Slovan se nakonec v posledním domácím utkání v základní skupině dočkal vítězství a nutno podotknout, že rohodně zaslouženého. Severočeši ovládli především druhý poločas, který byl v jasné režii modrobílých. Hosté ve druhém poločase nepředvedli vůbec nic a domů se vrací bez bodu.

To je ode mě pro dnešek vše. Přeji Vám příjemný zbytek večera a u dalších online přenosů brzy na počtenou.
90+3
90+3
Karabach sice drží balon, to ale nemusí libereckým fanouškům vůbec vadit. Od první výhry dělí Slovan v základní skupině už jen pár sekund.
90+2
Dúbravka si musel připsal ještě jeden důležitý zákrok proti střele Almeidy, který pálil z přímého volného kopu někam pod horní tyč liberecké branky.
90+1
Hosté se ještě snaží alespoň o kosmetickou úpravu výsledku. Coufal ale důrazným odkopem celou akci zhatil.
90
Druhý poločas bude nastaven o 3 minuty.
89
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Egon Vůch, přichází Ondřej Bláha.
88
Karabach nevypadá na to, že by se zmohl na závěrečný tlak. O třech bodech pro Slovan už zřejmě nikdo nepochybuje.
87
Agolli fauloval u pravé postraní lajny Karafiát a Slovan tak získá další cenné vteřinky.
86
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Nikolaj Komličenko, přichází Daniel Bartl.
84
Breite chtěl adresovat přihrávku Komličenkovi. Nepřesný pas ale doputoval pouze k protihráči.
83
Liberečtí hráči přenechali iniciativu soupeři a sami se soustředí hlavně na defenzivu.
82
Nepřesná rozehrávka Almeidy končí až u Dúbravky, který s rozehrávkou určitě spěchat nebude.
81
Hostům už příliš času do konce utkání nezbývá. Navíc Slovan zatím svého soupeře před vlastní branku vr druhém poločase vůbec nepouští.
80
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Petr Ševčík, přichází Jan Navrátil.
80
Liberecký záložník už je ale na nohou a vypadáto, že bude ve hře pokračovat.
79
Dění na hřišti je přerušeno. Na zemi totiž zůstal ležet Vůch po jednom ze soubojů na levé straně.
78
Ševčík se marně natahoval po balonu, u kterého byl dříve hostující gólman Šehič.
77
Jak Ismajilov tak Bartošák podklouzli při vzájemné souboji. Nakonec z toho ale bude faul pro Liberecké.
76
Do notýsku hlavního rozhodčího se nyní zapsal Breite, který vyfasoval žlutou kartu.
74
Na straně obou týmů se teď kupí jedna špatná rozehrávka za druhou. I proto je zatím nějaká zajímavější akce v nedohlednu.
73
Hra se v posledních minutách dosti vyrovnala. Nic ale nenasvědčuje tomu, že by Liberec měl o nadějný výsledek přijít.
72
Centr Bartošáka ale v poklidu odvrátila obrana Karabachu. Slovan ale u míče zůstane.
71
Breite si to na druhé straně namířil hned mezi dvojici protihráčů a pro svůj tým vybojoval další roh.
70
Reynaldo si nepohlídal obrannou linii soupeře a byl odmáván a posléze i odpískán ofsajd.
69
Ndlovu se snažil obtočit kolem Coufala, který se ale nedal. Při plnění svých defenzivních povinností však soupeře fauloval a hrát tak bude Karabach.
68
Zatím jsou ale u míče spíše hráči v modrých dresech. Ekpai ale obranou zeď soupeře neprostřelil.
67
Tempo hry v posledních minutách trochu opadlo. Uvidíme, zda hosté pomýšlí alespoň na zdramatizování výsledku.
66
Coufal si nedělal žádné starosti se skákavým balonem, který raději odehrál daleko od vlastní branky.
65
Severočeši zatím v poklidu kontrolují průběh druhého poločasu. Karabach se zatím před Dúbravku dostává spíše sporadicky.
