Ode mě je to pro dnešek vše. Já se s vámi tímto loučím a přeji vám příjemný zbytek dne.
Anderlecht tak svou pouť Evropskou Ligou končí, Manchester United postupuje do semifinále.
Utkání je u konce, díky gólu Marcuse Rashforda ze 107. minuty postupuje do semifinále Evropské Ligy Manchester United! Nicméně Anderlecht předvedl úctyhodný výkon plný šancí a rozhodně se nemá za co stydět, naopak. Za tento výkon to tým z Belgie musí bolet o to více, že nepostoupil. Šancí měl více než dost. Svědčí o tom i počet střel na branku, kdy Manchester United atakoval branku Anderlechtu celkem devětkrát, což není zas tak překvapující. Ale 6 projektilů na branku Manchesteru United ze strany Anderlechtu a takový výkon, jaký hosté předvedli před zápasem čekal asi málokdo.
120
120
Nyní měl šanci zvrátit zápas svou hlavičkou Mbodji, jenže jeho pokus letěl nad břevno branky Sergia Romera.
119
Anthony Martial po krásné kombinaci s Pogbou a Mchitarjanem vstřelil gól, jenže byl v ofsajdu, což neuniklo pozornosti pomeznímu sudímu a gól tak nemůže být uznán.
118
Hra se přesunula k brance Manchesteru United. To bude ještě zajímavé sledovat. Nyní Sergio Romero poměrně ošklivě zasáhl Isaaca Kieseho Thelina, ale kartu si nevysloužil.
117
A šanci měl Isaac Kiese Thelin, jehož hlavičku s trochou štěstí zachytil Sergio Romero!
116
Mbodji získal míč po chybě Manchesteru v útoku a dlouhým centrem na Tielemanse ještě zkouší rozjet nějakou akci Anderlechtu, která by mohla skončit rozhodujícím gólem.
114
Tempo hry poněkud spadlo. U míče je Manchester United, který se ovšem nikam moc nežene.
113
Acheampong se prodral až k hranici vápna Manchesteru, nicméně zde si moc nepotykal se Shawem a přišel o míč. Dopředu tak jde Manchester.
111
Marcus Rashford vybojoval míč a díky tomu byl schopen přesunout hru na druhou polovinu hřiště zpět k Rubénovi Martínezovi.
110
Nyní sledujeme více počínání Anderlechtu u míče, který se snaží o srovnání. Manchester United se však více uzavřel.
107
Manchester United právě vstřelil branku!
Tak přeci jen jsme se dočkali branky! Marouane Fellaini hlavičkou posunul balón na MARCUSE RASHFORDA, který si ještě obehrál obránce Anderlechtu a nakonec i zakončil – 2:1!
106
U míče je i ve druhém prodloužení Manchester United, který se pomalu přesouvá k brance Rubéna Martíneze. Nicméně z obou celků pomalu vyprchává elán.
106
Začalo druhé prodloužení.
Ani v prvním prodloužení gól nepadl. Uvidíme, jak po krátké pauze ve druhém prodloužení.
105
První prodloužení skončilo.
105
Ke střele se dostal Tielemans, jehož projektil Sergio Romero jen tak tak vychytal!
104
V posledních minutách 1. prodloužení je u míče stále Manchester United, nicméně žádná veliká akce není k vidění.
103
Marcus Rashford našel Anthonyho Martiala, jenže ten už si s míčem tolik nepotykal a z této šance tak taktéž sešlo.
101
Marouane Fellaini zahrál rukou a následný vstřelený gól Paula Pogby tak nemůže být uznán, jelikož padl až po hvizdu rozhodčího.
100
Rudí ďáblové se stále drží u šestnáctky Anderlechtu, jenže ne a ne překonat Rubéna Martíneze.
99
Dopředu se opět dral Bruno s Kiesem Thelinem, jenže byli zastaveni Baillym s Blindem. Následně se tak dopředu tlačí Manchester United.
98
Následně jen faul na Marcuse Rashforda od Dennise Appiaha, který obdržel žlutou kartu.
97
Z onoho rohového kopu ovšem nic moc nevzešlo.
96
Mbodji skvěle zastavil Henricha Mchitarjana ve veliké šanci, když si sám obehrál 3 hráče Anderlechtu! Následně arménský fotbalista vybojoval rohový kop.
