Evropská liga -  ONLINE PŘENOS -  Spartak Moskva : Bilbao - 15. února 2018   19:00

Spartak Moskva
60' L. Adriano (Glušakov)
1:3
(0:3)
Bilbao
Bilbao
22' Aduriz  (Raúl García) • 39' Aduriz   • 45+1' Kutěpov (vl.)
Rebrov – Ješčenko, Tasci, Kutěpov, D. Kombarov – Melgarejo (58. Luís), Glušakov (C) (75. Hanni), Zobnin, Fernando – Promes, L. Adriano.
Selichov – Bocchetti, Luís, Pašalić, Samedov, Hanni, Rasskazov.
Bastien – Zakrani, Haquette
Stadion Spartak, Moskva
Bilbao
Herrerín – de Marcos, Yeray, Etxeita, Lekue – Iturraspe, M. Rico, Susaeta (C), Raúl García – I. Williams (83. Merino), Aduriz.
Arrizabalaga – I. Córdoba, Merino, Núñez, Saborit, San José, Etxebarria.

Z tohoto utkání je to vše, přeji Vám hezký zbytek večera.

Žluté karty: 3 – 2.
Je dobojováno! Spartak po změně stran pokračoval v územní převaze a vyvaroval se chyb v defenzivě. Díky tomu se v šedesáté minutě dočkal snížení, když se prosadil Luiz Adriano. V poslední půlhodině už Moskvané žádnou další šanci nepřidali a do odvety na španělské půdě tak půjdou s hodně nevýhodným mankem 1:3.
90+3'
90+3'
Souboj mezi Fernandem a Susaetou byl posouzen jako faul domácího hráče, nicméně po zákroku Iturraspeho na Kombarova Moskvané přece jenom dostávají ještě poslední šanci na útok.
90+2'
Spartak nechal vzadu velkou díru, do které po ztrátě míče vběhl Iturraspe. Po jeho přihrávce byl nabíhající Merino ve stoprocentní šanci, jenže ze středu vápna vystřelil vedle krajní tyče!
90+1'
Nad rámec druhého poločasu jsou přidány další tři minuty nastavení!
90'
Další roh Moskvané promrhali a naopak se museli rychle vracet s Yerayem, který se vydal na útočný výlet a byl zastaven až faulem Fernanda.
89'
Kombarovův centr z levého křídla nebyl špatný, ale letěl přesně mezi Adriana a Zé Luíse, kteří si navzájem dávali přednost a nešli proti míči.
88'
Kutěpovovi byl odpískán faul na Adurize, kterého ihned po rozehrávce ze středu hřiště přistihl asistent rozhodčího v ofsajdovém postavení.
87'
Po rohovém kopu Fernanda domácí fotbalisté několikrát vrátili míč do ohně, jenže jediná střela Luize Adriana letěla úplně mimo tři tyče.
86'
Kombarov dal přihrávku do volného prostoru, kam přispěchal Promes. Přihrávkou pod sebe hledal Zé Luíse, kterého si však hostující obrana perfektně pohlídala.
84'
Hanni narýsoval kolmici směřující na levý kraj pokutového území. Promese tam zpomalil de Marcos a umožnil Herrerínovi skočit po balónu.
83'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Iñaki Williams, přichází Sabin Merino.
82'
Pomezní rozhodčí zvedl praporek a jasně dal najevo, že viděl Promese v ofsajdu. Iago Herrerín se posléze neměl k rozehrávce a pošetřil několik drahocenných vteřin.
81'
Hanni dostal přihrávku na prsa, kterou si ani nestihl zpracovat, protože v pokutovém území přepadl přes Lekueho. O penaltový zákrok se ale nejednalo.
80'
Do konce zápasu zbývá posledních deset minut a Spartak je stále nucen posílat dopředu co nejvíce hráčů. S dvoubrankovým mankem z domácího zápasu by to v odvetě měli hodně složité.
79'
Kombarov obešel Williamse, který se rovněž permanentně zapojuje do bránění. K ničemu to ale nevedlo, protože následná přihrávka svého adresáta nenašla.
