Evropská liga - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Hertha Berlin : Zorja Luhansk - 2. listopadu 2017   21:05

Hertha Berlin
16' Selke (Mittelstädt) • 73' Selke (Esswein)
2:0
(1:0)
Zorja Luhansk
Kraft – Pekarík, Stark, Torunarigha, Mittelstädt – Maier, Stocker – Esswein (81. Dardai), Duda (75. Skjelbred), Kalou (59. Haraguči) – Selke.
Klinsmann – Baak, Dardai, Haraguči, Lazaro, Skjelbred, Weiser.
Beaton – Potter, Carr (vš. SCO)
Olympijský stadion, Berlín
Lunin – Opanasenko, Svatok, Grečyškin, Suchockij – Charatin, Andrijevskij – Karavajev, Araújo da Silva (57. Gordijenko), Lunov (60. Gromov) – Freitas de Castilho.
O. Ševčenko – Babenko, Gordijenko, Gromov, Čečer, Kameňuka, Soares Damasceno.

Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Dobrou noc!
Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 7:0. Střely mimo: 4:7. Rohy: 6:2. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 10:12.
Je konec! Hertha Berlín zvládla domácí souboj proti FK Zorja Luhansk a vítězí 2:0. Domácí vlétli do utkání mnohem aktivněji a vypracovala si šance. Skóre se měnilo v 16. minutě, kdy se prosadil Davie Selke ! Hosté mohli vyrovnat po půlhodině hry, ale Lunov těsně minul branku. V 69. minutě mohli hosté znovu vyrovnat, jenže Gordijenko z malého vápna přestřelil branku! V 73. minutě však Hertha potvrdila vítězství, když svou druhou branku přidal Davie Selke. Poté už se duel pouze dohrával a Hertha si pohlídala své vedení!
90+2'
90+1'
Nastavují se dvě minuty.
90'
David Selke sprintoval za vysokou přihrávkou za obranu ukrajinského celku. Domácí útočník už míč nedostihl na hrací ploše. Přesto svému spoluhráči poděkoval.
89'
Genki Haraguči dostihl dlouhou přihrávku do volného prostoru a vyměnil si míč se Skjelbredem. Druhý jmenovaný si míč naváděl na levačku, ale Svatok mu skluzem zabránil v zakončení.
88'
Domácí fanoušci už na tribunách rozjíždějí oslavy a užívají si závěrečné minuty dnešního utkání plnými doušky. Hertha navíc kombinuje na polovině soupeře.
87'
Hlavní rozhodčí si po souboji v blízkosti pokutového území všiml faulu jednoho z hostujících fotbalistů a odpískal přímý kop ve prospěch Herthy Berlín.
86'
Zorja zahrávala rohový kop. Do pokutového území přiletěl přízemní centr, do kterého se poté opřel Ihor Charatin, jehož rána minula domácí branku o dobré tři metry.
85'
Iury Lirio Freitas de Castilho se pro přihrávku stáhl až na polovinu hrací plochy. Hostující útočník se poté vydal na průnik do šestnáctky, ale zuby si vylámal hned na prvním obránci.
84'
Zadáci ukrajinského celku nyní kombinují na své polovině a snaží se najít skulinku v defenzívě německého celku. Hertha však brání velmi kompaktně.
83'
Ihor Charatin nedosáhl na vysokou přihrávku na levou stranu a míč propadl do zámezí. Hertha už kontroluje své vedení a soupeře k ničemu nepouští.
82'
Jevhen Opanasenko zastavil postup jednoho z domácích fotbalistů po levém křídle. Od hostujícího obránce se míč odrazil do autu. Hertha bude vhazovat.
81'
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Alexander Esswein, přichází Pal Dardai.
80'
A další žlutá karta na straně hostujícího celku! Za faul u postranní čáry ji vidí Artem Suchockij.
79'
Artem Suchockij si zpracoval přihrávku k postranní čáře a hledal spoluhráče v pokutovém území. Iury Lirio Freitas de Castilho se snažil uvolnit, ale Stark mu nedal prostor.
