Genk v prvním zápase prvního kola vyřazovací části UEFA Europa League na hřišti Astry dvakrát vedl zásluhou Timotyho Castagneho a Leandra Trossarda, domácí fotbalisté ale dokázali vždy odpovědět, když se těsně před koncem koncem prvního poločasu nejprve prosadil Constantin Budecsu a v poslední minutě Takayuki Seto. Konečný výsledek: Astra Giurgiu 2 Genk 2.
90+3
90+2
Viorel Nicoara zahrál rukou a více už se v dnešním utkání, které končí remízou, nestane.
90+1
Nad rámec utkání byly nastaveny 3 minuty.
90
Astra Giurgiu právě vstřelila branku!
Střídající Constantin Florea si na levé straně šestnáctky krásně potáhl míč k brankové čáře a z ostrého úhlu poslal před bránu načechraný centr, po kterém TAKAYUKI SETO z blízkosti hlavou poslal míč pod levou rukou brankáře Mathewa Ryana doprostřed brány. Astra dokázala na předchozí gól bleskově zareagovat a v poslední minutě nakonec zajímavého utkání vyrovnat na 2:2! Asistence: Constantin Florea.
89
Střelec druhé a vedoucí branky Genku Leandro Trossard krátce po vstřelení gólu opustil hřiště, na které místo něj vyběhl na závěrečné okamžiky střídající Thomas Buffel.
88
Střídání v týmu KRC Genk: ze hřiště odchází Leandro Trossard, přichází Thomas Buffel.
86
Ačkoliv dnešní utkání nenabízí zrovna ten nejpohlednější fotbal, diváci na stadionu Marin Anastasovici viděli tři góly. Astra už to bude mít ve zbytku utkání hodně těžké.
83
Genk právě vstřelil branku!
Mbwana Samatta nádhernou diagonální a kolmou přihrávkou našel uprostřed šestnáctky Siebeho Schrijverse, který míč krásně zastavil levou nohou pro ze druhé vlny nabíhajícího LEANDRA TROSSARDA, a útočník Genku zamířil bez přípravy krásnou střelou letící těsně nad zemí ke vzdálenější pravé tyči. Fantastická akce! Genk vede 2:1! Asistence: Siebe Schrijvers.
82
Jean-Paul Boëtius se dostal v blízkosti hranice pokutového území ke střele, která byla zablokována.
81
Střídající Sergiu Bus nastoupil na hřiště jako žolík, jenže nyní utrpěl zranění, kvůli němuž musel trávník opustit.
80
Střídání v týmu AFC Astra Giurgiu: ze hřiště odchází Sergiu Bus, přichází Viorel Nicoara.
78
Siebe Schrijvers se opět ujal rozehrávky rohového kopu, jenže ani po jeho druhém centru se jeho spoluhráči v pokutovém území k míči nedostali a Astra se ubránila.
77
Geraldo Alves odvedl v obraně dobrou práci, když míč odvrátil na rohový kop. Siebe Schrijvers rozehrál rohový kop a do šestnáctky poslal nebezpečný centr, po kterém bude následoval další rohový.
75
Střídání v týmu KRC Genk: ze hřiště odchází Alejandro Pozuelo, přichází Jean-Paul Boëtius.
73
Četných faulů sice ubylo, jenže oba týmy se nyní pro změnu potýkají s nepřesnostmi. Siebe Schrijvers se pokusil zrychlit hru kolmým pasem, jenže míč poslal do území nikoho. Astra mohla v klidu rozehrát.
70
Hra je stejně jako v prvním poločase hodně kouskována. Hráči obou týmů často faulují, což má za následek, že se ani jeden z týmů nemůže dostat do šance.
65
Oba týmy se rozhodly ve stejnou dobu ke střídání, Astra se ovšem na rozdíl od soupeře rozhodla ke dvojité změně. Na hřiště přišli Constantin Florea a Sergiu Bus.
64
Střídání v týmu KRC Genk: ze hřiště odchází Bennard Kumordzi, přichází Sander Berge.
64
Střídání v týmu AFC Astra Giurgiu: ze hřiště odchází Alexandru Ionita, přichází Sergiu Bus.
64
Střídání v týmu AFC Astra Giurgiu: ze hřiště odchází Daniel Niculae, přichází Constantin Florea.
63
Constantin Budescu vypálil z pravé strany šestnáctky a jeho prudká střela z úhlu zamířila vysoko nad bránu.
60
Ze zápasu je odehrána téměř hodině hry, po které Astra Giurgiu hraje na domácím hřišti s Genkem nerozhodně 1:1.
59
Alexandru Ionita se dostal na pravé straně v blízkosti šestnáctky ke střele, která zamířila vedle vzdálenější levé tyče. Mathew Ryan mohl zůstat v bráně Genku úplně v klidu.
57
Alexandru Ionita se snažil na útočné polovině hřiště vybojovat míč, jenže fauloval hostujícího Jereho Uronena.
55
Álex Pozuelo to stejně jako Siebe Schrijvers zkoušel po pravém křídle, jenže ani jeho únik k ohrožení domácí brány nevedl a byl zastaven hned v zárodku faulem.