77'
Snad poprvé v zápase byla k vidění nepřesná střela z hostujících kopaček. Zpoza šestnáctky to zkusil Rico, jenže Rebrova nijak neohrozil.
76'
Jednom to zahučelo po dalekonosné střele Quincyho Promese, který si hodil míč na pravačku, jenomže dalekonosnou střelu nevtěsnal do horního rohu brány.
75'
Střídání v týmu FK Spartak Moskva: ze hřiště odchází Denis Glušakov, přichází Sofiane Hanni.
74'
Prakticky identická situace také o pár chvil později. Zé Luís se znovu vrhl do hlavičky, která letěla mimo branku a Herrerín tentokrát nemusel zasahovat.
73'
Až teď prošel centr z levé strany na hlavu Zé Luíse, který poslal míč ze svého pohledu k levé tyči, ovšem Herrerín u ní byl dostatečně rychle.
72'
Domácí jdou nuceni útočit do plných a tlačí před sebou desítku zatažených fotbalistů, kteří zuby nehty brání svůj nadějný dvoubrankový náskok.
70'
Athletic si stráží Promese jako oko v hlavě. O to více prostoru však mají ostatní ofenzivní hráči Spartaku, kteří rovněž disponují nesmírnou kvalitou.
69'
Ošetřování hostujícího obránce trochu utlumilo převahu Spartaku, který se aktuálně nachází jenom na vlastní půlce hřiště.
68'
Luiz Adriano místo balónu trefil koleno Lekueho a rozhodčí Bastien k němu okamžitě přispěchal se žlutou kartou v ruce.
66'
Zobnin zaváhal nalevo od vlastní šestnáctky, kde mu sebral míč García. Následně ale nedal klid Williamsovi a ten mířil přihrávku na Adurize, který byl v ofsajdu.
65'
První gól ještě více umocnil už tak vytrvalou převahu Spartaku, který je teď mohutně povzbuzován také ze zaplněného hlediště.
64'
Další faul tentokrát v hostujícím podání. Provinil se Etxeita a Fernando poté rychle přenesl hru doleva, kde se neprosadil Kombarov.
62'
Trochu přemotivovaný Zé Luís se chtěl co nejrychleji dostat k držení míče, jenže si uprostřed hřiště pomohl nedovoleným zákrokem vůči de Marcosovi.
60'
Spartak právě vstřelil branku!
Moskvané se konečně dočkali a zaslouženě snižují na rozdíl dvou gólů! Ješčenkovu přihrávku pustil Zé Luís ke Glušakovovi. Ten prvním dotykem sklepl míč na LUIZE ADRIANA, na něhož zbývala poměrně snadná práce, neboť na zakončení ze středu vápna měl hodně času a prostoru.
60'
První dotek s míček má za sebou Zé Luís, který hlavou jenom prodlužoval nákop do opuštěného velkého vápna, kde si míč jednoduše sebral hostující strážce branky.
59'
Athletic se výrazně zatáhl do obranného bloku a domácím se přes něj jen těžko prokousává. Hraje se poměrně daleko od Herrerína.
58'
Střídání v týmu FK Spartak Moskva: ze hřiště odchází Lorenzo Melgarejo, přichází Zé Luís.
57'
Další žlutá karta jde na konto Xabiera Etxeity, který hasil doutnající požár v podobě rozběhnutého Lorenza Melgareja. Po rozehře od Fernanda natáhl Kombarov ke dvěma střelám z dálky. Tu první zablokoval Yeray a druhá letěla mimo bránu.
56'
Iturraspe rozehrál na krátko a míč do vápna tak posílal až Susaeta, kterému se nepodařilo najít vysokého Adurize.
55'
Roman Zobnin zezadu nepříjemně dohrál Markela Susaetu a po právu vyfasoval od hlavního arbitra žlutou kartu.
54'
Raúl García přešel z jednoho souboje do druhého, přičemž tvrdě narazil do Romana Zobnina. O chvíli později šel míč do autu, který hostům moc nevyšel.
53'
Hodně velkou odvahu teď prokázal Herrerín, proti kterému se bleskurychle řítil napadající Adriano. Těsně předním musel jít do kličky, která mu nakonec vyšla.
