Evropská liga - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lyon : Apollon Limassol - 23. listopadu 2017   21:05

Lyon
Lyon
30' Diakhaby  • 32' Fékir (Depay) • 67' Díaz (Aouar) • 90' Maolida
4:0
(2:0)
Apollon Limassol
Lyon
A. Lopes – Rafael, Marcelo, Morel (46. Tousart), Marçal De Oliveira – NDombèlé, Diakhaby – B. Traoré (17. Aouar), Fékir (C), Depay (74. Maolida) – Díaz.
Gorgelin – Aouar, Maolida, F. Mendy, Tete, Tousart, Gouiri.
Raczkowski – Obukowicz, Listkiewicz (vš. POL)
Parc Olympique Lyonais, Lyon
Vale (C) – Pedro, Yuste, Roberge, Ribeiro Santana – dos Santos Saldanha, Sachetti – Jakoliš, Schembri (73. N. Martínez), Sardinero (73. Afonso da Silva) – Maglica (18. Zelaya).
Kissas – Afonso da Silva, N. Martínez, Pitian, Pittas, Vasiliou, Zelaya.

Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Dobrou noc!
Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 7:4. Střely mimo: 2:8. Rohy: 2:9. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 12:12.
Je konec! Lyon zvládl domácí utkání s Apollonem Limassol, který porazil vysoko 4:0 a zajistil si postup do jarní fáze Evropské ligy! Lyon vlétl do utkání jako velká voda a Díaz se už v první minutě dostal do šance, kterou ale zlikvidoval hostující brankář! Poté si dvě možnosti vypracoval Apollon, jenže Robergovu ránu vyrazil Lopes a Maglicův pokus prosvištěl nad břevnem! Skóre se měnilo ve 30. minutě, když se po zmatcích před brankou Apollonu prosadil Mouctar Diakhaby! O dvě minuty později navíc Lyon skvěle sehrál rychlý protiútok, na jehož konci byla gólová střela Nabila Fékira! Ve druhé půli byl Apollon o něco aktivnější, jenže v 67. minutě přidal třetí branku Lyonu aktivní Mariano Díaz ! Od té doby se Apollon zcela vytratil ze hry a domácí nadvládu korunoval v samotném závěru Myziane Maolida !
90+2'
90+1'
Nastavují se dvě minuty!
90'
Lyon právě vstřelil branku!
Lyon se v samotném závěru utkání dočkal čtvrté branky! Střídající MYZIANE MAOLIDA dostal v šestnáctce moře volného prostoru, zbavil se obránce, ale napoprvé brankáře nepropálil. Sám se však dostal k odraženému míči a z ostrého úhlu jej poslal do sítě!
89'
Nabil Fékir rozběhl Díaze, který si míč rychlou kličkou připravil na levačku, nicméně jeho technický pokus prosvištěl kolem zadní tyče hostující branky.
88'
Alef dos Santos Saldanha vyslal prudkou přihrávku na polovinu domácího celku. Antonio Jakoliš chtěl odcentrovat, jenže Marcal jeho pobídku zastavil.
87'
Houssem Aouar napadal rozehrávku Apollonu na jeho polovině. Mladičký fotbalista Lyonu se soupeře nezalekl a připravil jej o míč. Aouar podává dobrý výkon.
86'
Mariano Díaz se v pokutovém území natahoval po odraženém míči. Domácí útočník byl blízko zakončení, jenže Yuste mu na poslední chvíli odkopl míč od nohy.
85'
Další akci kyperského celku zastavuje zdvižený praporek asistenta rozhodčího. Emilio Zelaya si nepohlídal své postavení a ocitl se v ofsajdu.
84'
Apollon se usadil na polovině Lyonu a hosté si nyní vyměňují krátké přihrávky. Nikdo v tmavém dresu si zatím netroufl na odcentrování.
83'
Antonio Jakoliš sprintoval za dlouhou přihrávkou na polovinu Lyonu. Skvěle se s ním vrátil Fernando Marçal De Oliveira, který mu ostrým skluzem vypíchl míč.
82'
Houssem Aouar svedl vzdušný souboj s obráncem Apollonu. Yuste byl v hlavičkovém souboji mnohem důraznější a domácího fotbalistu k balónu nepustil.
81'
Domácí fotbalisté postupovali ve třech proti dvojici obránců Apollonu. Myziane Maolida mohl pálit, ale zbytečně se pokoušel o kličku a obrana Apollonu se stačila srovnat.
