Děkuji vám že jste s námi sledovali dnešní onlajn a někdy jindy na viděnou.
A je tu konec dnešního gólově bohatého zápasu ve kterém vítězí tým FK Šachtar Doněck!
V zápase to však nevypadalo tak jednoznačně, hosté si rozhodně nezasloužili prohrát takovýmhle způsobem.
Už ve dvanácté minutě se trefil po chybě obrany Kovalenko, v prvním poločase se trefil ještě ve třicáté minutě Ferreyra, který zakončil první poločas.
Ve druhém poločase byl bleskový start Šachtaru znát, a padl z toho hned po třiceti vteřinách druhého poločasu gól Bernarda. Ve 74. minutě poté vystřídal Taison Bernarda a svým prvním dotykem s míčem zvyšoval již na 4:0. V 85. minutě se ještě trefil Malyšjev.
90+3
90+3
Špatná přihrávka Stěpaněnka končí na kopačkách hostů.
90+1
Simon se dostal z levé strany až do vápna kde ztratil míč a následně fauloval Srnu.
90
Rozhodčí nastavuje 3 minuty.
90
Po ošklivém faulu na kapitána Asareho dostává žlutou kartu Eduardo.
89
Po přihrávce Srny se znovu dostal ke střele Marlos jehož střela měla podobné parametry jako jeho minulá, tentokrát ji však chytl brankář Rinne.
88
Kučer obral o míč Coulibalyho a rozehrává na Ismailyho.
87
Taison dostal před vápnem příliš mnoho prostoru a vypálil, avšak jen nad branku.
85
Šachtar Doněck právě vstřelil branku!
A je tu další branka domácích!
Domácí šli do protiútoku, na Marlose vyslal míč Stěpaněnko, Marlos poté nádherným způsobem našel MAXIMA MALYŠJEVA, který dokončuje potupu hostů.
85
Srna přistrčil míč na Kučera který odkopává míč na útočnou polovinu.
83
Konečně se znovu hraje, míč do hry uvedl Pjatov.
82
Stěpaněnko bude muset být ošetřen. Vypadá to na problém se zády.
81
Coulibaly fauloval v útočném pokutovém území obránce Šachtaru.
80
Střídání v týmu FK Šachtar Doněck: ze hřiště odchází Facundo Ferreyra, přichází Eduardo.
80
Marlos obdržel přihrávku před vápnem a nádhernou střelou se pokoušel obtočit míč kolem brankáře Rinneho, to se mu povedl, trefil však jen tyčku!
80
Střela Saiefa byla zblokována Kučerem.
79
Dejaegere výborným skluzem na půlce hřiště ukradl míč Dentinhovi.
78
Stěpaněnko přesouvá hru na pravé křídlo kde je Darijo Srna, který byl následně faulován Saiefem.
76
Po obdrženém gólu fauloval na obranné polovině Mitrović.
75
No to bylo střídání!
Hosté špatně rozehráli, Ferreyra si narazil s Marlosem, Ferreyra poté nádherně přihrál na TAISONA, který po sotva dvaceti vteřinách vstřílí gól!
74
Střídání v týmu FK Šachtar Doněck: ze hřiště odchází Bernard, přichází Taison.
74
Dentinho se po centru Srny dostal k odraženému míči a pálil jen vedle branky.
73
Rakyckyj skvěle zpracoval míč a rozehrává.
72
Střídání v týmu KAA Gent: ze hřiště odchází Danijel Milićević, přichází Brecht Dejaegere.
71
Darijo Srna chtěl ve vápně najít svým centrem Dentinha, obránce Gershon však výborně zakročil.
71
Marlos vystihl přihrávku obránce a mohl jít s dvěma svými spoluhráči na dva obránce, míč mu ale utekl do jednoho z bránících hráčů.
69
Nebezpečná hlavička Renata Neta končí nad brankou Pjatova.
69
Milićević bude po obranném zákroku Malyšjeva rozehrávat rohový kop.
68
Střela Marlose z velké dálky končí vedle branky.
67
Bernard obdržel přihrávku od Srny a hned se pokoušel najít jednoho ze svých spoluhráčů na pravé straně hřiště, mířil jen na obránce Gentu.
66
