To je ode mě pro dnešek vše. Na shledanou u nějakého dalšího online přenosu!
Villarreal vítězí v Římě 1:0, což nemění nic na postupu domácího týmu. AS si přivezlo ze Španělska čtyřgólový náskok a dnes hrálo s vědomím, že má nahráno. Hosté se naopak snažili alespoň trochu odčinit domácí debakl a předvedli sympatický výkon, za který si svou výhru zaslouží. Postupujícím do osmifinále Evropské ligy je však AS Řím.
90+2
90+2
Domácí kombinují na vlastní polovině a už se nikam neženou.
90+1
Nastavují se pouhé dvě minuty. Villarreal je blízko vítězství v tomto zápase, ale postup má pevně ve svých rukách římské AS.
89
A další zákrok Alissona! Tentokrát domácí brankář zneškodnil hodně nepříjemnou střelu Borrého, který mířil pod břevno na bližší tyč.
88
Dos Santos teď protáhl brankáře Alissona, když se ve vápně dostal do zakončení a snažil se mířit na vzdálenější tyč. Alisson však vyráží míč do zámezí.
86
Perotti rozehrával rohový kop, ale centr se mu příliš nepovedl. Andrés se chystá odkopávat od své brány.
84
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Bruno Peres, přichází Federico Fazio.
82
Centrovaný míč našel ve vápně Tottiho, ale ten hlavičkuje jen přímo na brankáře.
81
Jenže ještě předtím dostává hodně zbytečnou druhou žlutou domácí Antonio Rüdiger! Ten to totiž přehnal při postrkování před rozehráním přímáku, když sáhl protihráči do obličeje. Domácí obránce se tedy odebírá do sprch o něco dříve než jeho spoluhráči.
81
Domácí budou zahrávat přímý kop, který rozehraje Paredes.
79
Na druhé straně se rozeběhl s míčem Perotti, který našel ve vápně Tottiho, ale tomu střela z první vůbec nesedla. Míč míří vysoko na tribunu za hostující bránou.
78
Dos Santos se hned mohl ocitnout v šanci, když se sám před bránou stal adresátem přihrávky z levé strany hřiště, ale na míč nakonec nedosáhl.
77
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Roberto Soriano, přichází Jonathan dos Santos.
77
AS má sice postup prakticky jistý, ale rádo by před vlastními fanoušky alespoň vyrovnalo. Střídající Nainggolan by mohl být hodně platným žolíkem pro ofenzívu domácího týmu.
76
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Daniele De Rossi, přichází Radja Nainggolan.
75
Totti posílal z první oblouček před bránu na Perottiho, ale ten byl mezi dvěma bránícími hráči a zakončit nedokázal. AS získalo alespoň rohový kop.
73
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Denis Čeryšev, přichází Cédric Bakambu.
71
Jose Angel poslal do šestnáctky z přímého kopu hodně povedený centr, který se kroutil proti hlavičkujícím hráčů, ale nakonec nikdo z hostů nedokázal zakončit.
70
Hodně nebezpečný balón teď nakonec jen prolétl domácí šestnáctkou, aniž by na něj dosáhl někdo z nabíhajících hráčů Villarrealu.
69
Na druhé straně střílel taktéž zpoza šestnáctky Roberto Soriano, ale jeho pokus pro změnu netrefil bránu vůbec. Rána to byla pěkná, ale prolétla jen vedle tyče.
67
Mario Rui zkusil vystřelit z dálky, ale míč poslal přesně doprostřed brány, takže Andrés neměl se zákrokem sebemenší problém.
66
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Roberto Soldado, přichází Adrián López.
66
El Shaarawy posunul míč doprava na Perottiho, který se snažil vyhnout bránícímu hráči, aby mohl odcentrovat, ale Bonera do něj šel hodně tvrdě a svou práci zvládl.
64
Čeryšev se opřel do míče více než dvacet metrů před bránou a rána to nebyla špatná, ale prolétla jen vedle tyče.
62
Roberto Soriano ve zdi tečoval Tottiho střelu rukou a míč nakonec skončil v moci brankáře Andrese. Totti se marně dožadoval odpískání Sorianovy ruky.
61
Álvaro fauloval nedaleko vlastního pokutového území, z čehož plyne příležitost pro Tottiho, který rozehraje přímý kop.
