Evropská liga - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Guimarães : Marseille - 2. listopadu 2017   21:05

Guimarães
Guimarães
81' Hurtado (H. Ramos)
1:0
(0:0)
Marseille
Marseille
Guimarães
M. Silva – J. Aurélio (82. García), Jubal, M. Valente, Konan – F. Ramos, Wakaso, Hurtado (C) (89. Moreno) – Raphinha (71. H. Ferreira), R. Martins, H. Ramos.
Oliveira – Celis, H. Ferreira, García, Moreno, D. Texeira, Sturgeon.
Marseille
Mandanda – B. Sarr, Rami, Abdennour, Amavi – Kamara, Gustavo (C) (83. Mitroglu) – Maxime López (76. Sakaj), M. Sanson, N'Jie (67. Thauvin) – Germain.
Pelé – Evra, Mitroglu, Rolando, Sakaj, Thauvin, Anguissa.

Držení míče: 42 % : 58 %.
Střely na branku: 2:2. Střely mimo: 5:4. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 7:15.
Je konec! Guimarães nakonec dokázala vsítit jednu branku, která naprosto stačila k zisku plného počtu bodů. Hosté si to na konci utkání ještě znepříjemnili červenou kartou, kterou obdržel Kamara. Jinak jsme sledovali poměrně vyrovnané utkání, které ale nemělo zrovna záživné tempo.
90+5'
90+4'
Žlutou kartu dostává Hélder Ferreira (Vitória SC Guimarães).
90+4'
Právě po zisku míče byl Ferreira vysunut do sólového úprku, který ale zastavil praporek pomezního rozhodčího – ofsajd.
90+2'
Žlutou kartu dostává Francisco Ramos (Vitória SC Guimarães).
90+2'
Vitória se stále drží zuby nehty, přičemž nepouští svého soupeře k ničemu nebezpečnému. Domácí navíc číhají na rychlé kontry.
90'
Druhý poločas bude nastaven o pět minut.
89'
Střídání v týmu Vitória SC Guimarães: ze hřiště odchází Paolo Hurtado, přichází Moreno.
86'
Likvidační faul předvedl hostující Kamara, který zároveň obdržel žlutou kartu. Jelikož už jednu kartu měl, pochopitelně tak následuje červený kartónek.
85'
Olympique se stále nemůže dostat do ideální pozice k zakončení. Thauvinův další centr opět nenašel toho správného adresáta.
84'
Hurtadovo ležení se ještě o něco protáhne, neboť hlavní sudí zavolal lékařský tým. Za postranní čárou se navíc chystá střídání.
83'
Sanson byl v souboji příliš pozdě a tak pouze fauloval jediného střelce tohoto utkání Hurtada. Domácí nebudou jistě nikam spěchat.
83'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Luiz Gustavo, přichází Konstantinos Mitroglu.
82'
Střídání v týmu Vitória SC Guimarães: ze hřiště odchází Joao Aurélio, přichází Victor García.
82'
V tuto chvíli to budou mít hosté hodně složité. Nejen, že prohrávají o jednu branku, do konce zápasu zbývá už jen něco málo přes deset minut.
81'
Guimarães právě vstřelilo branku!
To jsou věci, domácí totiž rázem otevírají střelecký účet tohoto utkání! Z pravé strany přiletěl centr přesně na hlavu PAOLA HURTADA, který si našel správný prostor a poté hlavičkou propálil Mandandu.
81'
Utkání se nám dostalo do závěrečné desetiminutovky. Stále sledujeme poměrně nezáživné klání, kterému chybí to nejdůležitější – góly.
80'
Třetí rohový kop pro Marseille zahrával Sanson, avšak pouze na hlavu domácího Rafaela. Ten dokázal balón odvrátit za čáru.
79'
Germain si pouze seběhl pro přihrávku, kterou vrátil zpět na kopačku Kamary. Posléze na levém křídle operoval Amavi, jenž dokázal pro svůj celek vybojovat roh.
78'
Střídající Sakaj byl okamžitě v permanenci, neboť se musel ujmout hned dvou autových vhazování. Při nich si nekomplikoval život a raději přihrál zpět na své zadáky.
77'
Z hrací plochy odešel jeden z nejaktivnějších hráčů tohoto utkání. Navíc se jedná o velkou naději do budoucna, neboť je Lópezovi stále pouhých devatenáct let.
