Sevilla zvládla odvetu proti Šachtaru na jedničku a zásluhou dvou gólů z kopačky Kévina Gameira postupuje stejně jako v roce 2007 přes ukrajinský tým dále. Svěřenci Unaie Emeryho vyzvou ve finále UEFA Europa League Liverpool, proti kterému budou usilovat o historický třetí titul v řadě. Postup španělského celku po necelé hodině hry zpečetil Mariano. Čestný úspěch hostů vstřelil krátce před přestávkou Eduardo, který společně se svými spoluhráči zůstává před branami finále. Konečný výsledek. Sevilla FC 3 FK Šachtar Doněck 1.
90+3
90+2
Sevilla prožívá během posledních tří let zlatou éru, která může být umocněna třetím titulem UEFA Europa League v řadě v případě, že si hráči španělského týmu poradí ve finále s Liverpoolem.
90+1
Nad rámec dnešního utkání, které výrazně vyznělo pro domácí fotbalisty Sevilly, byly nastaveny 3 minuty.
90
Žlutou kartu dostává Ismaily (FK Šachtar Doněck).
89
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Éver Banega, přichází Sebastián Cristóforo.
88
Bernard si dokázal poradit s přihrávkou směřující na paty, to samé už ovšem neplatí o zakončení, jeho přízemní střela levačkou zpoza šestnáctky totiž zamířila daleko vedle vzdálenější pravé tyče. Jeho pokusu nepomohlo ani to, že se na trávník začal snášet prudký déšť.
87
Žlutou kartu dostává Vitolo (Sevilla FC).
87
Šachtar Doněck nehrál v dnešním utkání tak odvážně jako v tom před svými fanoušky, kteří byli jeho dvanáctým hráčem a v obrovském počtu ho hnali směrem kupředu.
86
Sevilla odvetné utkání zvládla na jedničku a fotbalisty Šachtaru pustila pouze ke dvěma střelám na bránu, což je v semifinále evropské soutěže skvělá vizitka.
85
Místní hlasatel udává pokyny hostujícím fanouškům Šachtaru, kteří dnes domů nepoletí nadšení, semifinále UEFA Europa League je ovšem pro ukrajinský tým bezesporu obrovským úspěchem.
84
Střídání v týmu FK Šachtar Doněck: ze hřiště odchází Eduardo, přichází Dentinho.
84
Střídání v týmu FK Šachtar Doněck: ze hřiště odchází Marlos, přichází Wellington Nem.
83
Střídání na opačné straně připravuje také Šachtar Doněck, který už nemá na co čekat a do hry pošle dva hráče najednou.
82
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Kévin Gameiro, přichází Vicente Iborra.
81
Stadionem Ramóna Sáncheze Pizjuána se rozezněl hlasitý potlesk, ze hřiště totiž odchází hrdina obou semifinále Kévin Gameiro, který v tom dnešním vstřelil dva góly.
80
Do konce utkání zbývá odehrát deset minut a Sevilla je hodně blízko k třetímu finále UEFA Europa League v řadě, ve kterém se s největší pravděpodobností střetne s Liverpoolem.
79
Pravděpodobnost, že se ovšem Šachtar dočká za současného vývoje skóre postupu je minimálně. Navíc Sevilla je dostatečně zkušeným týmem na to, aby si zbytek utkání pohlídala.
78
Šachtar Doněck by musel během závěrečných dvanácti minut vstřelit dva góly, aby postoupil dále. Pokud by se tento scénář naplnil, utkání by se stalo pro fanoušky a hráče Sevilly noční můrou.
77
Fanoušci Sevilly neúnavně mávají v hledišti červenobílými vlajkami a oslavují pomalu postup do finále.
76
Střídání v týmu FK Šachtar Doněck: ze hřiště odchází Taison, přichází Bernard.
76
Žlutou kartu dostává Taras Stěpaněnko (FK Šachtar Doněck).
75
Kévin Gameiro podstoupil v blízkosti levé tyče tvrdý osobní souboj a skončil na trávníku, penalta se ovšem nepískala.
74
Sedmnáct minut před koncem utkání došlo k vůbec prvnímu střídání, které připravil na domácí straně lodivod Unai Emery.
73
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Benoît Trémoulinas, přichází Sergio Escudero.
72
Eduardo mohl zdramatizovat závěr utkání, když se po centru Darija Srny dostal na hranici pokutového území k hlavičce, která mířila přesně k pravé tyči, jenže David Soria u ní byl včas a připsal si důležitý zákrok!
71
Co se týče rohových kopů, Šachtar v nich má velkou převahu, jenže ani po jednom z nich si nevypracoval žádnou slibnou brankovou příležitost. Rohové kopy: Sevilla FC 3 FK Šachtar Doněck 7.
