To je z mé strany vše, hezký večer.
Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 0:1. Střely mimo: 8:3. Rohy: 7:0. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 16:18.
Je dobojováno. Sledovali jsme duel, který toho příliš nenabídl a nakonec ho rozhodla jedna jediná branka. V prvním poločase se prosadil Gustavo Blanco Leschuk a rozhodl tak o tom, že Šachtar zvládl první zápas a vyhrál ve Španělsku 1:0. Domácí byli aktivnější, ale ukrajinský celek skvěle bránil a prokázal své zkušenosti.
90+5
90+4
Zřejmě poslední akce Celty skončila faulem na brankáře Pjatova.
90+4
Už se zřejmě nic nestane. Šachtar to takticky dnes zvládl skvěle a na hřišti Celty vyhraje nejtěsnějším možřným rozdílem.
90+3
Střídání v týmu FK Šachtar Doněck: ze hřiště odchází Marlos, přichází Márcio Azevedo.
90+1
Rozhodčí přidal čtyři minutky.
90
Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.
88
Pione Sisto nezvládl zpracování míče a ten mu odskočil do zámezí. Domácí se hodně trápí.
86
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází John Guidetti, přichází Giuseppe Rossi.
85
Šachtar zvládá konec utkání skvěle a vypadá to, že ve Španělsku vybojuje cenné vítězství.
83
Střídání v týmu FK Šachtar Doněck: ze hřiště odchází Taison, přichází Bernard.
81
Žlutou kartu dostává Jaroslav Rakyckyj (FK Šachtar Doněck).
79
Další snažení domácích skončilo útočným faulem. Celtě se dnes ve finální fázi vůbec nedaří, ale je to dáno i tím, že Šachtar brání výborně.
77
Žlutou kartu dostává Iago Aspas (Real Club Celta de Vigo).
76
Žlutou kartu dostává Maxim Malyšjev (FK Šachtar Doněck).
75
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Nemanja Radoja, přichází Jozabed.
73
Obraz hry je stále stejný. Domácí se tlačí dopředu, ale Šachtar se v pohodě brání a kráčí za důležitým vítězstvím.
71
Žlutou kartu dostává Daniel Wass (Real Club Celta de Vigo).
71
Domácí bojují, stále se tlačí dopředu, ale zatím se do větší šance ještě nedostali, a to se už hraje 70. minuta.
69
Po delší době se dopředu vydali i hosté, ale jejich rychlá akce k ničemu nevedla a na tahu už je zase domácí Celta, které se velmi rychle krátí čas.
67
Žlutou kartu dostává Nemanja Radoja (Real Club Celta de Vigo).
67
John Guidetti byl hodně důrazný a nakonec byl u míče i dříve, než Pjatov, ale byla to těžká situace a míč skončil vysoko nad brankou.
65
Nyní se ve vápně dostal k míči Gustavo Cabral, ale ukázal, že to je obránce a z dobré pozice poslal míč vysoko nad branku Pjatova.
64
Budu se opakovat, ale hosté dnes brání opravdu skvěle. I tentokrát to Šachtar zvládl a stále vede nejtěsnějším možným rozdílem.
63
Domácím ale nelze upřít snahu. Nyní se opět vydali dopředu a nakonec vybojovali další rohový kop.
61
Zhruba třicet minut mají domácí na to, aby něco udělali s nepříznivým výsledkem, jinak pojedou na Ukrajinu v hodně nelehké situaci.
59
Domácí zahrávali další rohový kop, už pátý, ale ani z něho nedokázali ohrozit branku Šachtaru, který dnes stále skvěle brání.
58
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Théo Bongonda, přichází Pione Sisto.
58
Domácí hráč nyní upadl ve vápně Šachtaru, ale rozhodčí zůstal zcela klidný a pokutový kop neodpískal.
57
Rohový kop rozehrál Daniel Wass, ale po centru se žádný z jeho spoluhráčů do zakončení neprodral a u míče už jsou zase hosté z Ukrajiny.
56
Rohový kop pro Celtu.
55
Hosté šli do přečíslení a na sebe to nakonec vzal Taison, který vystřelil z hranice velkého vápna, ale rána mu vůbec nesedla a míč skončil vysoko nad brankou Celty.
53
Ani domácím centr nevyšel a pro míč si došel pozorný Andrij Pjatov, který okamžitě rozehrál akci svého celku.
52
Hosté se dostali k centru z levé strany, ale ten nebyl příliš povedený a domácí se v pohodě ubránili.
51
Ve druhém poločase se zatím hráči vůbec nešetří a k vidění už bylo několik faulů. No, bude to ještě velká bitva.
49
Domácí vstoupili velmi aktivně i do druhého poločasu, ale zatím kombinují jen okolo středového kruhu, protože Ukrajinci skvěle brání.
48
Hned na začátku durhého poločasu vyfasoval žlutou kartu hostující kapitán Darijo Srna.
46
Střídání v týmu FK Šachtar Doněck: ze hřiště odchází Dentinho, přichází Viktor Kovalenko.
46
Vše je připraveno, jdeme na druhé dějství.
Hráči se vrací zpět na trávník, takže druhý poločas mezi Celtou a Šachtarem začne za malý okamžik.
Druhý poločas začne přibližně v 20:04.
První poločas je za námi. Sledujeme duel, ve kterém jsou směrem dopředu jasně aktivnější hráči Celty, ale Šachtar výborně brání a navíc po rychlém brejku se dostal do vedení 1:0. Ukrajinský celek dnes hraje velmi zkušeně a po prvním poločase kráčí ve Španělsku k vítězství. Druhý poločas ale ještě bude hodně zajímavý.