52'
I při páté příležitosti se o rozehrávku postaral Promes. Centr na bližší tyč byl odehrán jen k Ješčenkovi, který sice střílel z voleje, ale napálil jenom de Marcose.
51'
Andrej Ješčenko vystihl jednu z přihrávek a rychle fičel do protiútoku. Přihrávka na Melgareja byla tečovaná a přinesla Spartaku alespoň výhodu rohového kopu.
50'
Aduriz dal míč více doleva na Garcíu, který moc dobře věděl o nabíhajícím Williamsovi, ale pokus o přihrávku byl hodně nepřesný, čímž vyhnal balón mimo výseč.
49'
Kutěpov dlouhou přihrávkou roztáhl hru doprava na Ješčenka. Ten se snažil uvolnit Melgarega, jenže ten byl důrazně odstaven od balónu.
48'
Melgarejo neodhadl razanci nákopu do pokutového území a levačkou poslal míč hodně vysoko nad hlavy jeho spoluhráčů, kteří čekali ve vápně.
47'
Aritz Aduriz byl ještě u půlící čáry přistižen v postavení mimo hru a nyní musí napadat založení útoku ze strany Spartaku.
46'
Žluté karty: 1 – 1.
Je za námi nesmírně zajímavý první poločas, ve kterém Athletic několikrát přečkal domácí šance Glušakova a na druhé straně z naprostého minima vytěžil dokonce tříbrankové vedení, když se dvakrát prosadil Aduriz a v nastaveném čase také Rico. Moskvané rozhodně nebyli horším týmem, každopádně už nyní stojí na prahu vyřazení.
45+2'
45+1'
Bilbao právě vstřelilo branku!
Neuvěřitelně krutý průběh první poločasu pro moskveský Spartak! Williams po nacvičeném signálu vytáhl Rebrova z brány. Centr zprava pak Ilja Kutěpov odhlavičkoval z malého vápna k Mikelu Ricovi jehož střela rovněž letěla na zmíněného obránce, jenže ILJA KUTĚPOV si pravou kopačkou tentokrát srazil míč až do vlastní branky.
45'
Iñaki Williams ukázal vynikající zpracování hrudníkem, dále ale nemohl pokračovat, protože ho zezadu nekompromisně držel Kombarov.
44'
Nepřesný nákop zpoza půlící čáry nezachytil žádný z domácích ofenzivních článků sestavy a balón tedy doskákal až do rukavic Iaga Herrerína.
43'
Ani teď se ruskému týmu nepodařilo prolomit střeleckou smůlu! Promes nalevo od pokutového území nechal míč Kombarovovi, který odcentroval na Glušakova a jeho hlavička letěla jen těsně nad břevno!
41'
Zkušený útočník Athleticu zůstal ležet na hřišti a domácí proto zakopli míč do autu. Po restartu jej Španělé sportovně vrátili k Rebrovovi.
40'
Kutěpov trochu zariskoval při obranném zákroku proti Adurizovi, kterého na hranici šestnáctky poslal k zemi. O faul se naštěstí pro Spartak tentokrát nejednalo.
39'
Druhá střela a druhý gól pro hosty, kteří Spartak vyučují z efektivity! Susaetův přímý kop jeden z hráčů ve zdi smolně zpomalil, míč se rázem zjevil před nabíhajícím ARITZEM ADURIZEM a zblízka zakončil mimo dosah vybíhajícího Rebrova.
37'
Raúl García pár metrů před pokutovým územím udělal kličku doleva, Kutěpov mezitím nestihl stáhnout nohu a za podražení dostal žluté napomenutí.
36'
Z rohového kopu v podání Susaety Bilbao nic nevymyslelo, avšak díky vhazování de Marcose ještě zůstanou v hloubi útočné poloviny.
35'
Moskvané zachybovali u středového kruhu, z čehož vznikl rychlý protiútok tří hostujících fotbalistů. Kutěpov se ale nehnul od Williamse a jeho pokus z pravé strany zablokoval na roh.
34'
Dlouhý nákop odvrátil Lekue jenom na Ješčenka, který předal míč Melgarejovi a Spartak se tím dostal do menšího zámku.
