Evropská liga - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lyon : Everton - 2. listopadu 2017   19:00

Lyon
Lyon
69' B. Traoré (NDombèlé) • 76' Aouar (Depay) • 88' Depay (Ferri)
3:0
(0:0)
Everton
Everton
Lyon
A. Lopes – Rafael, Marcelo, Diakhaby, F. Mendy – Tousart, NDombèlé (77. Ferri) – Cornet, Fékir (C) (62. Aouar), Depay – B. Traoré (69. Díaz).
Gorgelin – Aouar, Díaz, Ferri, Marçal De Oliveira, Morel, Tete.
Grinfeld O. (Isr)
Georgios Karaiskakis Stadium, Pireus
Everton
Pickford – Kenny, Holgate, A. Williams (C), Cuco Martina (43. Bešić) – Gueye (61. Calvert-Lewin), Schneiderlin, Baningime – Lennon (71. Vlašić), G. Sigurdsson, Lookman.
Robles – Bešić, Calvert-Lewin, Klaassen, Mirallas, Vlašić.

Pro tento zápas je to ode mne vše, děkuji vám za pozornost a přeji příjemný zbytek čtvrtečního večera. Někdy příště, například u evropské ligy, na počtenou.
Pro anglický klub je tato porážka hořčejší o to víc, že jí završili jakékoli své šance na postup ze skupiny E do vyřazovacích bojů! Na druhý Lyon totiž ztrácí již nedostižitelných 7 bodů! Dnes domácí celek se za to výrazně přiblížil k další fázi evropské ligy, na definitivní pojištění mu stačí i bod z příštího domácího utkání, které odehrají proti kyperskému Apollonu.
Držení míče: 60 % : 40 %.
Střely na branku: 9:1. Střely mimo: 3:3. Rohy: 6:0. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 12:17.
A utkání je definitivně minulostí! Po bezbrankovém prvním poločasu, jsme v tom druhém viděli dokonce branky 3 a všechny z kopaček hráčů domácího Lyonu!

V 68. minutě otevřel skóre Traoré, o 8 minut později jej napodobil střídající Aouar a v 88. minutě dal definitivní třešničku na francouzský dost Memphis Depay! V 80. minutě ještě stihl dostat druhou žlutou kartu v utkání hostující Schneiderlin a Everton se tak bez něj bude muset obejít v dalším utkání evropské ligy.
90+4'
90+4'
Tak nakonec to nebude pro domácí až tak velká komplikace, postižený hráč odešel z trávníku bez jakékoli pomoci a sudí zanedlouho odpíská konec!
90+2'
O střelu zpoza vápna soupeře, se pokusil jeden z domácích borců, Pickford byl ale včas na svém místě. Na trávníku poté zůstal ležet hráč Lyonu, kterému přišlápl achilovku hostující hráč. Nevypadá to moc dobře, na hřiště přibíhají lékaři.
90+1'
Nad rámec řádné základní hrací doby, se budou nastavovat 3 minuty!
90'
Hosté se ještě snaží alespoň o korigující branku, následuje ale další útočný faul evertonských a míč tak putuje na kopačky Lyonu.
88'
Lyon právě vstřelil branku!
Místo toho, aby se hosté snažili o snižující branku, dokonce další inkasovali! Po dobré kombinaci, se jeden z hráčů Lyonu odhodlal k centru za obranu soupeře a zcela přesně našel nabíhajícího MEMPHISE DEPAYE! Ten se do míče opřel hlavou a s přehledem jej uklidil za záda bezmocného Pickforda!
85'
Žlutou kartu dostává Houssem Aouar (Olympique Lyon).
84'
Za to domácí stále aktivně kombinují na soupeřově polovině a snaží se sympaticky přidat ještě jednu branku. Otázkou je, zda to přijde sympatické také příznivcům hostujícího mužstva.
82'
Hosté se snaží o nějakou útočnou akci, v deseti lidech jim ale na tyto možnosti takřka nezbývají síly.
80'
A pozor! Druhou žlutou a následně červenou kartu dostává Morgan Schneiderlin (Everton FC) za podražení a o osudu utkání je tak zřejmě rozhodnuto!
78'
Žlutou kartu dostává Rafael (Olympique Lyon).
77'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Tanguy NDombèlé, přichází Jordan Ferri.
76'
A domácí se záhy dostávají už do dvoubrankového vedení! Hosté po první inkasované brance logicky otevřeli obranu, v útočné fázi ale zaostali a následně inkasovali po druhé! Memphis Depay našel výborně HOUSSEMA AOUARA, který poté výborně uklidil míč do sítě!
74'
Domácí jsou stále na míči a nyní kombinují na vlastní polovině, kde hledají možné útočné akce pro navýšení vedení.
72'
Nyní je to na hostujících hráčích, aby se snažili vymyslet něco směrem dopředu, zatím to ale vypadá na klidné držení míče domácího celku.
71'
Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Aaron Lennon, přichází Nikola Vlašić.
69'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Bertrand Traoré, přichází Mariano Díaz.
