Věřím, že jste se u dnešního střetnutí mezi Bragou a Olympiquem Marseille bavili stejně jako já nebo fanoušci na Estádio Municipal de Braga. Za pozornost Vám děkuje Tomáš Reiner, který Vám přeje příjemný zbytek čtvrtečního večera či dobrou noc!
Utkání v Braze přineslo nádherný a neopakovatelný závěr, ve kterém během poslední čtvrthodiny padly čtyři góly. Ahmed Hassan odehrál skvělý zápas a po hodině hry poslal Bragu fantastickým lobem do zaslouženého vedení, které třináct minut před koncem navýšil střídající Eduardo Wilson. Romain Alessandrini ale vrátil Marseille střelou z volného přímého kopu zpět do hry a tři minut před koncem to bylo 2:2, když se postaral o vyrovnání Michy Batshuayi. Nicméně, hosté na bod nakonec nedosáhli, když prakticky hned po rozehrávce vrátil Bragu zpět do vedení Alan a vystřelil jí tři body. Konečný výsledek. SC Braga 3 Olympique Marseille 2.
90+4
90+4
Žlutou kartu dostává Ricardo Ferreira (SC Braga).
90+3
Útok Bragy nic nepřinesl a následuje pouze odkop od brány Steva Mandandy.
90+2
Braga se snaží pojistit své vedení a na levém křídle vybojovala autové vhazování.
90+1
Nad rámec zápasu byly nastaveny 4 minuty.
90
Tohle, tohle je reklama na fotbal!
88
Braga právě vstřelila branku!
To snad není možné, ALAN skóruje a vrací Braze zpět ztracené vedení!! Djavan se skvěle uvolnil na levém křídle a poté nádherném centrem našel Alana, který ho po podběhnutí Steva Mandandy uklidil přízemní střelou levačkou do prázdné brány. Na Estádio Municipal de Braga propukla obrovská radost, domácí opět vedou. To je neuvěřitelný závěr dámy a pánové!
88
Marseille téměř celý zápas hrála druhé housle, prohrávala 2:0, nyní je ale stav vyrovnaný 2:2.
87
Marseille právě vstřelilo branku!
MICHY BATSHUAYI vyrovnává na 2:2!! Georges-Kévin N'Koudou našel zpětnou přihrávkou z levé strany pokutového území před bránou Michyho Batshuayie, který z blízkosti zamířil přesně k pravé tyči. Marseille během necelých čtyř minut smazala dvoubrankové manko.
86
Marseille ještě žije, dokáže však vyrovnat?
85
Střídání v týmu SC Braga: ze hřiště odchází Rafa Silva, přichází Luíz Carlos.
84
ROMAIN ALESSANDRINI se postavil k rozehrání volného přímého kopu a nádhernou technickou střelou zamířil přesně ke vzdálenější levé tyči! Parádní trefa.
83
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Lassana Diarra, přichází Lucas Ocampos.
83
Žlutou kartu dostává Djavan (SC Braga).
82
Střídající Rémy Cabella se rozhodl krásnou kombinační akci vyšperkovat přihrávkou na Romaina Alessandriniho, jeho přihrávka na levé straně přihrávky byla příliš razantní a skončila v náruči Matheuse Magalhãese.
81
Do konce utkání zbývá necelých deset minut.
80
Obránce Marseille však měl míč z první uklidit do bezpečí, což se ale nestalo a Braga vede 2:0.
79
S prvním gólem Steve Mandanda nic dělat nemohl, stejně jako s tím druhým.
78
Marseille si dnes musí vypít kalich hořkosti do dna.
77
Střídající EDUARDO WILSON zvyšuje na 2:0!! Crislan si naběhl na kolmou přihrávkou za obranu a z levé strany mířil přízemní střelou na přední tyč, kde Steve Mandanda předvedl skvělý zákrok a jeho střelu nohama vyrazil. Jenže vzápětí mu nepomohl jeden z obránců, od kterého se míč odrazil k Eduardovi Wilsonovi a ten ho z blízkosti poslal pod břevno.
