S konstatováním, že AS Řím na domácím stadionu neudržel průběžné vedení 3:1, když hosté dvěma slepenými góly v závěru srovnali na 3:3, se s Vámi loučí a hezký večer přeje Tomáš Lysý.
Situace v tabulce:
Ve druhém utkání vyhrála Astra Giurgiu na hřišti Viktorie Plzeň 2:1 a celá situace v tabulce se pořádně zamotala. I po této remíze. AS Řím a Austria Vídeň jsou v čele tabulky a na prvních dvou postupových místech, mají shodně pět bodů. Třetí je právě Giurgiu, jenž bere za výhru na hřišti Viktorky vůbec první tři body. Čtvrtá je pak dvoubodová Plzeň. Po polovině zápasů základní části je tak vše stále otevřené.
Zápas je u konce a po vývoji během takřka osmdesáti minut končí nečekaným výsledkem. V prvním poločasu se sice hosté ujali vedení, když centr Kayodeho poslal z první do sítě Raphael Holzhauser, ale hned poté ukázal Stephen El Shaarawy, co v něm je. Tři minuty po prvním gólu si krásně naběhl na míč za obranu a přeloboval Almera. Druhou branku vsítil ve 34. minutě již náhradnímu gólmanu Hadžikićovi, jenž o devět minut dříve střídal Almera. Znovu dostal míč za obranu, po levé straně si to namířil do vápna a vymetl všechny pavučiny ze vzdálenější šibenice.

Ve druhém poločasu měl AS optickou převahu, dlouho nepůjčoval míč soupeři, ale uklidňující gól nemohl přijít. To se změnilo v 69. minutě, kdy další Tottiho centr za obranu napálil z malého vápna z první do sítě Alessandro Florenzi. Jenže poté přišly dvě hrůzné chvíle domácích a naopak okamžiky radosti Austrie. V 82. minutě se totiž po dvou odrazech dostal míč k Dominiku Prokopovi, který prostřelil brankáře Alissona, jenž měl zakrytý výhled. Za další dvě minuty vyrovnal na konečných 3:3 útočník Olarenwaju Kayode, na kterého obrana AS zcela zapomněla a ten měl moře prostoru k ustanovení konečného výsledku.
90+4
Žlutý kartonek dostává také Leandro Daniel Paredes, který troškou frustrace přejel u střídaček achillovky Felipe Pirese. To nebylo moc pěkné.
90+3
Osman Hadžikić dostává žlutou kartu za zdržování po tom, co Nainggolan již nedokázal zastavit dlouhý míč před čárou a náhradní gólman hostí natahoval při odkopu čas.
90+2
Ofsajd také na druhé straně, přistižen v něm byl Olarenwaju Kayode, střelec vyrovnávací branky na 3:3, který rovněž asistoval u prvního gólu hostí.
90
Ve druhém poločasu budou nastaveny tři minuty.
90
Část fanoušků AS se již radovala, když si Džeko naběhl na míč za obranu po přihrávce Tottiho a propálil Hadžikiće. Ten ale téměř nechytal, periferně totiž viděl, že sudí mává ofsajd.
89
Džeko se dostával na hranici vápna k míči. Zkusil vystřelit, ovšem jeho pokus byl zblokován.
87
Římští opět dobývají obranu hostí, kteří cítí naději na prodloužení venkovní série. Nikoliv vítězstvím, ale minimálně remízou.
86
Nyní bohužel započíná nešvar forbalu. Vídeň, jistá si dobrým výsledkem, začíná natahovat čas. Na zemi leží Kayode a jsem si jist, že mu téměř nic není.
84
Austria právě vstřelila branku!
To je neuvěřitelné, AS během dvou minut přichází o dvougólové vedení. Z pravé strany poslal centr do vápna Tajouri-Shradi a obrana domácích neuvěřitelně zaspala. Nechala na malém vápně zcela volného OLARENWAJU KAYODEHO, který zblízka jen nastavil nohu a překonal Alissona, který ani nyní nemohl vůbec nic dělat. Asistence: Ismael Tajouri-Shradi.