45+3
45+2
Hostující hráč se ještě dostal do zakončení z hranice penalty, ale měl to složité a míč skončil vysoko nad brankou.
45+1
Žlutou kartu dostává Taison (FK Šachtar Doněck).
45+1
Rozhodčí přidal dvě minutky.
45
Hraje se poslední minuta prvního poločasu.
44
Jeden z hostujících hráčů zůstal ležet na trávníku a rozhodčí hru přerušil, bude se ošetřovat.
42
Po centru se do zakončení dostal jeden z domácích hráčů, zřejmě John Guidetti, ale jeho rána přesná nebyla a stav se nemění.
41
Žlutou kartu dostává Ivan Ordec (FK Šachtar Doněck).
39
Do velké šance se dral Fred, ale atakovali ho dva protihráči a hostující borec už z bezprostřední blízkosti nedokázal zakončit.
38
Na druhé straně z toho byl centr z pravé strany, ale svým spoluhráčům skvěle pomohl pozorný Sergio Álvarez.
37
Pablo Hernández dostal skvělou přihrávku do vápna, zbavil se i brankáře, ale dostal se téměř do zámezí, tak přihrával pod sebe, ale tam žádný z jeho spoluhráčů nebyl.
35
Ale nic z toho nebylo. Domácí zatím nemohou najít recept na skvělou obranu Šachtaru, která to dnes zatím zvládá opravdu na jedničku.
34
Po faulu je tu zajímavý standardní situace pro domácí, téměř z rohu velkého vápna Šachtaru.
32
I tentokrát to hosté v pohodě zvládli a nakonec získali míč. Šachtar opět nikam nepospíchá.
31
Hráči Celty drží míč na polovině Šachtaru a snaží se něco vymyslet, ale stále kombinují hodně daleko od branky, kterou střeží Andrij Pjatov.
29
Domácím nelze upřít snahu, ale ukrajinský celek to dnes hraje velmi zkušeně a vzhledem k tomu, že se dostal do vedení, tak to bude mít Celta hodně složité.
27
Šachtar Doněck právě vstřelil branku!
A máme tu úvodní branku tohoto duelu. GUSTAVO BLANCO LESCHUK dnes hraje první zápas za Šachtar v Evropské lize a hned se gólově prosazuje. Domácí zahrávali standardní situaci, ale hosté získali míč, využili podklouznutí jednoho z obránců a Taison šel sám na branku, jenže neuspěl, ale k míči se na malém vápně dsotal Leschuk, který to už měl jednoduché.
25
Po krásné kolmé přihrávce šel Pablo Hernández sám na branku Šachtaru, ale vše bylo zbytečné, protože rozhodčí nakonec odpískal ofsajd.
24
Daniel Wass zkoušel vysunout některého ze svých spoluhráčů, ale přihrávka přesná nebyla a míč sebral pozorný Andrij Pjatov.
22
A další faul, tentokrát se provinil hostující Ivan Ordec, který může být rád, že nevyfasoval žlutou kartu.
21
Do slibné pozice se dostával Pablo Hernández, ale ve vápně si nakonec pomohl faulem a akce Celty tedy velmi rychle skončila.
19
Zatím je to velmi opatrné a ani jeden tým se dopředu příliš netlačí. Domácí jsou o něco aktivnější, ale Šachtar se zkušeně brání.
17
Théo Bongonda se ocitl na malém vápně, kam k němu prošel míč, ale domácí útočník zakončení ve skluzu nezvládl a míč poslal vysoko nad branku!
15
Nyní se Taison dostal na polovině Celty k míči, ale domácí ho hned zdvojili a nakoneci faulem zastavili. Na toho Brazilce si hráči Celty musí dát velký pozor.
13
Hostujcíí střelec Taison se snažil dostat míč do vápna Celty, ale domácí zadáci vše přečetli a míče se zmocnili. Dobrá práce.
11
Ani z tohoto rohu nic nebylo, protože celé snažení skončilo ofsajdem a rozehrávat tak bude Andrij Pjatov.
10
10
Začátek je ale plný nepřesných přihrávek a míč stále létá ze strany na stranu. Zatím to žádná fotbalová show rozhodně tedy není.
8
A opět z toho byl dlouhý nákop, ale i tentokrát byl nepřesný a u míče už jsou domácí borci.
7
Už se opět hraje. U míče jsou hosté, kteří ani tentokrát nikam nepospíchají a stále si přihrávají na své polovině.
6
Nyní zůstal ležet na trávníku domácí John Guidetti a rozhodčí hru raději přerušil, bude se ošetřovat.
5
Hráči španělského celku vstoupili do utkání velmi aktivně a v úvodu jsou lepší. Žádného zakončení jsme se ale zatím nedočkali.
3
Z úvodního rohu ale nic nebylo, protože na přední tyči kraloval pozorný Dentinho, který poslal míč do zámezí.
3
Domácí se dostali k několika centrům a nakonec vybojovali první rohový kop.
2
Ale domácí začali velmi aktivně napadat a nakonec hostům nezbývalo nic jiného, než míř nakopnout na polovinu Celty, kde se míče zmocnil Castro.
2
Ukrajinský celek začal opatrnou kombinací na své polovině a nikam nepospíchá.
1
Úvodní výkop obstarali fotbalisté hostující fotbalisté.
1
Vše je připraveno, jdeme na to!
Hráči obou celků jsou na trávníku, takže duel mezi Celtou a Šachtarem začne za malý okamžik.

