Evropská liga - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  AEK Atény : Rijeka - 23. listopadu 2017   21:05

AEK Atény
AEK Atény
45+2' Araujo (Bakakis) • 55' Christodulopulos
2:2
(1:2)
Rijeka
Rijeka
9' Gorgon  (Acosty) • 26' Gorgon
AEK Atény
Anestis – Galo (30. Livaja), O. Vranješ, Čihrinskij, H. Lopes – Galanopoulos (68. Kone), Simoes (C), Bakakis – Christodulopulos (85. Rodríguez), Araujo, Bakasetas.
Tsintotas – Ćosić, Ajdarević, Rodríguez, Kone, Giakoumakis, Livaja.
M. Gestranius – J. Aravirta, M. Alakare
Olympic Stadium, Atény
Rijeka
Prskalo – Vešović, Župarić, Elez, Žuta – Bradarić, Maleš (C), Pavičić (90+2. Črnic) – Acosty (70. Kvržić), Gavranović (81. Puljić), Gorgon.
Sluga – Punčec, Kvržić, Matei, Črnic, Mavrias, Puljić.

Já se loučím, děkuji za pozornost, přeji příjemný zbytek večera, dobrou noc a příště na shledanou.
Domácí byli ve druhé půli jako vyměnění. Nejprve se jim po deseti minutách podařilo vyrovnat a poté sahali po vedoucí brance, mnohdy byli blizoučko, scházelo opravdu velmi málo, nakonec se však se svým protivníkem rozchází smírně. Nutno však říct, že hosté v první půli trefili břevno a tyč, takže celková remíza je asi spravedlivá.
90+5'
90+4'
Domácí to ještě zkouší, ale mnoho času už nemají, soupeř je natlačen před svojí bránou a veškeré centrované pokusy bleskurychle odvrací.
90+2'
Střídání v týmu HNK Rijeka: ze hřiště odchází Domagoj Pavičić, přichází Matic Črnic.
90+1'
Nastavují se čtyři minuty.
89'
Tak tohle může řecký mančaft obrovský mrzet. Araujo nejprve z dobré pozice střílel jen do protihráče, míč se k němu odrazil a hráč Atén se rázem ocitl zcela sám před brankářem, měl před sebou zcela odkrytý prostor, mohl i přihrát na pravou stranu volnému Konemu, jenž by zakončoval do prázdné brány, nakonec se však rozhodl vystřelit do horní části brány a míč orazítkoval břevno a skončil za hostující svatyní. Při chorvatském týmu nyní stáli všichni svatí.
87'
Simoes se dostával do šance, v poslední chvíli mu ale míč utekl z kopačky a hráč tak nestačil vystřelit.
85'
Střídání v týmu AEK Atény FC: ze hřiště odchází Lazaros Christodulopulos, přichází Patito Rodríguez.
84'
Domácí se dostávali do šance, Simoes však místo zakončení přihrával patičkou na slepo za sebe, kde nebyl nikdo ze spoluhráčů.
84'
Hosté zdržují, jak jen to jde. Po vynuceném faulu oddalují rozehrávku, což se domácím fanouškům vůbec nelíbí.
81'
Střídání v týmu HNK Rijeka: ze hřiště odchází Mario Gavranović, přichází Jakov Puljić.
81'
Řecký tým vybojoval rohový kop.
80'
Žlutou kartu dostává Mario Gavranović (HNK Rijeka).
79'
Christodulopulos přes dvojici bránících protihráčů až před bránu neprošel.
77'
Hosté drželi dlouho míč na kopačkách, ale spíš si jen přihrávali mezi sebou, o míč přichází poté, co jej Prskalo po malé domů odkopl za postranní lajnu.
73'
Na chvíli se hosté dostali před bránu Atén, ale pak po špatném centru o míč přišli.
72'
Domácí se hodně rozčilují poté, co byl skluzem poslán k zemi Araujo a hra pokračuje.
70'
Střídání v týmu HNK Rijeka: ze hřiště odchází Maxwell Acosty, přichází Zoran Kvržić.
69'
Hra byla na chvíli přerušena, po tvrdém ataku zůstal na hřišti ležet Pavičić, ale už je zpátky na nohách.
69'
Držení míče: 52 % – 48 %.
68'
Střídání v týmu AEK Atény FC: ze hřiště odchází Kostas Galanopoulos, přichází Panagiotis Kone.
66'
Žlutou kartu dostává Maxwell Acosty (HNK Rijeka).
65'
Livajovi chyběl kousek k tomu, aby se v pokutovém území dostal k míči. Následně jej zákrokem na hranici pravidel atakoval Prskalo, ale hra pokračuje. Nutno říct, že brankář zasáhl jako první balón.
63'
Tak tohle je neuvěřitelné. Araujo stál úplně sám před zcela prázdnou bránou, po přihrávce z pravé strany však míč poslal pouze nad soupeřovu svatyni.
62'
Araujovi se sice podařilo podruhé skórovat, když hlavou zamířil k levé tyči soupeřovy svatyně, avšak branka není uznána. Hráč si předtím pomohl faulem.
58'
Špatná rozehrávka hráčů Rijeky končí u Anestise.
57'
Jeden z domácích hráčů zůstal ležet na trávníku, v doprovodu zdravotníků odchází za postranní čáru.
55'
AEK Athény právě vstřelily branku!
Bakasetasův centr vyboxoval Prskalo pouze před sebe, u míč byl jako první LAZAROS CHRISTODULOPULOS, který jej hlavou poslal do prázdné brány.
54'
Domácí se postupně propracovávají blíže a blíže k soupeřově bráně, ten v krátkém sledu dvakrát fauloval a nyní bude čelit přímému kopu.
50'
Nebezpečný centr před bránu Rijeky hosté v poslední chvíli odvrátili.
49'
Znovu domácí pouze odkopli míč k hostujícímu brankáři.
47'
Nakopnutý míč k bráně hostů bere do rukou Prskalo.
46'
Hosté favorita zápasu pořádně zaskočili, dvakrát vystřelili na bránu a dali dva góly. Velice dobře brání, domácí poprvé ohrozili brankář až v nastaveném čase a nakonec se jim přeci jen podařilo snížit. Jak moc důležitý gól to bude, to ukáže druhý poločas.
45+3'
45+2'
Tak přeci jen se podařilo domácím v úplném závěru první půle snížit. Hostující obrana vůbec nepohlídala SERGIA ARAUJA, který naběhl před brankáře a skluzem poslal míč za jeho záda.
45+1'
Až v samém závěru první půle musel Prskalo zasáhnout, když vyrazil tvrdou Christodoulopoulosovu střelu z přímého kopu.
45+1'
Nastavují se dvě minuty.
45'
Domácí vyrazili do protiútoku, o míč však přišli.
45'
Hosté rozehrají další roh.
43'
Lopes svůj centr příliš přetáhl, míč letí daleko za hostující bránu.
40'
Žlutou kartu dostává Hélder Lopes (AEK Atény FC).
39'
Gavranović se dostal do samostatného úniku, míč se mu zamotal mezi nohama a hráč se tak do zakončení nedostal.
37'
Hosté se dostávali do další šance, ale zastavil je ofsajd.
37'
Domácí se dožadovali pokutového kopu, ale hra pokračuje.
34'
Držení míče: 54 % – 46 %.
32'
Vešović za svůj faul klidně mohl vidět žlutou kartu, hlavní arbitr mu pouze domlouvá, což se domácím příznivcům vůbec nelíbí.
30'
Hostující gólman však zasahovat nemusel, veškerou práci odvedli jeho spoluhráči.
30'
Střídání v týmu AEK Atény FC: ze hřiště odchází Rodrigo Galo, přichází Marko Livaja.
29'
První roh pro řecký tým, Prskalo se tak poprvé v zápase musí mít na pozoru, po půl hodině hry.
26'
Rijeka právě vstřelila branku!
Vranjes špatně hlavičkoval, do útoku se vydal ALEXANDER GORGON, který prudkou ranou k pravé tyči domácí brány rozvlnil síť domácí svatyně podruhé.
25'
Acosty se dostal k hlavičce a zamířil kousek nad bránu.
25'
Čtvrtý rohový kop pro chorvatský tým.
23'
Žlutou kartu dostává Mate Maleš (HNK Rijeka).
20'
Hříšník předchozí situace Gorgon se mohl zapsat mezi střelce, jeho prudký pokus orazítkoval pravou tyč domácí brány.
18'
Žlutou kartu dostává Alexander Gorgon (HNK Rijeka).
16'
Hosté byli blízko druhé brance. Elez hlavičkoval do břevna soupeřovy brány, nyní měli domácí štěstí.
15'
Asistent u první branky Acosty se pokoušel vyslat přihrávku před bránu, ale ta byla zastavena včas. Následuje rohový kop.
11'
Simoes zahrál rukou, což pozornosti hlavního arbitra neuniklo.
9'
Po jeho rozehrání prodloužil Acosty míč na ALEXANDERA GORGONA, který z bezprostřední blízkosti poslal míč k pravé tyči domácí brány.
8'
Gavranovićova střela byla zblokována mimo tři tyče. Následuje roh.
6'
Anestis lehce schovává míč do rukou a rozehrává.
4'
Gorgon mohl sám zakončit, místo toho ještě přihrával na dobíhajícího Gavranoviće, který ale míč nedoběhl.
1'

