Legia Varšava zaznamenala první vítězství v základní skupině UEFA Europa League, a nutno říci, že už bylo na čase. O osudu utkání rozhodl tradičně jeden jediný gól, který deset minut před koncem prvního poločasu vstřelil parádní hlavičkou do pravého horního rohu Aleksandar Prijović. Útočník Legie Varšava se stal šťastným, ale trochu i smutným hrdinou zápasu, protože ve druhém poločase musel střídat po hodině hry kvůli zranění. Důležité však je, že Legia důležitý zápas o holé bytí a nebytí zvládla a v posledním zápase se ještě popere o postup. Konečný výsledek. Legia Varšava 1 FC Midtjylland 0.
90+3
90+3
Legie Varšava vzápětí rozehrála ještě rohový kop, po kterém se už v dnešním zápase nic nestane.
90+3
Michał Kucharczyk napřáhl z hranice šestnáctky po zpětné přihrávce svého spoluhráče k pohotové přízemní střele a jeho následný volej směřující přesně ke vzdálenější pravé tyči brankář Mikkel Andersen fantastickým zákrokem vytěsnil mimo!
90+2
V dresu Legie Varšava dnes odehráli skvělý zápas Aleksandar Prijović a Łukasz Broź.
90+1
Střídání v týmu Legia Varšava: ze hřiště odchází Nemanja Nikolić, přichází Marek Saganowski.
90+1
Nad rámec zápasu byly nastaveny 3 minuty.
90
Bartosz Bereszyński si na pravé straně šestnáctky zpracoval míč a poté na hranici malého pokutového území našel zpětnou přihrávkou Nemanju Nikoliće, který se míč patou snažil jemným dotekem usměrnit ke vzdálenější levé tyči, míč ale nakonec bránu minul.
89
FC Midtjylland pronikalo do šestnáctky soupeře, kde jejich akci vzápětí zastavil nepřesný centr z pravé strany.
88
Michał Żyro měl možná štěstí, že je Andre Marriner z Anglie, kde se hraje tvrdý fotbal, protože to klidně mohla být i karta červená.
88
Michał Żyro předvedl na pravé straně útočné poloviny naprosto zbytečný a ošklivý faul, po kterém zaslouženě viděl žlutou kartu.
87
Žlutou kartu dostává Michał Żyro (Legia Varšava).
87
Duda rozehrál rohový kop, po kterém se domácí k ohrožení brány hostujícího celku nedostali.
86
Centr Legie z pravé strany pokutového území byl jedním z obránců FC Midtjylland odvrácen nad břevno.
86
OFSAJDY

Legia Varšava 3 FC Midtjylland 3
85
Nemanja Nikolić si zaběhl za obranu a poté obíhal brankáře Mikkela Andersena, vzrušení ale nakonec bylo zbytečné, protože pomezní rozhodčí měl praporek nahoře a odmával ofsajd.
84
Žlutou kartu dostává Jakob Poulsen (FC Midtjylland).
83
Paul Onuachu se málem řítil sám na bránu, brankář Arkadiusz Malarz proti němu ale včas vyběhl a téměř na hranici pokutového území míč skvělým zákrokem dopravil do bezpečí!
82
Jako bych to přivolal a místo Ivana Tričkovskiho vzápětí vyběhl na trávník čerství Michał Żyro.
82
Střídání v týmu Legia Varšava: ze hřiště odchází Ivan Tričkovski, přichází Michał Żyro.
81
Ivan Tričkovski vypadá už hodně unaveně a uvidíme, zda za malou chvíli nedojde k jeho střídání.
80
Daniel Royer střílel nebo centroval zpoza šestnáctky, každopádně míč z jeho kopačky zamířil vedle vzdálenější pravé tyče do zámezí.
79
Zatím mají územní převahu fotbalisté Legie Varšava a nevypadá to, že by se to mělo rychle změnit.
78
Blíží se samotný závěr dnešního zápasu UEFA Europa League a upřímně jsem zvědavý, zda se FC Midtjylland nadechne k závěrečnému tlaku.
77
Fotbalisté Legie posílali do šestnáctky příliš nízký centr a hosté z FC Midtjylland ho dokázali bez větších potíží odvrátit do bezpečí.
