Evropská liga - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  M. Tel-Aviv : Slavia - 23. listopadu 2017   21:05

M. Tel-Aviv
M. Tel-Aviv
0:2
(0:1)
Slavia
Slavia
45+1' Hušbauer  (Zmrhal) • 54' Hušbauer  (Ngadeu)
M. Tel-Aviv
P. Rajković – Yeini (C), Tibi, Ben Chaim I, Davidzada – Battocchio (75. T.-S. Sušić), Dor Peretz, Avraham Rikan (60. Golasa), Miha – Schoenfeld (60. Atar), Kjartansson.
Daniel – Itzhaki, Atar, Filipenka, Golasa, T.-S. Sušić, Dasa.
Kovács – Marinescu, Artene (všichni Rumunsko)
Netanya Municipal Stadium, Netanya
Slavia
Laštůvka – Frydrych, Deli, Jugas, Sobol – Ngadeu, Souček – Stoch (79. Van Buren), Hušbauer (C) (88. Danny), Zmrhal – Necid (69. Milan Škoda).
Kovář – Altintop, Danny, Van Buren, Milan Škoda, Hromada.

To je pro tuto chvíli z mé strany už vše. Přeji hezký zbytek čtvrtečního večera a u dalších online přenosů z fotbalu se budu těšit zase na shledanou.
Držení míče: 63 % : 37 %.
Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 5:6. Rohy: 7:2. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 16:14.
Nyní se Slavia posunula na druhé místo za první Villarreal a na svém kontě má osm bodů. Astana právě s Villarrealem dnes prohrála a klesla na třetí pozici, kde je se sedmi body. V prosinci tak čeká oba celky závěrečný duel ve skupině A a Pražanům tak k postupu do vyřazovacích bojů bude stačit i bodový zisk. Na to se ale spoléhat nemohou a určitě před vyprodaným Edenem budou chtít zakončit skupinovou fázi nejen výhrou před svými diváky, ale hlavně postupovou tečkou. Uvidíme, jak to celé nakonec dopadne. Rozhodně se máme na co těšit.
Je dobojováno. Slavia to zvládla a na půdě Maccabi Tel-Avivu dokázala získat veledůležité tři body. Druhý slávistický gól přidal ve čtyřiapadesáté minutě znovu Josef Hušbauer, který se trefil prakticky podobně, jako v první půli. Na jeho druhý gól už nikdo nenavázal a hosté tak mohou slavit veledůležitou výhru.
90+4'
90+3'
Jaromír Zmrhal poslal míč z levé strany, ten si doběhl brankář Maccabi a opět tak hosté neskórují. Už to vypadá, že Predrag Rajković pošle naposledy míč do hry od své branky.
90+2'
Danny střílel zblízka na domácí branku, ale Tal Ben Chaim I zachytil míč a poté ho poslal pryč. Znovu tak nepovolil, aby se hosté dostali do většího náskoku.
90+1'
Tomáš Souček poslal hlavou míč na malou domů Laštůvkovi a hostující brankář ho tak pošle zpět do hry.
90'
Nad rámec řádné hrací doby ve druhém poločase budou nastaveny ještě tři minuty navíc.
90'
Vidar Kjartansson si drze sklepl míč v pokutovém území, ke střele se ale nedostal. Zabránila mu v tom obrana hostů, která balón posílá daleko od svého zařízení.
89'
Slávistický kapitán byl vystřídán a možný hattrick tak nezavrší. To ho ovšem nemusí vůbec mrzet. Hosté pár minut před koncem utkání stále vedou o dva góly.
88'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Josef Hušbauer, přichází Danny.
87'
Na Laštůvku mířil další balón. Ale s pomocí své obrany ho poté zachytil a znovu ho odkopl od své branky.
86'
Na druhé straně se rodila další slibná akce na straně Slavie. Ale Hušbauer svou střelu poslal jen mimo tři domácí tyče. Hned na to pak otáčejí směr hry na druhou stranu zase domácí fotbalisté.