80'
Mariano Díaz táhl další útok Lyonu po levém křídle. Domácí útočník chtěl zpětnou přihrávkou vybídnout Fékira, ale vracející se Valentin Roberge jeho pobídku zastavil.
79'
Emilio Zelaya se na malém vápně protlačil mezi domácí stopery a dostal se k prudkému centru z pravé strany. V pádu však nemířil přesně a minul domácí branku.
78'
Mariano Díaz měl kolem sebe moře prostoru. Nakonec přenesl hru na pravou stranu a jeden z domácích hráčů se na hranici pokutového území dopustil faulu.
77'
Fékir měl na levé straně úplně volného Díaze, jenže domácí kapitán si míč navedl do středu hrací plochy a kolmicí do pokutového území odevzdal balón soupeři.
76'
Rohový kop se Apollonu znovu vůbec nepovedl. Za dlouhým odkopem sprintoval Nabil Fékir, ale na stopera kyperského celku tentokrát recept nenašel.
75'
João Pedro centroval z pravé strany. Jeden z domácích obránců pomohl Lopesovi a hlavou prodloužil balón na rohový kop. Lyon kontroluje dění na hřišti.
74'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Memphis Depay, přichází Myziane Maolida.
73'
Střídání v týmu Apollon Limassol FC: ze hřiště odchází Adrián Sardinero, přichází Alexandre Afonso da Silva.
Střídání v týmu Apollon Limassol FC: ze hřiště odchází André Schembri, přichází Nicolás Martínez.
72'
Aktivní Mariano Díaz neúnavně atakoval rozehrávku hostujícího celku na hranici pokutového území. Obránci Apollonu těžkou situaci ustáli a dokázali rozehrát.
71'
Nabil Fékir si řekl o přihrávku za obranu Apollonu, jenže Houssem Aouar vyslal příliš pomalou pobídku a odevzdal balón defenzívě Apollonu.
70'
Fernando Marçal De Oliveira fauloval na polovině soupeře a za loket v obličeji soupeře vidí žlutou kartu.
69'
Tanguy NDombèlé si z jednoho ze soubojů na polovině hrací plochy odnesl nepříjemný šrám. Domácí fotbalista se drží za koleno. Uvidíme, zda bude schopen pokračovat.
67'
A Lyonu se to také povedlo! Hostující brankář vyrazil ven ze své svatyně, jenže Houssem Aouar byl u míče jako první, připravil si jej k odcentrování a MARIANO DÍAZ hlavou přidal třetí branku Lyonu!
66'
Domácí fanoušci neúnavně ženou Lyon do útoku hlasitým skandováním. Příznivci francouzského celku cítí, že jejich celek může přidat další branku.
65'
Jakoliš je po změně stran velmi aktivní! Hostující záložník tentokrát odcentroval na malé vápno, kde nebyl nikdo v černém dresu. Míč proskákal do zámezí.
64'
Houssem Aouar se v blízkosti rohového praporku snažil obejít obránce Apollonu. Pedro se však nenechal rozhodit a domácímu fotbalistovi míč vypíchl do autu.
63'
Lyon se po delší době usadil na polovině Apollonu a kombinuje s míčem na kopačkách. Fotbalisté v bílém nyní hrají aktivně a čekají na skulinku v obraně kyperského celku.
62'
Na druhé straně se Díaz chystal zakončit bleskový protiútok Lyonu, jenže obránce Yuste mu na poslední chvíli zastoupil cestu a zablokoval střelu vnějším nártem.
61'
Adrián Sardinero si opět vyměnil míč si Jakolišem, který odcentroval a Emilio Zelaya prudkou hlavičkou pořádně protáhl domácího brankáře!
60'
Po hodině hry vyslal Jakoliš prudký centr na malé vápno. V pokutovém území se po rohu zapomněl stoper Yuste, který však nestačil hlavičkovat přes obránce.
59'
Antonio Jakoliš dostal prostor na pravém křídle, srovnal si míč na pravou nohu a vymyslel krásný centr na malé vápno. Dobíhající spoluhráč jeho pobídku nezasáhl.
58'
Emilio Zelaya si zpracoval pěknou přihrávku do blízkosti pokutového územ, rychle se otočil a zakončil. Jeho skákavá střela však minula domácí branku.
57'
João Pedro vymyslel prudký centr na hranici pokutového území, kam si nabíhal André Schembri, jenže ve velké rychlosti si nestačil seřídit mířidla.