76
Pro nezaujatého fanouška je to samozřejmě škoda. Łukasz Broź byl vzápětí faulován u levé postranní čáry a domácí budou zahrávat standardní situaci.
76
Kolikrát se hráči Legie ocitali ve slibné šanci, jenže se zkrátka z dobré pozice ke střele neodhodlali.
75
Na hráčích Legie Varšava je vidět, že jakmile už jsou v blízkosti šestnáctky soupeře, tak nechtějí o míč zbytečně přijít, což je sice účelné, ale někdy zbytečné.
74
Domácí fotbalisté vzápětí reklamovali rohový kop, ovšem marně.
73
Ivan Tričkovski pronikl na levé straně do šestnáctky a poté pravačkou napřáhl ke krásné technické střele, která letěla těsně nad zemí a zamířila těsně vedle vzdálenější pravé tyče!
72
Hráči Legie Varšava mohli zkusit vypálit zpoza hranice šestnáctky, místo toho se ale rozhodli pro sérii přihrávek kolem pokutového území a nakonec svůj nadějný útok překombinovali.
71
Na opačné straně kolmá přihrávka Awera Mabila byla příliš dlouhá a skončila v zámezí.
70
Legia Varšava po pravé straně pronikala do útoku, její akci ale zastavila nepřesná kolmá přihrávka.
69
Střídání v týmu FC Midtjylland: ze hřiště odchází Kristoffer Olsson, přichází Martin Pušić.
69
Vypadá to, že jeden z týmů připravil střídání. Je tomu opravdu tak.
68
Obránce Igor Lewczuk se vydal na útočný výlet a zpoza šestnáctky napřáhl pravačkou k přízemní střele, ta ovšem zamířila pouze doprostřed brány, kde byl připravený brankář Mikkel Andersen!
67
Nemanja Nikolić se odvážně vydal mezi dvojici protihráčů, která ho podle názoru hlavního rozhodčího Andreho Marrinera zastavila čistě.
66
Místo střelce úvodního gólu zápasu Aleksandara Prijoviće vyběhl na trávník Guilherme.
65
Aleksandar Prijović byl tím hráčem, který zůstal ležet u postranní čáry na hrací ploše a kvůli nataženému stehennímu svalu není schopen v zápase pokračovat.
64
Střídání v týmu Legia Varšava: ze hřiště odchází Aleksandar Prijović, přichází Guilherme.
63
Awer Mabil dostal na levou stranu šestnáctky parádní centr, po kterém se pokusil pohotově vypálit, jeho následný volej ale zamířil vysoko nad.
62
Awer Mabil se krásně uvolnil na levé straně šestnáctky a poté před bránu poslal střílený centr po zemi, který těsně minul vzdálenější pravou tyč!
62
U postranní čáry zůstal ležet jeden z hráčů Legie Varšava, který má zřejmě svalové problémy.
62
Paul Onuachu chtěl na levém křídle v blízkosti šestnáctky nasadit protihráči jesličky, obránce Legie Varšava se ovšem opít rohlíkem nenechal.
61
Ze zápasu uplynula hodina hry, po které Legia Varšava vede nad FC Midtjylland stále 1:0.
60
Legia Varšava se dopouští vpředu poměrně hodně nepřesností, stejně jako FC Midtjylland.
59
Paul Onuachu se ocitl v ofsajdu a útok FC Midtjylland ztroskotal.
58
Na opačné straně se pokusil zpoza šestnáctky vypálit střídající Awer Mabil, jenže míč neměl připravený na střelu a jeho následný pokus ze vzduchu zamířil hodně, hodně mimo.
57
Stojan Vranješ napřáhl z volného přímého kopu levačkou ke krásné táhlé střele, která těsně minula přední pravou tyč!
56
Łukasz Broź upadl na trávník v blízkosti šestnáctky jako podťatý a Legia Varšava bude zahrávat nebezpečný volný přímý kop.
55
Brankář Arkadiusz Malarz si připsal vůbec první zákrok v dnešním zápase.
54
Daniel Royer si navedl míč z levé strany do středu hřiště a zpoza šestnáctky napřáhl pravačkou k nebezpečné střele, která sice směřovala doprostřed brány, Arkadiusz Malarz s ní měl ale přesto problémy a nadvakrát ji nakonec dokázal zneškodnit!
