Je za námi utkání 2. kola skupinové fáze Evropské ligy mezi Genkem a Sassuolem. Domácí fotbalisté belgického klubu hodili za hlavu nepřesvědčivé výkony v ligové soutěži a na konto si připsali velmi cenný skalp za vítězství 3:1. Spokojen může být také český stoper Jakub Brabec, který podal velmi dobrý a bezchybný výkon.
90+2
Domácí měli možnost kopat rohový kop, bránu soupeře ale neohrozili.
90+1
Gól na 4:1 mohl nyní vstřelit Trossard, jenže za již překonaným Consiglim zasáhl na brankové čáře jeden z obránců!
90+1
Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.
90
Již začala poslední minuta normální hrací doby.
89
Konec zápasu se nezadržitelně blíží. Domácí fotbalisté velmi dobře drží balon na polovině soupeře a závěrečný nápor Sassuola se asi nedostaví.
87
Střídání v týmu KRC Genk: ze hřiště odchází Thomas Buffel, přichází Leandro Trossard.
86
Politano zastavil unikajícího Pozuela a dostává žlutou kartu.
84
Oba celky se přetahují v držení balonu. Na další šanci na jedné nebo druhé straně zatím čekáme.
82
Střídání v týmu KRC Genk: ze hřiště odchází Tino-Sven Sušić, přichází Bennard Kumordzi.
81
Dnes stále velmi aktivní Bailey se dostal k zakončení, hostující gólman Consigli byl ale tentokrát pozorný a balon za svá záda nepustil.
79
Střídání v týmu US Sassuolo Calcio: ze hřiště odchází Federico Ricci, přichází Simone Caputo.
78
Domácí fotbalisté jinak zkušeně kontrolují balon a snaží se kouskovat hru. To se jim zatím daří.
76
Střídající Samatta se hned po příchodu na trávník dostal k hlavičce po centru z levé strany, míč ale poslal hodně mimo.
75
Střídání v týmu KRC Genk: ze hřiště odchází Nikolaos Karelis, přichází Mbwana Samatta.
73
Tempo hry se opět o něco zvýšilo, teď jsou to hosté, kteří se ženou do útoku. Zatím se ale nedá rozhodně říci, že by hráli nějak vabank.
71
Nic to ale nemění na tom, že se konec zápasu rychle blíží a hostům se čas na snížení krátí.
69
Dvacet minut před koncem hosté vycítili šanci a snaží se přidat ještě jeden gól, který by je plnohodnotně vrátil do boje o body. Ke střele se dostal Ragusa, míč ale poslal mimo.
67
Domácí Karelis ostře fauloval u lajny a za svůj přečin proti pravidlům dostává žlutou kartu.
66
Střídání v týmu US Sassuolo Calcio: ze hřiště odchází Lorenzo Pellegrini, přichází Luca Mazzitelli.
65
Sassuolo právě vstřelilo branku!
Hosté se velmi šťastně vracejí do zápasu. MATTEO POLITANO vystřelil z velké dálky a po teči jednoho z hráčů přelétl balon vysokým obloukem bezmocného brankáře Bizota a zapadl přesně pod břevno.
63
Zdecimovaní hosté se opět pouze jen brání a nemají vůbec morální síly na to, aby kladli nějaký větší odpor.
61
Genk právě vstřelil branku!
Tak to byla fotbalová paráda! THOMAS BUFFEL si parádně narazil balon s Alejandrem Pozuelem a podél vybíhajícího gólmana zkušeně zakončil přesně k tyči – 3:0!
59
Střídání v týmu US Sassuolo Calcio: ze hřiště odchází Davide Biondini, přichází Antonino Ragusa.
59
Až do zakončení se dostal domácí Sušić, tentokrát ale po akci Baileyho zakončil mimo.
57
Úvod druhé půle sice patřil hostům, jenže teď už opět na plné obrátky hrají domácí, kteří svého soupeře tlačí.
55
Domácí jsou nastěhovaní u vápna soupeře. Kopali dokonce přímý kop z pravé strany, avšak po centru na přední tyč se hosté ubránili.
53
Dvojitá šance domácího Baileyho. Jeho první střelu po vniknutí do vápna zblokoval obránce a následnou další střelu z velkého úhlu vyrazil skvěle na roh Consigli.
51
Ke střele z úhlu se dostal Karelis, jeho rána byla lehce tečovaná a skončila na boční síti. Následuje roh.
49
Stále stejný obraz hry. V úvodu druhého poločasu jsou to domácí, kteří se musí bránit a jen velmi obtížně se dostávají na polovinu soupeře.
47
Do druhého poločasu vstoupili hosté ve velkém tempu a mají značnou územní převahu.
46
Je za námi první poločas zápasu mezi Genkem a Sassuolem. Domácí fotbalisté hrají velmi dobře a zcela po zásluze vedou nad Sassuolem 2:0, když se prosadili Karelis a Bailey. Hosté budou muset hodně přidat, pokud chtějí s výsledkem zápasu něco udělat.
45
45
V samém závěru poločasu nyní defenziva Genku snad vůbec poprvé v zápase chybovala a vše výborně vyřešil český obránce Jakub Brabec, který ve velmi složité situaci dokázal míč odhlavičkovat do zámezí na aut. Hned poté hlavní rozhodčí ukončil první poločas.
45
Již se rozběhla poslední minuta prvního poločasu. Vzhledem k plynulosti hry se asi moc nastavovat nebude.
44
Pohotově z otočky zkoušel zakončit z hranice vápna Karelis, míč ale poslal asi dva metry vedle levé tyči hostující brány.
43
Hosté jakoby vyhlíželi závěr poločasu. Nikam se netlačí a v podstatě se jen brání.
41
Na centr z levé strany si ve vápně nabíhal Sušić, těsně před ním ale míč na roh odvrátil jeden z vracejících se obránců.
39
Opět byl u míče Bailey, jehož střelu po zemi nyní gólman Consigli v poklidu lapil.
38
Pomalu se nám blíží konec prvního poločasu a nadále jsou to spíše domácí, kteří se snaží tvořit hru. Vedou ale 2:0, a tak se nikam neženou a čekají na okénka v defenzivě soupeře.
36
Následný přímý kop zahrával Bailey, jeho rána přelétla zeď a vysoko také bránu soupeře.
35
Rychlý protiútok domácího celku nyní faulem za žlutou kartu zastavil Federico Peluso.
35
Také hosté se ale snaží a jakmile získají balon, ženou se do útoku.
33
Teď se ale hodně připomněl střelec druhého dnešního gólu Leon Bailey, jehož přízemní ránu pohotovým zákrokem vyrazil na roh gólman Consigli.
31
Tempo hry nyní trochu povadlo, hraje se spíše ve středu pole.
29
Hráči Genku mají zatím otěže zápasu pevně ve svých rukou. V zakončení jsou hodně nebezpeční a každá jejich akce zavání šancí.
27
Hosté se pokoušeli rychle snížit, jenže přízemní střela Magnanelliho šla nyní mimo.
25
Sušićovu střelu z hranice vápna vyrazil gólman Consigli jen před sebe a dobíhající LEON BAILEY ve velké pohodě dorazil míč do odkryté brány!
24
Přestože v Belgii není úplně ideální fotbalové počasí, za trvalého deště se hraje ve slušném tempu a sledujeme rozhodně zajímavou podívanou.
22
Po centru z levé strany musel ve vápně zasahovat domácí obránce Walsh, tlak italského klubu pomalu sílí.
21
Domácí fotbalisté se nyní musí bránit. Hosté se dostávají do tempa a jsou nastěhovaní na polovině Genku.
20
Po rohovém kopu Sassuola se na malém vápna zjevil v zakončení zcela volný Biondini, míč ale poslal jen vedle pravé tyče domácí brány.
18
Další útočná akce domácího mužstva skončila ofsajdem, ve kterém byl na levé straně Sušić.
16
Po centru do pokutového území se hosté dokázali ubránit, domácí jsou ale nadále u balonu.
15
Domácí jsou v posledních minutách lepším týmem a daří se jim držet balon na polovině soupeře. Teď budou navíc kopat přímý kop z dobré pozice.
13
Na přetažený centr do vápna si naběhl Colley, jehož hlavička zamířila mimo.
12
Kombinace domácího celku jsou jen velmi pozvolné, nyní ale aktivní Pozuelo vybojoval další roh.
10
Domácí opět trochu přenechali iniciativu soupeři a čekají, s čím přijde nyní soupeř.
8
Do vápna si pro balon došel Pozuelo, který obloučkem na pravou stranu poslal míč na NIKOLAOSE KARELISE, který dokázal překonat brankáře Consigliho – 1:0!
6
Hosté odpověděli třemi rohovými kopy v krátkém sledu, po tom třetím se ke střele dostal Pellegrini, gólman Bizot byl ale připravený a v pohodě zasáhl.
4
Centr do pokutového posílal Pozuelo, na hranici malého vápna byl faulovaný gólman Consigli a balon tak budou mít hosté.
3
K první útočné akci se dostali také domácí a hned je z toho rohový kop.
2
Hned v úvodu zápasu se k balonu dostali hosté, kteří rychlými kombinacemi obléhají vápno soupeře.
1
Hráči obou týmů jsou již na trávníku stadionu v Genku, utkání za pár chvil začne.

