Evropská liga - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Real Sociedad : Rosenborg BK - 14. září 2017   21:05

Real Sociedad
9' D. Llorente (Illarramendi) • 10' Zurutuza (Prieto) • 41' Skjelvik(vl.)  • 77' D. Llorente (Canales)
4:0
(3:0)
Rosenborg BK
Rulli – Odriozola Arzallus, A. Elustondo, D. Llorente, de la Bella – Prieto (C) (58. Juanmi), Illarramendi, Zurutuza (77. Zubeldia) – Vela, José (68. Bautista), Canales.
Ramírez – Zubeldia, Juanmi, Januzaj, Pardo, Rodrigues, Bautista.
Paolo Mazzoleni – Fabiano Preti, Matteo Passeri
Anoeta (25 000 diváků)
André Hansen – Hedenstad, Reginiussen, Skjelvik, Meling – Jensen (C), Trondsen, Konradsen (61. Lundemo) – Adegbenro (82. Jevtović), Bendtner, de Lanlay (74. Helland).
Östbö – Rasmussen, Björdal, Gersbach, Helland, Lundemo, Jevtović.

Já se s vámi pro dnešek loučím s konstatování, že oba velmi favorizované týmy skupiny L ke své roli přistoupily opravdu zodpovědně a potěšily své fanoušky. Za pozornost děkuje Jaroslav Svoboda a u dalších přímých přenosů se těším.
Real Sociedad tak pokračuje v domácím neporazitelném tažení napříč Evropskou ligou a Pohárem UEFA! V příštím kole pak na baskický tým čeká 28. září těžký souboj na půdě ruského Petrohradu, který dnes přejel Vardar Skopje. Právě ten bude soupeřem Rosenborgu v souběžně hraném druhém utkání 2. kola skupiny B, celky se setkají v Norsku na trondheimském Lerkendal Stadium.
Držení míče: 61 % : 39 %.
Střely na branku: 12:2. Střely mimo: 6:4. Rohy: 7:3. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 3:15.
Je dobojováno! Real Sociedad vítězí v prvním kole skupiny L nad Rosenborgen Trondheim jednoznačně 4:0, přičemž o výsledku zápasu rozhodl první poločas. V něm baskický klub dominoval dění na hřišti a kdyby vedl více než jen 3:0, tak by se nemohl nikdo divit. Vítězství pak pozdní brankou ve druhé půli pečetil Llorente, který tedy skóroval hned dvakrát.
90+3'
90+3'
Canalesův střelecký pokus z přímého kopu míří hodně vedle branky.
90+2'
Do rychlého útoku se dostal Bautista a jen za cenu faulu ho zastavil TORE REGINIUSSEN, který navíc vidí i žlutou kartu.
90+2'
A domácí si koledují svou zbytečně zdlouhavou rozehrávkou okolo vápna. Nastavovat se budou tři minuty.
90'
Jenže nejde to a nejdo to už ani domácím. Ti se vrhli do rychlého kontru a v brejku mířil míč k Velovi. Toho však chytly v klíčový moment nejspíše křeče a domácí hráč vypustil sprint.
90'
Rosenborg u míče a přesto se stále sympaticky snaží aspoň skórovat.
88'
Ani z rohového kopu, který nyní rozehrávali, hosté neudeřili a zdá se zdá, že jejich vstup do skupinové fáze bude nejen bezbodový, ale i bezgólový.
87'
Výsledek stejný jako u toho Hedenstada na druhé straně – ofsajd.
86'
Nemilosrdně nyní pomezní rozhodčí ohlásil faul Lundema u postranní čáry, přímák tentokrát pro San Sebastian.
86'
Centr nebezpečně plachtil za obranu, ale marná sláva, máván ofsajd. Takže i kdyby se podařilo dostat míč do sítě, gól by nejspíš neplatil.
84'
Faul domácích, hosté opravdu navýšili tempo, není mi jasné, proč až teď. Přímý volný kop z levé strany rozehraje Hedenstad.
83'
Hosté v závěru utkání přece jen zase ožili, Bendtner se tlačil do vápna, ale nepovedlo se mu to tak úspěšně jako kdysi do přízně královské rodiny.
82'
A víc nám toho již dnes SAMUEL ADEGBENRO nepředvede, na trávníku jej nahrazuje MILAN JEVTOVIČ, jehož jsem tedy, přiznám se, očekával ve hře podstatně dříve.
82'
Teď už ano a do gólovky si naběhl nyní již čilý Samuel Adegbenro, jenže v dobré pozici na malém vápně z voleje minul!
81'
Už se pokračuje ve hře a hosté také ještě chtějí hrozit. Jenže centr do vápna nenašel adresáta.
