Tak ani ve druhém poločase jsme se nenudili. Lazio se dostalo nejprve po gólu Andersona do vedení 2:0, Rosenborgu se podařilo po čtvrthodině snížit. Vypadalo to, že uvidíme v závěru tlak norského týmu. V 79. minutě ale přišla penalta pro domácí, tu sice Candreva neproměnil, ale z dorážky se nemýlil. Vedení 3:1, bylo hotovo. Rosenborg se dočkal ještě v samotném závěru také penalty, tu ale skvěle zneškodnil Berisha. I kdyby byla proměněna, na výsledku by se nic neměnilo.
90+3
90+3
Etrit Berisha chytá!
90+3
Za faul vidí žlutou kartu.
90+3
Penaltu uvidíme i na druhé straně. Konko fauloval střídajícího hráče.
90+2
Matriho nenašel spoluhráč. To mohl být čtvrtý gól pro Lazio.
90+1
S Matrim ho rozehráli na krátko. Ostatně není kam spěchat.
90+1
Candreva bude zahrávat volný kop.
90
Obrana Lazia funguje velmi dobře. Nastavují se 3 minuty.
90
Matri vidí v závěru zápasu žlutou kartu.
88
Střídání v týmu Rosenborg BK: ze hřiště odchází Ole Selnæs, přichází Matthías Vilhjálmsson.
86
Senad Lulić se ocitl v dobré pozici. Střílel vedle, navíc z ofsajdu.
84
Lazio se nyní snaží držet míč a šetřit čas.
80
Lazio právě vstřelilo branku!
André Hansen vystihl směr a vyrazil střelu. Z dorážky se ale ANTONIO CANDREVA nemýlil.
79
André Hansen dobře skáče a vyráží.
79
Radu padá po souboji s de Lanlayem. Penalta.
76
Kontaktní gól vlil krev do žil hráčů norského týmu. Ve zbytku zápasu uvidíme dobývání římské branky.
75
Střídání v týmu Rosenborg BK: ze hřiště odchází Jonas Svensson, přichází Anders Konradsen.
75
Kapitán Stefano Mauri toho má už také dost. Čerstvé síly se Laziu hodí a Sergej Milinković-Savić je má.
73
Další akce norského týmu. Jørgen Skjelvik střílí vysoko nad.
72
Další hlavička Søderlunda, bohužel vedle tyče.
70
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Felipe Anderson, přichází Senad Lulić, který jde posílit obranu.
69
Rosenborg právě vstřelil branku!
Na centr si skvěle naskočil ALEXANDER SøDERLUND. Závěr zápasu bude ještě zajímavý.
Asistence: Jørgen Skjelvik
67
Rosenborg sice hraje proti deseti, ale to není vůbec vidět.
65
Candreva tvrdě nakopl soupeře. Žlutou kartu neviděl, ale varování dostal.
62
Bjørdal vidí žlutou kartu za faul na Matriho, který se udál chvíli před střídáním.
62
Rosenborg posiluje útočné řady, není na co čekat. Dolů jde Dorsin, nahoru Dán Mikkelsen.
60
Candreva si nyní předkopl míč až moc vpřed. Míč končí za čárou.
60
Selnæs následně vyslal dlouhý centr. Míč končí v zámezí, rozehrávat bude Berisha.
60
Jensen rozehrává rod na krátko.
59
Andreson nyní bojoval a dobře. Hansen musel vystartovat a uklidnit situaci.
58
Matri patičkou našel Candrevu, ten byl ale v malém ofsajdu.
56
Rosenborg má tedy ještě těžší úkol. Neztrácí už jen gól.
54
Chyba v obraně Rosengorgu. Skvělá přihrávka Matriho. FELIPE ANDRESON ze středu šestnáctky zakončuje na vzdálenější tyč.
Asistence: Alessandro Matri
52
Protiútok vypadal dobře, ale jen na svém počátku.
52
Roh zneškodnil Hansen. Míč vyboxoval a založil tím protiútok svého týmu.
51
Candreva nahrával osamocen z levé strany, přihrávku zablokoval obránce. Uvidíme roh.
49
Jensen střílí vysoko nad.
47
Snadná práce pro Berishu. Slabá střela z dálky a ještě doprostřed branky.
46
Úvodního výkopu a útoku druhého poločasu se ujímá norský tým.
46
Druhý poločas začne přibližně ve 20:02.
Tak první poločas nám toho nabídl hodně. Červenou kartu, čtyři tyče a jeden gól. A vede oslabené Lazio. To v prvním poločase hru v deseti zvládalo dobře, ačkoliv Rosenborg měl několik dobrých šancí. Myslím si, že se můžeme těšit na druhý poločas.
45+1
45+1
Jednu minutu nastavuje polský rozhodčí.
45
Anderson v ofsajdu.
43
Anderson si skvěle vychutnal Dorsin. Přihrávkou ale nenašel žádného spoluhráče.
42
Konec poločasu zvládá Lazio velmi dobře.
40
Nebyl to ofsajd, Candreva mohl pokračovat a nacentroval do pokutového území. Jen do náruče Hansena.
38
Lazio nyní útočí.
36
Søderlund hlavičkuje do pravé tyče. Opět mohlo být vyrovnáno. Italové nyní měli štěstí.