83
Útok domácích opět nemůže pokračovat, Salah byl totiž znovu v ofsajdu.
82
Tak pozor, ještě je zaděláno na drama. Po pravé straně zatáhl míč blíže k vápnu Holzhauser. Jeho přihrávka do vápna se odrazila od Fazia, štrejchla Tajouri-Shradiho a došla přímo na nohu DOMINIKA PROKOPA, který střelou po zemi propálil gólmana Alissona, jenž toho moc neviděl.
81
AS potřetí a naposled střídá. Z placu jde Juan Manuel Iturbe, jenž dneska odvedl pro své spoluhráče spousty černé práce. Nahoru jde naopak Edin Džeko. Hned poté si domácí připisují další střelu na Hadžikiće, kterou vyslal Salah.
78
Poslední střídání v dresu Austrie. Z placu odchází Alexander Grünwald, jenž za sebou nemá špatný zápas. Jeho místo zaujme Dominik Prokop.
78
Po dlouhém čase se Austria dostala k ohrožení branky, když se Felipe Pires dostal přes Fazia a nacentroval míč do vápna. Tam neměl Olarenwaju Kayode dostatek prostoru pro zakončení, proto se rozhodl jít do míč proti Jesusovi nůžkami. Hezké to zakončení, jenže vedle levé tyče.
77
Nyní se Mohamed Salah zlobí neoprávněně. Francesco Totti to myslel dobře, znovu posílal míč za obranu na hraně ofsajdu, ovšem Salah si postavení mimo hru nepohlídal.
76
Hned dvojí střídání nyní vidíme na hrací ploše. Útočník hostí Venuto jde dolů a nahradí jej Ismael Tajouri-Shradi. Na straně AS dohrál dnes výborný Alessandro Florenzi, jenž vstřelil po výborném pasu Tottiho třetí a uklidňující gól AS. Místo něj jde na plac Emerson Palmieri.
76
76
Za malý okamžik tady bude druhé střídání Austrie, tentokráte nevynucené. Uvidíme, kdo půjde na hřiště.
75
A nepůjde to ani nadále, neboť po přenesení hry na levou stranu si Pires vylámal zuby na pozičně skvělém Florenzim.
74
Petar Filipov získal na pravé straně poblíž půlící čáry míč. Austria nyní zkouší překvapit domácí postupným útokem, což se zatím nedaří.
72
A to nyní ještě mohou být hosté rádi, že Maksim Gavrilin při dalším útoku zvedl praporek, neboť viděl Mohameda Salaha v ofsajdu.
71
Hráči, kteří mají Romula a Rema ve znaku, jsou samozřejmě při chuti a zdá se, že Austria svůj pátý zápas venku v Evropské lize za sebou nevyhraje.
69
AS Řím právě vstřelil branku!
Francesco Totti slaví svůj stý zápas za AS v evropských pohárech druhou asistencí. A to znovu lahůdkovou. Stejně jako u El Shaarawyho, tentokrát vysunul naprosto přesným centrem ALESSANDRA FLORENZIHO, který nebyl v ofsajdu. Pětadvacetiletý hráč se vůbec nerozpakoval, počkal si u malého čtverce na míč a dělovkou z první div že neprotrhl síť. Hadžikić byl zcela bezmocný. Asistence: Francesco Totti.
68
Kayodeho pokus nebyl pro Allisona žádným nebezpečím, gólman domácího celku si připisuje jistý zákrok a AS tak může opět zaútočit.
67
Felipe Pires u levé strany poblíž střídaček zpracoval dlouhý míč, jenže hned k němu přiběhl Florenzi, takže záložník hostí musel dávat zpětnou přihrávku na spoluhráče.