AEK Atény FC: Anestis – Galo, O. Vranješ, Čihrinskij, H. Lopes – Galanopoulos, Simoes "C", Bakakis – Christodulopulos, Araujo, Bakasetas.
Náhradníci: Tsintotas – Ćosić, Ajdarević, Rodríguez, Kone, Giakoumakis, Livaja.

HNK Rijeka: Prskalo – Vešović, Župarić, Elez, Žuta – Bradarić, Maleš "C", Pavičić – Acosty, Gavranović, Gorgon.
Náhradníci: Sluga – Punčec, Kvržić, Matei, Črnic, Mavrias, Puljić.

Rozhodčí: M. Gestranius – J. Aravirta, M. Alakare.
Vzájemné zápasy

Dnešní soupeři se spolu poprvé utkali až v rámci letošní EL, jak už bylo zmíněno, z těsné výhry 2:1 se radoval řecký mančaft.
Rijeka

Chorvatský celek začal EL dvěma porážkami, avšak poté zvítězil 3:1 na hřišti Austrie Vídeň a třebaže poté přišla další prohra, nadále živí ještě reálnou naději na postup. Musí však bezpodmínečně dnes zvítězit.
Atény

Řeckému celku patří druhá pozice se ztrátou dvou bodů na první AC Milán a náskokem stejného bodového počtu před třetí Austrií Vídeň. Dosud nepoznal v EL hořkost porážky, avšak zvítězil jen jednou, v úvodním utkání 2:1 právě nad Rijekou, poté přišla série tří remíz za sebou. Jeho hráči příliš gólů nedávají, ale ani neinkasují, jejich skóre je 4:3.
Dobrý den, zatímco v některých skupinách Evropské ligy je znám minimálně jeden postupující, ve skupině D ještě nemá postup jistý ani vedoucí tým. O obou postupujících týmech však může být rozhodnuto už po tomto kole, AEK Atény mají še ve svých rukách, musí doma zvítězit nad Rijekou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:05.