56'
Fékir si křikl o přihrávku na hranici pokutového území. Domácí kapitán se už chystal k zakončení, ale spoluhráč Depay mu balón ukradl a sám nezakončil.
55'
Memphis Depay si navedl míč do pokutového území a vnějším nártem přihrál na malé vápno. Před aktivním Díazem zasáhl na poslední chvíli obránce Yuste.
54'
Fékir ještě udržel na hřišti prudkou přihrávku na pravé křídlo a zpětnou přihrávkou hledal Díaze. Centr domácího kapitána usměrnil Díaz pouze mimo tři tyče.
53'
Depay mohl přenést hru na levé křídlo, kam spěchal úplně osamocený Nabil Fékir, jenže domácí záložník raději zabrzdil přechod do útoku přihrávkou na obránce.
52'
Depay táhl rychlý protiútok Lyonu středem hrací plochy, prošel s míčem na hranici pokutového území, kde si chtěl narazit, ale na Díazovu přihrávku nedosáhl.
51'
Nyní zahrával hostující celek rohový kop. Nadýchaný centr přiletěl na přední tyč, kde číhal João Pedro, ale špičkou kopačky neumístil míč mezi tři tyče.
50'
Apollon se v úvodu druhé půle tlačí do pokutového území Lyonu. Hosté kombinují v blízkosti domácí branky, ale zatím se nedostali k zakončení.
49'
Memphis Depay se z levé strany dral do pokutového území. Na jeho hranici si přešlapovačkou povodil Santanu, ale už nedokázal přihrát.
48'
Emilio Zelaya sice ve skluzu udržel míč na hrací ploše, jenže Mouctar Diakhaby mu balón ihned vzal a vyvezl jej daleko od domácí svatyně.
47'
Apollon vstoupil do druhého poločasu aktivně. Hosté se prodrali na polovinu soupeře, jenže centr z pravé strany propadl pokutovým územím, aniž by jej někdo tečoval.
46'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Jérémy Morel, přichází Lucas Tousart.
46'
První poločas končí! Lyon vlétl do utkání jako velká voda a Díaz se už v první minutě dostal do šance, kterou ale zlikvidoval hostující brankář! Poté si dvě možnosti vypracoval Apollon, jenže Robergovu ránu vyrazil Lopes a Maglicův pokus prosvištěl nad břevnem! Skóre se měnilo ve 30. minutě, když se po zmatcích před brankou Apollonu prosadil Mouctar Diakhaby ! O dvě minuty později navíc Lyon skvěle sehrál rychlý protiútok, na jehož konci byla gólová střela Nabila Fékira! Do kabin se proto odchází za stavu 2:0.
45+2'
45+2'
Domácí brankář musel v závěru první půle řešit nepříjemnou ránu z pravé strany! Anthony Lopes si s Jakolišovou střelou na zadní tyč věděl rady a balón vytěsnil mimo tři tyče!
45+1'
Nastavují se dvě minuty.
45'
První žlutá karta také na straně domácího celku! Za nedovolený zákrok v blízkosti pokutového území soupeře ji vidí Nabil Fékir.
44'
Díaz si tentokrát naběhl na malé vápno, kam směřoval nadýchaný centr z pravé strany, ale dobře postavený Yuste míč odpravil do bezpečí efektní patičkou.
43'
Nabil Fékir se na pravém křídle prodral k odraženému míči, potáhl jej na hranici pokutového území a zpětnou přihrávkou hledal Díaze. Domácí útočník si míč ukopl daleko od nohy a nezakončil.
42'
Jander Ribeiro Santana obešel na polovině Lyonu Aouara a předal míč Zelayaovi. Druhý jmenovaná ale nedokázal odcentrovat přes Marcela.
41'
Lyon vybojoval další rohový kop. Fékir tentokrát vyslal prudký centr na malé vápno, kde byl Mouctar Diakhaby, ale svou druhou branku v utkání zatím nepřidal.
40'
Hostující Roberge fauloval domácího Fékara u postranní čáry a za ostrý skluz vidí žlutou kartu.
39'
Adrián Sardinero fauloval na polovině hřiště jednoho z domácích fotbalistů. Hlavní rozhodčí měl souboj přímo před sebou a pohotově přerušil hru.
38'
Díaz se natlačil před Yusteho, ale hostující stoper využil svou výškovou převahu a domácího útočníka nepustil k balónu. Lyon však může pokračovat v kombinaci.
