Evropská liga - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Hertha Berlin : Bilbao - 14. září 2017   21:05

Hertha Berlin
0:0
(0:0)
Bilbao
Bilbao
Kraft – Pekarík, Langkamp, Rekik, Plattenhardt – Lustenberger, Darida – Weiser, Duda, Kalou (85. Haraguči) – Ibišević (C) (77. Leckie).
Almenning Jarstein – Haraguči, Leckie, Skjelbred, Stocker, Torunarigha, Stark.
Bilbao
Herrerín – Lekue, Etxeita, Laporte, Balenziaga – San José, Vesga – I. Williams (86. Susaeta), Muniain (C) (90. Aketxe), I. Córdoba (71. Raúl García) – Aduriz.
Arrizabalaga – Aketxe, Bóveda, Raúl García, M. Rico, Saborit, Susaeta.

To je pro tuto chvíli ode mne už vše. Přeji hezký zbytek dne a u dalších online přenosů na shledanou.
Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 5:6. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 7:13.
Je konec! Dnešní vyrovnané utkání končí bezbrankovou remízou. Viděli jsme průměrné utkání, kterému chybělo to nejdůležitější – góly. O šance sice nebyla nouze, ani jedna ale nebyla vyřešena úspěšným způsobem. Oba celky si tak připisují po bodu!
90+3'
90+3'
Utkání se spíše už jen dohrává, vypadá to, že žádnou branku neuvidíme..
90+1'
Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.
90'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Iker Muniain, přichází Ager Aketxe.
88'
Velmi důležitý zákrok v podání Laporteho. Nový muž na trávníku Haraguči se totiž z úhlu řítil na brankáře, na poslední chvíli ale přispěchal právě Laporte, který brilantním skluzem znemožnil zakončení.
87'
Svižná akce hostů vyústila v centr z kopačky Susaety. Míč mířil na skvělého hlavičkáře Adurize, který ale tentokráte na balón nedoskočil.
86'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Iñaki Williams, přichází Markel Susaeta.
85'
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Salomon Kalou, přichází Genki Haraguči.
84'
Weiser natáhl krok a místo střely ještě zkoušel najít pod sebou některého ze spoluhráčů. Tento záměr dokonale přečetl Laporte, který míč dokázal zachytit.
83'
Málem jsem to zakřikl. Na nadýchaný míč si totiž vyskočil Vesga, jehož lehký padající míč skončil zhruba půl metru vedle tyče.
82'
Herní projev obou celků nenasvědčuje tomu, že bychom se měli dočkat nějaké branky. Bilbao si navíc ve druhém poločase nevytvořilo žádnou šanci.
81'
Domácí se po Daridově pádu dožadovali pokutového kopu. Faktem je, že Laporteho zákrok byl více než podezřelý.
80'
Česká stopa v podobě Vladimíra Daridy se opět ukázala. Berlínský středopolař nasměroval centr na střídajícího Leckieho, který v kostrbaté pozici stačil vyprodukovat nevýraznou střelu.
79'
Utkání se nám brzy dostane do závěrečné desetiminutovky. Stav je stále nerozhodný, avšak ve druhém poločase jsme viděli určitě lepší fotbal, než v tom prvním.
78'
Ibiševič ještě před svým odchodem musel předat kapitánskou pásku. Ta putovala na ruku obránce Langkampa, který už jí svírá na své ruce.
77'
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Vedad Ibišević, přichází Mathew Leckie.
76'
Fantastický Herrerín! Kalou se prosmýkl jako nůž máslem až k zakončení, které skvělým zákrokem likviduje připravený brankář.
75'
Stále se hraje mezi oběma šestnáctkami. Bilbao nikam nespěchá, spíše to vypadá, že by bod z dnešního utkání nebyl zrovna nevítaným ziskem.
74'
Rychlý protiútok tažený Muniaínem taktéž nevedl k žádnému ohrožení. Aduriz totiž nepochopil záměr jeho útočného kolegy.
73'
Křidelník Weiser si přichystal čtvrtý rohový kop, který nebyl zrovna dobře zahrán. Výsledkem je odvrácený balón.
