Evropská liga - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Everton : Atalanta - 23. listopadu 2017   21:05

Everton
Everton
71' Sandro Ramírez (Mirallas)
1:5
(0:1)
Atalanta
Atalanta
12' Cristante  (Castagne) • 64' Cristante  (A. Gómez) • 86' Gosens   • 88' Cornelius  (Caldara) • 90+4' Cornelius  (A. Gómez)
Everton
Robles – Kenny (69. Feeney), A. Williams, M. Keane, Cuco Martina – Baningime, Davies – Klaassen (62. Vlašić), Rooney (C), Mirallas (79. Calvert-Lewin) – Sandro Ramírez.
Pickford – Gueye, Bešić, Vlašić, Calvert-Lewin, Lookman, Feeney.
Kehlet – Rix, Sørensen (všichni DEN)
Goodison Park, Liverpool
Atalanta
Beriša – Tolói, Palomino, A. Masiello (61. Caldara), Hateboer (70. Gosens) – Cristante (82. Cornelius), de Roon, Freuler, Castagne – Petagna, A. Gómez (C).
Gollini – Gosens, Cornelius, Caldara, Kurtić, Mancini, Iličić.

Z tohoto zápasu je to vše, přeji Vám hezký zbytek čtvrtečního večera.

Žluté karty: 4 – 0.
Je dobojováno! Oba týmy ve druhé půli držely míč zhruba po stejnou dobu. Mnohem nebezpečnější ale byla Atalanta, jež během pětačtyřiceti minut vyprodukovala hned šestnáct střel. V 71. minutě to ale byli Toffies, kteří se přiblížili na rozdíl jediné branky golem Sandra Ramíreze. Závěr ale patřil Bergamu, které přidalo další tři góly a ze hřiště Goodison Parku si odváží jasnou výhru v poměru 5:1.
90+5'
90+4'
Bergamo právě vstřelilo branku!
Italský celek v samotném závěru přidává pátou branku, kterou viděly už hodně prořídlé tribuny. Atalanta znovu udeřila z rohového kopu, kdy Gómez odcentroval a hlavička ANDREASE CORNELIUSE se od trávníku odrazila přesně k tyči, kam Robles neměl možnost dosáhnout.
90+4'
Atalanta ještě jednou zaútočila do nekoncentrované obrany, leč Petagnova střela byla Baningimem nadzvednuta nad břevno.
90+3'
Dominic Calvert-Lewin ve středovém kruhu sestřelil Freulera a jako další domácí fotbalista zblízka viděl žlutou kartu.
90+1'
Nad rámec druhého poločasu jsou přidány další čtyři minuty nastavení.
90'
Jeden z hostů potáhl míč po ose hřiště a přenechal ho Gómezovi, jehož přízemní pokus zpoza vápna tentokrát neletěl mezi tři tyče a Robles zasahovat nemusel.
89'
Domácí mohli rychle odpovědět, jenomže Ramírezův rohový kop nebyl zárodkem žádné šance týmu z Liverpoolu.
88'
Tak to už je hodně kruté pro Everton, který inkasuje dvakrát v rozmezí několika málo sekund! Mattia Caldara nahrál dalšímu střídajícímu hráči ANDREASI CORNELIUSOVI, jenž si před dvěma obránci zasekl míč a poslal ho skrz nohy brankáře až do sítě.
86'
Pravděpodobně je rozhodnuto! Gómezův roh odvrátil Nikola Vlašić metr před šestnáctku, kde se ke střele z voleje srovnal ROBIN GOSENS. Keane svou hlavou balón lehce tečoval na tyčku, od které se ale odrazil za brankovou čáru.
85'
Pět minut před koncem druhého poločasu se bude konat rohový kop i na útočné polovině týmu z Bergama.
84'
Málem bylo vyrovnáno! Rooneyho roh nebezpečný ještě nebyl, o pár sekund později ale přiletěl do vápna milimetrově přesný nákop na Michaela Keanea, jehož hlavička se zastavila až o břevno a míč se odrazil na brankovou čáru!
83'
Sandro Ramírez protáhl Berišu střelou zpoza velkého vápna. Hostující gólman po ní sáhl rukou a vytlačil míč na roh.
82'
Poslední střídání vyšlo na Atalantu. Odpracováno má autor dvou branek Bryan Cristante, směrem do hřiště naopak jde jiný ofenzivní hráč Andreas Cornelius.
81'
Gosens svou nepřesností odevzdal míč domácím, ti se ale dostali jen pár metrů za půlící čáru, kde opět hrají reprezentanti italské kopané.
80'
Žádný tlak Toffies se po snížení na rozdíl jediné branky zatím nekoná. Naopak sledujeme asi nejklidnější pasáž celého střetnutí.
79'
Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Kevin Mirallas, přichází Dominic Calvert-Lewin.
77'
Gómez si povystoupil z levé postranní čáry až na hranici vápna, podél které našel Petagnu, nicméně jeho zakončení letělo jen doprostřed branky na připraveného Roblese.
76'
Remo Freuler byl dříve u balónu než Tom Davies. Ten evidentně fauloval a vyfasoval i napomenutí žlutou kartou.
75'
Na domácích kopačkách se míč dlouho nezdržel, Atalanta se s ním vrátila na vlastní polovinu a musí vymýšlet akci proti zataženým soupeřům.
74'