80'
Samuel Adegbenro nyní sleduje zápas v leže, chytly ho křeče do levé nohy.
78'
A domácí pokračují v aktivní hře, zatím jen jedinkrát v evropských pohárech nastřílel Real Sociedad čtyři góly a bohužel na účet českého týmu. Stalo se tak na Letné v sezóně 1998/99.
77'
Real Sociedad právě vstřelil branku!
A hned po vystřídání domácí z rohového kopu zvyšují! Centr našel zcela volného DIEGA LLORENTEHO, který hlavou poslal míč o zem k tyči branky bezmocného Hansena!
77'
Domácí využívají dalšího střídání a trávník opouští DAVID ZURUTUZA, nahrazuje jej IGOR ZUBELDIA.
76'
Nádhernou ránu vyslal zpoza vápna Sergio Canales a André Hansen vytáhl fantastický zákrok, kterým zachránil hosty od čtvrté inkasované branky. Konečky prstů vytěsnil míč na roh, vzápětí ho chytly křeče v noze! Pochválit ho však sportovně přišel Juanmi.
75'
Juanmi se uvolnil ve vápně a vystřelil, jenže jen do míst, kde byl připravený Hansen. Ten nadvakrát míč pokryl.
74'
A hosté opět střídají. Ze hřiště odchází zcela neviditelný YANN-ERIK DE LANLAY, nahrazuje jej PÅL ANDRÉ HELLAND.
73'
BIRGER MELING ale žlutou kartu za svůj zákrok zcela po zásluze vidí.
72'
Meling ostře sundal soupeře ve středu hřiště, ale akce domácích pokračovala a po centru z pravé strany měl na noze tvrdé zakončení Bautista! Míč mu ale na levačku vůbec nesedl a balón odletěl stranou!
70'
Ten budou na druhé straně zahrávat i domácí, ale nic z něj nevytěžili. Potlesk si ale vysloužila defenzivní řada, která svedla sprinterský souboj s útočníky soupeře a zastavila hrozící brejk.
68'
Gerónimo Rulli si připisuje první zákrok v zápase, ale to vám povím, ten byl! Z levé strany sbíhal do vápna nachystaný na to poslat centr přímo před branku Samuel, ale všiml si mírně vyběhnutého Rulliho, který si tak hlídal i případnou přihrávku. Samuel tak zkusil ostrou ránu na přední tyč a vůbec ne špatnou! Jenže Rulli vytáhl parádní zákrok pravou rukou a vyrazil míč na roh!
68'
A druhé střídání domácích, trávník opouští hlavně v první půli aktivní WILLIAN JOSÉ, nahrazuje jej JON BAUTISTA.
67'
Juanmi je od svého příchodu velmi aktivní, teď vtrhl s míčem na noze mezi tři hráče, ale finální přihrávku ve vápně již přesně nepředal.
66'
Až k Rullimu se dostal míč poté, co Rosenborg postupně vytlačil Real Sociedad z pozic na půlce hřiště soupeře.
65'
A nyní Juanmi již dostal míč do sítě, ale spíš než ocenění od fanoušků by si zasloužil spíše žlutou kartu od rozhodčího. Byl totiž v jednoznačném ofsajdu a jeho zakončení už bylo velmi zbytečné.
63'
V rychlém sledu druhé autové vhazování v řadě, tentokrát ale již pro domácí.
63'
Hosté ale při přechodu do útoku zahráli nedovoleně a bude tedy domácím dovoleno rozehrát standardní situaci.
61'
Zkušený kouč hostů Ingebrigtsen střídá, ze hry odchází ANDERS KONRADSEN, oživit hru norského mnohonásobného mistra by měl MARIUS LUNDEMO.
61'
A domácí opět kují s míčem na kopačkách pikle.
59'
A Juanmi se hned dostal do obrovské šance! Marně hosté avizovali ofsajd, zcela totiž zaspal Hedenstad a Juanmi se tak rázem ocitl sám před Hansenem! Jenže skákající míč netrefil ideálně a zatímco muži na jedné straně mávali pořád na znamení ofsajdu, tak ti na druhé straně praštili s hlavou do dlaní s výrazem "Tohle fakt šlo neproměnit?!"
58'
Avizované střídání je tu a do hry míří opravdu JUANMI, který nahradí na trávníku kapitána XABI PRIETA.
57'
Marně čekají hosté na střelecký pokus mířící na branky, ani tahle rána z velké vzdálenosti, dosti nepřipravená, neprověří kvality Rulliho.
57'
