Genk se po výhře nad Rapidem kvalifikoval mezi nejlepších 32 týmů letošního ročníku UEFA Europa League společně s Athleticem Bilbaem. Kromě rakouského týmu na evropské scéně také končí Sassuolo. O osudu utkání a postupu belgického týmu rozhodl v jedenácté minutě z dorážky Nikolaos Karelis. Joelinton mohl po hodině hry vyrovnat, obrovskou chybu Jakuba Brabce ale potrestat nedokázal, zatímco Schaubův gól nebyl uznán kvůli faulu. Konečný výsledek. KRC Genk 1 Rapid Vídeň 0.
90+5
90+5
Christopher Dibon se neprosadil a navíc za faul viděl v samotném závěru utkání žlutou kartu.
90+4
Domácí brankář Marco Bizot viděl žlutou kartu za zdržování hry.
90+3
Srđan Grahovać vypálil zpoza šestnáctky, jeho střela ale byla nepřesná.
90+3
Arnor Traustason dvakrát centroval z pravého křídla, jeho první centr byl ale zablokován, zatímco druhý se snesl ze vzduchu do náruče připraveného Marca Bizota.
90+2
Rapid Vídeň po pravé straně nebezpečně pronikal do šestnáctky, domácí ale dokázali míč odvrátit za postranní čáru.
90+1
Nad rámec utkání byly nastaveny 4 minuty.
90
Střídání v týmu KRC Genk: ze hřiště odchází Thomas Buffel, přichází Leandro Trossard.
89
Alejandro Pozuelo se pokusil nafilmovat penaltu a za své počínání byl odměněn žlutou kartou.
87
Leon Bailey se ocitl po krásném zpětném přízemním centru svého spoluhráče z levé strany hřiště uprostřed šestnáctky v dobré šanci, jeho přízemní střela ale zamířila pouze doprostřed brány, kde ji zneškodnil pozorný Ján Novota!
86
Střídající Mbwana Samatta se nedokázal prosadit na levém křídle, vybojoval ovšem pro svůj tým alespoň autové vhazování.
85
Do konce zápasu zbývá odehrát pět minut a Rapidu Vídeň už nezbývá příliš mnoho času na vyrovnání.
84
Střídání v týmu KRC Genk: ze hřiště odchází Nikolaos Karelis, přichází Mbwana Samatta.
84
Střídání v týmu SK Rapid Vídeň: ze hřiště odchází Louis Schaub, přichází Matej Jelić.
83
Oba týmy si po přestávce vytvořily jednu obrovskou brankovou příležitost, kterou lze označit za stoprocentní, ani jeden ji ale nevyužil.
82
Philipp Schobesberger rozehrál rohový kop, jenže v pokutovém území žádného ze svých spoluhráčů nenašel.
80
Do konce utkání zbývá odehrát deset minut a vypadá to, že o osudu dnešního utkání rozhodne jeden jediný gól.
79
Střídající Giorgi Kvilitaja fauloval domácího brankáře Marca Bizota a viděl žlutou kartu.
79
Střídání v týmu KRC Genk: ze hřiště odchází Tino-Sven Sušić, přichází Brian Heynen.
77
Louis Schaub se ocitl na pravé straně šestnáctky v blízkosti brány v obrovské šanci a poslal míč do brány, jenže jeho branka nebyla kvůli faulu uznána!
76
Hosté v rychlém sledu rozehráli dva rohové kopy, ani po jednom se ale k ohrožení domácí brány Genku nedostali.
75
Rapid Vídeň na pravé straně hřiště rozehrál standardní situaci a na přední tyči se dostal k hlavičce Maximilian Wöber, jeho pokus ale zamířil vysoko nad.
74
Nikolaos Karelis se na levé straně šestnáctky ocital ve slibné šanci, kterou přerušil zdvižený praporek pomezního rozhodčího.
73
Rapid Vídeň sáhl ke druhému střídání a bude zajímavé sledovat, zda mu ve zbytku utkání nějak pomůže.
72
Střídání v týmu SK Rapid Vídeň: ze hřiště odchází Manuel Thurnwald, přichází Giorgi Kvilitaja.
71
Do konce utkání zbývá odehrát dvacet minut a stále jsme byli svědky pouze jednoho gólu.
70
Následný rohový kop žádné nebezpečí nepřinesl a Rapid Vídeň se definitivně pro tuhle chvíli ubránil.