Coulibaly odhlavičkoval centr Marlose z vlastního pokutového území.
66
Na obranné polovině fauloval Milićević Ismailyho.
65
Střídání v týmu KAA Gent: ze hřiště odchází Hannes Van der Bruggen, přichází Rabiu Ibrahim.
64
Marlos v pokutovém území skvěle prošel přes tři obránce, následně nedokázal vystřelit.
63
K míči se znovu dostal Pjatov, tentokrát rozehrál na levou stranu na Rakyckyje.
63
Na druhé straně hřiště přišel o míč podobným způsobem Coulibaly.
62
Dentinho obdržel přihrávku a zpracoval si ji na prsa, následně o míč přišel.
62
Míč se po přihrávce Srny dostal k Pjatovovi.
61
Bernard musí opustit hrací plochu, musel totiž ošetřen na hrací ploše.
60
Hra je přerušena protože se na zemi svíjí v bolestech Bernard.
59
Hosté se domnívali že byl jejich hráč faulován v pokutovém území, rohodčí byl však proti.
58
Coulibaly dostal pas za obranu a přihrává zpátky na Van der Bruggena, který posílá míč na pravou stranu.
57
Míč pro svůj tým vybojoval na levé straně Saief.
56
Střela Simona z levé strany hřiště byla zblokována.
55
K míči se dostali na vlastní polovině hráči Gentu a posílají míč dopředu.
53
U míče jsou znovu hráči domácích.
51
K hlavičce se znovu dostal Coulibaly, mířil znovu jen mimo branku.
50
Coulibaly se uvolnil, přihrál na křídlo Simonovi, následně se však znovu dostal k míči, jeho rána šla ale jen vedle branky Pjatova.
49
Renato Neto vyslal velmi nepřesnou přihrávku a odevzdává míč Šachtaru.
47
Saief rozehrál roh, který rozehrál Milićević, byl však nepřesný.
46
Tak to byla rychlost!
Výbornou přihrávku před branku dostal BERNARD a ten měl již úlohu velmi jednoduchou a zvyšuje na 3:0
46
Střídání v týmu KAA Gent: ze hřiště odchází Jérémy Perbet, přichází Kalifa Coulibaly.
46
V prvním poločase jsme viděli pohledný fotbal ve kterém byli aktivnější hosté, Šachtar však využil svoje šance a po brankách Kovalenka a Ferreyry vede v poločase 2:0.
45+1
Rozohdčí Anthony Taylor ukončil první část zápasu.
45+1
Po přihrávce Ismailyho byl po ošklivém zákroku faulován Dentinho a Šachtar bude rozehrávat standartku ze slibné pozice.
45
Rozhodčí nastavuje jednu minutu.
45
Tentokrát se k ráně zpoza vápna dostal Dentinho, mířil však jen na pravou tyč branky Rinneho!
44
Ke střele se po odraženém míči z centru Srny dostal Bernard, ta byla zblokována na další rohový kop domácích.
43
Ferreyra podlehl tlaku obránců a ztrácí míč před vápnem Gentu.
42
Šachtar zatím za tento zápas zkompletoval 92 přihrávek, Gent 202.
41
Po centru se dostal k hlavičce Perbet, ten byl však zády k brance a pouze tečoval míč vedle branky.
40
Golman domácích Pjatov chytá slabou hlavičku Pjatova.
39
Kučer nešikovně ztratil před pokutovým územím míč, nic z toho však pro Gent nebylo.
38
Střídání v týmu FK Šachtar Doněck: ze hřiště odchází Viktor Kovalenko, přichází Dentinho.
37
Po pravé straně se Marlos pokusil projít kolem Asareho, to se mu povedlo, kapitán hostů však zatáhl za záchranou brzdu a dostává za to žlutou kartu.
36
Kovalenko musel být ošetřen a vypadá to, že bude střídán.
35
Srnův centr na přední tyč skončil jen v rukavicích Rinneho, ten však s míčem měl problémy, protože se kolem něj proletěl Kovalenko, ten míč do branky však nedokázal doklepnout!
34
Simone si převzal míč na půlící čáře a chtěl najít ve středu Perbeta, mířil mu však jen na paty a ztrácí míč.
