Hlavní sudí Mažeika dnes naposledy foukl do píšťalky a ukončil nezáživné utkání, které skončilo bezbrankovou remízou 0:0. Více šancí bylo k vidění ve druhém poločase, ale až tolik jich zase nebylo. Na takové úrovní by měly oba týmy předvádět rozhodně mnohem lepší výkony, než tomu bylo dnes. Gólmani byli takřka bez práce, Ryžikov zasahoval pouze jedenkrát a Carrasso dvakrát. Oba celky si na svá konta připisují jednobodový zisk za remízu. Děkuji za pozornost a přeji dobrou noc.
90+4
90+2
Chantôme obdržel zpětnou přihrávku od Plašila a poté se napřáhl ke střele, která však byla pouze nepřesná.
90
Druhý poločas bude nastaven o 4 minuty. Uvidíme, zda některý z týmů bude skórovat.
89
Khazri si vzal rohový kop na starost, ale centrem našel pouze gólmana Ryžikova, který balon vyboxoval do bezpečí.
89
Contento se prezentoval centrem před bránu, kde byla obrana pozorná a odvrátila míč na roh.
89
Střídání v týmu Girondins Bordeaux: ze hřiště odchází Cédric Yambéré, přichází Lamine Sané.
87
Hosté chystají poslední změnu v sestavě.
86
Ozdojev si vzal na starost rohový kop, kdy ze své kopačky vyslal centr ke vzdálenější tyči, ale jeho spoluhráč Nabiullin se k balonu nedostal.
84
Khazri se opět ocitl v šanci, ale tentokrát mířil nepřesně.
82
V 82. minutě si Ryžikov připsal svůj první zákrok. Khazri totiž zahrával volný přímý kop, kdy se rozhodl o přímou střelu, která mířila na bránu, ale brankář Ryžikov si poradil.
80
Faulovaný byl kapitán Saivet, proti kterému se provinil Kisljak, jenž od sudího vyfasoval druhou žlutou kartu, která pro něj znamená kartu červenou. Domácí tým musí dohrávat pouze v deseti hráčích.
75
Kisljak fauloval a okamžitě vyfasoval žlutou kartu.
74
Portňagin dnes branku nevstřelil, ale třeba jeho kolega, Ďaďun, si povede lépe. Necháme se překvapit.
72
Hráči v červených dresech rozehráli nakrátko a poté se s míčem postupně přesunuli na útočnou polovinu, tam se ke střele odhodlal Portňagin, ale nezamířil přesně.
70
Contento se provinil proti pravidlům, když fauloval svého protihráče, a tak bude domácí tým rozehrávat.
69
Crivelli se opět ocitl v obrovské šanci, ale ani tentokrát ji neproměnil. Na levé straně nastartoval rychlé nohy Pallois, který se pak prezentoval přesným centrem na malé vápno, kde se do zakončení prodral Crivelli, ale ten z bezprostřední blízkosti branku netrefil.
68
Faulovaný byl Maurice-Belay, a tak budou rozehrávat hosté.
65
V pokutovém území si na centrovaný míč vyskočil Crivelli, jenž se dostal ke střele hlavou, ale tato střela skončila pouze na brankové konstrukci.
62
Navíc Contento byl za svůj prohřešek potrestán žlutou kartou.
61
Nejrpve Chantôme a po něm hned Contento. Oba fotbalisté se provinili faulem.
59
Contento se prodral do zakončení, ale střela mu ani trošičku nesedla, a tak zůstal Ryžikov bez zákroku.
58
Hosté provedli dvojí střídání ve hře. Nejprve odstoupil Biyogo Poko, kterého vystřídal Khazri. Na hrací plochu se dostal i Plašil, naopak na lavičku zamířil Jussiê.
58
57
Kanunnikov se v pokutovém území dostal k odraženému balonu a ocitl se v obrovské šanci na gól, ale ten nevstřelil, protože rána, kterou se prezentoval byla hodně špatná.
56
Faulovaný byl S. Kvěrkvelija, proti kterému se provinil Crivelli a sudí mu udělil žlutou kartu.
56
Guilbert se po ošetření zapojil do hry.
55
Kuzmin teď vzal vše na sebe a ze své kopačky vyslal překvapivou ránu asi z 25 metrů, ale gólman Carrasso stál přesně v tom místě, kam míč mířil, a tak neměl problém ho uklidit do náruče.
