Evropská liga - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Rosenborg BK : Real Sociedad - 23. listopadu 2017   19:00

Rosenborg BK
0:1
(0:0)
Real Sociedad
90' Oyarzabal
André Hansen – Hedenstad, Björdal (87. Gersbach), Reginiussen, Meling – Jensen (C), Rasmussen (78. Skjelvik), Trondsen – Levi (65. Jevtović), Bendtner, Adegbenro.
Östbö – Gersbach, Botheim, Helmersen, Jevtović, Konradsen, Skjelvik.
Stefanski – Boniek, Golis (všichni Polsko)
Lerkendal Stadion, Trondheim
Rulli – Odriozola Arzallus, Navas, I. Martínez, de la Bella – Prieto (C), Illarramendi, Canales (85. Zubeldia) – Juanmi (62. Vela), José (75. Bautista), Oyarzabal.
Ramírez – A. Elustondo, Januzaj, Bautista, Pardo, Zubeldia, Vela.

Držení míče: 32 % : 68 %.
Střely na branku: 2:7. Střely mimo: 3:8. Rohy: 2:4. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 12:7.
Je konec! Dnešní utkání nakonec končí hubeným vítězství, Realu Sociedad, který udeřil až na samotném konci zápasu. Sledovali jsme celkem jednoznačnou podívanou, neboť San Sebastian měl výraznou územní převahu. Právě drtivý tlak vyústil v kýženou branku až v poslední minutě, kdy se prosadil Oyarzabal.
90+5'
90+4'
Žlutou kartu dostává Iñigo Martínez (Real Sociedad San Sebastian).
90+4'
Utkání se spíše už jen dohrává a o vítězi se zdá být rozhodnuto. Mezitím sledujeme početné množství fanoušků, kteří opouštějí stadion v Trondheimu.
90+3'
Žlutou kartu dostává Jørgen Skjelvik (Rosenborg BK).
90+3'
Nutno dodat, že branka v podání hostujících fotbalistů je zasloužená. Ti si postupem času vytvářely gólovější příležitosti a jednu z nich nyní dokázali zužitkovat.
90+1'
Druhý poločas bude nastaven o pět minut.
90'
Real Sociedad právě vstřelil branku!
Hosté se přeci jenom dočkali kýžené branky! MIKEL OYARZABAL nejdříve nahrál do stoprocentní šance Bautistovi, který zakončil pouze do nohy Hansena. Balón se ale odrazil zpět k prvnímu jmenovanému, jenž už našel cestičku do branky.
89'
Už, už to vypadalo, že se Bautista prodere až k zakončení z malého vápna. Včas ale přiběhl Gersbach, jenž na poslední chvíli dokázal zakročit.
88'
Moc času už nezbývá. S nastaveným časem to bude už jen nějakých pět minut. Stav je stále bezbrankový, povede se nakonec jednomu z celků vsítit branku?
87'
Střídání v týmu Rosenborg BK: ze hřiště odchází Johan Björdal, přichází Alex Gersbach.
86'
Hodně nepovedenou střelu vypustil ze své kopačky Martínez. Hansen jeho projektil kontroloval očima, mezitím se Bjordal vrátil zpět na zelený pažit.
85'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Sergio Canales, přichází Igor Zubeldia.
84'
Nehraje se už dobrou minutu. Domácí Bjordal má celkem vážné zdravotní problémy a s jeho návratem na hřiště to moc nevypadá.
83'
Vela se zkoušel sólově prodrat až do vápna, ještě před ním byl ale čistě zastaven. Posléze byla Prietova střela z úhlu zablokována.
82'
Stále sledujeme tentýž obrázek hry. Real Sociedad kombinuje v blízkosti soupeřova vápna, nicméně domácí jeho výpadům i nadále odolávají.
79'
Rosenborg se konečně udržel s míčem v blízkosti vápna. Nejdříve soupeř zastavil centr, posléze se neujala střela z kopačky Adegbenra.
78'
Střídání v týmu Rosenborg BK: ze hřiště odchází Jacob Rasmussen, přichází Jørgen Skjelvik.
77'
Když už ale, tak to stojí za to. Adegbenro vzal odpovědnost na sebe a po krátkém driblinku vypálil z úhlu. Rulli musel rychle na zem, následovat bude roh.
76'
Norský zástupce v Evropské lize je ve druhém poločase hodně zaražený. Domácí se zkrátka k šestnáctce soupeře dostávají jen vyjímečně.
75'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Willian José, přichází Jon Bautista.