A zatímco tento výpad končí autem, který vhodí Meling, tak se u postranní čári již chystá Juanmi, který tedy přinese nové síly do hry domácích.
56'
Rychle za míčem spěchal de la Bella, v klidu jej přehrál na brankáře Rulliho a domácí mohou znovu zakládat ofenzivní akci.
55'
Hosté se opět pouštějí do ofenzívy.
54'
To jiný tanec ve vápně předvedl na druhé straně Willian José, který si drze dovolil ještě balón zpracovat a připravit ke střele! Bomba však přeletěla i dočasně zkonstruovanou malou tribunu hned za brankou Rosenborgu!
53'
Anders Trondsen vypálil z větší vzdálenosti a avizujeme zatím největší gólovou příležitost hostů, byť tohle označení je potřeba brát s velkou rezervou! Míč totiž letěl vedle branky a gólman Rulli jen tak v klidu kontroloval jeho trajektorii.
52'
A další centr, který tentokrát poslal před branku Alberto de la Bella, končí odvrácen obranou Rosenborgu.
51'
Tempo hry je velmi vlažné oproti tomu, co se nám nabízelo v první půli. Teď však hosté trestuhodně ztratili míč a následoval centr z levé strany. Jenže ani tentokrát se baskický klub do koncovky nedostal.
50'
Výpad hostů po pravém křídle zastavuje dobrým obranným zákrokem Alberto de la Bella, další aut pro Rosenborg.
49'
Po nepřesné přihrávce vhazuje Birger Meling a Rosenborg tak u míče.
49'
Následuje tak postupný útok až ze své půlky hřiště.
48'
Tentokrát posílal vysoký pas z křídelního prostoru Willian, ale efekt stejný, nikdo z domácích se do koncovky nedostal.
47'
Situaci uklidňuje Hansen, který sbírá míč do rukavic.
47'
A znovu se nám nabízí pohled na bago domácích, kteří se vrátili do prostoru kolem vápna Trondheimu.
46'
Samuel Adegbenro zkusil centr do vápna, pro míč si však pohodlně došel Gerónimo Rulli.
46'
Druhý poločas právě začal a letmým pohledem jsem nezaznamenal jakékoliv střídání na jedné či druhé straně.
46'
Vše nasvědčuje tomu, že si Real Sociedad připíše jubilejní dvacáté domácí vítězství v evropských pohárových soutěžích. Přičemž dosavadní nejvyšší vítězství zde bylo vybojováno v sezóně 1998/99, kdy Dynamo Moskva prohrálo 0:3.
Jednostranné. Tak by se dal vystihnout souboj Realu Sociedad s Rosenborgem Trondheim v první půli. Baskický klub od úvodních okamžiků vládne dění na hřišti a po trefách Llorenteho a Zurutuzy a vlastní brance Skjelvika vede již 3:0.
45+1'
45+1'
Rohový kop nevyužit a ačkoliv míč zamířil po kontaktu s obránci Trondheimu za brankovou čáru, tak další roh se kopat nebude. Už se to totiž v první půli nestihne.
45'
A z rychlého protiútoku má aaskický celek výhodu dalšího rohového kopu, byť teď si myslím, že než se za každou cenu hnát do koncovky mohl nyní Carlos Vela předat vlevo či vpravo na jednoho či druhého spoluhráče.
45'
Sympaticky se Trondheim snaží také zaútočit a také skórovat, ale marná snaha, domácí nejen skvěle útočí, ale i brání.
43'
A domácí opět s chutí kombinují, snaží se znovu také rozšířit hru až k oběma pomezním čarám.
41'
A dobojováno jest! Tedy pokud se nedočkáme takového kousku, co předvedl svého času Liverpool ve finále Ligy mistrů. Z pravé strany centroval Sergio Canales a JORGEN SKJELVIK si dává vlastní gól, když před dobíhajícím hráčem Realu srazil míč nikoliv mimo branku, ale přímo do ní.
40'
I hosté zkouší centr z křídla, ten však končí až na druhé straně za velkým vápnem. Navíc v moci Elustonda.
39'
Chvíli prostoru dostal ve vápně Carlos Vela, ale místo pohotové koncovky se snažil ještě vystoupit do střeleckého prostoru a nakonec o míč přišel.
38'
Třetí ofsajd v podání Trondheimu zastavuje bleskové otočení hry po ztrátě míče ze strany domácího celku.
38'
Právě Jensen se tlačil k hlavičce, ale nedoskočil a domácí odvracejí hru.
