S konstatováním, že Dundalk FC slaví nečekanou výhru 1:0 nad Maccabi Tel-Aviv, když se o tři body zasloužil v 72. minutě Ciaran Kilduff, který již stačil v prvním zápase Dundalku v Alkmaaru v závěru vyrovnat na 1:1, se s Vámi loučí a dobrou noc přeje Tomáš Lysý.
Červené karty: 0-0.
Ve druhém poločasu už sice hra nebyla až tak hezká, jako v poločasu prvním, kdy se šance střídaly co chvíli na obou stranách. Začátek druhého dějství sice přinesl útočnou snahu Dundalku i Maccabi,ale poté se oba týmy začaly spoléhat více na obranu. Rozhodnout mohl střídající Kilduff, který po pár vteřinách na hřišti hlavičkoval těsně nad. Ale chvíle Ciarana Kilduffa přišla přesně v 72. minutě, kdy po hezké akci Horgana zblízka ve výskoku poslal míč pravačkou pod padajícího gólmana. Kilduff tak po vyrovnání v Alkmaaru vsítil nyní tříbodový gól. A to domácí mohli o čtyři minuty zvýšit náskok po akci Finna. Když hosté neuspěli ani po rychlém rozehrání standardky na Itzhakiho, jehož pokus byl zblokován, měli domácí k obrovsky překvapivým třem bodům – ale naprosto zaslouženým – cestu otevřenou.
90+4
90+4
A je to asi jasné, jelikož nyní končí míč po útoku hostí v zámezí bez přičinění domácích. Dundalk se dočká tří bodů, což je neuvěřitelné.
90+3
Snaha Maccabi o vyrovnávací gól se stále míjí účinkem, tohle už je více křeč než tlak.
90+2
Domácí se samozřejmě při zahrávání faulu nikam neženou, hlavní je vzadu neudělat chybu.
90+1
Možná to byla již trošku frustrace, když Tal Ben Haim sestřelil kousek za půlkou s míčem postupujícího Ciarana Kilduffa, který si tímto výkonem říká o základ v dalším utkání. Žlutá pro hostujícího hráče.
90+1
Ten se ale hostům vůbec nepovedl a Dundalk má tak v první minutě ze čtyř nastavených míč na svých kopačkách.
90
Zase to byl Haris Medunjanin a zase jeho centr nebyl vůbec přesný. Obrana hostí jej odvrací na rohový kop.
89
Chris Shields fauloval zhruba třicet, pětatřicet metrů od vápna téměř na středu soupeře a je z toho slibný přímý volný kop pro hosty.
87
Co se nyní dělo, to nevím. Fakt je ten, že míč se ocitl u Rajkoviće, který ho nakopává na druhou stranu hřiště.
86
Krásná akce Dundalku a nyní je třeba pochválit i sudího, který po faulu Peretze na Finna ponechal výhodu. Finn totiž vyskakoval na míč, když ho povalil bek hostí na zem. Odražený míč se dostal na levou stranu pro Daryla Horgana, který jej zatáhl do vápna a předkládla před branku na Mountneyho, před kterým ukopli míč obránci Maccabi. A to se ještě hodně hlasitě hlásil o míč z druhé vlny Kilduff, který by možná měl lepší prostor k zakončení.
85
Poslední střídání domácích. Z placu jde Robbie Benson, který dnes také odehrál výborný zápas, a na jeho místo nastupuje Deann Shiels.
84
Tuhle situaci jsme dneska už jednou viděli, a to na Spartě. Hosté rychle rozehráli přímý volný kop, nečekali na hvizd sudího – který nemusí vždy přijít – a Medunjanin vyslal do vápna kolmici na Baraka Itzhakiho, do jehož střely sklouzl jeden z beků domácích a blokuje jí!
83
Po faulu Finna bude mít hostující ekipa šanci na rozehrání přímého volného kopu zhruba čtyřicet metrů od branky.