53
Ivan Tričkovski se vracel na levém křídle z ofsajdové pozice, přesto do ní ale dostal míč a hra byla přerušena.
52
Jeden z hráčů Legie Varšava vypálil zpoza šestnáctky, jeho střela ale byla lahůdkou, na které si smysl brankář Mikkel Andersen.
51
Hosté jsou v úvodu zápasu aktivnější, zatím se ale do zakončení nedostali.
50
FC Midtjylland rozehrálo standardní situaci z téměř poloviny hřiště a brankář Arkandiusz nadvakrát vysoký míč dokázal ukrýt ve svém náručí.
49
Andre Mariner musel uklidnit vášně a Stojan Vranješ si vyslechl slova, že takhle by to dál nešlo.
48
Daniel Royer napřáhl zpoza šestnáctky ke střele, která byla zablokována.
47
Filip Novák na levém křídle dvakrát posílal do šestnáctky Legie Varšava dlouhé autové vhazování, ani po jednom z nich se ale hosté do zakončení nedostali.
46
Žlutou kartu dostává Ondrej Duda (Legia Varšava).
46
Ondrej Duda fauloval Filipa Nováka a za ostrý zákrok zřejmě uvidí žlutou kartu.
46
Střídání v týmu FC Midtjylland: ze hřiště odchází Pione Sisto, přichází Awer Mabil.
46
Legia Varšava rozehrála druhý poločas, před jehož výkopem hosté sáhli k jedné změně.
46
Fotbalisté obou týmů už vycházejí zpět na hrací plochu Stadionu Wojska Polskiego, kde za malou chvíli začne druhý poločas zápasu mezi Legií Varšava a FC Midtjylland. Domácí fotbalisté polského týmu budou vstupovat do druhého poločasu s jednobrankovým vedení, o které se postaral nádhernou hlavičkou Aleksandar Prijović.
Legia v úvodu zápasu vybojovala snad během minuty tři rohového kopy, ani po jednom z nich ale neudeřila a poté začali na hřišti dominovat hráči FC Midtjylland, v jehož dresu byl hodně aktivní Erik Sviatchenko, který se dostal třikrát do zakončení, ani jednou ale mezi tři tyče nezamířil. Deset minut před koncem poté přišel trest, když Aleksandar Prijović po centru Igora Lewczuka zamířil exkluzivní hlavičkou přesně do pravého horního rohu, a jeho gól určuje stav utkání. Skóre po prvním poločase. Legia Varšava 1 FC Midtjylland 0.
45+4
45+4
Jakob Poulsen napřáhl po přihrávce Kristoffera Olssona zpoza šestnáctky z první ke krásné střele, která těsně minula levý horní roh!
45+4
Běží poslední minuta prvního poločasu a FC Midtjylland má šanci zaútočit.
45+3
Střídající Paul Onuachu podklouzl u postranní pravé čáry ve snaze hrát míč a poté se marně díval na pomezního rozhodčího, který přisoudil míč Legii Varšava.
45+2
Legia Varšava se snaží ještě v závěru prvního poločasu navýšit své jednobrankové vedení.
45+1
Nemanja Nikolić napřáhl zpoza šestnáctky k prudké střele, která byla zablokována.
45+1
Nad rámec prvního poločasu byly nastaveny 4 minuty.
45
Žlutou kartu dostává Tim Sparv (FC Midtjylland).
45
Běží poslední minuta prvního poločasu, která se dohrává na útočné polovině Legie Varšava.
44
Filip Novák rozehrál standardní situaci a na vzdálenější levé tyči se dostal k hlavičce Erik Sviatchenko, jeho pokus ovšem ani tentokrát mezi tři tyče nezamířil.
43
FC Midtjylland vybojovalo na pravé straně útočné poloviny standardní situaci poté, co byl v hlavičkovém souboji faulován Andre Rømer.
42
STŘELY NA BRÁNU

Legia Varšava 2 FC Midtjylland 0
41
Do konce prvního poločasu zbývá necelých pět minut. Legia Varšava vede nad FC Midtjylland zásluhou parádní hlavičky Aleksandara Prijoviće 1:0.
