To je pro dnešek vše, příjemný zbytek čtvrteční noci přeje Petr Dejnožka.
Držení míče: 62 % : 38 %.
Střely na branku: 7:0. Střely mimo: 4:0. Rohy: 8:2. Ofsajdy: 4:2. Fauly: 5:13.
Utkání končí zaslouženým vítězstvím Athleticu Bilbao. Domácí byli celý zápas jasně lepší, vypracovali si řadu brankových příležitostí, ale nakonec vítězí díky parádní ráně svého kapitána 1:0. Ve skupině mají všechny tři týmy po třech bodech a po druhém zápase se začíná od nuly.
90+4
Strebinger (Rapid) – 6 zákroků.
90+4
Další ostrý centr zapadl pouze do náruče brankáře Herrerína.
90+3
Brankář Athleticu znovu poslal míč daleko od vlastní branky, hosté mají čas ještě na poslední kloudný útok.
90+2
Raúl Garcia si chtěl dojít pro pokutový kop, rozhodčí ale nechal hru pokračovat a penaltu domácímu týmu nedaroval.
90+1
V první minutě nastavení přichází pouze výkop brankáře Herrerína.
90
Od prvního vítězství v základní skupině dělí španělské Bilbao ještě čtyři nastavené minuty.
89
Na druhé straně se pokusil udeřit střídající Rico, z voleje vyslal tvrdou ránu! Míč ale nabral vnější rotaci a skončil mimo branku Rapidu.
88
Hodně nepřehledná situace přinesla skrumáž před brankou, Rapid se nakonec k zakončení nedostal. Hosté se ale snaží o vyrovnávací branku.
87
Schösswendterova střela odražena na rohový kop, hosté mají ještě šanci udeřit.
86
Pět minut do konce, domácí měli další velkou šanci na definitivní rozhodnutí zápasu! Williams postupoval naprosto sám na branku, zkusil přímou střelou po zemi, kterou ale gólman Strebinger znovu vychytal! Hostující brankář si připsal další skvělý zákrok!
84
Střídání v týmu SK Rapid Vídeň: ze hřiště odchází Joelinton, přichází Giorgi Kvilitaja.
83
Znovu se bude žlutit, dnes poprvé na straně Athleticu. Potrestán je Yeray Alvarez.
81
Domácí budou stále častěji postupovat do rychlých protiútoků, jejich realizace ale není zatím ideální. Ani další přihrávka Williamse k cílovému bodu nedoputovala.
80
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Beñat Etxebarria, přichází M. Rico.
79
V posledních minutách se přece jen Rapid začíná směrem dopředu projevovat a připravuje si půdu na závěrečnou honbu za vyrovnávací brankou.
78
Schaub se u postranní čáry snažil vymotat z přesily, dlouho to vypadalo, že se dokonce prodere do šance. Laporte se ale nakonec obelstít nenechal.
76
Centr do šestnáctky zadáci Athleticu bez potíží odklidili na obrannou polovinu svého soupeře.
75
Centr z levé strany nejprve vypadal velmi nenápadně, nakonec ale brankáře Bilbaa nesmírně zazlobil. Herrerín ho vyškrábl na první rohový kop Rapidu v dnešním zápase.
74
Joelinton ukončil útočnou akci nedovoleným zákrokem, za který byl navíc oceněn žlutou kartou.
73
Raúl García se hnal do střelecké pozice, čistým způsobem byl ale o míč odbaven. Na tahu jsou pro změnu hráči Rapidu.
72
Grahovac udeřil soupeře do obličeje, za což mu právem do statistik přibyla žlutá karta.
70
Křeče dál nepustí do hry Traustasona, kterého na závěrečných zhruba dvacet minut nahradí Szántó.
69
Balenziaga se po levé straně přes obránce neprocpal, míč bude patřit brankáři Rapidu Vídeň.
