Evropská liga - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Arnhem : Zulte-Waregem - 2. listopadu 2017   21:05

Arnhem
Arnhem
0:2
(0:1)
Zulte-Waregem
3' Baudry  (Madu) • 70' Kaya  (Coopman)
Arnhem
Pasveer – Dabo, Kašia (C) (67. Foor), Miazga, Büttner – Serero (58. Faye), Mount, Bruns – Rašica, Castaignos (35. Matavž), Linssen.
Houwen – Matavž, Colkett, Foor, Ali, Faye, Lelieveld.
Aranovskij – Vojťuk, Bekker (všichni Ukrajina)
GelreDome, Arnhem
Bostyn – de Fauw (C) (87. Heylen), Walsh, Baudry, Madu – De Mets, De Pauw (27. Hamalainen), De Sart – Coopman, Olayinka, Kaya (77. I. Doumbia).
Leali – Heylen, I. Doumbia, Cordaro, Šaponjić, Kastanos, Hamalainen.

Z tohoto online přenosu je to vše, s přáním hezkého zbytku večera se s vámi loučí Lukáš Jasoněk. Dobrou noc.
Waregem udolal Arnhem na jeho hřišti rozdílem dvou branek a zpáteční cesta do Belgie bude zaručeně bujará. Vždyť díky této překvapivé výhře si SV Zulte uchoval naději na postup ze základní skupiny Evropské ligy. Poražený Arnhem zůstal se ziskem jednoho bodu poslední.
Držení míče: 68 % : 32 %.
Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 9:5. Rohy: 4:2. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 15:12.
90+5'
90+5'
Závěr už si hosté jistě pohlídají.
90+4'
Na křižný centr za obranu si nabíhal Rašica (SBV Vitesse Arnhem), tomu však míč utekl do zámezí.
90+2'
Bruns v blízkosti středového kruhu nepřiměřeně atakoval De Sarta a to je voda na hostující mlýn.
90+1'
Hosté se snaží udržet míč co nejdále od své brány.
90'
Blíží se konec. Nad rámec řádné hrací doby se Jevhej Aranovskij rozhodl nastavit pět minut. Je to posledních pět minut naděje pro Arnhem
88'
Rohový kop pro domácí. Žádné drama se ale nekoná. Bruns odcentroval míč na Miazgu, který cílené zařízení vůbec netrefil. Hosté mohou šetřit cenné vteřiny.
87'
Střídání v týmu SV Zulte-Waregem: z hrací plochy odchází Davy de Fauw, nastupuje Michaël Heylen.
85'
Velice rychle se k míči dostali zase domácí a hned byl z toho roh. Bruns kopl balon do klubka hráčů a z něj hrací předmět vylétl mimo rizikovou zónu.
83'
Ofenzivní výpad domácích zastavila ofsajdová past, která sklapla nad Mountem. Waregemští hráči tak dostávají klid na rozehrávku.
82'
V krkolomné pozici zakončující Bruns (SBV Vitesse Arnhem). Tohle nemohlo dopadnout přesnou střelou. Práci tak mají podavači míčů.
80'
Se svým tažením neuspěli ani arnhemští fotbalisté. Neujala se přízemní střela Mounta.
79'
V levé části vápna si Olayinka kličkou před domácím obráncem vytvořil prostoru pro zakončení, jeho křižný pokus ovšem postrádal potřebnou přesnost.
77'
Střídání v týmu SV Zulte-Waregem: ze hřiště odchází Onur Kaya, přichází Idrissa Doumbia.
76'
K dalekonosné střele se odhodlal De Sart (SV Zulte-Waregem), neměl ovšem dostatečně přesně seřízena mířidla. Příště musí mířit podstatně lépe.
74'
Ofsajd! Ofsajd! Mává pomezní rozhodčí jako pominutý. Nepřímý volný kop rozehraje hostující tým.
72'
Domácím není uznán druhý gól! Foor odcentroval balon na Brunse a ten uklidil míč za gólmanova záda. Podle názoru muže s píšťalkou si však pomohl faulem na Hamalainena. Přestože se fanoušci i hráči zlobí, rozhodnutí hlavního arbitra už nezmění.
70'
Waregem právě vstřelil branku!
Dvacet minut před koncem hosté zdvojnásobují svůj náskok! Na levém křídle přebíral míč Coopman a odeslal ho před hranici šestnáctky, odkud ONUR KAYA zamířil neomylně k levé tyči.
68'
Defenziva Arnhemu se ubránila rohovému kopu.
67'
Střídání v týmu SBV Vitesse Arnhem: odpracováno má Guram Kašia, makat bude Navarone Foor.
66'
Ostrým skluzem Thomas Bruns (SBV Vitesse Arnhem) atakoval Kayu. Za tento zákrok nemohl očekávat nic jiného než žlutou kartu a je si toho dobře vědom.
65'
Aktuální statistika držení míče: 72% – 28%.
64'
Ofsajd také na druhé straně. V postavení mimo hru se ocitl Faye (SBV Vitesse Arnhem).
63'
Coopman nerespektoval ofsajdové pravidlo, a rozhodčí proto přisoudil míč fotbalistům Vitesse Arnhem.
61'
Už nějakou dobu se hraje výhradně uprostřed hřiště.
58'
Střídání v týmu SBV Vitesse Arnhem: dohrál Thulani Serero a jeho pozici zaujal Lassana Faye.
56'
Je vyrovnáno! Tribuny rozjásal Bruns. Ale pozor, protože se něco děje! A už je to jasné. Praporek asistenta rozhodčího je nahoře a to znamená jedině – ofsajd. Radost domácích tak rychle vystřídalo zklamání. Jako den a noc.
54'
Nesportovní chování. To je důvod udělení žluté karty Timu Matavžovi (SBV Vitesse Arnhem).
52'
Poměr sil na hřišti se vyrovná! Alexander Büttner (SBV Vitesse Arnhem) v rychlostním souboji o míč zasáhl Coopmana loktem do tváře a sudí Aranovskij s nápovědou svého asistenta vytáhl po druhé žluté červenou kartu.