72'
Po delší době se nám ukázal také Darida, který převzal balón uprostřed hřiště a následně ho přihrál zpět k Rekikovi.
71'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Iñigo Córdoba, přichází Raúl García.
70'
Na hřišti se neděje nic nového, stále čekáma na jakoukoliv branku. Iniciativu utkání přebrali opět hosté, kteří se ale nemohou dostat k zakončení.
65'
Z důrazem to přehnal také úplně nenápadný Aduriz, který šel do souboje s rukou napřed. Hlavní sudí má velmi bystré oči, je pískáno.
64'
Hra se nám slušně rozkouskovala. Série nedovolených zákroků pokračuje, španělský celek tak bude znovu rozehrávat ze středu hrací plochy.
63'
Oba týmy se rozstříleli. Hertha přispěchala s rychlým protiútokem, po kterém si za šestnáctkou dělal prostor Ibiševič, aby posléze zamířil pouze slabě k tyči.
62'
A další žlutá karta. San José totiž přispěchal pozdě za míčem a přitom nešetrně trefil jednoho z protihráčů.
61'
No, to také nebylo špatné. Lekue se prodral po pravém křídle až k centru, který Kraft stačil pouze vyrazit. K míči se dostal Cordoba, který ránou z otočky zamířil vysoko nad.
60'
A znovu. Další hlavičkový souboj a další velmi ostrý střet. Tento zákrok vyhodnotil hlavní sudí jako faul Ibiševiče, který obdržel žlutou kartu.
59'
Hodně častý moment v dnešním klání. Srážka dvojice protihráčů, po které oba hráči obdrželi mírnou ránu. Hůře to nejspíš snáší Wieser, který se ale už zdá být vpořádku.
58'
S aktivnější hrou Berlína se probouzejí také fanoušci. Ti výrazně přidali na fandění a dnešní utkání tak doprovází skvělá kulisa.
57'
Athletic rázem tahá za kratší konec. Weiser se před malým momentem opřel do míče z velmi dobré pozice, jeho střelu ale zablokoval Etxeita.
56'
Vcelku nenápadný Kalou si dělal u brankové čáry prostor, míchanicí vymíchal hned několik hráčů, v obklopení dalších hráčů ale nemohl pokračovat.
55'
V kabině domácích muselo být o poločas hodně rušno. Jinak bych si nedokázal představit, proč fotbalisté Herthy začali hrát až nyní.
54'
Tak tohle už volalo po gólu. Plattenhardt načasoval přihrávku na Ibiševiče, který využil podklouznutí Laporteho a následně vypálil. Pumelenice končí pouze na dobře postaveném Herrerínovi.
53'
Úvodní vteřiny slibují o něco více záživnější bitvu. Oba týmy se střídají při vedení svých akcí, momentálně to zkouší Bilbao.
52'
Na druhé straně to zkoušel pro změnu Aduriz, který na nic nečekal a uhodil do balónu. Střela se bude řadit mezi ty nepovedené, neboť míč doletěl za autovou čáru.
51'
Následný rohový kop byl zahrán opravdu mizerně. Míč se stočil nad hlavami všech hráčů zpět ze hřiště.
50'
Hertha začala opravdu aktivněji, což potvrdila i sympatická akce po levém křídle. Ke střele se odhodlal Plattenhardt, jehož tvrdá rána musela být vyražena.
49'
Poněkud zbrklá kombinace domácích nevedla k žádnému ohrožení. Herrerín tak v poklidu zachytil balón, který pošle na opačnou stranu.
48'
Hned z kraje druhého dějství se balón snesl až ke Kraftovi, kterému vysoký balón nepřidělal větší starosti.
47'
Tak jdeme na to! Rozhodčí odstartoval druhý poločas, jehož rozehrávku si vzali na starost tentokráte hosté.
46'
První poločas žádnou branku nenabídl a oba týmy mají k vítězství pořád stejně daleko. O největší šanci se postaral hostující Muniaín, který z velmi dobré pozice pálil jen těsně vedle tyče. Druhý poločas začne ve 22:08.
