90+4
90+4
Domácí měli v samém závěru k dispozici volný kop, po němž se k hlavičce dostal Vuković. Míč ovšem skončil v rukavicích Pjatova.
90+3
Střídání v týmu FK Šachtar Doněck: ze hřiště odchází Viktor Kovalenko, přichází Maxim Malyšjev.
90+2
Taison zabral na levém křídle a vybojoval pro svůj tým rohový kop. Hosté to mají ve své moci.
90+2
Konyaspor kombinuje s míčem na útočné polovině, ale nedaří se mu dostat k pokutovému území.
90+1
Nad rámec základní hrací doby budou nastaveny tři minuty.
90
Střídání v týmu FK Šachtar Doněck: ze hřiště odchází Facundo Ferreyra, přichází Eduardo.
90
Jeden z domácích hráčů se však ve vápně dopustil faulu a bude se odkopávat od branky Pjatova.
89
Konyaspor však bude zahrávat rohový kop, tohle může být klidně jedna z posledních šancí na vyrovnání.
88
Doněck působí v obraně jistým dojmem a je velmi blízko k zisku tří bodů.
87
Ferreyra vedl rychlý protiútok po levém křídle, ale nakonec z toho nic nebylo. Přihrávka, střelce jediné branky utkání, byla nepřesná a Fred se k míči nedostal.
87
Obrana Šachtaru si tuhle standardní situaci pozorně pohlídala a míč odvrátila do bezpečí.
86
Konyaspor bude mít k dispozici zajímavý volný kop. Přijde zakončení?
85
Střídání v týmu Konyaspor: ze hřiště odchází Jens Jønsson, přichází Halil Ibrahim Sönmez.
85
Šachtaru se v posledních minutích nedaří držet na míči.
83
Hora z pravé strany proběhl do vápna, kde našel pod sebou stojícího Sahinera, jehož následný pokus skončil vedle branky.
82
Fotbalisté Konyasporu přidali na tempu a nechtějí dát svou kůži zadarmo. Dočkáme se ještě dramatického závěru?
80
Hosté se po vstřelené brance již na útočnou polovinu tolik netlačí. Nyní se snaží hlídat hru a nepouštět svého soka do šancí.
78
Konyaspor bude muset v následujících minutách hru otevřít, chce-li dnes získat alespoň bod.
76
Střídání v týmu Konyaspor: ze hřiště odchází Deni Milošević, přichází Alban Meha.
76
Šachtar Doněck právě vstřelil branku!
Doněck se zaslouženě dostává do vedení. Butko našel z pravé strany na malém vápně volného FACUNDA FERREYRU, kterému se povedlo hlavou nasměrovat míč k tyčce.
75
Taison se pokoušel z levého křídla nacpat do vápna, ale tento záměr mu překazil jeden z obránců, který ho povalil na zem. Rozhodčí nechává hru pokračovat.
74
Fred dostává za nesportovní chování žlutou kartu.
74
Taison to zkusil z dobrých pětadvaceti metrů, ale jeho pokus branku minul.
73
Hosté kombinují před pokutovým územím a snaží se propracovat ke střele na branku, zatím marně.
72
Tempo hry po dvou střídáních mírně opadlo, Šachtaru se nedaří znovu dostat do tempa.
70
Střídání v týmu Konyaspor: ze hřiště odchází Riad Bajić, přichází Ioan Hora.
68
Po rohovém kopu se hosté k zakončení nedostali. Domácí mohou na chvíli uklidnit hru.
67
Střídání v týmu FK Šachtar Doněck: ze hřiště odchází Bernard, přichází Taison.
67
Ferreyra se na malém vápně dostal k hlavičce, kterou Kirintili vyrazil na rohový kop.
65
Obrana domácího celku začíná vypadat unaveně a není se rozhodně čemu divit. Šachtar má obrovský tlak.
63
Konyaspor se na útočné polovině jednoduše nedokáže udržet, hosté hrají ve vysokém tempu.
62
Stěpaněnko se dostal k propadnutému centru z pravé strany, ale při zakončení nezvolil ideální razanci a Kirintili míč zastavil před brankovou čárou.
60
Bernardův centr odvrátila obrana Konyasporu do bezpečí.
59
Ismaily se pokoušel dostat z levé strany do vápna, ale byl faulován a hosté budou zahrávat volný kop.
58
Konyaspor se po dlouhé době usadil na malou chvíli na útočné polovině, z čehož vznikla nepřesná střela Miloševiće.
56
Bernard je nyní velmi aktivní a nyní se málem dostal do další šance. Nakonec z toho nic nebylo, protože brazilský fotbalista nedokázal ve vápně zpracovat míč.
54
Kovalenka se pokusil napodobit Bernard, který střílel z podobné pozice. Jeho pokus zablokoval jeden z obránců.
53
Hosté se po rohovém kopu k zakončení nedostali, ale nadále zůstávají u míče.
52
Kovalenko z levé strany vápna zkusil vypálit k blížší tyčce a tento záměr mu vyšel. Kirintili však dokázal zasáhnout a míč vyrazil na rohový kop.
51
Obraz hry se oproti prvnímu poločasu vůbec nezměnil. Šachtar je lepším týmem.
49
Ismaily se pokoušel projít kolem levé lajny, ale svůj záměr si nakonec rozmyslel a raději přihrál dozadu.
48
Konyaspor se musí mít i na začátku druhého poločasu na pozoru, hosté začali velmi aktivně a chtějí se dostat do vedení.
46
Šachtar rozehrávkou zahájil druhý poločas.
46
Druhý poločas začne přibližně v 22:05.
V prvním poločase byl aktivnější fotbalisté Šachtaru Doněck, ale do vedení se i přes pár nadějných příležitostí dostat nedokázali. Po prvním poločase se tedy do šaten odchází za bezbrankové remízy 0:0 a my doufáme, že ve druhém poločase nějaký ten gól uvidíme.
45+1
45+1
V prvním poločase bude nastavena jedna minuta.
45
Pomalu se blíží závěr prvního poločasu.
44
Z větší vzdálenosti se do míče opřel Fred a prověřil pozornost domácího brankáře, který bez zaváhání zasáhl.
44
Fanoušci Konyasporu vytváří na stadionu výbornou atmosféru.
43
Brazilský fotbalista pomalu míří za postranní lajnu, utkání bude pokračovat.
42
Bernard zablokoval prudký centr a pravděpodobně má vyražený dech. Hra je přerušena.
41
Tureckému celku se na útočné polovině v posledních minutách absolutně nedaří, hostující tým má tento duel pod kontrolou.
39
Ferreyra se ve vápně natahoval po centru z pravé strany, ale míč těsně minul. Šachtar by si však úvodní branku zasloužil.
37
Konyaspor se pokouší hru mírně uklidnit a kombinuje na útočné polovině.
35
K zajímavému střeleckému pokusu se dostal zpoza vápna Stěpaněnko, jehož dělovou ránu zastavil na poslední chvíli Kirintili.
33
Ismaily byl faulován těsně před pokutovým územím a Šachtar bude zahrávat přímý kop!
32
Hosté měli k dispozico rohový kop, po němž se k zakončení dostal Marlos. Jeho střelecký pokus ovšem skončil na jednom z obránců.
30
Konyaspor se dostává pod silný tlak, hosté se usilovně pokouší dostat do vedení.
28
O chvíli později to zkoušel Bernard, ale ten nedokázal trefit branku.
27
Rakyckyj vypálil ze střední vzdálenosti a Kirintili musel zasahovat. Tohle byl pěkný pokus ukrajinského fotbalisty.
25
Naopak na druhé straně se ve vápně pokoušel k míči prodrat Bajić, ale útočník Konyasporu byl ubráněn Kučerem.
24
Konyaspor však podle očekávání výborně brání a hosté to mají velmi těžké.
23
Fotbalisté ukrajinského celku se aktivně tlačí před branku Kirintiliho a chtějí se dostat do vedení.
21
Domácí obrana si šikovně rozebrala všechny hráče soupeře a míč po volném kopu odvrátila do bezpečí.
20
Hosté budou zahrávat volný kop. Dočkáme se úvodní branky zápasu?
18
Ferreyra se dostal nikým nehlídán do vápna a z pravé strany zakončil. Kirintili jeho pokus v pohodě zastavil.
17
Šachtar drží míč na středu hřiště a postupně se pokouší dostat k brance soupeře. Zatím neúspěšně.
16
Marlos se pokoušel z pravé strany nacentrovat míč do vápna, ale jeden z bránících hráčů tento míč zablokoval.
15
Bajić se dopustil nesportovního chování a zaslouženě dostává žlutou kartu.
14
Douglas dlouhým pasem dopředu hledal volného Bajiće, ale ten se k míči nakonec nedostal.
13
Domácí celek nastřelená tyčka nabudila a častěji se dostává v posledních minutách do hry.
11
Žlutou kartu dostává Ali Turan (Konyaspor).
10
Konyaspor se málem dostal do vedení! Camdali se ve vápně dostal po volném kopu k hlavičce a míč nasměroval na tyčku!
8
Marlos z pravé strany nacentroval míč do vápna, ale tam se k němu nikdo z jeho spoluhráčů nedostal.
7
Konyaspor má velké problémy s tím, aby se udržel u míče a tak se soustředí zejména na obranu.
6
Kirintili si dokázal ve vápně udělat místo a míč vyboxoval do bezpečí.
5
Šachtar je v úvodních minutách opticky aktivnějším týmem a drží se u míče. Nyní bude zahrávat rohový kop.
3
Milošević se na druhé straně opřel do míče a nasměroval jej těsně vedle branky.
1
Doněck kombinuje na útočné polovině a pokouší se probojovat k pokutovému území soupeře.
1