64
Levá strana Slovanu dnes dělá soupeři velké prroblémy. Po Vůchově dalším centru se natahoval Ševčík, který ale o kousek na balon nedosáhl.
63
Liberec právě vstřelil branku!
Liberecký koncert pokračuje! Vůch se šikovně uvolnil na levé straně hřiště a ideální přihrávkou předložil balon osamocenému NIKOLAJI KOMLIČENKOVI, který střílí svou druhou branku v zápase – 3:0.
62
Slovan už se řítil do další zajímavé šance. Jenže Ekpai si chvilku před ní pomohl proti fotbalovým regulím.
60
Přímá střela na branku se ale hostům vůbec nepovedla. Balon skončil daleko od liberecké svatyně.
60
Střídání v týmu FK Karabach: ze hřiště odchází Muarem Muarem, přichází Reynaldo.
59
Karabach ale ještě zbraně nezkládá. Aktuálně bude rozehrávat standardní situaci takřka z hranice pokutového území.
57
Balon si na penaltový puntík postavil sám faulovaný – NIKOLAJ KOMLIČENKO, který nechytatelnou ranou posílá Slovan do dvougólového vedení – 2:0.
56
Žlutou kartu viděl stoper Medveděv právě za penaltový prohřešek.
56
Komličenko byl faulován v pokutovém území a bude z toho penalta pro Liberec!
55
Hosté se stále nemohou dostat do ideálního tempa. Slovan je u balonu rychleji a zatím z toho může těžit.
54
Zatím nejlepší hráč Karabachu Muerem to vzal znovu na sebe. Jeho pěkná rána ale skončila těsně vedle.
53
Vypadalo to, že jeden z hostující hráčů zahrál v pokutovém území rukou. Penalty se dožadoval nejbližší domácí hráč Ševčík, který alee nebyl vyslyšen.
52
Střídání v týmu FK Karabach: ze hřiště odchází Míchel, přichází Afran Ismajilov.
52
Karafiátův přímý pokus na branku byla sražený za lajnu a Slovan bude zahrávat rohový kop.
51
Navíc teď Bartošák vybojoval nebojácným výpadem standardní situaci z hodně zajímavé vzdálenosti.
50
Úvodní pětiminutovka jednoznačně patřila Liberci, který vstoupil do druhé dějství opravdu aktivně.
49
Karabach se konečně dostal na útočnou polovinu. Mueremovo zakončení ale bylo hodně žalostné.
48
Ševčík se dostal až do zajímavého zakončení. Jenže ještě předtím ho zastavil praporek pomezního rozhodčího.
47
Nepřesná kombinace Slovanu ale končí pouze v zámezí. Gólman Šehič bude vykopávat od branky.
46
Hosté se ujali rozehrávky, ale o balon rychle přišli. Slovan vstoupil do druhého poločasu velmi aktivně.
46
Druhý poločas začne přibližně v 20:01.
První poločas je minulostí a český zástupce může být určitě spokojený. Slovan se dostal zásluhou Vůcha po jedenácti minutách do vedení a měl i další příležitosti. Karabach mohl Muaremem rychle srovnat. Dúbravka ale svůj tým podržel.
45+1
45+1
Ještě před odchodem do šaten viděl žlutou kartu Komličenko, kterého trenér jistě nepochválí.
45+1
První poločas bude nastaven o 1 minutu.
45
Trochu vzruchu před libereckou branku ještě vnesl Almeida. Jeho chybná přihrávka ale skončila až u Dúbravky.
44
Severočeši tak mohli odcházet do šaten mnohem spokojenější. I tak ale jistě nebudou ze hřiště odcházet se zklopenou hlavou. Vypadá to, že si závěr poločasu již pohlídají.
43
Slovan se ale přeci jen před branku soupeře dostal. Po rohovém kopu hlavičkoval Pokorný, který ale poslal balon jen do středu branky, kde stál připravený Šehič.
42
Karafiát rozehrál přímý volný kop z polovini hřiště pouze do míst, kde operoval stoper Gusejnov.