76'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Maxime López, přichází Hiroki Sakaj.
75'
Jubal zkušeně operoval u rohového praporku, kde balón dokázal otřít o nohu napadajícího Thauvina. Vitória bude vhazovat kousek od své šestnáctky.
74'
Stále sledujeme poměrně hodně nepřesnou podívanou, neboť oba celky stále narážejí na pozorné obrany. Navíc to hodně často skřípe ve finální fázi.
73'
Podobně to bylo také na druhé straně, kde pro změnu centroval pouze do Mandandova prostoru Ramos. Francouz v brance Olympique okamžitě rozehrál.
72'
Oba celky se v tuto chvílí střídají v držení míče. Před malým momentem to zkoušel hostující Thauvin, kterému se absolutně nepovedl centr.
71'
Střídání v týmu Vitória SC Guimarães: ze hřiště odchází Raphinha, přichází Hélder Ferreira.
70'
Mandanda v akci! Do střelecké pozice si totiž naběhl Raphinha, jehož přízemní ránu musel nohou vykopnout francouzský brankář.
69'
Velmi důležitý obranný zákrok vytasil Amavi, který za svá záda nepustil Aurélia. Domácího hráče to nemusí mrzet, neboť bude ještě vhazovat.
68'
Hosté jsou už opět nastěhováni poblíž pokutového území, kde bude zanedlouho provedení autové vhazování. K míči se staví López.
67'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Clinton N'Jie, přichází Florian Thauvin.
66'
Vypadá to, že se za postranní čárou chystá první střídání francouzského celku. Ze hry dlé mého odejde jeden z dvojice German – N´Jie.
65'
Guimarães kombinovala na pravé straně, načež do míče tvrdě udeřil Wakaso. Jeho nepřipravená rána skončila pouze na noze protihráče.
64'
Časomíra se nám dostala přes hodinu utkání, na první branku stále čekáme. V tuto chvíli se o slovo přihlásili také domácí.
59'
Po kolmici za obranu si z úhlu sebíhal před brankáře N´Jie, který slabou střelou dokázal obstřelit brankáře. Jeho pomalé zakončení stačil jeden z domácích zachránit v cestě do branky.
58'
Domácí hráči se marně dožadovali autového vhazování, hlavní sudí nakonec ukázal na druhou stranu. Mezitím Abdennour vypadá, že je fit.
57'
Tuniský stoper nakonec sám odkulhal za postranní čáru, kde se nejspíše bude za pár vteřin hlásit zpět do hry.
56'
Žlutou kartu dostává Boubacar Kamara (Olympique Marseille).
56'
Na hrací ploše zůstal ležet hostující obránce Abdennour, který se zřejmě při skluzu zranil. Následující minuty ukážou, jestli bude moci pokračovat ve hře.
55'
Ramos přihrál vedle stojícímu Wakasovi, který z první hledal Raphinhu. Před ním skvěle zakřižoval Amavi, jenž si splnil své obranné povinnosti.
54'
Gustavo si počkal na náběh Sarra, který nedokázal protancovat kolem N´Clomandeho. Navíc hostující obránce poté fauloval.
53'
Na vhozený balón si počíhal Amavi, který odhlavičkoval k Sansonovi. Ten si to chtěl namířit kolem autové čáry, nicméně tento záměr mu vůbec nevyšel.
52'
Domácí hráči stále pouze běhají za balónem. Nyní dvakrát dokázali vystihnout přihrávku soupeře a navíc budou sami vhazovat.
51'
Sarr přenechal balón mladičkému Lópezovi, jehož centr stačil Germain pouze slabě líznout. Následně míč doskákal za brankovou čáru.
50'
Na druhé straně se konal rohový kop z levé strany, který ale neslavil úspěch. Na přední tyči stačil odhlavičkovat balón Jubal.
49'
Aurélio chtěl hodit míč za obranu až na naběhnuvšího Raphinhu. Velmi dobře ale zafungovali zadáci francouzského celku.
48'
Marseille vstoupila do druhého dějství poklidnou kombinací kolem středového kruhu. Postupně si míče užila kompletní čtyřčlenná obrana.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, o jehož rozehrávku se tentokráte postarali hosté. Ti budou pro změnu hrát zprava doleva.
