Evropská liga - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Rijeka : Austria Vídeň - 2. listopadu 2017   19:00

Rijeka
Rijeka
61' Pavičić (Gorgon)
1:4
(0:1)
Austria Vídeň
41' Prokop  (Pires) • 62' Prokop  (Gluhakovic) • 73' Serbest   • 83' Monschein  (Holzhauser)
Rijeka
Prskalo – Vešović, Punčec, Župarić, Žuta – Mišić, Bradarić – Acosty (55. Kvržić), Pavičić, Gorgon (84. Puljić) – Araujo dos Santos (53. Matei).
Sluga – Elez, Kvržić, Matei, Puljić, Maleš, Mavrias.
Kehlet – Larsen, Sørensen (všichni Dánsko)
Stadion HNK Rijeka, Rijeka
Pentz – Gluhakovic, Kadiri Mohammed, Westermann, Salamon – Serbest, Holzhauser – Tajouri-Shradi (85. Sarkaria), Prokop (90. Abdullahi), Pires – Friesenbichler (70. Monschein).
Hadžikić – Abdullahi, Monschein, Lee, Borkovic, Pejić, Sarkaria.

To je z mé strany již vše, příště na počtenou!
Držení míče: 41 % : 59 %.
Střely na branku: 4:10. Střely mimo: 2:5. Rohy: 7:5. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 21:9.
Je hotovo. Po hodině hry se sice Riječtí konečně dočkali gólu, který domácímu týmu přinesl zasloužené vyrovnání, poté ale chorvatský celek prožil dvacetiminutovku hrůzy, během níž hned třikrát inkasoval. Austria tak nakonec dokráčela k pohodlné výhře 4:1 a přeskočila svého dnešního soupeře v tabulce skupiny D, a na druhé AEK Atény momentálně ztrácí dva body.
90+3'
90+3'
Felipe Pires to na polovině hřiště schytal od Vešoviće, který za svůj zákrok vyfasoval žlutou kartu.
90+1'
Dosud prakticky neviditelný Zoran Kvržić odcentroval míč do pokutového území, tam se ale nikdo v bílém dresu nepohyboval.
90'
Druhý poločas bude ještě o tři nastavené minuty delší!
90'
Střídání v týmu FK Austria Vídeň: ze hřiště odchází Dominik Prokop, přichází Ibrahim Alhassan Abdullahi.
88'
Aktivní Raphael Holzhauser prchl po pravém křídle, v klíčový moment ale ztratil rovnováhu a na mokrém trávníku uklouzl, a odcentrovat se mu tak už nepodařilo.
87'
V této fázi utkání už se na trávníku nic převratného neděje, hosté si zkušeně kontrolují pohodlný náskok a nikam se neženou.
85'
Střídání v týmu FK Austria Vídeň: ze hřiště odchází Ismael Tajouri-Shradi, přichází Manprit Sarkaria.
84'
Střídání v týmu HNK Rijeka: ze hřiště odchází Alexander Gorgon, přichází Jakov Puljić.
84'
Dominik Prokop to přehnal s agresivitou při napadání, což odnesl Roberto Punčec, který si tak bude moci rozehrávku v klidu zopakovat.
83'
Austria právě vstřelila branku!
Zápas se mění v demolici chorvatského celku. Domácí defenzíva totálně zaspala a dovolila Holzhauserovi proniknout až do šestnáctky, načež hostující křídelník přenechal míč lépe postavnému CHRISTOPHU MONSCHEINOVI, jenž už měl úlohu snadnou.
81'
Domácím chybí přesnost v kombinaci i jakási nadstavba, přihrávky Rijeckých jsou hodně čitelné a Austria se bez potíží brání.
80'
Fotbalistům Rijeky se čas na vyrovnání začíná rychle krátit, prohra s Austrií by chorvatskému celku pořádně zkomplikovala postupový rébus.
79'
Právě Prokop teď zbytečně fauloval Vešoviće, nicméně alespoň se mu podařilo zbrzdit rodící se akci Rijeky.
77'
Na konci této protiakce stál Dominik Prokop, který směle zaútočil na hattrick, s jeho propagační střelou si ale Andrej Prskalo snadno poradil.
76'
Exekuce tohoto přímého kopu se ujal Filip Bradarić, který ale napálil míč jen do zdi, a Austria tak může založit další protiútok.
75'
Domagoj Pavičić si šikovným průnikem došel pro přímý kop, jelikož byl faulován nestíhajícím Christophem Monscheinem.
73'
Rakouský celek dokázal početní převahu prakticky okamžitě přetavit v gól. TARKAN SERBEST se uvnitř šestnáctky prokousal k hlavičce, která zapadla přesně pod břevno, a Andrej Prskalo tak byl bez šance!
72'
To jsou věci. Rijeka bude dohrávat o deseti, Josip Mišić totiž nepochopitelně povalil k zemi Pirese!
70'
Střídání v týmu FK Austria Vídeň: ze hřiště odchází Kevin Friesenbichler, přichází Christoph Monschein.
70'