69
Tino-Sven Sušić si na levé straně hřiště krásně zpracoval míč hrudí na střelu a poté napřáhl k nádherné táhlé střele, která mířila přesně k přední levé tyči, Ján Novota ale vytáhl úžasný reflexivní zákrok a tygřím skokem míč vyrazil na rohový kop!
69
Střídající Philipp Schobesberger nedokázal v blízkosti šestnáctky zpracovat vysoký míč a Genk se ubránil.
68
Wilfred Ndidi se dostal k odraženému míči po centru z levé strany hřiště a okamžitě ho pravačkou poslal halfvolejem na bránu, jeho pokus byl ale hodně nepřesný a zamířil mimo.
67
Čas neúprosně plyne a neproměněná šance může Rapid Vídeň ve zbytku utkání hodně mrzet.
66
Maximilian Wöber se stal v dnešním zápase vůbec prvním potrestaným hráčem.
65
Maximilian Wöber tvrdým skluzem sestřelil v blízkosti půlící čáry Tina-Svena Sušiće mohl být rád, že viděl žlutou kartu.
64
Joelinton před pár okamžiky neproměnil obrovskou šanci a vzápětí místo něj přišel na hřiště Philipp Schobesberger.
63
Střídání v týmu SK Rapid Vídeň: ze hřiště odchází Joelinton, přichází Philipp Schobesberger.
62
U postranní čáry už je připraven Philipp Schobesberger a Rapid Vídeň co nevidět sáhne k prvnímu střídání.
61
Rapid Vídeň odmítl vyrovnání a utkání pokračuje za jednobrankového vedení domácího Genku.
60
Jakub Brabec předvedl katastrofální chybu, kterou mohl potrestat Joelinton, jenže z blízkosti míč napálil pouze do hrudi fantastického brankáře Marca Bizota!
59
Genk po krásném diagonálním pasu vpřed předvedl na levém křídle pěknou kombinaci, kterou zakončil střelou zpoza šestnáctky Leon Bailey, jeho pokus ale zamířil vysoko nad.
58
Rapid na levé straně útočné poloviny vybojoval autové vhazování a pokoušel se míč poslat do šestnáctky, centr hostujících fotbalistů byl ale zablokován.
57
Louis Schaub si na levém křídle dobře zabíhal za obranu, jenže si nepohlídal ofsajdovou past.
56
Louis Schaub se ocital uprostřed šestnáctky po rychlém protiútoku a centru z pravé strany v obrovské šanci, jenže mu nevyšlo zpracování a nakonec z ní nebylo nic.
55
Leon Bailey rozehrál na pravé straně hřiště rohový kop a Rapid Vídeň mohl po jeho odvrácení vyrazit do rychlého protiútoku.
54
Zatím jsme svědky velice férového utkání, během něhož zatím hlavní rozhodčí neudělil ani jednu žlutou kartu.
53
Domácí jsou stejně jako v úvodu zápasu i na začátku druhého poločasu aktivnější a Rapid Vídeň se převážně pouze brání.
52
Rapid Vídeň na pravé straně hřiště rozehrál rohový kop a následný centr byl v pokutovém území některým z hráčů prodloužen na vzdálenější levé tyči do území nikoho.
51
Genk si krátce po přestávce vytvořil dvě obrovské šance, ani jedna z nich ale pojišťujícím druhým gólem neskončila.
50
Pár okamžiků na to zpoza šestnáctky krásně vypálil Thomas Buffel, jehož střela zamířila těsně vedle vzdálenější pravé tyče!
49
Nikolaos Karelis se ocitl v pokutovém území v obrovské šanci, jenže přízemní střelou Jána Novotu z blízkosti nepropálil a vzápětí neuspěl ani dorážející Leon Bailey, kterému střela vůbec nesedla a málem trefila po stoprocentní šanci rohový praporek!
48
Leon Bailey se postavil na pravé straně hřiště v blízkosti postranní čáry k rozehrání standardní situace a zvolil přímou střelu na bránu, jeho pokus ale zamířil nad.
47
Ani jeden z týmů nesáhl během přestávky ke střídání a oba celky vstupují do druhého poločasu ve stejném složení.
46
Genk obstaral výkop druhého poločasu, do kterého vstupuje zásluhou Nikolaose Karelise s jednobrankovým vedením.
46
Druhý poločas začne přibližně v 22:05.