83
Hosté to již zkouší i dlouhými nakopávanými míči, zatím bez úspěchu.
82
Po zbytečném Shieldsově faulu na útočné polovině Dundalku se žene po míči Peretz, zastavuje si ho a hned rozehrává.
81
A kartonek žluté barvy pro Tala Ben Haima byl tím posledním, čím se útočník zapsal do statistik zápasu. Na posledních zhruba deset minut přepouští místo na hřišti pro Yossi Benajouna, dalšímu z bývalých světových hráčů.
81
Tal Ben Haim v obraně zasáhl na středové čáře za pomyslnou brzdu, když v začínajícím rychlém protiútoku Dundalku zastavil skvěle hrajícího Kilduffa. Jasná žlutá, o tom žádná.
79
Jenže hosté se vykombinovali až k brankáři Predragu Rajkovićovi. Dlužno říct, že za to může i dobré napadání Dundalku. Kdepak se v těchto irských borcích bere taková kondice, to by mě zajímalo.
78
Maccabi začíná nabírat na obrátkách, poslední dvě tři minuty se Dundalk vůbec nedostal k míči.
76
A mohlo být vymalováno, jenže nyní to Ronan Finn uspěchal. Dostal krásnou uličku po levé straně do vápna, potáhl si míč a zkusil vystřelit v okamžiku, kdy Rajkovićovi přeběhl před brankou Horgan, jenže mířil hodně vedle.
75
Stejně reagují také hosté, pro které by dnešní bodová ztráta byla v rámci dalšího pokračování hodně špatným znamením. Z placu jde kapitán Gal Alberman, jenž dnes – na rozdíl od zápasu proti Zenitu – nebyl prakticky vidět a nahrazuje ho Barak Itzhaki.
75
Domácí krátce po oslavě gólů střídají. Patrick McEleney přepouští místo na hřišti Johnu Mountneymu.
72
Dundalk právě vstřelil branku!
Nyní ale předvedl KIARAN KILDUFF naprosto odvrácenou tvář. A to hodně pozitivně. Míč na levé straně přebral Horgan a poslal jej krásným lahůdkovým obloučkem přímo do malého vápna, kde osmadvacetiletý irský útočník ve výskoku poslal míč pod levou ruku padajícího Rajkoviće. Kilduff je pohárový střelec Dundalku, minulé kolo srovnával v 89. minutě na konečných a nečekaných 1:1 v Alkmaaru. Asistence: Daryl Horgan.
72
Celkem nyní chápu Ben Haima, že se vzteká, protože Kilduffova snaha o vymodlení si faulu by se hodila leda tak do barrandovských ateliérů.
71
No, možná by bylo třeba, aby Medunjanin místo "odhánění" všech spoluhráčů od rohu nechal kopat někoho jiného. Tohle byl roh žalostného vzezření.
70
A protože je další Kjartanssonova střela zblokována, vyzkouší si Maccabi po delším čase rohový kop. Už se k němu hrne Haris Medunjanin.
69
Vidar Kjartansson, šestadvacetiletý útočník Islandu, nyní svoje střelecké schopnosti nepotvrdil. Po hezké kombinaci Ben Haima se Scarionem jej druhý jmenovaný našel ve vápně zadovkou, jenže Islanďanovi zakončení naprosto nesedlo.
68
No, trošku to upřesním. Útočnou aktivitou jsem myslel, že drží míč kousek za polovinou. Dostat se však blíže k Rogersovi je pro Maccabi zatím úkol zhola obtížný.
66
Jako by hosty parádní šance Dundalku probudila. Nyní jsou to oni, kdo drží útočnou aktivitu na svých kopačkách.
65
A Ciaran Kilduff se mohl stát po pár vteřinách pobytu na placu hrdinou Dundalku. Ben Harush totiž na levé straně poblíž vápna dostal lekce s názvem "Pojď sem – kam jdeš" a Finn poslal nádherný centrovaný míč do vápna, přímo na penaltu, odkud hlavičkoval právě Kilduff, jenže mířil nad branku.