33'
Fernando nebyl ve dvakrát komfortní pozici, před Ituraspem si ale tělem dobře pokryl balón a u střídaček se nechal zfaulovat.
32'
Třetí zajímavá možnost pro domácí tým! Denis Glušakov opět natáhl z dálky a tečovaná střela se zastavila o pravou tyč Herrerínovy brány! Promes pak ještě chtěl pokračovat a dorážet, jenže vybíhal z ofsajdu.
31'
Iňaki Williams se šikovně obtočil kolem Kombarova, který předním nechal nohu a dopustil se jasného faulu. Zpět do pohybu uvedl míč Yeray, ale našel jen domácí fotbalisty.
30'
Promesův náběh vyšel vniveč, neboť letící míč jeden z hostů včasným zásahem překřižoval. Spartak se k míči brzy vrátil díky nepřesnosti v rozehrávce Bilbaa.
28'
První gól v síti Rebrova na obrazu hry nic moc nezměnil, Spartak je stále výrazně aktivnější tým a pořádně zatápí soupeřově defenzivě.
27'
Domácí rapidně zrychlili přechod středem hřiště, avšak Fernandova přihrávka na Melgareja postrádala potřebnou přesnost.
25'
Obránce Yeray musel být po tvrdém střetu s vlastním brankářem ošetřen, nyní už je za autovou čarou a podle všeho bude moci pokračovat.
23'
Herrerín si vůbec neporozuměl s Yerayem a centr Zobnina prodloužil k Adrianovi. Ten zády brance pohotově zakončoval nůžkami, jenže prostor mezi tyčemi o kousek minul!
22'
Athletic se z první střely dostává na venkovním hřišti do vedení! ARITZ ADURIZ si zkušeně pohlídal ofsajdovou linii a naběhl si pro ideálně načasovanou kolmici od Raúla Garcíi. Poté udělal kličku gólmanovi a zprava pohodlně zakončoval do prázdné branky.
20'
Promes dostal dlouhou přihrávku, po které Spartak dostal k dispozici rohový kop. Ani ten ale nebyl rozehrán bůhvíjak dobře a Bilbao si s jeho bráněním poradilo, když zakončení Luize Adriana vykopl Etxeita.
19'
Arťom Rebrov mohl zůstat v naprostém klidu, protože přihrávka určena Raúlu Garcíovi letěla do odmávaného ofsajdu.
18'
Fernando během zpětné přihrávky zahrál rukou a daroval tím Athleticu standardní situaci. Tu rozehraje Susaeta, ovšem na přímou střelu to rozhodně není.
17'
Quincy Promes si svůj rohový kop ještě jednou zopakoval, ale také ve druhém případě nenašel dlouhým pasem žádného ze spoluhráčů v červeném dresu.
16'
Přečíslení čtyři na tři trochu zpomalila přihrávka na Glušakova. Ten si ale navedl míč na pravačku a parádní dělovkou z dálky pořádně protáhl Herrerína, který rychle letící míč vyrazil na roh.
15'
První žlutou kartu tohoto zápasu dostává Raúl García, který jednoznačně udeřil loktem do obličeje Ilju Kutěpova.
15'
Ofenzivní snažení ruského klubu ještě chvilku pokračovala, což platilo až do hrubě nepovedené střely Ješčenka, který z velké dálky minul bránu o několik metrů.
14'
Nizozemský šikula Promes na levém kraji velkého vápna získal na de Marcosovi rohový kop, jenž sám rozehrál, ale našel jen dobře postavené obránce Bilbaa.
13'
Adriano rychle zareagoval na přihrávku vzduchem směřující do pokutového území, jenže si při zpracování pomohl rukou, kterou rozhodčí nepřehlédli.
12'
Iturraspeho rozehrávka z levé strany však nenadělala domácí žádné větší starosti a po faulu Williamse na Kombarova už zase mohou hrát Spartakovci.
11'
Susaeta na levé autové čáře neobešel Ješčenka, nicméně v dané situace vytěžil asi nejvíc co mohl. Athletic bude kopat první rohový kop.
10'
Po faulu Rica na Fernanda sice rozehrávali domácí, ale o míč rychle přišli a Promes pak sáhl k nedovolenému zákroku při rychlém postupu Iturraspeho.
