S konstatováním, že na stadionu Toumba v duelu domácího PAOKu Soluň proti FK Krasnodaru gól nepadl a oba týmy si do tabulky připsaly gól za bezbrankovou remízu, se s Vámi loučí a hezký večer přeje Tomáš Lysý.
Červené karty: 1-1.
V tabulce skupiny C vede po polovině zápasů Dortmund se sedmi body, který dnes vyhrál v Qäbäle, která je poslední se ziskem jednoho bodu. Druhé postupové místo momentálně drží se čtyřmi body Krasnodar, třetí je pak tříbodová Soluň.
Zápas dvou odlišných poločasů je u konce. V první půlce jsme prakticky neviděli řádné ohrožení branky soupeře, naopak ve druhém poločase přinesly oba týmy střelecký festival. Více se zapotil gólman PAOKu Glykos, který musel likvidovat několik nebezpečných šancí a připsal si šest úspěšných zákroků, naopak hostující Dikan musel zasahovat dvakrát, ale pokaždé v těžké pozici. Gól jsme však během devadesáti minut neviděli.
90+3
90+3
Leovac ve vápně hodně nebezpečným skluzem připravil o míč Labordeho. Trenérovi domácích asi museli trošku zešedivět vlasy, protože tohle vždycky zavání penaltou.
90+2
Mamajevův roh si Glysos bez potíží pohlídal, míč je někde poblíž středového kruhu.
90+1
V první z nich má Krasnodar výhodu přímého volného kopu.
90
Ve druhém poločase uvidíme tři minuty nad rámec základní hrací doby.
89
A aby si Jędrzejczyk s Jairo de Macedo da Silvou nic nevyčítal, vidí druhou žlutou také domácí hráč.
88
Artur Jędrzejczyk chtěl vybojovat míč proti Jairo de Macedo da Silvovi. Oba po sobě pořádně šli a nic si nedarovali, polský hráč vidí za tento faul žlutou kartu, která je druhá v zápase. Krasnodar bude dohrávat o deseti.
86
Dimitar Berbatov si snažil ve vápně vymodlit faul. Nikoliv, kdyby raději střílel, mohlo to dopadnout lépe. Strandberg na něj sice při kličce doprava sáhl, ale za tohle se penalta nedává.
86
Domácí kombinují na polovině soupeře a snaží se rozhodnout zápas.
85
Ergys Kaçe poslal krásný pas za obranu pro Róberta Maka, který tváří v tvář neobhodil Dikana. Veškeré vzrušení však bylo zbytečné, neboť je na popud asistenta máván ofsajd.
82
Třetí střídání Krasnodaru. Dmitrij Torbinskij jde ze hřiště a na obráncovo místo přichází Jurij Gazinskij.
81
Tohle bylo hodně nepříjemné. Po centru Rodriguese do vápna je sice pískán ofsajd Makovi To však hráči nevěděli, Kaobré se snažil odkopnout míč co nejdále a při odkopu přišlápl nohu Ergys Kaçe. Nechtěně. Naštěstí je domácí hráč v pořádku.
80
Laborde fauloval na pravé straně na své půli Rodriguese, který bude posílat míč po rozehrání do vápna.
79
Po Rodriguesově rohu se nic důležitého nestalo, Krasnodar získal míč a může si odpočinout od částečného tlaku Paoku.
78
Ergys Kaçe obdržel pět metrů před vápnem přesně na středu přihrávku, opřel se do míče a jeho točenou dělovku musel vyrazit Dikan na rohový kop.
77
Hraje se hned na druhé straně. Soluň předvedla rychlý protiútok, v jehož závěru si Jairo de Macedo da Silva naběhl na míč proti dvěma váhajícím hráčům, ztlumil míč na prsou a vystřelil. Tentokrát se vyznamenal Dikan, který jeho pokus na vzdálenější tyč lapí, musel však jít na zem.
76
Ari zkusil po centru Mamajeva z levé strany hlavičkovat, ale Glykos je znovu úspěšný. Domácí gólman si oproti prvnímu poločasu na nedostatek permanence nemůže stěžovat.
75
Záložník hostí poslal nadýchaný centr na hranici penaltového puntíku, kde zkusil hlavičku Stefan Strandberg, ovšem Panagiotis Glykos byl proti jeho pokusu úspěšný, čekal toto zakončení.
74
Ricardo Costa se na pravé straně poblíž vápna ohnal po Joãozinhovi, ale hodně nechtěně a v pádu. Hosté budou moci centrovat do vápna, míč si připravuje právě Joãozinho.
