Evropská liga - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  BATE Borisov : Köln - 19. října 2017   19:00

BATE Borisov
55' Ryas (Ivanić)
1:0
(0:0)
Köln
Köln
Sčerbicki – Ryas, Hajdučyk, N. Milunović, D. Poljakov – A. Volodko (74. Baga), Drahun – Stasevič (C), Ivanić (68. Hardzjajčuk), M. Volodko – Signěvič (85. Rodionov).
Čičkan – Jablonskij, Berezkin, Rodionov, Tuominen, Baga, Hardzjajčuk.
Hüseyin Göçek – Emre Eyisoy, Kemal Yilmaz (všichni Turecko)
Borisov Arena, Borisov
Köln
Horn – Olkowski, Maroh (C), Heintz, Rausch – Jojić (70. Bittencourt), S. Özcan, Höger, Clemens (61. Guirassy) – Zoller, Osako.
Kessler – F. Sörensen, Guirassy, Bittencourt, Horn, Klünter.

Z mé strany je to už pro tento zápas vše. Loučí se Petr Sumbal.
Pozápasové statistiky

Držení míče: 41 % : 59 %.
Střely na branku: 3:8. Střely mimo: 6:4. Rohy: 2:5. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 9:9.
Zápas je u konce se šťastnějším koncem pro domácí. BATE předvedlo soustředěný výkon a nakonec si vystačilo s jedním gólem, který celé utkání rozhodl v 55. minutě ho vsítil po zmatcích v obraně Kolína Ryas. Kolín se pak snažil vyrovnat, ale žádnou opravdu stoprocentní šanci si nevypracoval. Naopak mohl byl i rád, že nedostal další góly z šancí Drahuna nebo Maxima Volodka. BATE si připsalo první výhru v základní skupině a živý šance na postup. Pro Kolín tohle byla třetí porážka ve třech zápasech.
90+4'
90+3'
Volodko se ještě dostal ke střele. Z pravé strany ale netrefil bránu Horna.
90+2'
Leonardo Bittencourt se dostal ještě do jedné šance po rychlé narážečce. Ale Denis Sčerbicki je dnes spolehlivý a dalším dobrým zákrokem to teď jen dokázal.
90+2'
Maxim Volodko mohl definitivně rozhodnout, ale v důležitém okamžiku ho zradilo zpracování. Přitom už měl před sebou jen brankáře.
90+1'
Nastavovat se budou tři minuty.
90+1'
Simon Zoller přišel se zajímavou přihrávkou do vápna. Ale mířila naslepo a nikoho z hráčů v červeném nenašla.
90'
BATE je zatažené na vlastní polovině téměř až ve vápně a čeká s čím přijde Kolín.
89'
Sehrou Guirassy byl uprostřed hřiště příliš tvrdý a za faul dostává žlutou kartu.
88'
Teď ale nebezpečně z levé strany vystřelil Leonardo Bittencourt. Těsně před Sčerbinským se míč nepříjemně snášel k zemi, ale brankář BATE si s tou střelou stejně poradil.
87'
Domácí se nyní brání tím nelepším možným způsobem. Drží míč, a to dokonce často i na polovině soupeře.
86'
Z pravé strany centroval Ryas, ale nikoho svým míčem ve vápně nenašel.
85'
Střídání v týmu BATE Borisov: ze hřiště odchází Mikalaj Signěvič, přichází Vitalij Rodionov.
84'
Stasevičevi se centr z levé strany nepovedl. Byl hodně přetažený a skončil až v autu.
83'
Kolín nepůsobí dojmem, že by dokázal BATE dnes ublížit. Přihrává si míč ze strany na stranu, ale moment překvapení tomu chybí.
82'
Olwoskému dnes centry z pravé strany moc nevycházejí. I další se stal jen lahůdkou pro obranu BATE.
81'
BATE kontroluje míč na svých kopačkách. Momentálně nikam nespěchá. Ani nemusí, protože vyhrává stále 1:0.
80'
Kolín pokračuje v tlaku, který není ale moc nebezpečný. A vždy když BATE míč vybojuje, hned se žene dopředu a tím nenechává obranu hostů vydechnout.
79'
Rozhodčí si všiml nedovoleného zákroku útočníka BATE. Ale žlutou kartu nevytáhl. Dnes ji zatím neukázal žádnému hráči.
78'