36
Jensenova střela nebyla razantní, Berisha míč bez problémů sebral.
34
Rosenborg se dokáže dostat k dobré útočné kombinaci a postupovat vpřed. Ale často vše ztroskotá na zbytečném útočném faulu.
32
Faulu se dopustil Jensen, který stáhl Candrevu. Oba si pak ještě vyměnili názory.
30
Skjelvik trefil vzdálenou tyč. Od tyče se už neodrazila ideálně k Jensenovi. Velká šance na vyrovnání.
29
Na druhé straně se dopouští útočného faulu Søderlund.
28
Z protiútoku se dostává Lazio do vedení. Skvělou přihrávkou Candreva našel ALESSANDRA MATRIHO, který se nemýlí.
Asistence: Antonio Candreva
25
Lazio mohlo jít do protiútoku. Konko ale nepřesně centroval na Candrevu.
24
Eyjólfsson hlavičkoval osamocený. Minul branku.
24
A vybojoval roh. Kapitán Jensen ho rozehraje.
23
Nyní už kombinuje opět Rosenborg BK.
22
Candreva se napřáhl z poza pokutového území. Střílí nad.
20
Anderson faulován na své polovině hřiště. Lazio bude rozehrávat z místa přestupku.
19
Søderlund fauluje v útoku při boji o míč.
17
Matri dostal míč za obranu, nedokázal odcentrovat ani vybojovat roh.
16
De Lanlay střílí jen do obránce.
15
Anderson hledal centrem Candrevu, ten byl ale dobře bráněn.
14
Dorsin vhazuje na polovině hřiště. Jensen ale nenašel de Lanlaye.
12
U míče nyní norský tým, ale kombinuje jen na polovině hřiště.
11
Přichází logická reakce na červenou kartu. Onazi pouští do hry Gentilettiho, který utvoří stopérskou dvojici s Hoedtem.
Skjelvik byl tím, kdo se postaral o červenou kartu. Nyní hledat v pokutovém území spoluhráče. Centr ale přetáhl.
7
Divoký začátek. Vše nám obstaral italský tým. Nejprve velkou šanci, následně červenou.
6
Exekuci přímého kopu si vzal na starost Selnæs. Trefil jen zeď.
6
Na druhé straně se ihned ocitl Rosenberg v brejku, ten zastavil Maurício skluzem, za který vidí červenou kartu.
5
Mauri opět dostal přihrávku do obrany, ta ale byla moc dlouhá a Hansen si ji pohlídal.
3
A roh se povedl. Hned dvě tyčky pro Lazio. Nejprve Candreva hlavičkou trefil levou tyč. Dorážka pak otiskla břevno.
3
Mauri dostal pěknou přihrávku za obranu, následný centr obrana pohlídala. Uvidíme roh.
1
Prvním brankářem, který si sáhl na míč, je Berisha. Ten si pohlídal nepovedený centr norského celku.
1
Úvodní výkop měl na starosti domácí tým, který tak začne s prvním útokem.
1
Týmy se nám ještě společně vyfotí s motem stop rasismu a jdeme na to.

S. S. Lazio: Berisha – Konko, Maurício, Hoedt, Radu – Cataldi, Onazi – Candreva, S. Mauri (C), Anderson – Matri.
Náhradníci: Marchetti – Basta, Gentiletti, Klose, Lulić, Milinković-Savić, R. Morrison.

Rosenborg BK: André Hansen – J. Svensson, Lædre Bjørdal, Eyjólfsson, Dorsin – Jensen (C), Selnæs, Midtsjø, de Lanlay – Søderlund, Skjelvik.
Náhradníci: Alexander Hansen – Konradsen, Mikkelsen, Pedersen, Reginiussen, Stamnestrø, Vilhjálmsson.
Jedinou vážnou absencí pro norský tým bude mladík Andreas Helmersen, který sice hrál určitou roli v kvalifikační fázi, ale pak si přetrhl vazy v koleně a to jej vyřadilo ze hry na hodně dlouhou dobu. Hosté začali svou pouť skupinou poměrně dobře, když si na úvod rozdělili body s francouzským AS Saint-Étienne. Je to dosud jejich jediný bod, protože v minulém kole už tolik štěstí neměli a prohráli s Dněprem. Ukrajinskému týmu stačil jediný přesný zásah.
Toto je první utkání mezi oběma týmy. Rosenborg na italské půdě ve své historii vyhrál jen jednou a bude se pokoušet zlepšit tuto statistiku.
Lazio si chce udobřit své fanoušky, kteří se z posledního soutěžního duelu svých miláčků nevraceli právě ve veselé náladě. Lazio totiž venku prohrálo se Sassuolem a muselo se smířit s porážkou. Navíc plány trenéra Stefana Pioliho komplikuje množství zranění. A týkají se i klíčových hráčů. Mimo hru jsou obránce Stefan de Vrij, Marco Parolo, Keita Blade Diao, Filip Djordjevic a kapitán Lucas Biglia.
Vítáme vás u dnešního on-line přenosu ze zápasu Evropské ligy mezi Laziem a Rosenborgem. Utkání začíná v 19:00 a bude vás jím provázet David Košinár.