se nachází na kopačkách fotbalistů v červených dresech, jejichž rozehrávka je napadána dvěma vysunutými hráči istanbulského celku.
90+1
Nad rámec řádné hrací doby bylo nastaveno šest minut.
90
Braga měla možnost kopat roh, ten rozehrála krátkou přihrávkou.
90
Střídání v týmu SC Braga: ze hřiště odchází Nikola Stojiljković, přichází Filipe Augusto.
89
Trenér domácího celku si v samotném závěru zápasu připravil střídání, které proběhne za okamžik.
87
Rozběhnutého Pedra Santose hrubým způsobem fauloval Alper Potuk (Fenerbahce Istanbul), který byl za zákeřný skluz potrestán rovnou červenou kartou. Horkokrevnost Turků se tak v dnešním zápase projevila naplno, Fenerbahce kvůli naprosto zbytečnému faulu bude zápas dohrávat v osmi hráčích v poli.
85
Josuého centr z rohového kopu správného adresáta nenalezl, hosté se tak ubránili.
83
Braga právě vstřelila branku!
Náskok domácího týmu je už tříbrankový. Mezi střelce se zapsal RAFA SILVA, před kterým se na pravé straně uvolnil prostor, čehož využil vniknutím do pokutového území a svou individuální akci zakončil křižnou přízemní střelou podél gólmana.
81
Hosté se snaží útočit, jenže jejich bojovnost je mnohdy považována za nedovolenou.
79
Po souboji u postranní čáry se do sebe pustili Nikola Stojiljković (SC Braga) a Caner Erkin (Fenerbahce Istanbul), pro jejich pošťuchávanou neměl pochopení hlavní arbitr a oběma hráčům udělil žlutou kartu.
79
78
Střídání v týmu Fenerbahce Istanbul: ze hřiště odchází Robin van Persie, přichází Fernandão.
77
Razantní střelou se prezentoval Ahmed Hassan a po zákroku Volkana Demirela domácí kopali roh. Obrana Fenerbahce si však nabíhající soupeře pohlídala a nedovolila jim zakončit.
74
K obrovské radosti domácích fanoušků se Braga ujímá potřebného dvoubrankového vedení! Na pravé straně pokutového území si na centrovaný balon naskočil Santos a poslal ho do ruky obránce. Od ní se míč odrazil na hruď NIKOLY STOJILJKOVIĆE, který po jeho zpracování na pravém rohu malého vápna tvrdě vystřelil a jeho nechytatelná rána skončila až za zády Demirela.
73
Střídání v týmu SC Braga: ze hřiště odchází Nikola Vukčević, přichází Pedro Santos.
73
Střídání v týmu Fenerbahce Istanbul: ze hřiště odchází Diego, přichází Michal Kadlec.
72
Střídání v týmu Fenerbahce Istanbul: ze hřiště odchází Nani, přichází Volkan Şen.
71
Trenér hostujícího týmu připravuje střídání, kterého z hráčů pošle do hry však zatím zůstává záhadou.
69
Míč si na penaltový puntík postavil JOSUÉ a Demirela překonal přízemní střelou k pravé tyči. Přestože brankář Fenerbahce směr střely vystihl, po balonu se natahoval marně.
66
Mehmet Topal (Fenerbahce Istanbul) zahrál ve vlastním pokutovém území rukou a po druhé inkasované žluté kartě se předčasně odebral do sprch.
66
Žlutou kartu dostává Volkan Demirel (Fenerbahce Istanbul).
64
Ze střední vzdálenosti měl možnost rozehrát standardní situaci Josué, do míče se ale příliš opřel a ten dolétl až daleko za bránu.
61
Hostující mužstvo získalo výhodu dalšího rohového kopu, ale centr na přední tyč, který vyprodukoval Caner Erkin, byl soupeřovou obranou bez potíží odvrácen.
60
První centr byl odvrácen, takže hosté zahrávali nakonec hned dva rohové kopy v krátkém časovém sledu. Po žádném z nich však ale nedokázali zahrozit.
58
Fotbalisté Fenerbahce Istanbul založili útočnou akci a v ofenzivních choutkách budou moci pokračovat rohovým kopem.
56
Na levé straně hřiště se Rafa Silva pokusil projít přes Topala, ten ho ale do pokutového území nepustil a ve spolupráci s jedním ze svých spoluhráčů vybojoval míč.
55
Mauro si naběhl na centrovaný míč, jenže při jeho zpracování si hráč Bragy pomohl rukou, což samozřejmě hlavní arbitr nemohl nepostřehnout.
53
Obrovská šance domácího týmu! Josué se ujal exekuce rohového kopu a nadýchaným centrem posadil míč na hlavu Bolyho, který jej poslal jen několik decimetrů od levé tyče Demirelovy svatyně. Brankář Fenerbahce si tak mohl zhluboka oddechnout.