70
Šachtar Doněck rozehrál na levé straně hřiště rohový kop nakrátko a následný centr z pravého křídla se snesl do náruče připraveného brankáře Davida Soriy.
69
Vzápětí vzal odpovědnost na svá bedra kapitán Coke, který zpoza šestnáctky mířil ke vzdálenější tyči, Andrej Pjatov byl u ní ale připraven a připsal si pěkný zákrok!
68
Španělský tým rozehrál na pravém křídle standardní situaci a na vzdálenější levé tyči se dostal do zakončení Grzegorz Krychowiak, jehož hlavička těsně minula levý horní roh brány!
67
Sevilla se soustředí během posledních okamžiků utkání především na obranu a za současného vývoje utkání ani není třeba, aby se nějak bezhlavě vrhla do útočení, ačkoliv je to španělskému stylu hry vlastní a domácí to mají v krvi.
66
Fotbalisté Sevilly po vstřelení třetí branky trošku zalezli před vlastní pokutové území, čehož Šachtar Doněck využil, jeho okupace šestnáctky španělského týmu ovšem nic nepřinesla.
65
Před několika minutami jsem Vám přibližoval vzájemné duely z roku 2007 a je jasné, že dnes se za současného stavu 3:1 pro Sevillu tehdejší drama opakovat nebude.
64
Darijo Srna na pravém křídle vybojoval pro svůj tým standardní situaci a vzápětí se sám jako tradiční exekutor ujal rozehrávky, jeho centr ke vzdálenější levé tyči byl dobrý, fotbalisté Sevilly si ovšem poradili a míč odvrátili do bezpečí.
62
Eduardo to přehnal s důrazem v souboji s jedním z protihráčů a za svůj zákrok uviděl žlutou kartu, kterých bylo celkem k vidění šest, z toho pět na straně hostujícího Šachtaru.
61
Žlutou kartu dostává Eduardo (FK Šachtar Doněck).
60
Ze zápasu uplynula necelé hodina hry a Sevilla krátce po přestávce vstřelila dva góly, které ji výrazně blíže posouvají k vysněnému finále.
59
Sevilla právě vstřelila branku!
MARIANO střílí úžasný gól a nádhernou táhlou střelou zřejmě posílá Sevillu do třetího finále UEFA Europa League v řadě!! Mariano si srovnal míč na pravačku a poté zpoza šestnáctky napřáhl k exkluzivní diagonální střele, která těsně nad zemí zaplula ke vzdálenější pravé tyči. Andrej Pjatov plachtil vzduchem zbytečně.
58
Kévin Gameiro mohl zkompletovat hattrick! Útočník Sevilly na levé straně šestnáctky zkontroloval pohledem vysoký míč a poté vystřihl parádní nůžky, které střihly velice dobře, následná střela ale nakonec levý horní roh brány minula.
57
Oba týmy už se utkaly na evropské scéně v roce 2007 a tehdy to bylo obrovské drama, když obě dvě utkání skončila shodně remízou 2:2 a Sevilla tehdy postoupila gólem ze 105. minuty prodloužení.
56
Eduardo si zaběhl za obranu Sevilly, v momentě přihrávky se ovšem nacházel v ofsajdu, který neunikl zraku pomezního rozhodčího.
55
Na Estadio Ramón Sánchez Pizjuán panuje fantastická atmosféra a domácí fanoušci Sevilly zpívají hlasité chorály.
53
Musíme mít ovšem všichni na paměti, že Šachtaru stačí jeden jediný gól k tomu, aby utkání poslal do prodloužení.
52
Sevilla opět v úvodu poločasu, tentokrát toho druhého, dominuje, zatímco Šachtar Doněck se dostává do zakončení po přestávce jen sporadicky.
51
Grzegorz Krychowiak se pokusil přidat třetí gól Sevilly v dnešním utkání, jeho střela zpoza šestnáctky ale skončila na pozorném Andrejovi Pjatovi!
50
Fotbalisté ukrajinského týmu dnes rozhodně nehrají v rukavičkách a do každého souboje o míč jdou naplno.
49
Darijo Srna viděl po faulu na Benoîta Trémoulinase žlutou kartu a stal se na straně Šachtaru Doněck již čtvrtým potrestaným hráčem.
48
Žlutou kartu dostává Darijo Srna (FK Šachtar Doněck).
48
Sevilla krátce po přestávce předvedla nádhernou akci, kterou zakončil Kévin Gameiro. Útočník španělského týmu a obhájce titulu vstřelil v letošní sezóně UEFA Europa League během osmi zápasů již sedm gólů. Fantastická vizitka.
47