73
Jędrzejczyk sice na půlce fauloval Jaira, ale PAOK míč hodně rychle ztratil a Krasnodar už míří ke Glykosovi s dalším útokem.
72
Po Joãozinhově rohu vystřelil zpoza vápna Grandqvist, ale netrefil prostor tří tyčí. To je panečku fotbal!
72
Domácí před rohem vystřídají, placu jde Dimitris Pelkas, na jeho místo nastoupí Róbert Mak.
71
Akce střídá akci, jaký to rozdíl proti prvnímu poločasu. Laborde si krásně seběhl do vápna a zkusil Glykose překonat křižnou střelou na vzdálenější tyč. Gólman domácích zasáhl skvěle a vyrazil míč na roh.
70
Krásná to akce domácích. Po pravé straně krásně prošel k vápnu Berbatov, poslal zpětný pas na Marina Leovace, jenž si na prsou zpracoval míč a vypálil táhlou střelu, jenž šla těsně nad branku.
69
Domácí ekipa zůstane u míče, Joãozinho fauloval.
68
Hosté po faulu propadli v obraně a Soluň se dostala do rychlého protiútoku. Vypadalo to hodně nadějně po tom, co Erik Sabo poslal do levého rohu vápna míč na Dimitrise Pelkase. Ten mu jej vrátil a přiťuknul. Erik Sabo to zkusil z první, chtěl zatočit míč do pravého rohu, jenže myšlenka nešla ruku v ruce s realizací a balon končí zhruba v patnácté řadě za brankou.
67
Stejnou situaci vidíme i nyní.
67
Domácí v tlaku zahráli míč do autu, který bude vhazovat Artur Jędrzejczyk.
67
Berbatov se vrátil do vápna na pomoc spoluhráčům při rohu a odhlavičkoval míč k pravé straně.
66
Krasnodar bude kopat rohový kop z pravé strany, konkrétně Joãozinho.
65
Poprvé střídají také hosté. Odil Achmedov přepustí místo v záloze pro Pavla Mamajeva.
65
Já nic, já se ho ani nedotkl, ukazuje nyní Joãozinho. Nedokážu si tedy vysvětlit, jak jinak se Stelios Malezas dostal na zem.
64
Dimitar Berbatov ukázal, že bude znamenat pro hostující obranu velké nebezpečí. Nabíhal si na pas Rodriguese. Ruka pomezního Sjöbloma šla nahoru, ale nyní si myslím, že se o postavení mimo hru nejednalo.
63
Jairo de Macedo da Silva přebral kousek před vápnem u levé strany míč. Prošel kolem Ariho a pokusil se teatrálně nafilmovat pád – který ani nebyl ve vápně – a vidí od sudího naprosto zaslouženě žlutou kartu.
63
Fjodor Smolov byl v úvodní čtvrthodině první půle hodně aktivní, opravdu nevím, proč nyní střídá. Na jeho místo jde Ari.
61
Domácí u levého rohového praporku aut ani roh nezískali, míč uvede do hry z autového vhazování Artur Jędrzejczyk.
60
Po patnácti odehraných minutách se Andrej Dikan v brance Krasnodaru musí cítit značně osamocen, nešla na něj jediná přímá střela, nemusel řešit žádnou složitou situaci.
59
Krasnodar se téměř od začátku druhé půle drží u míče a na stadionu PAOKu slyšíme první nesmělý pískot.
58
Fjodor Smolov je ve druhém poločase při střelecké chuti. Nyní vyslal další střelu, která mířila z pravé strany zhruba z pětatřiceti metrů vedle pravé tyče Glykose.
57
Druhé střídání v domácí sestavě. Z placu míří útočník Stefanos Athanasiadis, který se také téměř neprosazoval. Na jeho místo míří bývalá hvězda evropského fotbalu a Manchesteru United, čtyřiatřicetiletý Dimitar Berbatov.
56
PAOK to zkusil nejprve postupným útokem a poté se Rodriguez prezentoval dlouhým nákopem na Athanasiadise, stojícího v ofsajdu.
54
Jenže hosté zahráli přímý volný kop lajdácky, ztratili míč a dopředu mohou domácí.
Opravdu netuším, proč nyní Ergys Kaçe prostestuje proti svému faulu. Jeho držení za dres Labordeho muselo být vidět až z nedalekého soluňského hradu. Hosté mají přímý volný kop zleva poblíž vápna.