41
Hráči Karabachu se teď dožadovali také udělení karty jednomu z libereckých hráčů. Avšak bez výsledně.
40
První karetním hříšníkem dnešního utkání se stává hostující Míchel, který zezadu podrazil Folprechta.
38
Hráči v bílých dresech toho ale zatím nedokázali nikterak využít. Obrana Slovanu si zatím počíná bezchybně.
37
Folprecht nyní trochu zbytečně fauloval a Karabach se tak celkem lacino dostal k balonu.
36
Hra před koncem prvního poločasu rozhodně ožila. Hosté si těď ale nerozumněli v kombinaci u rohového praporku.
35
Zajímavé věci se děli i na druhé straně. Míchel poslal do šestnáctky ostrý centr, který musel s problémy odvracet stoper Pokorný.
34
Slovan nerozehrál standardku vůbec dobře, jenže hosté odvrátili balon pouze k Folprechtovi, který z hranice vápna trefuje tyč!
33
Almeida fauloval těsně za hranicí šestnáctky Komličenka a Liberec tak bude mít další možnost na vylepšení skóre.
32
Karafiát po chvilce klidu "zvedl" diváky ze sedadel. Jeho rána z dobrých dvaceti metrů totiž mířila někam pod břevno hostující branky. Tam ale včas zakročil gólman Šehič.
31
Nic vážného to ale nebude. Liberecké pravé křídlo už je na nohou a chystá se zapojit zpět do hry.
30
Hlavní rozhodčí Johannesson musel přerušit hru. Na trávníku totiž zůstává ležet domácí Ekpai.
29
Muerem je dnes rozhodně při chuti. Zatím ale neseřídil svá gólová mířidla. Jeho střela tentokrát skončila vysoko nad.
28
Almeida si nerozumněl se svými spoluhráči. Kombinace vzduchem nebyla tou nejlepší volbou.
27
Hosté jsou teď častěji u balonu. Ten ale zatím kmitá pouze u středového kruhu.
26
Breite se opřel do balonu s pořádné dálky. Ten ale otřel o prvního bránícího protihráče.
25
Domácí si ale budou moci oddychnout. Nepřesná přihrávka končí až v zámezí a Dúbravka bude odkápat od vlastní branky.
24
Severočeši ale nebyli u balonu příliš dlouho. Karabach ho má znovu na kopačkách a tlačí se dopředu.
23
Dlouhá přihrávka za obranu ale doletěla pouze k Coufalovi, který s ní neměl žádný problém.
22
Libereckým se teď nedaří podržet balon a tak jsou často pod tlakem soupeře. Ten je opět u míče a snaží se rozjet další útočnou akci.
20
A hosté znovu nebezpečně zahrozili! Po pěkné přihrávce do pokutového území pálil Míchel jen těsně vedle liberecké svatyně.
19
Jako by mě hosté slyšeli! Po nepřesné rozehrávce Komličenka se do obrovské šance dostal Muerem, kterého ale skvělým zákrokem vychytal Dúbravka.
18
Karabach toho pod Ještědem zatím příliš nepředvedl. Slovan je zatím zaslouženě lepším týmem.
17
Breite chtěl potrestat nepřesnou rozehrávku hostujícího brankáře a ihned po zisku míče mířil z velké dálky do poloprázdné branky. Tu však minul.
16
Liberečtí měli další možnost, jak ohrozit branku soupeře. Karafiátův roh ale skončil jen u gólmana Šehiče.
15
Komličenko už je na trávníků a hlásí se na své pracovní pozici na hrotu libereckého útoku.
14
Po krátké pauze se opět začalo hrát. Domácí útočník byl odveden za lajnu. Nevypadá to s ním ale nijak zle a zřejmě bude v utkání brzy pokračovat.
13
Po jednom ze soubojů ale zůstává ležet na zemi útočník Komličenko a tak jeho spoluhráči raději míč zakopli do zámezí. Hra je přerušena.