65
Třeba tomu pomůže střídání, první také na straně domácích. Dneska takřka neviditelného Davida McMillana střídá Ciaran Kilduff.
64
Tak jsem asi prvních deset minut přechválil, že jsou stejné jako atraktivní první poločas. Útočná aktivita se nyní na stadionu v Tallaghtu přesunula neznámo kam.
63
Neúspěšně se Scarione pokoušel dostat míč přes val hráčů domácích do vápna na nabíhajícího Kjartanssona. Jenže jak rychle Dundalk míč získal, tak rychle jej ztratil.
63
Ben Harush si vyměnil míč s útočníkem Ben Haimem, poté přesunuli Izraelci hru na druhou stranu.
60
Během úvodních patnácti minut druhé půle si gólmani nepřipsali žádný zákrok a vypadá to, že tomu tak bude i nadále. Míč drží Maccabi kousek od středové čáry, ale pouze kombinuje na svojí půlce.
59
Po téměř hodině hry přichází první střídání, a to na straně Maccabi. Nigérijský záložník Nosa Igiebor jde z placu a jeho místo zaujme čtyřiadvacetiletý obránce Dor Miha.
59
Ronan Finn napřáhl kousek za vápnem po tom, co se k němu dostal odražený míč. Jenže řádně namasíroval záda jednomu z beků Maccabi.
58
Daryl Horgan na půlící čáře lehce zkřížil cestu pronikajícímu Galu Albermanovi a nemůže se divit, že jeho zákrok na kapitána hostí ohodnotil sudí jako faul.
57
Já být Talem Ben Haimem, tak bych s těmi kličkami šetřil. Nyní sice byl tento pokus zkušeného obránce efektní, ale až to jednou nevyjde, budou domácí hráči v dobré příležitosti.
56
Míč mají hosté, po faulu na Peretze rozehrává faulovaný z půlící čáry.
55
Takže zatím to tak skutečně vypadá, oba týmy se střídají v útočení. Stejně jako v první pětačtyřicítce. Ze začátku druhého poločasu to byli hosté, nyní domácí.
55
Nákop Bensona naslepo k vápnu málem dostal na nohy McEleney, jenže nakonec byl u míče o něco dále.
54
Dor Peretz naprosto zbytečně ztratil u levé lajny míč a měl štěstí, že McMillan byl pokryt jeho spoluhráčem.
53
Dundalk potáhl míč z druhé strany. Centr Horgana do vápna odvrátila obrana hostí jen kousek za hranici šestnáctky, kde se do střely z první opředl Chris Shields, ovšem mířil hodně hodně nad. Ale za pokus to stojí, však ono to tam může jednou spadnout.
52
Nyní navíc Finn s McEleneym ztrácejí u rohového praporku míč a znovu v tom měl prsty Ben Haim, jenž nenechal, aby nákop druhého jmenovaného domácího hráče šel od něj na aut.
52
McEleney přešel půlící čáru a vyslal míč doprava na Seána Gannona, jehož klička na tak zkušeného beka, jako je Tal Ben Haim, neměla šanci na úspěch.
51
Andy Boyle si u pravého rohového praporku pokryl míč před Vidarem Kjartanssonem a odkopává jej do zámezí.
50
McEleney přihrál z první míč dopředu na McMillana, který byl Tibim poslán k zemi. No, tohle nevypadalo příliš čistě, ale nepíská se.
49
Bude platit i ve druhém poločase, že oba týmy se budou v útočení střídat? To uvidíme. Nyní má poprvé ve druhé půlce pořádně míč v dispozici domácí ekipa.
48
Obránce Tal Ben Haim postupoval po levé straně přes půlící čáru a vzteká se, že sudí Treimanis nepíská faul po tom, co byl zastaven. Nepíská jej správně, Ben Haim narazil do vlastního spoluhráče.