60
Hodina hry je za námi a zápas začíná trochu ztrácet tempo. Zdá se, že elán z prvního poločasu už Žluté ponorce trochu vyprchal. Drama z hlediska boje o postup nás nejspíš nečeká.
58
Čeryšev odcentroval do pokutového území domácích, ale tam našel jen brankáře Alissona.
57
AS už není tolik pod tlakem jako v prvním poločase. Dá se říct, že domácí hrají to, co jim stačí.
57
Žlutou kartu dostává Antonio Rüdiger (AS Řím).
55
De Rossi se snažil dohnat dlouhou kolmou přihrávku za hostující obranu, ale u balónu byl dříve gólman Andrés.
53
A znovu Perotti. Domácí hráč dostal hodně prostoru a vystřelil asi z dvaceti metrů, jenže opět poslal míč jen do místa, kde stál připravený Andrés.
51
Na druhé straně si svůj úplně první zákrok připisuje Andrés, který bez potíží chytá hlavičku Perottiho.
49
Soldado předložil z pravé strany míč Borrému, který mířil dobře pod břevno, ale Alisson vyráží míč nad bránu!
48
Mario Rui nenašel svým centrem nikoho ze spoluhráčů. Dopředu se vydává hostující tým.
47
El Shaarawy poslal nebezpečný oblouček do šestnáctky Villarrealu. Obrana hostujícího týmu dokázal míč odvrátit do zámezí.
46
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Konstantinos Manolas, přichází Antonio Rüdiger.
46
Druhý poločas začne přibližně ve 20:01.
Villarreal vede po prvním poločase v Římě 1:0, ale k postupu má stále mnohem blíže domácí AS. Hosté přijeli do věčného města s debaklem z domácího zápasu, v němž prohráli 0:4. Španělé však sympaticky nesložili zbraně a celý úvodní poločas hráli hodně aktivně, za což byli odměněni brankou, kterou vstřelil v 16. minutě Borré. Dokáže Villarreal ve druhé půli přidat další góly a uvidíme ještě boj o postup? Nebo domácí AS nepřipustí žádné komplikace?
45+1
45+1
Nakonec se nastavuje jedna minuta, ale hosté toho nejspíš nevyužijí, protože se faulem provinil Jose Ángel.
45
Běží už poslední minuta prvního poločasu, v němž má prakticky celou dobu navrch Villarreal. Uvidíme, zda se bude něco nastavovat.
43
AS dlouho u míče nezůstalo, ale následný rychlý přechod do útoku se nepovedl ani hostům, kteří se provinili ofsajdem.
42
Roberto Soriano nenašel centrem od rohového praporku nikoho ze svých spoluhráčů. Domácí mohou po delší době v klidu rozehrávat od své brány.
41
Soldado se snažil získat penaltu, když dost ochotně upadl v pokutovém území při souboji s Manolasem. Rozhodčí na situaci dobře viděl a nařizuje jen roh pro Villarreal.
40
Čeryševův centr byl sražen do zámezí domácí obranou, takže následuje další roh pro španělský celek.
39
Villarreal rozehrál roh na krátko a pokračuje v obléhání domácí šestnáctky. AS se teď skoro nedostává s míčem za půlku.
37
Bruno Soriano poslal nepříjemný balón do vápna, kam si nabíhal Borré. Domácí obrana raději odklidila míč do zámezí, takže z toho bude roh.
36
Římané postupně vyrovnali hru, ale nyní už se zase dostávají trochu pod tlak. Villarreal se snaží hrát útočně, což je skvělá zpráva. Před zápasem totiž mohly existovat obavy, že hosté to dnes půjdou odehrát už jen "z povinnosti".
34
Roberto Soldado se snažil prosadit individuálně, ale zakončení mu vůbec nevyšlo. Jeho střela prolétla hodně daleko vedle domácí brány.
32
De Rossi přesným skluzem ukopl míč protihráči od nohy, ale balón se dostal k Hernandézovi, který pohotově vypálil zpoza šestnáctky. Střela mířila do horního rohu brány, ale Alisson skvělým zákrokem zachránil AS před inkasováním!
31
Mario Rui tentokrát našel svým rohem jen hlavu jednoho z bránících hráčů.
30
Bruno Peres teď kroutil hodně povedený centr za obranu Villarrealu. Adresátem byl na zadní tyč nabíhající El Shaarawy, před nímž na poslední chvíli ukopl míč Bonera. Rohový kop pro AS!
