Evropská liga - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Spartak Moskva : Villarreal - 4. října 2018   21:00

Spartak Moskva
34' Luís  • 82' Luís (Tašajev) • 85' Melgarejo (Hanni)
3:3
(1:1)
Villarreal
Villarreal
13' Toko Ekambi  (Trigueros) • 49' Fornals   • 90+6' Cazorla
Maximenko – Rasskazov, Bocchetti, Džikija (C), D. Kombarov (90. Timofejev) – Ignatov (69. Hanni), Fernando, Zobnin – Lomovickij (80. Tašajev), Luís, Melgarejo.
Rebrov – Mamin, Samedov, Timofejev, I. Popov, Tašajev, Hanni.
D. Siebert – J. Seidel, M. Pickel
Otkrytie Arena, Moskva
Villarreal
Andrés Fernández – M. Gaspar (C), Bonera, V. Ruiz, Pedraza – Chukwueze (71. Cazorla), Ra. Funes Mori, Trigueros, Fornals – N. Sansone (61. G. Moreno), Toko Ekambi (77. Layún).
Asenjo – Álvaro González, J. Costa, Cazorla, Layún, G. Moreno, Bacca.

Ode mě je to vše, děkuji za pozornost, přeji dobrou noc a na shledanou.
Hlavní arbitr vzápětí ukončuje celý zápas, zápas, ve kterém nic nenasvědčovalo tomu, že by se mělo odehrát nějaké drama. Hosté se ujali ve druhé půle rychlého vedení a to drželi až do samého závěru, kdy domácí dvěma brankami nepříznivý stav otočili. Když už to vypadalo, že se Spartak bude radovat z první výhry v Evropské lize, přišel poslední roh a situace v pokutovém území, po které hosté rozehráli pokutový kop, který proměnili. Z celkového pohledu je však remíza nejspíš spravedlivá.
90+7'
90+6'
Villarreal právě vstřelil branku!
SANTI CAZORLA na sebe vzal zodpovědnost, těžkou situaci nakonec s velkým štěstím zvládl, když míč poslal lehce na pravou stranu. Maximenko jeho úmysl vystihl a správně skočil, balónu se i dotkl, ovšem vyrazit jej nedokázal. Poté schoval obličej do dlaní, neboť věděl, že tuto penaltu chytit mohl.
90+6'
A opravdu v posledních vteřinách je nařízena penalta pro hostující tým.
90+5'
Mori byl při zakončení v pokutovém území nejspíš stažen k zemi, rozhodčí se radí s videem.
90+5'
Už se hraje přesčas, rozhodčí však nařizuje ještě rohový kop.
90+4'
Maximov se snaží zdržovat jak může a rozehrávku od své svatyně oddaluje.
90+3'
A brankář Villarrealu musel teď zasáhnout, když kryl střelu z dálky do náruče.
90+2'
Domácí mohli rozhodnout, avšak neposlušný míč nakonec skončil u Andrése Fernándeze. Spartak tak může aspoň těšit fakt, že ušetřil čas.
90+1'
Nastavují se ještě čtyři minuty.
90'
Hráči Villarrealu reklamovali ruku soupeře v pokutovém území, ale hra pokračuje.
90'
Střídání v týmu FK Spartak Moskva: ze hřiště odchází Dmitrij Kombarov, přichází Arťom Timofejev.
89'
Hosté si vynutili faul u středového kruhu a domácí se musí bránit.
87'
Hosté se snaží o odpověď, po rozehrávce standardky však míč zaletěl přímo do náruče připraveného Maximova.
86'
Žlutou kartu dostává Nikolaj Rasskazov (FK Spartak Moskva).
85'
Spartak právě vstřelil branku!
Ruský celek během chvíle otáčí nepříznivý stav a nyní je to Villarreal, kdo musí dostahovat. Andrés Fernández první střelu Hanniho ještě zneškodnil, avšak míč pouze vyrazil, k tomu doběhl LORENZO MELGAREJO a skluzem jej poslal do volné části hostující svatyně.
83'
Žlutou kartu dostává Fernando (FK Spartak Moskva).
82'
Domácí se přeci jen dočkali vyrovnání a nutno říct, že zaslouženě. ZÉ LUÍS šel do hlavičkového souboje se dvěma protihráči, přesto dokázal zvítězit a hlavou poslat míč k pravé tyči. Andrés Fernández byl bezmocný, po balónu se jen ohlédl.
81'
Žlutou kartu dostává Gerard Moreno (Villarreal CF).
81'
Žlutou kartu dostává Georgij Džikija (FK Spartak Moskva).
80'
Střídání v týmu FK Spartak Moskva: ze hřiště odchází Alexander Lomovickij, přichází Alexandr Tašajev.
80'
Až teď se jeden z hráčů odhodlal k ráně z dálky, ovšem ta končí v zámezí.
79'
Domácí sice mají míč dlouho ve své moci, ale k žádné šanci to nevede.
77'
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Karl Toko Ekambi, přichází Miguel Layún.
75'
Mohlo být vyrovnáno, velkou práci odvedl Melgarejo, který s míčem prošel před pokutové území, tam se do něj opřel Hanni, který sice překonal hostujícího gólmana, avšak radost mu zkazila pravá tyč brány Villarrealu, která zabránila gólu.
74'
Andrés Fernández má míč u kopaček a s rozehrávkou nespěchá.
74'
Domácí poslali centr z pravé strany přímo do rukou připraveného gólmana španělského celku.
73'
Držení míče poměrně vyrovnané, 54 % – 46 %.
73'
Hosté využili špatné rozehrávky hostů, Toko Ekambi byl však poté opět chycen do ofsajdové pasti.