37'
A nakonec se Trondheim dočká prvního rohu v utkání. Hosté pomalu vystrkují růžky, teď však musí nohu zastrčit do kopačky Jensen, který na půl vyzutý běhá po pažitu.
36'
Hosté sice předvedli zajímavou souhru s rychlou přihrávkou za obranu, ale i kdyby Mike Jensen míč doběhl, byl v rozhodné chvíli v ofsajdu, takže marná snaha hostů o výpad.
35'
Samuel Adegbenro, kterého na hřišti zatím také hodně pohledat, zkoušel jedním dotekem dostat míč za obranu, Llorente však nekompromisně odpálil balón na tribuny.
33'
Další průnik po pravé straně v podání domácích, tentokrá tse Zurutuza k centru neprotlačil.
32'
A další akce domácích a Vela již našel svým centrem Williana! Tomu chybělo pár centimetrů, aby hlavičku dokázal poslat na branku! Takhle přestřeluje.
31'
Brankář Rosenborgu Hansen je na míči zatím častěji než třeba právě Bendtner, či zcela neviditelný Yann-Erik de Lanlay. Teď musel krýt ránu z hranice vápna.
30'
A Bendtner znovu v ofenzívě zcela zbytečně přehnal důraz a je z toho faul na Llorenteho. Teď již i s velmi důraznou domluvou rozhodčího, že tohle tedy pane Bendtner opravdu již ne!
30'
Dlouhá série přihrávek nakonec doputovala až k Velovi, který efektně patou zkoušel překvapit obranu hostů a poslat vpřed klíčovou přihrávku. Jenže tu nepřečetli ani jeho spoluhráči.
28'
Jsem velmi zvědavý, jak dlouho vydrží Real Sociedad v tomto tempu, ale uplynulá necelá půlhodina jasně odkryla karty, proč tento klub zůstává i ve španělské lize stoprocentní. Precizní výkon.
28'
Hosté se ve středu hřiště dostali k míči jen za cenu nedovoleného zákroku.
27'
Další centr z té méně vytěžované křídelní strany, tedy zleva! A Xabi Prieto přeskočil obránce, ovšem Hansen jeho hlavičku pokryl.
26'
A Bendtner teď velmi zbytečně naložil loktem v osobním souboji jednomu z domácích, vypadalo to na Llorenteho. Sudí se slitoval a dánskému útočníkovi ta tento zákrok kartu nedal.
25'
Hosté jsou v úzkých, Real Sociedad hraje absolutní fotbal, vytahuje napadání co nejvýš a Trondheim pod tlakem ztrácí míče!
25'
Centr do vápna Rosenborgu tentokrát přilétl z levé strany, ale před Willianem odehrál míč do bezpečí Reginiussen.
24'
Sergio Canales našel skulinu v mnohačetné zdi! Jenže míč zamířil přímo doprostřed branky a André Hansen kryje tuto příležitost!
23'
Teď ale musí Rosenborg vyhlásit nejvyšší stupeň nebezpečí. Tore Reginiussen fauloval těsně před vápnem přímo proti brance Velu a je z toho nadějný přímý kop pro Real Sociedad.
23'
A znovu to zkusili domácí z pravé strany, tentokrát centr sražen na aut.
22'
Obrázek hry se nemění, Real Sociedad na míči a postupným útokem hledá prostor pro finální výpad.
21'
Teď ale již domácí hráči ve hře, začínají se opět blížit brance Trondheimu a Anoeta se probouzí.
19'
Hra se po úvodních dvou gólech mírně uklidnila a také hostům asi tvrdá kritika od jejich trenéra pomohla. Přece jen na míči jsou teď hráči Trondheimu častěji než v úvodu zápasu.
18'
Willian José vytěžil rychlého otočení hry vpřed a přes bránícího hráče zkoušel domácí útočník střílet přízemní ránou k tyč, André Hansen si připisuje další zákrok.
17'
Další pokus po pravém křídle končí tentokrát ubráněný a bude následovat odkop od Hansenovy branky.
16'
Odriozola si povodil hostující obranu jako na tréninku a zkusil pak vracet pas do druhé vlny, jenže tentokrát se Rosenborg ve značně svízelné situaci ubránil. Na levé straně defenzívy však Trondheim hoří.
15'
Opět to je Trondheim, kdo má míč v držení. Jenže hosté nemají moc komu, ani Jørgen Skjelvik teď nedokázal posunout hru vpřed. Domácí hráči výborně přistupují a zatím hrají skvělý zápas.