53
Daniel Niculae našel uprostřed šestnáctky krásnou přihrávkou Felipe Texeiru, který ve slibné šanci pálil těsně nad! Nechybělo mnoho a Astra mohla otočit krátce po přestávce zápas!
52
Siebe Schrijvers se snažil pláchnout domácím zadákům po pravém křídle, jenže byl dostižen a faulován.
50
Leandro Trossard si nabíhal dobře za obranu, jenže si nepohlídal ofsajdovou past, která dokonale sklapla.
48
Oba týmy nastoupily do druhého poločasu ve stejném složení a za nerozhodného stavu 1:1, přičemž Astře se podařilo odpovědět na úvodní gól Genku těsně před přestávkou.
47
Daniel Niculae si po přestávce na obranné polovině hřiště dobře pokryl míč tělem a byl faulován.
46
Druhý poločas začne přibližně ve 20:03.
Timoty Castegne po nepříliš atraktivním úvodu utkání napálil míč pod břevno a v polovině prvního poločasu poslal Genk do vedení, jenže krátce před přestávkou se na opačné straně hřiště prosadil neméně pohlednou střelou Constantin Budescu. Skóre po prvním poločase. Astra Giurgiu 1 Genk 1.
45+2
45
Nad rámec prvního poločasu byla nastavena 1 minuta.
43
CONSTANTIN BUDESCU si na levé straně šestnáctky naběhl na přihrávku Filipeho Texeiry a nádhernou střelou míč napálil do bližšího horního rohu brány. Fantastický gól, po kterém je vyrovnáno 1:1! Asistence: Filipe Teixeira.
42
Siebe Schrijvers se po krásné kolmé přihrávce Álexe Pozuela málem řítil sám na bránu, jeho akci ale zastavil ofsajd.
41
Filipe Teixeira se dostal na levé straně šestnáctky ke střele a jeho následný pokus byl zablokován.
38
Daniel Niculae na opačné straně hřiště vypálil v dresu Astry také z ostrého úhlu, jenže jeho střela vůbec nezamířila na bránu a těsně minula bližší levý horní roh brány!
37
Leandro Trossard zkusil na levé straně šestnáctky vypálit pravačkou z ostrého úhlu, jenže jeho střela zamířila doprostřed brány, kde byl připravený Silviu Lung!
34
Dnešní zápas konečně nabídl gól, jenže ani po něm se příliš atraktivní fotbal nehraje a hru nepříjemně kouskují fauly.
30
Timothy Castagne se snažil prosadit na pravém křídle a vybojoval pro svůj tým standardní situaci.
28
Mbwana Aly Samatta napřáhl ze střední vzdálenosti pravačkou k nádherné táhlé střele, která málem skončila gólem, nakonec ale míč zamířil těsně vedle levé tyče!
25
Obránce TIMOTY CASTAGNE se dostal uprostřed šestnáctky k odraženému míči po skvělém výběhu brankáře Silviua Lunga, který znemožnil hostům zakončit v obrovské šanci, a bez problému ho poslal přízemní střelou do prázdné brány. Genk vede v Rumunsku nad Astrou 1:0!
21
Bennard Kumordzi se dostal uprostřed šestnáctky k hlavičce po krásném centru Siebeho Schrijverse a mířil přesně k levé tyči, Silviu Lung byl u ní ale včas a připsal si skvělý zákrok!
20
Fabrício na opačné straně dobře zasáhl v obraně a Genk rozehrál svůj druhý rohový kop v zápase, následný centr ale opět nic nepřinesl. Ještě jsme nezaznamenali ani jednu střelu!
17
Timothy Castagne odvrátil míč na rohový kop, Astra ale po jeho rozehrání bránu hostujícího celku neohrozila.
15
Ze zápasu uplynulo téměř patnáct minut a jsme svědky fyzicky hodně náročného fotbalu a jednoho faulu za druhým.
13
Úvod utkání příliš atraktivity nepobral a k vidění je jeden faul za druhým. Posledního se dopustil Constantin Budescu.
11
Álex Pozuelo zahrál rukou, která neunikla zraku hlavního rozhodčího a byla ve středu hřiště odpískána.
10
Daniel Niculae předvedl další faul, když na útočné polovině svého týmu zastavil nedovoleně Jereho Uronena.
9
Geraldo si na vlastní polovině hřiště skvěle pokryl míč a Genku byl vzápětí odpískán útočný faul.
7
Cristian Sapunaru odvrátil míč na první rohový kop zápasu, Genk se ale po následném centru do šestnáctky k ničemu nedostal.
5
Constantin Budescu po necelých pěti minutách hodně opatrný hry fauloval a Jere Uronen mohl v klidu rozehrát.
1
Hlavní rozhodčí Svein Oddvar Moen z Norska dal právě pokyn k zahájení utkání, v němž Astra hostí Genk. Oba týmy bojují o postup mezi nejlepších 16 týmů UEFA Europa League.
1