Leonardo Bittencourt se pokusil o přímočarý průnik do šestnáctky. Kol si míč kolem obránce, ale příliš daleko a už ho na hrací ploše nestihl.
77'
Centr Olkowského nebyl nic nebezpečného pro dobře zformovanou obranu BATE.
76'
Velká šance domácích! Z dálky napřáhl ke střele Drahun. Horn střelu vyrazil jen před sebe a pak měl štěstí, že Michail Hardzjajčuk z dorážky minul branku.
75'
Kolínu se už pomalu krátí čas. Zbývá zhruba 15 minut. A BATE si navíc zase čím dál tím více začíná dovolovat směrem dopředu.
74'
Střídání v týmu BATE Borisov: ze hřiště odchází Aljaxandr Volodko, přichází Dzmitryj Baga.
73'
BATE znovu pospíchalo rychle dopředu. Ale scházela podpora, tak domácí svou akci zpomalili a raději se rozhodli si užít držení míče.
72'
K Bittencourtovi se dostal přetažený centr. Přihrávkou našel Osaku, který ještě vylepšil situaci přihrávkou na Rausche. Ten ale vystřelil velmi nepřesně.
71'
Případná porážka by už prakticky zamezila Kolínu v postupu, protože by byla už třetí ze tří zápasů.
70'
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Miloš Jojić, přichází Leonardo Bittencourt.
69'
Pawel Olkowski se pokusil zrychlit hru svého týmu na levém křídle narážečkou, ale míč už se mu zpět na kopačku nevrátil.
68'
Střídání v týmu BATE Borisov: ze hřiště odchází Mirko Ivanić, přichází Michail Hardzjajčuk.
67'
A nyní už jsou to zase hráči Kolína, kteří vévodí na míči a hledají cestu, jak ohrozit branku BATE.
66'
Domácí se hnali do protiútoku. Volodko šel ochotně k zemi a rozhodčí mu to nespolkl. Místo faulu mu odpískal hru rukou.
65'
Maxim Volodko ukázal rychlé nohy při běhu s míčem na levém křídle. Vřítil se až do vápna a pak ještě přihrávkou hledal lépe postaveného spoluhráče.
64'
Kolín se nyní pokouší zklidnit hru, nikam se nežene. Pokusí se dobýt obranu BATE postupným útokem.
63'
Juja Osako měl proti sobě u levé lajny dva protihráče. Chtěl vybojovat alespoň rohový kop, ale ani to se mu nepovedlo.
62'
Ivanič je dnes všude. Má asistenci na gólu Borisova a kromě toho je platný i vzadu, jako třeba teď, když zkazil akci hostů.
61'
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Christian Clemens, přichází Sehrou Guirassy.
59'
BATE nyní působí hodně sebevědomým dojmem, hosté naopak vypadají celkem odevzdaně, kazí lehké přihrávky.
58'
Obrana domácího týmu se zformovala do staženějších pozic a v klidu si počkala na chybu, aby získala míč na své kopačky.
57'
BATE je teď ještě mohutněji podporováno svými fanoušky a Kolín už to bude mít s otáčením skóre hodně těžké.
56'
Domácí byli ve druhém poločase lepší, dokonce měli i šance, ale nakonec to byli oni, kdo inkasoval.
55'
BATE Borisov právě vstřelil branku!
Obrana Kolína působila ve vlastním pokutovém území úplně bezradně. Mezi třemi stojícími hráči Kolína dokázal Ivanič prostrčit míč na ALJAXEJE RYASE a ten z prvního dotyku propálil Horna. Asistence: Mirko Ivanić.
54'
Také BATE o sebe dává vědět a poprvé ve druhém poločase trápí obranu hostů.
53'
Zajímavý centr letěl do vápna BATE z levé strany. Ve vzduchu byl ale nejvýše Mirko Ivanić a míč odvrátil.
53'
Christian Clemens si vytvořil prostor ke střele. Jeho pravačka prověřila Sčerbiského, ten si ale dál drží čisté konto.
52'
Maxim Volodko prodlužoval hlavou za sebe do pokutového území. Tam byla ale převaha hráčů v červených dresech.
51'
BATE rohový kop odvrátilo a pak mohlo samo vyrazit do protiútoku. Ale Maxim Volodko byl při nadějném postupu vpřed zastaven.
