Dnešní utkání je u konce! Bayer Leverkusen nezvládl domácí zápase s Villarrealem CF, se kterým remízoval 0:0. Do další fáze tak postupuje španělský celek!

V prvním poločase dnešního odvetného zápasu byl jednoznačně aktivnější Leverkusen, který útočil od úvodní minuty. Obrana Villarrealu si však počínala velmi dobře a svého soupeře do příliš velkých šancí nepustila. Do vápna se dostal pouze Çalhanoğlu, kterého však dokázal odzbrojit skvělý Asenjo!

I ve druhém poločase měl Leverkusen územní převahu, avšak velké šance stále nepřicházely! Naopak, Villarreal mohl několikrát rozhodnout o svém postupu, avšak prosadit se rovněž nedokázal!

Villarreal už vyřadil Neapol a dnes si připisuje skalp dalšího věhlasného soupeře!

To je z mé strany vše, a u dalšího textového přenosu se na vás bude těšit Jan Havlovic.
90+5
90+3
Villarreal mohl definitivně rozhodnout o svém postupu! Střídající Pedraza se dokázal uvolnit na hranici vápna, kde přešel přes Ramalha. Jeho následná přihrávka našla Triguerose, jehož ránu mířící do branky však vykopl Ramalho!
90+2
Bayer následně vybojoval rohový kop, který rozehrál Wendell na Brandta. Německého křídelníka obehrál Pedraza, který byl následně faulovaný a u míče budou hosté.
90+2
Z pravého křídle se podařilo odcentroval Bellarabimu, jehož centr však dokázala odvrátit obrana Villarrealu, která pracuje v dnešním zápase parádně!
90+1
Hlavní rozhodčí William Collum nastavuje celkem pět minut nad rámec základní hrací doby!
90
Středopolař Jurčenko se pokoušel přenést hru na pravou stranu, kam si nabíhal Frey. Centr však nebyl přesný a míč si dokázal zporacovat Antonio Rukavina!
89
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Denis Suárez, přichází Alfonso Pedraza.
88
Střídající Kruse dokázal odcentrovat z levého křídla a svým centrem hledal před brankou Hernándeze. Mexický útočník se však k hlavičce nedostal přes Lópeze, který míč odhlavičkoval!
87
Na levé straně se dostal k míči Jurčenko, který mohl vyrazit do protiútoku. Ukrajinský záložník si však míč příliš předkopl, a ten skončil v zámezí!
86
Bruno Soriano poslal dlouhý centr na hrot, kde si dokázal míč zpracoval Bakambu. Hostující forvard následně chtěl poslat míč do běhu pro Triguerose, avšak ten byl v náběhu příliš pomalý!
84
Villarreal momentálně kontroluje hru na polovině svého soupeře a vypadá to, že si španělský celek již svůj postup pohlídá!
83
Exekuce standardní situace se ujal Çalhanoğlu, jehož střelu dokázal Asenjo vyrazit. Hostující brankář však míč málem vyrazil do prostoru, kde se nacházel Tah, ten však neměl šanci na míč dosáhnout!
82
Brandt dostal přihrávku na levé straně a po delší době o sobě dal vědět. Německý křídelník byl však následně faulován Suáreze a je z toho standardní situace!
81
Německý celek pokračuje v kombinaci na útočné polovině, nicméně svěřenci trenéra Schmidta se zatím nemohou dostat do pokutového území!
80
Exekuce následné standardní situace se zhostil Denis Suárez, který mířil k tyči, nicméně Leno dokázal jeho úmysl přečíst a byl na svém místě včas!
79
Bakambu dokázal ve středu hřiště udržet míč, i když byl faulovaný Krusem. Hostující útočník postupoval vpřed a následně byl poslán k zemi Bellarabim, který dostává žlutou kartu!
79
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Kyriakos Papadopoulos, přichází André Ramalho.
78
Na druhé straně hřiště se dokázal uvolnit na pravém křídle obránce Frey, který odcentroval, nicméně jeho nadýchaný centr se snesl pouze do náruče Asenja!
77
I Žlutá ponorka postupovala do protiútoku, jenže spolupráce Lópeze a Triguerose nebyla přesná. Střídající hráči se na hranici vápna špatně pochopili a míč má Leno!
75
Leverkusen následně postupoval do protiútoku a ze středu hřiště se dostal do zakončení střídající Jurčenko. Jeho ránu však dokázala zablokovat hostující obrana!
74