95
U míče je stále Manchester United, který obklopuje vápno Anderlechtu.
93
Marcus Rashford nacentroval do šestnáctky Anderlechtu, kde Paul Pogba vyšvihl parádní nůžky! Gól se však neslavil.
92
K míči se dostal Isaac Kiese Thelin, který o něj ovšem ihned přišel a vybídl tak Manchester United k další okupaci šestnáctky Anderlechtu.
91
Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Zlatan Ibrahimović, přichází Anthony Martial.
91
Začal první poločas prodloužení.
Tak, gól kupodivu nepadl. Bude se tak prodlužovat.
90+2
Druhý poločas skončil.
90+2
Marcus Rashford nádherně přenechal Lukeovi Shawovi, který však s přihrávkou moc nepočítal a místo toho se srazil se Spajićem.
90+1
Dopředu se v posledních dvou minutách zápasu žene Manchester United.
90
Nastavovat se budou 2 minuty nad rámec řádné hrací doby!
89
Mchitarjan vybojoval míč, přenechal na Ibrahimoviće, který ještě vysunul Marcuse Rashforda. Ten ale trefil boční síť!
87
Nicolae Stanciu byl faulován a vybojoval tak volný přímý kop pro svůj tým, nicméně z půlky hřiště a moc to v dané chvíli tak neřešilo.
86
K balónu se nyní dostal Anderlecht, který se pomalu tlačí dopředu k brance Sergia Romera.
85
Paul Pogba našel Marcuse Rashforda, který však byl v ofsajdu! Sice velmi těsný ofsajd, ale byl. Gól mladičkého Rashforda tak nemůže být uznán.
84
Acheampong skončil na zemi se svalovým zraněním. Nějako to prozatím rozchodil, nicméně Anderlecht už střídat nemůže a bude tak zajímavé sledovat počínání Acheamponga, když se bude prodlužovat.
83
Manchester se však drží u šestnáctky Anderlechtu a snaží se strhnout zápas na svoji stranu seč to jen jde.
82
Carrick poslal do šance Zlatana Ibrahimoviće, který však těsně za hranicí pokutového území Anderlechtu trestuhodně minul branku Rubéna Martíneze!
80
Volný přímý kop rozehrál Blind centrem na Fellainiho, jenže ten nedokázal vytvořit žádnou kloudnou příležitost. Posléze se balón dostal ke Zlatanu Ibrahimovićovi, nicméně ten taktéž mířil vedle.
79
Střídání v týmu RSC Anderlecht: ze hřiště odchází Łukasz Teodorczyk, přichází Isaac Kiese Thelin.
78
Nyní měl zčistajasna velikou šanci Paul Pogba po rohovém kopu, jenže ten z bezprostřední blízkosti přestřelil branku Anderlechtu o několik metrů.
77
Nicolae Stanciu po pasu od Massima Bruna přišel kousek za půlící čárou o míč a umožnil tak Manchesteru United přesunout se k brance Rubéna Martíneze.
75
Nicméně hra se přesunula na druhou polovinu. Manchester United úřaduje u branky Anderlechtu, jenže aktuálně bez střeleckého pokusu.
74
Spajić rozehrál další ofenzivní akci Anderlechtu, který se dlouhým centrem dostal až k brance Sergia Romera. Tu však nyní nijak neohrozil.
73
U míče je nyní Anderlecht, který se dere dopředu a snaží se strhnout zápas na svou stranu.
72
Paul Pogba nacentroval na Zlatana Ibrahimoviće, který byl v šestnáctce Anderlechtu poslán k zemi. Nicméně podle hlavního arbitra se u faul nejednalo a penalta se tak nekope.
71
Henrich Mchitarjan získal míč na boční haně vápna a následně posunul na Zlatana Ibrahimoviće, který však nedokázal překonat Rubéna Martíneze!
69
Veliká škoda Manchesteru United! Appiah předvedl obří hrubku, sám na Rubéna Martíneze pelášil Marcus Rashford, který si gólmana Anderlechtu ještě obehrál, nicméně míč si odkopl až moc a z celé akce tak sešlo.
68
Marouane Fellaini moc nezvládl sám situaci s míčem a de facto tak daroval Anderlechtu rohový kop.
