Evropská liga - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Villarreal : Slavia - 19. října 2017   21:05

Villarreal
Villarreal
41' Trigueros (Fornals) • 44' Bacca (Bonera)
2:2
(2:2)
Slavia
Slavia
18' Necid  (Sobol) • 30' Danny  (Sýkora)
Villarreal
Barbosa – Antonio Rukavina, Bonera, V. Ruiz, J. Costa (C) – Trigueros, Guerra, Fornals (77. Castillejo), R. Soriano (46. Čeryšev) – Bacca, Ünal (60. Bakambu).
Cantero – M. Gaspar, Álvaro González, Čeryšev, Castillejo, Hernández, Bakambu.
Moen – Haglund, Lundberg (NOR)
Estadio de la Cerámica, Villarreal
Slavia
Laštůvka – Frydrych, Jugas, Deli (46. Bořil), Sobol – Souček, Hromada – Sýkora (84. Stoch), Danny (C), Zmrhal (69. Van Buren) – Necid.
Kovář – Bořil, Hušbauer, Rotaň, Stoch, Van Buren, Milan Škoda.

V tabulce zůstávají oba dnešní soupeři na postupových místech:

1. Villarreal 5 bodů (5:3)
2. Slavia 5 bodů (4:3)
-------------------------------------
3. Astana 4 body (6:4)
4. Maccabi 1 bod (0:5)
90+4'
Konec zápasu. Slavia nakonec odolala drtivé převaze Villarrealu ve druhém poločase a přestože vedla o dva góly, bude zřejmě s bodem spokojena.
Český mistr šel do vedení z jediných dvou přímých střel v zápase, když krásné kombinace zakončovali hlavou Tomáš Necid a placírkou Danny. V poslední pětiminutovce před přestávkou však slávisté vypadli z role a domácí dvěma rychlými údery dorovnali skóre.
Ve druhém poločase vyvinul Villarreal velký tlak a měl několik šancí na to, aby zápas rozhodnul. Nestalo se však, hosté přežili a nakonec si vysněný bod do Prahy odvážejí.
Pro dnešek se loučí Karel Jedlička. Hezký zbytek večera a dobrou noc!
90+4'
Souček odletěl od Castilleja, píská se proti Villarrealu. Slavii dělí od cenného bodu už jen pár desítek vteřin.
90+3'
Z nastavení zbývá něco přes minutu a od brány odkopává Laštůvka. Slávističtí fanoušci skandují "Pískej konec", těžko říct, zda je norský sudí takovým lingvistou, aby pokřiku rozuměl.
90+2'
V nastavení se přiostřuje, první žlutou kartu Slavie viděl zblízka mladoboleslavský odchovanec Jan Bořil.
90+2'
Brzy po rozehrávce naopak fauluje van Buren a Španělé spěchají dopředu.
90+1'
Žlutou kartu dostává Jaume Costa (Villarreal CF) za zákrok zezadu na Hromadu.
90+1'
Právě začalo čtyřminutové nastavení.
90'
Triguerosův centr přesměroval Laštůvka přes celé hřiště až ke svému kolegovi Barbosovi.
90'
Rozhodčí Moen umravňuje borce v šestnáctce, mezitím začala poslední minuta řádné hrací doby.
89'
Sobolův skluz na Bakamba byl posouzen jako nedovolený, domácí mají možnost přímého kopu od postranní čáry na úrovni velkého vápna.
87'
Hosté drží míč, navíc po Triguerosově faulu získávají další cenné vteřinky.
85'
Castillejův centr proletěl celou šestnáctkou, aniž by ho kdo z řady nabíhajících hráčů dokázal zasáhnout. Kupředu tak může vyrazit van Buren.
84'
Trestný kop Slavie také k ničemu nevedl, praporek v ruce jednoho z norských pomezních vyletěl nad hlavu po evidentním ofsajdu Součka.
84'
Jaroslav Šilhavý má také dostřídáno. Ze hřiště stahuje Jana Sýkoru, na trávník vbíhá Miroslav Stoch.
83'
Žlutou kartu dostává Ramiro Guerra (Villarreal CF). Jeden z náhradníků, který v této sezóně nastoupil v lize jen jednou na devět minut, podrazil van Burena.
82'
Rozehrávka se domácím vůbec nepovedla, míč proletěl neškodně kolem slávistické svatyně.
81'
Střídající Castillejo upadl v souboji a píská se proti bráně českého mistra. Je to jen zhruba 23 metrů od brány.
78'
Sešívaní se zase ubránili, v těchto fázích zápasu se už dá hovořit o drtivé převaze Villarrealu.
78'
Rukavinův centr se odrazil od Bořilovy hlavy a český reprezentant si málem dal vlastní gól. K jeho velké úlevě je z toho jen roh.
77'
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Pablo Fornals, přichází Samuel Castillejo.
76'
Domácím utíká míč za brankovou čáru, odkopávat bude Jan Laštůvka.
75'
Jugas vyrazil kupředu a vydřel autové vhazování na útočné půlce. Domácí rychle získávají míč zpátky a po Bakambově zblokovaném centru i rohový kop.