76
Ještě před střídáním pálil ze střední vzdálenosti pohotově Lucas Silva, ale jeho střela zamířila vysoko nad.
75
Střídání v týmu SC Braga: ze hřiště odchází Ahmed Hassan, přichází Crislan.
75
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Abdelaziz Barrada, přichází Georges-Kévin N'Koudou.
74
Ahmed Hassan zůstal ležet na hrací ploše, zřejmě ho postihla křeč.
73
Romain Alessandrini se ocitl v obležení tří protihráčů a byl faulován.
72
Matheus Magalhães stále drží čisté konto, Marseille ale během posledních minut výrazně zvýšila otáčky.
71
Hosté se dostali k další střele, ta ovšem tentokrát tak přesná nebyla.
70
Žlutou kartu dostává Rémy Cabella (Olympique Marseille).
70
Žlutou kartu dostává Marcelo Goiano (SC Braga).
70
Michy Batshuayi si sice zpracovával míč v šestnáctce zády k bráně, to mu ale vůbec nevadilo a jeho následná střela z otočky těsně minula vzdálenější pravou tyč!
69
Francouzští komentátoři už se chtěli radovat, na gól si však ještě musí počkat, a kdo ví, zda se ho vůbec dočkají.
68
Michy Batshuayi vstřelil gól z ofsajdu a hlavní rozhodčí ho správně neuznal.
68
Nepředbíhejme však, soutěž je ještě hodně dlouhá a těžkých soupeřů spoustu.
67
Pokud se takovýmto výkonem bude Braga prezentovat i v dalších zápasech, tak ji o postup nic nemůže připravit a letos by mohla dojít případně hodně daleko.
66
Oba týmy sáhly k jedné změně a jedeme dál!
65
Střídání v týmu SC Braga: ze hřiště odchází Rui Fonte, přichází Wilson Eduardo.
65
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Brice Dja Djedjé, přichází Rémy Cabella.
64
Marseille připravila střídání.
63
Ahmed Hassan měl již v prvním poločase na kopačce dvě skvělé šance a do třetice všeho dobrého mu to tam spadlo.
62
Braga se ujímá vedení zcela po zásluze.
61
AHMED HASSAN posílá parádním gólem Bragu do vedení!! Rafa Silva vysunul krásnou kolmou přihrávkou do pokutového území Ahmeda Hassana, který předvedl úžasný lob a míč přes vybíhajícího brankáře Matheuse Magalhãese zamířil přesně ke vzdálenější pravé tyči.
60
Brice Dja Djedjé ještě stihl míč odehrát na hrací ploše a po jeho zpětné přihrávce se na přední pravé tyči ocitl v obrovské šanci Michy Batshuayi, ani nadvakrát ale míč přes brankáře Matheuse Magalhãese propasírovat nedokázal!
59
Braga ani ve druhém poločase nechce hrát druhé housle.
58
Míč po hlavičce Javana směřoval přesně k levé tyči, Steve Mandanda ho ale úžasným zákrokem dokázal vyrazit, a tak v Braze stále čekáme na úvodní gól.
57
Braga rozehrála rohový kop a na vzdálenější levé tyči se dostal k hlavičce Djavan, jehož následnou hlavičku vyrazil fantastickým reflexivním zákrokem Steve Mandanda!
57
Abdelaziz Barrada si nedal při bránění standardní situace pokoj a stále se postrkoval s protihráčem, za což uviděl žlutou kartu.
56
Žlutou kartu dostává Abdelaziz Barrada (Olympique Marseille).
56
Alan napřáhl zpoza šestnáctky ke střele, která byla sražena na rohový kop.
55
Michy Batshuayi se dostal v blízkosti pokutového území ke střele, domácí obránci ji ale dokázali zablokovat, a následná kolmá přihrávka Lucase Silvy byla nepřesná.
54
Ještě je potřeba dodat, že oba týmy nastoupily do druhého poločasu ve stejném složení, v jakém utkání zahájily.