67
Střídání v týmu SK Rapid Vídeň: ze hřiště odchází Ivan Močinič, přichází Steffen Hofmann.
66
Z volného přímého kopu vyslal hodně jedovatou ránu Laporte. Tvrdá střela mířila pouze doprostřed branky, kde jí do rukavic sebral Strebinger.
65
Další příležitost Bilbaa přijde po faulu Dibona, který od sudího obdržel žlutou kartu.
64
Rapid stále čeká na první kloudnou útočnou akci, na rakouských hráčích je nyní velká deka.
62
Takřka stoprocentní příležitost na navýšení vedení měl Aritz Aduriz, který měl spoustu času možnost si vybrat, kam pošle balon. Místo toho ale nechal vyniknout gólmana Strebingera, jenž fantastickým zákrokem udržel Rapid ve hře!
61
A domácí nemají dost ani nyní a snaží se soupeře definitivně zlomit na kolena.
60
Bilbao právě vstřelilo branku!
Jako správný kapitán po hodině hry protrhl smůlu Bilbaa BENAT EXTEBARRIA, který dostal na hranici velkého vápna míč a ze vzduchu ho naprosto neomylně poslal do šibenice rakouské branky! Překrásná branka posílá Athletic do vedení – 1:0!
58
Trenér Athleticu připravil hned dvojité střídání. Končí Iturraspe a Susaeta, místo nich jdou na hrací plochu San José a Muniain.
58
57
Vídeň se ještě vůbec nedostala k ohrožení branky soupeře, stále ještě mají naději na velmi slušný výsledek.
55
De Marcos ani nadvakrát míč do pokutového území neprocpal, chvíli na to se dostal i do střeleckého postavení. Míč ale k brance Rapidu znovu nedoputoval.
54
Ani sedmý pokus ale výraznější vzrušení před gólmanem Strebingerem nepřinesl.
53
Sledujeme stále stejný obrázek, domácí se zběsile snaží o vstřelení první branky. Na rohy je to již 7:0.
52
Centr Susaety hosté odvrátili do bezpečí.
51
Nyní předvedli hostující zadáci hodně nepřehlednou situaci, kterou ještě podpořil brankář nepřesným odkopem. Z celé situace se vyklubal rohový kop Bilbaa.
49
Domácím se nepodařilo udeřit ani z dalšího rohového kopu, Rapid se ze své poloviny vůbec nedostává.
47
První střelecký pokus druhého poločasu si zapsal Alvarez, mezi tři tyče hostující branky ale svoji ránu nevměstnal.
46
Jak první půle skončila, tak druhá začala. Athletic se ihned nastěhoval k šestnáctce svého soupeře.
46
Hráči Bilbaa odcházejí do kabin hodně rozčilení, protože jim nebyla uznána branka a ze stejné situace odvolána i penalta. Rapid Vídeň tak zuby nehty brání ve Španělsku bezbrankový stav, je před ním ale ještě dlouhý druhý poločas.
45+5
45+4
Tak nakonec to nebude ani pokutový kop, Athleticu je s tříminutovým zpožděním odpískán ofsajd! Penalta se kopat nebude, branka neplatí! Pokračujeme za bezbrankového stavu!
45+3
Brankář Strebinger obdržel za faul žlutou kartu.
45+2
Probíhají ještě dlouhé debaty, hosté signalizovali ofsajd, domácí chtějí branku rovnou. První půlka se přece jen ještě protáhne.
45+1
Domácí se v závěru prvního poločasu prosadili, branka ale neplatí! Athletic to ale příliš mrzet nemusí, brankář Strebinger fauloval Adurize a bude to penalta pro Bilbao!
45+1
Nastavovat se bude jedna minutka navrch.
45
Domácí i nadále tlačí, čas vymezený pro první půle již ale za chvíli vyprší.
43
Chvíli na to prověřil brankáře Strebingera i Aritz Aduriz, jeho hlavičku ale hostující jistota našla ve svých rukavicích.