Konyaspor: Kirintili – Skubič, Ali Turan, Vuković, Douglas – Sahiner, Camdali (C), Jønsson, Hadžiahmetović – Milošević, Bajić.
Náhradníci: Tarakci – Ay, Meha, Sönmez, Hora, Mbamba, Findikli.

FK Šachtar Doněck: Pjatov – Butko, Kučer (C), Rakyckyj, Ismaily – Fred, Stěpaněnko – Marlos, Kovalenko, Bernard – Ferreyra.
Náhradníci: M. Ševčenko – Kobin, Malyšjev, Taison, Eduardo, Dentinho, Ordec.

Rozhodčí: Schörgenhofer – Brandner, Riedel.
FK Šachtar Doněck

Šachtar se neúspěšně pokoušel probojovat do Ligy mistrů a tudíž bude tentokrát působit v Evropské lize. V ní bude patřit k silnějším týmům, ale mezi hlavní favority se rozhodně řadit nebude. Kvalitní výkony však mohou udělat divy, takže se nechme překvapit, kam až Doněck dokráčí.
Konyaspor

Konyaspor v letošním sezóně ještě nepoznal příchuť porážky a rád by na tuto sérii navázal i v zápase proti Šachtaru. Turecký ovšem bude v tomto zápase outsiderem a může pouze překvapit. Dá se očekávat, že bude mít Konyaspor výraznou podporu na tribunách, což by mohlo hráče nabudit k lepšímu výkonu.
Přeji krásný večer u sledování našeho textového přenosu z Evropské ligy, kde se zaměříme na duel Konyaspor – FK Šachtar Doněck. Zápasem Vás provede komentátor Jan Šlapáček.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:05.