29
Roh rozehrál Mario Rui a po jeho centru se v šestnáctce dostal do zakončení Totti, jenže nebyl v ideální pozici a bránu minul.
28
Na druhé straně poslal dlouhý centr do vápna De Rossi, který hledal Tottiho, ale k němu míč nepustil Bruno Soriano. Římané však chvíli poté získali alespoň rohový kop.
26
Hosté rozehrávali přímý kop na útočné polovině, ale centrovaný míč nebyl přesný a mířil jen přímo do rukou brankáře Alissona.
25
První poločas už je ve své druhé polovině a zatím byla k vidění jedna jediná střela na bránu, která však skončila gólem. Villarreal vede zásluhou Borrého 1:0, ale celkově ve dvojzápase ztrácí na AS ještě tři góly.
23
Domácí se po rohovém kopu provinili ofsajdem, takže následuje jen odkop od brány Žluté ponorky.
22
AS získává k dispozici rohový kop, který se chystá rozehrát Totti.
22
Žlutou kartu dostává Rodrigo Hernández (Villarreal CF).
21
Domácí byli pod tlakem, ale Bruno Peres dokázal vyvést míč daleko od vlastní šestnáctky a jeho rychlý přechod do útoku byl zastaven pomocí faulu.
18
Hosté neskládají zbraně a vstřelená branka je viditelně povzbudila. Villarreal se snaží o postupný útok a svému soupeři teď nepůjčuje balón.
16
Villarreal právě vstřelil branku!
A pozor! Hosté jdou po obrovské chybě Vermaelena do vedení! Centrovaný míč mířil na domácího obránce, ale ten netrefil míč dobře a jen ho posunul k RAFAELU BORRÉMU, který pohotovou střelou pod břevno nedal Alissonovi šanci.
14
Na druhé straně si hostující obrana pohlídala centrovaný míč, který do vápna Villarrealu poslal Bruno Peres.
12
Od Villarrealu je sympatické, že se snaží útočit, přestože postup může vybojovat už jen těžko. Nebezpečná přihrávka z levé strany však nenašla před bránou nikoho z hráčů ve žlutém.
10
Vysoký míč našel na pravé straně velkého vápna Roberta Soriana, který se z voleje nejspíš snažil odcentrovat, ale oblouček z jeho kopačky málem skončil gólem. Míč dopadl na břevno domácí brány!
8
Rukavina centroval před domácí bránu, ale tam nebyl na správném místě nikdo z jeho spoluhráčů.
6
Další neúspěšnou akci hostujícího týmu zastavuje odpískaný ofsajd.
5
Míč se zatím pohybuje takřka výhradně ve středu hřiště. Hosté teď chtěli zahrát přímočaře, ale dlouhý pas mířil do země nikoho a končí v zámezí.
3
Totti se zapojil do rychlé kombinace domácího týmu a získal autové vhazování pro AS. Domácí fanoušci klubovou legendu okamžitě odměňují potleskem.
1

AS Řím: Alisson – Vermaelen, Manolas, Juan Jesus – Peres, Paredes, De Rossi, Rui – Perotti, Totti (C), El Shaarawy.
Náhradníci: Szczęsny – Džeko, Fazio, Nainggolan, Rüdiger, M. Salah, Gerson.

Villarreal CF: Andrés Fernández – Antonio Rukavina, Álvaro González, Bonera, Ángel – R. Soriano, Hernández, B. Soriano (C), Čeryšev – Soldado, Borré.
Náhradníci: Barbosa – Bakambu, Castillejo, J. Costa, J. dos Santos, Adrián López, V. Ruiz.

Rozhodčí: F. Zwayer – T. Schiffner, M. Achmüller (všichni Německo).
Zdravím všechny fotbalové fanoušky! V odvetném zápase prvního vyřazovacího kola Evropské ligy přivítá AS Řím na své půdě španělský Villarreal. Obě mužstva se utkala před týdnem ve španělsku, kde Žlutá ponorka opravdu tvrdě narazila. Villarreal utrpěl doma debakl 0:4 a do Říma jede s hodně špatnými vyhlídkami. AS už je jednou nohou v osmifinále a bylo by opravdu obrovským překvapením, kdyby si za tohoto stavu nechal doma postup utéct.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.