65
Což o to, AS má po většinu druhého poločasu míč na svých kopačkách, ale zatím je to z jeho strany lehce profesorské. Šance na uklidňující třetí gól ne a ne přijít.
64
První střídání v dresu AS. Odchází dnešní hrdina Stephen El Shaarawy, kterého nahrazuje Mohamed Salah.
63
Ačkoliv domácí reklamují, že si Grünwald zastavil dlouhý míč rukou, hraje se dále. Jeho přihrávka na Pirese sice ještě prošla, když se ale míč dostal na Serbesta, tak jeho centr nebyl přesný.
61
Kdepak, tohle Austrii vůbec nevyšlo a hosté mohou být rádi, že se sudí rozhodl nepískat faul po Grünwadově taktickém zastavení Gersona na středu hřiště. Podle mě nebylo co řešit.
60
Na druhé straně tak mají prostor zahrozit hosté. Felipe Pires zkusil na levém rohu vápna umotat Florenziho. To se mu podařilo jen částečně. Ke střele se dostal, ta je však zblokována na rohový kop.
59
Ani po rohu Francesca Tottiho se nic vážného nestalo. AS sice má kombinačně i pozičně navrch, ale vyložené šance si nevytváří.
58
Iturbe zkusil z poměrně slušné vzdálenosti vypálit. Tato střela nemusela Hadžikiće zastrašit, nemířila mezi tři tyče.
57
Florenzi za pomocí Paredese vyřešil nejen autové vhazování, ale poté ještě přetáhl hru na druhou stranu pro Jesuse.
56
Austria se po delším čase dostala pořádně k míči. Na středu hřiště vybojoval vhazování Pires, který ale radši poslal zadovku na Stronatiho. Obránce Vídně to ale vůbec nevyřešil, ostrým pasem po levé straně zahnal Grünwalda a míč skončil v autu.
56
Dlouhý centr v podání Tottiho tentokrát nenašel Nainggolana, u míče byl první Osman Hadžikić.
55
Tohle faul určitě nebude. Alexnder Grünwald také rozhazuje rukama, když ukazuje, že jej Paredes určitě poslal nedovoleně k zemi. Možná to tak bylo, ale sudí viděl až oplácení záložníka Austrie.
54
Řím nyní vůbec nedovolí, aby se Austria dostala k míči. Domácí kombinují na půli soupeře a čekají na okénka v jeho obraně.
53
Alisson při dalším útoku soupeře doslova sebral míč. Ten se dostal na středu hřiště pro Tottiho, který vyslal kolmicí na pravé straně k útoku Nainggolana. Radja kličkou oklamal Stronatiho, který jej následně lehce postrčil k zemi a Belgičan se hodně zlobí, že není pískán faul.
52
Do vápna Alissona směřoval další centrovaný míč, který ztlumil na prsou Jesus, aby míč následně odkopl k půlící čáře.
50
Manolas s Faziem si výborně pokryli napadajícího Kayodeho, proto míč získal Alisson. Dobře vyřešenou situaci cení fanoušci domácích potleskem.
49
Po Nainggolanově zblokované střele se už šine k zahrávání rohového kopu Totti, jenže jeho centr nešel na hlavy spoluhráčů.
49
Centrovaný míč našel dobře vyběhnutého Osmana Hadžikiće, který si jej stáhl ze vzduchu a hned rozehrál na obránce Larsena.
48
Římští to zkouší po levé straně, kde se také přes důslednou obranu Austrie nedostali.
47
Domácí od začátku druhého poločasu mají míč na svých kopačkách. Totti se nyní ale trošku zlobil, protože neměl z pravé strany na uvolnění žádného spoluhráče.
46
Druhý poločas začne přibližně v 22:08.