75'
A vzápětí další šance! Tentokráte z malého vápna zakončoval Vela, který ke smůle pro hosty trefil pouze Hansena. To byly dvě obrovské příležitosti.
74'
Vela byl na levé straně tělem odstaven od balónu, domácí ale rychle přišli o balón. K němu se dostal José, jehož rána z otočky skončila pouze na rukavici brankáře.
73'
Ochozy se nyní hněvají. Trondsen si totiž dle výroku polského arbitra pomohl nedovoleně, což se jednoznačně nelíbí domácímu táboru.
72'
Do konce utkání zbývá už jen necelých dvacet minut a stále čekáme na úvodní branku. San Sebastian je směrem dopředu i nadále bezradný.
71'
Hansen měl nyní velké štěstí. Jeden z jeho spoluhráčů srazil balón pouze do jeho rukavic. V opačném případě by norský brankář reagoval opravdu složitě.
70'
Domácí hráči po jeho vyboxování dopravilio míč do odkryté branky, už předtím byl avizován útočný faul. Hostující brankář nese předchozí střet hodně těžce.
69'
K rozehrávce se postavil sám faulovaný, tedy Hedenstad. Jeho nadýchaný centr skončil na rukavici Rulliho, který ale byl faulován.
68'
Nyní už je pískáno. Na zemi skončil Hedenstad, jehož pád zapříčinil De La Bella. Španělský zadák si pomáhal rukama a domácí se tak dostanou k volnému kopu.
67'
Odriozola si nevšiml na zády napadajícího Adegbenra, který se dostal k míči. Následná kolmice od jeho kolegy ale našla pouze prostor protihráčů.
66'
Canales se s ničím nerozpakoval a pokusil se ohrozi branku z dvaadvaceti metrů. Jeho prudké střele nakonec chybělo zhruba půl metru.
65'
Střídání v týmu Rosenborg BK: ze hřiště odchází Jonathan Levi, přichází Milan Jevtović.
64'
Střídající Vela se okamžitě zapojil do akce svého celku. Mexičan si dokázal tělem pokrýt balón u postranní čáry a následně přenesl hru na druhou stranu.
63'
Meling dokázal čistým způsobem ukořistit balón, rozhněvaný Oyarzabal se tak bude muset znovu postavit na dolní končetiny.
62'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Juanmi, přichází Carlos Vela.
59'
Aktivní Odriozola si to opět namířil po pravé straně, kde byl jeho následný centr sražen. Zkušený Prieto je již připraven s rozehrávkou rohového kopu.
58'
Po delší době se nám připomněl Nigerijec Adegbendro, kterého náramně čistým skluzem odzbrojil Martinez. Sudí byl u tohoto souboje a nechává pokračovat ve hře.
57'
Bjordal si hrudí našel centr z pravé strany a za ním číhající José se tak nedostal k žádnému zakončení. San Sebastian ale už opět hraje s míčem.
56'
Josému uskočil balón od kopačky a tak norský celek vycítil šanci na rychlý kontr. Levi si na hranici ofsajdu seběhl na kolmici, nicméně proti Martinezovi neuspěl.
55'
K čemu je San Sebastianu taková územní převaha, když se stále nemůže dostat do žádné gólovky. Nutno dodat, že domácí brání velmi dobře.
54'
Na hrací ploše se v bolestech svíjel Levi a hlavní sudí tak musel přerušit hru. Na nic vážného to ale nevypadá a Švéd by měl pokračovat ve hře.
53'
Reginiussen byl sice u balónu jako první, slaboučku rozehrávku ale zachytil Odriozola. Rychlý kontr hostů ale neskončil ničím nebezpečným.
52'
Canales rozehrál rohový kop nakrátko s Illarramendim. Nakonec se první jmenovaný dostal k centru, který ale proletěl nad hlavama všech zúčastněných.
51'
Rosenborg je i v úvodních vteřinách druhého dějství hodně zatažený. Taktika se zřejmě měnit nebude a domácí budou i nadále spoléhat na rychlé kontry.
50'
Navas se dostal s míčem až za půlící čáru, kde se spoluhráči roztočil kolotoč přihrávek. De La Bella nakonec pronikl do vápna, kde jeho přihrávka do druhé vlny našla pouze soupeře.
49'
Oyarzabal sklepl hlavou balón na Illarramendiho, který oslovil na pravé straně Odriozolu. Ten se dostal do šestáctky, jeho pád ale sudí ignoroval.