Villarreal provádí své druhé střídání v tomto zápase! Ze hřiště odchází Roberto Soldado, který dokázal ušetřit cenné vteřinky, neboť šel hodně pomalým krokem směrem k postranní čáře. Na jeho místo přichází Adrián López!
73
Roberto Soldado operoval s míčem na pravé straně u postranní čáry, nicméně byl poslán tvrdým skluzem k zemi Papadopoulosem, který dostává žlutou kartu!
72
Pozor, pozor! Villarreal si dokázal vybojoval další velkou šanci! Denis Suárez odcentroval z pravého křídla a míč se dostal k Soldadovi, jehož hlavička mířila pod břevno, avšak Leno vytáhl povedený zákrok!
71
Teď navíc bude u míče Villarreal, neboť domácí Çalhanoğlu ve středu hřiště poslal nedovoleným způsobem k zemi Pinu a rozhodčí přerušil hru!
70
Německému celku nelze upřít aktivita, avšak Bayer si zatím nedokáže vytvořit nějaké velké šance, kterými by ohrozil branku Asenja!
69
Leverkusen opět postupoval do zajímavého protiútoku, nicméně ani ten zakončením neskončil. Bellarabi prohrál souboji s Rukavinou, a ten pohlídal, aby míč došel do zámezí!
68
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Christoph Kramer, přichází Vladlen Jurčenko.
67
Villarreal měl teď velkou šanci a málem rozhodl o svém postupu! Do protiútoiku vyrazil Denis Suárez, kterému však přízemní centr nevyšel. Míč se od Taha odrazil do míst, kde se nacházel Bakambu. Jeho následná střela však skončila těsně vedle!
66
Brandt nebezpečně odcentroval z levé strany a jeho centr hledal v pokutovém území nabíhajícího Hernándeze. Situaci ve vápně však dokázal pokrýt Asenjo!
64
Německý celek kombinoval na útočné polovině, jenže spolupráce Bellarabiho s Mehmedim nezafungovala a míč skončil po nepřesné přihrávce v zámezí.
63
Bayer postupoval po zisku míče do nebezpečného protiútoku, který táhl po pravém křídle Kramer. Německý záložník však nedokázal přejít přes Rukavinu, bude z toho alespoň aut!
61
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Samuel Castillejo, přichází Manu Trigueros.
60
Antonio Rukavina si počínal ve středu hřiště hodně ostře a nedovoleným zákrokem poslal k zemi Bellarabiho. Srbský obránce dostává žlutou kartu!
59
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Admir Mehmedi, přichází Robbie Kruse.
58
Z následného rohového kopu Leverkusen nedokázal zahrozit. Následně se dostal k míči na pravé straně Kramer, který nebezpečně odcentroval, avšak míč odhlavičkoval Bailly!
57
Leverkusen je v posledních minutách velmi nebezpečný a nyní si vypracoval další šanci. Z levého křídla odcentroval Wendell, který hledal na přední tyči Hernándeze. Mexický útočník se však do zakončení nedostal a bude z toho roh!
55
Villarreal mířil na druhé straně do zajímavého protiútoku, nicméně skvělý obranný zákrok předvedl Wendell, který čistým skluzem zastavil Suáreze!
54
Následného rohového kopu se ujal Çalhanoğlu, jehož povedený centr našel hlavičku Papadopoulose. Řecký stoper poslal míč směrem na branku odrazem o zem. Asenjo si na míč šáhl, a ten se odrazil od břevna zpět do hřiště!
53
Domácí celek pokračuje v aktivní hře! Na pravé straně si dokázal udělat prostor Bellarabi, který nebezpečně odcentroval. Před Asenjem musel míč odklidit na rohový kop!
51
Bakambu dokázal skvěle napadat a obral Taha. Následně dostal míč na Soldada, který však o míč přišel po souboji s Mehmedim.
50
Žlutá ponorka mířila do rychlého protiútoku, který táhl po pravém křídle Denis Suárez. Mladý křídelník si následně příliš předkopl míč, a ten skončil v zámezí. Následuje odkop od branky Lena!
49
Německý celek vstoupil i do druhého poločasu aktivně, avšak opět vidíme stejný obrázek hry, jako z prvního poločasu!
47
Leverkusen postupoval do zajímavého protiútoku, který táhl po levé straně Kramer. Německý středopolař následně odcentroval, avšak Gaspar dokázal centr zablokovat!
46
Bakambu hned na začátku poločasu velmi dobře napadal Taha při rozehrávce. Německý stoper si však pomohl zpětnou přihrávkou k brankáři Lenovi.
46