Bergamo v posledním období ztratilo jistotu, což dokladovala i de Roonova nepřesná přihrávka do autu. K míči se tak vrací Toffies.
73'
Vůbec první ofsajd se zrodil až ke konci třiasedmdesáté minuty. Přichycen v něm byl Kevin Mirallas.
71'
Everton právě vstřelil branku!
Domácí korigují skóre a ještě živí naději na bodový zisk! Mirallas na pravé straně doběhl Rooneyho přihrávku do volného prostoru. Posléze ošálil Palomina přihrávkou pod sebe, kde byl SANDRO RAMÍREZ a přesně umístěnou přízemní střelou k vzdálenější tyči snížil na 1:2.
70'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Hans Hateboer, přichází Robin Gosens.
69'
Druhá změna v sestavě Evertonu. Ze hřiště odchází Jonjoe Kenny, kterého nahrazuje mladíček Morgan Feeney.
69'
Kenny zkoušel centr bez přípravy, jenže u hostující branky neměl jediného spoluhráče v bílomodrém dresu. Po dalším nákopu šel do akce Beriša a míč zkrotil.
68'
Caldara po rozehrávce tradičního exekutora Gómeze zkusil střelu z hodně těžké pozice, která neměla žádnou šanci na úspěch.
67'
Cuco Martina ve sprinterském souboji překonal Tolóie jen za cenu faulu a žluté karty. Hosté budou pokračovat standardkou z pravé strany.
66'
Sektor pro hostující fanoušky se aktuálně otřásá v základech. Na podobné scény v Goodison Parku rozhodně nejsou zvyklí.
64'
Z této standardní situace už Atalanta udeřila a zdvojnásobila své vedení! Alejandro Gómez zleva poslal nadýchaný centr, který přistál u BRYANA CRISTANTEHO a jeho hlavičku z malého vápna zastavila až síť za zády bezmocného Roblese.
63'
Nově příchozí Vlašić přispěchal k rohovému praporku, kde na něm Hateboer chytrým nakopnutím získal rohový kop.
62'
Davy Klaassen byl v úvodu poměrně hodně vidět, ovšem postupem času ze hry úplně vymizel. Na poslední půlhodinu jej střídá Nikola Vlašić.
61'
Po hodně hry přichází první střídání, které bylo naplánováno už ke konci první půle. Pravděpodobně indisponovaného Andreu Masiella nahrazuje Mattia Caldara.
60'
Odkop Joela Roblese přeletěl úplně celé hřiště a skončil za koncovou čarou na druhé straně. Zpět do hry uvede balón i Beriša.
59'
Po šestém následoval i sedmý, jenomže defenziva Evertonu se u vlastní branky znovu ubránila bez sebemenších komplikací.
58'
Hans Hateboer si pomohl důrazným zákrokem tělo a tím si otevřel dveře do pokutového území. Střela z levé strany v síti neskončila, ovšem pokračovat se bude šestým rohem Atalanty.
57'
I ten rozehrál Rooney, jenž nakonec zleva dostal možnost odcentrovat hned dvakrát, nicméně ani jednou nenašel žádného ze spoluhráčů.
56'
Rooney nakonec zvolil centr, který za vzdálenější tyčkou jeden z hostujících obránců prodloužil do zámezí na rohový kop.
55'
Kenny přihrával do volného prostoru, kam si nabíhal stažený Mirallas. Everton bude zahrávat slibný přímý kop z pětadvaceti metrů.
54'
Stále se hraje jen na jednu branku, což se zhruba třem tisícům fanouškům z Bergama pochopitelně líbí. Domácí publikum naopak v netradičně nízkém počtu jen mlčky přihlíží.
53'
Bryan Cristante byl na levé straně zdvojený a o míč přišel. Freuler pak od sebe odhodil Daviese a to bylo zaslouženě posouzeno jako faul.
52'
Domácí branka je v úvodu druhé půle ve velkém ohrožení! Gómezův roh byl před první tyčkou prodloužený a Robles zvolil vyboxování míče, který přesměroval ke Cristantemu. Jeho dorážku z brankové čáry vykopl Kenny a vše skončilo Ramírezovou nepřesnou střelou!
51'
A znovu Gómez, jenž se vydal k ose hřiště, přičemž si navedl míč na pravačku a tečovanou střelou získal pro svoje mužstvo rohový kop.
50'
Alejandro Gómez si několika kličkami pohrál s Keanem a udělal si prost ke střele z delší vzdálenosti. Robles skočil ke své levé tyči a míč s přehledem lapil.
49'
Fantastický Robles! Domácí gólman zneškodnil špatně kopnutou penaltu Gómeze a poté byl trefen i při dorážce v podání Cristanteho!
48'
Penalta pro Atalantu! Bryan Cristante se dostal za všechny zadáky Evertonu, Williams po něm šel skluzem zezadu, za který je nařízen pokutový kop!
47'
Ani jeden z trenérů neudělal o přestávce žádnou změnu, a tak oba týmy pokračují v základních sestavách z první minuty. Na hřišti je i Masiello, kterého již byl připraven nahradit Mattia Caldara.
46'