72'
Držení míče 66% – 34%.
71'
Laštůvka vyběhl mimo pokutové území, aby odpálil dlouhý nákop před sprintujícím Bakambem.
69'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Jaromír Zmrhal, přichází Mick Van Buren.
68'
Bacca dostal parádní kolmici a z úhlu šel sám na Laštůvku, mířil na zadní tyč, ale netrefil přesně. Domácí získávají alespoň roh.
66'
Domácí neustávají v náporu, slávisté odolávají s vypětím všech sil. Rukavinův střílený centr lehce tečoval Laštůvka, takže před bránou přeběhl Fornals.
64'
Po delší době se vepředu připomněli také Pražané. Danny mohl střílet, ale ještě zkoušel prostrčit na Zmrhala, před ním zalehl míč Barbosa.
62'
Druhý roh Villarrealu kopl Trigueros a Bakambovo zakončení se mezi tyče nevešlo.
62'
Bakambu o sobě hned dal vědět. Fornals mu přiťukl míč proti noze a konžský útočník střelou přes obránce z úhlu trefil Laštůvkovy nohy.
60'
Nepřesná hlavička byla tím posledním, co dnes mladý turecký útočník Enes Ünal předvedl. Na jeho místo přichází kanonýr Cédric Bakambu.
60'
Srbský pravý bek Rukavina skvěle odcentroval a Ünal opět hlavičkoval vedle brány, tentokrát měl ovšem znatelně složitější pozici.
58'
Třetí roh Pražanů rozehrál Sýkora, i tentokrát zkušený Barbosa dobře přečetl hru a vyráží míč daleko pryč.
55'
Sešívaní si zahrávají. Costův centr zakončoval po odrazu o trávník na malém vápně hlavou úplně volný Enes Ünal. Štěstí stálo při hostech, míč proletěl těsně vedle.
54'
Sýkora hledal Necida, ten stál ve dvoumetrovém ofsajdu.
51'
Obrovská šance domácích, Čeryševův střílený centr Laštůvka jen vyrážel před sebe a dvěma dorážkám Fornalse pak zabránili za gólmanem na brankové čáře jistící Frydrych s Jugasem.
50'
Necid zakončoval z otočky a mírně v záklonu nad domácí bránu.
49'
Zmrhal odcentroval nepřesně, sešívaní přesto zůstávají u míče poté, co se v souboji s Guerrou ocitl na zemi Danny.
47'
Odražený míč napálil těsně vedle brány Slavie zpoza šestnáctky Guerra.
46'
O přestávce provedli po jedné změně oba trenéři. U domácích přišel místo Roberta Soriana na hřiště ruský reprezentant Čeryšev. U hostů střídá Simona Deliho Jan Bořil.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 22:07.
Statistiky prvního poločasu:
držení míče 67% – 33%, střely na bránu 3:2, střely mimo 3:1, rohy 1:2, fauly 4:9, ofsajdy 1:2.
45'
První poločas skončil. Slavia drží remízu, kterou by před začátkem zápasu určitě brala, méně už asi nyní, kdy během tří minut ztratila dvoubrankové vedení. Druhý poločas bude v každém případě hodně zajímavý.
45+1'
V posledních vteřinách ještě zaútočili hosté, Hromada ale Frydrychův přízemní centr v těžké pozici zblízka nezakončil přesně.
45'
Studená sprcha pro slávisty v závěru prvního poločasu, který bude nastaven o jednu minutu.
44'
Villarreal právě vstřelil branku!
CARLOS BACCA si zpracoval Bonerův polovysoký centr na velkém vápně, obtočil se kolem Frydrycha i Jugase a tvrdou střelou s pomocí odrazu o tyč vyrovnává.
41'
Domácí bleskovou akcí snižují. MANU TRIGUEROS dostal na ofsajdové čáře parádní přihrávku do běhu od Fornalse a zakončil podél vybíhajícího Laštůvky.
38'
Soriano u levé lajny přenechal míč Costovi, ten centroval do míst, kde žlutá barva zcela scházela.
36'
Sobol poblíž pokutového území fauloval, ale Trigueros svým centrem z přímého kopu našel jen tmavou hlavu Simona Deliho.
35'
Hostům se otevírá prostor k brejkům. Zmrhal tentokrát Necida dlouhým pasem nenašel a i kdyby, sešívaný hrot byl v ofsajdu.
31'
Žlutou kartu dostává Roberto Soriano (Villarreal CF).
30'
Slavia právě vstřelila branku!
Domácí jsou v šoku, druhá střela Slavie znamená druhý gól. Frydrych zprava našel v pokutovém území nabíhajícího Sýkoru, ten z první posunul pod sebe a DANNY ALVES uklidil míč neomylně technickou placírkou k tyči!
29'
Hromada stáhl k zemi Triguerose, ten se 30 metrů od brány rozhodl na nic nečekat a z přímého kopu hned vypálit. Jeho pokus však neměl razanci ani směr.