53
Braga středem hřiště vyrazila do nebezpečného útoku, ten ale zastavil nekompromisní Lucas Silva.
52
Braga dnes podává celkově skvělý výkon. Dobře brání a také dokáže být nebezpečná směrem dopředu.
51
Škoda, že to Abdelazizovi Barradovi nevyšlo, mohli jsme se totiž dočkat velmi zajímavé situace a šance.
50
Abdelaziz Barrada si na levé straně skvěle zpracoval míč prvním dotykem do pohybu, včas mu ale zkřížil cestu jeden z hráčů Bragy, který byl u míče jako první.
49
Benjamin Mendy si vykoledoval faul v souboji s Ruiem Fontem a Marseille zůstane u míče.
48
Hosté z přístavního francouzského města se během prvního poločasu dostali pouze k jedné střele, ta sice směřovala na bránu, ale Matheus Magalhães si bez problému poradil.
47
Marseille rozehrála druhý poločas, ve kterém se určitě bude zlepšit svůj výkon.
46
Hráči obou týmů už jsou připraveni na hrací ploše a utkání může pokračovat. Do výkopu druhého poločasu zbývá jen pár sekund.
Braga byla během prvního poločasu lepším týmem na hřišti a zásluhou Ahmeda Hassana se mohla ujmout vedení, když nejprve po čtvrthodině hry vytáhl jeho krásnou přízemní střelu na rohový kop skvělým zákrokem Steve Mandanda a jeho druhý pokus ze závěru nastavení skončil těsně nad. Skóre po prvním poločase. Braga 0 Olympique Marseille 0.
45+3
45+3
Rafa Silva pronikl po levé straně do šestnáctky a krásnou přihrávkou pod sebe našel Ahmeda Hassana, jehož následná střela z první skončila těsně nad břevnem!
45+3
Lucas Silva se ukvapil a jeho kolmá přihrávka skončila pouze na kopačce Matheuse Magalhãese.
45+2
Jeden z hráčů Marseille na pravé straně předvedl velmi špatnou přihrávku, jeho spoluhráč byl ale naštěstí pro něj u míče jako první, kdyby ne, Braga by se řítila do nebezpečného protiútoku.
45+1
Nad rámec prvního poločasu byly nastaveny 3 minuty kvůli ošetřování Willyho Bolyho.
45
Michy Batshuayi na pravé straně šestnáctky dobře vypálil z otočky na přední tyč, s jeho přízemní střelou si však Matheus Magalhães poradil!
44
Willy Boly dostal ozdobu na hlavu v podobě obvazu a s největší pravděpodobností bude moci v zápase pokračovat.
43
Willy Boly je tím hráčem, který je stále ošetřován poté, co se srazil hlavou s Karimem Rekikem.
42
Zatímco Karim Rekik je na nohou, hráč Bragy zůstal ležet v šestnáctce Marseille a musí být ošetřován.
41
Braga rozehrála na levé straně standardní situaci a po centru na vzdálenější pravou tyč se Karim Rekik srazil jedním z domácích fotbalistů, kterému byl odpískán útočný faul.
40
Do konce prvního poločasu zbývá něco málo přes pět minut a Marseille se zatím marně snaží dostat do zápasu.
39
Braga je pánem na hřišti a zatím se prezentuje velmi dobrým výkonem, z něhož pramenila zatím jedná slibná branková příležitost.
38
Alan dobře odcentroval z pravé strany a na přední tyči našel volného Ahmeda Hassana, jehož pokus hlavou zamířil nad břevno.
37
Romain Alessandrini byl na pravé straně sražen po přihrávce Mauricia Isly k zemi, faul se ovšem nepískal.
36
Rafa Silva skvěle odcentroval z levé strany a na značce pokutového kopu se do jeho centru zavěsil Ricardo Ferreira, jeho následná hlavička ale zamířila vedle levé tyče.