54
Po přerušení se pokračuje ve hře. Guilbert je ošetřován za postranní čarou. Obránce Bordeaux se totiž obětavě vložil do střely a míč ho zasáhl přímo do obličeje, byla to velká rána, tak není divu, že zůstal Guilbert otřesen.
52
V této chvíli je hra přerušena. Na trávníku zůstal ležet Guilbert a už je u něj lékařská pomoc.
51
Druhý poločas pokračuje ve stejném tempu, v jakém skončil poločas první. Zatím to vypadá, že přestávka před druhým poločasem hráčům moc nepomohla. Určitě si řekli, co musí změnit, ale v realitě se to nedaří.
49
Dlouhý míč za obranu Kazaně nikoho z hostů nenašel.
48
Kapitán Kuzmin vzal vše na sebe, ale prezentoval se pouze nepřesnou střelou, kvůli které si Carrasso vrásky rozhodně nedělal.
46
Portňagin hned na úvod druhého poločasu fauloval a od sudího vyfasoval žlutou kartu.
46
Děvič už do druhého poločasu nenastoupil, vystřídal ho Biljaletdinov.
46
Francouzský tým se postaral o výkop druhého poločasu.
46
Druhý poločas začne přibližně v 22:07.
Hlavní rozhodčí Mažeika ukončil první poločas za stavu 0:0. K vidění toho příliš nebylo, ale mírně aktivnější byl domácí tým, který si dokonce vytvořil jednu střelu na bránu, ale s ní si gólman Carrasso poradil. Na straně Bordeaux se v obrovské šanci ocitl Saivet, který zahrával volný přímý kop a rozechvěl břevno. Pak už toho za zmínku příliš nestojí. Dnešní zápas sleduje slušný počet diváků, kteří vytváří příjemnou atmosféru. Doufejme, že výkon obou týmů bude ve druhém poločase lepší, než v tom prvním.
45+1
45
První poločas se nastavuje o 1 minutku.
45
Faulovaný byl Pallois, a tak bude Bordeaux rozehrávat.
44
Na zadní tyči si na centrovaný balon vyskočil hlavičkující Kanunnikov, ale jeho střela hlavou byla velmi nepřesná. Stav skóre se tedy ve 44. minutě nemění.
42
U míče jsou hosté, kteří se pohybují v blízkosti středového kruhu a na žádnou akci si nevěří.
41
Kanunnikov fauloval svého protihráče a hosté budou zahrávat volný přímý kop.
39
Prozatím se toho příliš zajímavého neodehrálo, za zmínku stojí jen zákrok gólmana Carrassoa a Saivetovo břevno. Vypadá to, že do kabin se odejde za poločasového výsledku 0:0.
38
Kisljak si vzal na starost rohový kop, kdy ze své kopačky vyslal dobrý centr, ke kterému se dostal Kambolov, ale jeho střela byla nepřesná, takže Carrasso nemusel zasahovat.
34
Standardní situaci si vzal na starost Saivet, který parádně obstřelil bránící zeď, ale poté trefil pouze břevno. Nádherný fotbalový okamžik.
33
Ozdojev fauloval a hosté budou zahrávat volný přímý kop ze slušné vzdálenosti.
29
Gólman Carrasso byl přinucen k prvnímu zákroku dnešního zápasu. Po zisku míče se domácí tým rozhodl založit útočnou akci, kdy finální přihrávku obdržel Kuzmin, jenž ze své kopačky vyslal štiplavou ránu, kterou mu Carrasso vyrazil. K odraženému míči se dostal ještě jeden z domácích fotbalistů, kterému se však balon do odkryté brány dostat nepodařilo.
25
Míč na rohový praporek si postavil Kisljak, jenž ze své kopačky poslal dobrý centr před bránu, ale tam Portňagin fauloval, takže hra byla opět přerušena.
25
Teď se bude muset Bordeaux bránit, protože domácí Rubin Kazaň má k dispozici rohový kop.
24
Saivet zahrával další rohový kop, ale jeho spoluhráč Yambéré se provinil faulem, a tak sudí musel hru přerušit.
21
Bordeaux ze své aktivity vytěžilo rohový kop, který si vzal na starost Saivet, jenž on ani jeho spoluhráči ze standardní situace nic nevytěžili.