67
Chvíli na to si belgický Anderlecht připsal volný přímý kop z hranice poslední třetiny hřiště. Tentokrát se mu však nepodařilo nijak rozproudit hráče v šestnáctce Manchesteru.
66
Ta skončila střelou Marcuse Rashforda zpoza šestnáctky Anderlechtu, jenže tato střela netrefila branku Anderlechtu.
65
Blind získal balón od Acheamponga a založil tak další útočnou hru Manchesteru United.
64
Střídání v týmu RSC Anderlecht: ze hřiště odchází Sofiane Hanni, přichází Nicolae Stanciu.
Střídání v týmu RSC Anderlecht: ze hřiště odchází Alexandru Chipciu, přichází Massimo Bruno.
64
62
Po pasu od Zlatana Ibrahimoviće se zkoušel prosadit Paul Pogba, jenže se nedostal do zakončení.
61
Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Jesse Lingard, přichází Marouane Fellaini.
60
Ten sice střílel, ovšem pouze do míst, kde stál Valencia. Připravit se tak může střídání.
59
Na nástup do hry se už připravuje Fellaini, nicméně nyní musí čekat na to, jak si u šestnáctky United povede Chipciu.
58
Marcusu Rashfordovi se tento pas vskutku moc nepovedl a do hry se tak opět dostává belgický Anderlecht. Konkrétně Serigne Mbodji rozehrává útok hostů.
57
Další centr na Zlatana Ibrahimoviće byl pro švédského kanonýra trochu z ruky. K balónu se tak dostal Rubén Martínez, který trochu uklidnil hru.
55
Rubén Martínez po ne úplně přesné domluvě s obránci musel jít na zem a rychle zachytit balón, jinak by nabíhající Marcus Rashford nadělal neplechu ve vápně Anderlechtu.
54
Łukasz Teodorczyk byl nyní tím, kdo hlavičkoval v šestnáctce Manchesteru United. Jeho pokus ovšem letěl pouze do náruče Sergia Romera.
53
Paul Pogba ve středu hřiště přišel o míč a následně tak šli dopředu hosté, nicméně zde zakročil Blind s Baillym.
51
Rubén Martínez odkopával od své branky a nalezl Łukasze Teodorczyka, který ovšem o balón přišel těsně před šestnáctkou Manchesteru United.
50
Zlatan Ibrahimović získal míč, posunul na Rashforda, který ještě nalezl Lukea Shawa. Levý bek si nádherně obehrál Appiaha a na poslední chvíli hledal Jesseho Lingarda, který ale balón ve veliké šanci nezasáhl.
49
Do šance šel ihned Łukasz Teodorczyk, ale jeho projektil na poslední chvíli srazil Bailly na rohový kop! Veliká škoda pro Anderlecht, toto byla veliká šance.
48
Mladičkému Rashfordovi ale centr moc nevyšel. Míčem sice málem našel Zlatana Ibrahimoviće, ale ve finále šel balón do prázdna.
47
Luke Shaw si naběhl na nacentrovaný míč a vytěžil rohový kop, který rozehraje Marcus Rashford.
46
K míči se dostal Anderlecht při výkopu druhého poločasu. Zatím jsou stále u míče hosté z Belgie.
46
Je za námi první poločas tohoto klání. Zatím se hraje nerozhodně 1:1 a za tohoto stavu by nás čekalo prodloužení. V desáté minutě poslal domácí do vedení Henrich Mchitarjan, jenže následně ve 32. minutě vyrovnal Sofiane Hanni. Hraje se velmi vyrovnaný zápas a bude zajímavé sledovat, co se stane ve druhém poločase.
45+2
45+1
Nastavovat se budou 2 minuty nad rámec řádné hrací doby.
45
Sofiane Hanni si málem připsal druhou branku! V těsné blízkosti Romera ovšem nedokázal vstřelit branku.
44
U míče je opět Manchester United, nicméně poločas se už spíše dohrává. Rudí ďáblové se dopředu neženou nijak urputně.
43
Po těžké přihrávce od Pogby si Henrich Mchitarjan nádherně zpracoval míč, nicméně furt to byl těžký balón a není tak divu, že branku Rubéna Martíneze netrefil.
42
Antonio Valencia se odhodlal k centru do šestnáctky Anderlechtu, jenže ten vyústil v útok Łukasze Teodorczyka, který založil útočnou akci belgického týmu.
