Rapid Vídeň poráží v domácím prostředí Dinamo Minsk a stává se vítězem skupiny E. Maximilian Hofmann poslal Rapid po necelé půlhodině hry do vedení, které ve druhém poločase navýšil Matej Jelić. Dinamo Minsk sice dokázalo za pět minut na druhý gól odpovědět, když se pár sekund po příchodu na hřiště blýskl nádhernou individuální akcí střídající Mohammed El Monir. Minsku už se ale vyrovnat nepodařilo. Konečný výsledek. SK Rapid Vídeň 2 FC Dinamo Minsk 1.
90+3
90+3
Thanos Petsos ještě před pár okamžiky napřáhl zpoza šestnáctky k pěkné střele, ta ale zamířila pouze doprostřed brány, kde byl připravený Aljaxandr Hutar.
90+3
Výsledek v Plzni je rajskou hudbou pro Rapid Vídeň, který se s největší pravděpodobností stane vítězem skupiny.
90+2
Rapid Vídeň vybojoval rohový kop a do hry mu navíc hraje výsledek z Plzně, kde domácí Viktoria vede nad Villarrealem těsně před koncem 3:2.
90+1
Nad rámec zápasu byly nastaveny 3 minuty.
90
Rapid Vídeň na pravém křídle vybojoval standardní situaci a na hranici šestnáctky se po následném centru dostal k hlavičce Philipp Prosenik, jeho pokus ale zamířil nad.
89
Rapid Vídeň dobře brání a nepouští svého soupeře do šance.
88
Minsk se nadechuje k závěrečnému tlaku, zatím se ale nedostal do zakončení.
85
Střídání v týmu FC Dinamo Minsk: ze hřiště odchází Vladimir Korytko, přichází Vitalij Bulyga.
85
Srdjan Grahovać fauloval ve středu hřiště, aby zastavil rychlý protiútok Dinama, žluté kartě však unikl.
84
Rapid Vídeň přečkal menší závěr a stále vede 2:1.
83
Vladimir Korytko poslal do šestnáctky Rapidu z levého křídla další dobrý centr a Rapid Vídeň ho s problémy dokázal odvrátit.
82
Srdjan Grahovać fauloval a Dinamo má k dispozici další standardní situaci.
81
Sjarhej Politevič se dostal na vzdálenější levé tyči po centru Vladimira Korytka ze standardní situace k hlavičce, ta ale zamířila vysoko nad.
80
Střídání v týmu SK Rapid Vídeň: ze hřiště odchází Deni Alar, přichází Stefan Stangl.
79
Dinamo rozehrálo rohový kop a brankář Richard Strebinger nedokázal míč udržet v rukavicích, žádné nebezpečí z toho ale nebylo.
78
Dinamo také vypálilo na opačné straně zpoza šestnáctky a jeho následná střela zamířila vedle pravé tyče.
77
Philipp Prosenik napřáhl zpoza šestnáctky k nebezpečné přízemní střele, která směřovala přesně k pravé tyči, brankář Aljaxandr Hutar ji ale skvělým zákrokem vyrazil!
76
Do konce zápasu zbývá necelých patnáct minut. SK Rapid Vídeň vede nad FC Dinamem Minsk 2:1.
75
Rapid Vídeň se snaží především dobře bránit a vyrážet do protiútoků.
74
Dinamo rozjelo po pravém křídle nadějný útok, jeho akce ale nakonec žádné vzrušení nepřineslo.
73
Dinamo Minsk kontaktní gól nakopl a začíná Rapid Vídeň mírně přehrávat.
71
Střídání v týmu SK Rapid Vídeň: ze hřiště odchází Matej Jelić, přichází Philipp Prosenik.
71
Dinamo se vydalo po levém křídle do útoku a jeho akci přerušil ofsajd.
70
Chigozie Udoji tentokrát zpoza šestnáctky napřáhl ke tvrdé střele, která zamířila na bránu, brankář Richard Strebinger ji ale bez větších problémů ukryl v rukavicích.
69
Chigozie Udoji vystřelil zpoza šestnáctky, jeho střela ale byla sražena a brankář Richard Strebinger si v pohodě došel pro míč.
67
Dinamo Minsk se bleskově vrátilo zpět do zápasu a ještě to může být drama.
65
Střídání v týmu SK Rapid Vídeň: ze hřiště odchází Steffen Hofmann, přichází Srdjan Grahovać.
65
Dinamo Minsk právě vstřelil branku! MOHAMMED EL MONIR přišel na hřiště před pár sekundami jako střídající hráč a hned skóroval!! Střídající Mohammed El Monir dostal na levém křídle krásnou přihrávku do běhu od Maxima Vituse, po levé straně pronikl do šestnáctky a svůj dlouhý sprint zakončil střelou mezi nohy brankáře Richarda Strebingera. Fantastická individuální akce.