KÉVIN GAMEIRO skóruje podruhé v dnešním utkání a v hledišti opět propuká obrovská radost!! Grzegorz Krychowiak skvěle načasoval kolmou přihrávku do šestnáctky na nabíhajícího Kévina Gameira, který měl sice minimum času, fantastickou kličkou se ale vrhl vybíhajícímu brankářovi Andrejovi Pjatovi a z ostrého úhlu poté míč přízemní střelou poslal do prázdné brány.
46
Viktor Kovalenko mohl krátce po přestávce udeřit, když zpoza šestnáctky napřáhl ke krásné střele, která zhruba metr nad zemí mířila přesně k pravé tyči, David Soria se po ní ale skvěle vrhl a ve vzduchu ji sevřel mezi rukavicemi!
46
Fotbalisté Sevilly právě rozehráli druhých pětačtyřicet minut, do kterých vstupují oba týmy za nerozhodného stavu 1:1 a za aktuálního vývoje utkání jsou stále blíže k postupu domácí, kteří vstřelili v prvním semifinále na Ukrajině dva góly.
46
Druhý poločas začne přibližně ve 22:07.
Sevilla měla fantastický vstup do utkání a již v deváté minutě se zásluhou Kévina Gameira ujala vedení, které španělský tým hájil přes několik náznaků šancí až do závěru prvního poločasu. Šachtar Doněck toho během úvodních pětačtyřiceti minut směrem vpřed příliš mnoho nepředvedl, těsně před přestávkou ale z ničeho nic udeřil. Marlos krásnou přihrávkou mezi dvěma protihráči prostrčil míč do šestnáctky na Eduarda, který tváří v tvář Davidovi Soriovi nezaváhal a přízemní střelou zamířil k levé tyči. Skóre po prvním poločase. Sevilla FC 1 FK Šachtar Doněck 1.
45+2
45+2
Darijo Srna rozehrál na pravé straně hřiště rohový kop, po kterém se dostal do zakončení Ismaily, jeho pokus byl ale nepřesný a brankář David Soria mohl zůstat v klidu.
45+1
Marlos se ocital na pravé straně šestnáctky v dobré střelecké pozici, včas se mu ale vrhl pod nohy jeden z fotbalistů Sevilly, od něhož se míč odrazil na rohový kop.
45
Nad rámec prvního poločasu budou nastaveny 2 minuty.
44
Šachtar Doněck právě vstřelil branku!
EDUARDO zakončuje nádhernou akci Šachtaru středem hřiště a vyrovnává těsně před koncem prvního poločasu na 1:1!! Marlos potáhl míč do středu hřiště a poté nádhernou kolmou přihrávkou mezi dvěma protihráči prostrčil míč do šestnáctky na Eduarda, který zmátl pohybem těla vybíhajícího Darija Srnu a přízemní střelou levačkou zamířil přesně k levé tyči.
43
Španělský tým vzápětí na levém křídle vyrazil do dalšího rychlého protiútoku, akci fotbalistů Sevilly ovšem tentokrát zmařila nepřesná kolmá přihrávka směrem do šestnáctky.
42
Sevilla rozjela po levé straně pěknou kombinační akci a po následném centru se dostal na přední tyči k hlavičce Grzegorz Krychowiak, jeho pokus z ostrého úhlu ovšem mezi tři tyče nezamířil.
40
Úvodních pětačtyřicet minut spěje pomalu ke svému konci a zatím jsme byli svědky jednoho gólu, o který se již v deváté minutě utkání postaral Kévin Gameiro.
39
Šachtar Doněck po vlažném úvodu a inkasované brance vyrovnal hru a začíná být v závěru prvního poločasu častěji u míče. Držení míče: Sevilla FC 48% FK Šachtar Doněck 52%.
38
Taras Stěpaněnko se dokázal prosadit v houštině těl, jenže jeho hlavička zamířila vysoko nad a Sevilla se po sérii odrazů nakonec bez větších problémů ubránila.
37
Olexandr Kučer si zaběhl za obranu na kolmou přihrávku a z pravé strany šestnáctky posílal míč pod sebe, jeho akce ovšem byla přerušena kvůli ofsajdu.
36
Kévin Gameiro se prosadil v prvním utkání semifinále z penalty a i dnes se mu podařilo skórovat. Je to útočník k pohledání, více dodávat netřeba.
35
Darijo Srna se snažil po centru z pravé strany dostat uprostřed šestnáctky k hlavičce, což se mu sice podařilo, míč se ale vzápětí od jeho zátylku odrazil vysoko nad.
34
Kévin Gameiro je obávaným střelcem Sevilly a není se čemu divit, útočník španělského týmu v letošní sezóně UEFA Europa League obstaral 50% všech branek!
33
Taison na konci 32. minuty vypálil zpoza šestnáctky, jenže jeho střela nabrala opačnou faleš a stočila se vedle domácí brány.
32