42
García z velké vzdálenosti vyslal poměrně nenápadnou střelu, ta ale nadělala hostujícímu brankáři výrazné potíže! Nakonec ale nebyl nikdo připraven dorážet, a tak i tato situace pro Rapid dobře dopadla.
41
Další ztráta ve středu hřiště nabídla protiakci domácím, hráči Bilbaa si s ní ale znovu nedokázali poradit. Rapid tak stále drží ve Španělsku skvělý výsledek.
39
Centr na přední tyč z velké vzdálenosti obrana Athleticu bez sebemenších potíží odklidila do bezpečí.
38
Traustason si na levé straně vykoledoval nedovolený zákrok a vybojoval pro Rapid standardní situaci.
37
Ani další centr od rohového praporku změnu stavu nepřinesl, rakouští fotbalisté se znovu ubránili.
36
Volný přímý kop poslal Itturaspe pouze do zdi, od které se balon odrazil na roh.
34
Další útočný výpad domácích fotbalistů končí mávaným a pískaným ofsajdem Adurize.
32
Athletic zvyšuje svůj tlak a v posledních minutách svého soupeře doslova ždímá. Stále chybí ale potřebné štěstí v zakončení.
31
Centr z volného přímého kopu přistál na hranici malého vápna na hlavě Alvareze, který přesnou hlavičkou orazítkoval pravou tyčku hostující branky!
30
Za hodně nevybíravý zákrok u postranní čáry vidí žlutou kartu hostující Schrammel.
29
Tak to byla z ničeho nic obrovská šance Rapidu na vstřelení vedoucí branky! Joelinton se po pravé straně hnal do pokutového území, vyběhnutého brankáře Herrerína chtěl přehodit, ale jeho zakončení nemělo dostatečnou razanci! Domácí gólman nakonec zachytil jeho střelu a zachránil domácí výběr!
28
Nepřesnost v rozehrávku rakouského Rapidu nabídla pro domácí další protiútok, samostatná akce Garcíi po levé straně se ale s úspěchem neshledala.
27
Útočná odpověď Rapidu neměla dlouhého trvání, u míče jsou znovu domácí fotbalisté.
25
Ani z následného rohového kopu se Athleticu nezazelenalo.
24
A nyní jsme byli svědky první vážnější situace! Kapitán Susaeta napřáhl k prudké ráně z velké dálky a dělovkou protáhl brankáře Strebingera! Rakouský brankář udržel skvělým zákrokem skóre nerozhodné!
23
Rapid Vídeň se směrem dopředu ještě vůbec neprojevil, zatím se pouze soustavně brání. Brankář Strebinger ale ještě zasahovat taktéž nemusel.
21
Rozehrávka nakrátko přinesla následně centr z vylepšené pozice, celek z Vídně se ale znovu dokázal ubránit.
20
Dvacet minut hry je za námi, převaha Bilbaa se začíná projevovat. Domácí mají další šanci z rohového kopu.
19
Aritz Aduriz dokázal naskočit na další centr z pravé strany, jeho hlavička ale prostor mezi třemi tyčemi trefit nedokázala.
18
Odražený centr z pravé strany se odrazil na nohu kapitána Susaety, který mohl zakončovat, ale místo toho se rozhodl pro opakovaný nákop do šestnáctky. To ideální varianta rozhodně nebyla a Athletic kvůli tomu o míč přišel.
17
A zpět na druhou stranu. Rychlou akci domácí pozastavili a trpělivě kombinují na polovině Rapidu.
16
Z dalšího pokusu prodrat se do nitra pokutového území Bilbaa následuje pouze odkop domácího brankáře.
15
Močinič se zprava pokusil poslat do vápna prudký centr, ten byl ale zablokován ještě před cílem.
14
Hra se zatím kouskuje řadou nedovolených zákroků na obou stranách, územní převahou ale disponuje domácí Athletic.