64
Střídání v týmu FC Dinamo Minsk: ze hřiště odchází Nenad Adamović, přichází Mohammed El Monir.
63
Rapid Vídeň se dopustil faulu ve středu hřiště a hosté rychle rozehráli.
62
Rapid Vídeň má utkání pevně pod kontrolou a nic nenasvědčuje nějakému dramatu.
61
Střídání v týmu FC Dinamo Minsk: ze hřiště odchází Kirill Premudrov, přichází Igor Voronkov.
60
Minsk reaguje a připravil první střídání.
59
Rapid právě vstřelil branku!
MATEJ JELIĆ krásnou střelou zvyšuje na 2:0 a Rapid směřuje za prvním místem v základní skupině UEFA Europa League!! Matej Jelić si naběhl do šestnáctky na krásnou kolmou přihrávku od Maria Paveliće a přízemní střelou zamířil přesně ke vzdálenější levé tyči.
58
Deni Alar napřáhl zpoza šestnáctky k technické střele, ta ale vzdálenější tyč ve finále minula poměrně o velký kus.
58
Ve druhém poločase je hra poměrně vyrovnaná a zatím čekáme po přestávce na nějakou příležitost.
57
Chigozie Udoji chtěl na pravém křídle proniknout do šestnáctky a vybojoval pro svůj tým standardní situaci. Dinamo poté posílal do šestnáctky nebezpečný střílený centr, hráči Rapidu ho ale dokázali odkopnout do bezpečí.
56
Žlutou kartu dostává Stephan Auer (SK Rapid Vídeň).
55
Stephan Auer vypálil z levé strany v blízkosti šestnáctky, jeho přízemní střela ale byla propagačním pokusem, se kterým si brankář Aljaxandr Hutar hravě poradil.
54
Stefan Schwab hledal centrem z pravé strany v blízkosti šestnáctky Stefana Hofmanna, ten ale prohrál hlavičkový souboj a Dinamo se ubránilo.
53
Deni Alar se provinil na levém křídle proti pravidlům a byl mu odpískán útočný faul.
53
Steffen Hofmann se ujal rozehrávky a na přední tyč poslal centr, který hostující hráči Dinama odhlavičkovali do bezpečí.
52
Florian Kainz se na levém křídle otáčel tak dlouho s míčem, až si vykoledoval faul a vybojoval pro svůj tým standardní situaci.
51
Ve druhém poločase je k vidění zatím především boj o střed hřiště a hraje se mezi šestnáctkami.
50
Hráči Rapidu Vídeň zrychlili hru kolmou přihrávkou středem hřiště, jenže jeden z domácích fotbalistů se v momentě přihrávky nacházel v ofsajdu.
49
Umaru Bangura se dostal uprostřed šestnáctky ke střele po přihrávce Nenada Adamoviće z pravé strany, jeho pohotový pokus ale zamířil vysoko nad.
48
Oba týmy nastoupily do druhého poločasu ve stejném složení, v jakém zápas zahájily.
47
Dinamo rozehrálo standardní situaci a zvolilo přímou střelu na bránu, tu ale zablokovala zeď Rapidu.
46
Rapid Vídeň rozehrál druhý poločas a ihned se vrhl dopředu, Matej Jelić se ale v šestnáctce po dlouhém pasu spoluhráče do zakončení nedostal.
46
Vracíme se zpět na Ernst-Happel-Stadion, kde za pár okamžiků začne druhý poločas zápasu mezi Rapidem Vídeň a Dinamem Minsk. Po prvním poločase jsou spokojenější hráči domácího Rapidu Vídeň, kteří vedou zásluhou Maximiliana Hofmanna 1:0.
Steffen Hofmann sice po dvaceti minutách hry neproměnil pokutový kop, Rapid Vídeň to ale příliš dlouho mrzet nemuselo. Po necelé půlhodině se prosadil Maximilian Hofmann, jehož hlavičku sice brankář Aljaxandr Hutar dokázal skvělým zákrokem vyrazit, proti jeho následné dorážce v blízkosti pravé tyče už byl ale bezmocný. Stav utkání mohl vyrovnat těsně před přestávkou Vladimir Korytko, jeho střela z pravé strany šestnáctky ale orazítkovala vzdálenější levou tyč. Skóre po prvním poločase. SK Radid Vídeň 1 FC Dinamo Minsk 0.
45+1
45+1
Nad rámec prvního poločasu byla nastavena 1 minuta.
45
Steffen Hofmann rozehrál standardní situaci a do šestnáctky poslal ostrý centr, hosté ho ale dokázali odvrátit do bezpečí.
44
Rapid Vídeň bude v závěru prvního poločasu zahrávat na levém křídle standardní situaci.
43
To byla obrovská šance, Dinamu Minsk dnes ale zatím není přáno.