Leverkusen tak stále ztrácí dvě branky, a pokud chce postoupit, bude muset ve druhém poločase, který začne přibližně v 20:01, pořádně zabrat!
45
45
V závěru poločasu přišla další šance Leverkusenu! Çalhanoğlu se ujal i následného centr, který Bailly odvrátil přímo na nohu Freye, jehož pohotová rána mířila nad branku!
44
V závěru poločasu Leverkusen vybojoval rohový kop, kterého se ujal Çalhanoğlu. Jeho centr hledal Papadopoulose, jehož hlavičku však srazil Gaspar do zámezí!
42
Hlavní rozhodčí nyní musel udělit první žlutou kartu dnešního zápasu! Mehmedi nedokázal na levé straně zastavil unikajícího Denise Suáreze, a tak ho poslal k zemi. Následně domácí hráč dostal žlutou kartu!
41
Ve středu hřiště svedl tvrdý souboj Roberto Soldado s Kramerem, po kterém zůstal ležet na zemi španělský útočník ve službách Villarrealu. Soldado si chvilku poležel, ušetřil nějaký čas a hra může pokračovat!
39
Hned poté se dostal k míči Mehmedi, který jej vrátil do pokutového území. Hernández se opět pokoušel prodrat k hlavičce, nicméně pro míč si došel Asenjo!
38
Aktivní Bellerabi našel přihrávkou ve vápně Kramera, který dokázal odcentrovat přes dvojici bránících hráčů. Jeho centr se snášel do prostoru, kde se nacházel Hernández, avšak na poslední chvíli míč odhlavičkoval Bailly!
37
Německý celek kombinoval opět před pokutovým územím, kde operoval s míčem Çalhanoğlu. Turecký záložník našel skvělým centrem v pravé části vápna Freye, kterému se centr vůbec nepovedl a míč skončil v zámezí.
35
Leverkusen pokračuje v aktivní hře, nicméně v kombinaci před pokutovým územím je neškodný a na první gól dnešního zápasu stále čekáme!
34
První velká šance hostujícího celku! Na levou stranu dostal nebezpečnou přihrávku Soldado, který posunul míč na Suáreze, avšak jeho zakončení nebylo přesné a ránu mladého záložník zblokoval Papadopoulos!
32
Soldado dokázal ve spolupráci s Bakambu vybojovat míč a hosté mířili do protiútoku. Bývalý útočník Tottenhamu byl však faulován ve středu hřiště Kramerem a Villarreal zůstane u míče.
30
Leverkusen chyboval při kombinaci na útočné polovině, a Villarreal mířil do protiútoku. Přihrávka Soriana mířící na Soldada však přesná nebyla a míč skončil u Taha.
29
Další nebezpečná šance Leverkusenu! Bellarabi si dokázal udělat prostor na pravém křídle, kde odcentroval přes Rukavinu a našel Hernándeze. Zakončení mexického útočníka nebylo ideální a Gaspar míč odkopl. Hernández se však nacházel v ofsajdu!
28
Stoper Tah se dostal ve středu hřiště pod tlak napadajícího Roberta Soldada. Německý obránce si nepřidělával starosti a raději poslal míč zpáteční přihrávkou k Lenovi.
26
Prvního rohového kopu Villarrealu se ujal Sami Castillejo. Jeho centr nebyl příliš přesný a do protiútoku mohl vyrazit Bellarabi. Domácí záložník však fauloval v souboji se Sorianem a hra je přerušena.
25
Žlutá ponorka postupovala do velmi rychlého protiútoku! Z pravé strany odcentroval Suárez, který však našel pouze Taha. Domácí stoper míč odvrátil na rohový kop!
24
Německý tým vybojoval svůj druhý rohový kop v tomto zápase, kterého se ujal Çalhanoğlu. Jeho centr byl přetažený a míč do ohně vrátil Pina. Asenjo však šel ven z branky a dokázal míč lapit!
23
Leverkusen postupoval do protiútoku, který táhl po levé straně Wendell. Jeho následný postup však dokázal zastavit nedovoleným zákrokem Roberto Soldado a hra je přerušena!
22
Španělský celek kombinoval po delší době na útočné polovině, nicméně svěřenci trenéra Marcelina si v kombinace také nevedou zrovna dobře a míč mají opět domácí.
21
Kramer našel na pravém křídle volného Bellarabiho, který velmi dobře načasoval svůj centr. Na zadní tyči číhal Hernández, avšak ten nakonec na míč nedosáhl!
20
Tak, teď jsem to zakřikl, neboť o pár sekund později měl Leverkusen první velkou šanci zápasu! Hernández dokázal dostat míč do vápna pro Çalhanoğlu, kterému však klička nevyšla a Asenjo dokázal míč vyrazit. Následně střílel Hernández, avšak jeho rána byla zablokovaná!
19
Leverkusen má míč opět na vlastní polovině a pokouší se dostat vpřed. Villarreal však velmi dobře brání a svého soupeře zatím do žádné velké šance nepustil!
17
Následně však domácí chybovali v kombinaci a Villarreal vyrazil do protiútoku. Po pravé straně postupoval Denis Suárez, kterého však velmi dobře bránil Wendell. Brazilský bek dostal míč do zámezí!
16
Německý tým dostal míč na pravé křídlo, kde dostal prostor Bellarabi. Jeho následný centr však nebyl tak nebezpečný, jak se očekávalo a Asenjo si pro míč v pohodě došel!
14
Domácí křídelník následně o míč přišel a dopředu mohl zamířit Villarreal. Castillejo však na levé straně nestihl ani zpracovat míč a už byl faulovaný Bellarabim!
13
Žlutá ponorka dokázala velmi dobře napadat a dostala svého Leverkusen za polovinu hřiště. Momentálně má míč Bellarabi ve středovém kruhu a míří vpřed.
12
Leverkusen se opět dostal do zajímavé kombinace na útočné polovině, nicméně svěřence trenéra Schmidta zatím brzdí častá nepřenost přihrávek.
11
Teď se dostával do kombinace na útočné polovině také Villarreal. Španělský celek si však nepočínal příliš dobře a centr Piny přelétl Gaspara a míč skončil v zámezí.
9
Villarreal se poprvé v tomto zápase dostal k aktivnímu napadání, které praktikoval Soldado na útočné polovině. Obrana Leverkusen si však poradila zpětnou přihrávkou k Lenovi.
8
Leverkusen vybojoval první rohový kop v tomto zápase. Po krátké kombinaci se dostal k centru obránce Wendell, jehož centr však dokázal zablokovat obránce Gaspar!
6
Aktuálně sedmý tým německé Bundesligy opět postupoval do zajímavého protiútoku, který táhl po levé straně Brandt. Německý křídelník následně poslal míč pod sebe k Wendellovi, ten však nepřešel Bailly a u míče je Villarreal.
5
Çalhanoğlu dokázal dostat na pravém křídle míč k Tahovi, který se nerozmýšlel a poslal míč do vápna. Jeho centr však přelétl Brandta a Bailly míč odkopl!
4
Domácí tým je zatím v dnešním zápase jednoznačně aktivnější, což se také čekalo. Leverkusen momentálně kombinuje na útočné polovině a pokouší se najít cestu do vápna.
3
Německý celek se dostal do postupného útoku a hlavička Bellarabiho mohla vysunout do samostatného úniku Hernándeze. Mexický forvard však vybíhal z ofsajdového postavení!
2
Leverkusen následně kombinoval na polovině hřiště. Stoper Papadopoulos se pokoušel najít křížným pasem na pravé straně Bellarabiho, avšak u míče byl první brankář Asenjo.
1
Skotský rozhodčí William Collum právě zahájil dnešní utkání. Úvodní výkop měli k dispozici hráči Žluté ponorky, kteří byli velmi ostře napadáni a Gaspar na pravé straně o míč přišel.
1
Hlavní rozhodčí William Collum právě přivádí oba týmy na trávník BayArény. Za pár desítek sekund začínáme!