50'
Jojičova střela byla zablokovaná. Kolín bude zahrávat rohový kop.
48'
Domácí jsou ve druhé půli zatím pod tlakem, hosté je dostávají pod tlak.
47'
Juja Osako jako první ve druhém poločase ohrozil branku soupeře. Denis Sčerbicki si připsal další úspěšný zákrok.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 20:02.
První půle je za námi. Že by se hrál nějaký extra pohledný fotbal se říci nedá. O něco nebezpečnější byli asi hosté, kteří několika střelami zaměstnali brankáře Sčerbinského. Největší šanci měl hlavou Zoller, ale neproměnil. Také domácí si nějaké náznaky příležitostí vypracovali, jenže nedokázali být v koncovce přesnější. Uvidíme, jestli se něco změní ve druhém poločasu nebo se bude pokračovat v bojovném tempu.
45+1'
45+1'
Ani hosté si nice nebezpečného nevypracovali. Obrana BATE celkem bez problému míč odkopla.
45'
Tentokrát budou mít standardku hosté, poté co se faulu u levé postranní čáry dopustil Vitaľ Hajdučyk.
44'
Jenže Borisovu se standardní situace vůbec nepovedla. Centr do vápna byl hodně nepřesný a přelétl úplně všechny hráče.
43'
Mikalaj Signěvič se stal obětí nedovoleného zákroku. Fauloval ho Marco Höger a domácí mohou ze standardní situace zahrozit.
42'
Christian Clemens centroval míč z pravého křídla do vápna, ale hodně nepřesně. Pro míč si v klidu došel gólman BATE.
41'
Centr z pravé strany nemohl doletět na nabíhajícího Staseviče, protože byl dobře pokrytý.
40'
BATE se ale postupným útokem nedospělo do žádné šance. Kolín měl dobře postavenou obranu.
39'
Borisov uklidňuje situaci kombinací mezi obránci a nadechuje se na další útočnou akci.
38'
Domácí rychle rozehráli standardní situaci, ale moment překvapení nezabral. Kolín si přihrávku do vlastního vápna pohlídal.
37'
Zpoza vápna to zkusil pravačkou Ihar Stasevič. Střela vypadala pěkně, ale těsně minula břevno branky Tima Horna.
36'
Borisov rozehrál rohový kop nápaditě. Byl to asi secvičený signál. Na jeho konci byla hlavička Stanislau Drahun. Ta ale branku netrefila a nakonec se stejně jednalo o ofsajd.
36'
Borisov si vybojoval možnost rohového kopu.
35'
BATE se konečně podařilo otupit tlak soupeře a samo se vydalo na polovinu hřiště Kolína.
34'
Hosté pokračují v tlaku, přihrávkami obléhají pokutové území BATE Borisov.
33'
Stejný hráč pak střílel ještě jednou a tentokrát už si mohl připsat Sčerbicki jednoduchý zákrok.
32'
Největší šance zápasu! Po centru z pravé strany se k míči dostal Simon Zoller, ale Denis Sčerbicki skvělým zákrokem jeho hlavičku dokázal vyrazit.
31'
Rohový kop nic zajímavého ani nebezpečného nepřinesl. Hosté si přihrávali míč až k brankáři Hornovi.
30'
Skvělou práci odvedl svým napadáním rozehrávky soupeře Simon Zoller. Donutil Vitaľa Hajdučyka k chybě a hosté mají roh.
29'
Aljaxandr Volodko by mohl z pravé strany poslat zajímavý míč do vápna, kdyby byla na něj přihrávka přesnější a on se dostal k míči.
28'
Následný rohový kop se povedlo domácím ubránit stejně jako i další centr, který ještě letěl do jejich pokutového území.
27'
Jojič si přichystal míč na střelu z dálky. Tu ale hlavou odvrátil na rohový kop Stanislau Drahun.
26'
Maxim Volodko přišlápl špičku kopačky Dominiquemu Heintzovi. Bylo to asi bolestivé, ale Heintz by měl být v pořádku.
25'
Jojičův centr mířil někde na penaltu. Tam si ale Dominic Maroh pomohl v souboji faulem, takže mohlo být BATE v klidu.