Kévin Gameiro dostal před pár okamžiky na levém křídle nádhernou kolmou přihrávku do běhu, jenže na levé straně šestnáctky se ocitl v ostrém úhlu, čehož využil Taras Stěpaněnko a odvrátil míč na rohový kop, ze kterého žádné nebezpečí nepřišlo.
31
Darijo Srna obstaral po půlhodině hry rohový kop Šachtaru, jeho následný centr ale obránci Sevilly v pokutovém území bez problému odvrátili.
30
Žlutou kartu dostává Éver Banega (Sevilla FC).
27
Fotbalisté Šachtaru vyrazili do útoku a svou akci se pokusili dlouhým diagonálním pasem přenést na levé křídlo, přihrávka jednoho z hostujících hráčů ovšem byla příliš prudká a skončil za postranní čárou.
26
Po míči se při předchozí střele ještě natahoval Marlos, tomu ale nevyšel krok a střelu svého spoluhráče se mu špičkou pravé kopačky nepodařilo usměrnit mezi tři tyče.
25
Šachtar sice bezprostředně po rohovém kopu nezahrozil, vzápětí se ale na levé straně pokutového území dostal ke střele Ismaily, přízemní rána obránce ukrajinského týmu ovšem byla nepřesná a zamířila vedle vzdálenější pravé tyče.
24
Taison směřuje k rohové zastávce a už se připravuje k rozehrání rohového kopu.
23
Grzegorz Krychowiak se dopustil faulu a Olexandr Kučer mohl rozehrát standardní situaci, po které hostující fotbalisté vybojovali rohový kop.
22
Kévin Gameiro je očividně otřesený, ale ze hřiště nakonec odchází po svých, což je dobrá zpráva pro tým Sevilly. Pokud by musel domácí útočník střídat, směrem do ofenzivy by to byla obrovská ztráta.
21
Kévin Gameiro zůstává sedět na trávníku a do akce byli povolaní kluboví lékaři.
20
Žlutou kartu dostává Olexandr Kučer (FK Šachtar Doněck).
19
Olexandr Kučer šel do souboje s Kévinem Gameirem příliš tvrdě a loktem ho ve výskoku udeřil do obličeje. Ve tváří domácího kanonýra dokonce došlo ke krvavému zranění.
18
Éver Banega rozehrál na levé straně hřiště rohový kop a vzápětí se dostal ke střele Adil Rami, jeho pokus zpoza šestnáctky ovšem zamířil pouze doprostřed brány, kde byl připravený brankář Andrej Pjatov.
17
Šachtar Doněck toho zatím v dnešním utkání směrem dopředu příliš mnoho nepředvedl a domácí Sevilla si vytvořila během úvodní čtvrthodiny za podpory svých fanoušků územní převahu.
16
Ze zápasu uplynulo úvodních patnáct minut, po kterých domácí Sevilla vede zásluhou Kévina Gameira nad Šachtarem 1:0 a aktuálně je blíže k postupu do třetího finále v řadě.
15
Žlutou kartu dostává Jaroslav Rakyckyj (FK Šachtar Doněck).
14
Sevilla vstřelila v úvodním zápase semifinále UEFA Europa League dva góly a v dnešním utkání mu stačí uhrát proti Šachtaru remízu 1:1. Pokud by zápas skončil výsledkem 2:2, čekalo by nás samozřejmě prodloužení.
13
Marlos se v prvním utkání semifinále proti Seville gólově prosadil, nyní se ale předvedl v jiném světle, když zezadu stáhl svého protihráče a zákonitě musel vidět žlutou kartu.
12
Žlutou kartu dostává Marlos (FK Šachtar Doněck).
9
KÉVIN GAMEIRO využívá obrovské chyby v defenzivě Šachtaru Doněck a po vlažném začátku posílá z ničeho Sevillu do vedení!! Kévin Gameiro se dostal po hrubé chybě jednoho z obránců Šachtaru do samostatného úniku, který zakončil přízemní střelou ke vzdálenější levé tyči. Andrej Pjatov si na míč sáhl, vytěsnit ho mimo tři tyče ovšem nedokázal.
7
Banega ve středu pole přišel o míč a poté stáhl k zemi Kovalenka, píská se proti domácím.
5
Dlouhý nákop Ismailyho až do pokutového území soupeře stáhl ze vzduchu brankář Soria před nabíhajícím Eduardem.
4
Od rohového praporku poté odcentroval Argentinec Banega, ovšem nenašel před brankou žádného ze spoluhráčů.
3
Domácí kapitán Coke těsně bráněn Ismailym u rohového praporku vybojoval maximum svého snažení – rohový kop.
2
V úvodních desítkách sekund drží častěji míč na kopačkách hosté, fotbalisté Sevilly ale napadají jejich rozehrávku až k brankáři Pjatovovi.
1
Nizozemský sudí Björn Kuipers odpískal a jdeme na to! Rozehrávky se ujali hosté v tradičních černooranžových dresech, Sevilla hraje v bílém.
1