47
Centr hostí do vápna přizvedl Boyle. Jeho zákrok nevypadal zcela chtěně, o to víc ale bylo jasné, že Rogers může chytit míč do ruky, jelikož tohle rozhodně nebyla malá domů.
46
Začátek druhého poločasu se odehrává na obranné půli Dundalku, Maccabi totiž od začátku hvizdu působí aktivně.
Žluté a červené karty: 0-0.
Viděli jsme zajímavý první poločas. Hezky ve stylu každý chvilku tahá pilku. Chvíli útočili hosté, pak domácí, a takhle se oba týmy střídaly až do konce prvního poločasu. Fotbal je to dobrý, o tom žádná, jen ty góly, kdyby nechyběly. Snad je přinese druhý poločas.
45
44
Ale tohle McEleney doslova zazdil, a to tak, že by měl schovat hlavu nejen do dlaní. Akci začal skvěle McMillan, který opět dobře napadala vybojoval na půlce míč. Po dvou rychlých krocích jej poslal na Finna, který prošel až do levé části vápna. Zasekl míč, udělal kličku a podél vápna poslal míč na McEleneyho, jenž se kličkou zbavil obránce a poté? Poté by se jeho střela sotva vešla do ragbyové branky.
44
Maccabi drží míč na své polovině hřiště, jenže znovu po aktivním napadání domácích plejerů musel obránce Ben Haim poslat Rajkovićovi navštívenku v podobě malé domů.
42
Hosté ještě na konci prvního poločasu budou zahrávat rohový kop, jenže ani centr Medunjanina do vápna nenadělal Rogersovi vůbec žádné problémy.
41
Jenže Dundalk o kus míče kopaného brzy přišel a sám dává možnost Maccabi ještě v závěru poločasu zaútočit.
40
Takovéto fauly se, pane Ben Haime, pískají i u nás na okresu. Obránce Maccabi to nyní přehnal na levé lajně s důrazem a stylem sumó skolil na zem Finna. Domácí budou centrovat míč na branku Rajkoviće.
39
No, Tibi si nyní hodně pohrál s nervy trenéra Arveladzeho. Být posledním hráčem v poli a udělat kličku napadajícímu útočníkovi, to aby mistr Shota na lavičce hrůzou skákal.
38
Gary Rogers nejenže diriguje spoluhráče v obraně před sebou, ale také dobře čte hru. Stejně jako nyní, když znovu dobře vyběhl z branky proti centru hostí.
37
Tentokrát má zase míč v držení více Maccabi Tel-Aviv. Je se opravdu na co dívat, jen ty góly, které jsou kořením sportu, hodně chybí.
35
Eytan Tibi se snažil dlouhou přihrávkou vysunout do útoku Tala Ben Haima. Ten se dostal od obrany, ale Rogers celou akci přečetl a dobře vyběhl z branky.
33
Ronan Finn hraje prostě skvěle. Nyní dal na hranici vápna míč pro Daryla Horgana, který se nacházel na hranici ofsajdu. Nicméně hrálo se dál a Horgan se možná trošku ukvapil, když si mohl potáhnout míč blíže k brance. Místo toho hned střílel a Rajković neměl až tak složitou práci, jak se mohlo na první pohled zdát.
32
Krásně si to nyní dávají domácí. Shields z pravé strany poslal míč na Gartlanda, jenž hned našel kolmici na pravé straně Horgana. Ten si zatím jít dopředu netroufl.
31
K míči se opět dostávají domácí, kteří předvedli fantastickou kombinaci. Jen to zakončení, to je bída převeliká. Robbie Benson zatáhl míč do vápna, kde jej naprosto nezištně předložil Ronanu Finnovi. Ten nestřilel, ale ještě našel krátkou kolmici Daryla Horgana, který ale mířil jen do připraveného Rajkoviće.