25'
Kolín si vybojoval další rohový kop. Míč pošle do vápna Miloš Jojić.
24'
Z hloubi hřiště se domácí snažili díky dlouhému balónu postrašit obránce Kolína. Ti si ale s přehledem poradili.
22'
Centr z levé strany dokázala obrana BATE odvrátit. Ale pouze od autu, takže se musí mít i nadále na pozoru.
21'
Zatím se hraje poměrně vyrovnaně. Oba týmy se střídají v tom, kdo má zrovna navrch a kdo se spíše brání.
20'
z levé strany vystřelil ještě před vápnem Miloš Jojić. Touto nedůraznou střelou ale nemohl Sčerbinského překvapit.
20'
Podobně o malou chvíli později dopadl i Christian Clemens, který to zkoušel centrem z levé strany. Ve vápně ale nikdo nebyl.
19'
Simon Zoller sice přihrávkou dostal míč do pokutového území, ale nikoho ze svých spoluhráčů nenašel.
18'
Domácí se znovu chtěli vydat dopředu po pravém křídle. Ale přihrávka, která měla hru na pravou stranu přenést byla nepřesná a uzmul ji Konstantin Rausch.
17'
Kolín byl donucen dobrým napadáním domácího mužstva přihrát balón až brankáři Hornovi.
16'
BATE se po úvodních minutkách, kdy bylo malinko pasivní uklidnilo a nyní už začíná větrat obranu Kolína hlavně po křídlech.
15'
Mikalaj Signěvič šikovně sklepl míč do druhé vlny Ivanovičovi. Ten chtěl střílet z voleje, ale nedostal od obrany Kolínu příležitost.
14'
První zákrok si připsal Denis Sčerbicki. Střela Christiana Clemense ho ale nemohla vylekat. Byla z dálky a hodně pomalá a doprostřed.
13'
Roh nevyšel BATE podle představ. Obrana Kolína si jeho hlavičkáře pohlídala a nebezpečí odvrátila.
12'
První náznak šance pro BATE. Centr Ryase mířil na hlavu Signěviče. Ten se nakonec ve výskoku k míči nedostal. Domácí ale budou mít rohový kop.
12'
Denis Poljakov se vůbec neostýchá a klidně zapojuje do rozehrávky i brankáře Denise Sčerbického.
11'
Aljaxandr Volodko dostal loktem od některého z hráčů soupeře do hlavy a jeho spoluhráči mohou rozehrávat po faulu na jeho osobu.
10'
Centr od rohového praporku mířil na přední tyč branky BATE. Domácí odvedli dobrou práci a míč odvrátili.
9'
Alespoň nějaké vzrušení. Simon Zoller dostal kolmou přihrávku na pravé křídlo. Na střelu to nebylo, tak Zoller alespoň odcentroval a vybojoval rohový kop.
8'
Zatím se hraje převážně uprostřed hřiště a na polovině BATE. Ale k žádné šanci se ještě Kolín nedostal.
7'
Aljaxej Ryas se u pravé postranní čáry odrazil míč do autu, takže budou moci vhodit míč zpět do hry hosté.
6'
Ihar Stasevič si počínal v hlavičkovém souboji nedovoleně, míč bude rozehrávat hostující celek.
6'
BATE se poprvé v utkání dostalo ne delší dobu na polovinu soupeře. Pak ale zase otočilo kormidlem zpět a vrátilo se dobrovolně na vlastní půlku.
5'
Ten se však Kolínu vůbec nepovedl. Neznamenal vůbec žádné nebezpečí pro branku Borisova. Byl rozehraný na krátko.
4'
Hosté ale dobře napadali rozehrávku BATE a vysloužili si rohový kop.
4'
Kolín útočil po levém křídle, ale vše zkrachovalo na nepřesné přihrávce, Borisov bude vhazovat.
3'
Maxim Volodko se těsně za polovinou hřiště dopustil faulu. Rukama si přidržel protihráče.
2'
Akce hostů nikam nevedla, brankář Borisova Denis Sčerbicki se chystá k odkopu od své brány.
1'
Kolín nad Rýnem získal míč do své moci a jako prví bude hledat cestu k soupeřově bráně.
1'
Kapitáni už se mezi sebou pozdravili, zápas brzy začne.
Hráči obou týmů už nastoupili na trávník Borisov Areny.