45'
44'
Plattenhardtův další centrovaný balón vyvolal v šestnáctce menší rozruch, který přeci jenom hosté odklízejí do bezpečnějšího prostoru.
42'
Žlutí se také na druhé straně. Wieser nasadil Vesgovi jesličky, který logicky musel zatáhnout za záchrannou brzdu.
41'
Časomíra přechýlila čtyřicátou minutu, zanedlouho rozhodčí oznámí konec prvního poločasu. Uvidíme přeci jenom nějakou branku?
40'
Muniaín rozehrál standardku nakrátko, k míči se nakonec dostal Williams, který nedokázal přes dotěrného Kaloua procedit balón. Roh pro Athletic.
39'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci. Hrát se bude ještě něco málo přes pět minut, počítat se dá také s nastaveným časem.
38'
Na opačné straně se do míče opřel Duda a jeho razantní rána skončila až v náruči Herrerína. Ten jeho dělovku chytá s velkým přehledem.
37'
S hracím předmětem momentálně pracuje Kraft, který si hodně zahrává se svojí rozehrávkou. Aduriz jeho práci s míčem monitoruje a následně určitě zahájí presink.
36'
Centrovaný balón proletěl nad hlavami všech zúčastněných, na hranici šestnáctky se tak k němu dostal Lekue, jehož nepřipravená střela skončila daleko vedle tyče.
35'
Na hřišti se neděje nic nového. Stále je k vidění nezáživný fotbal, který mají v režii hráči ze Španělska.
32'
S reprezentačním hráčem Francie vypadá být všechno vpořádku, jeho celek se tak dostane k míči, který vhodí poblíž rohovému praporku.
31'
Nyní se na zeleném pažitu v bolestech svíjí hostující stoper Laporte, který se drží za pravý kotník. Z opakovaného záběru jsme si mohli všimnout, že Weiser mu nenápadně přišlápl chodidlo.
30'
Tak konečně alespoň něco. Ke střeleckému pokusu se totiž dostal Darida, jehož střela se ale za střelu moc počítat nedá. Herrerín se za jeho pokusem pouze úsměvně poohlédl.
29'
Zhruba posledních pět minut nemá s fotbalem nic moc společného. Ani jeden z týmů není schopný si dát dvě nebo tři přihrávky po sobě.
28'
Weiserova standardní situace mířila do velmi dobrého prostoru, kde nakonec nedokázal žádný z jeho spoluhráčů vůbec zakončit.
27'
Pokud se nemýlím, tak stále čekáme na jakékoliv zakončení ze strany domácích. Naopak Athletic se už prezentoval několika nebezpečnými střelami.
26'
Žlutou kartu dostává Mitchell Weiser (Hertha BSC).
26'
Laporte spěchal suverénním způsobem za balónem, který sice otřel o Weisera, míč ale přeci jenom ještě lízl nohu francouzského zadáka a domácí tak budou vhazovat.
25'
Hra navíc postrádá logičtější myšlenky z obou stran. K vidění je také spoustu nepřesností, což určitě neprospívá atraktivitě utkání.
24'
Kalou přihrál vedle stojícímu Plattenhardtovi, který se opět odhodlal k centru na Ibiševiče. Před bosenským útočníkem skvěle vyběhl pozorný Herrerín.
23'
Domácí zadáci nyní uklidňují poněkud rozháranou hru a konečně to vypadá, že také Hertha se dostane k souvislejší práci s balónem.
22'
Centrovaný balón z kopačky Pattenhardta nebyl zrovna dobrým řešením, následně byl Aduriz tvrdě sestřelen loktem. V roli faulujícího se objevil Rekik.
21'
Na stadionu v Berlíně panuje velmi dobré atmosféra. Domácí fanoušci jsou slyšet od samotného hvizdu a to může být určitě vzpruhou pro jejich miláčky.
20'
Máme za sebou úvodních dvacet minut hry, na jakoukoliv branku stále čekáme. Míč je momentálně až u Herrerína, který rozehrává po zemi.