9'
Aduriz byl během náběhu za kolmou přihrávkou sražen k zemi. Rozhodčí ale zůstali ledově klidní a nechali projít míč k Rebrovovi.
8'
Protahující se akce ruského celku je zatím hodně monotónní a odehrává se nanejvýš pětatřicet metrů od branky Hererrína.
6'
Moc daleko se Bilbao nedostalo a teď znovu čelí kombinaci Spartakovců, kteří jsou v úvodu zápasu rozhodně aktivnější.
5'
Španělský tým si držení míče zatím moc neužil, a tak nyní volí hodně pozvolnou rozehrávku z vlastní poloviny.
4'
Glušakov si hrudníkem zpracoval pas od Melgareja. Poté přenechal míč Ješčenkovi a ten na pravém křídle zfauloval Susaetu.
3'
Tasci z prvního doteku nakopával míč na Adriana, který však potřeboval pár centimetrů výšky navíc a k tomu byl při přistižen v ofsajdu.
2'
Před Promesem se otevřelo více volného prostoru, místo centru zleva ale přihrál na Kombarova a po jeho pobídce do vápna Glušakov ve složité pozici promáchl.
1'
Úvodní výkop zápasu obstarali domácí, kteří nastupují v kompletně červených, zatímco hosté v celočerných dresech.
1'
Obě základní jedenáctky už jsou na hrací ploše, která je obklopena parádní celostadionovou choreografií.

FK Spartak Moskva: Rebrov – Ješčenko, Tasci, Kutěpov, D. Kombarov – Melgarejo, Glušakov (C), Zobnin, Fernando – Promes, L. Adriano.
Náhradníci: Selichov – Bocchetti, Luís, Pašalić, Samedov, Rasskazov, Hanni.

Athletic Bilbao: Herrerín – de Marcos, Yeray, Etxeita, Lekue – Iturraspe, M. Rico, Susaeta, Raúl García – I. Williams, Aduriz.
Náhradníci: Arrizabalaga – I. Córdoba, Merino, Núñez, Saborit, San José, Etxebarria.

Rozhodčí: Bastien – Zakrani, Haquette.
ATHLETIC BILBAO je v soutěžním zápřahu neustále, ale zvítězilo naposledy na začátku ledna, od té doby hráči sbírají body za remízy a 4. února dokonce i prohráli. Bilbao je v ligové tabulce na 13. místě a náleží mu 28 bodů. Španělskou LaLigu teď musí hráči Bilbaa na chvíli hodit na druhou kolej a soustředit se na Evropskou ligu, ve které by rádi prošli do dalšího kola a pokud chtějí uspět, tak by dnes měli udělat první úspěšný krok. Uvidíme, který z týmů bude s dnešním konečným hvizdem ve výhodě.
FK SPARTAK MOSKVA už přes 2 měsíce nehrál žádný soutěžní zápas, protože je v Rusku zimní přestávka. Poslední soutěžní utkání si Spartak zahrál 10. prosince, kdy v derby porazil CSKA 3:0. Spartak si před pár dny zahrál přípravný zápas proti Spartě, ve kterém ji porazil 2:1, ale teď ho čeká náročnější a důležitější duel, ve kterém by tým z Ruska rád uspěl, pomoct by mu mohlo domácí prostředí.
Dnešní zápas bude řídit hlavní arbitr Benoît Bastien, na čarách mu budou asistovat Hicham Zakrani a Frédéric Haquette, jako čtvrtý sudí bude vypomáhat Julien Pacelli. Dále tu máme také brankové rozhodčí, kterými jsou Benoît Millot a Nicolas Rainville. Všichni pánové jsou z Francie.
Příjemný podvečer všem fanouškům Evropské ligy. Dnes je na programu šestnáctifinále a my se společně podíváme na zápas, ve kterém Athletic Bilbao přiletí do Ruska, kde ho přivítá FK Spartak Moskva. Veškeré dění se bude odehrávat na stadionu Stadion Spartak v Mosvkě. Textovým přenosem Vás bude doprovázet Lucie Rapantová.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.