85'
Mick Van Buren pronikl za obranu Maccabi, dostal se až do těsné blízkosti Predraga Rajkoviće, ale obránce domácích Eytan Tibi byl u něho dříve a akci zastavil.
84'
Sobol se snažil zastavit akci domácích, míč zakopl za zadní čáru a je z toho další rohový kop pro Maccabi Tel-Aviv.
83'
Mick Van Buren dostává žlutou kartu za zdržování hry. Po odmávání ofsajdového postavení ještě střílel na domácí branku. Sudí ho tak napomenul žlutou kartou.
81'
Eyal Golasa uvnitř pokutového území chtěl přihrát spoluhráči, ale před ním byl připraven Jaromír Zmrhal, který balón odkopl daleko od vlastní brány.
80'
Netanya Municipal Stadium skrápí déšť. To ale nevadilo hostům, kteří se dostali znovu do blízkosti domácí branky, střela Milana Škody ale skončila jen na pozorném zákroku jednoho z domácích obránců.
79'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Miroslav Stoch, přichází Mick Van Buren.
77'
Rohový kop zahrávali znovu domácí hráči, míč se poté snesl do pokutového území, kde ho ovšem odvrátila obrana sešívaných do bezpečí.
76'
Zmrhal se Škodou šli do útoku a poté se snažil prvně jmenovaný přihrát právě Milanu Škodovi, jenž ale míč nezachytil. Domácí si tak mohli oddychnout, jinak by šel Škoda asi sám na jejich branku.
75'
Střídání v týmu Maccabi Tel-Aviv FC: ze hřiště odchází Christian Battocchio, přichází Tino-Sven Sušić.
74'
Hned na to ale domácí pokazili svůj útok a po ztrátě míče tak nabídli Slavii, aby šla do další útočné akce.
73'
Milan Škoda si naskočil na centr Stocha z levé strany a z výskoku hlavičkoval na branku Maccabi. Jenže Tal Ben Chaim I jeho akci zastavil obranným zákrokem a nedovolil, aby hosté přidali třetí branku.
72'
Dor Peretz zastavil unikajícího Michala Frydrycha a zatáhl za záchrannou brzdu. Obránce hostů stáhl zezadu za dres a poslal k zemi. Vidí za to žlutou kartu.
70'
Hosté si tak mohli oddychnout, po velkých šancích Maccabi neinkasovali. Poté se odhodlali ke střídání a nyní už novic na hřišti Milan Škoda míří před domácí branku.
69'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Tomáš Necid, přichází Milan Škoda.
68'
Dvě velké šance na straně domácích. Ti nejdříve orazítkovali břevno slávistické branky a poté další střela mířila na Laštůvku, který míč vyboxoval do bezpečí!
66'
Frydrych hledal dobrou přihrávkou Jaromíra Zmrhala, ale ten byl příliš rychlý a vystavil se ofsajdu. Domácí si tak přebírají míč a míří dopředu.
65'
Hráči Maccabi si vyměnili před velkým vápnem několik přihrávek a až po chvilce se uvolnil Eliran Atar. Znovu ho ale zastavil ofsajd a snaha o zakončení na straně domácích je tak opět u konce.
64'
Centr od rohového praporku pak odvrátila obrana Slavie do bezpečí, míč si sebrala a zakládá tak další útočnou akci.
63'
Eyal Golasa střílel z hranice velkého vápna. Střelu ale příliš uspěchal, ta zamířila mimo hostující branku. Nicméně Eduard Sobol ho poslal za zadní čáru a domácí mají alespoň rohový kop.
62'
Agilní Josef Hušbauer měl znovu míč a snažil se projít do blízkosti domácí branky. Jenže Dor Miha ho dostihl a zakopl balón do zámezí. Hosté tak mají k dispozici další autové vhazování.
61'
Eyal Golasa se hned po naskočení na hrací plochu zapojil do hry a vyslal střelu na branku hostů. Ale ta skončila hodně mimo Laštůvkovy branky. Slávisté tak zakládají svůj další útok.
60'
Střídání v týmu Maccabi Tel-Aviv FC: ze hřiště odchází Avraham Rikan, přichází Eyal Golasa.