52
Rohový kop pro Bragu.
49
Josué (SC Braga) a Caner Erkin podstoupili vzdušný souboj o míč, při kterém byl hráč hostujícího týmu faulován loktem. Hříšník Josué za své počínání uviděl žlutou kartu.
48
A domácí celek dokázal zakončit. Dlouhou přihrávku si zpracoval Josué a ze střední vzdálenosti se prezentoval přízemním pokusem, který však vměstnat mezi tři tyče nedokázal.
47
Caner Erkin si u postranní čáry přitáhl Stoiljkoviće, míč pro Bragu.
46
Žádný z trenérů se o poločasové přestávce neodhodlal ke střídání, do druhé půle tak nastoupilo všech dvaadvacet fotbalistů, které jsme měli možnost vidět v prvním poločase.
46
Fotbalisté obou celků už se pomalu vrací zpět na hřiště, druhý poločas tak bude zahájen co nevidět.
První poločas nabídl víceméně vyrovnanou partii, ve které žádné z mužstev nad druhým výrazně nepřevyšovalo. Mírnou územní převahou disponoval domácí celek, jehož hráči se více snažili o kombinační souhru, hosté se pokoušeli hrozit především nakopávanými míči. Do druhé půle se vstoupí za nerozhodného stavu, který nahrává celku z Istanbulu. Aby do další fáze Evropské ligy postoupila Braga, museli by její hráči vstřelit minimálně další dva góly.
45+5
45+4
V samotném závěru prvního poločasu ještě pronikl do pokutového území Ahmed Hassan, střele na bránu však dobrým obranným zákrokem zabránil Bruno Alves.
45+3
Fenerbahce právě vstřelilo branku!
Ve třetí nastavené minutě je vyrovnáno! Po centru z levé strany se uvnitř vápna dostal ke střele van Persie, ale jeho pokus zblokoval dobře postavený Boly. Od něho se ale balon odrazil na kopačku ALPERA POTUKA, jenž z rohu malého vápna zavěsil míč pod břevno.
45+2
Stoiljković byl faulován kousek od vápna, následovala tak standardka Bragy. K její exekuci se postavil Josué, jeho centr byl ale obráncem odhlavičkován mimo šestnáctku.
45
Chorvatský arbitr nastavil nad rámec řádné hrací doby prvního poločasu tři minuty.
44
Za nesportovní chování uviděl v závěru úvodního dějství žlutý kartónek Souza (Fenerbahce Istanbul).
42
Fenerbahce se sice nedostalo dále, než za půlící čáru, tam byl ale podražen Nani, takže hosté zůstanou u míče.
41
Hostům se z mírného tlaku podařilo vymanit, dokázali vybojovat míč a mohou pomýšlet na hru směrem dopředu.
40
Fotbalisté domácího týmu se teď usadili na útočné polovině, kde obléhají pokutové území a vytrvale tak zaměstnávají obranu svého soupeře.
38
Gaiano dlouhou dobu držel míč na kopačce a poté se ho před hranicí šestnáctky rozhodl přihrát na pravou stranu hřiště, kde operoval Stojiljković. Hráč domácího týmu však balon nedokázal dobře zpracovat a přišel o něj.
36
Kupředu se hnal Hassan, ale zhruba pět metrů před vápnem se dostal před míč, čímž útočnou akci svého celku zbrzdil. Následný centr pak zneškodnila defenziva Fenerbahce.
35
V blízkosti středového kruhu byl tvrdě sražen Rafa Silva a hříšník Mehmet Topal může být rád, že za svůj nedovolený zákrok od hlavního sudího neobdržel karetní trest. Nakonec se totiž vše obešlo pouze slovní domluvou.
33
Mehmet Topal se pokusil proklestit si cestičku skrz obranu soupeře, ta mu však vystavila stopku a obrala ho o míč.
31
Po zisku míče se hosté pokusili zahrozit dlouhatánským nákopem za obranu směřujícího na Robina van Persieho (Fenerbahce Istanbul), který si však při zpracování míče pomohl hraním rukou, za což byl potrestán kartou žluté barvy.
30
Při útočné akci hostujícího výběru se za hranicí ofsajdu objevil Alper Potuk, bude z toho nepřímý volný kop pro hráče portugalského týmu.
29
Poté zaútočila také Braga a v levém rohu pokutového území napřáhl ke střele Marcelo Goiano, jehož razantní přízemní střela Demirela nikterak neohrozila. Míč totiž bližší tyč minul zhruba o metr.
27
Po Naniho centru od rohového praporku se do zakončení uvnitř šestnáctky dostal Caner Erkin, ale do trajektorie střely se postavil obětavý obránce.