53
Na rozdíl od prvního poločasu vidíme zcela jiný fotbal. Zatímco Krasnodar během úvodních pětačtyřiceti minut nevystřelil na branku, nyní je vše jinak. Po šesti minutách druhé půle mají hosté na svém kontě již tři střelecké pokusy. Nyní vypálil po zemi Fjodor Smolov a Glykos zase musel jít na zem a zneškodnit kulatý nesmysl.
51
Po odmávaném postavení mimo hru se domácí tým znovu rychle dostal k míči. Erik Sabo nic nevymýšlel, zkusil z pětatřiceti metrů vystřelit, ovšem netrefil prostor tří tyčí.
50
Zaútočit se snažili také hosté, nicméně Stefanos Athanasiadis přebral míč v ofsajdu.
50
Panagiotis Glykos musel zasahovat znovu, tentokrát při ne tak nebezpečné střele v podání Labordeho, za to však hodně tvrdé.
49
Výborně to udělali hráči hostí. Po levé straně šel rychlý míč na Joãozinha, jenž ve vápně obelstil naznačením Giannise Skondrase a snažil se obstřelit gólmana Glykose, jenž musel na zem a poté zachytil míč v rukavicích.
48
Kaçe fauloval kousek za půlkou Jędrzejczyka a hosté mohou založit postupný útok.
47
Garry Mendes Rodrigues si počkal na pravé straně na pohyb beka. Poslal míč před vápno na Jairo de Macedo da Silvu, jenž zkusil nacentrovat míč do vápna, to však Dikan jistě přečetl.
46
O půli proběhla jedna změna v domácí sestavě. Hodně neviditelného Miguela Vítora, který je možná i zraněn, nahradil obránce Marin Leovac.
46
Doufejme, že druhý poločas, který začne zhruba v 21:09, přinese zlepšený výkon obou týmů. Pokud ne, celkem bych si i vsadil na to, že dnes zápas skončí bez branek a bez přímé střely mezi tři tyče.
Červené karty: 0-0.
První poločas je u konce. Fotbalová krása a hezké akce na Stadio Toumba rozhodně k vidění nebyly, během první části si domácí gólman Glykos nemusel připsat žádný zákrok a Dikan v brance hostí pouze jeden lehký. Krasnodar dokonce nevystřelil ani jednou mimo, na rozdíl od jedné nepřesné rány PAOKu.
45+3
45+2
Běží druhá minuta z dvou nastavených v rámci prvního poločasu. Dlouhý míč domácích na Jaira nebyl přesný, kulatý nesmysl má na kopačkách gólman Dykan.
45+1
Ani jeden zákrok si během prvního poločasu nemuseli připsat oba dva gólmani, což o lecčems svědčí. Jedna střela na branku v podání domácích byla pro Dikana dost snadná, další pokus šel mimo. Krasnodar nevystřelil na branku či mimo ní ani jednou.
45
Poslední minuta základní hrací doby nepříliš záživného prvního poločasu je zde.
44
Ergys Kaçe by možná měl pustit ke standardkám někoho jiného. Tato jeho rozehrávka rozhodně nebyla lepší než ty předchozí. Míč prolétl vápnem do zámezí.
44
Charles Kaboré musel čtyřicet metrů od své branky zatáhnout za záchrannou brzdu a povalil Kaçeho na zem. Tohle mohlo být možná za žlutou kartu.
43
Laborde poslal míč přesně do míst, kde vyskakovali domácí hráčů a Soluň může založit rychlý útok.
42
Vitalij Kalešin se hezky vyhnul dvěma hráčům soupeře, nejprve kličkou a pak zasekávačkou. Ihned poté poslal lob do vápna na Ricarda Labordeho, před kterým odkopává Ricardo Costa míč na rohový kop.
41
Oba dva týmy si jsou vědomi důležitosti dnešního zápasu. Dortmund totiž vyhrál v Qäbäle 3:1 a vypadá to, že ve skupině C se bude bojovat pouze o druhé místo, to první bezpečně drží německý celek.
40
Centrovaný míč v podání záložníka domácích pozvolna slétl k rukám gólmana Krasnodaru.
39
Ricardo Laborde se nyní hodně zlobí, reklamuje, že po autu a centru Saba netrefil míč rukou, respektive že jí měl u těla. Kdepak, tohle byla jasná ruka. Přímý volný kop zahraje Ergys Kaçe.