Žluté karty: 1 – 0.
V Goodison Parku nám skončil první poločas pátého kola základní skupiny Evropské ligy. Do šaten odchází s lepší náladou lépe postavená Atalanta, která od dvacáté minuty vede díky trefě Cristanteho. Ostatní šance už byly k vidění na druhé straně, Mirallas, Ramírez ani Davies své šance ale nevyužili a úvodní pětačtyřicetiminutovka tak skončila výsledkem 1:0 ve prospěch Atalanty.
45+3'
45+3'
Pokud Everton v útočné fázi hrozí, tak je u toho Kevin Mirallas. Ten se tentokrát zjevil na pravém křídle, kde však nevymyslel žádnou kloudnou přihrávku směrem do vápna.
45+2'
Masiello se vrátil na hřiště a dosti nešikovně odvrátil nákop do pokutového území před Mirallase, který neotálel a pálil z nějakých třiadvaceti metrů. Pokus to nebyl špatný, ale Beriša si s ním věděl rady.
45+1'
Alejandro Gómez si musel počkat na rozehrávku standardní situace, centr z levého konce hřiště pak poslal přesně do rukou Joela Roblese.
45'
Nastavují se 3 minuty.
44'
Andrea Masiello má s pravou nohou podle všeho vážnější problémy a vypadá to, že bude muset střídat. U střídaček se rychle připravuje Caldara.
43'
Ashley Williams zezadu přiběhl k Masiellovi a tvrdým zákrokem fauloval. Vyplynula z toho také první žlutá karta tohoto duelu.
42'
Tečovaná přihrávka z hloubi pole doskotačila do Berišovy náruče. Toť v tradičním ostrovním počasí, kdy je trávník skrápěn vytrvalým deštěm.
41'
Daviesův centr z pravého konce hřiště sice letěl na prostředek velkého vápna, ale tam nebyl ani jeden z útočníků Toffies.
40'
Narážečka mezi Gómezem a Petagnou kýžené ovoce nepřinesla. Everton se ubránil a dostal míč do bezpečné vzdálenosti od své brány.
39'
Cuco Martina na levé straně dostal hodně času na centr, který propadl až na kopačku Daviese, jenž levačkou vypálil z druhého doteku, ale střelu umístil přesně do míst, kterými zrovna prolétával brankář Beriša.
38'
Moc dobře to věděl také Gómez, který centroval k vzdálenější tyči, ale balón přeletěl úplně všechny muže, kteří na něj čekali.
37'
Jen co se Petagna odtrhl od svého strážce, tak narazil do rohy Klaassena, jemuž byl odpískán faul. Následuje standardní situace, ovšem na přímou střelu to rozhodně není.
36'
Hlavičkovanou ve středu pole o něco lépe zvládla Atalanta a postupnou kombinací se posouvá útočnou polovinou.
34'
Andrea Petagna mezi třemi protivníky udržel míč a ještě dokázal levačkou vystřelit z delší vzdálenosti, přičemž ale minul vzdálenější tyč Roblesovy svatyně.
33'
Rooneyho roh žádný větší vzruch nepřinesl i přesto, že balón dobrou půlminutu skákal těsně před pokutovým územím.
32'
Rooney na hranici šestnáctky neprošel přes dva soupeře. Sražený míč zkusil odcentrovat Kenny a získal pro Everton rohový kop.
31'
Toffies pomalinku vyrovnávají statistiku držení míče a útokem do plných se snaží vymyslet nový recept na zataženou defenzivu Bergama.
30'
Mirallas s trochou štěstí zkrotil skákavý balón a prvním dotykem se dostal za Palomina. Střelou z pravé strany pak trefil jen vybíhajícího Berišu a dorážka Sandra Ramíreze letěla z dobré pozice vysoko nad horní tyč!
29'
Tempo hry v posledním období trochu opadlo, hráči absolvují obrovský počet soubojů o balón, který tak každou chvíli mění svého majitele.
28'
Kevin Mirallas si zpracoval spoluhráčův nákop do běhu, s dvěma protivníky na zádech byl vytlačen do levého křídla, odkud odcentroval jen na nohy italských obránců.
27'
Hráči anglického týmu se zmohli jenom na bezhlavý odkop, který doskákal k Berišovi. Gólman Atalanty se balónu dotkl snad po čtvrthodině hry.
26'
Už několik minut se hraje na vzdálenější straně od hlavní tribuny, kde se hosté nyní metr po metru posouvají hřištěm za pomoci řady vhazování.