48'
Trondsen měl k překvapení všech spoustu prostoru ve středu hrací plochy. Jeho nabídka na Adegbenra ale byla až moc prudká.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož rozehrávku si vzali na starost tentokráte domácí. Ti budou hrát pro změnu zleva doprava.
46'
Máme za sebou první poločas, který nenabídl žádnou branku. Územní převaha sice patřila hostujícímu celku, jenž si ale nevytvořil žádnou stoprocentní šanci. Rosenborg hrozil pouze z ojedinělých kontrů, kterých bylo pramálo.
45'
44'
Akce Rosenborgu nejsou zbytečně složité a možná i proto je domácí celek zatím nebezpečnější. Před chvílí pohotově pálil Adegbenro do Rulliho stehna.
41'
Martinez nevymýšlel nic závratného a pouze posunul balón na De La Bellu. Jeho obranný kolega se prezentoval podobným duchem a míč vrátil na vlastní polovinu.
40'
Levi si navedl míč ke hranici šestnáctky, odkud vypálil ke vzdálenější tyči. Balón se kroutil, a nakonec se dokroutil těsně mimo.
39'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo přes pět minut. Uvidíme, jestli se bude také něco nastavovat.
38'
Prudká nabídka směřovala na Josého, před kterým včas zasáhl Bjordal. Posléze na levé straně operoval De La Bella, kterého vyrušil Jensen.
37'
Střeleckých pokusů je sice hodně, velké příležitosti ale zatím nepřicházejí. Doposud jsme neviděli žádnou stoprocentní šanci.
36'
Ta sice nic moc nepřinesla, poté se hosté ale dostali k zakončení. Dnes už poněkolikáté to zkusil Oyarzabal, jehož slabounká střela Hansena nemohla vylekat.
35'
Na útočný výpad se vydal stoper Martinez, který to udělal nejlépe, jak jen mohlo. Na útočné polovině totiž vybojoval standardku.
34'
Adegbenrova přihrávka nakonec propadla na Bendtnera, jenž posílal přihrávku před bránu. Tam ale číhal poslední obránce španělského celku.
33'
Rosenborg hraje už pořádnou dávku času bez kontaktu s míčem, což musí být jednoznačně frustrující. Podstatné ale je, že se soupeř k ničemu nedostává.
32'
To poslal raději zpět na vlastní polovinu, jeho kolega Navas se ale s přihrávkou ukvapil. Nepovedený odkop skončil až za postranní čárou.
31'
I o další přihrávku za obranu se postaral Illarramendi, jehož realizace ale neměla správné parametry. Odriozola se ale ujme autového vhazování.
30'
Fotbalisté Realu Sociedad se dostali ke standardní situaci zhruba ze třiceti metrů. Vzdušný centr ale nenašel nikoho v oranžovém kompletu.
29'
Na druhé straně musel rychle z branky Rulli, neboť se za propadnuvším balónem řítil Adegbenro. Nigerijský útočník se ale dle pomezního nacházel v mírném ofsajdu.
28'
Hostující defenzivní záložník Illarramendi zatím hraje velmi dobře. Před malým momentem vyslal pas na Canalese, kterého ale zradilo zpracování.
27'
Oyarzabalovův centr byl sražen pouze k Illarramendimu, který to zkusil z první. Jeho střela nártem nakonec doskákala kousek vedle tyče.
26'
Momentálně sledujeme hluchou pasáž utkání, která se odehrává mezi oběma šestnáctkama. Hosté mají i nadále optickou převahu.
25'
Adegbenro motal na levém křídle Odriozolu, který měl s jeho bráněním obrovské potíže. Domácí forvard se po několika kličkách dostal k přízemní centru.
24'
Illarramendi rozehrál standardku na vedle stojícího Prieta, který naopak posunul balón k Oyarzabalovi. Z jeho kopačky vystartovala střela, jenž měla opačnou faleš.
23'
Další z řady centrů minul prostor, kde se pohyboval José, nicméně domácí Adengbenro daleko nedošel. Nigerijec si totiž proti Odriozolovi pomáhal rukama.
22'
Na druhé straně jsme viděli hezký výpad. De La Bella přihrával napříč vápnem na Juanmiho, jehož zakončení proběhlo z ofsajdovéh postavení.
21'
Bendtner dokázal ustrážit balón proti napadajícímu Navasovi, který ho pouze stínoval. Dánský forvard poté posunul balón k záložní řadě.
17'
Odpovědnost na sebe vzal technicky velmi dobře vybavený Canales, jehož obstřel nebyl vůbec špatný. Jeho pokus nakonec skončil pouze na horní síti.