69'
A nyní se potvrdilo to známé nepsané pravidlo, nedáš, dostaneš! Hosté se mohou po další neproměněné šancí bít do hlavy, hned z následného protiútoku totiž inkasovali! Ndombélé výborně vybojoval míč na soupeřově polovině, načež se ocitl osamocený, před vápnem soupeře BERTRAND TRAORÉ! Ten se výborně uvolnil a míč dopravil do polo odkryté soupeřovy svatyně!
68'
Sigurdsson se nyní pokusil o střelu za hranicí soupeřova vápna, jeho přízemní rána ale nenašla cíl.
66'
Po dalším rohovém kopu domácích byl nucen míč zachytit brankář Evertonu Pickford, který se následně snažil o rychlý přechod do útoku svého celku, to mu ale nebylo hráči jeho mužstva dovoleno.
64'
Hosté se vehementně snaží něco vymyslet směrem dopředu, to se jim ale přes skalopevnou obrannou linii domácího celku stále nedaří.
62'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Nabil Fékir, přichází Houssem Aouar.
61'
Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Idrissa Gueye, přichází Dominic Calvert-Lewin.
60'
Hosté se nyní dobrou kombinací dostali z tlaku soupeře, následně ale byla jejich akce zhacena další ofsajdovým postavením.
57'
Žlutou kartu dostává Morgan Schneiderlin (Everton FC).
56'
Fekir se ocitl na zemi po souboji v soupeřově vápně, sudí ale tohle počínání domácího útočníka posoudil jako útočný faul a ukázal na hru pro Everton.
55'
Lyonští kombinují na vlastní polovině, následný přechod na polovinu útočnou se jim ale nedaří podle představ, což vyciťují i hosté častým a tvrdým napadáním.
52'
O střelu z pravé strany soupeřova vápna, se pokusil jeden z hráčů v bílém. Jeho technická a přízemní rána, s cílem obstřelit brankáře hostí, ale přišla vniveč. Pickford byl včas na zemi a míč uklidil v náruči.
51'
Jeden z domácích hráčů se výborně uvolnil na hranici pokutového území soupeře, následně ale nedokázal v pádu vystřelit a hra se tak přesunula na druhou polovinu hřiště.
50'
Na polovině hostujícího celku můžeme vidět časté a tvrdé souboje, po jednom takové zůstal na trávníku ležet hráč Lyonu, sudí si ho ale zřejmě nevšímá.
48'
Další útočnou akci hostujícího celku Evertonu zhatil pomezní sudí, který správně zamával ofsajdové postavení. Odkopem tak bude pokračovat brankář Pickford.
46'
Už ze začátku druhého dějství se hraje opravdu aktivně, první fantastický zákrok předvedl domácí brankář Lopes!
46'
První půle dnešního utkání, mezi celky Lyonu a Evertonu, je minulostí! 45 minut nám nepřineslo ani jednu branku, tudíž oba celky se s první půlí loučí za bezbrankového stavu. Lepší byli rozhodně domácí hráči, kteří po většinu prvního dějství diktovali tempo hry na soupeřově polovině, při zakončení jim ale chyběla potřebná efektivita, čímž také vyzvedli mladého brankáře Evertonu. Pokud hosté budou stále dobře bránit a nenechají svého protivníka lehce přecházet do jejich vápna, můžeme se dočkat ještě hodně vypjatého druhého poločasu!

Druhý poločas začne přibližně ve 20:10, zůstaňte u toho s námi!
45+7'
45+7'
Domácím se nedaří založit zřejmě poslední útočnou akci první půle, skalopevná obrana hostů jim tuto snahu vší silou hatí.
45+6'
Domácí hráči rychle rozehráli standardní situaci z vlastní poloviny, míč se následně dostal až do velké blízkosti soupeřova vápna. Vyřešit situaci se rozhodl jeden z obránců Everton a také jeho brankář, poté se ale oba nepříjemně srazili.
45+5'
Nyní se jeden z domácích borců pokoušel o centr za obranu soupeře, adresát tohoto pasu ale myslel trochu jinak a poté nedokázal míč dostihnout.
45+3'
Stále jsou na míči více domácí hráči z Lyonu, kteří kombinují na soupeřově polovině. Chybí jim ale potřebná efektivita v zakončení.
45+1'
Dobrý zákrok nyní musel předvést hostující brankář Evertonu, který zneškodnil dalekonosnou ránu jednoho ze soupeřů.
45'
Sudí nastavuje 7 minut nad rámec řádné hrací doby prvního poločasu!
43'
Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Cuco Martina, přichází Muhamed Bešić.
43'
Postiženým byl Martina Cuco (Everton) a jistojistě nebude schopen pokračovat v zápase.
42'
Hra je stále přerušena a s hostujícím hráčem to nevypadá vůbec dobře. Věřme, že bude v pořádku. Tahle situace také jistě zapříčiní dlouhé nastavení první půle.
39'
U postiženého se sbíhají lékaři hostujícího celku a nevypadá to bohužel vůbec dobře. Na trávníku jsou i lehátka a vypadá to, že hráč po svých rozhodně neodejde.