24'
Jonjoe Kenny se pouze ohlédl po nepřesném přenesení hry do jeho území. Balón letěl až moc vysoko a poněkolikáté skončil v zámezí.
23'
Bergamo ztratilo balón po vlastním vhazování u půlící čáry, Kenny však byl na pravé straně uhlídán a pokračovat se bude jen jeho autem.
22'
Rooneyho rozehrávka byla zcela neškodná a teď už to jsou znovu hosté, kteří pod tlakem soupeřů kombinují na obranné polovině.
21'
Kenny podél pravé postranní čáry nakopl míč před Rooneyho, kterého fauloval Palomino. také Everton si tedy vyzkouší standardku z kraje hřiště.
20'
Sám faulovaný Alejandro Gómez zkusil přímou střelu zpoza rohu velkého vápna. Míč prošel přes všechny hráče v poli, ale dokutálel se jen k čekajícímu Joelu Roblesovi.
19'
Klaassen se vydal napadat hostující rozehrávku, nicméně fotbalisté Atalanty si zkušeně poradili a přešli do útoku, kde po faulu na Gómeze budou kopat standardní situaci.
18'
De Roon roztáhl hru doprava na Castegneho, který mu místo centru balón vrátil. Celá akce skončila nepřesnou kolmicí od Petagny, jež prošla až k Roblesovi.
17'
Atalanta pokračuje v aktivitě a po darovaném vhazování obléhá pokutové území klubu z Liverpoolu.
16'
Toffies vstoupili do zápasu aktivně, ale v posledních minutách jsou zalezlí na vlastní polovině, což už se také stihlo odrazit na podobě skóre.
15'
Hateboer promáchl centr z pravého konce pokutového území a Robles tak zůstal relativně v klidu. Následuje pouze Kennyho vhazování.
14'
Bergamo chvíli po rozehrávce dostalo výhodu hned dvou rohových kopů. Oba zleva obstaral Gómez, ale ani jednou nenašel žádného ze svých spoluhráčů.
12'
Italské mužstvo jde na konci dvanácté minuty do vedení! Timothy Castagne po narážečce nabral obrovskou rychlost a zprava vběhl do šestnáctky, kde je ho finální přihrávku jeden ze stoperů přesměroval na BRYANA CRISTANTEHO a ten už to měl z nějakých pěti metrů jednoduché.
12'
Petagna trochu přetáhl dlouhý pas na levé křídlo, kde míč skončil v autu. Po něm ale Hateboer ucítil v obličeji ruku Mirallase a hrát znovu může Atalanta.
11'
Hráči v bíločerné kombinaci dresů ještě zůstali nastěhovaní u soupeřovy šestnáctky, ovšem Andrea Masiello po kratším centru od Alejandra Gómeze ze záklonu nehlavičkoval přesně.
10'
Klaassen šel skluzem po Castagnem, jenž po menším zámku hostujících fotbalistů získal pro Bergamo premiérový roh, nicméně Gómez z něj nic nevymyslel.
9'
Klaassenova kolmice trochu zahnala Ramíreze, jenž dával balón pod sebe, ale místo Rooneyho našel jenom jednoho z obránců Atalanty.
8'
Toffies se však daleko nedostali. V souboji dvou jedenáctek si totiž Mirallas počínal nedovoleně na úkor Freulera.
7'
Domácí aktivně presovali na útočné polovině a získali tím autové vhazování, o které se zleva postaral Cuco Martina.
6'
Rooney zprava centroval na Sandra Ramíreze, před kterým stihl zakročit Beriša. Ten od dobíhajícího hráče inkasoval nepříjemný úder kopačkou do hlavy a musí být ošetřen.
5'
Nic takového se ale nestalo, neboť Castagne neměl šanci zkrotit ve hřišti dlouhé přenesení hry na pravou stranu.
4'
Po několika tvrdších zákrocích uprostřed hřiště odpískal dánský rozhodčí Kennyho faul na Hateboera. Poprvé se tak mohou do útoku vydat i hosté.
3'
Hostům se nepovedlo odvrátit míč z vlastní šestnáctky, zpoza ní díky tomu napřáhl Davy Klaassen, ovšem branku Bergama o nějaký ten metr přestřelil.
2'
Evertonu už jde pouze o čest, tak není žádným překvapením, že Goodison Park není ani zdaleka zaplněný do posledního místečka. Slyšet jde hlavně několik stovek fanoušků, kteří přijeli z Itálie.
1'
Úvodní výkop zápasu obstarali hosté, kteří nastupují v bíločerných, zatímco domácí v tradičních modrobílých dresech.
1'

