Je tu konec osmifinálové odvety Evropské ligy mezi domácí Valencií a hostujícím Athleticem Bilbao. Přestože hosté prohráli, budou výrazně spokojenější. Výsledek 2:1 jim totiž zajistil postup do čtvrtfinále.
90+5
90+5
Přímý kop zahrál Parejo, jenže jeho rána prolétla asi metr vedle spojnice břevna a tyče.
90+4
Santi Mina byl nyní faulovaný San Josém a následuje jedna z posledních šancí pro domácí.
90+3
Jenže domácím se vůbec nedaří a hosté ve velké pohodě kontrolují postupový výsledek 2:1.
90+1
Je to tak, druhý poločas bude delší o pět minut! Domácí tak mají stále šanci zabojovat o postup.
90
Již se hraje poslední minuta normální hrací doby. Dá se očekávat, že se bude nastavovat dost minut.
88
Zdá se, že po závěrečném hvizdu budou dnes spokojenější hosté.
86
Paco Alcácer měl nyní na hlavě postupový gól, jenže skvělý zákrok proti němu předvedl gólman Herrerín a skóre se nemění!
85
Nyní ale přišel centr z pravé strany, který dobře vyboxoval gólman Herrerín.
85
Do konce normální hrací doby chybí něco přes pět minut. Domácím se teď vůbec nedaří dostat se na polovinu soupeře.
83
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází André Gomes, přichází Paco Alcácer.
83
Rúben Vezo nyní fauloval u lajny Susaetu a dostává žlutou kartu.
82
Domácí se vehementně tlačí na polovinu soupeře. Čas se jim ale rychle krátí.
81
Po nekontrolovaném pádu zůstal na trávníku ležet Aduriz. Nechal se ošetřovat a hlavní rozhodčí naznačuje, že zastavuje čas.
79
Konec zápasu se rychle blíží a nyní to budou naopak hosté, kteří nebudou nikam pospíchat.
77
Žlutou kartu za faul dostal hostující Laporte.
76
Bilbao právě vstřelilo branku!
A rázem jsou postupové karty rozložené úplně jinak. Po centru z pravé strany Raúl García patičkou nadzvedl balon a ARITZ ADURIZ pohodlně překonal domácího gólmana. Teď postupují hosté!
75
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Sabin, přichází Ander Iturraspe.
75
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Mikel Balenziaga, přichází Iñigo Lekue.
74
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Rodrigo, přichází Sofiane Feghouli.
74
Žlutou kartu ze hru rukou dostal André Gomes.
73
Gayá má problémy s kotníkem, což samozřejmě domácím vyhovuje. Hra je přerušena a následuje ošetřování.
71
Další dobrý rohový kop zahrával nyní Beñat Etxebarria, domácí jeho centr do vápna ale dokázali odvrátit.
70
Do konce zápasu chybí něco přes dvacet minut. Opticky se zdá, že domácí kontrolují zápas, avšak jeden gól Bilbaa může zase vše změnit.
68
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Javi Fuego, přichází Dani Parejo.
66
Raúl García zkusil zakončit, jeho rána zpoza vápna ale postrádala přesnost.
65
Domácí měli možnost zahrávat další rohový kop. Míč uvedl do pohybu Danilo, jenže nic z toho tentokrát nebylo.
63
Domácí měli nyní další velmi zajímavou možnost. Po útoku do otevřené obrany se míč z pravé strany dostal ke Gayovi, který ale zamířil nad bránu.
61
Na pravém křídle si za obranu nabíhal Rodrigo, byl mu ale odmávaný a odpískaný ofsajd.
60
Máme za sebou skoro hodinu hry a domácí stále udržují vedení 2:0, které by jim zajistilo postup do čtvrtfinále.
58
Z velké dálky pálil De Marcos, jenže balon nabral špatnou rotaci a zamířil vysoko nad bránu.
57
Hráči hostujícího celku se sice hodně snaží, jenže jejich útočné kombinace stále k ničemu nevedou.
55
Domácí Santos sice poslal míč do brány. Jenže pálil dlouho po odpískání ofsajdu a může být rád, že nedostal žlutou kartu.