19'
Hertha se stále nemůže dostat do zápasu. Celek z Pyrenejského poloostrova má územní převahu, kterou mohl před malým momentem korunovat vstřelenou brankou.
18'
Obrovská šance hostů! Aduriz hezky příťuknul Munaínovi, který využil podklouznutí jednoho z protihráčů a následně se zjevil sám před brankářem. Kapitán Bilbaa zkoušel střílet ke vzdálenější tyči, kterou minul jen o pár čísel.
17'
Stále nic nového. Baskické mužstvo stále drží míč, avšak daleko od soupeřovy branky. Nyní to zkouší San José.
16'
Na hrací ploše skončil Vladimír Darida, který se nepříjemně hlavou srazil s Vesgou. Český reprezentační záložník už je vpořádku a může pokračovat ve hře.
15'
Stále sledujeme poměrně vyrovnanou pasáž hry, která je lokalizována ke středovému kruhu. Tam hostující hráči rozjíždějí jednu ze svých útočných akcí.
12'
Rekik měl velké problémy s dotírajícím Williamsem. Domácí zadák nakonec celou situaci zvládl a jeho brankářský kolega se tak ujme výkopu.
11'
Hosté se dokázali dostat k zakončení i z následného rohu, slabá hlavička z malého vápna vyletěla vysoko nad horní konstrukci.
10'
Další střelu vyprodukoval tentokráte kapitán Muniaín, jehož polovysokou střelu k bližší tyči opět vyráží dobře postavený Kraft.
9'
Zkusil to také celek z hlavního města Německa. Akce ale skončila nepřesností, poté míč doputoval přímo k Herrerínovi.
8'
Balenziaga se ujal autového vhazování na Vesgu, který okamžitě přenesel těžiště hry na Williamse, jenž vrátil míč až na půlící čáru.
7'
Sledujeme bitvu ve středu hrací plochy, zde se svádí nespočet osobních soubojů. Po jednom z nich se k míči dostává opět hostující tým.
6'
Španělský celek má v úvodních vteřinách výrazně navrch. Hertha není schopna souvislejšího držení míče.
5'
Menší zdravotní problémy má slovenský bek Pekarík, který se snaží rozchodit předchozí střet. Mezitím nám Bilbao rozehraje standardní situaci.
4'
První střelecký pokus vyprodukoval zkušený Aduriz, který zakončoval z trochu většího úhlu. Kraft stačil jeho pokus vyrazit na rohový kop.
3'
S kulatým nesmyslem se poprvé seznámil také baskický celek, konkrétněji to byl brankář Herrerín, který zachytil odražený balón.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní rozehrávku si vzali na starost domácí, kteří budou hrát zprava doleva.
1'
Utkání mezi Herthou a Bilbaem začne ve 21:05 hodin a my budeme samozřejme u toho, tak si nenechte tento zápas ujít. Máme se na co tešit.
Athletic Bilbao hraje evropské poháry pravidelne každou sezonu. Letos se do EL musel hostující celek probojovat přes předkolo, kde ale dvakrát porazil Panathinaikos a nakonec tedy v Evropské lize nechybí. Také hostům chybí hráči. Hrát dnes nebude de Marcos a nejspíše také Alvarez.
Hertha BSC skončila v minulé sezone na šesté pozici a vybojovala si tak účast v hlavní fázi Evropské ligy. Celek, kde hraje Vladimír Darida, má v pohárové Evrope velké ambice a chtel by postoupit co nejdále. Domácí se ale dnes musí obejít bez nekolika hráčů, protože chybí Klinsmann, Kade či Lazaro.
Skupina J

V této skupine je samozřejme Hertha a Bilbao. Dále bude o postup z této skupiny bojovat Ostersunds a takí ukrajinský celek Zorya. Do další fáze půjdou dva nejlepší celky a bude to velká bitva.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Evropská liga má na programu úvodní zápasy základních skupin a my budeme sledovat duel mezi Herthou a Bilbaem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:05.