Real Club Celta de Vigo: S. Álvarez – J. Castro, Roncaglia, Cabral, Mallo (C) – P. Hernández, Wass, Radoja – Aspas, Guidetti, Bongonda.
Náhradníci: Blanco – Fontàs, Díaz, Sisto, Sergi Gómez, Jozabed, Rossi.

FK Šachtar Doněck: Pjatov – Srna (C), Ordec, Rakyckyj, Ismaily – Marlos, Malyšjev, Fred, Taison – Dentinho, Blanco Leschuk.
Náhradníci: M. Ševčenko – Butko, Kučer, Bernard, Borjačuk, Azevedo, Kovalenko.

Rozhodčí: Mažeika – Šimkus, Kazlauskas.
První vzájemný zápas

Dnes se jedná o první vzájemný zápas mezi těmito celky, tak uvidíme, kdo ho zvládne lépe a vytvoří si tak lepší výchozí pozici do odvety, která se samozřejmě bude hrát na Ukrajině.
FK Šachtar Doněck

Ukrajinský celek patří k favoritům Evropské ligy, ale s Celtou to nebude mít vůbec jednoduché. Do vyřazovacích bojů se Šachtar probojoval ze skupiny H, kterou vyhrál.

Skupina H:
1. Šachtar 18 bodů
2. Gent 8 bodů
3. Braga 6 bodů
4. Konyaspor 1 bod

Ukrajinci jak v lize, tak v Evropské lize spoléhají hlavně na Brazilce Taisona, který v základní skupině nastřílel čtyři branky. Tři přidal Ferreyra. Ukrajinský celek to bude mít ve Španělsku velmi složité a myslím si, že nás čeká hodně zajímavý zápas.
Real Club Celta de Vigo

Španělský celek byl v základní skupině G, kde nakonec obsadil druhé místo a možná trochu překvapivě postoupil do vyřazovacích bojů.

Skupina G:
1. Ajax 14 bodů
2. Celta 9 bodů
3. St. Lutych 7 bodů
4. Panathinaikos 1 bod

V základní skupině spoléhal španělský celek hlavně na Guidettiho, který se trefil třikrát. Dvě branky přidal Aspas a Orellana. Celta si to v pohárové Evropě hlavně užívá a domácí celek přiznává, že favoritem na postup je o poznání bohatší a zkušenější Šachtar, který hraje poháry pravidelně. Domácí ale budou bojovat a myslím si, že Doněck to bude mít hodně složité.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Evropská liga má na programu vyřazovací zápasy a my budeme sledovat duel mezi Celtou Vigo a Šachtarem Doněck, který je favoritem tohoto dvojzápasu. Lehké to ovšem ukrajinský celek mít rozhodně nebude.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.