51'
Příležitost domácích zůstala nevyužita. Bruns si na hranici malého vápna naskočil na Dabův lahodný centr zprava a vysoko přestřelil břevno.
50'
Útočný faul. Spáchal ho Kaya (SV Zulte-Waregem).
49'
Hra se otočila. Kaya si nakráčel s míčem na hranici domácího vápna a odtamtud nastřelil Miazgu.
47'
Druhá půle začala náporem domácího týmu. V rozmezí několika desítek vteřin pálily slepými Kašia a Matavž.
46'
Hlavní aktéři se vracejí zpátky na hřiště.
První poločas hodně poznamenalo zbytečné vyloučení Madua, po kterém šli hosté do deseti. Už od třetí minuty, kdy se prosadil Baudry, však měli fotbalisté Waregemu nahráno. Domácí si pak v početní výhodě vytvořili několik gólových šancí, ale vynikající gólman Bostyn jim vyrovnat nedovolil.
45+2'
45+1'
Bostyn (SV Zulte-Waregem) si počíhal na centr ze strany a potom rozdal balon svým spoluhráčům v poli.
45'
Nastavená doba hry činí dvě minuty.
43'
Další ofenzivní výpad, který měl domácí tým k dispozici, zakončil Linssen střelou mimo tři tyče.
42'
Arnhem sahal po vyrovnání! Büttnerova nabídka z rohového kopu oslovila Rašicu, jehož pokus z první Bostyn reflexivně vyrazil na břevno. Horní branková konstrukce se za Bostynovými zády rozezvučela už podruhé. Snad nebude muset gólman Waregemu vyhledat ušního specialistu.
41'
Dalekonosný projektil Kašii trefil obětavého De Sarta. Domácí to musí zkusit jiným způsobem.
39'
Následný centr z rohu hřiště, kterým se prezentoval Bruns, odvrátila hostující obrana do bezpečí.
38'
Zpoza pokutového území se do balonu opřel Mount a jeho dělovku srazil De Mets mimo bránu.
37'
Hráči Arnhemu si mezi sebou předávají balon u půlící čáry a trpělivě hledají cestu hlouběji do pole.
35'
Střídání v týmu SBV Vitesse Arnhem: Luc Castaignos přenechal své místo Timu Matavžovi.
34'
Žlutá karta. Za podražení Coopmana uprostřed hřiště ji vyfasoval Alexander Büttner (SBV Vitesse Arnhem)
32'
Waregemští uklidňují hru kombinací na svém území.
31'
Při hráčích hostujícího týmu stáli všichni svatí! Prudký centr z přímého kopu Bostyn vyboxoval před sebe a následný dloubáček Mounta zaťukal zeshora na břevno.
28'
Bostyn musel být znovu ve střehu. Strážce hostující pokladnice tentokrát zakročil proti ráně Miazgy.
27'
Střídání v týmu SV Zulte-Waregem: ze hřiště odchází Nill De Pauw, přichází Brian Hamalainen.
27'
Domácí se málem radovali z vyrovnávací trefy! Ostrou střelu z pravé strany vápnu vypustil Rašica, který donutil Bostyna k zákroku nohou.
24'
Tým z Arnhemu čeká dlouhá hra v početní výhodě.
22'
Nejen žluté, ale už také červenou kartu rozdal hlavní rozhodčí, který na úvod zápasu nastavil skutečně přísné měřítko. Vyloučeným hráčem je Kingsley Madu (SV Zulte-Waregem), který za nešetrný faul inkasoval druhou žlutou a čeká ho nezáviděníhodná cesta do útrob stadionu.
20'
Jen o chvíli později žlutý kartonek uviděl také Luc Castaignos (SBV Vitesse Arnhem), ten zpytuje svědomí za vzdušný faul na Walshe.
19'
Po zisku míče vešel Mason Mount (SBV Vitesse Arnhem) do pokutového území a tam teatrálně upadl. Jasné simulování a trest v podobě žluté karty.
18'
Hra se přesunula do středu hřiště, kde momentálně probíhají četné souboje o balon. Kdo ho získá?
16'
Úmyslné hraní míče rukou je důvodm žluté karty pro Kingsleyho Madua (SV Zulte-Waregem). Nigérijec si svůj prohřešek proti pravidlům uvědomuje.
14'
Do levé části pokutového území obdržel přihrávku Bruns a jeho následná rána prolétla vysoko nad břevnem. Hostující gólman tak zůstal v klidu.
13'
Domácí zaveleli k útočné akci a směle kombinují na území Waregemu, který zaujal obranné postavení.
10'
Po faulu na Olayinku zahrávali hosté přímý volný kop. K jeho exekuci se postavil Kaya a ze střední distance orazítkoval pravou tyč! K rozpoutání další gólové radosti scházely jen centimetry.
8'
To už ale neplatí, protože Castaignos byl přistižen v ofsajdu. Hosté tak rozehrají nepřímý volný kop.
7'
Arnhemská ekipa právě operuje na útočné polovině.
5'
Na inkasovaný gól chtěl odpovědět Rašica (SBV Vitesse Arnhem), ale gólman Bostyn byl proti.
3'
Hosté bleskově otevírají skóre zápasu! Na centr, který z rohového kopu vyslal Madu, si na zadní tyči naskočil MARVIN BAUDRY a po jeho trefě jinak hlučné tribuny zcela oněmněly.
1'
Nizozemsko-belgická bitva začala! Počátečního výkopu se ujali fotbalisté Waregemu.
1'
Domácí se představí ve žlutočerné kombinaci dresů, zatímco hosté odehrají utkání v červeném kompletu.
Ukrajinští rozhodčí v čele s Jevhenem Aranovským právě přivádějí fotbalistky obou mužstev na hrací plochu, zápas tedy zanedlouho začne.