Domagoj Pavičić mohl napodobit Prokopa a rovněž se zařadit mezi dvougólové střelce, jeho ránu z hranice pokutového území k levé tyči ale Pentz dokázal vyškrábnout!
69'
Po Bradarićově centru z přímého kopu se k hlavičce dostal obránce Marko Vešović, jeho pokus byl ovšem zblokován.
68'
Holzhauserova dalekonosná rána byla velice nepřesná, Andrej Prskalo se za míčem letícím vedle jen ohlédl.
67'
Abdul Kadiri Mohammed před dotírajícím Mateiem pro jistotu zakopl míč na útočnou polovinu, Riječtí už v poklidu zakládají další akci.
65'
Gorgona zradilo zpracování, načež se míče ujal Tarkan Serbest a fotbalisté Austrie nakonec z této situace vytěžili autové vhazování.
64'
Neuvěřitelné. Další gól Austrie mohl přidat Felipe Pires, který ale tváří v tvář Prskalovi napálil míč jen do domácího gólmana!
62'
V Rijece se dějí věci, vyrovnaný stav vydržel sotva minutu! Nikým nehlídaný Petar Gluhakovic prchl po pravém křídle a poté našel v pokutovém území volného DOMINIKA PROKOPA, který přízemní střelou překonal Prskala!
61'
Rijeka právě vstřelila branku!
A je vyrovnáno! Po centru z pravé strany si DOMAGOJ PAVIČIĆ uvnitř pokutového území narazil míč s Alexanderem Gorgonem a poté přesnou střelou k tyči nedal Pentzovi sebemenší šanci.
59'
Hra byla přerušena ve středu hřiště, kde zůstal ležet v bolestech na trávníku Ismael Tajouri-Shradi, který byl za doprovodu klubových lékařů vyprovozen do zámezí.
58'
Ofsajd a v něm Felipe Pires, domácí tak budou mít spoustu času na rozehrávku.
57'
Kevin Friesenbichler se za celý zápas pořádně nedostal do hry, ani tentokrát další ze série dalekonosných nákopů rakouského útočníka nenašel.
55'
Střídání v týmu HNK Rijeka: ze hřiště odchází Maxwell Acosty, přichází Zoran Kvržić.
54'
Serbestovu nepovedenou rozehrávku zblokoval domácí zadák Roberto Punčec, hráči chorvatského celku ale o balon vzápětí zase přišli.
53'
Střídání v týmu HNK Rijeka: ze hřiště odchází Héber Araujo dos Santos, přichází Florentin Matei.
51'
Fotbalisté Rijeky se zatím ve druhé půli pořádně nepodívali za půlící čáru, svěřenci kouče Keka budou muset přidat, pokud chtějí pomýšlet na bodový zisk.
50'
Leonard Žuta v hlavičkovém souboji povalil k zemi Westermanna, Austria tak bude mít spoustu času na rozehrávku.
49'
Fotbalisté Austrie kombinují na polovině hřiště, ve druhém poločase se zatím hraje ve velmi opatrném tempu.
47'
Austria hned zkraje druhé půle vybojovala rohový kop, Holzhauserův centr ale do šestnáctky ani nedoletěl a následovat bude pouze odkop od rijecké branky.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 20:02.
V první půli jsme sledovali poměrně atraktivní, ale především vyrovnaný fotbal s pár šancemi na obou stranách. Rijeka byla o něco aktivnější, v předfinální a finální fázi ale domácím chyběla přesnost, a tak se díky jediné trefě Dominika Prokopa jde do kabin za stavu, který vyhovuje spíše Austrii.
45+1'
45+1'
Z toho ale žádné další nebezpečí pro Austrii nepramenilo, to už se nám rozběhla jediná nastavená minuta nad rámec prvního poločasu.
44'
Patrick Pentz včasným vyběhnutím proti kolmici adresované Héberovi zkušeně vyřešil tuto nebezpečnou situaci, domácí však budou ještě zahrávat roh.
43'
Žlutou kartu dostává Felipe Pires (FK Austria Vídeň).
42'
Josip Mišić nedovoleně zajel do Friesenbichlera, Austria tak bude mít čas a klid na rozehrávku.
41'
A ta nakonec končí gólem! Felipe Pires nedaleko hranice šestnáctky přenechal míč DOMINIKU PROKOPOVI, který se krásně prokličkoval až před Prskala a z bezprostřední blízkosti se nemýlil!
40'
Roberto Punčec nepřesně rozehrál, Austria tak z poloviny hřiště pomalu zakládá další protiakci.
39'
Něco málo přes pět minut před koncem první půle se hra uklidnila a vše podstatné se odehrává ve středu hřiště.
37'
Hlavičkující Dario Župarić loktem srazil k zemi svého strážce Serbesta, akce Rijeky je tak u konce a hosté budou mít čas a klid na rozehrávku.
36'