29
Dor Peretz zkusil nacentrovat míč do vápna. Tam opět číhal Scarione, který si našel prostor mezi třemi domácími hráči, ovšem míč mu spadl do slabin, odkud se odrazil hned za čáru.
29
Ten však neznamenal vážné nebezpečí branky Dundalku a izraelský tým musí začít znovu ze středu hřiště.
28
Hosté vybojovali tlakem rohový kop, bude jej zahrávat Haris Medunjanin z pravé strany.
26
Každý chvilku tahá pilku, nyní je to Maccabi. Jenže Tal Ben Haim II – útočník – nedokázal zamířit mezi tři tyče, stejně jako před okamžikem Scarione.
25
Tohle rozhodně nebyla špatná kombinace Maccabi! Na levé straně vápna odcentroval míč Kjartansson. Centr útočníka hostí odhlavičkoval Robbie Benson jen na hranici vápna, kde z otočky vystřelil Ezequiel Scarione a balon šel těsně vedle tří tyčí Rogerse.
24
Hosté si faulem získali na půli soupeře míč a mohou pokračovat v kombinační akci.
23
Hodně se střídá to, kdo drží míč. Chvíli jej má k dispozici Maccabi a útočí, za další okamžik znovu Dundalk, jako před malou chvílí. Nyní je balon v držení obránců hostí na půlící čáře.
21
No, tak tohle bylo hodně na hraně. Za odraženým míčem pospíchal Robbie Benson, do balonu šel tak trošku šlapákem obránce Omri Ben Harush, což bylo tedy ve vápně hodně nebezpečné. I přes velký pískot se sudí Treimanidis neodhodlal zapískat penaltu.
19
Patrick McEleney se krátce po rozehrání rohového kopu dostal opět k míči, ale minul branku.
18
Shieldsova střela byla zblokována, následně se k pokusu dostal Ronan Finn a je z toho další zákrok gólmana Rajkoviće, který vyráží míč na roh.
18
Z pravé strany prošel až do vápna Patrick McEleney. Dával míč před sebe bezprostředně před Rajkoviće, kde zasáhl jeden z obránců hostí na roh.
17
Centr Maccabi z pravé strany odvrátil hodně podivným způsobem Brian Gartland. Dezorientovaně míč zasáhl, ten skočil na vápno pro Omriho Ben Harushe, jenže jeho nápřah z první mířil jen doprostřed branky k připravenému Rogersovi.
16
Až nyní se hosté dostali na půlce soupeře k míči po tom, co Bena Harushe nedovoleně zatavil Chris Shields.
15
Nevyšlo to z pravé strany Doru Peretzovi, středem hřiště si to nenamířil ani Igiebor.
14
Maccabi má po delším čase míč na svých kopačkách, ale přes napadání domácích se nemůže dostat dále než za půlící čáru.
13
Hostující obrana může nyní děkovat tomu, že David McMillan si ve vápně na levé straně špatně zpracoval míč. Prošel do velkého čtverce z levého úhlu zcela nehlídán a možná si až dlouho připravoval pozici ke střele.
12
Ani Patrick McEleney se toho nebojí. Kousek za vápnem se ujal míče a napřáhl z první, jenže jeho pokus šel hodně vedle levé tyče Predraga Rajkoviće.
12
Čtyřiadvacetiletý záložník Ronan Finn zatím hraje velmi dobře a na levé straně neustále zaměstnává obranu hostí. Tentokrát je museli zastavit dokonce dva hráči soupeře.
11
Kjartansson to neudělal přímo dobře, když mu nejprve uskočil míč od nohy a poté jej při snaze získat zpět fauloval záložníka Ronana Finna.
10
Postupný útok Horgana z levé strany končí jen na obráncích hostujícího celku.
9
Až nyní po tom, co centr Medunjanina z pravé strany prošel až za levou postranní čáru a domácí budou vhazovat.
8
Maccabi začíná trošku utahovat opratě, domácí tým se nemůže dostat k míči.