42
Rohový kop sice nic nepřinesl, vzápětí ale napřáhl z pravé strany šestnáctky ke krásné přízemní diagonální střele Vladimir Korytko a míč se od vzdálenější levé tyče odrazil zpět do hry!
41
Vladimir Korytko rozehrál na opačné straně z levé strany standardní situaci a na vzdálenější pravou tyč posílal dobrý centr, který domácí s problémy dokázali odhlavičkovat na rohový kop.
40
Stefan Schwab předvedl nepřesnou kolmou přihrávku a Dinamo Minsk se bez nějakých větších problémů ubránilo.
39
Jak Rapid Vídeň, tak Villarreal, už má postup dávno zajištěný.
38
Rapid Vídeň vede nad Minskem 1:0 a je na dobré cestě za prvním místem základní skupiny UEFA Europa League.
37
Oba týmy v rychlém sledu předvedly dva protiútoky, ani jeden z nich se ale do šance nakonec nedostal.
36
Matej Jelić si naskakoval na dlouhý pas svého spoluhráče ve středu útočné poloviny, míč pro něj byl ale příliš vysoký.
35
Roman Begunov je zpět na hrací ploše a vypadá to, že bude v pořádku.
34
Roman Begunov zůstal po souboji se Stephanem Auerem ležet na hrací ploše a musí být ošetřován.
33
Matej Jelić předvedl na levém křídle útočný faul a útok Rapidu Vídeň tentokrát nic nepřinesl.
32
Rapid kontroluje míč a kombinuje na vlastní polovině.
31
Hráči Minsku vypálili zpoza šestnáctky, jejich střela ale byla nepřesná a zamířila vedle levé tyče.
30
Rapid Vídeň sice zahodil penaltu, v rychlém sledu si ale vytvořil dvě šance, z nichž ta druhá byla gólová.
29
MAXIMILIAN HOFMANN střílí gól a posílá Rapid Vídeň do vedení!! Maximilian Hofmann se na hranici malého pokutového území dostal k hlavičce, kterou sice brankář Aljaxandr Hutar dokázal skvělým zákrokem zneškodnit, proti jeho následné dorážce už byl ale bezmocný.
28
Rapid Vídeň vybojoval další rohový kop.
27
Deni Alar poslal před bránu střílený centr, po kterém se na přední tyči dostal k hlavičce Matej Jelić, jeho pokus z blízkosti ale zamířil pouze do boční sítě!
26
Minsk se opět dopustil zbytečné ztráty a daroval míč po rozehrání standardní situace soupeři.
25
Sjarher Politevič byl faulován ve středovém kruhu a hra byla přerušena.
24
Nenad Adamović se ocitl v šestnáctce ve velké šanci, vzrušení ale bylo zbytečné, protože pomezní rozhodčí signalizoval ofsajd, který byl odpískán.
23
Vídeň se vydala do útoku, ten ale ztroskotal po nepřesné finální přihrávce.
22
Rapid Vídeň nyní pohrdl obrovskou šancí ujmout se vedení.
21
Steffen Hofmann napřáhl z penalty ke střele, která sice směřovala k pravé tyči, brankář Aljaxandr Hutar ale její směr skvěle vystihl a fantastickým zákrokem míč vyrazil.
21
Roman Begunov fauloval v pokutovém území Thanose Petsose a Rapid bude zahrávat pokutový kop!
19
Rapid Vídeň dnes na dálku bojuje o první místo s Villarrealem.
18
Matej Jelić se ocitl v ofsajdu a útok Rapidu ztroskotal.
17
Rapid Vídeň má častěji míč na svých kopačkách, to sice ano, ale první vážnou příležitost si vytvořili hosté z Minsku.
16
Nikita Korzun dostal do šestnáctky krásnou kolmou přihrávku od Chigozieho Udoji a po zpracování pohotově vypálil, brankář Richard Strebinger ale vytáhl skvělý zákrok a jeho střelu vyrazil!
16
Minsku se vůbec nedaří kombinovat a opět snadno odevzdali míč hráčům Rapidu Vídeň.
15
Matej Jelić předvedl útočný faul a k míči se dostali hráči Dinama.
14
Steffen Hofmann se ujal rozehrávky a do pokutového území poslal ostrý centr, který brankář Aljaxandr Hutar vyboxoval do bezpečí a navíc byl ještě faulován.
14
Florian Kainz je nyní hodně vidět a na levém křídle pro svůj tým vybojoval další standardní situaci.
13
Florian Kainz rozehrál rohový kop nakrátko, domácí hráči Rapidu se ale po následném centru k ničemu nedostali. Dinamo dobře brání a na přední tyči opět zažehnalo hrozící nebezpečí, tentokrát razantním odkopem do hřiště.
12
Florian Kainz využil na levém křídle volného prostoru z levé strany šestnáctky posílal před bránu nebezpečnou přihrávku, kterou hosté dokázali odvrátit na přední tyči na rohový kop.