14'
Hosté se přiblížili k vápnu domácích, Mike Jensen se snažil rozehrát kombinaci, jenže míč končí za brankou a Rulli tak bude mít výkop.
14'
Anders Trondsen však odehrál míč do autu, nepřesná přihrávka vrací hru na kopačky baskického celku.
13'
O míč ale domácí přišli. Rosenborg se nyní pod tlakem napadajících hráčů snaží kombinovat.
12'
Kåre Ingebrigtsen nemůže být v žádném případě spokojený s tím, co od úvodních vteřin předvádí jeho svěřenci. Zuřivě teď k nim komunikuje těsně za pomezní čárou. U míče ale zase Real.
12'
Kontrovat se snažili i hosté, ale zastavuje je ofsajdové postavení.
10'
A hosté jsou zralí na ručník! Nádherná akce domácích a po centru z pravé strany se prosadil DAVID ZURUTUZA! Nádherný pas mu na hlavu posadil kapitán Xabi Prieto!
9'
Teď už Rosenborg rostoucí tlak neustál! Tvrdou bombu z větší vzdálenosti vyslal Asier Illarramendi a André Hansen jen vyrazil míč před sebe! Jako první se do hry vložil DIEGO LLORENTE, který z dorážky bezpečně dává gól!
8'
Teď však budou hráči Realu zahrávat další rohový kop.
8'
Nevypadá to zatím na nějakou vyrovnanou partii, ale moudřejší budeme určitě ve chvíli, kdy opadne úvodní tlak domácího celku.
7'
Třetí roh domácích v zápase a znovu se Real dostal do zakončení! Na míč si naskočil obránce Llorente, ale Hansen se znovu poroučel na zem a opět dobře zasáhl!
6'
Po rohovém kopu se sice dostal San Sebastian k zakončení, ale v těžké pozici míří hlavička jednoho z domácích hráčů nad branku.
6'
První opravdu velká šance zápasu a Sergio Canales střílel z hranice malého vápna, ale André Hansen vyrazil míč na rohový kop! Skvělou práci odvedli Prieto a Odriozola. Canales z tohoto mohl vytěžit více!
4'
Znovu míč za brankovou čárou a další odkop od branky Rulliho.
4'
První akci Rosenborgu vedl nejznámější hráč norského celku Nicklas Bendtner, nakonec ale jen odkop od branky Realu.
3'
Na přední tyči hlavičkoval domácí kapitán Xabi Prieto, ale za prvé jeho střela hlavou neměla přesnost, za druhé k volnému míči měli blíže hosté a odehrávají do bezpečí.
3'
A na rohy 1:0 pro Real, zpětnou přihrávku se snažil poslat do vápna Alberto de la Bella, ale míč sražen na roh.
2'
Další autové vhazování pro Real Sociedad, tentokrát z druhé pomezní čáry.
2'
Na levé straně hřiště dobře pracoval Sergio Canales, první centr mu ještě nevyšel, ale přesto dokázal vybojovat aspoň aut.
1'
Dlouho se ale Rosenborg u míče neohřál a již to jsou opět domácí, kdo se tlačí vpřed.
1'
První autové vhazování zápas budou mít na programu hosté.
1'
Utkání tedy rozehráno a Real Sociedad drží míč, který získal z rozehrávky. Kombinuje na své půlce a snaží se vymyslet nějaký zajímavý kontr.
1'
A výkop bude mít domácí výběr.
Za malou chvíli již začne první konfrontace Realu Sociedad s norským fotbalem v rámci evropských pohárů, zatímco domácí hráči jsou již připraveni, hosté ještě aplikují poslední rituály.
Domácí půjdou do utkání v bílomodrých pruhovaných dresech, tedy jako správní "Txuri-urdinak", tedy bílomodří, jak je jim přezdíváno. Hosté v černé barvě.
Oba týmy vstoupily na trávník a hned od úvodních vteřin je jasné, že Rosenborg to v tomto baskickém pekle nebude mít jednoduché.
Na tribunách stadionu nejen domácí fanoušci, ale samozřejmě i příznivci Rosenborgu.
Oba týmy se již pomalu řadí v tunelu, který vede vstříc trávníku na Anoetě.
Pouze dvakrát se v minulosti dostal Real Sociedad do skupinové fáze jakéhokoliv evropského poháru, pokaždé tomu tak bylo v Lize mistrů. Ve skupinách tedy odehrál šest zápasů na domácí půdě a v nich si připsal jen jedinou výhru, s Olympiacosem v sezóně 2003/04.