Sevilla FC: Soria – Mariano, Rami, Carriço, Trémoulinas – Krychowiak, N'Zonzi – Coke (C), Banega, Vitolo – Gameiro.
Náhradníci: S. Rico – Iborra, Cristóforo, Escudero, Pareja, Konopljanka, F. Llorente.

FK Šachtar Doněck: Pjatov – Srna (C), Kučer, Rakyckyj, Ismaily – Malyšjev, Stěpaněnko – Marlos, Kovalenko, Taison – Eduardo.
Náhradníci: Kanibolockij – Wellington Nem, Dentinho, Bernard, Kobin, Ordec, Ferreyra.

Rozhodčí: Björn Kuipers – Sander van Roekel, Erwin Zeinstra (všichno NED).
FK Šachtar Doněck

I ukrajinský klub ale zaznamenal úspěch na scéně pohárové Evropy – Doněčtí vyhráli Evropskou ligu (tehdy ještě Pohár UEFA) v roce 2007 a určitě nemusím zdůrazňovat, že případná účast ve finále letošního ročníku by pro Šachtar byla úspěchem. Rumunský kouč Mircea Lucescu a jeho svěřenci před sebou ale mají náročný úkol, protože Sevillští jistě nebudou ochotni spokojit se jen se semifinále a budou chtít bojovat o třetí triumf v řadě. K tomu navíc španělský tým položil solidní základy v prvním utkání a „Horníky“ tak v odvetě čeká těžká práce.

K případnému úspěchu by mohli dopomoci třeba kapitán Darijo Srna a dále pak trojlístek produktivních ofenzivních záložníků ve složení Marlos (2 góly + 2 asistence), Viktor Kovalenko (taktéž 2+2) a Taison (1+3).
Sevilla FC

Dalo by se říci, že celek z Andalusie je už tradičním účastníkem závěrečných kol vyřazovací fáze Evropské ligy. Tým reprezentující jihošpanělskou metropoli je totiž již potřetí za sebou v semifinále a navíc je rekordmanem, co se počtu titulů z druhé nejprestižnější evropské soutěže týče – triumfoval celkem 4x. Zároveň je také úřadujícím šampionem, a to dokonce dvojnásobným, pod vedením stratéga Unaie Emeryho slavil klub zisk trofeje v posledních dvou ročnících.

Mezi klíčové borce kádru „Rojiblancos“ se řadí například francouzský střelec Kévin Gameiro, s 5 brankami nejlepší střelec týmu, dále záložník Vitolo, jenž si připsal (stejně jako Gameiro) 2 asistence, a dále ukrajinský křídelník Jevhen Konopljanka či zkušený zadák Daniel Carriço.
PRVNÍ ZÁPAS

FK Šachtar Doněck – FC Sevilla 2:2

Úvodní mač se odehrál na stadionu ve Lvově a brzy se vedení ujali hosté – již v 6. minutě se po nahrávce Gameira prosadil Vitolo a španělský tým vedl. Ještě do poločasu ale Doněčtí skóre otočili – ve 23. minutě našel stoper Rakyckyj dlouhým nákopem Marlose, který po úniku mířil přesně, a poté sám Marlos připravil druhý gól pro Tarase Stěpaněnka, který ve 35. minutě poslal Šachtar do vedení. Hosté ale po přestávce nesložili zbraně a dokázali vyrovnat, když v 82. minutě potrestal penaltový zákrok Ferreyry na Vitola neomylný Kévin Gameiro a určil tak, že se oba týmy rozešly smírně.
Dobrý večer všem fotbalovým fanynkám a fanouškům! Evropská liga UEFA má v plánu odvetná utkání semifinálových dvojzápasů a my se tady společně zaměříme na klání španělské SEVILLY a ukrajinského ŠACHTARU. Utkání začíná ve 21:05 a já Vás srdečně zvu ke sledování našeho přenosu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:05.