KRC Genk: Bizot – Walsh, Brabec, Colley, Nastić – Pozuelo, Ndidi, T.-S. Sušić – Bailey, Karelis, Buffel (C).
Náhradníci: Jackers – Dewaest, Kumordzi, Trossard, Heynen, Castagne, Samatta.

US Sassuolo Calcio: Consigli – Lirola, Letschert, Acerbi, Peluso – Biondini, Magnanelli (C), Pellegrini – Ricci, Defrel, Politano.
Náhradníci: Pomini, Pegolo – L. Mazzitelli, Ragusa, Adjapong, Franchini, Caputo.

Rozhodčí: Liany – Elias Biton, Shimon (všichni Izrael).
Dnešní zápas je zajímavé také pro české fanoušky. Za Genk totiž na postu stopera nastupuje český obránce Jakub Brabec, který do belgického klubu přestoupil na začátku sezony z pražské Sparty. Jeho týmu se ale zatím na startu sezony nedaří. Genk odehrál v lize osm zápasů a získal jen deset bodů a aktuálně je až na desáté příčce.
Před dnešním zápasem se favorit dá hledat jen těžko. Pro Genk hraje domácí prostředí, naopak fotbalová kvalita by měla být spíše na straně hostů. Tomu odpovídají také výsledky prvních zápasů ve skupině. Zatímco Genk prohrál na půdě Rapidu Vídeň 2:3, Sassuolo dost překvapivým způsobem vyhrálo nad španělským Bilbaem, které porazilo vysoko 3:0.
Po úterních a středečních zápasech Ligy mistrů se dnes o slovo hlásí také Evropská liga. V rámci této online reportáže budeme sledovat souboj belgického celku KRC Genk proti italskému US Sadduolo Calcio.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:05.