16'
Oyarzabal měl na pravém křídle spoustu času, což mu jednoznačně hrálo do karet. Přišel totiž faul v podání Reginiussena a hosté budou zahrávat přímý kop.
15'
Byl to právě španělský obránce, kdo si neporozuměl s Rullim. Po této neshodě následoval odkopnutí míč do zámezí.
14'
Levý zadák De La Bella vyslal kolmici na velezkušeného Prieta, kterému ale chyběl zhruba metr. Následovat tak bude odkop od domácí svatyně.
13'
Odriozola si vybral Oyarzabala, který měl co dělat, aby udržel balón. Mladičký Španěl se nakonec driblinkem dostal až ke středovému kruhu.
12'
Poslední minuty jsou doprovázeny spousty fauly. Právě po jednom z nich se ujal volného kopu Bjordal, který nic nevymýšlel a raději nahrál Hansenovi.
11'
Jensen operoval s Levim u rohového praporku, a nakonec tato dvojice ztratila balón. S míčem tak opět hraje účastník španělské nejvyšší soutěže.
10'
Zahrozil také Rosenborg! Adegbenro si naběhl za obranu soupeře, jenomže před vyběhnuvším Rullim zpanikařil. Slabou střelou tak vykopl z malého vápna jeden z hostujících obránců.
9'
A právě tento souboj mohl mít fatální následky. Juanmi potáhl míč a následně vypálil na Hansena. Projektil ale mířil pouze doprostřed branky.
8'
San Sebastian se dopustil útočného faulu a tak se domácí mohli dostat k míči. Hansen si jako adresáta vybral Bendtnera, který neuspěl v hlavičkovém souboji.
7'
Brazilec José přenesl míč na pravou stranu na Odriozolu, který pouze posunul na Prieta. Jeho centr ale pouze prolétl šestnáctkou soupeře.
6'
Martinez poslal míč do středu, kde operoval zkušený Illarramendi. Bývalý hráč madridského Realu přihrával Josému, jenž zády brance neměl šanci na úspěch.
5'
Hedenstad spolupracoval s Bjordalem a domácí tak dostali balón z vlastního pokutového území. Odražený míč ale opět sebral soupeř.
4'
A další. Tentokráte se k odraženému balónu dostal Oyarzabal, který ale pro změnu pálil hodně vedle. Tentokráte Hansen nemusel na zem.
3'
Hned v úvodu jsme se dočkali prvníh zakončení. Hostující José se pohotově opřel do balónu a jeho tvrdou ránu Hansen vyrazil mimo šestnáctku.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali hosté, kteří budou hrát zleva doprava.
1'

Rosenborg BK: André Hansen – Hedenstad, Björdal, Reginiussen, Meling – Jensen (C), Rasmussen, Trondsen – Levi, Bendtner, Adegbenro.
Náhradníci: Östbö – Gersbach, Botheim, Helmersen, Jevtović, Konradsen, Skjelvik.

Real Sociedad San Sebastian: Rulli – Odriozola Arzallus, Navas, I. Martínez, de la Bella – Prieto (C), Illarramendi, Canales – Juanmi, José, Oyarzabal.
Náhradníci: Ramírez – A. Elustondo, Januzaj, Bautista, Pardo, Zubeldia, Vela..
Real Sociedad San Sebastian

Na druhé straně stojí velmi nevyzpytatelný San Sebastian, jenž je ve španělské nejvyšší soutěži zatím mimo pozice zaručující pohárovou Evropu. Real Sociedad se ale může opírat na velmi produktivní útočnou vazbu, která je po Barceloně a Valencii nejlepší v lize. Co se týče Evropské ligy, tam je tento španělský celek blizoučko k postupu. Pod tlakem totiž bude jeho dnešní soupeř, který nesmí svému soupeři dovolit bodovat.

Fotbalisté Rosenborgu si už před několika týdny zaručili jistotu mistrovského titulu ve své domácí soutěži a nyní se můžou plně soustředit na Evropskou ligu. Tam je situace ale úplně opačná. Norský celek se po čtyřech odehraných zápasech nachází na třetí pozici a právě na druhý San Sebastian ztrácí už pět bodů. Rosenborg trápí vcelku propustná obrana, která zatím kapitulovala devětkrát. Fotbalová matematika je ale jasná, domácí budou muset za každou cenu zvítězit.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Evropská liga má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Rosenborg BK a Real Sociedad San Sebastian.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.