Úvodní poločas je u konce. Po dvou slibných šancích jej začali lépe hosté, kteří se v šestnácté minutě dostali do vedení zásluhou výborné rány Christopha Holzhausera z první. Ježe za tři minuty si vychutnal gólmana Almera hezkým dloubáčkem Stephen El Shaarawy a bylo srovnáno. V pětadvacáté minutě bohužel musel pro zranění kolene střídat právě Almer a do hostující branky šel náhradní gólman Hadžikić. Ten si sice dvakrát třikrát osahal míč, ale když ve 34. minutě po nádherném pasu Tottiho dostal míč za obranu Stephen El Shaarawy, tak byl krátký. Útočník AS si to z levé strany namířil přímo do vápna, vůbec se nerozpakoval a poslal balon do vzdálenější šibenice.
45+3
45+2
Hosté z rozehrávky vůbec neohrozili domácí branku a zdá se, že římští fotbalisté již do poločasu ubrání otočené a hubené vítězství.
45+1
Hosté po rohu ihned získali míč a dostali se do rychlého protiútoku. Zhruba čtyřicet metrů od branky AS musel zastavit Federico Fazio v dobré pozici Grünwalda a uvidí žlutou kartu za taktický faul.
45
V prvním poločasu se budou hrát tři minuty nad rámec základní hrací doby. Roh po zblokované Nainggolanově střele zahrává Francesco Totti.
44
Fotbal nahoru dolu, ten se musí líbit. Přesně to nyní předvádějí jak AS, tak Austria. Na druhé straně pálil z dobré pozice Nainggolan, ovšem i k němu stačil přistoupit soupeř a zblokovat střelu mimo.
44
Tak na konci poločasu se přeci jen Rakušané osmělují. Však již dnes ukázali, že obrana AS není nepřekonatelná. Jenže Olarenwaju Kayode nyní neseřídil mířidla a jeho pokus se mezi tři tyče nevešel.
43
Nyní již mířil míč mezi tři tyče. Venutovu střelu zneškodnil Alisson a při dalším pokusu, tentokrát Tarkana Serbesta, nemusel domácí brankář zasahovat, neboť střela záložníka Austrie byla zblokována.
42
Nainggolan pokračuje ve hře. Austria se krátce poté dostala k míči a po delším čase ohrozila branku Alissona, jenže Stronati mířil vedle.
41
Na zemi zůstává ležet autor obou gólů AS Stephen El Shaarawy. Doufejme, že to nebude nic vážného a nebude odvezen z hřiště jako Robert Almer.
41
Asistent rozhodčího Valerij Dančenko nyní viděl faul, kterého se přím před jeho oči dopustil v souboji o míč Florenzi.
39
Toho se ujal Francesco Totti a hosté se nyní bez potíží ubránili.
39
Další pohledná akce hosté. Shaarawy to nyní zkusil jako přihrávající hráč, když poslal míč uličkou na Nainggolana, ke kterému stačil přistoupit Martschinko a odpálit před ním na poslední chvíli míč na rohový kop.
38
Celou kombinační akci zakončil El Shaarawy střelou z vápna do připraveného Hadžikiće.
37
Domácí opět kombinují na půli soupeře. Na levé straně přebral míč Gerson, který jej přihrál pro Paredese. Že by nyní AS chtěl půjčit míč soupeři, to se moc nezdá.
36
Juan Jesus se po chybě, vedoucí k prvnímu gólu Austrie, a zatím taé poslednímu, chytil. Nyní si na něj nepřišel Venuto, ačkoliv byl útočník vídeňského celku v lepší pozici. Jesus jej dobře odzbrojil a ještě byl faulován.
34
STEPHEN EL SHAARAWY ukazuje, že se dnes vyspal do fantastické formy. Obránci hostí na něj opět zapomněli, když tentokrát přebral míč na levé straně. Naprosto lahůdkovým dlouhým míčem jej našel Francesco Totti a třiadvacetiletý forvard to udělal nádherně. Naběhl si do vápna a zamířil přímo do vzdálenější šibenice. Asistence: Francesco Totti.