7
Přišlo, a tohle tedy nebylo vůbec špatné. Peretz převzal na středu soupeřovy poloviny míč a zamířil si to blíže k vápnu. Z dobré pozice vystřelil, ale mířil zhruba dva metry nad břevno Rogerse.
6
Hosté mají míč na nohách a zakládají postupnou akci. Přijde první ohrožení branky Dundalku?
5
Horganova střela nemohla vyplašit Rajkoviće, který má míč bezpečně ve své moci.
4
Tohle byla hodně velká chyba Igiebora s Peretzem, kteří nedokázali odzbrojit od míče Horgana. Ten následně přihrál McMilanovi, jenž si to namířil dopředu a měl štěstí, že sudí neposoudili jeho zastavení Ben Harushem jako faul. Bylo to totiž hodně na hraně.
3
Hosté nyní zatlačili soupeře před vlastní branku, ovšem krátce poté se Dundalk dostal opět k míči.
2
Hned ve druhé minutě přichází velká šance hostí. Z levé strany utekl Patrick McEleney, dostal se až na vápno a zkusil obstřelit brankáře, který jeho pokus schoval v rukavicích.
1
V úvodní minutě jsme zatím žádnou výraznější příležitost ke vstřelení branky neviděli.
1
Favoritem dnešního zápasu je samozřejmě Maccabi Tel-Aviv, jenže o nějakých papírových prognózách by mohli povídat pořádně peprné pohádky v Alkmaaru. Ten nedokázal proti Dundalku získat tři body ani na domácím stadionu.

Dundalk FC: Rogers – Gannon, Gartland, Boyle (C), Massey – Benson, Finn, Shields, Horgan – McEleney, McMillan. Trenér: Stephen Kenny.
Náhradníci: Sava – Mountney, Grimes, Barrett, Kilduff, Shiels, Meenan.

Maccabi Tel-Aviv FC: P. Rajković – D. Peretz, Ben Haim, Tibi, Ben Harush – Igiebor, Alberman (C), Medunjanin – Scarione, Kjartansson, Ben Haim II. Trenér: Shota Arveladze.
Náhradníci: Lifshitz – Ben Basat, Itzhaki, Miha, Filipenko, Golasa, Benajoun.

Rozhodčí: Treimanis (HR) – Gudermanis, Spasjonnikovs (AR) – Tatriks (4R) – Anufrijevs, Golubevs (BR).
Protože stadion Dundalku neodpovídá evropským pohárovým standardům, hraje tento irský účastník Evropské ligy své zápasy na Tallaght Stadium, jenž je jinak domovským sídlem Shamrocku Rovers. Hezký a útulný stánek má kapacitu 6.000 míst k sezení a nachází se přímo v Dublinu.
Rozhodčí dnešního zápasu:
Hlavním sudím je mladý jednatřicetiletý rozhodčí z Lotyšska Andris Treimanis. Na mezinárodní listině je od roku 2011 a v letošních pohárech pískal jeden zápas kvalifikace Ligy mistrů (BATE Borisov – SJK Seinäjoki, 3 žluté) a jedno utkání kvalifikace Evropské ligy (Grasshoppers – Limassol, 5 žlutých a 1 červená).

Na čarách mu bude asistovat Haralds Gudermanis a Aleksejs Spasjonnikovs. Čtvrtým rozhodčím je Raimonds Tatriks a na dnešní mač jsou nominování i brankoví sudí – Aleksandrs Anufrijevs a Aleksandrs Golubevs.
Úvodní zápasy obou týmů:
Pohádka Dundalku letošními pohárovými soutěžemi pokračuje i v základní skupině Evropské ligy. Na hřišti Alkmaaru se dlouho nic nedělo. Tedy gólově. Až v 61. minutě poslal domácí do vedení Wuytens. Pro Alkmaar to vypadalo slibně, tím spíše, že v 71. minutě byl po druhé žluté kartě vyloučen O'Donnell z Dundalku. Jenže Irové i tak vyrovnali, v 89. minutě srovnal Kilduff a rozproudil mohutnou radost irského týmu.