AFC Astra Giurgiu: Lung – Geraldo Alves, Săpunaru (C), Fabrício – Stan, Seto, Teixeira, Júnior Morais – Ionita (64. Bus), Niculae (64. Constantin Florea), Budescu.
Náhradníci: P. Ilijev – Constantin Florea, Oroş, Bus, Nicoara, Moise, Pitian.

KRC Genk: Ryan – Castagne, Brabec, Colley, Uronen – Kumordzi (64. Berge), Heynen – Schrijvers, Pozuelo (C), Trossard – Samatta.
Náhradníci: Jackers – Boëtius, Desiré Zebli, Walsh, Buffel, Berge, Janssens.

Rozhodčí: Svein Oddvar Moen. Asistenti: Kim Thomas Haglund, Magnus Lundberg. Brankoví rozhodčí: Svein-Erik Edvartsen, Tore Hansen. Čtvrtý rozhodčí: Jan Erik Engan (všichni NOR).
Genk:

Genk postoupil v letošním ročníku UEFA Europa League potřetí v řadě mezi nejlepších 32 týmů, nikdy se ovšem nedostal dále. Fotbalisté belgického týmu vyhráli na evropské scéně čtyři z posledních pěti zápasů, přičemž ve třech dokázali udržet čisté konto. Genk naposledy postoupil mezi 32 nejlepších týmů v sezóně 2013/14, kdy ho vyřadila Anži Machačkala.
Astra Giurgiu:

Fotbalisté Astry neprohráli na evropské scéně čtyřikrát v řadě poté, co během základní skupiny UEFA Europa League utrpěli dvě porážky. Rumunský klub je v letošním ročníku druhé nejpopulárnější evropské soutěže čtvrtým nejúspěšnějším týmem, když během předchozích pokusů nepostoupil ze základní skupiny dále pouze jednou, a to během sezóny 2014/15.
Rumunský tým Astra Giurgiu na evropské scéně neprohrál čtyřikrát v řadě a tažení UEFA Europa League se bude snažit ve čtvrtek večer prodloužit proti Genku. Domácí tým se s žádným klubem z Belgie doposud nikdy nestřetl. Jak první měření sil dopadne?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.