53
Po rychlé kombinaci domácích poslal střílený centr do vápna Gayà, hosté se ale dokázali ubránit.
52
Beñat Etxebarria poslal do vápna sice zajímavý centr, jenže nikdo z jeho spoluhráčů ho nedokázal usměrnit do brány.
51
Na trávníku se ocitl Susaeta. Fauloval ho Gayá a bude z toho přímý kop pro Bilbao. Není to pozice na přímou střelu.
49
Domácí ve velké pohodě kombinují na vlastní polovině. Hosté se snaží zachytit jejich rozehrávku, jenže zatím balon nezískali.
47
Druhý poločas je v úvodu hodně opatrný. Především domácí se rozhodně nikam neženou.
46
Je za námi první poločas odvetného utkání osmifinále Evropské ligy mezi Valencií a Bilbaem. Domácí hodili za hlavu nepřesvědčivé výkony a výsledky v letošní sezoně a zatím po zásluze vedou 2:0. Tento výsledek by jim zajišťoval postup do čtvrtfinále.
45
45+2
Pravděpodobně za řeči nyní dostal žlutou kartu Raúl García.
45+2
Po centru Danila hlavičkoval Negredu, míč ale poslal mimo.
45+2
Domácí se nyní natlačili k vápnu soupeře a vybojovali ještě jeden roh.
45+1
Druhý poločas se bude nastavovat o dvě minuty.
45
Konec poločasu se rychle blíží a u balonu jsou nyní hosté, kteří musí hodně zabrat.
44
Do velmi slušné šance se dostal nyní Laporte, gólman Ryan jeho střelu z úhlu dobře pokryl.
43
Následný přímý kop hostů kopal Beñat Etxebarria, míč ale poslal mimo.
42
Javi Fuego nyní fauloval a také on dostává žlutou kartu.
41
Třetí gól na noze měl nyní André Gomes, ke kterému se odrazil ve vápně balon. Jeho parádní rána snad o decimetr minula tyč hostující brány!
40
Santi Mina nyní trefil při hlavičkovém souboji loktem ostře soupeře do hlavy a dostává žlutou kartu.
38
Valencia právě vstřelila branku!
Hned po rohu sice domácí nezakončili, ale po krátké mezihře poslal centr z levé strany do vápna José Gayá a hlavičkující ADERLAN SANTOS v pohodě překonal hostujícího gólmana!
37
Po zaváhání hostující defenzivy se domácí natlačili do vápna soupeře a vybojovali roh.
36
Na pravé straně byl nyní Rodrigo, až k centru do vápna se ale nedostal.
34
Po centru Veza se k zakončení hlavou dostal André Gomes, jeho zakončení z dobré pozice bylo ale defenzivou zblokované.
33
Při zpracování nyní zasáhl rukou balon San José a je pískáno.
32
Čas poklidně plyne a stále se zdá, že oběma celkům stav 1:0 vyhovuje.
30
Domácí kopali Danilem rohový kop, zakončovat se snažil Rúben Vezo, jenže míč směřoval mimo a navíc ho zastavil jeden z obránců.
29
Ve vápně číhal na pas z levé strany Aduriz, domácí se ale dokázali ubránit.
27
Hlavou se spoluhráčem se srazil Sabin. Zůstal ležet na trávníku a rozhodčí Orsato raději přerušil hru.
26
Právě Susaeta, který si navlékl kapitánskou pásku, zkusil vystřelit z dálky. Brankový prostor ale netrefil.
25
Hostující Muniain měl zdravotní problémy a musel opustit hrací plochu.
25
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Iker Muniain, přichází Markel Susaeta.
23
Hra zatím stále postrádá spád. Kromě gólové akce domácího celku jsme žádnou výraznější šanci na jedné nebo druhé straně neviděli.
21
Muniainovu střelu zblokoval středopolař Danilo a Ryan zasahovat nemusel.
20
Opět míč poskakuje hlavně ve středu pole, stále více ho ale drží hosté.