78'
Peter Pekarík si naběhl na krásnou přihrávku na hranici pokutového území, odkud vyslal přízemní střelu, kterou schoval do rukavic připravený Lunin.
77'
Valentin Stocker dostal pěknou přihrávku na levé křídlo, krásně si míč zpracoval, ale přes dobře postaveného Ihora Charatina nedokázal odcentrovat.
76'
Domácí fanoušci se skvěle baví a užívají si vedení svého oblíbeného celku. Hertha se dnešní výhrou může vrátit zpátky do boje o postup ze skupiny.
75'
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Ondrej Duda, přichází Per Ciljan Skjelbred.
73'
Hertha právě vstřelila branku!
Hertha přidává druhou branku a výrazně se přibližuje důležitému bodovému zisku! DAVIE SELKE si naběhl na krásnou přihrávku za obranu, obešel vyběhnutého brankáře a uklidil míč do odkryté branky!
72'
Brankář Lunin poněkolikáté v utkání vystartoval ven z branky a došel si pro vysoký centr z pravé strany. David Selke se zlobí, protože byl úplně volný.
71'
Genki Haraguči postupoval vpřed po levém křídle. Střídající fotbalista chtěl poslat přihrávku za obranu, ale jeden z hostů srazil balón do zámezí.
70'
Olexandr Karavajev vletěl do hlavičkového souboje, ve kterém si pomohl loktem a vysloužil si žlutou kartu
69'
Mohlo být vyrovnáno! Artem Gordijenko se na malém vápně dostal k odraženému míči, ale na dlouhou nohu poslal balón nad břevno domácí branky!
68'
Jordan Torunarigha musel hodně zabrat, aby byl první u odraženého míče v blízkosti rohového praporku. Domácí stoper nakonec v pádu zažehnal nebezpečí odkopem na tribunu.
67'
Olexandr Karavajev fauloval na polovině domácího celku, když si rukou pomohl v souboji s Valentinem Stockerem. Hertha může otupit soupeřův rostoucí tlak.
66'
Hosté se v posledních minutách usadili v blízkosti pokutového území Herthy. Ukrajinský celek zatím postupně kombinuje a vyčkává na skulinku v obraně.
65'
Ukrajinský celek nyní zahrával rohový kop. Centrovaný míč tentokrát přiletěl na značku pokutového kopu, kde nebyl nikdo z hostujících hlavičkářů.
64'
Hostující celek zahrával přímý kop. Jeho exekuce se chopil Ihor Charatin, který vymyslel centr na malé vápno. Před Gromovem odvrátil nebezpečí Niklas Stark.
63'
Alexander Esswein se v blízkosti pokutového území provinil nedovoleným zákrokem a dopustil se faulu. Hosté mají k dispozici zajímavý přímý kop.
62'
Hlavní rozhodčí si všiml nedovoleného zákroku na polovině hřiště a odpískal přímý kop pro Herthu. Maximilian Mittelstädt si už rovná míč.
60'
Střídání v týmu FK Zorja Luhansk: ze hřiště odchází Maxym Lunov, přichází Arťom Gromov.
59'
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Salomon Kalou, přichází Genki Haraguči.
58'
Maximilian Mittelstädt si na levé straně poradil hned s dvojicí obránců a vletěl s míčem do pokutového území. Olexandr Andrijevskij jeho průnik zastavil odkopem na roh.
57'
Střídání v týmu FK Zorja Luhansk: ze hřiště odchází Silas Araújo da Silva, přichází Artem Gordijenko.
56'
Maximilian Mittelstädt si naběhl na krásnou přihrávku na levé křídlo a bez přípravy odcentroval před branku hostujícího celku. Brankář Lunin si pro přízemní centr došel na malé vápno.
55'
Po dalším rohovém kopu se do zakončení tlačil David Selke, nicméně brankář Lunin vyrazil na malé vápno a vyboxoval balón za hranice pokutového území.
54'
Hertha zahrávala svůj první roh ve druhém poločase. Jeho exekuce se chopil Ondrej Duda, jehož centr přiletěl na přední tyč, kde zasáhl Olexandr Svatok.