46'
V prvním poločase jsme neviděli žádnou branku a oba celky tak odešli do kabin za remízového stavu. Sledovali jsme poměrně vyrovnaný poločas, přičemž o trochu více ze hry měl přeci jenom favorit zápasu z Francie.
45'
42'
Už, už to vypadalo, že se N´Jie protáhne i kolem posledního hráče, avšak ten přiletěl s nádherně čistým skluzem. Posléze pálil Kamara kostrbatě do rukavic Silvy.
41'
Poslední minuty patří portugalskému celku, který to zkouší centrovaný balóny. Na ten další naskočil aktivní Martins, který ho pouze slabě lízl.
40'
N´Clomande si to fantasticky namířil až do šestnáctky, kde pod sebou našel Rafaela. Ten z první vystřelil pouze do bránícího hráče, v opačném případě by byl Mandanda na jeho pokus krátký.
39'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci. Hrát se bude ještě něco málo přes pět minut. Uvidíme, jestli se něco bude nastavovat.
38'
Gustavo chtěl využít spousty místa, které mu bylo poskytnuto. Brazilský středopolař napřáhl z velké dálky a jeho pumelenici skončila vedle tyče.
37'
Sanson dokázal procedit míč na Sarra, který tak tak otřel hrací předmět o nohu Aurélia. Marseille se tak dostane k autu poblíž rohového praporku.
36'
Následoval ještě velice hraniční zákrok právě brazilského středopolaře. Hlavní sudí ale pokutový kop nebude pískat.
35'
Po delší době se také domácí hráči dostali k souvislejší práci s balónem. Svižná kombinace vedla přes pravou stranu, kde Gustavo srazil centrovaný míč.
34'
N´Clomande čaroval s míčem u autové čáry, načež chtěl vysunout Heldona. Přihrávka z jeho kopačky byla příliš dlouhá a akce tak končí.
33'
Hlavní sudí byl tak nucen přerušit hru a zkontrolovat stav francouzského zadáka. Po několika vteřinách hosté sportovně vrátili balón.
32'
Také domácí tým si přichystal zajímavou pozici z přímého kopu. Nakonec přímo na bránu pálil Raphinha a jeho ránu schytal do obličeje Rami.
31'
Po chybné rozehrávce Silvy se balón dostal k N´Jiemu. Hostující křidelník si potáhl míč do střelecké pozice a poté zamířil pouze doprostřed.
30'
Momentálně sledujeme poněkud nezáživnou pasáž utkání. Střed hřiště je velmi dobře střežen, a proto se hostující zadáci neodváží k ničemu vážnějšímu.
29'
Další z řady centrů tentokráte skončil přesně v prostoru, kde se pohyboval velezkušený Rami. Ten následně otočil hru na levou stranu.
28'
Ke vzdálenější tyči si seběhl Heldon, který do míče udeřil z první. Výsledkem je hodně nepovedená střela, Mandanda mohl zůstat ledově klidným.
27'
Gustavo si předkopl míč daleko od nohy a poté už nedokázal přihrát Amavimu. Kontr domácích hráčů nakonec ztroskotal na druhé přihrávce.
26'
Těžiště hry je momentálně u hostující šestnáctky, kde dvojice Rami – Abdennour kombinuje. Guimarães zahájila napadání.
25'
Dle očekávání vzal na sebe odpovědnost mladičký López, po jehož centru hlavičkoval Kamara vysoko nad branku. Silva bude vykopávat.
24'
Sarr pláchl za záda N´Clomandemu, kterému nezbývalo nic jiného, než faulovat. Marseille se chopí takového vylepšeného rohu.
19'
Francouzský celek tak hodně rychle přebral otěže utkání a nyní se domácí celek pouze brání. Favorit utkání začíná směrem dopředu hodně zlobit.
18'
K exekuci rohového kopu se postavil López, jehož bochánek nedokázal Sanson prodloužit. Následně byl hostům odmáván ofsajd.
17'
Pro změnu to z pravé strany zkoušel Kamara, jehož centr ke vzdálenější tyči musel odvrátit N´Clomande. Bude se konat rohový kop.
16'
Marseille tak zahrávala standardní situaci, která mířila do hodně nebezpečného prostoru. Tam nakonec zasáhl jeden z domácích.
15'
Hurtado se vrátil plnit si své obranné povinosti, při kterých udeřil rukama do obličeje Kamarovi. Následuje žlutá výstraha ze strany sudího.