37'
Jérémy Morel vystihl nepřesnou přihrávku na rozběhnutého soupeře a hlavou zastavil akci Apollonu. Lyon zatím zvládá utkání s naprostým přehledem.
36'
João Pedro přenesl hru na pravou stranu, odkud přiletěl prudký centr do pokutového území. Emilio Zelaya se dral do zakončení, ale Marcelo jej nepustil k míči.
35'
Apollon zahrával přímý kop. Emilio Zelaya vymyslel nadýchaný centr na malé vápno, jenže nikdo z trojice hlavičkářů v tmavém dresu na jeho pobídku nedosáhl.
34'
Domácí celek v krátkém časovém sledu uštědřil Apollonu dva tvrdé direkty a rázem je na koni! Do další šance se hnal Jérémy Morel, ale zastavil jej ofsajd.
32'
Lyon navyšuje své vedení na 2:0! Další bleskový protiútok už domácí celek dotáhl do konce! Memphis Depay dostal přihrávku do běhu, potáhl míč do pokutového území, vykouzlil krásnou přihrávku, kterou si převzal NABIL FÉKIR a pohotově uklidil míč do branky!
32'
Rohový kop zahrával také Apollon. Na centrovaný míč si na značce pokutového kopu naskočil Héctor Yuste, ale v tísni hlavičkoval mimo tři tyče.
30'
Lyon se po půlhodině hry ujímá vedení! Domácí sehráli rohový kop vcelku povedeně! Centrovaný míč se stáčel do branky, ale Vale jej vyboxoval! Obrana míč neodkopla do bezpečí a Vale jej vyrazil před sebe. MOUCTAR DIAKHABY se před brankou rychle zorientoval a uklidil míč do sítě!
29'
Žlutou kartu dostává Jander Ribeiro Santana (Apollon Limassol FC).
28'
André Schembri si v pokutovém území Lyonu brousil zuby na prudký přízemní centr z pravé strany. Hostující záložník však netrefil míč. Bude z toho pouze roh.
27'
Marcelo sice obdržel krásnou přihrávku do běhu, jenže akce Lyonu nemůže pokračovat, jelikož asistent rozhodčího už předtím signalizoval ofsajd.
26'
Domácí fotbalisté se usadili na polovině Apollonu a snaží se rozhýbat defenzívu soupeře. Nikdo v tmavém dresu zatím nevystoupil ze své pozice.
25'
Lyon měl k dispozici přímý kop ze zajímavé pozice. Jeho exekuce se ujal Fekir, jehož centr směřoval přímo do branky, kde na míč čekal brankář Vale.
24'
Hostující brankář Vale musel krotit skákavou malou domů. Vale si s míčem s přehledem poradil a před dotírajícím Díazem stačil přesně rozehrát.
23'
Díaz se krásně prokličkoval do pokutového území. Proti domácímu útočníkovi stáli dva obránci a Díaz vyslal vysoký centr, na který nedosáhl nikdo v bílém.
22'
Díaz si nabíhal na nadýchaný centr z pravé strany, jenže k zakončení mu scházely snad dva kroky. Míč propadl na zadní tyč, ale ani Nabil Fékir nedokázal vypálit.
21'
Domácí obránce Fernando Marçal De Oliveira přečetl přihrávku na pravou stranu, vystoupil proti míči a v těžké pozici jej raději zakopl do autu.
20'
Do rozehrávky Apollonu se zapojil také brankář Vale. Hostující gólman vysokým odkopem našel jen Diakhabyho, který okamžitě rozjel akci Lyonu.
19'
Fekir se pokusil překvapit obranu Apollonu prudkou kolmicí mezi obránce. Jeho pobídku na Díaze zastavil pozorný obránce Valentin Roberge.
18'
A pozor! Pro zranění střídají také hosté! Ze hry odstupuje Anton Maglica, kterého nahrazuje Zelaya.
17'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Bertrand Traoré, přichází Houssem Aouar.
16'
Anton Maglica tentokrát operoval s míčem na levé straně hrací plochy. Hostujícímu fotbalistovi se nepovedlo zpracování a balón mu uskočil do zámezí.
15'
Další obrovská šance Apollonu! Na centr z pravé strany si na malém vápně naběhl Anton Maglica, jenže skákavý balón poslal pouze nad břevno!