13
Domácí jsou nyní o něco aktivnější, jejich naději na gól ale maří nepřesnosti ve finální fázi.
12
Balenziaga byl zastaven při postupu na branku, chtěl si na rozhodčím vykoledovat žlutou kartu pro svého soupeře. Francouzský sudí ale pouze zakroutil hlavou.
11
Hra zase pokračuje, balon do nitra hřiště poslal brankář Herrerín výkopem.
10
Na hrací ploše dochází k ošetřování jednoho z hostujících fotbalistů, kolem kterého je obsypána řada funkcionářů. Ostatní hráči využívají drobnou pauzu k občerstvení.
8
Pro centr od rohového praporku si neomylně šel brankář Strebinger, na kterého byl odpískán nedovolený zákrok. Vzrušení domácích fanoušků je u konce.
7
Williams dostal na pravou stranu přesnou přihrávku na hranici pokutového území, jeho centr ale hostující obrana odrazila na úvodní rohový kop.
6
Ostrý souboj Schwaba s Iturraspem posoudil rozhodčí jako čistý, u míče tak mohou pokračovat hráči Athleticu Bilbao.
5
Traustason vyrazil po levé straně do samostatného úniku, se španělskou přesilou si ale poradit nedokázal.
4
Zatím se obě mužstva spíše oťukávají, ani jeden z celků si nedokáže vytvořit souvislejší převahu. U balonu je nyní celek z Bilbaa.
2
Ani útočná akce Athleticu se neshledala s úspěchem, na tahu je znovu Rapid.
1
Z úvodní útočné akce se těšit tým z Rakouska, jejich kombinace ale byla ukončena pro ofsajd.
1
Trojice francouzských sudí přivádí oba celky na hrací plochu, utkání za malou chvilku odstartuje!

Athletic Bilbao: Herrerín – de Marcos, Yeray, Laporte, Balenziaga – Iturraspe, Etxebarria – I. Williams, Raúl García, Susaeta (C) – Aduriz.
Náhradníci: Iraizoz – Lekue, San José, Muniain, M. Rico, Sabin, Etxeita.

SK Rapid Vídeň: Strebinger – Pavelić, Schösswendter, Dibon, Schrammel – Grahovać, Močinič – Schaub, Schwab (C), Traustason – Joelinton.
Náhradníci: Novota – S. Hofmann, Kvilitaja, Szántó, M. Hofmann, Auer, Arase.

Rozhodčí: Chapron – Danizan, Depart (všichni Francie).
V podobné pohodě se ale nachází i celek z Rakouska – SK Rapid Vídeň. Tým, který v loňské sezóně přehrál i Viktorii Plzeň, opět ukazuje, že mu pohárové soutěže sedí na výbornou. V úvodním zápase zvládl přestřelku s belgickým Genkem, zvítězil 3:2, a to zejména díky dvěma brankám v rozmezí dvou minut v 60. minutě. Nyní však rakouské fotbalisty čeká naprosto jiný oříšek a všichni jsou zvědaví, jak daný souboj dopadne.
Španělský celek Athletic Bilbao v první zápase základní skupiny šokoval v Itálii, kde s místním Sassuolem prohrál jednoznačným způsobem 0:3! Nyní musí mužstvo z Bilbaa napravit nečekanou porážku a prokázat, že mu titul největšího favorita na postup patří právem. Bilbau se podařilo nyní vyhrát čtyři zápasy ve španělské lize za sebou, takže pohoda v týmu rozhodně nechybí.
Skupina F přinesla v prvním kole velmi překvapivé výsledky a z tohoto pohledu bude velmi zajímavé, jak si týmy poradí s druhými zápasy! Athletic Bilbao totiž před svými fanoušky vyzve Rapid Vídeň, který se pokusí zopakovat tříbodový zisk z úvodního vystoupení a přiblížit se tím k postupu do vyřazovacích bojů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:05.