37'
Poté proběhl tvrdý vzdušný souboj v blízkosti pokutového území hostů, po kterém jeden z hráčů Evertonu zůstal ležet na trávníku a hra je přerušena.
36'
Memphis se pokusil o přímé ohrožení soupeřovy brány, jeho technická, za to ale tvrdá rána, skončila pouze na rukavicích mladého brankáře Evertonu!
36'
Domácí budou mít zajímavou příležitost standardní situace z nějakých pětadvaceti metrů od soupeřovy svatyně!
33'
Jeden z hráčů Lyonu se dostal k zajímavému centru do vápna soupeře, po kterém dokonce musel zasahovat hostující brankář. Vše ale ještě před tím zastavil brankový sudí, kterému neunikl pohled na míč za čárou.
33'
Ani z této standardní situace se ale žádné větší pozdvižení nekonalo, jeden z domácích hráčů se totiž dopustil útočného faulu a zhatil tak šanci svého celku na úvodní branku.
32'
Domácím se nepodařila ani další útočná akce, centrovaný míč neprošel do vápna soupeře přes posledního obránce a Lyon bude pokračovat od rohového praporku.
31'
Ani hosté ale nezůstávají v útočné fázi zanedbatelní, o dobytí domácí branky se ale snaží dlouhými centry, na které reagují pouze obránci Lyonu.
29'
Tentokrát ale domácí zahrozili o poznání více, centr do vápna soupeře zachytil jeden z hráčů Lyonu, střelou z první ale minul bránu o pořádný kus a maximálně pozdravil fanoušky v horním sektoru nad brankou.
28'
Jeden z hostujících obránců podcenil centrovaný míč z pravého křídla, vše ale pro Everton dopadlo dobře, nebezpečnou situaci vyřešil zachycením míče brankář.
26'
Lookman se snažil o centr za obranu na nabíhajícího spoluhráče, míč z jeho kopačky ale našel pouze domácí brankář, který následně vyslal svůj celek na útočnou polovinu.
25'
Na vlastní polovině se nyní dostali do kombinační hry také hosté, domácí je ale svým napadáním nenechávají proniknout do útočnou polovinu.
23'
Francouzský celek se nyní mohl dostat do vedení! První střelu hlavou jednoho z hráčů Lyonu nejprve vynikajícím zákrokem vytáhl hostující brankář, který měl následně štěstí i při dorážce!
19'
Domácí hráči stále tlačí svého soupeře na jejich vlastní polovině, chybí jim ale nějaký nápad na finální přihrávku.
17'
Zajímavá šance pro hosty, Sigurdsson ale minul branku.
15'
Prvních patnáct minut hry za námi, zatím sledujeme opatrnou partii bez žádné výraznější šance.
13'
K míči se postavil samotný faulovaný hráč, ale z jeho nabídky ostatním spoluhráčům nakonec nic nebylo.
12'
Domácí Marcelo fauloval Sigurdssona a hosté budou rozehrávat ze zajímavé vzdálenosti.
10'
Prvních deset minuty hry je za námi, aktivnější byli domác, hostující brankář ale zatím žádnou ožahavou situaci řešit nemusel.
8'
K rozehrávce a přímému kopu se postavil domácí Rafael, z této šance ale Lyon nic nevymyslel.
7'
První žlutá karta zápasu. Vidí ji hostující Martina za zákrok na domácího Corneta.
5'
K přímému kopu se postavil Depay, hledal Traorého, ale míč se k němu skrz hostující obranu nedostal.
3'
Domácí se hned vrhli do útoku a po nedovoleném zákroku hostí budou rozehrávat přímý kop.
1'
EVERTON FC
Anglický tým dnes v Lyonu čeká těžká práce. Pokud nechce Everton „balit kufry“ již po podzimu, nemůže si dnes dovolit další porážku od Lyonu. S ním totiž prohrál před čtrnácti dny na svém stadionu (1:2) a řádně si tak zkomplikoval situaci. Evertonu aktuálně patří poslední příčka se ziskem pouhého bodu za domácí remízu 2:2 s kyperským Apollonem Limassol.
OLYMPIQUE LYON
Francouzský Lyon jde do dnešního souboje s anglickým soupeřem s otevřeným hledím. V Evropské lize ještě neprohrál a s pěti body drží druhou příčku, s dvoubodovou ztrátou na vedoucí Atalantu. Navíc se Lyonu daří i v lize, kde v jedenácti zápasech podlehl pouze v Paříži suverénnímu PSG a patří mu třetí příčka s tříbodovou ztrátou na druhé Monako.
Vítejte u online přenosu utkání fotbalové Evropské ligy, v němž se v rámci skupiny E utká francouzský OLYMPIQUE LYON s anglickým týmem EVERTON FC. Utkání se odehraje na londýnském Emirates Stadium a provede jím čtveřice izraelských sudích, jako hlavní Orel GRINFELD, na čarách asistenti Danny Krasikow a Roy Hassan. Čtvrtým rozhodčím je Amihaj Jehošua Mozes.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.