Nad rámec prvního poločasu nebyla nastavena ani jedna minuta a fotbalisté domácího Genku odchází do kabin spokojenější poté, co se v úvodu utkání prosadil z dorážky Nikolaos Karelis. Rapid Vídeň sice po vlažném začátku vyrovnal hru, po přestávce ale bude muset dotahovat jednobrankové manko. Skóre po prvním poločase. KRC Genk 1 SK Rapid Vídeň 0.
45
44
Rapid Vídeň sice postupem času hru hodně vyrovnal a několikrát se ocitl v náznaku skvělé šance, vyrovnat se mu ale zatím z pohledu skóre nepodařilo.
43
První poločas spěje ke svému konci a vypadá to, že domácí Genk po něm bude odcházet do kabin spokojenější.
42
Domácí se pokoušeli zahrozit nebezpečnou kolmou přihrávkou za obranu, Manuel Thurnwald ji ale skvěle vystihl.
40
Jeden z fotbalistů Rapidu se po centru z pravého křídla dostal na vzdálenější levé tyči o odraženému míči, jenže mu nevyšlo zpracování a jeho následný pokus pravačkou z otočky byl zablokován. Genk přečkal horkou chvilku. Hosté ale začínají utahovat šrouby.
39
Občas se stanou hodně kuriózní věci, které by se stávat neměli a velice se Vám ještě jednou omlouvám. Genk vede krátce před přestávkou nad Rapidem 1:0.
35
Genk vede deset minut před koncem prvního poločasu 1:0 a dlužím Vám obrovskou omluvu, protože gól Nikolaose Karelise byl po deseti minutách hry samozřejmě uznán. O ofsajd se nemohlo jednat, protože míč se k němu odrazil od tyče.
33
Manuel Thurnwald zkusil vypálit po odraženém míči ze střední vzdálenosti a jeho prudká střela zamířila vedle levého horního rohu brány.
30
Rapid Vídeň se usadil na útočné polovině a obléhal šestnáctku Genku, do zakončení se ale nedostal.
29
Joelinton si na levé straně šestnáctky dobře naběhl za dvojici domácích obránců, jeho následná hlavička ale zamířila vedle bližší levé tyče.
28
Fotbalisté Rapidu si na levém křídle pomohli po autovém vhazování faulem a o míč přišli, vzápětí se k němu ale rychle vrátili.
27
Thomas Schrammel pěkně odcentroval z levého křídla, jenže na přední tyči jeho centr odvrátil hlavou jeden z hráčů Genku.
26
Leon Bailey na pravé straně hřiště rozkmital své rychlé nohy, tentokrát se mu ale do šestnáctky Rapidu proniknout nepodařilo.
25
Na opačné straně mohl ve 24. minutě udeřit po krásném Baileyho centru z pravého křídla Nikolaos Karelis, který pohotově vypálil o zem a jeho pokus zamířil těsně nad pravý horní roh brány!
24
Arnor Traustason vyrazil po pravém křídle do nebezpečného protiútoku a do šestnáctky poslal nebezpečný přízemní centr, dvojice jeho spoluhráčů na něj ale ve skluzu nedosáhla a Alejandro Pozuelo odvrátil míč na rohový kop, po kterém se hosté k ničemu nedostali.
23
Domácí fotbalisté se na levé straně šestnáctky po krásném a vysokém pasu za obranu snažili dvakrát dostat do zakončení, jenže ani v jednom případě neuspěli.
22
Leon Bailey na konci jednadvacáté minuty vypálil zpoza šestnáctky a jeho přízemní střela pravačkou zamířila daleko vedle vzdálenější levé tyče.
21
Po úvodních dvaceti minutách se nemohu zbavit dojmu, že Rapid Vídeň přijel na hřiště Genku uhrát remízu. Směrem vpřed není totiž téměř vůbec aktivní a především se soustředí na obranu.
20
Rapid Vídeň směrem vpřed nic nevymyslel a Genk vyrazil po levém křídle do rychlého protiútoku, který byl nakonec zpomalen a hosté aktivním napadáním vyhnali domácí hráče na vlastní polovinu.
19
Domácí fotbalisté hrozí především centry ze stran a na straně Genku je zatím hodně aktivní Bojan Nastić a Leon Bailey.
18
Genk je lepší, ale během posledních minut se utkání začíná trochu vyrovnávat, ale opravdu jen trochu.
17
Bojan Nastić si na levé straně hřiště zpracovával vysoký míč s pomocí ruky, která neunikla zraku hlavního rozhodčího.