33
Špatná přihrávka Foketa skončila na hlavě Srny, ten však odhlavičkoval jen k Simonovi.
32
Po faulu Malyšjeva na Foketa bude rozehrávat Gent.
32
Na druhé polovině hřiště se dostal k ráně zpoza vápna Van der Bruggen, mířil mimo.
30
Marlos výborně prošel od půlící čáry až před pokutové území kde přistrčil míč na FACUNDA FERREYRU a ten uklidil míč pod břevno branky Rinneho.
29
Milićević se uvolnil na pravém křídle a centroval na Saiefa jehož střela byla zblokována Srnou. Následně byl odpískán faul na brankáře.
28
Perbet dostal výbornou přihrávku od Simona a pokusil se přehodit Pjatova, to se mu však vůbec nepovedlo a netrefuje branku!
27
U míče jsou po delší odmlce znovu domácí.
25
Ferreyra fauloval v útočném pokutovém území obránce Gentu.
24
Pokus právě jmenovaného Van der Bruggena o přihrávku na Simona končí v zámezí.
24
Saief vyvezl míč z vlastní poloviny hřiště a přihrává do středu na Van der Bruggena.
23
Perbet se po přihrávce Simona uvolnil a dostal do slibné střelecké pozice, jeho střela se však nevedla mezi tři tyče.
22
U míče jsou znovu Belgičané, Gershon posílá míč dopředu na Asareho.
21
Kovalenko vybojoval na brankové čáře roh, který bude rozehrávat Bernard.
20
Nepřesná přihrávka Perbeta nenašla nikoho z jeho spoluhráčů.
19
Do protiútoku se po chybě Mitroviće dostal Bernard, jeho střela z voleje mu vůbec nesedla a šla jen do ochozů.
18
Z volného kopu se Darijo Srna pokusil přestřelit zeď, přestřelil však i branku.
17
Bernard si narazil na levé straně s Malyšjevem, Bernard se poté dostal až těsně před pokutové území a byl faulován.
16
Za vápnem se ke střele dostal Milićević, nebezpečná střela mířila jen těsně mimo branku Pjatova.
16
U míče jsou znovu Belgičané, konkrétně Simon, jehož centr končí jen na hlavě Srny.
14
Odkop domácích obránců skončil jen u Foketa a ten míč posílá zpět na útočnou polovinu.
14
Po průniku Asareho se kopal roh, ten byl tečován brankářem Pjatovem, je z toho tedy další rohový kop.
12
A je tu první gól utkání!
Brankář Rinne se nepohodl se svým spoluhráčem v obraně, první jmenovaný míč odkopl, avšak jen na kopačky VIKTORA KOVALENKA, který z poloviny útočné části hřiště uklízí míč přes brankáře do branky.
11
Dlouhé autové vhazování Ismailyho skončilo na hlavě Malyšjeva.
11
Na zemi se v bolestích kroutil Renato Neto, nakonec je však v pořádku a může pokračovat bez ošetření.
9
Simon se snažil dostat k míči tak moc, že fauloval kapitána Šachtaru.
8
Rinne chytá do svých rukavic dlouhou přihrávku Kučera.
7
Kapitán domácích Srna zblokoval přihrávku Milićeviće.
7
Pokus o přenesení hry od Rakyckyje skončila jen na kopačkách hráčů Gentu.
6
Míč poté vybojoval pro svůj tým Malyšjev a přihrává až na brankáře Pjatova.
6
Gent se zmocnil míče na vlastní polovině.
5
Brankář Pjatov chytá slabou hlavičku Perbeta, která přišla po centru Milićeviće.
4
Špatná přihrávka Neta končí na kopačkách hráčů Šachtaru.
3
Marlos se na pravém křídle uvolnil a přihrál před hranici vápna Stěpaněnkovi jehož střela šla vysoko nad břevno branky Rinneho.
2
Ismaily na druhém levém křídle vybojoval první roh dnešního zápasu. Rozehraje ho Marlos.
1
Asarenu utekl na levém křídle míč, který se dokutálel až za brankovou čáru.
1
Gent se ujal rozehrávky a hned se žene na polovinu Šachtaru.
1