SBV Vitesse Arnhem: Pasveer – Dabo, Kašia (C), Miazga, Büttner – Serero, Mount, Bruns – Rašica, Castaignos, Linssen.
Náhradníci: Houwen – Matavž, Colkett, Foor, Ali, Faye, Lelieveld.

SV Zulte-Waregem: Bostyn – de Fauw (C), Walsh, Baudry, Madu – De Mets, De Pauw, De Sart – Coopman, Olayinka, Kaya.
Náhradníci: Leali – Heylen, I. Doumbia, Cordaro, Šaponjić, Kastanos, Hamalainen.

Rozhodčí: Aranovskij – Vojťuk, Bekker (všichni Ukrajina).
Přibližně půl hodiny před začátkem zápasu probíhá na hřišti stadionu GelreDome rozcvička.
SV Zulte-Waregem

Radostí si nehvízdají ani ve Waregemu. Tamní Zulte doma utrpělo debakl 1:5 s Nice a pak prohrálo 0:2 na hřišti římského Lazia. Jediný bodový zisk belgický klub zaznamenal v minulém zápase proti Arnhemu, který skončil nerozhodně 1:1.
SBV Vitesse Arnhem

V táboře Vitesse nepanuje dobrá nálada. Arnhemský klub má na svém kontě totiž pouze bod, který vybojoval za remízu 1:1 ve Waregemu. Předtím těsně nestačil na Lazio Řím, jemuž v domácím prostředí podlehl 2:3, a prohrál také v Nice, tentokrát 0:3.
Všem fotbalovým fanynkám a fanouškům přeji příjemný čtvrteční večer a zároveň vás vítám u textové online reportáže z utkání SBV Vitesse Arnhem – SV Zulte-Waregem, které se od 21:05 odehraje v rámci základní skupiny Evropské ligy.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:05.