26
Přímý střelecký pokus z nějakých třiceti metrů byl zblokován, Fenerbahce Istanbul bude zahrávat rohový kop.
25
Jeden z hráčů hostujícího týmu provedl individuální akci a na útočné polovině byl zastaven pouze za cenu nedovoleného zákroku, kterého se dopustil Wanderson Souza Carneiro.
23
Baiano společně se svými spoluhráči pronikl až na hranici šestnáctky, kde byl však jeho průnik v souladu s pravidly zastaven.
22
Uprostřed hracího pole se nedovoleného zákroku dopustil Van Persie, s míčem tak budou moci kombinovat fotbalisté Bragy.
20
Hra se přesunula do středu hřiště, kde probíhají četné a urputné souboje o míč, který často střídá svého majitele.
17
Kop od rohového praporku byl k viděné také na opačné straně hřiště a po centru Canera Erkina se v šestnáctce nejlépe zorientoval Van Persie, který svou pumelici poslal těsně vedle tyče.
16
Domácí celek z něj ale nezahrozil, defenziva istanbulského týmu totiž zůstala zkonsolidovaná a ubránila se.
15
Braga bude zahrávat rohový kop.
13
Ofenzivní výpad hráčů tureckého celku skončil odmávaným a následně také odpískaným ofsajdem, ve němž se v době přihrávky nacházel Caner Erkin.
11
Příznivci domácího týmu mají důvod k radosti, jejich celek se totiž po desíti minutách dostává do vedení! Perfektní přihrávku za obranu obdržel na hranici ofsajdu se pohybující AHMED HASSAN, který z hranice šestnáctky překonal vyběhnuvšího Demirela přízemní střelou bez přípravy mířící k levé tyči.
9
Prvním potrestaným hráčem žlutou kartou je za faul uprostřed hracího pole jediný střelec úvodního vzájemného zápasu Mehmet Topal (Fenerbahce Istanbul).
8
Hráči domácího týmu se opět vydali na polovinu svých soupeřů, kde střeleckou štěstěnu pokoušel Stoiljković, avšak jeho rána se mezi tři tyče nevešla, Demirel tak nemusel vůbec zasahovat.
6
Míč do hry uvedl Rafa Silva, a přestože se hosté dokázali ubránit, fotbalisté Bragy zůstali u míče. Jejich akce byla zakončena střeleckým pokusem Maura, ten ze střední vzdálenosti zamířil nad horní konstrukci brány.
5
Po zisku míče zaútočil na pravém křídle Baiano, před nímž se na chvíli otevřel prostor, ale jeho centr byl obětavým obráncem sražen na roh.
4
Ofenzivní tažení fotbalistů hostujícího mužstva zastavil zdviženým praporkem asistent rozhodčího, v postavení mimo hru byl přistižen Van Persie.
3
Turecký tým tedy zahrával rohový kop, nicméně centrovaný balon Naniho pozorná defenziva Bragy úspěšně odvrátila do bezpečí.
2
První útočnou akci vymysleli hosté a před hranici pokutového území se dostal Alper Potuk, jehož razantní pokus zblokoval André Pinto, od jehož kopačky se balon odrazil na horní síť.
1
Ivan Bebek spolu se svými asistenty právě přivádí hlavní aktéry na hrací plochu.

SC Braga: Magalhães – Baiano, Pinto (C), Boly, Goiano – Josué, Mauro, N. Vukčević, R. Silva – Ah. Hassan, Stojiljković.
Náhradníci: Marafona – Eduardo, Djavan, Augusto, Alan, Santos, Ferreira.

Fenerbahce Istanbul: Demirel (C) – Özbayraklı, Kjaer, Alves, Erkin – Souza, Topal – Nani, Diego, Potuk – van Persie.
Náhradníci: Fabiano – Tufan, Kaldırım, Şen, Meireles, Fernandão, M. Kadlec.

Rozhodčí: Bebek – Petrović, Grgić (všichni CRO).
První utkání, které se před týdnem odehrálo v Istanbulu, nabídlo poměrně vyrovnanou partii, a více než čtyřicet tisíc fanoušků na Şükrü Saracoğlu Stadium mohlo vidět jediný gól, o nějž se až ve dvaaosmdesáté minutě postaral Mehmet Topal. Právě díky trefě třicetiletého záložníka fotbalisté Fenerbahce přicestovali do Portugalska s nadějným výsledkem, který se pokusí uhájit.
Všem fotbalovým fanynkám a fanouškům přeji příjemný čtvrteční večer. Evropská liga má na programu odvety osmifinálových utkání, jedním z nich bude také duel SC Braga – Fenerbahce Istanbul. Zápasem, jehož úvodní výkop je naplánován na 21:05, vás prostřednictvím textového online přenosu provede Lukáš Jasoněk.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:05.