41
V posledních pěti minutách tohoto poločasu je u míče Anderlecht. Konkrétně Acheampong zkoušel po přihrávce od Chipciua projít přes Baillyho s Blindem, jenže neúspěšně.
40
Další pokus si připsal Luke Shaw, kterého poslal do akce Paul Pogba. S jeho přízemní střelou ovšem Rubén Martínez neměl sebemenší problém.
39
Manchester United si však urval velikou šanci pro sebe nyní! Jenže Lingard netrefil odkrytou branku.
38
Nyní se ke střele odhodlal Paul Pogba, jenže na tento pokus bude chtít rychle zapomenout. Míč letěl šeredně vysoko nad branku.
37
U míče je stále více Manchester United, který ovšem nepředvádí tak veliký tlak, jako na začátku utkání.
35
Mchitarjan přišel o míč v souboji s Hannim a dopředu šel Anderlecht, který však zastavil střídající Blind.
33
Dopředu šel opětovně Anderlecht, který nepředvádí vůbec špatný výkon. Tentokrát byl však zastaven domácí defenzívou.
32
Anderlecht právě vstřelil branku!
Anderlecht využívá vytvořené šance a máme srovnáno! Tielemansova střela letěla pouze do břevna, nicméně odtud se odrazila na volného SOFIANA HANNIHO! Ten už míč za záda Romera dopravil – 1:1!
31
Luke Shaw našel svým centrem Jesseho Lingarda, který však o pár centimetrů netrefil nacentrovaný balón v šestnáctce Anderlechtu!
30
Po této akci zkoušel centrovat Valencia do šestnáctky Anderlechtu, kde už číhal Zlatan Ibrahimović. Míč se ovšem k němu nedostal přes Spajiće.
29
Z volného přímého kopu si Sergio Romera připsal další zákrok, když mu míč letěl přímo do nachystané náruče. Nic těžkého pro gólmana.
28
Zatím je k vidění vskutku pohledný fotbal. Snad to vydrží až do devadesáté minuty. U míče je nyní Manchester United, který se přes Carricka dere dopředu k brance Rubéna Martíneze.
27
A následně byl v šanci byl Dendoncker, který však mířil mimo branku Sergia Romera!
26
Po přihrávce od Alexandrua Chipciua se dostal do šance Łukasz Teodorczyk, jenže jeho hlavička byla nepřesná.
25
Nyní se píská ve prospěch Anderlechtu, jelikož Zlatan Ibrahimović zahrál rukou.
24
U míče je i přes ztrátu obránce Manchester United, který se ovšem k brance Anderlechtu nijak výrazně nežene.
23
Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Marcos Rojo, přichází Daley Blind.
22
Tak jsem se spletl, Marcos Rojo je odnášen na nosítkách.
22
Veliká šance Franka Acheamponga, který využil chyby v obraně Manchesteru United a řítil se sám na Romera! Útočník Anderlechtu však mířil do boční sítě.
21
Ve hře se již pokračuje, Marcos Rojo je ovšem stále ošetřovaný. Na střídání to ale stále moc nevypadá. U míče je nyní Manchester.
19
Ovšem Marcos Rojo zůstává stále ležet na zemi a je ošetřován, tak uvidíme. Alexandru Chipciu je už zpět na hřišti.
18
Chipciu a Marcos Rojo zůstali ležet na zemi po vzájemném souboji. Nicméně to nevypadá, že by ani jeden z nich nemohl pokračovat v zápase.
17
Henrich Mchitarjan zkoušel svou přihrávkou vysunout Marcuse Rashforda, jenže ten neprošel přes kapitána Hanniho. Následuje tak protiútok Anderlechtu, který ale k brance Romera moc nespěchá.
16
Chipciu obdržel balón od Appiaha a dral se dopředu, jenže o míč velmi rychle přišel po zákroku Roja.
15
Z tohoto rohového kopu už však nic nevzešlo. I tak si ale po něm Manchester United drží míč a decentně polevuje na tempu, které bylo v posledních minutách vskutku veliké.
14
Tento už ovšem nebyl tak úspěšný. Nicméně Jesse Lingard se odhodlal ke střele z veliké vzdálenosti a opět to byl Rubén Martínez, který předvedl skvostný zákrok!
