To je ode mě pro dnešek vše. Na shledanou u nějakého dalšího online přenosu.
Molde se ve druhém poločase herně zvedlo a za svůj výkon v druhé půli si remízu 1:1 naprosto zaslouží. Domácí si začali věřit směrem dopředu, neztráceli zbytečně míče a dali zapomenout na utrápený první poločas, v němž pouze bránili. Molde navíc předvedlo velmi disciplinovaný výkon, což dokládá skutečnost, že za celý zápas se dopustilo pouhých dvou faulů. Oba týmy tedy získávají jeden bod do tabulky skupiny A, kterou nyní vede se čtyřmi body právě norský mistr.
90+4
90+4
Žlutou kartu dostává Nemanja Gudelj (Ajax Amsterdam).
90+3
Fischer zkusil zakončit z voleje, ale netrefil míč dobře a zamířil hodně nad.
90+2
Ani tentokrát nebylo z Gudeljova rohu žádné ohrožení domácí brány. Do útok se nyní může vydat Molde.
90+1
Rohový kop byl odvrácen do zámezí a celá situace se bude opakovat.
90+1
Nastavují se čtyři minuty.
90
Gudelj se dostal ke střele, ale trefil jen bránícího hráče, od něhož se míč odrazil na roh.
89
Molde je i v úplném závěru zápasu aktivní a nepouští Ajax ke slovu.
89
Střídání v týmu Ajax Amsterdam: ze hřiště odchází Riechedly Bazoer, přichází Thulani Serero.
86
Sražená střela Singha končí v zámezí a následovat bude další roh domácího týmu.
85
Domácí měli k dispozici hodně nebezpečný protiútok a Kamara měl před bránou úplně volného Svendsena, ale přihrávka se mu nepovedla a pro Molde z toho bude "pouze" rohový kop.
83
Singhovi to teď nevyšlo ani nadvakrát! První střelu domácího záložníka zblokoval bránící hráč, ale míč se odrazil zpět přímo k Singhovi, jehož však následně vychytal Cillessen.
82
Role jsou teď zcela opačné oproti prvnímu poločasu. Molde je aktivní a zdá se, že by rádo získalo všechny tři body. Ajax se v posledních minutách jen brání.
81
Střídání v týmu Ajax Amsterdam: ze hřiště odchází Arkadiusz Milik, přichází Amin Younes.
80
Střídání v týmu Molde FK: ze hřiště odchází Tommy Høiland, přichází Ola Kamara.
80
Žlutou kartu dostává Jaïro Riedewald (Ajax Amsterdam).
78
Riedewald nenašel ve vápně svým centrem nikoho ze spoluhráčů.
76
Na druhé straně se do šance dostával Milik, ale rozhodčí mu odpískali ofsajd.
74
Joona Toivio se ujal přímého kopu a jeho povedená střela se odrazila od vzdálenější tyče přímo pod padajícího Cillessena, který měl v tuto chvíli opravdu veliké štěstí! Molde bylo hodně blízko vedoucí brance.
73
Dijks fauloval před vlastní šestnáctkou Moströma a následovat bude nebezpečný přímý kop v podání domácích.
72
Opět velmi nedůrazná střela El Ghaziho a následný pohodový zákrok Horvatha.
71
Hussainovi teď na útočné polovině odskočil míč do autu a domácí zbytečně přišli o příležitost k útoku.
70
El Ghazi dostal před šestnáctkou prostor ke střele, ale přízemní rána mířila jen přímo na Horvatha.
69
Hra se v posledních deseti minutách dost vyrovnala a domácí si začínají více věřit směrem dopředu.
68
Singh chtěl poslat míč před bránu Ajaxu, ale jeden z obránců tečoval balón k Cillessenovi.
67
Moström se z voleje opřel do odraženého míče a jeho střela jen těsně minula bránu Ajaxu.
66
Tete čistým skluzem odkopl ve vlastním pokutovém území míč Singhovi a bude z toho první roh pro Molde.
65
Milikovi teď hodně nesedla přízemní střela, která minula domácí bránu o několik metrů.
62
Gudeljův rohový kop ani tentokrát neznamenal pro obranu Molde žádné nebezpečí.
61
Střídání v týmu Molde FK: ze hřiště odchází Martin Linnes, přichází Joona Toivio.
61
Opět skvělý Horvath! Domácí brankář tentokrát vyrazil nad bránu nepříjemnou hlavičku Milika.
59
Střídání v týmu Molde FK: ze hřiště odchází Eirik Hestad, přichází Sander Svendsen.
56
Výborný zákrok Horvatha! Fischer si naběhl na centr do ideální pozice pro zakončení, ale z hranice malého vápna nedokázal překonat Horvatha, který jeho hlavičku vytěsnil nad bránu.
54
Domácí se trochu osmělili a dostávají se občas s míčem do šestnáctky Ajaxu, ale obrana nizozemského celku teď zapracovala dobře a hráči Molde neuhádali ani rohový kop.
52
Hosté se pokusili o signál, ale následný centr Fischera skončil pouze v zámezí.
51
Hosté získali příležitost v podobě rohového kopu.
49
Domácí se rychlou přízemní kombinací dostali do šance a Singh střílel těsně před vápnem, ale nedokázal poslat míč mimo dosah brankáře Cillessena.
47
Gudeljův centr do domácí šestnáctky končí pouze na kopačce obránce Gabrielsena.
46
Druhá půle začne přibližně ve 22:05.
Rozhodčí nenastavil ani jedinou sekundu nad rámec 45 minut, a tak oba týmy odcházejí do šaten za vyrovnaného stavu 1:1. Domácí se prosadili hned ze své první útočné akce, kterou v 8. minutě zakončil Eirik Hestad, ale o 11 minut později přišla odpoveď, kterou zařídil Viktor Fischer, jehož střelu tečoval do protipohybu gólmana domácí Daniel Hestad. Od vyrovnávací branky se hrálo prakticky jen na jednu bránu, ale Molde zbytek poločasu úspěšně ubránilo.
45
44
Molde teď po dlouhé době drželo míč na útočné polovině, ale rychlá akce byla zpomalena a do plných už se domácí nedokázali prosadit.
42
Centr Bazoera končí v rukavicích brankáře Horvatha.
42
Ajax teď obléhá šestnáctku soupeře a Molde hraje opravdu hodně zataženě.
40
Žlutou kartu dostává Jöel Veltman (Ajax Amsterdam).
38
Centr od rohového praporku končí v náručí brankáře Horvatha.
37
Hosté získali k dispozici rohový kop. Těžko si vybavit, kdy se domácí naposledy dostali s míčem za půlku.
35
Hosté konečně vymysleli zajímavou průnikovou přihrávku a rázem z toho byla zajímavá příležitost pro El Ghaziho, který však vystřelil asi metr vedle brány.
33
Hra teď poněkud uspává. Ajax zdlouhavě kombinuje na polovině Molde, které je hodně zatažené a čeká, co vymyslí soupeř.
30
Oba aktéři předchozí akce si teď vyměnili role a nyní to byl Fischer, kdo mířil mimo bránu.
29
Fischer poslal míč šajtlí do šestnáctky, kde se do balónu z voleje opřel Milik, jehož rána prolétla jen nad břevnem.
28
Domácí čekají na vlastní polovině hřiště a Ajax se snaží o postupný útok.
27
Žlutou kartu dostává Tommy Høiland (Molde FK).
26
Molde toho v těchto chvílích směrem dopředu příliš nevymýšlí. Domácí se po zisku míče často uchylují ke zbytečný dlouhým nákopům, jimiž zadarmo přenechávají balón soupeři.
24
Etzaz Hussain přebíral míč v ofsajdovém postavení, což neuniklo pozornosti hlavního rozhodčího.
21
Fischer mohl nyní dokonat obrat, ale z bezprostřední blízkosti poslal míč jen přímo do gólmana!
19
Ajax právě vstřelil branku!
Je srovnáno! VIKTOR FISCHER mířil zpoza pokutového území ke vzdálenější tyči, ale Daniel Hestad střelu nešťastně tečoval do protipohybu gólmana, který neměl šanci dostatečně rychle zareagovat.
18
Klaassen centroval do šestnáctky, ale tam se k míči nedostal nikdo z hráčů Ajaxu.
17
Ajax hraje aktivně a většinu času drží hru na útočné polovině, ale průběžný stav zápasu je pro nizozemský celek nepříznivý.
15
Mohlo být vyrovnáno! Bazoer se napřáhl před šestnáctkou a jeho povedenou ránu zastavila tyč!
12
Moström hledal centrovaným míčem někoho v hostující šestnáctce, ale balón doletěl pouze k obránci Ajaxu.
9
Žlutou kartu dostává Kenny Tete (Ajax Amsterdam).
8
Molde právě vstřelilo branku!
Domácí jdou svou první útočnou akcí do vedení! Etzaz Hussain dostal balón do volného prostoru na pravé straně, kde akci trochu zbrzdil, ale poté předložil exkluzivní přihrávku do malého vápna EIRIKU HESTADOVI, který se z bezprostřední blízkosti nemohl netrefit.
7
Ajax teď zapojil do kombinace i vlastního brankáře a bude rozehrávat akci od samého začátku.
5
Fischer mířil z dálky na zadní tyč, ale Horvath si s touto přízemní střelou nemohl neporadit.
3
Zápas začíná v poklidném tempu a hra se zatím pohybuje výhradně ve středu hřiště.
1