Impozantní jsou však čísla Realu Sociedad z Evropské ligy, potažmo Poháru UEFA! Baskický celek odehrál celkem 19 domácích zápasů a v nich jen dvakrát prohrál! Naposledy se tak stalo v sezóně 1975/76, v duelu s Liverpoolem. To byl celek ze San Sebastianu ještě ryze baskický. Druhá pohra se datovala v sezóně předešlé, tehdy v San Sebastianu vyhrál Baník Ostrava!

Od duelu s Liverpoolem si na Realu Sociedad na jeho hřišti vylámaly zuby i takové kluby jako Inter Milán, Sporting Lisabon, Dynamo Moskva, Atlético Madrid, ale i české celky Zbrojovka Brno, Dukla Praha a Sparta Praha.

Real Sociedad je v tomto evropském poháru na svém hřišti neporažen neuvěřitelných 42 let a drží sérii šestnácti domácích zápasů v EL či Poháru UEFA v řadě bez porážky.

Real Sociedad San Sebastian: Rulli – Odriozola Arzallus, A. Elustondo, D. Llorente, de la Bella – Prieto (C), Illarramendi, Zurutuza – Vela, José, Canales.
Náhradníci: Ramírez – Zubeldia, Juanmi, Januzaj, Pardo, Rodrigues, Bautista.

