Přeju hezký zbytek čtvrtečního večera a u sledování online přenosů zase někdy na viděnou.
Schalke si po mizerném prvním poločase, kdy prohrávalo 2:0, nakonec vybojovalo postup do čtvrtfinále Evropské ligy. V 55. minutě se krásně trefil Goretzka. O čtrnáct minut později se Dahoud provinil odehráním ruky v pokutovém území. penaltu si vzal na starost Bentaleb, který suverénně proměnil. Zbytek utkání si Schalke zkušeně pohlídalo a může čekat do zítřejšího poledne na dalšího soupeře.
90+4
90+4
Nepřesná přihrávka Dahouda nejspíš ukončí celý zápas. Tohle byla velcie laxní chyba.
90+3
Nastasič suverénně odhlavičkoval míč na polovinu hřiště, kde byl faulovaný Meyer. Wendt vidí žlutou kartu.
90+2
Dahoudovu střelu z hranice vápna zblokoval Howedes. O pár sekund později se ke střele dostal znovu, tentokrát střela letí úplně mimo bránu Schalke.
90+1
Ofsajdové postavení nově příchozího Hahna. Fahrmann pomalu kráčí k míči a pomalu se bude chystat odkopnout míč co nejdál.
90
Rozhodčí Clattenburg se rozhodl, že nastaví čtyři minuty nad rámec základní hrací doby.
89
Žlutou kartu dostává Eric Choupo-Moting (FC Schalke 04).
88
Střela Goretzky letí jenom do míst, kde stál dobře postavený Sommer.
87
Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Daniel Caligiuri, přichází Alessandro Schöpf.
86
Dahoud získal před hranicí vápna odražený míč a automaticky napálil míč do brány. Brankář Fahrmann musel skočit k pravé tyči a předvést velice důležitý zákrok.
85
Obrana Schalke si opět pohlídala nebezpečný rohový kop. Fahrmann drží míč v náručí a velice pomalu uvádí míč do hry.
84
Jasné gesto sudího, který ukazuje směrem k rohovému praporku. Rohový kop nerozehraje nikdo jiný než Oscar Wendt
83
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Josip Drmić, přichází André Hahn.
82
Domácí trenér vrhá všechny síly do útoku a posílá na hřiště dalšího útočného hráče.
81
Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Nabil Bentaleb, přichází Benjamin Stambouli.
80
Ofsajdové postavení Burgstallera kazí pohlednou akci hostů.
79
Dahoud se hodně diví výroku rozhodčího, když uviděl, že zapískal faul na Kolašinace.
78
Žlutou kartu dostává Daniel Caligiuri (FC Schalke 04).
77
Monchengladbach začíná být neskutečně nervózní. Stejně jako jeho domácí fanoušci, kteří se o poločase viděli ve čtvrtfinále Evropské ligy.
76
Caliguiri předvedl skvělou defensivní práci, když obehrál Hermanna.
75
Obrana Schalke jen tak tak ubránila nájezd domácích borců. U míče je ale nadále Borussie.
74
Domácí se po dlouhé době opět dostali do útoku. Raffael s velkou dávkou štěstí vybojoval alespoň rohový kop.
73
Rohový kop pse bude opakovat, protože Christensen odhlavičkoval míč před dotírajícím Howedesem.
72
Bentalebova střela z hranice dvaceti metrů končí na rukavicích domácího brankáře. Rohový kop pro hosty.
70
Domácí si laxním druhým poločase velice zkomplikovali život. V tuto chvíli by postupovalo Schalke 04.
69
Schalke právě vstřelilo branku! NABIL BENTALEB nedal Sommerovi žádnou šanci. Jeho střela šla přesně k levé tyči, brankář domácích skákal na druhou stranu.
68
Byla nařízena penalta! Centr Meyer tečoval Dahoud rukou. Clattenburg si je jistý na sto procent a nepřipouští žádnou diskusi.