Bayer Leverkusen: Leno – Frey, Tah, Papadopoulos, Wendell – Kramer, Çalhanoğlu – Bellarabi, Mehmedi, Brandt – J. Hernández.
Náhradníci: Krešić – Ramalho, R. Kruse, V. Jurčenko, Henrichs.

Villarreal CF: Asenjo – M. Gaspar, Bailly, V. Ruiz, Antonio Rukavina – Denis Suárez, Pina, B. Soriano, Castillejo – Soldado, Bakambu.
Náhradníci: Barbosa – Trigueros, Adrián López, Bonera, Leiva, Marín, Pedraza.

Rozhodčí: William Collum – McGraith, Connor.
Příjemný čtvrteční podvečer všem fotbalovým fanouškům a fanynkám! Evropská liga má dnes na programu své odvety osmifinále. My se společně zaměříme na souboj Bayeru Leverkusenu s Villarrealem CF. Úvodní výkop je naplánován v BayAréně v 19:00 a u textového přenosu se na vás bude těšit Jan Havlovic.
Úvodní zápas
Úvodní osmifinále se hrálo ve Španělsku a daleko lépe dopadlo pro domácí celek. Žlutá ponorka šla do vedení již ve čtvrté minutě, kdy se prosadil střelec Cédric Bakambu. Těsně před tím navíc spálil velkou tutovku Soldado. Na El Madrigalu se nehrál příliš ofenzivní fotbal, nicméně to domácím vadit nemuselo, neboť se na začátku druhého poločasu prosadil opět Cédric Bakambu. Diváci čekali na další velkou šanci až do třetí nastavené minuty, kdy se dostal do velké šance Baptistão. Hlavičku brazilského útočníka však skvělý zákrokem zneškodnil brankář Leno. O minutu později zahrál Jedvaj rukou ve středu hřiště, a protože už jednu žlutou měl, následovalo vyloučení!

Villarreal si tak do Německa přiváží poměrně solidní výsledek a může pomýšlet na postup. Pokud se v BayAréně prosadí, výrazně se přiblíží postupu. Leverkusen bude muset otevřít hru, neboť ztrácí dvě branky, tudíž nás jistě čeká atraktivní podívaná!