Everton FC: Robles – Kenny, A. Williams, M. Keane, Cuco Martina – Baningime, Davies – Klaassen, Rooney (C), Mirallas – Sandro Ramírez.
Náhradníci: Pickford – Gueye, Bešić, Vlašić, Calvert-Lewin, Lookman, Feeney.

Atalanta Bergamasca Calcio: Beriša – Tolói, Palomino, A. Masiello, Hateboer – Cristante, de Roon, Freuler, Castagne – Petagna, A. Gómez (C).
Náhradníci: Gollini – Gosens, Cornelius, Caldara, Kurtić, Mancini, Iličić.

Rozhodčí: Kehlet – Rix, Sørensen (všichni DEN).
Atalanta Bergamasca Calcio

Italský klub během září a října nenašel ani jednoho přemožitele. V posledních týdnech však forma Atalanty poklesla a na vítězství čeká bezmála celý měsíc. V Serii A patří Bergamu místo ve středu tabulky, ovšem v pohárové Evropě se mu daří nad všechna očekávání. Svěřenci trenéra Gasperiniho na domácí půdě nastříleli tři góly Evertonu i Apollonu a k tomu přidali i cennou remízu z Lyonu. Dvě hrací kola před koncem skupinové fáze tak má Atalanta na svém kontě osm z dvanácti možných bodů a především i jistý postup mezi dvaatřicet nejlepších.
Everton FC

Klubu z Liverpoolu první měsíce nové sezóny vůbec nevyšly. V ligové soutěži jsou Toffies ve spodní části tabulky jen tři body nad sestupovým pásmem a lépe si nevedou ani na mezinárodní scéně. Ze čtyř zápasů v Evropské lize tradiční anglický celek posbíral jeden jediný bod za remízu s kyperským Apollonem, v ostatních zápasech nestačil na Lyon ani Atalantu a nyní už je bez reálné šance na postup do jarní fáze. Na třetí Apollon Everton ztrácí dva body, nicméně první dvě příčky jsou vzdáleny již o sedm bodů.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu Evropské ligy. Od jednadvaceti hodin a pěti minut se můžeme těšit na střetnutí mezi anglickým Evertonem a italskou Atalantou!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:05.