Ismael Tajouri-Shradi to zkusil z velké vzdálenosti, jeho nepříliš přesný pokus ale nakonec Prskala vůbec neohrozil.
35'
Z prvního rohu Finkovy party v zápase žádné nebezpečí pro Rijeku nepramenilo, hráči chorvatského celku zakopli míč až k půlící čáře.
34'
Felipe Pires už byl s míčem na kopačce v pokutovém území, ideální moment ke střele ale prováhal a nakonec může být rád, že vybojoval alespoň rohový kop.
32'
Ismael Tajouri-Shradi čistým způsobem obral o míč Hébera, Austria má nyní po delší době čas a klid na rozehrávku.
31'
Kolmice na rozběhnutého Maxwella Acostyho byla příliš prudká a balon se dokutálel až k brankáři Pentzovi.
30'
Žlutou kartu dostává Raphael Holzhauser (FK Austria Vídeň).
29'
Heiko Westermann na polovině hřiště nedovoleně zajel do Gorgona a o chviličku později Raphael Holzhauser srovnal se zemí Vešoviće, hosté hrají opravdu velmi agresivně.
28'
Žlutou kartu dostává Héber Araujo dos Santos (HNK Rijeka).
27'
Hra je teď hodně rozháraná a plná nepřesností na obou stranách, soubojů přibývá a faulů jakbysmet.
26'
Nepovedená akce Austrie skončila už na polovině hřiště, nicméně ani protiútok Rijeky neměl dlouhého trvání.
25'
Patrick Pentz s rozehrávkou opravdu vyčkává, což se zaplněným tribunám vůbec nelíbí: diváci hlasitě pískají.
23'
Ismael Tajouri-Shradi ve vlastní šestnáctce těsně před dotírajícím Gorgonem zakopl míč do zámezí, Rijeka tak bude mít k dispozici rohový kop.
22'
Héber Araujo dos Santos si bídně zpracoval míč a poté navíc na útočné polovině fauloval Abdula Kadiriho Mohammeda.
21'
Salamonovi nedovolený zákrok na Acostyho prošel, poněvadž domácí křídelník se udržel na nohou a míč mu u nohy zůstal jako přilepený.
19'
Marko Vešović šikovně zavezl míč na útočnou polovinu, načež ale domácí hru zbrzdili a o balon záhy přišli.
18'
Gorgon se po parádní Acostyho kolmici ocitl s míčem na kopačce v pokutovém území, jeho následnou přízemní střelu ale Pentz reflexivně vyrazil!
16'
Tentokrát z toho ovšem žádné nebezpečí pro branku Rijeky nepramenilo a kulatý nesmysl skončil v zámezí.
15'
O chvilku později Filip Bradarić fauloval Holzhausera, Vídeňští tak budou mít k dispozici další standardku.
14'
Kevin Friesenbichler šikovně sklepl míč pro úplně volného Pirese, jehož dalekonosnou ránu z voleje si ale Prskalo pohlídal.
13'
Holzhauserův centr do pokutového území Andrej Prskalo vyboxoval jen k Serbestovi, jeho následná hlavička ale postrádala razanci, a tak měl gólman Rijeky úlohu snadnou.
12'
Acosty po ztrátě míče u postranní čáry zfauloval Thomase Salamona, Austria tak bude mít k dispozici přímý kop z levé strany hřiště.
11'
V úvodní desetiminutovce byla chorvatská Rijeka jasně aktivnějším týmem, svěřenci kouče Keka teď ze středu hřiště zakládají další útočnou akci.
9'
Kevin Friesenbichler za svůj zbytečný faul na Punčece ve středu hřiště vyfasoval žlutou kartu.
9'
Na jejím konci stál Ismael Tajouri-Shradi a jeho nepovedená střela, po níž balon skončil v zámezí.
8'
Punčecův propagační pokus z uctivé vzdálenosti zblokoval Felipe Pires, celek z rakouské metropole už zakládá rychlou protiakci.
7'
Severochorvatský celek zatím podniká všechny své útočné výpady po pravém křídle, další centr z Acostyho kopačky si ovšem Patrick Pentz bez potíží pohlídal.
6'
Právě Acosty teď našel na hranici pokutového území neobsazeného Alexandera Gorgona, bývalý útočník Austrie v dresu Rijeky ale těsně přestřelil!
5'
Ofsajd a v něm Maxwell Acosty, domácím zatím v předfinální fázi chybí potřebná přesnost.
4'
Filip Bradarić se provinil zbytečným útočným faulem, rozehrávající Abdul Kadiri Mohammed si tak bude moci rozehrávku v klidu zopakovat.
3'
V oranžových dresech hrající Austria se poprvé v zápase dostala k souvislé kombinaci, svěřenci Thorstena Finka ale o míč vzápětí zase přišli.
2'
Maxwell Acosty se rozběhl na pravém křídle, ale jeho následný centr na Gorgona přišel až v momentě, kdy stál rijecký útočník v ofsajdu.
1'