60'
Střídání v týmu Maccabi Tel-Aviv FC: ze hřiště odchází Aaron Schoenfeld, přichází Eliran Atar.
58'
Michal Frydrych se opřel do střely z hranice velkého vápna, míč ovšem poslal pouze vysoko nad a ten skončil až na hlavní tribuně domácího stadionu.
57'
Frydrych vrátil míč Josefu Hušbauerovi, který ale byl tísněn obranou domácích a tentokráte se ke střele nedostal.
56'
Na druhé straně pak střelu na Jana Laštůvku vyslal Aaron Schoenfeld, ale obrana Slavie si celou situaci dobře pohlídala a poté otočila hru znovu před branku Maccabi Tel-Avivu.
55'
Michael Ngadeu, který před malou chvilkou asistoval u druhé slávistické branky, se opřel do střely z hranice velkého vápna a míč skončil jen těsně vedle levé tyče Rajkovićovy brány.
54'
Slavia právě vstřelila branku!
Hrdinou Slavie je zatím JOSEF HUŠBAUER. Ten dostal přihrávku od Michaela Ngadeua a poté prakticky ze stejného místa jako u prvního gólu střílel na domácí branku a tentokráte střelou po zemi umístil míč k pravé tyči domácí branky z pohledu Rajkoviće – 0:2. Asistence: Michael Ngadeu.
53'
Deli našel svou přihrávkou Miroslava Stocha, ten si pak seběhl blíže velkému vápnu, ale Eytan Tibi ho dobrým obranným zákrokem zastavil.
52'
Jakub Jugas zastavil nabíhajícího Tala Ben Chaima, který se řítil směrem před hostující branku. Znovu se tak domácí hráči ke střele nedostali.
51'
Rodila se další akce Slavie. Josef Hušbauer napálil míč z větší dálky, trefil ale zezadu Jaromíra Zmrhala a slibná akce hostů tak záhy skončila. Hosté ovšem pokračují v aktivní hře, jakou produkovali v první půli.
50'
Vidar Kjartansson střílel z levé strany u hranice velkého vápna, míč ovšem skončil jen na boční konstrukci slávistické branky.
49'
Už mají míč na svých kopačkách domácí hráči a směřují před hostující branku. Slávisté tak budou muset být v obraně hodně pozorní.
48'
Dor Miha poslal propagační střelu na branku Slavie, se kterou si v pohodě poradil Jan Laštůvka a míč tak ukryl ve svých rukavicích. Následně pak poslal hosty do dalšího útoku.
47'
Necid poslal jesličky jednomu z domácích hráčů a míč pak doputoval k nabíhajícímu Stochovi, ale ten mu utekl příliš daleko a také akce hostů je u konce.
46'
Domácí založili akci, po několika přihrávkách se ke střele dostal Ofir Davidzada, ale jeho vzdušná střela skončila mimo tři tyče.
46'
Střely na branku: 3:2
První poločas je za námi. V něm jsme viděli jednu jedinou branku, a sice na straně Slavie. Ta měla po celou první půli územní převahu a vypracovala si několik dobrých šancí a jednou dokonce hosté orazítkovali břevno domácí branky. V závěru prvního poločasu pak v nastavené první minutě dostal balón od Zmrhala Josef Hušbauer, jenž poté svou střelou poslal míč do šibenice a Rajković tak nemohl vůbec nic dělat. Slávisté tak mají v zádech důležité vedení, které budou ve druhé půli chtít jistě ještě navýšit. Naopak domácí se pokusí srovnat. Čeká nás tak zajímavý další poločas a ten začne ve 22:10.
45+2'
45+1'
A v samostném závěru prvního poločasu jdou hosté do vedení, a to naprosto zaslouženě. Celou dobu měli herní převahu a tu zúročili brankou do šatny. Jaromír Zmrhal přenechal míč JOSEFU HUŠBAUEROVI, který poté kus za velkým vápnem poslal střelu a trefil přesně šibenici domácí brány – 0:1. Asistence: Jaromír Zmrhal.