18
Hra se opět pomalu přesouvá na polovinu domácího celku. Hosté mají více ze hry.
17
Nyní se nehraje v nijak závratném tempu. Ani jedno z mužstev nechce chybovat.
16
Hráči Bilbaa se snaží hru trochu uklidnit. Pokud by gól již dnes nepadlo, následovalo by prodloužení a následně třeba i penalty.
15
Domácí jsou nyní na koni a hosté jsou očividně průběhem zápasu zaskočeni.
13
Tvrdou Negredovu střelu vyrazil gólman Herrerín pouze před sebe a dorážející SANTIAGO MINA v pohodě dorazil míč do odkryté brány!
12
Hosté se nyní hodně zlobí, když po tvrdém střetu s protihráčem zůstal na trávníku ležet Raúl García.
10
Hosté jsou v úvodu zápasu aktivnější a domácí se budou muset očividně bránit.
8
První střelecký pokus v zápase přeci jen ale zařídili hosté. Vypálil Aritz Aduriz a gólman Ryan musel proti jeho přízemní střele zasahovat.
8
De Marcos až u brankové čáry postrčil Gayu a míč mají opět domácí.
7
Aduriz se ve vápně soupeře dostal k balonu, byl ale zády k bráně a ač se snažil, k zakončení se nedostal.
6
Zatím sledujeme hlavně boj ve středu pole, na první šanci v zápase čekáme.
5
Soupeře u lajny nyní postrčil i hostující kapitán Muniain, faul se ale nepíská a je z toho jen aut pro Valencii.
4
Raúl García ve snaze získat balon na polovině soupeře fauloval a rozehrávat budou opět domácí.
3
Přímý kop zahrával útočník Negredo, jeho přízemní střela se ale mezi tři tyče nevešla a zamířila hodně mimo.
3
Domácí André Gomes byl na hranici vápna faulovaný Beñatem a je z toho nebezpečný přímý kop pro Valencii.
2
Domácí se nenacházejí v ideálním rozpoložení a potřebují hrát. Proto jsou v úvodu u balonu a tlačí se na polovinu soupeře.
1

Valencia CF: Ryan – Vezo, Santos, Mustafi, Gayá – Danilo, Fuego – Mina, A. Gomes, Rodrigo – Negredo (C).
Náhradníci: Doménech – Feghouli, Alcácer, Piatti, Parejo, Abdennour, Soler.

Athletic Bilbao: Herrerín – de Marcos, Etxeita, Laporte, Balenziaga – San José, Etxebarria – Sabin, Raúl García, Muniain (C) – Aduriz.
Náhradníci: Iraizoz – Bóveda, Iturraspe, Eraso, M. Rico, Susaeta, Lekue.

Rozhodčí: Orsato – Cariolato, Manganelli (ITA).
Valencie si ale z hřiště soupeře přivezla velmi přijatelný výsledek. Bilbao totiž nad svým soupeřem vyhrálo pouze 1:0 a šance na postup jsou tak prakticky vyrovnané. Dnes domácí Valencie bude muset ale podat výkon na hranici svých aktuálních možností. Zápas na hřišti Bilbaa byl výrazně v režii domácího celku a Valencie tak musela být hodně ráda, že po gólu Raúla Garcíi z 20. minuty prohrála nejtěsnějším možným rozdílem.
Ve španělské nejvyšší soutěži mají dnešní soupeři za sebou již oba vzájemné zápasy. Na podzim vyhrálo Bilbao doma nad Valencií 3:1 a před nedávnem v utkání na půdě Valencie vyhrálo dokonce 3:0! Když se k tomu přidá skutečnost, že první souboj v Evropské lize vyhrálo opět Bilbao, zdá se, že favoritem na postup budou dne právě hosté.
Hezký čtvrteční večer všem fotbalovým fanouškům při sledování online reportáže z odvetného utkání osmifinále Evropské ligy mezi domácím celkem Valencie a hostujícím Athleticem Bilbao. V druhé nejvýznamnější evropské klubové soutěži proti sobě hrají dva týmy ze španělské ligy, které se tak navzájem dobře znají.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.