16
Timoty Castagne šel na pravém křídle obětavě do skluzu a po zdánlivě ztraceném míči vybojoval pro svůj tým autové vhazování.
15
Rapid Vídeň pochopil, že takto to dál nepůjde a po necelé čtvrthodině hry začal rozehrávku Genku vysoko napadat.
14
Hráči rakouského týmu zbytečně ztrácí míče a musí čelit jedné útočné akci Gentu za druhou.
13
Hra se po horkých chvilkách před bránou Rapidu Vídeň trochu uklidnila a hosté se snaží dobře kombinovat, což se jim nedaří.
12
Rapid Vídeň měl obrovské štěstí a v Belgii stále trvá bezbrankové skóre, před pár okamžiky se ovšem otřásalo v základech a domácí Genk byl blízko vedení.
11
Genk právě vstřelil branku! Bojan Nastić krásně odcentroval z levého křídla a na vzdálenější pravé tyči krásnou hlavičkou o zem orazítkoval spojnici tyče a břevna Leon Bailey! Nikolaos Karelis se vzápětí dostal k dorážce a z blízkosti poslal míč do prázdné brány.
10
Marco Bizot dobře vyběhl z brány proti centru z levého křídla a po rozehrání standardní situace hostů byl faulován.
9
Genk je výrazně aktivnější, jeho poslední akci ale po krásné kolmé přihrávce za obranu na pravém křídle zastavila nepřesná přihrávka do směrem do středu hřiště.
8
Thomas Schrammel tam šel hodně riskantně, na druhou stranu ale chtěl zahrát pouze míč a to se mu podařilo.
7
Leon Bailey předvedl na pravém křídle nádherné zpracování ve vzduchu patičkou a poté se přes dva protihráče prodral do šestnáctky, kde byl v blízkosti brankové čáry na její pravé straně zastaven Thomasem Schrammelem, který předvedl fantastický a především čistý skluz.
6
Aktivita se z kopaček hostů přesunula na kopačky domácího Genku, jehož poslední útočná snaha po levém křídle neměla dlouhého trvání a Rapid Vídeň mohl v klidu vhazovat.
5
V obraně domácího Genku nastupuje český obránce Jakub Brabec, který před pár okamžiky zakládal útok svého týmu.
4
Wilfred Ndidi byl zřejmě tím hráčem, který se uprostřed šestnáctky ocital v obrovské šanci, k zakončení ale nakonec nedošlo, protože se ocitl v ofsajdu.
3
Dvojice fotbalistů Genku se málem ocitla sama před bránou, Ján Novota ale skvěle vyběhl z brány a míč před nimi odkopl.
2
Hosté z hlavního města Rakouska vstoupili do utkání velice aktivně, jejich následný centr z pravé strany hřiště ale žádné nebezpečí nepřinesl.
1
Hlavní rozhodčí Ivan Kružliak ze Slovenska dal právě pokyn k zahájení zápasu, v němž Gent hostí v KRC Genk Areně hostující Rapid Vídeň. Čeká nás další zajímavý souboj o postup.
1

KRC Genk: Bizot – Castagne, Brabec, Colley, Nastić – T.-S. Sušić, Ndidi, Pozuelo – Buffel (C), Karelis, Bailey.
Náhradníci: Jackers – Dewaest, Kumordzi, Trossard, Wouters, Heynen, Samatta.

SK Rapid Vídeň: Novota – Sonnleitner (C), Schösswendter, Dibon – Thurnwald, Grahovać, Schaub, Wöber, Schrammel – Joelinton, Traustason.
Náhradníci: Strebinger – Schobesberger, Jelić, Kvilitaja, Malicsek, M. Hofmann, Močinič.

Rozhodčí: Ivan Kružliak. Asistenti: Tomaš Somolani, Ondrej Brendza. Čtvrtý rozhodčí: Tomaš Mokoš. Brankoví rozhodčí: Peter Kralović, Mário Vlk (všichni SVK).
Genk bude ve čtvrtek večer proti Rapidu Vídeň usilovat na evropské scéně o šestou domácí výhru v řadě, která by ho výrazně přiblížila k postupu mezi nejlepší 32 týmů UEFA Europa League. Pokud rakouský tým prohraje a Athletic Bilbao zvítězí, s evropskou soutěží se v letošním ročníku rozloučí.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:05.