45'
Nad rámec řádné hrací doby v prvním poločase se bude nastavovat ještě jedna minuta navíc.
44'
Dor Peretz nacentroval míč směrem k pokutovému území Slavie, ale hosté míč zachytili na své zdi a okamžitě po zisku míče spěchají ještě do útoku. Pokusí se tak v závěru první půle ještě ohrozit Rajkovićovu branku.
44'
Standardní situaci v podobě volného přímého kopu nyní zahrají domácí fotbalisté.
43'
První žlutá karta na straně Slavie, kterou za faul na soupeře dostává Tomáš Souček.
41'
Po další akci hostů se míč ocitl za zadní čárou, a to z kopačky jednoho z domácích hráčů a je tu rohový kop pro Pražany.
40'
Vidar Kjartansson je třetím domácím hráčem, který dostává žlutou kartu. Něco ostřejšího řekl směrem k rozhodčímu, který ho za to napomíná právě kartou žluté barvy.
39'
Tomáš Necid střílel kousek před domácí brankou a míč směřoval do brány. Jenže Sheran Yeini fantasticky balón doběhl a za minutu dvanáct tak zachránil svůj tým od pohromy!
38'
Davidzada podržel Stocha a poslal ho k zemi. Dostává za to žlutou kartu.
37'
Tomáš Necid ale centr od rohového praporku uklidil do bezpečí a opět tak mohou jít hosté útočit.
36'
Vidar Kjartansson byl opět hodně aktivní a na hraně velkého vápna poslal střelu směrem na Laštůvku. Ten ale obrana Slávie poslala za zadní čáru a je tu další roh pro domácí tým.
35'
Vidar Kjartansson po souboji s Delim skončil na zemi v pokutovém území. Ten se poté díval směrem k hlavnímu rozhodčímu, ten naznačuje hrajte dál, vše bylo v pořádku.
34'
Jaromír Zmrhal poslal míč do pokutového území na Tomáše Necida, který ve skluzu chtěl trefit míč, ale to se mu příliš nepovedlo a balón skončil na obraně Maccabi.
33'
Slávisté byli opět hodně aktivní, ale poté, co se k míči dostal Miroslav Stoch, jeho střela zamířila jen hodně vedle branky Tel-Avivu.
32'
Nepřesná akce na straně domácích končí na obraně Slavie a hosté tak míří znovu směrem dopředu a pokusí se ohrozit zase branku Maccabi.
31'
Po půlhodině hry se zatím hraje aktivně na obou stranách, ale skóre se zatím nemění. Nejblíže gólu ale měli hosté, kteří orazítkovali břevno branky Predraga Rajkoviće.
29'
Na druhé straně byli v akci také hosté a nebyli daleko od úvodní branky. Jaromír Zmrhal vyslal další střelu, která orazítkovala břevno domácí brány!
28'
Dor Peretz zakončoval po pěkné domácí souhře uvnitř pokutového území, jeho vzdušnou střelu ale našel ve svých rukavicích Laštůvka.
27'
Miroslav Stoch spěchal za balónem, který mířil k levé postranní čáře. Ovšem to nestihl a následuje tak jen autové vhazování pro domácí celek.
26'
Do slibně se rozvíjející akce se dostal domácí Vidar Kjartansson, jenž poté uháněl podél pravé postranní čáry před slávistickou branku. Jenže ho zastavil ofsajd, což neuniklo zraku čárového sudího a je tedy máváno.
25'
Obrana Slavie teď musela být hodně pozorná, nakonec ale situaci hosté zvládli a jsou to právě oni, kdo míří do další útočné akce.
25'
Dlouhý nákop na Tomáše Necida a útočník Slavie si pak špatně zpracoval míč a rázem o něj také přišel. Posílá tak do útoku znov domácí hráče, kteří jsou už na druhé straně.
24'
Po nepřesné střele Necida skončil balón na domácí straně a Predrag Rajković tak bude mít další odkop od své branky.