33
Grünwald to nemyslel vůbec špatně. Ačkoliv viděl, že je ve vápně přesila tří hráčů AS proti jeho dvěma spoluhráčům, nacentroval balon do ohně, jenže balon šel přesně mezi Kayodeho a Pirese.
32
Z dalšího faulu na soupeřově polovině hřiště nevytěžili hráči AS zhola nic. Hadžikić má míč opět u sebe a podruhé si jej v krátkém časovém okamžiku osahal.
30
Výborně to udělal Alessandro Florenzi. Na pravém rohu vápna si obhodil soupeře a dostal se do střelecké pozice. Ani nenechal míč spadnout na zem a zamířil z první k bližší tyči, kde byl připraven Hadžikić.
30
Domácí po faulu hostí na středu hřiště zůstanou u míče.
29
Ačkoliv se Florenzi snažil, u pravého rohového praporku neměl po soupeřově zdvojení příliš šancí vybojovat míč.
28
Do fandění domácích příznivců se občas vloudí pískot. Určitě by si asi představovali, kdyby AS vedl a proti Austrii se netrápil. Ovšem rakouský celek není na stadionech soupeře žádným břídilem, což letos v Evropské lize potvzuje.
26
Touto cestou samozřejmě přejeme Robertu Almerovi brzké uzdravení. Samozřejmě není nic příjemné, když hřiště neopouštíte po svých.
25
Roberta Almera střídá Osman Hadžikić. Uvidíme, zda to bude pro Austrii komplikace či nikoliv.
24
Tohle je bohužel hodně nepříjemný pohled. Robert Almer je ze stadionu odvážen pomocným vozíkem a po čtyřiadvaceti minutách pro něj zápas skončil. Při odkopu dostoupl na pravou nohu a ihned se chytil za pravé koleno.
23
Rozhodčí přerušuje hru, protože Robert Almer zůstává ležet na hrací ploše. V okamžiku, kdy před Shaarawym odkopl dlouhý míč, totiž špatně dostoupl a lékař ukazuje jasným gestem střídání.
22
El Shaarawy si opět nabíhal na dlouhý pas, u kterého byl nyní dříve Robert Almer a odkopává jej až na půli soupeře.
20
Utkání má hned jiný nábor a domácí fanoušci, pískající po prvním inkasovaném gólu svých miláčků, už opět naplno povzbuzují Giallorossi.
19
Je libo vzpomenout si na dloubáček Karla Poborského na ME 1996 proti Portugalsku? Díky STEPHENU EL SHAARAWYMU je to možné. Útočník AS dostal přihrávku do běhu na hranici ofsajdu od Gersona, nechal si míč dvakrát spadnout a poté před vápnem krásně přehodil gólmana. Asistence: Gerson.
16
Hosté nyní potvrzují post výborného celku v Evropské lize na hřištích soupeřů, kde ze čtyř zápasů čtyřikrát vyhráli. AS kousek za půlící čárou ztratil míč, když Juan Jesus dal pořádný špek Florenzimu. K balonu se po nedůrazné přihrávce dostal Kayode, který potáhl míč blíže k pravému rohu vápna. Nacentroval a jeho přesný pas přišel přímo na nohu RAPHAEL HOLZHAUSERA, jenž z voleje zamířil přímo k levé tyči bezmocného gólmana. Asistence: Olarenwaju Kayode.
14
Tohle byla hodně slibná situace. El Shaaravy zkoušel vápně najít přihrávkou za obranou Nainggolana, který byl tak byl sám před Almerem. Přihrávka se povedla, pohlídání ofsajdu však nikoliv.
14
Hra je přerušena po tom, co Manolase na půlící čáře poslal k zemi Kayode přímo v době, kdy se domácí bek chystal nakopnout míč dopředu.
13
Domácí musí začít prakticky až od své branky, Austria se prezentuje dobrým napadáním a pokrýváním hráčů AS.
13
Federico Fazio obdržel zpětný míč od Florenziho, který na pravé straně neměl nikoho, komu by nahrál.