53'
Salomon Kalou se na levé straně zbavil statického obránce, jenže Dmytro Grečyškin svého kolegu z defenzívy hostů zastopil a zablokoval přízemní centr.
52'
Dmytro Grečyškin doběhl odkop domácích fotbalistů z poloviny Herthy, ihned se s míčem otočil a poslal vysokou přihrávku na polovinu soupeře.
51'
Salomon Kalou našel prudkou přihrávkou rozběhnutého Selkeho, který si míč pustil na levačku, ale prudkou střelou daroval Luninovi snadný zákrok.
50'
Na druhé straně si Iury nabíhal na vysokou přihrávku za obranu domácího celku, jenže svůj náběh musel zastavit, aby se nesrazil s obráncem.
49'
Maximilian Mittelstädt sprintoval za míčem po levé straně hrací plochy. Krajní obránce Herthy nedosáhl na prudkou přihrávku a obránce Svatok si pomohl malou domů.
48'
Maximilian Mittelstädt operoval s míčem na levé straně hřiště, ale rozhodl se jej přenést na opačnou stranu hřiště, kde v souboji neuspěl Peter Pekarík.
47'
Valentin Stocker si posunul míč kolem hostujícího Silase a nakonec byl faulován těsně za polovinou hrací plochy. Hertha může pokračovat v kombinaci.
46'
Hertha obstarala výkop do druhého poločasu dnešního utkání. Domácí celek se ihned vydal do útoku, jenže David Selke neuspěl v souboji s důrazným stoperem.
46'
První poločas končí! Hertha byla v prvním poločase mnohem aktivnějším celkem, ale přesto dokázala vstřelit jedinou branku. V úvodních minutách si domácí vypracovali šance, ale Kalou ani Esswein skóre dnešního utkání neotevřeli. Na gól jsme si museli počkat do 16. minuty, kdy se hlavou prosadil David Selke! Jedinou šanci hostujícího celku má na svědomí Maxym Lunov, jehož rána prolétla kolem branky. Do kabin se proto odchází za stavu 1:0.
45'
45'
V samotném závěru prvního poločasu se Hertha hnala do dalšího útoku. Alexander Esswein se z levé strany tlačil do šestnáctky, nicméně Jevhen Opanasenko mu vystavil stopku.
44'
Maximilian Mittelstädt se z dobrých pětadvaceti metrů opřel do odraženého balónu, jenže zakončení mu vůbec nesedla a skákavá střela končí daleko od branky.
43'
Alexander Esswein se sice zlobí, ale s míčem už se dostal za postranní čáru, což neuniklo zraku asistenta rozhodčího. Ukrajinský celek bude vhazovat.
42'
Jevhen Opanasenko se krásnou kličkou u rohového praporku zbavil svého strážce a následně byl faulován. Hosté tak rozehrají přímý kop.
41'
Salomon Kalou táhl akci domácích po levé straně, na hranici pokutového území si míč zasekl a vyslal technickou střelu. Lunin si vychutnal snadný zákrok.
40'
Do kombinace ukrajinského celku se nyní zapojil také brankář Lunin. Hostující gólman obdržel malou domů a odkopl míč na polovinu Herthy, kde nebyl nikdo z hostů.
39'
Zadáci Herthy si nyní vyměňují krátké přihrávky na vlastní polovině a vyčkávají na skulinku v defenzívě hostujícího celku. Nikdo v červeném je zatím neatakuje.
38'
Ihor Charatin chtěl překvapit obranu domácího celku nečekanou přihrávkou na pravou stranu. Jordan Torunarigha se natlačil před Charatina a získal míč pro domácí.
37'
Jordan Torunarigha se na polovině hrací plochy dopustil nedovoleného zákroku na Iuryho. Hlavní rozhodčí měl souboj přímo před očima a nařídil přímý kop pro hosty.
36'
Arne Maier napřáhl ke střele z úctyhodné vzdálenosti a krásnou skákavou střelou protáhl hostujícího brankáře. Lunin se proletěl vzduchem a míč vyrazil!