71'
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Samuel Chukwueze, přichází Santi Cazorla.
69'
Střídání v týmu FK Spartak Moskva: ze hřiště odchází Michajl Ignatov, přichází Sofiane Hanni.
67'
Luís sice hlavou poslal míč přesně ke vzdálenější tyči a Andrés Fernández na něj nemohl dosáhnout, gól však není pro těsný ofsajd uznán. Stadionem se pochopitelně řine pískot nespokojených fans.
66'
Rána z dálky v podání domácího hráče byla zblokována včas, takže Andrés Fernández nemusel zasahovat.
65'
Toko Ekambi nemohl postupoval sám na brankáře, neboť se chytil do ofsajdové pasti.
64'
Luís teď hlavou přihrál míč před bránou stojícímu Ignatovi, ten tísněn pálil pouze nad bránu. To byla velká šance.
63'
Luís čekal volný na středu pokutového území, přihrávka k němu putovala obloučkem, ovšem nedoputovala.
61'
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Nicola Sansone, přichází Gerard Moreno.
59'
Toko Ekambi pálil ke vzdálenější tyči, jeho přízemní ránu však vynikajícím zákrokem Maximenko vyrazil.
58'
Už popáté je dnes domácím pískán ofsajd.
56'
Maximenko si vyběhl pro volný míč a rychle rozehrál na nejbližšího spoluhráče.
55'
Džikija z bezprostřední blízkosti bránu španělského mužstva vysoko přestřelil.
55'
Domácí vybojovali rohový kop.
53'
Hosté vyrazili do přečíslení čtyři na dva, Chukwueze však pokazil přihrávku a Maximenko tak nemusel zasahovat.
51'
Žlutou kartu dostává Nicola Sansone (Villarreal CF).
49'
Hosté se díky šťastné náhodě vrací zpátky do vedení. Fernando volný míč místo odkopu do bezpečí tečoval k PABLU FORNALSOVI, který si jej rychle zpracoval a poté tvrdou ranou zamířil za záda domácího brankáře.
48'
Lomovickij se už dostával do šance, nakonec u ale míč čistým skluzem sebral protihráč.
46'
O něco aktivnější jsou zatím hráči hostujícího celku, kteří se také jako první ujali vedení. To ovšem do konce první půle neudrželi, neboť soupeř díky proměněnému pokutovému kopu vyrovnal. Kdo se bude nakonec radovat víc?
45+2'
45+1'
Maximenko se vytáhl proti Fornalsově pokusu po zemi, včas lehl na trávník a míč lapil do rukou.
45+1'
Nastavuje se jedna minuta.
43'
Fornals zkusil štěstí střelou z dálky, ovšem minul pravou tyč domácí brány asi o metr.
40'
Domácí zastavuje počtvrté ofsajd.
39'
Hosté dostali domácí mužstvo pod tlak, to se ale dobře brání. Nyní bude španělský tým vhazovat aut.
36'
Nebezpečný centr Villarrealu se podařilo domácím hráčům odvrátit do bezpečí.
34'
ZÉ LUÍS zamířil přesně k levé tyči, hostující gólman sice směr vystihl, ale chybělo mu pár centimetrů k úspěšnému zásahu.
34'
Domácí rozehrají po ruce soupeře pokutový kop.
33'
Lomovickij v pádu mířil na vzdálenější tyč, tu by sice minul, přesto Andrés Fernández raději zasáhl.
31'
Fornals dobře přihrával směrem k bráně, Toko Ekambi byl však od balónu odstaven.
30'
Fernando rozehrál přímý kop z dálky, soupeřovu svatyni vysoko přestřelil.
28'
Melgarejo si nedokázal míč v pokutovém území zpracovat a ten mu utekl do zámezí.
27'
Maximenko vyběhl ven z pokutového území a míč odehrál do bezpečí.
25'
Toko Ekambi je zatím hodně aktivní, jeho rána z dálky letí vysoko nad bránu.
24'
Nepřesný pas na druhé straně proletěl pokutovým územím Villarrealu.
23'
Ztlumený balón se dokutálel k Maximenkovi, ten rychle rozehrává.
20'
Domácí si chvíli přihrávali mezi sebou, nakonec po špatném centru získává míč soupeř.
18'
Maximenko teď podběhl centrovaný míč a málem z toho byl druhý inkasovaný gól, Ekmabi však na míč nedosáhl.
16'
Andrés Fernández může po špatné akci soupeře v klidu rozehrát od své brány.
15'
A Ekambi to krátce poté zkoušel z dálky, tentokrát bránu vysoko přestřelil.
13'
Velice pěkná akce hostujícího fotbalisty. KARL TOKO EKAMBI si pohrál s protihráči, dostal se do pokutového území a zamířil do vzdálenějšího horního rohu brány, kam Maximenko neměl šanci dosáhnout.
12'
Melgarejo z levé strany prudkou střelou nechal vyniknout pouze hostujícího gólmana.
11'
Za hostující tým to zkoušel jeden z hráčů, jehož točená rána končí nad břevnem domácí brány.
7'
Pro lehký míč si opět přiběhl Andrés Fernández a balón rychle sebral do rukou.
6'
Hosté přenesli hru rychle na polovinu soupeře, ovšem tam o míč přišli.
4'
Domácí se dostávali do dobré šance, tečovaný míč však nenadělal Andrés Fernándezovi velké potíže.
2'
Domácí zastavuje ofsajd.
1'