23'
Z poloviny hřiště poslali hosté míč dopředu, kde ale byla připravena obrana domácích a ta otočila směr hry znovu na opačnou stranu.
22'
Michael Ngadeu byl uprostřed hřiště faulován a následuje tak další volný přímý kop pro Pražany. Jak s touto standardkou naloží?
21'
A do třetice Jaromír Zmrhal. Ten si naběhl před branku Maccabi, ale jeho následná střela končí úplně mimo.
20'
Christian Battocchio zahrál tuto standardní situaci a nacentroval míč do pokutového území, kde ho ale odhlavičkoval do bezpečí Frydrych.
19'
Domácí hráči vybojovali rohový kop.
18'
A zase útočili domácí fotbalisté. Jenže Avraham Rikan, jenž posílal míč nabíhajícímu Aaronu Schoenfeldovi, nakonec nezamířil přesně a druhý jmenovaný ho nezachytil
17'
Jaromír Zmrhal byl znovu v další šanci před domácí brankou. Po zisku míče pak střílel bez přípravy a opět balón skončil jen kousek od tyče Rajkovićovy branky. Hosté jsou zatím velmi aktivní a zakládají dost často nebezpečné akce.
16'
Na Laštůvku se řítil domácí Vidar Kjartansson a ten poté okamžitě vystřelil, ale balón se jen odrazil od obránce Jugase a poté si ho převzal právě brankář Slavie, který ho opět odkopne daleko od svého zařízení.
14'
A další pohledná akce na hostující straně, kterou ale zastavil obránce Maccabi Eytan Tibi a hned na to spěchají domácí hráči před slávistickou branku.
13'
Asi první vážnější šance hostů. Necid se Zmrhalem založili pěknou akci a na jejím konci byla přízemní střela druhého jmenovaného, která ovšem končí jen těsně vedle levé tyče Rajkovićovy branky.
12'
Po další nepřesné rozehrávce hráčů Maccabi získali míč opět hosté a od vlastní branky ho odkopne Jan Laštůvka. Ten tak pošle své spoluhráče do další útočné akce.
11'
Domácí byli v úvodu první půle spíše zakřiknutým týmem, ale nyní se už dokázali otrkat a před malou chvilkou založili další akci. Ta ale znovu končí jen na pozorné obraně hráčů Slavie Praha.
10'
Domácí rozehráli míč a ten poté mířil do pokutového území, ale Jakub Jugas dokázal balón zachytit a okamžitě ho poslal až za polovinu hřiště. Hosté tak znovu mohou zaútočit.
9'
Vidíme první žlutou kartu. Tomáš Souček chtěl odehrát balón, ale k němu přiběhl Avraham Rikan a podkopl ho zezadu. Dostává za to žlutý kartónek.
8'
Miroslav Stoch volný přímý kop odehrál, míč ale nacentroval jen přímo do připravené domácí zdi a rázem tak skončila další slibná akce hostujícího celku.
7'
Tomáš Necid uháněl směr domácí branka, ale byl faulován a je z toho další standardní situace v podobě volného přímého kopu.
6'
Hušbauer v pádu poslal míč nabíhajícímu Miroslavu Stochovi, ten okamžitě z levé strany vystřelil, ale balón skončil jen vedle pravé tyče Rajkovićovy brány.
5'
Jeho vhazování ale bylo příliš dlouhé a míč doputoval až před branku Tel-Avivu, kde si ho v pohodě převzal Predrag Rajković a odkopne míč od své branky na druhou stranu.
5'
Ti vybojovali v blízkosti domácí branky autové vhazování, které provede Frydrych.
4'
Christian Battocchio dlouho podržel míč na polovině hřiště, ale do útočné akce se nakonec jeho tým nedostal a na opačnou stranu se vydávají znovu sešívaní.
4'
Tomáš Necid se mohl dostat do zajímavé situace, ale obrana hráčů Maccabi zastavila postupný útok Slavie a opět se tak mohou domácí fotbalisté vydat směrem před slávistickou branku.
3'
Michael Ngadeu chtěl poslat míč nabíhajícímu Necidovi, ale to se mu nepovedlo. Míč zachytil jeden z obránců domácích a poslal ho mimo ohrožení branky Maccabi.