40
Legia Varšava se dožadovala rohového kopu, hlavní rozhodčí ale ukázal na odkop od brány.
39
Žlutou kartu dostává Andre Rømer (FC Midtjylland).
38
Jelikož jsem tam neviděl žádné zranění, tak si myslím, že se jedná o taktickou změnu.
37
FC Midtjylland okamžitě sáhlo ke střídání a místo Mortena Rasmussena vyběhl na trávník Paul Onuachu.
36
Střídání v týmu FC Midtjylland: ze hřiště odchází Morten Rasmussen, přichází Paul Onuachu.
35
Legia Varšava právě vstřelila branku!
ALEKSANDAR PRIJOVIĆ střílí nádherný gól hlavou a posílá Legii Varšava parádním způsobem do vedení!! Igor Lewczuk z pravé strany hřiště skvěle odcentroval a na přední tyči se do jeho centru nádherně položil Aleksandar Prijović, od jehož hlavy se míč odrazil do vzduchu a poté zapadl přesně do pravého horního rohu.
34
Legia Varšava kombinuje na polovině svého soupeře a přemýšlí, kudy se dostat k šestnáctce.
33
Na obou stranách je vidět poměrně hodně nepřesností a hra se odehrává převážně ve středu hřiště.
32
Oba týmy se střídají v dobrých pasážích hry. Úvod patřil Legii, poté hrozili hosté z Midtjylland, a nyní je opět aktivnější domácí Legia Varšava.
31
Aleksandar Prijović to udělal báječně, až na to zakončení.
30
Aleksandar Prijović si uprostřed šestnáctky obhodil jednoho z obránců FC Midtjylland a poté napřáhl k voleji. Míč se mu ale svezl po nártu a jeho následná střela doprostřed brány postrádala razanci. Brankář Mikkel Andersen si nakonec připsal snadný zákrok. Šance to ovšem byla obrovská!
30
FC Midtjylland se snažilo proniknout k šestnáctce soupeře středem hřiště a těsně před pokutovým územím o míč přišlo.
29
Tim Sparv už je za postranní čárou po ošetření a zápas může opět pokračovat.
28
Tim Sparv šel do ostrého skluzu, při kterém si sám ublížil, a on je tím mužem, který musí být nyní ošetřován.
27
Jeden z hostujících hráčů zůstal ležet na hrací ploše a musí být ošetřován.
26
Domácí Legia Varšava se snažila zakončit zpoza šestnáctky, střela fotbalistů polského týmu ale byla sražena za postranní čáru.
25
Tomasz Jodłowiec neměl komu přihrát a tak se z útočné poloviny rozhodl pro zpětnou přihrávku až na brankáře Arkadiusze Malarze.
25
Útočnou akci FC Midtjylland zastavila tentokrát nepřesná kolmá přihrávka, po které brankář Arkadiusz Malarz mohl v klidu vykopávat od své brány.
24
FC Midtjylland má územní převahu a nyní je Legia Varšava tím týmem, který se převážně musí bránit.
23
Pione Sisto si ze stoje navedl míč na pravačku a poté zpoza šestnáctky napřáhl ke střele, která těsně minula přední levou tyč!
21
Hráči FC Midtjylland se ve velkém počtu vrací za míč a nepouští Legii Varšava do žádné šance.
20
FC Midtjylland se podařil rozměnil úvodní tlak Legie Varšava, která rozehrávala několik rohových kopů, žádnou šanci si ovšem nevytvořila, a jsou to hosté, kdo má více ze hry.
19
Obránce Erik Sviatchenko se potřetí v zápase ocital v dobré šanci, tentokrát ho do ní ale nepustil zdvižený praporek pomezního rozhodčího.
18
Jakob Poulsen napřáhl zpoza šestnáctky ke střele, která byla zablokována.
17
Ze zápasu uplynulo více než 15 minut, po kterých Legia Varšava hraje v důležitém zápase s FC Midtjylland bez branek 0:0.
16
Jakob Poulsen rozehrál rohový kop, po kterém se dostal do zakončení Erik Sviatchenko, a jeho následná hlavička zamířila mimo.