13
Paul Pogba obdržel míč od rohového praporku a jeho hlavičku Rubén Martínez jen tak tak vytěsnil ven na další roh!
12
A rozjetý Manchester United se ihned dere dopředu k brance Rubéna Martíneze a připravuje se na rohový kop.
11
Yoeri Tielemans se snažil zastavit rozjetého Rashforda. To se mu sice povedlo, jenže za cenu žluté karty.
10
Manchester United jde vstříc postupu! První přihrávku Marcuse Rashforda na Zlatana Ibrahimoviće ještě Mbodji zastavil, nicméně následně poslal Rashford míč na HENRICHA MCHITARJANA, který už hostujícího brankáře prostřelil – 1:0!
9
Luke Shaw se taktéž zapojil do hry a přenechal míč Paulu Pogbovi. Ten si však v rozehrávce nevedl nejlépe a z rychlého protiútoku se do šance málem dostal Łukasz Teodorczyk.
8
Další útočnou akci Anderlechtu zneškodnil Valencia s pomocí Baillyho. Do hry malou domů poslal i Sergia Romera, který tak rozehrál atak Manchesteru.
7
Zlatan Ibrahimović získal míč a zkoušel posunout na Marcuse Rashforda. Nicméně tento nabídnutý míč získal jako první Rubén Martínez.
6
K míči se na chvíli dostali hosté z Belgie, jenže jak jej rychle získali, tak o něj rychle přišli. Konkrétně Tielemans si nevedl nejlépe v souboji s kapitánem Carrickem.
5
U míče už je ovšem Manchester United. Ten úřaduje ve středu hřiště a snaží se roztáhnout hru více na křídla.
4
K překvapivé střele se odhodlal Dendoncker a jeho pokus lízl horní síť branky Romera! Ten si určitě docela oddychl, protože této střele nevěnoval moc pozornosti.
3
Anderlecht měl sice odkop od své branky, ale vepředu nic nepředvedl. Konkrétně Acheampong zkoušel nalézt Theodorczyka, jenže neúspěšně.
2
Zatím sledujeme hru domácího týmu u hostující branky. Valencia vhodil míč do hry a hned poslal do akce Jesseho Lingarda, jenže ten si nevedl nejlépe.
1
Manchester United se ujal výkopu tohoto utkání a hned se žene dopředu k brance Rubéna Martíneze.
1

Manchester United: Romero – A. Valencia, Bailly, Rojo, Shaw – Carrick (C), P. Pogba – Lingard, Mchitarjan, Rashford – Ibrahimović.
Náhradníci: de Gea – Rooney, Martial, Blind, Young, A. Herrera, Fellaini.

RSC Anderlecht: R. Martínez – D. Appiah, Mbodji, Spajić, Obradović – Tielemans, Dendoncker, Hanni (C) – Chipciu, Teodorczyk, F. Acheampong.
Náhradníci: Boeckx – Deschacht, Bruno, Nuytinck, Capel, Kiese Thelin, Stanciu..
RSC ANDERLECHT

Přemožitel pražské Slavie Anderlecht jde do odvety v roli outsidera, nicméně má velikou šanci překvapit. Belgický celek prohrál naposledy na začátku března, když v domácí Jupiler Pro League padl na půdě Mechelenu 3:2. Od té doby jen výhry a remízy. Navíc vyřazení Manchesteru United by bylo pro Anderlecht o dost zvučnější, než vyřazení týmu SK Slavia Praha.
MANCHESTER UNITED

Svěřenci Josého Mourinha jsou považováni za hlavního favorita celé Evropské Ligy. Nicméně v prvním kole čtvrtfinále si na půdě belgického Anderlechtu nevedli nijak přesvědčivě. Remíza 1:1 sice není špatná, ale od velkoklubu jako je Manchester United se očekává více. Uvidíme, jak si Rudí ďáblové povedou na Old Trafford. Nabuzení mohou být z poslední výhry nad lídrem Premier League Chelsea, kterou přemohli 2:0.
Postupové boje do semifinále Ligy mistrů sice včera skončily, nicméně Evropská liga má ještě pár zápasů před sebou. A je se na co těšit. Jeden z nich se bude odehrávat na Old Trafford, místní Manchester United přivítá RSC Anderlecht. Tímto zápasem vás provede Karel Janeba.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:05.