67
Z rohu se k hlavičce dostal Vestergaard, jenže jeho hlavička míří zhruba metr nad bránou Fahrmanna.
66
Monchengladbach si roh bezpečně pohlídal. Do rychlého protiútok use hnal Hermann, který pro svůj celek získal roh.
65
Další rohový kop pro Schalke.
64
Christensen dokázal předskočit Burgstallera a odkopl míč do bezpečí. Borussie má čas na srovnání obranných řad.
63
Hra se hodně zpomalila. Schalke kombinuje na své polovině a domácí čekají v obranném bloku, až hosté udělají ztrátu při rozehrávce.
62
útočný faul Dahouda, který podsekl nohy Howedesovi.
61
Strobl se hnal po levém křídle do rychlého protiútoku. Když se dostal do vápna, pokusil se o centr na Drmiče. K němu se míč nedostal, protože byl příliš dlouhý a prudký.
60
Ofsajdové postavení Drmiče, kterému adresoval přihrávku velice agilní Raffael.
59
Žlutou kartu dostává Jannik Vestergaard (Borussia Mönchengladbach).
58
Útočný faul Burgstallera v pokutovém území Borussie.
57
Raffael se krásně obtočil ve vápně. Pokusil se přihrát do druhé vlny, jenže v určeném prostoru nebyl nikdo z jeho spoluhráčů.
56
Rohový kop pro Schalke, které v druhém poločase naprosto dominuje.
55
Schalke právě vstřelilo branku! LEON GORETZKA si potáhl míč do osy hřiště a těsně před hranicí pokutového území vyslal svou pumelici. Rána letěla přesně k levé tyči, i když ji domácí brankář Sommer lehce tečoval, neměl nárok.
54
Žlutou kartu dostává Tony Jantschke (Borussia Mönchengladbach).
53
Bentalebovu střelu v pohodě chytl Sommer.
52
Druhý roh v krátkém sledu byl tentokrát nepřesný, neboť skončil přesně v náručí Sommera, který uklidňuje svůj tým i fanoušky.
51
Vestergaard měl velké problémy, ovšem dokázal dostat míč na další rohový kop.
50
Rohový kop pro Schalke, které poprvé v utkání přehrává domácí Borussii.
49
Wendt si pohlídal pohyb rychlého Caliguiriho, který nedokázal vybojovat ani rohový kop.
48
Raffael si pomohl menším zatáhnutím za dres. Clattenburg píská faul.
47
Raffael začíná tam, kde první poločas skončil. Velice aktivní hra podpořená skvělou technikou.
46
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Christoph Kramer, přichází Tobias Strobl.
46
Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Johannes Geis, přichází Max Meyer.
46
Sledovali jsme první poločas odvetného utkání mezi Monchengladbachem a Schalke. Domácí si vytvořili řadu příležitostí a vytěžili z toho dvě branky. První vstřelil stoper Christensen a v poslední minutě skóroval z krásné střely Dahoud. Schalke bude muset v druhém poločase vstřelit minimálně dvě branky a žádnou nedostat, aby postoupili do čtvrtfinále Evropské ligy.
Druhý poločas začne zhruba za patnáct minut.
45+2
45+2
Borussie Monchengladbach právě vstřelila branku! Z rychlého protiútoku se k míči dostal MAHMOUD DAHOUD, který zhruba z třiceti metrů napálil míč krásně do pravé šibenice! Jedno je dnes jisté, v tomto utkání se nebude prodlužovat.
45+1
Rozhodčí Mark Clattenburg se rozhodl, že nastaví dvě minuty nad rámec základní hrací doby.
45
Obrana Schalke si opět pohlídala další standartní situaci.
44
Rohový kop pro domácí Monchengladbach.
43
Vysoké balóny jsou pro hosty to pravé ořechové, protože trojice Nastasič, Howedes, Kolašinac nedělá prakticky žádné chyby ve vzduchu.
42
Choupo.Moting se dostal ke střele z hranice vápna. Rána letěla mizerně. Sommer bude odkopávat od brány.