12
Domácí fotbalisté jsou vedoucí brankou očividně povzbuzeni. Slovan je opět u balonu a tlačí se do útoku.
11
Severočeši se po nenápadné akci dostávají do vedení! Na Bartošákův dobrý centr si naběhl EGON VŮCH, který poslal míč přesně k zadní tyči soupeřovy branky – 1:0.
10
První ostřejší zásah si připisuje také gólman Šehič, který musel reagovat na Bartošákův vysoký centr, který mu nakonec skončil v náručí.
9
Komličenko přišel o balon v souboji s Agollim. To ale Slovanu nemusí tolik vadit, protože bude alespoň vhazovat.
8
Liberecký brankář musel být opět v pozoru. Quintana totiž nebezpečný, centrem hledal před brankou Ndiovua. Ten se ale k míči nedostal.
7
Souboj Muarem – Ekpai vyzněl lépe pro Karabach, který bude na pravé straně vhazovat.
6
Úvod utkání je zatím dosti opatrný. Ani jeden z týmů nechce udělat chybu. Zatím se hra odehrává převážně ve středu hrací plochy.
5
Vůch se na levé straně uvolnil a míč se snažil nacpat do nebezpečné prostoru před brankou. Tam ale zaúřadovala hostující defenziva.
4
Kapitán Medvedev si pomohl nedovoleným způsobem v souboji s Breitem, který dostal pořádně "naloženo".
3
Karabach se snaží uklidnit hru a zatím se mu daří. Hráči v bílých dresech kombinují na vlastní polovině.
2
Hosté se ihned v úvodu dostali do zajímavé šance. Muerem se dokázal uvolnit přes Karafiáta. Následnou ránu ale lapil Dúbravka.
1
Liberečtí se ujal rozehrávky. Coufal chtěl poslat dlouhý balon na poloviny soupeře. Dlouhý pas se mu ale příliš nepovedl a skončil pouze u soupeře.
1
Oba týmy již nastupují na hrací plochu. Domácí Slovan v modrých dresech, hosté z Karabachu v bílém.

FC Slovan Liberec: Dúbravka – Karafiát, Coufal, Pokorný (C), Bartošák – Folprecht, Breite – Ekpai, Ševčík, Vůch – Komličenko.

Náhradníci: Hladký – Marković, Bartl, Kubyškin, Súkenník, Navrátil, Bláha.

FK Karabach: Šehić – Agolli, Medveděv (C), B. Gusejnov, Dašdemirov – Almeida, Garajev, Míchel – Quintana, Ndlovu, Muarem.

Náhradníci: Magomedalijev – Reynaldo, Amirgulijev, Gurbanov, Ismajilov, Junuszade, Dinijev.

Rozhodčí: Johannesson – Nilsson, Culum (všichni Švédsko).
Severočeši jediný bod získali z prvního utkání v Baku, kde své domácí utkání na evropské scéně hraje právě Karabach. Slovan si utkání bude ještě dlouho pamatovat, protože zásluhou Sýkory se zapsal do historie nejrychlejším gólem Evropské ligy, který je aktuálně stanoven na 10,69 sekund. Méně příjemnou vzpomínkou je vyrovnávací branka Karabachu na 2:2, která přišla až ve čtvrté minutě nastavení.
Liberečtí fotbalisté nezažívají úplně povedené účinkování v Evropské lize. Po čtyřech odehraných kolech mají na svém kontě pouze jediný bod s postupem do další fáze soutěže je to hodně nahnuté. Zato hostující Karabach může být rozhodně spokojenější. Se ziskem sedmi bodů se nachází na druhém místě a v případě vítězství a porážky řecké Soluni by se mohl radovat z postupu do jarní části.
Hezký čtvrteční večer z města pod Ještědem, který bude opět patřit Evropské lize. V rámci 5. kola druhé nejprestižnější klubové soutěži světa se na stadionu U Nisy střetne domácí FC Slovan Liberec, který bude hostit ázerbajdžánský FK Karabach.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.