Molde FK: Horvath – Linnes, Gabrielsen, Forren, Rindarøy – Moström, Singh, D. Hestad (C), Hussain, E. Hestad – Høiland.
Náhradníci: Linde – Bakenga, Flo, Kamara, Agnaldo, Svendsen, Toivio.

Ajax Amsterdam: Cillessen – Tete, Veltman, Riedewald, Dijks – Bazoer, Klaassen (C), Gudelj – El Ghazi, Milik, Fischer.
Náhradníci: Boer – Serero, Schøne, Sinkgraven, van der Hoorn, van Rhijn, Younes.

Rozhodčí: P. Raczkowski – P. Sokolnicki M. Obukowicz (všichni Polsko).
Zdravím všechny fotbalové fanoušky! Druhé kolo skupinové fáze Evropské ligy je tady a ve skupině A přivítá norské Molde FK nizozemský Ajax Amsterdam. Oba týmy se neúspěšně snažili protlačit do Ligy mistrů a nakonec skončily ve stejné skupině Evropské ligy. Do té vstoupil lépe úřadující mistr Norska, který senzačně zdolal Fenerbahce na jeho hřišti poměrem 3:1, což ho katapultovalo do čela skupina A. Zato Ajax se musel v prvním kole spokojit pouze s bodem z domácího zápasu s Celticem, který skončil nerozhodně 2:2. Připíše si Molde další cennou výhru nad věhlasnějším soupeřem, nebo se bude radovat slavný nizozemský celek?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:05.