Jestli Maccabi nebude na něco rádo vzpomínat, pak je to první zápas letošní Evropské ligy. Izraelci, kteří nehrají na vlastním stadionu, ale v izraelském městě Netanja, totiž ještě v 76. minutě vedli nad Zenitem Petrohrad 3:0. Jenže co se nestalo. V 77. minutě Zenit snížil a o čtyř minuty později byl vyloučen domácí Dasa. A následovala pro Maccabi pořádná sprška. V 84. minutě Zenit snížil na rozdíl jedné branky, o dvě minuty později vyrovnal a v 92. minutě rozhodl Djordjević o výhře Petrohradu! Maccabi tak prohrálo 3:4.
Maccabi Tel-Aviv FC:
Až z prvního kvalifikačního kola se musel Maccabi Tel-Aviv prokousávat do základní skupiny Evropské ligy. A podařilo se mu to. V prvním předkole byl proti Slovenské Gorici favoritem a po výsledcích 3:0 doma a 1:0 venku šel dále. Druhé kolo již bylo trošku obtížnější. Proti kazašským Almatám vyrovnával Jossi Benajoun, velezkušený fotbalista a bývalý hráč Liverpoolu, až v 92. minutě na 1:1. V odvetě drželi Kazachové do závěru nerozhodný stav, až čtyři minuty před koncem poslal Maccabi o kolo dále Gal Alberman.

Ve třetím předkole to měli Izraelci zase o něco jednodušší. V rumunské Pandurii vyhráli 3:1 a v druhém utkání si postup pohlídali výhrou 2:1. Play-off Evropské ligy postavilo Maccabi do cesty Hajduk Split. Po výhře 2:1 šli do odvety na hřišti Chorvatů lépe Izraelci, ale ve Splitu se zrodil stejný výsledek pro domácí. V prodloužení se nerozhodlo, následovali tak penalty. V první sérii střelci proměnili, stejně jako ve čtvrté a páté – tým Maccabi vždy kopal jako druhý. Když v šesté sérii neproměnil rozstřel Cosić, Rikan hned poté poslal Maccabi Tel-Aviv do základní skupiny.
Dundalk FC:
Jedno z překvapení letošních pohárových soutěží. To je Dundalk FC. Irové nejprve ve druhém kvalifikačním kole Ligy mistrů přešli přes islandský Hafnarfjordur. Po domácí remíze 1:1 totiž dokázali na Islandu remízovat 2:2 a šli dál díky pravidlu o vyššímu počtu vstřelených branek na hřišti soupeře.

To ale vůbec nebylo všechno. Dundalk totiž ve třetím předkole poslal ze hry ven silné BATE Borisov. V Bělorusku prohrál 1:0, doma smetl BATE poměrem 3:0 a šel do play-off Ligy mistrů, což byl pro Iry obří úspěch. Ačkoliv Legii podlehli doma 0:2, venku bojovali o překvapení. Dundalk vedl od 19. minuty 1:0 a hnal se za prodloužením, tím spíše, že byl v 67. minutě vyloučen Adam Hloušek z Legie, ale srovnat už nedokázal. Z play-off Ligy mistrů tak přešel do základní skupiny Evropské ligy.
Dobrý den, ještě jednou vítejte u dalšího zápasu druhého kola základních skupin Evropské ligy. Od 21:05 hodin na sebe v dublinském Tallaght Stadium narazí Dundalk FC proti Maccabi Tel-Aviv FC. Zatímco domácí irský tým bude potvrzovat remízu z prvního kola na hřišti Alkmaaru, hosté z Izraele budou bojovat o první body, jelikož v minulém kole doma proti Petrohradu ztratili prakticky jasnou výhru.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:05.