35
Stéphane Sparagna trefil míč a připsal si úžasný skluz. Kdyby však místo míče trefil jeho nohy, zavánělo by to kartou, a nejen žlutou. Obránce Marseille tam šel hodně odvážně.
34
Rafa Silva na levém křídle rozkmital své rychlé nohy a už si to mířil směrem do šestnáctky, do ní ho ale nepustil skvělým čistým skluzem Stéphane Sparagna.
33
Rui Fonte se pokusil proniknout středem hřiště do šestnáctky, na její hranici byl ale o míč připraven.
32
Benjamin Mendy se parádně uvolnil na levé straně, vzápětí ovšem nepřesně přihrál.
31
Domácí si malou domů trochu zahrávali, brankář Matheus Magalhães ale situaci zvládl vyřešit přesnou přihrávkou doprava.
30
Vše se však obešlo bez nějakých kontroverzí a utkání plynule pokračuje dál.
29
Lassana Diarra se dostal u postranní čáry do menší konfliktu s jedním z domácích fotbalistů, zatímco míč byl úplně jinde.
27
Žlutou kartu dostává Stéphane Sparagna (Olympique Marseille).
27
Domácí jsou stále aktivnější a Marseille se převážně brání.
26
Braga dostala výhodu, po které Rafa Silva posunul míč doprava na nabíhajícího Marcela Goiana, jehož následná přízemní střela byla zablokována.
25
Braga drží míč na svých kopačkách a vyráží směrem k bráně Steva Mandandy.
24
Útočnou akci Marseille zastavil ofsajd, v němž se ocitl Mauricio Isla.
23
Marseille toho zatím směrem vpřed příliš nepředvedla, respektive nic.
22
Abdelaziz Barrada fauloval na pravém křídle a rychle si stoupl před míč, aby domácí nemohli rychle rozehrát.
21
Braga posílala před bránu ze standardní situace ostrý centr, který Steve Mandanda vyboxoval do bezpečí.
20
Nikola Vukčević byl faulován na levé straně v blízkosti šestnáctky Benjaminem Mendym a domácí budou rozehrávat zajímavou standardní situaci.
19
Braga vybojovala rohový kop a po sražené střele Alana si jeho rozehrání zopakuje.
18
Ahmed Hassan napřáhl zpoza šestnáctky k nebezpečné přízemní diagonální střele, která směřovala přesně ke vzdálenější pravé tyči, Steve Mandanda ji ale skvělým zákrokem vyrazil na rohový kop!
17
Útočnou akci Bragy zastavila nepřesná kolmá přihrávka a míč skončil pod vybíhajícím Matheusem Magalhãesem, který ho pro jistotu zalehl.
16
Ze zápasu uplynulo úvodních patnáct minut. Braga hraje s Marseille bez branek 0:0.
15
Braga rozehrála svůj druhý rohový kop v dnešním zápase, ani tentokrát se ale po jeho rozehrání k ničemu nedostala.
14
Domácí hráči předvedli pěkný signál a po diagonálním pasu na vzdálenější pravou tyč, kde se ocitl osamocený Alan, který poté posílal před bránu nebezpečný střílený centr. Ricardo Ferreira už se chystal zakončit, míč ale před ním odvrátil hlavou na rohový kop pozorný Karim Rekik! Důležitý obranný zákrok.
13
Marcelo Goiano ztratil v souboji s Benjaminem Mendym stabilitu a upadl vlastním přičiněním na zem, rozhodčí ovšem nařídil standardní situaci.
12
Alan se vzápětí snažil prosadit na pravém křídle, tam ho ale k ničemu nepustil Karim Rekik.
11
Lassana Diarra odvedl v obraně dobrou práci a odvrátil centr v podání Alana směrem k půlící čáře.
10
Oba týmy se snaží vyrážet směrem vpřed, zatím ale bez nějaké slibné brankové příležitosti.
9
Lassana Diarra hledal uprostřed útočné poloviny Michyho Batshuayie, tomu ale nevyšlo ideálně zpracování.