FK Spartak Moskva: Maximenko – Rasskazov, Bocchetti, Džikija (C), D. Kombarov – Ignatov, Fernando, Zobnin – Lomovickij, Luís, Melgarejo.
Náhradníci: Rebrov – Mamin, Samedov, Timofejev, I. Popov, Tašajev, Hanni.

Villarreal CF: Andrés Fernández – M. Gaspar (C), Bonera, V. Ruiz, Pedraza – Chukwueze, Ra. Funes Mori, Trigueros, Fornals – N. Sansone, Toko Ekambi.
Náhradníci: Asenjo – Álvaro González, J. Costa, Cazorla, Layún, G. Moreno, Bacca.

Rozhodčí: D. Siebert – J. Seidel, M. Pickel.
Vzájemné zápasy

Dnešní soupeři se spolu dosud ještě neutkali, dnes to tak bude premiéra. Pro koho bude vítězná? Nebo se mužstva rozejdou smírně?
Villarreal CF (Španělsko)

Mužstvo z Pyrenejského poloostrova sice prožilo lepší start, než jeho protivník, přesto také počítalo ztráty. Proti skotskému Rangers se v prvním duelu ujalo vedení hned v úvodní minutě. Těsný náskok si přeneslo až do druhé poloviny, kdy soupeř nejprve srovnal, avšak Villarreal téměř ihned znovu odskočil. Těsné vedení ale opět neudržel a Rangers podruhé vyrovnalo, a to čtvrt hodiny před koncem. Remízový stav 2:2 pak vydržel až do samého závěru, což pro španělský mančaft bylo jistě málo. Podaří se mu zvítězit dnes?
FK Spartak Moskva (Rusko)

Ruský tým nevstoupil do tohoto ročníku Evropské ligy moc dobře, na jeho úvod prohrál na hřišti rakouského Rapidu Vídeň 0:2, když obě branky inkasoval ve druhé půli a tu první si dal navíc sám. Porážku bude chtít dnes před svými fanoušky odčinit, ovšem nic jednoduchého jej rozhodně nečeká.
Dobrý den, po Lize mistrů bude dnes následovat rovněž 2. kolo Evropské ligy. Do bojů o body do tabulky i národního koeficientu zasáhnout Jablonec i Slavia, my se ovšem budeme v tomto přenosu věnovat jinému, velice atraktivnímu souboji, duelu mezi Spartakem Moskva a Villarrealem. Klání začíná o deváté hodině večerní a očekává se velmi vyrovnaný zápas.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.