35'
Davie Selke se na hranici pokutového území málem dostal k odraženému míči. Jeden z obránců byl rychlejší a akrobatickým způsobem dopravil míč do bezpečí.
34'
Salomon Kalou poslal dlouhou přihrávku za obranu soupeře. Před rozběhnutým Selkem odkopl míč do zámezí vysoko vyběhnutý brankář Lunin.
33'
Artem Suchockij se po levém křídle prosmýkl až do pokutového území. Obránce hostujícího celku poté dokonce odcentroval, jenže jeho vysoká pobídka skončila v zámezí.
32'
Maxym Lunov se u rohového praporku dostal k odraženému míči, jenže jeho pohotový centr srazil do bezpečí Peter Pekarík. Hosté však zvýšili svou aktivitu.
31'
Peter Pekarík uplatnil svůj důraz v souboji na vlastní polovině, vybojoval míč a odkopl jej daleko od pokutového území. Obrana Herthy zatím působí dobrým dojmem.
30'
Hosté se dostali do dobré šance! Maxym Lunov dostal přihrávku na hranici pokutového území a nádhernou technickou střelou jen těsně minul branku!
29'
Maxym Lunov se uvolnil na levé straně pokutového území a okamžitě odcentroval na malé vápno. Pozorný obrýnce Jordan Torunarigha udělal krok vpřed a míč odkopl.
28'
Jordan Torunarigha ukradl míč Karavajevovi a okamžitě jej poslal na levé křídlo. Salomon Kalou za pobídkou sice sprintoval, ale už nezastihl balón na hrací ploše.
27'
Hertha bleskově vybojovala míč zpátky na své kopačky. Maximilian Mittelstädt hledal Essweina, který byl důrazně bráněn. Bude z toho jen další vhazování pro Herthu.
26'
Selke si řekl o přihrávku z autového vhazování. Autor dosud jediné branky dnešního utkání si ale nepotykal se zpracováním a hosté mohou uklidnit hru.
25'
Exekuce následného přímého kopu se ujal Vladimír Darida, jehož nadýchaný centr přiletěl na zadní tyč, de se do zakončení tlačil Stark, ale v pádu poslal míč vysoko nad břevno.
24'
Domácí fotbalisté nadále kombinují s míčem na kopačkách a svému soupeři jej prakticky nepůjčují. Alexander Esswein se dostal k rohovému praporku a byl faulován.
23'
Salomon Kalou sprintoval za odraženým míčem. Obránce Dmytro Grečyškin zachytil jeho náběh a pomohl si malou domů.
22'
Pekarík poslal další krásnou přihrávku za obranu ukrajinského celku. Alexander Esswein poslal patičku do pokutového území, kde nebyl nikdo v červeném.
21'
Alexander Esswein se díky své rychlosti prodral před obránce hostujícího celku, jenže se nechal vytlačil do ostrého úhlu a nezakončil.
20'
Jevhen Opanasenko poslal vysokou přihrávku podél pravé postranní čáry. Domácí obránce Maximilian Mittelstädt si nechtěl komplikovat život a zakopl míč do autu.
19'
Artem Suchockij pokazil rozehrávku na polovině hrací plochy a Zorja se rychle musela vracet na svou polovinu. Salomon Kalou však uklouzl při rychlé kličce.
18'
Hertha zahrávala rohový kop. Obrana soupeře sice odvrátila míč do bezpečí, jenže Ondrej Duda přispěchal s další pobídkou. Domácí záložník byl složen k zemi.
16'
Domácí celek se ujímá vedení! Bundesligový celek přeci jen ukazuje svou kvalitu a může se uklidnit! Na krásný centr z levé strany si na malém vápně naskočil osamocený DAVIE SELKE, jehož hlavička skončila v síti!
15'
Alexander Esswein si naběhl na krásnou přihrávku do volného prostoru a z dvaceti metrů se opřel do skákavého míče. Jeho projektil vnějším nártem prolétl kolem branky.