2'
Poté se na polovinu Slavie dostali domácí hráči, ale jejich náznak šance zastavil Stoch s Delim a hosté tak otáčejí směr hry znovu před branku Maccabi.
1'
Hned na to po faulu domácích zahrávali volný přímý kop hosté. Hušbauer pak nacentroval míč do pokutového území, kde ho ale nikdo z jeho spoluhráčů nedokázal poslat do ohrožení branky Maccabi.
1'
Od úvodního výkopu byli u míče hráči Slavie a hned se vydali do prvního útoku dnešního utkání v Evropské lize proti Maccabi Tel-Aviv.
1'
Oba celky a také rozhodčí jsou už na hrací ploše a utkání tak za malou chvilku bude moci začít.

Maccabi Tel-Aviv FC: P. Rajković – Yeini (C), Tibi, Ben Chaim I, Davidzada – Battocchio, Dor Peretz, Avraham Rikan, Miha – Schoenfeld, Kjartansson.
Náhradníci: Daniel – Itzhaki, Atar, Filipenka, Golasa, T.-S. Sušić, Dasa.

SK Slavia Praha: Laštůvka – Frydrych, Deli, Jugas, Sobol – Ngadeu, Souček – Stoch, Hušbauer (C), Zmrhal – Necid.
Náhradníci: Kovář – Altintop, Danny, Van Buren, Milan Škoda, Hromada.

Rozhodčí: Kovács – Marinescu, Artene (všichni Rumunsko).
Ze zápasu je pro Vás připraven online přenos, kterým Vás mile ráda provedu. Takže o nejdůležitější momenty a také videa z gólových příležitostí tak rozhodně nepřijdete. Přeji tedy všem příjemnou počtenou.
Vzájemná utkání

Jak už bylo zmíněno, fotbalisté Slavie Praha první duel zvládli. V září v Edenu zvítězili 1:0, když jedinou branku vsítil už ve dvanácté minutě Tomáš Necid a na toto vítězství se pokusí navázat i v Tel-Avivu. Budou znovu úspěšní?
SK Slavia Praha

Hosté z SK Slavia Praha mají skupinu A zatím rozehranou velmi dobře. Jsou na třetí pozici s pěti body a na druhou Astanu ztrácejí body dva. Na půdu Maccabi Tel-Aviv jedou pro veledůležité body, nejlépe všechny tři, aby byli stále krok za Astanou, v případě jejího klopýtnutí s Villarrealem dostat se na druhou postupovou pozici. Dá se tedy říci, že dnes to mají fotbalisté Slavie ve svých rukách. A do Tel-Avivu odcestovali s jasným cílem, pokusit se zde na horké půdě urvat tři veledůležité body. Nic jednoduchého to nebude, ale v zádech mají domácí výhru, budou na ni chtít navázat. Čeká nás tak velice zajímavý duel, tak si ho nenechte ujít.
Maccabi Tel-Aviv FC

Fotbalisté Maccabi Tel-Aviv FC jsou v tabulce ve skupině A na poslední, čtvrté pozici se ziskem jednoho bodu a už jsou tak bez šance postoupit do vyřazovací fáze. I kdyby oba poslední duely ve skupině vyhráli, na postup dále by to nebylo. Dnes tak z jejich strany o nic nepůjde, jen o to dohrát základní skupinu v Evropské lize se ctí a pokusit se oplatit Slavii prohru 0:1 z Prahy. Proti sešívaným to ale nebudou mít jednoduché, Pražané na rozdíl od domácích mají o co hrát. Stále mají ve hře postup do play-off.
Hezký večer přeji všem příznivcům kvalitního fotbalu. Tento týden je na programu zase prestižní Evropská liga a my budeme v rámci toho prostřednictvím tohoto online přenosu sledovat utkání mezi týmy Maccabi Tel-Aviv FC (Izrael) a SK Slavia Praha (Česko). Pojďme si oba celky přiblížit.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:05.