20
Devič se zapomněl v ofsajdu, a tak sudí hru přerušil. Rozehrávat bude Bordeaux.
17
Nabiullin hledal centrem některého ze svých spoluhráčů, ale Carrasso se k balonu dostal jako první a bez problémů si ho stáhl k sobě do rukavic.
16
V úvodních minutách toho k vidění příliš není, spíše vůbec nic. Oba brankáři jsou bez práce, ještě ani jeden z nich nemusel čelit žádné střele. Doufejme, že se obraz hry změní.
14
Guilbert se snažil o vedoucí gól, ale střela mu nevyšla podle představ. Obránce Guilbert vystřelil zpoza vápna, odkud se snažil míč uklidit do pravého horního rohu, ale střela se mezi tři tyče nevešla.
10
V šanci se ocitl také domácí Portňagin, ale jeho pokus gólové parametry neměl.
7
Hosté získali míč pro sebe a okamžitě založili útočnou akci. Finální přihrávku obdržel hlavičkující Jussiê, ale branku těsně minul.
5
Standardní situaci si vzal na starost Kambolov, jenž vsadil na přímou střelu, ale té scházela přesnost, a tak zůstal Carrasso bez zákroku. Nicméně Kambolov to nemyslel vůbec špatně, jen míč branku těsně minul.
4
Faulovaný byl Portňagin, keterého poslal k zemi Crivelli. Následuje volný přímý kop ve prospěch domácích hráčů.
3
Bordeaux vybojovalo balon pro sebe a přesunulo se s ním na útočnou polovinu, jenže tam pak přišla nepřesná přihrávka a útočná akce hostů skončila.
2
Do pokutového území se vznášel dobrý centr, ale gólman Ryžikov byl pozorný a míč si před dotírajícími protihráči stáhl do rukavic.
1
Jako další se proti pravidlům provinil Portňagin, který svého protihráče držel za dres.
1
Hned na úvod se faulem provinil Ozdojev, který poslal k zemi svého protihráče. Chantôme žádné zranění neutrpěl a v pohodě pokračuje ve hře.
1
Hosté oblékli dresy bílé s modrými proužky.
1
O úvodní výkop se postarali domácí hráči, kteří do dnešního utkání nastoupili v červených kompletech.
1
-2
Hlavní sudí Mažeika přivedl dnešní aktéry na zelený pažit.

FC Rubin Kazaň: Ryžikov – Kuzmin (C), S. Kvěrkvelija, Kambolov, Nabiullin – Kisljak, Ozdojev – Kanunnikov, Eduardo, Děvič – Portňagin.
Náhradníci: A. Haghighi – Cotugno, Ustinov, Achmetov, Biljaletdinov, Georgiev, Ďaďun.

Girondins Bordeaux: Carrasso – Guilbert, Yambéré, Pallois, Contento – Chantôme – Biyogo Poko, Saivet (C) – Crivelli, Jussiê, Maurice-Belay.
Náhradníci: Prior – Gajić, Sané, Plašil, Khazri, Rolán, Kiese Thelin.

Rozhodčí: Mažeika – Šimkus, Kazlauskas.
Girondins Bordeaux je v tabulce na 3. příčce a na svém kontě má 1 bod za remízu 1:1 s Liverpoolem.
FC Rubin Kazaň se v tabulce nachází na 4. pozici a na svém kontě má 0 bodů. Rubin Kazaň narazila v 1. kole na Sion, kterému podlehla 2:1.
Dnešní utkání bude řídit hlavní sudí Gediminas Mažeika, na čarách mu budou asistovat Vytautas Šimkus a Vytenis Kazlauskas. Jako čtvrtý rozhodčí bude vypomáhat Dovydas Sužiedėlis. Dále tu máme také brankové rozhodčí, kterými jsou Sergejus Slyva a Donatas Rumšas.
FC Rubin Kazaň a Girondins Bordeaux jsou nasazeni ve skupině B, kde bojují o postup ještě Sion a Liverpool.
Příjemný večer všem fanouškům. Evropská liga, mladší sestra ligy Mistrů, má dnes na programu 2. kolo skupinové fáze. Mimo jiné na sebe narazí i FC Rubin Kazaň a Girondins Bordeaux. Veškeré dění se bude odehrávat v Rusku, na stadionu, který nese název Centralniy Stadion. Textovým přenosem Vás bude doprovázet Lucie Rapantová.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:05.