12
Florenzi kombinuje s Manolasem ve středu hřiště, AS zatím vyčkává s nějakou přímočarou akcí.
10
Roh Holzhausera neznamenal žádné vážnější nebezpečí pro branku Alissona, míč mají na nohách opět domácí hráči.
10
První rohový kop budou mít k dispozici také hosté, po tom, co Austria rozehrávala zhruba z pětatřiceti metrů standardní situaci.
9
Tottiho lišácký roh z pravé strany nešel přímo do ohně, ale kousek vedle centra dění číhajícího Leandra Paredese, jenž střelou z první zamířil zhruba dva metry vedle levé tyče.
8
Už to mohlo být jinak. Alessandro Florenzi dostal na pravé straně hodně prostoru. Vůbec se nerozpakoval a z třiceti metrů vystřelil na branku. Jeho utěšená rána by šla do levého růžku branky Almera, který stačil vyrazit míč na rohový kop.
7
Vidíme zatím oboustranně velmi opatrný fotbal. Ani jeden tým si během úvodních sedmi minut žádnou brankovou příležitost nevypracoval.
5
První vážnější akce hostí. Středem hřiště procházel útočník Venuto, který dostal tedy pořádně prostoru. Hráči AS před ním couvali, co to šlo, takže si hráč Austrie naběhl až do vápna. Zde se mu dostalo už přece jen větší pozornosti, takže nestačil zamířit lépe než do boční sítě.
4
Totti krásným pasem ze středové čáry našel na levé straně u vápna Shaarawyho, který byl dokonce zdvojen soupeřem, aby nemohl střílet.
3
Iturbe nyní pořádně zajel do Stronatiho, což samozřejmě viděl i hlavní sudí a přerušuje hru. Jenže Vídeň o míč hodně rychle přišla.
2
El Shaarawy hezky přebral na půli míč a přes střed hřiště hledal nabíhajícího Nainggolana, který byl pokryt hráči hostí.
1
Hostující fotbalisté zatím mají míč na svých nohách. Po levé straně nyní zkusil proniknout Pires, ovšem byl zastaven Florenzim.
1
Je to jasné. Francesco Totti je dnes v základu AS, samozřejmě s kapitánskou páskou a nastoupí tak v dresu Giallorossi v evropských pohárech posté.

AS Řím: Alisson – Florenzi, Manolas, Fazio, Juan Jesus – Nainggolan, Paredes, Gerson – Iturbe, Totti (C), El Shaarawy.
Náhradníci: Szczęsny – Strootman, Džeko, Salah, Emerson Palmieri, Grossi, Marchizza.

FK Austria Vídeň: Almer (C) – Stryger Larsen, Stronati, Filipovic, Martschinko – Holzhauser, Serbest – Venuto, A. Grünwald, Pires – Kayode.
Náhradníci: Hadžikić – Vukojevič, Kadiri Mohammed, Tajouri-Shradi, Prokop, Salamon, Kvasina.

Rozhodčí: Vladislav Bezborodov – Maksim Gavrilin, Valerij Dančenko – Andrej Vereteškin (vš. Rusko).
Zajímavosti z obou táborů:
Co se týče AS Řím, může dneska nastat u legendy klubu, útočníka Francesca Tottiho, další překonaný milník. Hráč, který byl vždy věrný AS a nikdy neoblékl v dospělé kategorii dnes jiného týmu, může nastoupit ke svému stému zápasu za AS v evropských pohárových soutěžích.

Austria Vídeň se letos bude snažit o další skalp na hřištích soupeřů, samozřejmě v Evropské lize. Zatímco doma se vídeňskému týmu až tak nedaří, venku je to jiná káva. Austria cestovala v letošním ročníku Evropské ligy čtyřikrát ven (z toho třikrát v předkolech) a vždy brala vítězství. Jestli tomu tak bude i na Olympijském stadionu, je ve hvězdách. AS je zatím nejsilnějším protivníkem, se kterým se Austria potkala a očekává se, že úspěšná venkovní série rakouského klubu skončí.