28'
První roh Villarrealu vyboxoval jednou rukou Laštůvka, žlutá ponorka zůstává vepředu a zase si vylepšuje statistiku držení míče.
27'
Dannyho nepřesnou přihrávku zase musel řešit Jugas, sotva si s těžkým centrem poradil, hned zase chybuje Sýkora a u míče jsou opět Španělé.
25'
A další ztráta míče deset metrů před šestnáctkou, Baccovu střelu zablokoval včas Jugas. Villarreal ovšem zůstává v náporu.
24'
Slavii v prostoru před velkým vápnem občas nefungují štítoví záložníci, obranná čtyřka zatím vždy dokázala jejich zaváhání napravit a český mistr tak stále drží překvapivé vedení na hřišti největšího favorita skupiny.
22'
Bacca sice zatleskal Rukavinovi za centrovaný míč, ale aby na něj dosáhl, musel by měřit tak dva metry čtyřicet.
20'
Vzápětí ale slávisté nechali úplně otevřenou pravou stranu a málem se dočkali vyrovnání. Soriano si naštěstí pro ně v zakončení na velkém vápně neseřídil mířidla.
20'
Sýkora pěknou patičkou uvolnil na pravé straně Hromadu, tomu se však ani nadvakrát nepodařilo odcentrovat přes Ruize.
18'
Vůbec první faul Villarrealu slávisté nemilosrdně trestají. Standardku ještě Barbosa vyboxoval daleko před sebe, ale Sobolův opakovaný centr už si našel TOMÁŠ NECID a hlavou poslal míč přesně k tyči.
17'
Mírně uspávací pasáž přerušila chyba Sýkory, který za sebou neviděl Jaume Costu. Ten mu sebral přihrávku od kopaček a vydal se z levé strany z úhlu směrem na Laštůvkovu bránu. Hostující brankář jeho dobře mířenou střelu na zadní tyč dokázal vytěsnit.
14'
Domácí jsou v tlaku, naštěstí pro český celek si Soriano s Ünalem ve finále neporozuměli.
12'
Sérii rychlých přízemních přihrávek Villarrealu hosté dokázali na úrovni šestnáctky přerušit a budou vhazovat na půlce hřiště.
10'
Dannyho roh vyboxoval zkušený Barbosa až k půlící čáře. Slávisté pak znovu faulovali.
10'
Jaromír Zmrhal vysunul Necida, ten na Ruizovi vybojoval druhý roh pro hosty.
8'
Pražané zatím hodně faulují, také teď si Zmrhal při postupu vpřed pomohl nedovoleně proti Rukavinovi.
7'
Rukavinův polovysoký centr minulo několik slávistů, což překvapilo i vzadu číhajícího Ünala, jemuž tak míč odskočil.
6'
Rozehrávka nakrátko k ničemu nevedla, míč se posléze vrátil k Jaume Costovi, do jehož centru vložil nohu Bonera a přesměroval jej daleko mimo slávistické brány.
5'
Na trávníku se po Jugasově faulu svíjí Bacca, je tu zajímavá příležitost standardní situace pro Villarreal.
4'
Hosté se ale k zakončení nedostali, navíc Hromada fauloval a sešívaní se rychle vracejí na vlastní polovinu.
4'
A Slávisté Necidovou prací ve vápně rychle vybojovali i úvodní roh.
3'
Laštůvka založil dlouhým odkopem akci, ve které pokračoval Frydrych a na pravém křídle vybojoval aut poblíž rohového praporku.
2'
Poměrně dlouho postupoval na bránu Slavie neobtěžovaný Fornals, s jeho přízemním centrem si ve vápně poradil Deli.
1'
Utkání právě začalo. Výkop měli Pražané, míč uvedl do hry zaskakující kapitán Danny.
Tak ještě krátké předzápasové focení, sešívaní ho absolvují ve svých tradičních dresech, stejně tak Španělé celí ve žlutém.
Před začátkem zápasu se rozpršelo. Uvidíme, komu bude kluzký trávník více svědčit. Na hřišti je vše připraveno a z tunelu právě vycházejí obě jedenáctky, tradičně za doprovodu žákovských fotbalistů.
Oba celky už dokončily rozcvičování a odebraly se do kabin vyslechnout poslední předzápasové pokyny trenérů.
Slávisty dostala pod tlak odpolední vysoká výhra Astany 4:0 nad Maccabi Tel-Aviv, v případě jakékoli porážky sešívaní v polovině programu skupiny klesnou o skóre na průběžné třetí, nepostupové místo.
Jaroslav Šilhavý nechává prozatím na lavičce reprezentanty Bořila, Hušbauera, Škodu i Rotaně, na straně domácích není v nominaci podle očekávání Bruno Soriano a jen mezi náhradníky je Bakambu. Celkem je v sestavě Villarrealu oproti optimální jedenáctce hned šest změn.