8
Djavan se snažil u levé postranní čáry prosmýknout kolem Brice Dja Djedjého, ten si ale skvěle pokryl míč tělem a poté byl faulován.
7
Braga se na levém křídle k ničemu nedostala a Brice Dja Djedjé mohl vhazovat.
6
Úvodních pět minut uplynulo jako voda, Braga hraje s Marseille zatím bez branek.
5
V dresu Marseille dnes nastoupil v základní sestavě Lassana Diarra. Velice zkušený hráč, kterého si můžete pamatovat z působení v londýnské Chelsea nebo Realu Madrid.
4
Braga rychle získala míč zpět a jeden z hráčů domácího týmu na značce pokutového kopu jemně tečoval dlouhý pas hlavou, pouze však doprostřed brány, kde byl připravený Steve Mandanda.
4
Domácí se k ničemu nedostali a Marseille mohla na pravém křídle vlastní poloviny vhazovat.
3
Brice Dja Djedjé předvedl čistý skluz a odvrátil míč na rohový kop, který domácí fotbalisté rozehráli nakrátko.
2
Braga nastoupila do dnešního zápasu v červených dresech, zatímco hráči Marseille hrají v modré sadě.
1
SC Braga obstarala výkop zápasu, který bude řídit hlavní rozhodčí Alexandru Tudor z Rumunska.
1
Hráči obou týmů jsou připraveni na hrací ploše a po zaznění znělky UEFA Europa League bude utkání mezi SC Bragou a Olympiquem Marseille moci začít.

SC Braga: Magalhães – Goiano, Ferreira, Boly, Djavan – Mauro, N. Vukčević – Alan (C), R. Silva – Ah. Hassan, Fonte.
Náhradníci: Kricjuk – Baiano, Arghus, Carlos, Eduardo, Crislan, Santos.

Olympique Marseille: Mandanda (C) – Dja Djedjé, Rekik, Sparagna, Mendy – Diarra – Isla, Silva – Alessandrini, Batshuayi, Barrada.
Náhradníci: Pelé – N'Koulou, De Ceglie, Cabella, N'Koudou, Romao, Ocampos.

Rozhodčí: Alexandru Tudor. Asistenti: Radu Ghinguleac, Vasile Florin Marinescu. Čtvrtý rozhodčí: Ovidiu Artene. Brankoví rozhodčí: Cristian Balaj, Radu Petrescu.
Vzájemná bilance

Braga a Olympique Marseille se střetávají poprvé.
Olympique Marseille

Olympique Marseille vykročil do základní skupiny F skvěle, když na hřišti Groningenu zvítězil po skvělém výkonu hladce 3:0, poté ale před vlastními fanoušky k radosti českých fanoušků senzačně nestačil na Slovan Liberec, který v přístavním městě zvítězil těsně 1:0. Marseille zaznamenala své jediné vítězství proti portugalskému klubu v sezóně 1989/90, když v semifinále Poháru vítězů pohárů zvítězila v domácím prostředí nad Benficou Lisabon těsně 2:1.
SC Braga

Braga se v historii evropských pohárů střetla s francouzským klubem pouze jednou, a to když v osmifinále Poháru UEFA 2008/09 vyzvala dvakrát Paris Saint-Germain. Hráči Bragy uhráli na hřišti PSG bezbrankovou remízu a doma poté podlehli těsně 1:0. Do letošního ročníku Evropské ligy portugalský klub vykročil výtečně a po výhrách nad Groningenem a Libercem se se šesti body nachází na čele skupiny F.
Olympique Marseille zavítá ve čtvrtek večer do Portugalska, kde se v zápase základní skupiny UEFA Europa League střetne s Bragou. Marseille se bude snažit na Estádio Municipal de Braga vylepšit nelichotivou bilanci, když z osmi zápasů proti portugalským klubům vyhrála pouze jeden duel. Jak si hráči francouzského klubu na hřišti Bragy povedou Vám s velkým potěšením přiblíží Tomáš Reiner.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:05.