FK Šachtar Doněck: Pjatov – Srna (C), Kučer, Rakyckyj, Ismaily – Marlos, Stěpaněnko, Malyšjev, Bernard – Kovalenko – Ferreyra.
Náhradníci: Kanibolockij – Butko, Dentinho, Ordec, Eduardo, Taison, Borjačuk.

KAA Gent: Rinne – S. Mitrović, Gershon, Foket – Saief, Renato Neto, Van der Bruggen, Asare (C) – Simon, Perbet, Milićević.
Náhradníci: Thoelen – Coulibaly, Dejaegere, Nielsen, R. Ibrahim, Esiti, Ndongala.

Rozhodčí: Anthony Taylor – Stephen Child, Adam Nunn (vš. ENG).
KAA Gent
Pozice: 2.
Zápasy: 2
Body: 4

Svoji cestu ve skupině H započali Belgičané zápasem v Portugalsku kde se setkali s Bragou, kde remizovali po brance Miličeviče ze šesté minuty utkání. Ve druhém zápase se ve své Ghelamco Areně utkal s Konyasporem, který porazil po hladkém průběhu 2:0, O branky se postarali Saief a Neto.

V sezóně 2014/15 se tento klub dočkal historického úspěchu, po 115 letech od vzniku klubu se mohlo slavit, Gent totiž vyhrál ligu.
V letošní sezóně se po deseti hracích kolech nachází na čtvrté pozici v lize za Anderlechtem, Zulte-Waregem a Charleroi SC. S prvním jmenovaným týmem se setkali 28.8 v rámci pátého kola domácí ligy a remizovali s nimi 2:2, v 92. minutě srovnával Nana Asare a rozhodl o osudu zápasu.
FK Šachtar Doněck
Pozice: 1.
Zápasy: 2
Body: 6

Jízdu letošní Evropskou ligou zahájili Ukrajinci dvojzápasem s İstanbulem Başakşehir, který porazili 2:1 a 2:0.
Do základní skupiny byli pro Šachtar vylosování tito soupeři – SC Braga, Konyaspor a jeho dnešní soupeř KAA Gent.
V prvním zápase si svěřenci Paula Fonseci znovu zajeli do nedalekého Turecka, kde se tentokrát setkali s Konyasporem, který porazili 1:0 po góle Ferreyry. A ve svém zatím posledním zápase porazili na svém stadionu portugalskou SC Bragu i bez Freda který byl vyloučen v 47. minutě po druhé žluté kartě. Momentálně tabluku skupiny H.

Ukrajinský devítinásobný mistr se v letošní sezóně bude znovu pokusit dostat na trůn ukrajinského fotbalu, ze kterého ho sesadilo před dvoumi lety Kyjevské Dynamo, právě za ním skončil Šachtar dvě sezóny po sobě.
V letošní sezóně se však Šachtaru vede náramě, po jedenácti odehraných ligových kolech vedou tabulku, když ztratili body jen po remízách se zmiňovaným Dynamem Kyjev a Olimpikem.
V letošní sezóně prohrál Doněck jen dvakrát, pokaždé na penalty. V ukrajinském superpoháru s Dynamem (1:1, 3:4 pp) a v předkole Ligy mistrů s Young Boys Bern (2:0, 0:2, 2:4 pp.)
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.