Ve Španělsku ukazuje teploměr půl hodiny před výkopem 19°C, hrací plocha bude v perfektním stavu.

Villarreal CF: Barbosa – Rukavina, Bonera, Ruiz, Costa – Trigueros, Guerra, Fornals, R. Soriano – Bacca, Ünal.
Náhradníci: Cantero – Gaspar, González, Čeryšev, Castillejo, Hernández, Bakambu.

SK Slavia Praha: Laštůvka – Frydrych, Jugas, Deli, Sobol – Souček, Hromada – Sýkora, Danny, Zmrhal – Necid.
Náhradníci: Kovář – Bořil, Hušbauer, Rotaň, Stoch, Van Buren, Škoda.

Rozhodčí: Moen – Haglund, Lundberg (NOR).
HLASY TRENÉRŮ PŘED UTKÁNÍM

Jaroslav Šilhavý: "Chceme vyhrát každý zápas, ale tentokrát by byl určitě dobrý i bod. Až vývoj zápasu ukáže, jestli budeme s výsledkem spokojeni.
Villarreal je silný španělský tým, má skvělou kombinaci v malém prostoru a výborný je zejména Bakambu. Je to největší favorit skupiny.
V sestavě oproti zápasu v Karviné budou některé změny. Ze strany soupeře očekáváme útočný kombinační fotbal. Na naší straně musí být absolutní herní disciplína a koncentrace po celých 90 minut. Nemůžeme se ale soustředit jen na bránění, musíme být odvážní i dopředu".