38
Stefanos Athanasiadis si naběhl na dlouhý míč, potáhl jej po pravé straně a snažil se odcentrovat do vápna. Konečnou mu vystavil Ricardo Laborde, který odpálil míč do autu.
37
Ani přímé volné kopy či centry do vápna po faulech se oběma týmům nedaří. Miguel Vítor si na pravé straně připravoval míč na centr, jenže jej vyslal přímo do míst, kde se nacházel gólman Dikan, kterého nikdo z domácích ani neatakoval.
36
Dlouhý nákop adresoval Panagiotis Glykos dopředu na Ergyse Kaçeho, jenž si míč dobře pokryl před Labordem, který jej fauloval.
36
Joãozinhův roh sice nebyl vůbec špatný. Hosté dostali odražený míč znovu do vápna, kde se Smolov nejenže nacházel v ofsajdové pozici, ale ještě si pomohl rukou.
35
Hosté vybojovali po přímém volném kopu rohový kop, který rozehraje Joãozinho, jenž před malou chvílí centroval do vápna právě z "přímáku".
34
Jairo rozdává fauly, stejně tak je přijímá. Nyní platila první varianta, adresátem jeho faulu byl Laborde.
33
Vitalij Kalešin s bolestivou grimasou stále leží na zeleném pažitu a až za pomocí lékařů se staví na vlastní nohy.
32
Po autu domácích se získal u pravého rohového praporku míč Jairo de Macedo da Silva, ale přes Vitalije Kalešina se neprotlačil, bek hostí si dobře pokryl míč, a poté jej ještě povalil a spadl na něj.
31
Krasnodar po rozehrání ztratil míč a rázem se tak hraje na jeho polovině.
30
Na souhru hostí již neměl dostatek nervů Miguel Vítor, jenž zajel do Labordeho a přerušil hru.
29
Krasnodar se po delším čase vydal do útočení a hráči v tmavém si před vápnem Soluně vyměňují krátkými přihrávkami míč.
28
Pohledný fotbal se na soluňském stadionu rozhodně nehraje. Pokud jsem před zhruba čtvrt hodinou tvrdil, že královny se jménem Nepřesnost a Fauly mají dnes dostaveníčko, tak krátce před polovinou zápasu nemohu na tomto názoru nic změnit.
26
Na další dlouhý míč za obranu Krasnodaru si naběhl Dimitris Pelkas, který nyní sice nefauloval, ovšem pokračovat nemůže, neboť byl přistižen v ofsajdu.
25
Paok Soluň založil postupný útok. V jeho finále vyslal Garry Mendes Rodrigues dlouhý míč na Giannise Skondrase, který jasně věděl, že bude mít k balonu dále než brankář Dikan. Zkusil vybojovat míč skluzem a gólman Krasnodaru musel nadskočit, aby jej domácí plejer netrefil. Jasný náznak šlapáku, pokus o faul.
24
Labordemu se přímý volný kop vůbec nepovedl, poslal jej znovu jen do zdi bránících hráčů.
23
Ricardo Costa nyní hraje hodně tvrdě. Krátce po rohovém kopu si u pravé lajny zhruba čtyřicet metrů od branky vyšlápl na Dmitrije Torbinského a je zde další standardní situace Krasnodaru.
22
Také ruskému týmu se podařilo vybojovat rohový kop, jehož exekutorem bude Ricardo Laborde.
21
Po rohu byl faulován Laborde a míč naopak bude v držení hostí.
20
Po rozehrání standardní situace v podání Ricardo Costy mají domácí rohový kop, ke kterému jde právě Costa.
19
Povedlo by se to, kdyby Artur Jędrzejczyk nefauloval Jaira de Maceda da Silvu. Ten se mu napoprvé vysmeknul, napodruhé si polský zadák pomohl i rukama a sudí mu to již spočítal za žlutý kartonek.
18
Po odkopu od branky hostí získali domácí rychle míč a zkusí na půli založit další útočnou akci.
17
Po delším čase vidíme ohrožení branky. Stefanos Athanasiadis si našel střeleckou parketu, jenže zamířil přímo do míst, kde stál gólman Dikan.
16
Na hřišti se to po příliš neděje, fauly a nepřesnosti mají prim nad fotbalovou souhrou či střeleckými příležitostmi.
14
K ní se postavil Stefan Strandberg, jenže takhle bych přímý volný kop dokázal zahrát i já, jakožto bývalý plejer okresního přeboru. Vyslal slabou střelu a ještě přímo do zdi.