14'
Heldon dokázal ideálně zalepit balón a poté ho zaseknout kolem Amaviho. Následoval centr, který se zastavil pouze v rukavicích Mandandy.
13'
Konečně jsme byli svědky také první velmi dobré kombinace ze strany hostů. Ti jsou rázem po této povedené akci o něco živější.
12'
Po svižné kombinaci se k hranici šestnáctky prodral Sarr, který vyslal přízemní přihrávku. Tu ale žádný z jeho kolegů nedokázal zasáhnout.
11'
Následná standardka nebyla rozehrána dle představ a balón se pouze stočil do autu. Marseille tak bude moci seskupit své řady.
10'
Včas zasáhl zkušený zadák Abdennour, který nepustil k míči napadajícího Martinse. Guimarães bude alespoň vhazovat od pravé postranní čáry.
9'
Úvodní minuty se nesou v hodně překvapivém duchu. Domácí vstoupili do tohoto klání hodně aktivně a Marseille se musí pouze bránit.
8'
Žlutou kartu dostává Jordan Amavi (Olympique Marseille).
8'
Míč doletěl na hlavu N´Clomandeho, který ještě prodlužoval balón na zadní tyč. Tam číhal Valente, jenž potřeboval několik čísel k dopravení do odkryté brány.
7'
Aurélio nyní vyslal křižnou kolmici na Rafaela, před kterým byl u míče jako první Amavi. Olympique se bude muset bránit i nadále, Gustavo si totiž pomohl faulem.
6'
Valente pouze posunul balón k Silvovi, který pro změnu nahrál na pravou stranu na Aurélia. Wakaso se následně prosmýkl až na druhou polovinu.
5'
Ten mířil na přední tyč, kde ho do bezpečí odpravil opět pohotový Abdennour. Balón se dostal až na kopačku brankáře Silvy.
4'
Do pokutového území Marseille přiletěl nadýchaný centr, který musel odvrátit Abdennour. První rohový kop pro domácí barvy.
3'
Guimarães začala hodně opatrně, neboť dlouze kombinuje na své vlastní polovině. Hosté se zatím k míči mockrát nedostali.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali domácí, kteří budou hrát zprava doleva.
1'
-5'
Ještě než začal zápas, tak Patrice Evra nezvládl své nervy, neboť kopačkou trefil jednoho z fanoušků. Pro bývalého hráče Manchesteru United byla přichystána červená.

Vitória SC Guimarães: M. Silva – J. Aurélio, Jubal, M. Valente, Konan – F. Ramos, Wakaso, Hurtado (C) – Raphinha, R. Martins, H. Ramos.
Náhradníci: Oliveira – Celis, H. Ferreira, García, Moreno, D. Texeira, Sturgeon.

Olympique Marseille: Mandanda – B. Sarr, Rami, Abdennour, Amavi – Kamara, Gustavo (C) – Maxime López, M. Sanson, N'Jie – Germain.
Náhradníci: Pelé – Evra, Mitroglu, Rolando, Sakaj, Thauvin, Anguissa..
Olympique Marseille

Francouzská Marseille marně vzpomíná na léta, kdy atakovala první příčku své domácí soutěže. Poslední sezóny nedopadají zrovna dle představ, nicméně loňský ročník měl za výsledkem alespoň pátou pozici. Marseille se tak musela spokojit alespoň s Evropskou ligou, což je pro tento ambiciózní celek určitě málo. Hostující tým dnešního utkání je dle předpokladů jedním z aspirantů na postup ze své skupiny, přičemž zatím okupuje druhou příčku. Marseille není moc střelecky aktivní, což jasně dokumentuje počet vstřelených branek, který se po třech zápasech zastavil na čísle 3.
Vitória SC Guimarães

Portugalská Guimarães prožila velmi povedenou loňskou sezónu, ve které obsadila sympatickou čtvrtou pozici. Ta logicky znamenala účast ve skupinové fázi Evropské ligy, kde se tento portugalský celek setkal se Salcburkem, Konyasporem a právě s Marseille. Guimarães se zatím nachází na samotném chvostu skupiny, přičemž doposud získala pouhý jeden bod. Případný postup se tak hodně vzdaluje a proti Marseille bude zapotřebí každý bod.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Evropská liga má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Vitória SC Guimarães a Olympique Marseille.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:05.