14'
Olexandr Karavajev byl faulován na polovině domácího celku a získal pro hostující celek přímý kop ze zajímavé pozice. Vše se obešlo bez karetního trestu.
13'
Peter Pekarík táhl akci německého celku po pravé straně. Slovenský fotbalista dokonce odcentroval na hranici pokutového území, kde kralovali hostující zadáci.
12'
Alexander Esswein tentokrát vymyslel prudkou přihrávku na pravé křídlo. Za jeho pobídkou sprintoval Ondrej Duda, nicméně obránce Artem Suchockij byl rychlejší.
11'
Maximilian Mittelstädt vystihl prudkou přihrávku na pravou stranu a včasným skluzem dopravil míč daleko od pokutového území domácího celku. Zorja bude vhazovat.
10'
Další šance pro domácí celek! Davie Selke ustál souboj na hranici pokutového území, zpětnou přihrávkou vybídl ke střele Essweina, jehož ránu skryl brankář do rukavic!
9'
Silas Araújo da Silva si nabíhal mezi obránce domácího celku, kam směřovala prudká přihrávka z poloviny ukrajinského celku. Stark se s ním stačil vrátit.
8'
Brankář Thomas Kraft vyrazil ven z branky a vypomohl spoluhráčům s rozehrávkou. Jeho nákop si zpracoval Ondrej Duda, který ale vyhnal nepřesnou přihrávkou Kaloua.
7'
Hertha se nyní usadila na polovině ukrajinského celku, jenže Vladimír Darida vyslal příliš prudkou přihrávku na pravou stranu. Nikdo v modrém na míč nedosáhl.
6'
První obrovská šance domácího celku! Právě Salomon Kalou si krásně navedl míč do střelecké pozice a vyslal přízemní střelu! Gólman Lunin jeho ránu vytěsnil dobrým zákrokem!
5'
Salomon Kalou poslal zpětnou přihrávku na hranici pokutového území, kde se k míči dostal Duda, jehož nadýchaný oblouček schoval do rukavic brankář Lunin.
4'
Alexander Esswein za obranou hostujícího celku na prudkou přihrávku. Míč sice prošel mezi stopery ukrajinského týmu, ale Esswein se rozběhl na opačnou stranu.
3'
Peter Pekarík vystoupil proti rozběhnutému Silasovi a hlavou poslal míč do bezpečí. Ukrajinský celek však vlétl do utkání hodně aktivní a v úvodu je jasně aktivnějším mužstvem.
2'
Dmytro Grečyškin rozehrával přímý kop hostujícího celku. Jeho dlouhý nákop přizvedl domácí obránce Niklas Stark do rukavic připraveného brankáře Krafta.
1'
Hosté obstarali výkop do dnešního utkání. Ukrajinský celek se ihned vydal do útoku. Jevhen Opanasenko poslal přihrávku na levou stranu, jenže Artem Suchockij přišel o míč.
1'
Oba týmy už nastupují na hrací plochu. Hosté budou hrát v červeném, zatímco Hertha nastoupí v modrém.
Hertha BSC

Dnešní domácí celek neprožívá zrovna vydařené období. V Evropské lize patří týmu z hlavního města Německa poslední příčka se ziskem jediného bodu za remízu s Athleticem Bilbao. Pokud chce Hertha nadále pomýšlet na postup do jarní fáze, musí dnes bezpodmínečně zvítězit. O víkendu si Hertha zlepšila sebevědomí v Bundeslize, kde doma porazila 2:1 Hamburk.
FK Zorya Luhansk

Ukrajinský celek zatím skvěle plní role černého koně na postup ze základní skupiny a po třech duelech má na svém kontě šest bodů. V úvodním duelu sice podlehla švédskému Ostersundu, ale poté zvítězila 1:0 na půdě Bilbaa a doma si vyšlápla právě na Německou Herthu. Ukrajinci spoléhají především na pevnou defenzívu.
Dobrý večer všem fanynkám a fanouškům fotbalu u sledování textového přenosu z utkání Evropské ligy mezi Herthou Berlín a FK Zorja Luhansk. Výkop je stanoven na 21:05.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:05.