13
Ergys Kaçe byl nejprve faulovaný Torbinskim, poté sám zavařil svému týmu, když přesně 32 metrů od branky na středu hřiště fauloval Labordeho a hosté budou mít k dispozici zajímavou standardku.
12
Macedo da Silva byl nachytán v ofsajdu, asistent sudího Nilsson předvedl své bystré oči.
11
Samé fauly, samé fauly. Laborde si počínal při útočení nedovoleně a poslal Rodriguese na zem.
10
Rodriguez rozehrál nakrátko přímý volný kop, což byla voda na mlýn pro Malezase, jehož střela zhruba z pětatřiceti metrů míří mimo tři tyče.
9
Po dalším faulu Torbinského, tentokráte již za polovinou hřiště, budou mít domácí k dispozici další standardní situaci.
9
S fauly se nyní roztrhnul pytel. Smolov si vyšlápl na Jaira, který se tak stal znovu obětí faulu. Statisticky je zatím nejaktivnějším hráčem domácího celku.
7
Navíc hned po autu fauloval Achmedov právě Jaira, který má nyní bilanci jednoho rozdaného a dvou obdržených faulů.
7
Krasnodarší vybojovali u pravého rohového praporku autové vhazování, jenže ihned poté míč ztratili a aut je v moci domácích.
6
Domácí tým si celou situaci pohlídal a zřejmě Stelios Malezas odkopnul balon na levé straně vápna k půlící čáře.
5
Macedo da Silva je hodně nabuzený, nyní na opačné polovině hřiště fauloval Torbinského a Laborde bude posílat z levé strany míč do vápna.
4
Jairo de Macedo da Silva potáhl balon po levé straně až k rohovému praporku, kde zkusil získat rohový kop, ale na Artura Jędrzejczyka si nepřišel a právě od Jaira se míč odrazil do zámezí.
2
Krasnodaru se průnikem po pravé straně nepodařilo ohrozit branku soupeře či vybojovat alespoň rohový kop.
1
Hned v první minutě fauloval Jairo protihráče a Krasnodar bude mít míč na svých kopačkách.
1

PAOK Soluň: Glykos – Skondras, Vítor, R. Costa, Malezas – de Macedo da Silva, Sabo, Pelkas, Kaçe, G. Rodrigues – Athanasiadis (C).
Náhradníci: Olsen – Leovac, Tzavellas, Tziolis, Golasa, Mak, Berbatov.

FK Krasnodar: Dikan – Jędrzejczyk, S. Strandberg, Granqvist (C), V. Kalešin – Laborde, Achmedov, Kaboré, Torbinskij, Joãozinho – Smolov.
Náhradníci: Sinicyn – R. Sigurðsson, Mamajev, Gazinskij, Bystrov, Petrov, Ari.

Rozhodčí: Ekberg – Nilsson, Sjöblom.
Skupina C Evropské ligy 2015/16 – po dvou herních dnech:

Borussia Dortmund vede tabulku se čtyřmi body, když vyhrál nad Krasnodarem (doma 2:1) a remizoval (1:1) na hřišti Soluně. Druhý tým tabulky je právě Krasnodar, který se po úvodní porážce na hřišti Dortmundu oklepal a v druhém hracím dni porazil Qäbälu na svém hřišti 2:1. Třetí je PAOK Soluň, jenž v prvním kole remízoval v Qäbäle 0:0 a poté doma uhájil již zmiňovanou plichtu s Dortmundem. A původně jasný outsider FK Qäbälä má po dvou zápasech bod a záporné skóre pouze o gól – 1:2.
Skupina C Evropské ligy 2015/16 – po losu:
Ihned po losu se mohlo zdát, že skupina má naprosto jasného favorita – německý Dortmund a oproti němu naprosto jasného outsidera – ázerbájdžánský klub FK Qäbälä. Zbylé dva celky skupiny – PAOK A Krasnodar – se utkají o druhé postupové místo. Jenže lidé míní a osud mění, po dvou kolech rozhodně nejsou role tak jasně dané, jak by se mohlo čekat.
Dobrý den, ještě jednou vítejte u večerního zápasu Evropské ligy skupiny C, ve kterém se proti sobě postaví řecký tým a průběžně třetí celek tabulky PAOK Soluň, jenž se postaví ruskému týmu FK Krasnodar, který je tabulkově druhý. Zápas začíná přesně pět minut po 21 hodině.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:05.