41
Caliguri se krásně dostal přes Wendta, jenže přes dalšího obránce se mu to již nepodařilo.
39
Leon Goretzka se pěkně odpoutal od protihráče a dostal přihrávku na hranici vápna. Jeho pokus ohrozit branku soupeře končí jen těsně nad břevnem.
38
Ofsajdové postavení domácího Drmiče.
37
Mark Clattenburg hvizdem přerušuje hru a není nyní zcela jasné, kdo se dopustil faulu. Aha, tak už ano. Nedovoleného zákroku se při snaze proniknout mezi hráči soupeře dopustil Benedikt Howedes . Rozehrávku v podobě přímého kopu bude mít k dispozici tým Monchengladbach.
35
Caliguiri se nepřesně zpracoval míč a tak ho zákonitě ztratil. Domácí se mohli rozjet do slušného brejku, jenže Caliguiri se dobře vrátil, pak ale si pomohl nedovoleným zákrokem.
34
Ofsajdové postavení Burgstallera, který si nevšiml, že stál tři metry za posledním obráncem.
33
Domácí se při druhém rohovém kopu už nadřeli. Do hlavičky skákal Howedes, ovšem jako poslední se dotkl míče Vestergaard, který hlavičkuje míč do bezpečí.
32
Rohový kop pro hostující Schalke po dobré práci Burgstallera, který jaro hraje ve výtečné formě.
31
Výborným prvním dotekem si Maxim Choupo-Moting připravil za hranicí vápna střeleckou pozici, ale jeho pokus div že netrefil osvětlení na střeše stadionu. Takhle se góly nedávají.
30
Domácí už tolik častěji nedrží balón na svých kopačkách. Schalke vyrovnalo utkání.
29
Hofmann pobídl do rychlého brejku Raffaela, jenže před ním se zjevil Howedes, který odkopl míč do zázemí.
28
Goretzka se individuálně dostal až do vápna, kde se levačkou pokusil o střelu. Sommer si připsal další zákrok.
27
Žlutou kartu dostává Raffael (Borussia Mönchengladbach).
26
Borussie Monchengladbach právě vstřelila branku! Parádní centr od Raffaela letěl přesně na hlavu Drmiče, který chytře posunul míč na úplně volného ANDREASE CHRISTENSENA, který s dávkou tečí umístil míč až za záda Fahrmanna.
24
Kehrer nestíhal pohyb Hofmanna a tak si pomohl zatáhnutím za dres.
23
Borussie nechtěla riskovat přihrávku do míst, kde dobře stáli hosté a tak postupně vrátili balón až na svého brankáře Sommera.
22
Velice nepřesná přihrávka Kehrera, který se vydal na velice nepovedený útočný výlet.
21
Opět aktivní Raffael vyvezl míč do osy hřiště. Těsně před hranicí vápna se pokusil o střelu do levé šibenice, jenže k naplnění k tomuto snu ho dělilo zhruba půl metru.
20
Burgstaller předvedl, jak se ve vápně zakončovat nemá. Krásnou pobídku poslal daleko od pravé tyče.
19
Jantsche výborným obranným zákrokem vypíchl míč Caliguirimu.
18
Obrovská šance domácího Drmiče! Skvělá individuální akce Raffaela, který si proklestil cestu až do vápna, odkud nacentroval před brankáře, kde stál úplně volný Drmič. Ten hlavičkou ovšem míjí mimo bránu Fahrmanna.
17
Wenndtova přihrávka za obranu nenalezla nabíhajícího Drmiče. Schalke má míč ve své moci.
16
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Fabian Johnson, přichází Jonas Hofmann.
14
Jeden z domácích hráčů vypadá, že má nějaké svalové zranění.
13
Schalke zatím nadále poctivě napadá a velice tím otravuje domácí, kteří se kombinační hrou nemohou dostat přes tento blok.