Rosenborg BK: André Hansen – Hedenstad, Reginiussen, Skjelvik, Meling – Jensen (C), Trondsen, Konradsen – Adegbenro, Bendtner, de Lanlay.
Náhradníci: Östbö – Rasmussen, Björdal, Gersbach, Helland, Lundemo, Jevtović.

Rozhodčí: Paolo Mazzoleni – Fabiano Preti, Matteo Passeri.
stadión ANOETA

Real Sociedad hraje své domácí zápasy na stadionu Anoeta, který byl postaven v roce 1993. V současnosti má kapacitu 25000 diváků, výhledově by měl v roce 2019 dosáhnout konečně kapacity 42 300 diváků. Na stadionu hraje své reprezentační zápasy i baskický národní tým.

Nicméně Anoeta je multifunkční stadion. A fanoušci klubu se nikdy nesmířili s přítomností atletického oválu, který značně zvyšuje vzdálenost diváků od dění na hřišti.
Rosenborg BK Trondheim je přední norský tým a momentálně již poslední zástupce této severské evropské země v pohárech. Do nich nakoukl trondheimský celek o devět let dříve než jeho dnešní soupeř, v prvním kole Poháru vítězů pohárů vyřadil islandský KR Reykjavík.

Zatímco Real Sociedad nikdy v historii v pohárových zápasech nenarazil na norský tým, tak Rosenborg již má na kontě duelu proti španělským celkům. V sezóně 1994/95 los přisoudil v rámci 1. kola Poháru UEFA norskému týmu Deportivo La Coruñu. Doma Trondheim vyhrál 1:0, v odvetě dotáhl duel do prodloužení, ale pak se sesypal a nakonec podlehl soupeři 1:4. V dalších letech se pak šestkrát utkal s Realem Madrid, ještě jednou pak narazil i na La Coruñu, také pak na Valencii, Atlético Madrid či jiný baskický tým, Athletic Bilbao.

V norské lize je momentálně Trondheim v čele se šestibodovým náskokem na Sarpsborg. A oproti Realu Sociedad pak Rosenborg odehrál již zápasy v rámci bojů v evropských pohárech. V kvalifikaci Ligy mistrů si nejprve poradil s irským Dundalkem (venku 1:1, doma 2:1), v dalším kole však již Trondheim nestačil na skotský Celtic a po remíze 0:0 ve Skotsku doma prohrál 0:1. Zamířil tak do play-off Evropské ligy. Tam mu los přiřadil silný Ajax Amsterdam a k překvapení všech si s ním Trondheim po výhře 1:0 v Nizozemí a 3:2 doma poradil.
Real Sociedad je již tradičním účastníkem evropských pohárů, přičemž vůbec první jeho utkání na evropském poli bylo svedeno proti Baníku Ostrava. V sezóně 1974/75 vyhrál v 1. kole Poháru UEFA Baník jak doma (4:0), tak i v San Sebastianu (1:0). Nyní jsou karty rozloženy jinak a baskický klub bude v duelu s Rosenborgem patřit k favoritům.

Ve španělské La Lize má Real Sociedad odehrány tři zápasy, postupně porazil Celtu Vigo 3:2 venku, Villarreal 3:0 doma a naposledy La Coruňu také venku (4:2). Společně s Barcelonou tak zůstává hostitel dnešního utkání stále stoprocentní, ovšem jako jediný dokázal již nastřílet aspoň 10 branek.

Zápas s Rosenborgem bude prvním utkáním Realu Sociedad v evropských pohárech v letošní sezóně.
Fanoušci fotbalu, hezký večer vám přeji při sledování přímého přenosu utkání Evropské ligy 2017/2018, kdy v utkání základní skupiny narazí domácí Real Sociedad proti norskému týmu Rosenborgu Trondheim. U sledování utkání vás vítá Jaroslav Svoboda.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:05.