Javier Calleja: "Vždycky hrajeme na vítězství. Dnes by nás úspěch výrazně posunul k postupu do dalšího kola. Proto potřebujeme získat tři body. Je to pro nás důležitý, ale ne rozhodující zápas. Slavii chceme čelit držením míče a silou v zakončení. V sestavě dojde k určitým změnám, abychom rozložili zátěž mezi větší počet hráčů".
Slávisté do Villarrealu odcestovali den před zápasem a přistání na letišti jim zkomplikovala bouřka. Doma zůstali čtyři marodi: Ngadeu, Flo, Švento a Mešanović.

Villarrealu bude ze zdravotních důvodů scházet největší hvězda Bruno Soriano, jehož trápí výrůstek na levé holenní kosti.
Mimo hru jsou hned dva ze tří brankářů Asenjo a Fernández a nově také portugalský obránce Ruben Semedo, který si přivodil svalové zranění v posledním ligovém mači proti Gironě. Volno na zotavení dostali Marin a Sansone, předpokládá se, že příležitost v Evropské lize dostanou i hráči z lavičky a širšího kádru.
Zatímco Slavia je v české lize zatím druhá s šesti vítězstvími a čtyřmi remízami, Villarrealu se v úvodu domácí soutěže příliš nedaří a momentálně je s 13 body a skóre 11:10 až osmý.

Největším úspěchem Villarrealu v evropských soutěžích bylo semifinále Ligy mistrů, které uhrál v roce 2006. Do stejné fáze v EL postoupil už třikrát (naposledy loni na jaře, kdy ve čtvrtfinále porazil pražskou Spartu 2:1 a 4:2), brány finále ale tomuto klubu z valencijské oblasti zatím zůstávají uzavřeny. Postupně ztroskotal v derby na FC Valencii, FC Liverpoolu, FC Portu a Arsenalu Londýn.

Klíčovou osobností současného Villarrealu je záložník a desetinásobný španělský reprezentant Bruno Soriano, který ve svých Kristových letech s každým odehraným zápasem překonává klubový rekord v počtu odehraných mistrovských zápasů. K dnešku jich má na svém kontě už 373 a Žluté ponorce je věrný celou svou kariéru.
Nejlepším střelcem je aktuálně útočník z DR Kongo (dříve Zairu) Cédric Bakambu, který si ve španělské lize drží průměr gól na zápas a v tabulce střelců je před ním pouze barcelonská superhvězda Lionel Messi. Na vysokého Afričana nebudou rádi vzpomínat fotbalisté Sparty, kterým ve zmíněném čtvrtfinálovém dvojzápase loni na jaře nasázel čtyři góly. Jednou se předtím trefil také do sítě Plzně.
Solidní jméno má i Kolumbijec Carlos Bacca, letní posila z AC Milán, který vyhrál dvakrát Evropskou ligu v dresu FC Sevilla a v roce 2015 dokonce finálový zápas s Dněpropetrovskem rozhodl.
Mimochodem, v tomhle finále skóroval za ukrajinský celek jiný aktér dnešního duelu, slávista Ruslan Rotaň.

Po deváté hodině večer se tedy dozvíme, jak útočné síle Villarrealu odolá rekordní ligovou sérií neporazitelnosti povzbuzený výběr trenéra Jaroslava Šilhavého!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:05.

Fotbalisté Slavie Praha ve skupině A Evropské ligy zatím nepoznali hořkost porážky, nejtěžší soupeř je ovšem teprve čeká.
Po vydřeném vítězství 1:0 nad Maccabi Tel-Aviv a remíze 1:1 v Astaně narazí vršovický klub na španělský Villarreal.
Ten je v tabulce skupiny zásluhou lepšího skóre před nimi a oba soupeři tak okupují dvě postupová místa. Španělé porazili Astanu 3:1 (16. Sansone, 75. Bakambu, 77. Čeryšev – 68. Logviněnko) a v Izraeli hráli bez branek.
Na rozdíl od slávistů byla "Žlutá ponorka" nasazena jako pátý celek španělské ligy přímo do základní skupiny a nemusela absolvovat předkola.