12
Domácí si stejně jako hosté pohlídali své první rohové kopy. Monchengladbach spěchal do rychlého brejku, jenže Dahouda zradila nepřesná přihrávka.
11
Schalke bude zahrávat rohový kop.
10
Guido Burgstaller si vyskočil na centr, ale svou střelu hlavou z úrovně penalty poslal jen těsně kolem levé tyče.
9
Myšlenka sice dobrá, ale s provedením to bylo o poznání horší. Maxim Choupo-Moting se přes soupeře samostatně proháčkovat nedokázal, s míčem si počínal neobratně a nakonec o něj také přišel.
8
V posledních sekundách se v držení míče přetahovaly oba celky na polovině hřiště. Vítězem tohoto minisouboje s stali domácí, kteří pokračují ve velkém držení míče.
7
Geis vyslal přihrávku vzduchem na Choupo-Motinga. Ten ovšem nezpracoval míč kvalitně. Borussie bude mít vhazování.
6
Po většinu hry kombinují domácí na své polovině a tak není moc co psát.
5
Raffael se pokusil o přihrávku za obranu na Burgstallera. Tu ale zachytili hostující stopeři, kteří přečetli celou situaci.
4
Rohový kop nepřinesl žádné větší vzrušení, neboť nejvýše do vzduchu vyskočil hostující Nastasič.
3
První rohový kop v utkání pro domácí Borussii Monchengladbach.
2
Domácí rychle vybojovali míč a pomalu kombinují na své polovině hřiště.
1
Rozehrávku obstarali hráči Schalke, konkrétně střelec posledních zápasů Burgstaller.
1
Domácí oblékli černé dresy, hosté ze Schalke bílé.

Borussia Mönchengladbach: Sommer – Wendt (C), Vestergaard, Christensen, Jantschke – Johnson, Dahoud, Kramer, Herrmann – Raffael, Drmić.
Náhradníci: Sippel – Kolodziejczak, Hahn, Elvedi, J. Hofmann, Strobl, Sow.

FC Schalke 04: Fährmann – Höwedes (C), Nastasić, Kolašinac, Kehrer – Geis, Bentaleb – D. Caligiuri, Goretzka, Choupo-Moting – Burgstaller.
Náhradníci: Nübel – Badstuber, Di Santo, Meyer, Schöpf, Stambouli, Aogo.

28.10.15 Schalke-Monchengladbach 0 : 2
Schalke suverénně postoupilo ze skupiny z prvního místa. Proti silným soupeřům jako Krasnodar, Salckurg a Nice dokázali získat 15 bodů.Los jim přiřadil řecký PAOK, který hrál ve skupině s českým Slovanem Liberec. první utkání vyhrálo Schalke 0:3. Branky vstřelili Burgstaller, Meyer a Klas Jaan Huntelaar. Před druhým utkáním už bylo víceméně rozhodnuto a tak odveta skončila remízou 1:1. První branku utkání vstřelil Schopf. O dvě minuty později si ovšem Nastasič vstřelil vlastní branku.
Monchengladbach postoupil ze třetího místa v Lize mistrů do play off Evropské ligy. V něm narazil na silný tým z Fiorentiny. První zápas rozhodl skvělým gólem Bernardeschi na půdě Borussie. V druhém utkání vedla Fiorentina v 29. minutě 2:0 po gólech Kaliniče a Valera. Ovšem v 44. minutě Stindl proměnil penaltu a německý tým se rozjel. V 47. Minutě se prosadil opět Stindl. Stejný hráč dovršil v 55. minutě hattrick. Postupový gól Borussie vstřelil stoper Christensen v 60.minutě.
Vítejte u Evropské ligy! V dnešním programu je odvetné utkání osmifinále mezi Monchengladbachem a Schalke. První utkání skončilo remízou 1:1, kdy skórovali za Schalke Burgstaller a za Monchengladbach Hofmann. Utkáním vás provede Ondřej Klos.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:05.