Všichni rozhodčí dnešního zápasu jsou z Ruska. Jako hlavní bude zápas řídit Vladislav Bezborodov, jenž si již letos zapískal první kolo základních skupin a zápas St. Etienne – Anderlecht (dal tehdy dvě žluté karty). Třiačtyřicetiletý rozhodčí v letošní sezoně pískal také jeden zápas předkola Ligy mistrů a Evropské ligy. Nedávno rozhodoval také kvalifikační zápas o postup na ME 2018 mezi Arménií a Rumunskem (0:5), kde tasil červenou kartu. Na čarách mu budou pomáhat Maxim Gavrilin a Valerij Dančenko. Jako čtvrtý sudí je připraven Andrej Vereteškin. Tradicí jsou již brankoví sudí, kterými dnes jsou Igor Fedotov a Kirill Levnikov.

FK Austria Vídeň:
Celek z hlavního města Rakouska je momentálně až na čtvrtém místě domácí ligy mimo pohárová umístění za prvním Sturmem, druhým Altachem a třetím Salzburgem. Během jedenácti zápasů šestkrát vyhrál, jednou remízoval a již čtyřikrát odešel poražen. Chuť si tak Austria napravuje v Evropské lize, kam se dostala jako třetí tým loňského ročníku Tipico Bundesligy.

Samozřejmě z této pozice šla do předkol, a to už do druhého. V něm si poradila s albánským Kukësi, když doma zvítězila 1:0 a venku si po výhře 4:1 hubené domácí vítězství pohlídala. Ve třetím předkole Austria doma zaváhala a Trnava si domů odvezla cennou výhru 1:0. Když už se zdálo, že slovenský tým postoupí do play-off, vyrovnal v 88. minutě Kevin Friesenbichler a v penaltové loterii byli šťastnější Vídeňští. V play-off porazila Austria na domácím hřišti Rosenborg 2:1, stejným poměrem vyhrála i odvetu a dostala se do základní skupiny Evropské ligy. Zde si nejprve připsala výhru v Giurgiu 3:2, body však doma nepotvrdila, jelikož remízovala s Plzní 0:0.
AS Řím:
Římský velkoklub, který by si s troškou nadsázky mohl dát do znaku místo Romula a Rema foto Francesca Tottiho, stále ještě hrající legendy klubu, zažívají poměrně úspěšnou sezonu. V domácí lize o víkendu porazili v bitvě o druhé místo SSC Neapol na jeho hřišti 3:1 a v tabulce ztrácí z druhé pozice na vedoucí Juventus pět bodů. V základní skupině Evropské ligy je AS na prvním místě se čtyřmi body, když v Plzni remizoval 1:1 a doma rozprášil Astru Giurgiu 4:0.

Jenže právě proto se je uvedeno "poměrně daří." Evropská liga totiž rozhodně nebyla cílem svěřenců kouče Luciana Spallettiho. Tím byla samozřejmě základní skupina Ligy mistrů. AS do ní měl slušně našlápnuto, když v prvním zápase získal na hřišti Porta cennou remízu 1:1. Jenže doma nepochopitelně prohrál 0:3 a musel vzít zavděk právě Evropskou ligou, kde je horkým adeptem na vítězství.
Dobrý den, ještě jednou vítejte u dalšího zápasu skupiny E v Evropské lize, který bude velmi zajímat české a zejména plzeňské fanoušky, jelikož v této grupě je na třetím místě s dvěma body Viktoria. Na Olympijském stadionu v Římě se totiž utká domácí AS Řím, se čtyřmi body vedoucí celek skupiny, proti dalšímu čtyřbodovému týmu, jímž je rakouská FK Austria Vídeň. Utkání začíná úderem 21:05 hodin.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:05.