BATE Borisov: Sčerbicki – Ryas, Hajdučyk, N. Milunović, D. Poljakov – A. Volodko, Drahun – Stasevič (C), Ivanić, M. Volodko – Signěvič.
Náhradníci: Čičkan – Jablonskij, Berezkin, Rodionov, Tuominen, Baga, Hardzjajčuk.

1. FC Kolín nad Rýnem: Horn – Olkowski, Maroh, Heintz, Rausch – Jojić, Lehmann (C), Höger, Clemens – Zoller, Osako.
Náhradníci: Kessler – F. Sörensen, Guirassy, S. Özcan, Bittencourt, Horn, Klünter.

Rozhodčí: Hüseyin Göçek – Emre Eyisoy, Kemal Yilmaz (všichni Turecko).
Vzájemné zápasy

Tyto dva týmy se spolu dosud neutkaly.
1. FC Kolín nad Rýnem

Kolín nad Rýnem zápolí v německé Bundeslize. V té se mu ale vůbec nedaří, po osmi kolech je na posledním osmnáctém místě v tabulce s pouhým jedním bodem. Na nesestupovou pozici už teď ztrácí šest bodů. Kolín si zajistil přímou účast v letošním ročníku Evropské ligy díky pátému místu v minulé sezoně Bundesligy.

Špatnou formu mají "kozli" i v Evropě. Obě dosavadní utkání prohráli. Nejprve na Arsenalu 1:3 a pak doma s CZ Bělehradem 0:1. V tabulce tak nemůže být nikde jinde než na posledním místě.

BATE je běloruským týmem. V domácí lize, která už má za sebou 25 kol se nachází na třetím místě s dvoubodovou ztrátou na první Soligorsk. BATE neuspělo v kvalifikaci o Ligu mistrů, kde vypadlo ve třetím předkole se Slavií. Účast v Evropské lize si pak vybojovalo ve čtvrtém předkole proti Oleksandrii.

V Evropské lize má BATE Borisov zatím bod. Na úvod remizovalo na hřišti Bělehradu a pak prohrálo doma s Arsenalem 2:4. V tabulce je tím pádem zatím na předposledním místě.
Zdravím a vítám všechny příznivce evropského fotbalu u sledování utkání základní skupiny Evropské ligy mezi týmy BATE Borisov a 1. FC Kolín nad Rýnem. Zápasem vás provede Petr Sumbal.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.