15
Hosté se sice k centru ani zakončení nedostali, budou mít ale k dispozici rohový kop.
14
FC Midtjylland se po vlažném začátku začíná rozehrávat a podniká další útok.
12
Kristoffer Olsson napřáhl ke druhé střele Midtjylland v dnešním zápase, ani jeho střela ale mezi tři tyče nezamířila.
11
FC Midtjylland je u míče a může se vydat směrem vpřed.
10
Filip Novák byl faulován Michalem Kucharczykem a hosté se poprvé na delší dobu dostali k míči.
9
Na opačné straně napřáhl zpoza šestnáctky ke střele Erik Sviatchenko, jeho střela ale mezi tři tyče nezamířila a brankář Arkadiusz Malarz zasahovat nemusel.
8
Nemanja Nikolić se ocitl ve slibné šanci po kolmé přihrávce do šestnáctky a vstřelil úvodní gól zápasu, ten ale nebyl kvůli ofsajdu správně uznán!
7
Duda se ujmul rozehrávky, vzápětí se ale domácí fotbalisté k ničemu nedostali.
6
Morten Rasmussen fauloval Stojana Vranješe a po faulu obránce Midtjylland budou moci domácí fotbalisté zahrávat standardní situaci.
5
Legia je v úvodu zápasu stále aktivnější a Midtjylland se musí bránit.
4
Legia Varšava během dosavadního průběhu základní skupiny UEFA Europa League získala jeden jediný bod.
3
Duda během pár sekund rozehrál tři rohové kopy, ani v jednom případě ale domácí fotbalisté bránu Mikkela Andersena neohrozili.
2
Legia Varšava vstoupila do zápasu skvěle a dostala svého soupeře pod tlak.
1
Hlavní rozhodčí Andre Marriner dal pokyn k výkopu zápasu, ve kterém se domácí Legia bude snažit uchovat šanci na postup.
1
Hráči obou týmů už jsou připraveni na hrací ploše a zápas mezi Legií Varšava a FC Midtjylland může začít.

Legia Varšava: Malarz – Bereszyński, S. Vranješ, Lewczuk (C), Broź – Kucharczyk, Jodłowiec, Tričkovski – Duda, Nikolić, Prijović.
Náhradníci: Kuciak – Brzyski, Guilherme, Kopczyński, Żyro, Saganowski, Piech.

FC Midtjylland: Andersen – Rømer, Hansen, Sviatchenko (C), Novák – J. Poulsen – Sisto, Olsson, Sparv, Royer – M. Rasmussen.
Náhradníci: Raahauge – Lauridsen, Banggaard, Duelund, Mabil, Pušić, Onuachu.

Rozhodčí: Andre Marriner. Asistenti: Michael Mullarkey, John Brooks. Čtvrtý rozhodčí: Michael Salisbury. Brankoví rozhodčí: Robert Madley, Lee Mason ( všichni ENG).
FC Midtjylland

Midtjylland sice během posledních dvou zápasů dvakrát podlehlo v UEFA Europa League jednoznačně Neapoli, když doma prohrálo 1:4 a na jihu Itálie poté vysoko 5:0, jinak se mu ale v základní skupině poměrně daří a po vítězstvích nad Legií Varšava a Clubem Brugge se nachází se šesti body na druhém postupovém místě.
Legia Varšava

Legia Varšava prohrála tři ze čtyř zápasů základní skupiny D, navzdory tomu ale v žádném z duelů nepodala vyloženě špatný výkon a o osudu dvou utkání rozhodl jediný gól. Legia na úvod prohrála na hřišti Midtjylland (1:0), poté doma s Neapolí (0:2) a ve třetím zápase konečně bodovala s týmem Club Brugge (1:1), proti kterému získala svůj jediný bod a ve druhém zápase mu podlehla nejtěsnějším rozdílem 1:0.
Legia Varšava má sice po čtyřech odehraných zápasech v základní skupině UEFA Europa League na svém kontě jeden jediný bod, stále však může postoupit do vyřazovací části. K tomu ale bezpodmínečně musí porazit ve čtvrtek večer Midtjylland. Zápasem ze Stadionu Wojska Polskiego Vás s potěšením provede Tomáš Reiner.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:05.