14'
Lyon nadále pokračuje ve hře v oslabení. Domácí trenér už ukazuje na jednoho z náhradníků. Francouzský celek bude skutečně střídat.
13'
Jérémy Morel si špatným zpracováním v blízkosti pokutového území nadělal problémy. Dotírající Anton Maglica jej málem připravil o míč, ale domácí stoper těžkou situaci ustál.
12'
Hra je přerušena! Jeden z domácích fotbalistů zůstává po souboji v pokutovém území ležet na trávníků a drží se za koleno. Nevypadá to s ním vůbec dobře.
11'
Valentin Roberge napřáhl ke střele ze střední vzdálenosti! Jeho pokus levačkou ještě těsně před Lopesem skočil a domácí brankář jej musel vyrazit na roh!
10'
João Pedro se přihlásil o přihrávku k rohovému praporku. Hostujícího hráče však skvělé hlídal Mouctar Diakhaby, jež mu míč ukopl do zámezí.
9'
Apollon zahrával přímý kop na polovině domácího celku. Centrovaný míč se snesl na malé vápno a brankář Lopes jej raději přizvedl nad břevno.
8'
Díaz napadal rozehrávku hostujících obránců. Domácí útočník dokonce dostal pod tlak hostujícího brankáře, který míč na poslední chvíli odkopl do bezpečí.
7'
Zadáci Lyonu získali nepřesnou přihrávku soupeře a také oni nyní kombinují na polovině hrací plochy. Lyon vyčkává na skulinku v obraně soupeře.
6'
André Schembri uspěl v souboji u postranní čáry, zbavil se Morela a uklidnil kombinaci Apollonu přihrávkou na spoluhráče z obrany.
5'
Fekir si nabíhal na zpětnou přihrávku na hranici pokutového území, jenže přes hradbu hostujících zadáků nedokázal zakončit. Apollon může zaútočit.
4'
Lyon začal hodně aktivně. Další přihrávku do pokutového území Apollonu přečetl hostující brankář a došel si pro míč na hranici pokutového území.
3'
Také hosté se poprvé v utkání vydali do útoku. Za míčem se tlačil André Schembri, jenže v souboji s důrazným stoperem ztratil stabilitu a upadl.
2'
Fekir táhl další akci domácího celku po pravé straně hrací plochy. Domácí kapitán se natlačil před soupeře, který jej zastavil zatažením za dres.
1'
Hosté obstarali výkop do dnešního utkání. Lyon však ihned vybojoval míč na své kopačky a Fekir uvolnil Díaze, který prudkou střelou prověřil hostujícího brankáře!
1'
Oba týmy už nastupují na hrací plochu. Domácí Lyon bude hrát v bílém, zatímco hosté přijeli do Francie v černém.

Olympique Lyon: A. Lopes – Rafael, Marcelo, Morel, Marçal De Oliveira – NDombèlé, Diakhaby – B. Traoré, Fékir, Depay – Díaz.
Náhradníci: Gorgelin – Aouar, Maolida, F. Mendy, Tete, Tousart, Gouiri.

Apollon Limassol FC: Vale – Pedro, Yuste, Roberge, Ribeiro Santana – dos Santos Saldanha, Sachetti – Jakoliš, Schembri, Sardinero – Maglica.
Náhradníci: Kissas – Afonso da Silva, N. Martínez, Pitian, Pittas, Vasiliou, Zelaya..
Olympique Lyon

Naopak domácí Lyon prožívá povedenou sezónu. Francouzský celek vybojoval ve čtyřech zápasech osm bodů a s Atalantou se bije o první příčku ve skupině. Doma ztratil body za remízu právě s Atalantou, na jejíž půdě Lyon zakončí základní skupinu. O víkendu však Lyon doma pouze remizoval 0:0 s Montpellier.
Appollon Limassol

Kyperský celek už je takřka bez šance na postup do jarní fáze. Pokud by chtěl postoupit, musí vyhrát oba zápasy a spoléhat na prohru Lyonu v posledním kole. Dosud totiž vybojoval jen tři body za domácí remízy s Atalantou a Lyonem a venkovní dělbou bodů proti Evertonu. V domácí soutěži mu zatím patří čtvrtá pozice. O víkendu navíc zvítězil 4:1 na hřišti Alki Oroklini.
Dobrý večer všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání Evropské ligy mezi Lyonem a Apollonem Limassol. Výkop je stanoven na 21:05.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:05.