11
Deni Alar chtěl napřáhnout z volného přímého kopu k technické střele, to mu ale vůbec nevyšlo a míč zamířil z jeho kopačky vysoko nad bránu.
10
Steffen Hofmann byl faulován Kirillem Premudrovem, který ho zatáhl za rameno, a Rapid bude mít k dispozici volný přímý kop z nebezpečné pozice.
9
Richard Strebinger nedokázal míč udržet tentokrát na hrací ploše a Vladimir Korytko rozehrál rohový kop, následný centr ale domácí hráči v pohodě uprostřed šestnáctky odvrátili.
8
Steffen Hofmann odcentroval z levého křídla a jeho následný centr byl na vzdálenější pravé tyči odvrácen.
7
Matej Jelić pronikl do šestnáctky a na její levé straně už napřahoval ke střele, včas k němu ovšem přistoupil jeden z obránců Dinama, který hrozící nebezpečí zažehnal.
6
Fotbalisté Dinama rozjeli středem hřiště pohlednou kombinaci, útok hostů ale vzápětí zastavila nepřesná kolmá přihrávka do šestnáctky, která byla příliš dlouhá.
5
Brankář Richard Strebinger stáhl míč ze vzduchu po sražené střele Minsku a zabránil rohovému kopu.
4
Domácí poslali z rohového kopu na přední tyč dobrý centr, hosté ale hlavou dokázali odvrátit do bezpečí.
3
Mario Pavelić odcentroval z pravého křídla a jeho přízemní centr byl odvrácen na rohový kop.
3
Domácí fotbalisté Rapidu zvolili rozehrávku nakrátko a kombinují ve středu hřiště.
2
Deni Alar byl faulován u levé postranní čáry uprostřed hřiště a Rapid Vídeň bude zahrávat standardní situaci.
1
Výkop zápasu obstarali fotbalisté hostujícího Dinama Minsk a ihned poslali dlouhý míč dopředu, ten ale hráči Rapidu bez problému zastavili.
1
Fotbalisté obou týmů už jsou připraveni na hrací ploše a zápas mezi Rapidem a Minskem za okamžik začne.

SK Rapid Vídeň: Strebinger – Pavelić, Sonnleitner, M. Hofmann, Auer – Petsos, Schwab – Alar, S. Hofmann (C), Kainz – Jelić.
Náhradníci: Knoflach – Stangl, Grahovać, Nutz, Correa, Prosenik, Wöber.

FC Dinamo Minsk: Hutar – Begunov, Politevič (C), Bangura, Vitus – Korytko, Korzun, Premudrov, Udoji – Adamović, Bećiraj.
Náhradníci: S. Ignatovič – Koncevoj, Voronkov, Tigorev, El Monir, Rassadkin, Bulyga.

Rozhodčí: Alijar Aghajev. Asistenti: Zejnal Zejnalov, Rza Mammadov. Čtvrtý rozhodčí: Mubariz Hašimov. Brankoví rozhodčí: Rahim Hasanov, Orchan Mammadov (všichni AZE).
Vzájemná bilance

Oba týmy na sebe v letošním ročníku UEFA Europa League narazily poprvé v historii. FC Dinamo Minsk ve druhém zápase základní skupiny E na domácím hřišti SK Rapidu Vídeň podlehl těsně 1:0. Jediný gól zápasu vstřelil v 54. minutě zkušený Steffen Hofmann.
FC Dinamo Minsk

FC Dinamo Minsk si během posledních šesti let i s letošním ročníkem pětkrát zahrál UEFA Europa League, během předchozích čtyř účastí se mu ale nikdy nepodařilo postoupit do základní skupiny, takže ačkoliv v ní letos jeho hráči vypadnou, mohou se radovat alespoň s částečného úspěchu. Dinamo během své premiérové účasti v základní skupině získalo zatím tři body, a to po domácí výhře nad Viktorií Plzeň.
SK Rapid Vídeň

Rapid Vídeň vstoupil do letošního UEFA Europa League skvěle a v základní skupině vyhrál čtyři zápasy v řadě, když postupně porazil Villarreal, Dinamo Minsk a poté dvakrát v řadě Viktorii Plzeň. Až v předposledním zápase rakouský klub podlehl Villarrealu, který doma vyhrál těsně 1:0. Oba týmy mají na svým kontě shodný počet bodů a již s velkým předstihem zajištěný postup, přesto je ještě čeká boj o první místo.
SK Rapid Vídeň ve čtvrtek večer přivítá na svém hřišti FC Dinamo Minsk, proti kterému na dálku svede boj o první místo ve skupině E s Villarrealem. Posledním zápasem základní fáze UEFA Europa League z Ernst-Happel-Stadionu Vás provede Tomáš Reiner.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.