HNK Rijeka: Prskalo – Vešović, Punčec, Župarić, Žuta – Mišić, Bradarić – Acosty, Pavičić, Gorgon – Araujo dos Santos.
Náhradníci: Sluga – Elez, Kvržić, Matei, Puljić, Maleš, Mavrias.

FK Austria Vídeň: Pentz – Gluhakovic, Kadiri Mohammed, Westermann, Salamon – Serbest, Holzhauser – Tajouri-Shradi, Prokop, Pires – Friesenbichler.
Náhradníci: Hadžikić – Abdullahi, Monschein, Lee, Borkovic, Pejić, Sarkaria.

Rozhodčí: Kehlet – Larsen, Sørensen (všichni Dánsko).
FK AUSTRIA VÍDEŇ

Austria je prakticky venku ze hry o postup, po polovině odehraných zápasů ve skupině má na kontě jediný bod za remízu s Aténami. S milánským AC rakouský celek prohrál hladce 1:5, s Rijekou pak 1:3. V lize Vídeňští prohráli dvakrát v řadě, po debaklu 0:3 od Sturmu Graz Austria nezvládla ani derby s Rapidem.
HNK RIJEKA

Chorvatský celek započal svou pouť Evropskou ligou těsnými porážkami s AC Milán a AEK Aténami, poté ale zvítězil ve Vídni, a vrátil se tak do boje o postup. V domácí soutěži momentálně patří svěřencům slovinského kouče Keka třetí příčka s devítibodovou ztrátou na vedoucí Dinamo Záhřeb.
Vítám všechny příznivce dobrého fotbalu u sledování textového přenosu z duelu Evropské ligy, v němž HNK Rijeka přivítá FK Austrii Vídeň. Začínáme v 19 hodin, tak si to nenechte ujít!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.